Niemcy :) - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-29, 08:40   #3181
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Niemcy :)

Co do VHS to poziom jest niezly, ale nie najlepszy.

moje rady co do kursu jezyka:
Radze wam zrobic tak: jesli macie w miescie Uniwersytet, to znajdzcie telefon do informacji dla obcokrajowcow, i zapytajcie sie czy maja informacje o kursach jezyka, a jesli nie to gdzie mozna je uzyskac. W ten sposob zostalam pokierowana na jakis punkt gdzie wlasnie udzielaja takie podobne informacje obcokrajowcom (tuer an tuer). Tam kobieta nie tylko podala dokladne informacje jakie kursy sa dobre a jakie nie, ale do tego dzwonila po wszystkich pytajac sie kiedy zaczynaja i czy maja zlobek.
Naprawde warto sie w ten sposob poinformowac, poniewaz niektore kursy moga byc naprawde dobre, a inne bardzo slabe.

Aha, z VHS czeba wziasc wczesniej taki formulaz do Bundesamt fuer Migrations und Fluchtlinge. Jak sie go wypelni i wysle, to dostaje sie takie papierek ktory pozniej jest konieczny do przyjecia na kurs, i zwalnia z czesci oplaty (w zaleznosci od tego ile zarabiasz itp). W kazdym razie nie placi sie tyle, ile placiloby sie prywatnie. Ta korespondencja w w.wym. urzedem troszke trwa, wiec warto zaczac wczesniej.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-29, 12:03   #3182
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Witajcie

U nas dzis okrpny mroz! Odczuwalna temperatura -10 stopni! az sie z domu wychodzic nie chce. Od dzis tez solidnie zasiadam nad ksiazkami, bo straszne zaleglosci mi sie narobily.


desti gratuluje zapalu do nauki. Ja jak tak dalej pojdzie, skoncze nauke po 30-tce. Naprawde tacy ludzie jak ty motywuja mnie do nauki jezyka i wierze, ze i mnie sie uda opanowac go na tyle, zebym byla sama z siebie zadowolona

Monika
tez mam zamiar isc do VHS ale to pewnie jak juz dzidzia bedzie troche wieksza. Narazie nie mam czasu . Jesli chodzi o kursy VHS slyszalam juz wiele podzielonych zdan. Fajnie, ze Ty bylas zadowolona
Ja robilam kurs dla pracujacych chodz nie pracowalam i nadal jestem Hausfrau. Chodzilam dwa razy w tygodniu wieczorkiem na 1,5h. Nauczycielke mialam fajna i to ze byli ze mna ludzie ktorzy tak jak ja na poczatku zero kumali po niemiecku spowodowalo ze dobrze sie tam czulam. Maz zapisl mnie na ten kurs, bo ja jak pisalam ani w zab , wiec ktos musial za mnie to zrobic, bo jak bym sie dogadala co chce? Moglam miec darmowy kurs, jako zona niemca i chodzic intensywnie od rana i uczyc sie jak w szkole z ocenami i trzeba by bylo naprawde sie przylozyc. Takiego stresu maz nie chcial mi robic i wzial sprawe w swoje rece. zapisal mnie na kurs dla doroslych po poludniu. Na placenie tych ok 100€ za kurs bylo nas stac hehehe. Bardzo podobalo mi sie w szkole , nie bylo stresu, aze byl to szybki kurs to czesc pracy musialam zpbic w domu, jesli chcialam, Nikt mnie nie zmuszal, placilam i to byla moja sprawa czy sie ucze czy nie. Wspominam szkole bardzo milo i polecam kazdemu taki kurs. Wiadomo jak sie chce studiowac itp to trzeba tez zrobic mittel stufe i chyba tez hoch stufe zdajac certyfikat, potem mozna isc na studia. Ja takich aspiracji nie mialam, chcialam tylko bez problemu rozmawiac z ludzimi na ulicy, w sklepie itp.

gusiagatko przejrzyj dolaczone papiery.Pod koniec pisza takie zdanie
"Im beigefrugten Berechnungsbogen finden Sie Einzalheiten zur Berechnung und Anderung der Leistungshohe".
Przejrzyj ten Berechnungsbogen , tam powinno pisac czy to jest monatlich czy to jednorazowa doplata. Gdybys nadal nie byla pewna to zadzwon i sie spytaj, badz popros sasiada o pomoc.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-29, 14:24   #3183
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość

gusiagatko przejrzyj dolaczone papiery.Pod koniec pisza takie zdanie
"Im beigefrugten Berechnungsbogen finden Sie Einzalheiten zur Berechnung und Anderung der Leistungshohe".
Przejrzyj ten Berechnungsbogen , tam powinno pisac czy to jest monatlich czy to jednorazowa doplata. Gdybys nadal nie byla pewna to zadzwon i sie spytaj, badz popros sasiada o pomoc.
Dziękuję za odpowiedź. Już wiem wszystko, okazało się, że dostanę i jedną i drugą kwotę, ta druga to taka jednorazowa dopłata.
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-29, 14:29   #3184
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
desti gratuluje zapalu do nauki. Ja jak tak dalej pojdzie, skoncze nauke po 30-tce. Naprawde tacy ludzie jak ty motywuja mnie do nauki jezyka i wierze, ze i mnie sie uda opanowac go na tyle, zebym byla sama z siebie zadowolona
z zapalem ostatnio to rozne bywa ... ja zima jestem jak niedzwiadek, najchetniej bym spala ... ja w pewnym momencie nie wiedzialam jakiego jezyka wlasciwie powinnam sie uczyc... niemieckiego czy bawarskiego ... jeden potrzebny "oficjalnie" drugi na codzien ... ale i tak najbardziej rozlozyla mnie nauka laciny po niemiecku (anatomia) ... chwilami nie wiedzialam co gorsze
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-29, 17:01   #3185
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Niemcy :)

Hej, mam pytanie- czy w douglasach bywają przeceny?
Mam gutschein na dość ładna kwotę, i nie wiem, czy czekać z jego realizacją
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 15:51   #3186
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Ja sie nie spotkalam z przecenami, a jak mialam Gutschein to realizowalam go. Wkoncu jak kupisz cos za 40€ a masz Gutschein na 15€ to juz calkiem fajna przecena bedzie.
Ja nie mam szczescia do takich Gutscheinow albo mam na 10% albo na 5€, wiec znizka malutka
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 16:53   #3187
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Niemcy :)

Hej hej kobietki!

jestem juz z powrotem w domku po podrozy z przygodami i zaplacueniem 145 Euro za nadbagaz... ale tu ziiiiiiiiimno.....

theten ja studiuje w niemczech takze jesli masz jakies pytania to smialo
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-31, 14:15   #3188
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Niemcy :)

Czesc Dziewczyny

Ja rowniez polecam VHS Oczywiscie wiadomo, ze w kazdej jest inaczej. Ja robilam intensywny kurs - 8 godzin codziennie poza piatkami i naprawde duzo sie nauczylam.

TheTen - witam na Emigrantkach I polecam Ci ten watek: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ghlight=studia
W razie pytan, tez sluze pomoca

Basiao84 - Douglas ma od czasu do czasu promocje. Na ich stronie mozesz zobaczyc, co akurat jest w promocji. Tu link: Nice price


Zycze Wam udanego Sylwestra i pelnego sukcesow i radosci Nowego Roku!

Pozdrawiam
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 15:02   #3189
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Niemcy :)

Wszystkim Emigrantkom zycze udanego Sylwestra i spelnienia wszystkiego, co sobie wymarzylyscie w Nowym Roku !!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3810_2008-0093.jpg (43,7 KB, 2 załadowań)
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"


Edytowane przez karenina19
Czas edycji: 2008-12-31 o 16:33
karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 17:33   #3190
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Niemcy :)

Dziewczyny, to znowu ja

Mam jeszcze takie pytania: jak oceniacie służbę zdrowia w Niemczech? W porównaniu do Polski jest lepiej/gorzej? I czy w Niemczech są tak jak u nas szkoły ...angielskiego? Bo słyszałam, że tam ang jest na wyższym poziomie niż u nas w szkołach takich normalnych, więc nie ma rynku dla takich prywatnych szkółek językowych. To prawda?

W każdym razie... życzę Wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 17:45   #3191
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

wunia wydaje mi sie, ze angielskiego wszedzie sie mozna uczyc... i musi byc tez mozliwosc dla tych co sie angielskiego w szkole nie uczyli... lub nie nauczyli ... trudno mowic w skali calego kraju bo tu w kazdym landzie jest troszke inaczej

A sluzba zdrowia... hmmm... w porownaniu do Polski na pewno jest lepiej... ale rewelacyjnie tez nie jest. Wszystko zalezy od tego gdzie i o co chodzi.
desti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-31, 17:47   #3192
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez wunia83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to znowu ja

Mam jeszcze takie pytania: jak oceniacie służbę zdrowia w Niemczech? W porównaniu do Polski jest lepiej/gorzej? I czy w Niemczech są tak jak u nas szkoły ...angielskiego? Bo słyszałam, że tam ang jest na wyższym poziomie niż u nas w szkołach takich normalnych, więc nie ma rynku dla takich prywatnych szkółek językowych. To prawda?

W każdym razie... życzę Wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Nie mam za bardzo porownania, jaka jest sluzba zdrowia w PL teraz, bo nie korzystam juz od prawie 9 lat Kiedys byla spora roznica, pamietam, ze dostac sie np. do panstwowego dentysty graniczylo prawie z cudem Jak jest teraz - nie wiem W kazdym badz razie, na tutejsza sluzbe zdrowia nie narzekam, bo powodow nie mam

A szkoly angielskiego sa Oczywiscie wszystko prywatne, wiec platne. Mozna zaczac nauke od podstaw, sa rozne stopnie. Sama planuje wybrac sie na jakis odswiezajacy kurs (takie tez sa w ofercie ), bo od dawna nie mam stycznosci z angielskim i wszystko zapomnialam...

EDIT: Widze, ze Desti byla szybsza
To prawda, ze w kazdym landzie jest inaczej, ale na przyklad szkola Berlitz jest w calych Niemczech i ma w ofercie rozne stopnie kursow - od poczatkujacych do zaawansowanych, roznego rodzaju Business Englisch i inne cuda VHS tez oferuje kursy angielskiego
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...

Edytowane przez ~~~JOLA~~~
Czas edycji: 2008-12-31 o 17:55
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 17:57   #3193
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Niemcy :)

Czesc

Ja proponuje nauke niemieckiego po angielsku . Sama tak robie, i pewnie gdyby nie to, tez zaczynalabym zapominac jezyk, co nie za bardzo mi sie podobalo.
Niemiecki puki co idzie mi jak krew z nosa, ale wierze, ze i jego bede w stanie sie nauczyc. Mam tylko nadzieje, ze majac dziecko znajde czas na szkole . No nic, zobaczymy .


Kochane, zycze Wam cudownego nowego roku oraz spelnienia najskrytszych marzen
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 18:24   #3194
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU
_$$$$$____$$$_____$$$____ $$$$$
$$$$$$___$$$$$___$$$$$__$ $$_$$$
$$__$$__$$$_$$__$$$_$$__$ $$_$$$
____$$__$$$_$$$_$$$_$$$_$ $$_$$$
___$$___$$$_$$$_$$$_$$$_$ $$$$$$
__$$_$$_$$$_$$$_$$$_$$$__ $$$$$
_$$$$$$_$$$_$$$_$$$_$$$__ _$$$
$$$$$$$__$$$$$___$$$$$___ $$$
_________$$$$_____$$$$__$ $$
*
•۞•°*”˜ ˜”*°•۞•°*”˜ ˜”*°•۞•*.*´¨)
¸.•´¸.•*´¨)
.•´,•*´¨)¸.•*¨)
¸.•´¸.•*´¨).•*´¨)
(¸.•´ (¸.•` * ¸.•´¸.•*´¨)
::::::°:::::::::::°::::°: ::O::°::::
::::::::°::::°::::::::::° ::::°::::::
::::°::::::::°:::::°:°::: :°::::
...~~~~~~~~/...~~~~~~~~/
....~~~~~~~/.....~~~~~~~/
.....~~~~~~/.......~~~~~~/
......~~~~~/.........~~~~~/
.......~~~~/...........~~~~/
........~~~/.............~~~/
.........~~/...............~~/
..........~/.................~/
...........||............ ......||
...........||............ ......||
...........||............ ......||
...........||............ ......||
...........||............ ......||
......./******........./******.

Dziewczyny,zycze Wam szczesliwego Nowego Roku !
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 18:30   #3195
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Niemcy :)

Raspberry - szkoda, ze na to nie wpadlam Teraz to bede sie uczyla angielskiego po niemiecku

Majeczku
Milo Cie znow widziec
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 18:30   #3196
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez wunia83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to znowu ja

Mam jeszcze takie pytania: jak oceniacie służbę zdrowia w Niemczech? W porównaniu do Polski jest lepiej/gorzej? I czy w Niemczech są tak jak u nas szkoły ...angielskiego? Bo słyszałam, że tam ang jest na wyższym poziomie niż u nas w szkołach takich normalnych, więc nie ma rynku dla takich prywatnych szkółek językowych. To prawda?

W każdym razie... życzę Wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Szkoly angielskiego sa i mozna wybierac Ja tak samo jak rapsberry uczylam sie niemieckiego po angielsku i do dzisiaj nie mam slownika pol-niem tylko angielsko-niemiecki...

Co do sluzby zdrowia to w porownaniu z polska jest lepiej, ale tez czasami sa pewne problemy...Najlepiej jest byc prywatnie ubezpieczonym, nie pomyslalabym, ze roznica pomiedzy prywatnym a spolecznym ubezp. moze byc taka duza...a jest...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 18:56   #3197
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Niemcy :)

Jola a widzisz choc pewnie tobie nie grozi utrata niemieckiego

Kamilka
widze, ze sama nie jestem jesli chodzi o nauke niemieckiego po angielsku
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-01, 15:08   #3198
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Ja tez na sluzbe zdrowia nie narzekam. Titaj wiecej rzeczy jest refundowanych np. rajstopy czy podkolanowki uciskowe gdy np cierpi sie lub jest sie zagrozonym zylakami. W Pl trzeba placic 100% tutaj dostaje sie recepte i placi sie w aptece za dwie pary püodkolanowek ok 10€ w Sanitätshausie ok 20€. na operacje zylakow dlugo nie czekalam i mialam to robione ambulatoryjnie czy jak sie to zwie. ok 2 h po opercji szlam juz do domu. a potem przychodzilam kilka dni na zmiane opatrunku. Operacja na kase chorych, wiec placilam tylko za ponczochy uciskowe te biale, takie co to do operacji nie raz zakladaja, bo tez takie potrzebowalam.Koszt ich nie byl duzy.
U dentysty tez nie ma problemow, wkoncu mam ubezpieczenie. Baz ubezpieczenia placi sie za kazda usluge i to nie malo, jak sie ma ubezpieczenie to najwyzej doplaca sie, ale to zadko,, przynjmniej ja nie mialam takich doswiadczen.
Mialam operacje zylakow tutaj, chodze regularnie do dentysty, do ginekologa ; balam dwa razy u lekarza rodzinnego i rodzilam tutaj dziecko. takie mam doswiadczenia jesli chodzi o lekarzy i uslugi zdrowotne tutaj i nie narzekam, wrecz przeciwnie.
Do okulisty trzeba ciutke jak dla mnie dlugo czekac( na kase, bo prywatnie przyjma odrazu), wiec jesli musze to ide jak jestem w PL.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 23:12   #3199
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość

Kamilka
widze, ze sama nie jestem jesli chodzi o nauke niemieckiego po angielsku

Pewnie, ze nie sama....Mysle, nawet o opatentowaniu tej metody nauki jezykow obcych... niemieckiego uczylam sie po angielsku a teraz ucze sie portugalskiego po niemiecku...to naprawde dziala!
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 10:45   #3200
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

Pewnie, ze nie sama....Mysle, nawet o opatentowaniu tej metody nauki jezykow obcych... niemieckiego uczylam sie po angielsku a teraz ucze sie portugalskiego po niemiecku...to naprawde dziala!
o prosze ja tez mysle, ze to dziala Ciekawe czego ja bede uczyc sie po niemiecku hihi
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 21:16   #3201
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Niemcy :)

hey hey

chcialam sie spytac czy w Niemczech sa sklepy Bershka i Stradivarius?

pozdrowionka!
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 22:30   #3202
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
hey hey

chcialam sie spytac czy w Niemczech sa sklepy Bershka i Stradivarius?

pozdrowionka!
Z tego, co mozna sprawdzic w necie to nie...Moze Stradivarius, ale tylko online chyba...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 22:53   #3203
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy :)

Dziewczyny, dostalam Gutschein z brands4friends 10Euro! A wczesniej juz mialam 8 Euro, czy te kupony mozna polaczyc i uzyc do jednego zakupu?
I ile wynosza koszty wysylki - szukam i szukam na stronie i znalezc nie moge :/
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 09:38   #3204
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Czesc Dziewczynki,witam w Nowym Roku

Jak tam po Swietach i Sylwestrze?

Sylwek ,nie mam pojecia,czy mozna laczyc te Gutscheiny,tez dostalam ten na 10 Euro
Musimy sie zdzwonic

Dziewczyny,czy ktoras z Was wybiera sie wkrotce do Anglii,bo mialabym wielka prosbe...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 10:32   #3205
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczynki,witam w Nowym Roku

Jak tam po Swietach i Sylwestrze?

Sylwek ,nie mam pojecia,czy mozna laczyc te Gutscheiny,tez dostalam ten na 10 Euro
Musimy sie zdzwonic

Dziewczyny,czy ktoras z Was wybiera sie wkrotce do Anglii,bo mialabym wielka prosbe...

Majka
co ci z UK potrzebne? Ja mieszkalam tam przez 4 lata, ale niestety nie wybieram sie tam w najblizszym czasie
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 10:47   #3206
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Podklad Estee Lauder Double Wear w odcieniu Bone u nas niedostepny...
W ogole w UK kosztuje ok 22 £ a u nas 36 €
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 11:20   #3207
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Podklad Estee Lauder Double Wear w odcieniu Bone u nas niedostepny...
W ogole w UK kosztuje ok 22 £ a u nas 36 €
I see hehe. Z tego co wiem malo ktory sklep wysyla kosmetyki za granice .Sama jestem zla A jesli chodzi o kosmetyki to mam wrazenie, ze sa tansze w UK.
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 11:25   #3208
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Tansze sa,to fakt,tym bardziej teraz,gdy Euro praktycznie zrownalo sie z Funtem...
Kurna,dlaczego nie mam nikogo w UK...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 19:15   #3209
mariemarie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Hej dziewczyny ja narazie bez tematu znalazlam ta stronke i fajnie byloby popisac z Wami.mam nadzieje ze ktos sie odezwie pozdrawiam
mariemarie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 21:12   #3210
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez mariemarie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja narazie bez tematu znalazlam ta stronke i fajnie byloby popisac z Wami.mam nadzieje ze ktos sie odezwie pozdrawiam
Witam
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.