Koty część XIII - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-24, 18:24   #3211
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 671
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
leniwej soboty życzy Luluś
Jakie cudeńko
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 08:27   #3212
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Koty część XIII

Dziewczyny, tak z innej beczki, przepraszam trochę za off:
Ruszyłam ze swoją stroną foto i kompletuję portfolio.
Jeśli któraś z Was mieszka na Śląsku i chciałaby zdjęcia ze swoim pupilem, ofc za darmo, to piszcie. Jeśli chcecie tylko zdjęcia futer: też piszcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 08:32   #3213
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

owocowykoktajl - fantastycznie!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 08:15   #3214
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak z innej beczki, przepraszam trochę za off:
Ruszyłam ze swoją stroną foto i kompletuję portfolio.
Jeśli któraś z Was mieszka na Śląsku i chciałaby zdjęcia ze swoim pupilem, ofc za darmo, to piszcie. Jeśli chcecie tylko zdjęcia futer: też piszcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkoda, że tak daleko, bo mam w domu taką modelkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 31230477_10156141505936827_1841589372734930944_n.jpg (60,5 KB, 55 załadowań)
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 14:14   #3215
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Szkoda, że tak daleko, bo mam w domu taką modelkę
Oferuję też (w trakcie majowki) okolice Grudziądza


Z innej beczki: sprawdza Ci się taki hamaczek?
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 14:54   #3216
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Oferuję też (w trakcie majowki) okolice Grudziądza


Z innej beczki: sprawdza Ci się taki hamaczek?
Ja nie testowałam, ale koty czasem na tym leżą To nie jest hamak tylko półka: http://szarydesign.pl/produkty/pacza...gory/polka-oko
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 11:41   #3217
kotoplazma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 95
Dot.: Koty część XIII

Cześć dziewczyny mam problem z jednym ze swoich kotów, problem na 99% behawioralny, związany ze stresem. Nie chciałabym go opisywać tutaj, wolałabym w wiadomości prywatnej, jeśli jest ktoś, kto zechciałby w taki sposób mnie "wysłuchać" to proszę dać znać a odezwę się.
kotoplazma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-30, 11:49   #3218
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja nie testowałam, ale koty czasem na tym leżą To nie jest hamak tylko półka: http://szarydesign.pl/produkty/pacza...gory/polka-oko
Kradnę link ok?

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 16:11   #3219
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Kradnę link ok?

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-02, 15:25   #3220
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Koty część XIII

Oficjalnie mogę się pochwalić, że z DT zmieniliśmy status na DS dla Klary
oto nasza Piękność


Do niedawna była jeszcze bardzo płochliwa, ale w tej chwili chce się tylko bawić, najlepiej wędką z piórkami i w trakcie zabawy pozwala nam żebyśmy ją głaskali, co bardzo nas cieszy.
Zastanawia mnie tylko to, że miauczy jak zostanie na chwilę sama (jesteśmy np w kuchni oboje z Tż) jakby nas wołała, tak samo robi w pokoju, gdzie śpi (tam trafiła zaraz po zabraniu jej z fundacji).
W ogóle zrobiła się trochę bardziej gadatliwa - myślicie, że po prostu się przed nami otwiera, czy powinniśmy się martwić? Dziś w pewnej chwili tak głośno i przeraźliwie krzyczała, że biegliśmy do pokoju, bo myśleliśmy, że coś się jej stało
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”

Edytowane przez antonina_bielska
Czas edycji: 2018-05-02 o 15:32
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-02, 21:50   #3221
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

U nas chyba ostatecznie ukształtowały się charaktery kotów. Gizmo to arystokrata, byle czego nie zje, byle czym się nie bawi, chodzi zawsze z gracją i jest elegancki. No i bardzo niezależny i tajemniczy. Elsa to łobuz i chlopczyca. Aportuje piłeczki, ciągle jest w ruchu i jednocześnie jest okropnie zazdrosna. Ciągle za mną chodzi i chce być przeze mnie noszona. Bonnie to mała księżniczka i delikatna kocia panienka. Mała dama. Kocha cały świat i pragnie, by i ją każdy kochał. Tuli się do ludzi i jest małym łasuchem.
Każdego dnia rano moje stado mnie wita. Codziennie czekają pod drzwiami, gdy wracam z pracy.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Oficjalnie mogę się pochwalić, że z DT zmieniliśmy status na DS dla Klary
oto nasza Piękność


Do niedawna była jeszcze bardzo płochliwa, ale w tej chwili chce się tylko bawić, najlepiej wędką z piórkami i w trakcie zabawy pozwala nam żebyśmy ją głaskali, co bardzo nas cieszy.
Zastanawia mnie tylko to, że miauczy jak zostanie na chwilę sama (jesteśmy np w kuchni oboje z Tż) jakby nas wołała, tak samo robi w pokoju, gdzie śpi (tam trafiła zaraz po zabraniu jej z fundacji).
W ogóle zrobiła się trochę bardziej gadatliwa - myślicie, że po prostu się przed nami otwiera, czy powinniśmy się martwić? Dziś w pewnej chwili tak głośno i przeraźliwie krzyczała, że biegliśmy do pokoju, bo myśleliśmy, że coś się jej stało
Moje panienki tak robią. A Elsa dodatkowo chodzi za mną i pokrzykuje, żeby wziąć ja na ręce. U młodych kotów to chyba normalne.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-02, 21:58   #3222
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

20180305_202311.jpg20180217_231825.jpg20180331_161705.jpg20180312_204426.jpg
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-02, 23:25   #3223
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Koty część XIII

O matko, jakie Słodziaki
No Tz się śmieje, że testuje nas na okoliczność wymuszania ciągłej zabawy wędką albo że się nudzi, bo Tercja jej odpowiada co któryś raz na te miauki

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-03, 09:14   #3224
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Oficjalnie mogę się pochwalić, że z DT zmieniliśmy status na DS dla Klary
oto nasza Piękność


Do niedawna była jeszcze bardzo płochliwa, ale w tej chwili chce się tylko bawić, najlepiej wędką z piórkami i w trakcie zabawy pozwala nam żebyśmy ją głaskali, co bardzo nas cieszy.
Zastanawia mnie tylko to, że miauczy jak zostanie na chwilę sama (jesteśmy np w kuchni oboje z Tż) jakby nas wołała, tak samo robi w pokoju, gdzie śpi (tam trafiła zaraz po zabraniu jej z fundacji).
W ogóle zrobiła się trochę bardziej gadatliwa - myślicie, że po prostu się przed nami otwiera, czy powinniśmy się martwić? Dziś w pewnej chwili tak głośno i przeraźliwie krzyczała, że biegliśmy do pokoju, bo myśleliśmy, że coś się jej stało
Moje koty też gadatliwe. To w kontakcie z człowiekiem normalne.Koty wokalizują na potrzeby kontaktu z człowiekiem bo szybko się orientują, że człowiek jest mało spostrzegawczy jeśli chodzi o reakcje na bodźce wzrokowe, a dobrze reaguje na dźwięki. To jak te dźwięki brzmią zależy od tego na jaki sygnał zareagujemy. Kot go potem "kontekstowo" utrwali. Kobiety reagują na zakres podobny do płaczu małego dziecka, dlatego wiele kotów z niego korzysta. Taki płaczliwy dźwięk jest zwykle wykorzystywany jako ponaglenie- jak kot chce nas obudzić, natychmiast wyjść albo żebyśmy my w danej miejsce natychmiast przyszli bo np.coś tam się dzieje, jak chce dać znać, że jest głodny itp. I tak, ona Was woła. Ona pyta "gdzie są wszyscy?". Moje koty tak robiły, szczególnie jak się nagle wybudziły w nocy i były zdezorientowane. Psotka częściej, miała jakieś lęki nocne. Rozumiem, że wielu ludzi woli spać z dala od kota, ale u nas to ustało jak koty spały przy nas. Ja się budziłam, głaskałam je, kot czuł mój zapach i obecność, uspokajała się i ponownie zasypiał. Z czasem zapach właściciela zastępuje zapach matki, szczególnie maluchowi i to działa kojąco, więc takich krzyków jest coraz mniej. U nas teraz są sporadyczne- np. jak jedziemy w gości i kto czuje się gdzieś niepewnie. Wtedy nawołuje resztę stada. Albo jak jedna z kotek gdzieś się na tyle dobrze zaszyje, że druga jak chce się bawić nie może jej znaleźć. U nas wiele zachowań kotów się unormowało po spaniu przy nas.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
O matko, jakie Słodziaki
No Tz się śmieje, że testuje nas na okoliczność wymuszania ciągłej zabawy wędką albo że się nudzi, bo Tercja jej odpowiada co któryś raz na te miauki

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
No mój TŻ stwierdził, że Was tresuje. Bo jego Psotka cały czas tak tresuje, że ma się z nią bawić. Zabawa może się jej nigdy nie znudzić. Psotka ma już 2 lata i zdecydyowanie woli się bawić niż np. jeść. Bez zabawy marudzi przy jedzeniu, robi strajk głodowy. Wędka z piórkiem to jej ukochana zabawka. Mamy przerób tego, że ho ho. U nas TŻ też odmiałkuje czasem do kota. A Zuzia to nas tak tresuje z rana jak głodna po nocy i jak pić jej się chce bo lubi pić bardzo świeżą wodę, zaraz po podaniu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-03, 14:52   #3225
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Oficjalnie mogę się pochwalić, że z DT zmieniliśmy status na DS dla Klary
oto nasza Piękność
Gratulacje

Bananalama, ale cuda, do schrupania
Piękna kocia rodzinka
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-03, 15:48   #3226
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Koty część XIII

Do spania razem pewnie jeszcze kawałek, bo na razie na noc sama woli wrócić na parapet i kocyk, który zna od początku mieszkania z nami. Ale dajemy jej wolną rękę, też byśmy woleli żeby już spała z nami w pokoju.
Czy Wasze koty przy tej pogodzie też cały dzień szukają sobie miejsca? Tercja śpi jak kamień, a Klara ciągle chodziła i szukała, gdzie by się tu położyć

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-04, 08:14   #3227
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Jakie śliczności
Jeśli chodzi o miauki to koty nas tresują. Sprawdzają na jaki dźwięk rzucisz wszystko i przybiegniesz
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-04, 13:43   #3228
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Cudowny moje tez tak robią jak nas nie widzą np taras otwarty A my jesteśmy na piętrze gdy wchodzą do domu to płaczą wołam przeważnie z góry kici kici i się uspokajają

Czy Karme COSMA znajdę w zoologicznym? Nie doszla mi A nie chcą jeść śmieci marketowych i innej karmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 22:19   #3229
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 979
Dot.: Koty część XIII

Witam się po dłuższej nieobecności. Jutro mija 10 dzień od sterylizacji ogródkowej kotki, którą dokarmiam od zeszłego roku- Kocilla się zwie. Miała sterylkę aborcyjną. Było by 5 małych.
Miałam wyrzuty sumienia, nawet śniło mi się, że się okociła- 3 rude koty i 2 biało-czarne. Dalej marzę o rudym kocie, a w rzeczywistości rudy do niej przychodził.
Przez 2 dni była w klatce kennelowej, później miałam urlop do piątku, weekend też wolny.
Kotka rewelacyjnie ogarnęła kuwetę Śpi ze mną w łóżku i bardzo zżyła się z psem.
Jutro pojadę chyba na kontrolę i zobaczymy czy można zdjąć kaftan
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 07:54   #3230
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Taka ogródkowa, że jednak domowa
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 08:16   #3231
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Witam się po dłuższej nieobecności. Jutro mija 10 dzień od sterylizacji ogródkowej kotki, którą dokarmiam od zeszłego roku- Kocilla się zwie. Miała sterylkę aborcyjną. Było by 5 małych.
Miałam wyrzuty sumienia, nawet śniło mi się, że się okociła- 3 rude koty i 2 biało-czarne. Dalej marzę o rudym kocie, a w rzeczywistości rudy do niej przychodził.
Przez 2 dni była w klatce kennelowej, później miałam urlop do piątku, weekend też wolny.
Kotka rewelacyjnie ogarnęła kuwetę Śpi ze mną w łóżku i bardzo zżyła się z psem.
Jutro pojadę chyba na kontrolę i zobaczymy czy można zdjąć kaftan
Gratuluję dokocenia

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Taka ogródkowa, że jednak domowa
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 13:33   #3232
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Cudowny moje tez tak robią jak nas nie widzą np taras otwarty A my jesteśmy na piętrze gdy wchodzą do domu to płaczą wołam przeważnie z góry kici kici i się uspokajają

Czy Karme COSMA znajdę w zoologicznym? Nie doszla mi A nie chcą jeść śmieci marketowych i innej karmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej tak. Ja je widuję.

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Do spania razem pewnie jeszcze kawałek, bo na razie na noc sama woli wrócić na parapet i kocyk, który zna od początku mieszkania z nami. Ale dajemy jej wolną rękę, też byśmy woleli żeby już spała z nami w pokoju.
Czy Wasze koty przy tej pogodzie też cały dzień szukają sobie miejsca? Tercja śpi jak kamień, a Klara ciągle chodziła i szukała, gdzie by się tu położyć

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
Tak, moje też się teraz pokładają. Generalnie upały to czas kiedy dużo piją, dużo śpią, dużo sikają, kręcą nosem na suchą karmę i wolą wszystkie formy mokrej karmy, najlepiej w galaretce. Tym bardziej, że to też sezon wylinki i zakłaczenie sprawia, że na suchą karmę nie mają za bardzo ochoty. Poza tym małe koty bardzo dużo śpią bo rosną. Nawet do 14 godzin dziennie. Psotka przez pierwszy rok spała po całych dniach. Co do miejsca do spania mogę polecić patent- koc na krześle. Można z niego zrobić jaskinię dla kota i kot zakopie się w niej i tam będzie chętnie spał. My jak oswajaliśmy d spania przy nas i do spania gdy my śpimy to stawialiśmy takie krzesła obok naszego łóżka. I kot mógł nas wąchać i na nas patrzeć. No i z krzesła kot widzi całe mieszkanie, więc czuje, że ma kontrolę nad otoczeniem. Poza tym przyuczenie do spania na krześle przydaje się na wyjazdach. Łatwo kotu zasugerować gdzie ma szukać kryjówki na początku pobytu w nowym mieszkaniu.
My używamy tanich kocy polarowych.Łatwo je wymienić, łatwo prać. Trzeba tylko używać płynu do płukania, żeby się za mocno nie elektryzowały bo to koty stresuje. Od biedy można użyć starego, bawełnianego ręcznika.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Witam się po dłuższej nieobecności. Jutro mija 10 dzień od sterylizacji ogródkowej kotki, którą dokarmiam od zeszłego roku- Kocilla się zwie. Miała sterylkę aborcyjną. Było by 5 małych.
Miałam wyrzuty sumienia, nawet śniło mi się, że się okociła- 3 rude koty i 2 biało-czarne. Dalej marzę o rudym kocie, a w rzeczywistości rudy do niej przychodził.
Przez 2 dni była w klatce kennelowej, później miałam urlop do piątku, weekend też wolny.
Kotka rewelacyjnie ogarnęła kuwetę Śpi ze mną w łóżku i bardzo zżyła się z psem.
Jutro pojadę chyba na kontrolę i zobaczymy czy można zdjąć kaftan
Była odrobaczana? Jeśli nie to koniecznie trzeba to zrobić. takie kot bardzo często mają tasiemca. U rodziny TŻ są koty dochodzące i walka z ich schorzeniami to zwykle walka z tasiemcami. Poza tym trzeba odpchlić. Obie rzeczy zrobić koniecznie i porządnie szczególnie jeśli w domu jest też pies, a kot śpi z człowiekiem.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 00:34   #3233
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Koty część XIII

Hej

Nie znam się na kotach, dlatego piszę do Was. Od dziecka marzyłam o kocie. Teraz mam szanse zrealizować swoje marzenie. Problem w tym, że kilka razy do roku razem z TŻ wyjeżdżamy. Zazwyczaj raz w roku na 2 tygodnie, 2-3 razy w roku na 9 dni, do tego kilka razy w roku na weekend. Pytanie - czy kot zniesie takie rozłąki? Jeśli dla każdego kota takie rozstania są katorgą, to nie chcę być egoistką i skazywać go na coś takiego. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 07:57   #3234
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Hej

Nie znam się na kotach, dlatego piszę do Was. Od dziecka marzyłam o kocie. Teraz mam szanse zrealizować swoje marzenie. Problem w tym, że kilka razy do roku razem z TŻ wyjeżdżamy. Zazwyczaj raz w roku na 2 tygodnie, 2-3 razy w roku na 9 dni, do tego kilka razy w roku na weekend. Pytanie - czy kot zniesie takie rozłąki? Jeśli dla każdego kota takie rozstania są katorgą, to nie chcę być egoistką i skazywać go na coś takiego. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Jeśli zapewnisz kotu dobrą opiekę (petsitter lub zaufana osoba), która przyjdzie 2 razy dziennie to bez problemu.
Możesz też przyzwyczaić kota do wyjazdów i zabierać go ze sobą.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 08:49   #3235
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Koty część XIII

Dokładnie my mamy zawsze petsitter 2x dziennie która nakarmi i wyglaszcze i wyjeżdżamy min 3-4 razy w roku 7-14 dni i fochów nie ma wcale
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 08:55   #3236
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Koty część XIII

Ja najbardziej lubie zabierac kota ze soba bo bez problemu odnajduje sie w nowym otoczeniu ale kiedy zostaje sam opiekuje sie nim ktos zaufany i tez nie ma fochow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 10:07   #3237
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Koty część XIII

Dziękuje Wam za odpowiedzi ze sobą nie możemy go zabrać, bo jeździmy do moich rodziców, a mama ma alergie na koty. U mnie popularne są tez kocie pensjonaty. Chociaż teraz tak myśle, że jak już jakiegoś kociaka pokocham, to ja bez niego 2 tygodni nie wytrzymam
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 10:19   #3238
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Dziękuje Wam za odpowiedzi ze sobą nie możemy go zabrać, bo jeździmy do moich rodziców, a mama ma alergie na koty. U mnie popularne są tez kocie pensjonaty. Chociaż teraz tak myśle, że jak już jakiegoś kociaka pokocham, to ja bez niego 2 tygodni nie wytrzymam
To prawda Dlatego my nie jeździmy na 2 tygodnie. Za bardzo tęsknimy.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 13:39   #3239
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Ja najbardziej lubie zabierac kota ze soba bo bez problemu odnajduje sie w nowym otoczeniu ale kiedy zostaje sam opiekuje sie nim ktos zaufany i tez nie ma fochow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepiej zaprzyjaźnić się z jakimś kociarzem lub kociarą z sąsiedztwa, którego kot będzie znał i kojarzył nie tylko jako opiekuna pod nieobecność właściciela, ale jako "przyjaciela domu", który od czasu do czasu kota odwiedza, dotyka, bawi się z nim. Wtedy jak taka osoba kota dogląda pod naszą nieobecność to kot się nie stresuje tak mocno jak przy obcym pet sitterze. My mamy taki system. My się znamy, nasze koty się znają i jak przenosimy ich zapach na sobie to koty się nie stresują. Wiemy który kot co lubi jeść, czym się bawić, czego się boi itd. Przed posiadaniem kotów nie znałam osób, które teraz znam i z którymi tak dzielimy opiekę nad kotami. A teraz wiem, że dużo ludzi ma koty. Wystarczy się z nimi zgadać i tak jest najłatwiej żyć jako kociarz znając innych kociarzy z najbliższej okolicy. Bo i można się poradzić co do sklepów, lekarzy itd. Ja ten system polecam jako najbardziej "życiowy". Pewnie, że namiar na koci hotel czy pet sitterów warto mieć "w razie gdyby bomba", ale u ans zwykle kończy się na usługach wzajemnych zaprzyjaźnionych kociarzy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 20:55   #3240
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Koty część XIII

Hej!

Z miłą chęcią przyłączę się do tego wątku kociarzy z tą małą pięknością, która mieszka u nas od trzech dni

Przyjmiecie nas?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kociak 1.jpg (75,7 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kociak 2.jpg (75,9 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kociak 3.jpg (59,5 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kociak 4.jpg (56,0 KB, 40 załadowań)
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.