Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-02, 07:45   #3181
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jak to działa i na jakiej zasadzie można te wymiary regulować, więc mogłoby się okazać, że i dla mnie to też nie jest idealne rozwiązanie
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 07:49   #3182
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jak to działa i na jakiej zasadzie można te wymiary regulować, więc mogłoby się okazać, że i dla mnie to też nie jest idealne rozwiązanie
jest regulacja obwodu biustu, talii i bioder. z tego co pamiętam. U mnie biust jeszcze poszedł gładko, gorzej było z regulacja bioder i talii. Bo moje 'biodra' czyli najszersze miejsce sa dużo niżej niż zakłada manekin. I było tak, że przydałaby mi się jeszcze regulacja miejsca pod biodrami ;-) A do tego wychodziło, ze jak dam taka talie jak mam do bioder (czy tego miejsca, które na manekinie są biodrami) to pupa mi wychodziła za wysoko...
W sumie to taki manekin mogłabym używać tylko do szycia bluzek. A to się mija z celem...
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 07:55   #3183
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

No to rzeczywiście... manekin najbardziej przydałby się moim zdaniem do szycia sukienek Jakby nie brak miejsca, to może bym zrobiła tego poduchowo-taśmowego z burdy Muszę to rozważyć
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 08:00   #3184
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No to rzeczywiście... manekin najbardziej przydałby się moim zdaniem do szycia sukienek Jakby nie brak miejsca, to może bym zrobiła tego poduchowo-taśmowego z burdy Muszę to rozważyć
Rozważ Ja wymyśliłam tak, że nie będę go robić na stojaku tylko dam mu wieszak na górę. Na moje szczęście TZ ma drążek w drzwiach do salonu, więc tam będę go wieszać przy szyciu.
A do przechowywania chyba wykorzystam wieszak na ciuchy w przedpokoju

Na razie mam kupioną taśmę, muszę znaleźć jakiś obcisły długi tshirt, bo czym wypchać też mam. A potem znaleźć kogoś kto mi pomoże to zrobić
Jak siebie znam pewnie to potrwa jeszcze kilka miesięcy, generalnie u mnie przydałby sie własnie do sukienek, ale też do bluzek i spodni - bo zawsze mam problem jak mi tył wygląda.... i albo kombinuje z drzwiami lustrzanymi do szafy albo z TZtem, ale wiadomo jak może pomoc chłop co sie nie zna na szyciu ;-)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 08:19   #3185
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

No ale się pochwalę troszke.

1. spódnica lniana, len taki fajny, grube włókna, luźno tkane. Trochę to utrudniało szycie ale za to jest dobry efekt. Spódnica z burdy 1/2011 model 105. Wykończona na siostrzanym overlocku - znowu mi miłość do niego wróciła ;-) Szkoda, ze nieodwzajemniona, ale zaczynam odkładać kasę na swojego

2. kamizelka z burdy szycie krok po kroku jesień/zima 2009. Tkanina śmieszna na maksa, zszywana z kawałków, bawełna z lycra. gruba i sztywna. Źle się szyło. Zresztą uszyłam ją na lewą stronę, prawa jest w kolorze jasnokasztanowym i jakoś mi nie pasował do kamizelki. Muszę dodać jeszcze po guziku z każdej strony, bo jednak 3 będą lepiej wyglądać niż 2 ;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spodnica_1.jpg (74,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spodnica_2.jpg (71,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kamizleka_1.jpg (66,9 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kamizelka_2.jpg (46,8 KB, 24 załadowań)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 08:24   #3186
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnio, spódnica fajna, ale kamizelka dzięki fakturze tkaniny genialna! Wygląda jak, bez mała, ciuch od projektanta! Ty to jesteś artystka.. najpierw ten genialny dzinsowy top, teraz ta kamizelka, chylę czoła!

I Racja, daj po 3 guziki Osobiście dałabym chyba ciut jaśniejsze, żeby aż tak mocno się nie odbijały
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 08:33   #3187
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

dziękuje za uznanie i miłe słowa
Kiecka lepiej wygląda na człowieku mimo wszystko. Co do tkaniny na kamizelkę, to ja ją kupiłam taka pozszywaną. Samej to by mi się chyba nie chciało ;-) Ale co się namęczyłam żeby rozplanować tak, żeby te zszycia było widać to nie powiem, ale na plecach i tak dałam ciała i mam tylko jeden pionowy szew ;-) Z reszt co została miałam uszyć jakieś wdzianko, ale za mało zostało i chyba będzie mała kurteczka... Pomyślę nad tym jeszcze - bo tkanina niestety wymaga wykrojów które nie mają zbyt wielu cięć, lepiej się szyje i jest lepszy efekt


no i myślałam o guzikach w innym kolorze, ale jasne mam za jasne i mdło jakoś jest, sama zresztą nie wiem - ale zawsze mogę zmienić - na szczęście

Edytowane przez Wisnia
Czas edycji: 2011-06-02 o 08:35
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 08:37   #3188
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Sussanko wiem, że to wstrętne, ale Ci zazdroszczę jak nie wiem co Marzy mi się taki manekin, ale niestety nie miałabym go gdzie postawić w mieszkaniu, więc muszę się pogodzić z tym, że nie będzie mi dany
A tam wstrętne - ja Ci zazdroszczę overlocka 5-cio nitkowego
Póki co jeszcze trochę miejsca zostało więc gdzieś go ulokuję.
Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
przyłączam się do zazdrości ;-)
ja mam ten sam problem, choć może bym i wynalazła jakieś miejsce, ale do tego dochodzi niestety fakt, ze jestem tak mocno niewymiarowa, że nawet taki regulowany nie bardzo daje radę. Koleżanka kupiła, i albo sobie z nim nie umiemy poradzić, albo ja mam mocno pokickane wymiary ;-)
O kurcze mam nadzieję, że się u mnie sprawdzi!
Mi zależy głównie na biuście żeby łatwiej było dopasować bluzki czy sukienki.


Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No to rzeczywiście... manekin najbardziej przydałby się moim zdaniem do szycia sukienek Jakby nie brak miejsca, to może bym zrobiła tego poduchowo-taśmowego z burdy Muszę to rozważyć
Ano właśnie szyję długą sukienkę z takim marszczonym stanikiem i normalnie męcze się strasznie. Chcę mieć 2 WOLNE RĘCE aby sobie fajnie udrapować stanik a jak kieckę ubiore to jedną muszę ją trzymać żeby nie spadła a druga drapuję czyli nic z tego nie wychodzi :/

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
No ale się pochwalę troszke.

1. spódnica lniana, len taki fajny, grube włókna, luźno tkane. Trochę to utrudniało szycie ale za to jest dobry efekt. Spódnica z burdy 1/2011 model 105. Wykończona na siostrzanym overlocku - znowu mi miłość do niego wróciła ;-) Szkoda, ze nieodwzajemniona, ale zaczynam odkładać kasę na swojego

2. kamizelka z burdy szycie krok po kroku jesień/zima 2009. Tkanina śmieszna na maksa, zszywana z kawałków, bawełna z lycra. gruba i sztywna. Źle się szyło. Zresztą uszyłam ją na lewą stronę, prawa jest w kolorze jasnokasztanowym i jakoś mi nie pasował do kamizelki. Muszę dodać jeszcze po guziku z każdej strony, bo jednak 3 będą lepiej wyglądać niż 2 ;-)
Spódnicę kojarzą z Burdy, bardzo fajny kolorek i krój.
Ale kamizelka - jak dal mnie wygląda świetnie!! Ja jestem zachwycona, masz dar do szycia ciuszków pozszywanych kawałków

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Wygląda jak, bez mała, ciuch od projektanta!
Dokładnie to samo pomyślałam - ta kamizelka jest GENIALNA!!
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 08:44   #3189
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wisinia ekstra ciuszki

Musze sie wkoncu za jakies szycie dla siebie wziaść

Sus koniecznie sie pochwal swoim nabytkiem . Jesli mnei szefowa skasuje swojego starego wystawowego manekina to tez pewnie sie bede za czymś rozglądać

zobaczymy czy kasacja bedzie

A własnie 2 dzien bezrobocia mi leci jakos mi tak lżej na duszy
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:10   #3190
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
Wisinia ekstra ciuszki
Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
A tam wstrętne - ja Ci zazdroszczę overlocka 5-cio nitkowego
Póki co jeszcze trochę miejsca zostało więc gdzieś go ulokuję.

O kurcze mam nadzieję, że się u mnie sprawdzi!
Mi zależy głównie na biuście żeby łatwiej było dopasować bluzki czy sukienki.

Ano właśnie szyję długą sukienkę z takim marszczonym stanikiem i normalnie męcze się strasznie. Chcę mieć 2 WOLNE RĘCE aby sobie fajnie udrapować stanik a jak kieckę ubiore to jedną muszę ją trzymać żeby nie spadła a druga drapuję czyli nic z tego nie wychodzi :/


Spódnicę kojarzą z Burdy, bardzo fajny kolorek i krój.
Ale kamizelka - jak dal mnie wygląda świetnie!! Ja jestem zachwycona, masz dar do szycia ciuszków pozszywanych kawałków


Dokładnie to samo pomyślałam - ta kamizelka jest GENIALNA!!
Rozpieszczacie mnie
Tkanina mnie męczyła 3 miesiące, potem miałam załamkę, że sztywna okropnie, ale jednak dobrze się układa. Tylko szycie było wkurzające - miejscami 4-5 warstw jak dobrze poszło ;-) a do tego lycra!!


co do manekina to rozumiem Cie dobrze, też mi czasem brakuje ręki i kombinuje jak mogę, w efekcie czego jestem wiecznie pokłuta szpilkami w dziwnych miejscach ;-)

overlockami mnie nie drażnijcie, ja własnie zaczynam doktoryzować się nad tym jaki by kupić, żeby wiedzieć ile kasy będę odkładać a raczej jak długo ;-) Siostra ma janome 4nitkowego i fajny jest, ale kupowała go 3 lata temu, więc może teraz da sie w tej cenie coś lepszego, jako że się całkiem na tym nie znam to głupieje od nadmiaru wiadomości





Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
Musze sie wkoncu za jakies szycie dla siebie wziaść

Sus koniecznie sie pochwal swoim nabytkiem . Jesli mnei szefowa skasuje swojego starego wystawowego manekina to tez pewnie sie bede za czymś rozglądać

zobaczymy czy kasacja bedzie

A własnie 2 dzien bezrobocia mi leci jakos mi tak lżej na duszy
Nie daj się skasować
I fajnie, że nie dostajesz ataków paniki z powodu tego bezrobocia ;-)
Trzymaj się dzielnie i pamiętaj: na wszelkie stresy najlepsza jest terapia zajęciowa
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:12   #3191
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Co do overlocka to ja mojego uwielbiam! I bardzo się cieszę, że mogłam sobie pozwolić na 5 nitkowego, bo te drabinki wszystkie, wąskie, szerokie, potrójne Jak cudnie można sobie wykończyć zwykłą bluzkę
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:15   #3192
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

No własnie - o co chodzi z tymi drabinkami?????

Nie bardzo ten scieg kojarze...
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:16   #3193
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

No drabinka to jest to czym są powykańczane wszystko koszulki męskie np. Czekaj, zaraz znajdę.

http://www.mega-maszyny.pl/Image/ove...i_prgm_10b.jpg

I on może byc wąziutki, szerszy, taki klasyczny albo 3 nitkowy
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:16   #3194
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Juz mi mama i dwie sąsiadki o te zajęcia zadbały.
mama mając 3 niezamykające sie szafy ( ja mam jedna w której kilka wieszaków wisi) uznała ze ma w czym za tydzien na wesele isc.
Wiec tu bedzie mała czarna

jedna sąsiadka 3 kiecki do przeróbek przyniosła ( termin na 9 czerwca) i jedna chce miec na Boże Ciało uszytą kiecke dwuwartwową z koronki satyny

i zas nie ma czasu na siebie hehehe
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:17   #3195
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Myszko cieszę się, że masz co robić i nie masz zbyt wiele czasu na rozmyślania

Oby wszystko się dobrze poukładało
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:18   #3196
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
Juz mi mama i dwie sąsiadki o te zajęcia zadbały.
mama mając 3 niezamykające sie szafy ( ja mam jedna w której kilka wieszaków wisi) uznała ze ma w czym za tydzien na wesele isc.
Wiec tu bedzie mała czarna

jedna sąsiadka 3 kiecki do przeróbek przyniosła ( termin na 9 czerwca) i jedna chce miec na Boże Ciało uszytą kiecke dwuwartwową z koronki satyny

i zas nie ma czasu na siebie hehehe
No i z bezrobocia nici ;-)
Szkoda tylko, ze nie bedziesz szyc dla siebie - to jest wielka przyjemnosc choc dosc egoistyczna ;-)

Edytowane przez Wisnia
Czas edycji: 2011-06-02 o 09:23
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:21   #3197
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No drabinka to jest to czym są powykańczane wszystko koszulki męskie np. Czekaj, zaraz znajdę.

http://www.mega-maszyny.pl/Image/ove...i_prgm_10b.jpg

I on może byc wąziutki, szerszy, taki klasyczny albo 3 nitkowy
ja znalazłam takie cos: http://www.lucznik.info/produkty/mas...ilock_720_d-5#

wychodzi mi z tego, ze ten 5cionitkowy to jest to własnie zawsze jak szyje dzianinie to chce miec a nie mam ;-)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:25   #3198
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Tak, to dokładnie ten typ co ja mam

To prawda, do dzianin jest idealny, ale teraz to ja sobie w ogóle nie wyobrażam szycia bez overlocka Ostatnio szyłam kieckę z elastycznej satyny i poleciałam overlockiem raz dwa, wszystko cudnie wykończone, zero siepania, tak czysto i elegancko co wyglądało na lewej stronie, że aż się miło oglądało A jak pomyślałam, że miałabym tę satynę szyć zwykłą maszyną to mi się słabo zrobiło

Ta maszyna wygląda prawie ideantycznie jak mój merrylock Tylko napis inny i ten badylek na nitki
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:33   #3199
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Tak, to dokładnie ten typ co ja mam

To prawda, do dzianin jest idealny, ale teraz to ja sobie w ogóle nie wyobrażam szycia bez overlocka Ostatnio szyłam kieckę z elastycznej satyny i poleciałam overlockiem raz dwa, wszystko cudnie wykończone, zero siepania, tak czysto i elegancko co wyglądało na lewej stronie, że aż się miło oglądało A jak pomyślałam, że miałabym tę satynę szyć zwykłą maszyną to mi się słabo zrobiło

Ta maszyna wygląda prawie ideantycznie jak mój merrylock Tylko napis inny i ten badylek na nitki


kusisz kusisz. ale ja i tak kasę pewnie będę mieć na koniec roku, chyba, że jakiś cud się wydarzy ;-)

Ten łucznik mi się podoba, ma dobrą cenę, jakby coś serwis za winklem ;-) A poza tym jeśli mam być szczera to moja mama ma stara maszynę łucznika - taka co ma jakieś 20 lat, ja mam podobnej klasy maszynę marki Toyota i powiem tak: nie widzę różnicy w działaniu ani w jakości części. Może o tyle, że moja ma sporo ściegów, ale za to nie ma kilku regulacji. I tak myśląc sobie doszłam do wniosku, ze ten łucznik ma dobrą cenę i dobre możliwości. No i mam czas gdzieś go znaleźć, żeby pooglądać na żywo
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:36   #3200
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Nie wiem ile on kosztuje, ja mojego merrylocka kupiłam za niecałe 2 tysiące zł więc wydaje mi się, że jak na 5 nitkowego to bardzo atrakcyjna cena.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:40   #3201
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Nie wiem ile on kosztuje, ja mojego merrylocka kupiłam za niecałe 2 tysiące zł więc wydaje mi się, że jak na 5 nitkowego to bardzo atrakcyjna cena.
ten łucznik kosztuje jakieś 1450, ale zauważyłam, ze ten 'Twój" merrylock ma 6 stopek gratis i kosztuje cos kolo 1700 zł. Jak do ww łucznika dodam te stopki to wyjdzie na to samo.

Ale coś mnie zastanowiła, wrzuciłam merrylock w google i nie wiedziec czemu łaczy mi tą nazwe z łucznikiem?
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:42   #3202
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

No Ci mówię, że ten merrylock wygląda moim zdaniem identycznie. Jedyne co ma inne to nadrukowaną nazwę i ten metalowy stojak do nici w innym kształcie, reszta identyczna, więc jestem skłonna stwierdzić, że to ten sam sprzęt od tego samego producenta, tylko pod innym szyldem... co teraz jest dość często spotykane...

No i nie od dziś wiadomo, że teraz łuczników nie robią w Polsce, prawda? więc to tym bardziej uprawdopodobnia to, że to ta sama maszyna
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:47   #3203
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No Ci mówię, że ten merrylock wygląda moim zdaniem identycznie. Jedyne co ma inne to nadrukowaną nazwę i ten metalowy stojak do nici w innym kształcie, reszta identyczna, więc jestem skłonna stwierdzić, że to ten sam sprzęt od tego samego producenta, tylko pod innym szyldem... co teraz jest dość często spotykane...

No i nie od dziś wiadomo, że teraz łuczników nie robią w Polsce, prawda? więc to tym bardziej uprawdopodobnia to, że to ta sama maszyna

No to racje możesz mieć. Ja się skusze. To juz na 100%, ale kiedy? ehhh... no nic, poczekam i tym bardziej będę miec z niego radoche
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 10:52   #3204
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No drabinka to jest to czym są powykańczane wszystko koszulki męskie np. Czekaj, zaraz znajdę.

http://www.mega-maszyny.pl/Image/ove...i_prgm_10b.jpg

I on może byc wąziutki, szerszy, taki klasyczny albo 3 nitkowy
Dziewczyny, czy ten ścieg to jedyna zaleta overlocka 5 nitkowego? Powiem szczerze, że boję się inwestować tyle kasy jeśli miałoby się okazać, że mi się te funkcje nie przydadzą ...
Chciałabym overlocka, oj chciała ... tylko ciągle kminię jaki byłby najlepszy ...
Mi najbardziej zależy na takim wykańczaniu jak Wisienka ma tą spódniczkę nową (na marginesie piękne ciuszki Wisienko zwłaszcza kamizelka!), chciałabym móc np szyć falbanki z takim wykończeniem, no i oczywiście szyć dzianinę, wszelkie satyny, koronki itd itp.
Myślałam też, by kupić sobie na teraz takiego najtańszego za 200zł na allegro, ale nie wiem, czy to nie będzie wyrzucanie kasy w błoto .,.. ale plan mam taki, że jakbym dojrzała do "prawdziwego" overlocka to ten dałabym mamie albo siostrze .,,, co myślicie?
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 10:56   #3205
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ten ścieg to jedyna zaleta overlocka 5 nitkowego?
Nie jedyna ale ścieg drabinkowy uzyskasz tylko pięcionitkowym . Na czteroniktowym nie da rady.
Cytat:
Chciałabym overlocka, oj chciała ... tylko ciągle kminię jaki byłby najlepszy ...
Mi najbardziej zależy na takim wykańczaniu jak Wisienka ma tą spódniczkę nową (na marginesie piękne ciuszki Wisienko zwłaszcza kamizelka!), chciałabym móc np szyć falbanki z takim wykończeniem, no i oczywiście szyć dzianinę, wszelkie satyny, koronki itd itp.
Taki ścieg ja u Wisieńki (rolujacy) uzyskasz i na 4-nitkowym i na 5-cio nitkowym
Cytat:
Myślałam też, by kupić sobie na teraz takiego najtańszego za 200zł na allegro, ale nie wiem, czy to nie będzie wyrzucanie kasy w błoto .,.. ale plan mam taki, że jakbym dojrzała do "prawdziwego" overlocka to ten dałabym mamie albo siostrze .,,, co myślicie?
Nie, nie. To badziew, pieniądze wyrzucne w błoto. Umęczysz się, stracisz nerwy a nie uszyjesz. Albo odłożyć te 200zł na poczet nowej maszyny albo kupić za tą kase materiałów czy dodatków krawieckich.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 11:03   #3206
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Szczerze mówiąc to nie wiem czy to jedyna zaleta. Mój ma kilka ściegów, podejrzewam jednak, że wersja 3-4 nitkowa też sporo z nich.

Lubię np. ścieg wzmocniony, który obrzuca i tnie brzeg a obok normalnie szyje łańcuszkiem. To jest idealne do szycia pościeli z satyny, bo wiem, że mi sie nie rozjedze, bo mam podwójne zabezpieczenie.

U mnie jest fajna możliwość obrębiania falbanek z opcją rozciągania tkaniny, żeby zrobić takie fikuśne pokręcone falbanki.

Poza tym falbanki to ja bym robiła ściegiem rolującym, to tak profesjonalnie wykończy, a takie normalne brzegi to robię ściegiem 3 nitkowym, dla lepszego zabezpieczenia
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 11:20   #3207
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dzięki dziewczyny za szybką odpowiedź
Jeśli coś Wam jeszcze wpadnie do głowy nt różnic między 4 a 5 nitkowym to piszcie ..
Z tym, że to za 200 zł to badziew niestety muszę się zgodzić, właśnie doczytałam, że te maszyny nie nadają się do szycia materiałów elastycznych .. no kurdę, bez sensu.
A co myślicie o takim łuczniku 4 nitkowym?
http://allegro.pl/nowy-owerlok-overl...632913245.html
Czy to już jest coś lepiej niż badziew? czego tutaj mi może brakować?

Bo wiecie, ja nie jestem zbyt aktywną krawcową, dlatego też nie oczekuję cudów .. ale chciałabym w końcu szyć bez przekleństw na ustach z tego co piszecie overlocki znacznie umilają szycie, może to trochę uaktywniłoby mnie w końcu i zmotywowało
Więc zależy mi głownie na przyjaznej obsłudze, tych podstawowych ściegach overlockowych jak to rolowanie i szycie dzianin i bezproblemowe obrębianie i szycie np śliskich czy trudniejszych w obsłudze tkanin, takie tam. Nie musi być superszybki czy supercichy, i też chyba nie musi mieć zbyt wielu stopek (tak myślę? Jeśli źle, to poprawcie )
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 11:24   #3208
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ten ścieg to jedyna zaleta overlocka 5 nitkowego? Powiem szczerze, że boję się inwestować tyle kasy jeśli miałoby się okazać, że mi się te funkcje nie przydadzą ...
Chciałabym overlocka, oj chciała ... tylko ciągle kminię jaki byłby najlepszy ...
Mi najbardziej zależy na takim wykańczaniu jak Wisienka ma tą spódniczkę nową (na marginesie piękne ciuszki Wisienko zwłaszcza kamizelka!), chciałabym móc np szyć falbanki z takim wykończeniem, no i oczywiście szyć dzianinę, wszelkie satyny, koronki itd itp.
Myślałam też, by kupić sobie na teraz takiego najtańszego za 200zł na allegro, ale nie wiem, czy to nie będzie wyrzucanie kasy w błoto .,.. ale plan mam taki, że jakbym dojrzała do "prawdziwego" overlocka to ten dałabym mamie albo siostrze .,,, co myślicie?

Nie kupuj takie za 200 zł. szkoda kasy.
tak jak napisała Susanna, wszystko zgodnie z prawda. Siostra moja ma 4nitkowego i na nim sie robi takie wykończenie. Bardzo mi sie to podoba i by sie przydało. Ważne jest zeby można naciąg nitek płynnie regulować bo wtedy on bardziej lub mniej roluje. W innej kiecce mam to obszycie delikatniejsze - nitka była bardziej naciągnięta.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 11:32   #3209
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Kurcze ja bym nie kupiła overlocka za cenę niższą niż 1000 zł. Potem musisz przekładać płytki ściegowe zeby szyć wybranym ściegiem. To ja serdecznie dziękuję.
Też mi się wydawało, że przecież overlock to tylko do obszywania, że będę go sporadycznie używać raz na jakiś czas a tak naprawdę to szyję na nim bardzo dużo i podczas szycia tylko maszyny zamieniam: raz na overlocku, raz na maszynie
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 11:33   #3210
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Ja wogóle jak mam byc szczera to jakos do łucznika sie zraziłam
i nie bede dobrych opinii chyba o nich wystawiac

Ja powiem szczerze mój overlock kocham. Dziadkowie mi go kupili za zdaną maturę.
mam taki http://www.husqvarna-viking.pl/index.php ( wejdźcie na overlocki, drugi rząd środkowy, huskylock 905). Jak go dziadek kupował ze mną to kosztował o zgrozo 2100 zł . Na raty go braliśmy

nie nie on 1700 kosztował za 2100 to był juz taki z monitorkiem i jakimis elektronicznymi ulepszeniami. Ale i tak bralismy na raty.
Mam go od '99 roku. Na razie raz był na przegądzie u wujka tza, namazał gdzie trzeba naostrzył nóz dokręcił gdzie trzeba i dalej bajecznie mi działa, byle tak dalej na wszelki wypadek odpukam w niemalowane ( dzis to akurat moje czoło )

Musze przyznac ze dziadkowie byli cudowni bo sama nigdy w zyciu bym nie była w stanie takiego sobie kupic
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.