Nasze książkowe grzechy ;) - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-22, 17:47   #3211
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1737231 5]Nie mam takich problemów. Znam blogowiczki już przeszło rok, wiem, z którymi mamy podobny gust, a z którymi wręcz przeciwnie.
A paru-zdaniowe recenzje pojawiają się często w wątku 'Jaką książkę obecnie czytacie?'.
Na blogach również często pojawiają się dyskusje, w komentarzach.[/QUOTE]

Chyba rzeczywiście muszę śledzić opinie na blogach i odnaleźć kogoś o podobnym guście.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 18:31   #3212
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Jeśli chodzi o to jak ja wybieram książki to metod jest wiele tak na prawdę.
Niektóre są mi polecane przez bliskie mi osoby, które wiem, że czytają dobrą literaturę - tatę i ukochanego. Bez wahania sięgam po te książki. Owszem zdarza się, że to nie przypadnie mi do gustu, ale w większości jestem zadowolona
Poza tym jest moja babunia kochana co w książkach się zaczytuje. Ma dużo dobrych książek i masę romansideł i innych bzdetów, których ja wręcz nie trawię. Zawsze jak ją odwiedzam wciska mi stos książek do poczytania (pożycza) - no i tak trafiają do mnie i dobre i kiepskie książki.

Kolejne źródło to mój research - a tu jest na prawdę różnie. A to w gazetce Empiku coś zobaczę, a to w mojej ulubionej księgarni Selkar, a to w Auchanie wyrzucą wybitnie tanio książki, a to skoczę ot tak do antykwariatu.... W każdym z tych wypadków czytam sobie tył książki i stwierdzam dzięki temu czy to może być fajna książka. Taki trochę ryzyk fizyk momentami, ale na plus w 99% przypadków.

Dodatkowo jak każdy mam jakichś autorów, których wezmę wszystko co znajdę

Poza tym od jakiegoś czasu siedzę tutaj, no i na wątku Jaką książkę obecnie czytacie, tam czasem zaciekawia mnie krótki opis książki, wtedy ją wynajduję, oglądam i decyduję

Jak nie mam pewności co do książki to pytam tu dziewczyn, paru znajomych co wiem, że czytują książki i podejmuję decyzję

Biblionetkę czytałam, ale mało z którą oceną książki się zgadzałam, więc odpuściłam sobie
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 21:43   #3213
elsha
Rozeznanie
 
Avatar elsha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rz-ów/W-wa
Wiadomości: 891
GG do elsha
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Książki oprócz informacji encyklopedycznych zawierają także ciekawostki na temat danej osoby, cytują ich wypowiedzi. Dla mnie fajny przewodnik, co prawda jednej osobie poświęcona jest najczęściej jedna strona, max dwie, ale mnie to nie przeszkadza, bo szukałam właśnie czegoś skupiającego najważniejsze postaci z różnych dziedzin.
Dziękuję!Brzmi interesująco, muszę się za nimi rozejrzeć.
Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Przyszłam i ja ze swoim stosikiem,ale patrząc na te powyżej nie wiem czy mam z czym się pokazywać Z niecierpliwością czekam na ŚDK,chciałabym skompletować na pewno Picoult
Cytat:
Napisane przez Holly Nieduża Pokaż wiadomość
a to mój skromny stosik:
Skromne, ale fajne. Jestem ciekawa "Żółtych cytrynek", daj znać, czy się przyjemnie czytało. "Historię miłości " czytałam i mam pozytywne wspomnienia.
Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Co do pozyczenia męża... jeśli mamy urodziny w inny miesiącu to mogę wypożyczyć
Ciekawe co na to sam zainteresowany...
Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawi mnie Carter. To jedna z moich ulubionych pisarek, a "Madrych dzieci" jeszcze nie czytałam. Miłej lektury!
Jest pierwsza w kolejce do przeczytania, więc wkrótce będę mogła się wypowiedzieć.
Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i zastanawiam się, w jaki sposób wybieracie książki do przeczytania? Na rynku jest strasznie dużo tytułów i ja mam często problem z decyzją. Jestem dość wybredną czytelniczką i o ile łatwo natrafić na lekkie lektury do poczytania, o tyle trudniej znaleźć coś ciekawego, ambitnego. Korzystacie z biblionetki, a czy mogłybyście polecić jakieś blogi nastawione na bardziej "wyrobionego" czytelnika?
Mam swoich ulubionych autorów, serie wydawnicze, wydawnictwa, których ofertę staram sie na bieżąco śledzić. Przeglądam opisy książek i jeśli coś mnie zainteresuje, zapisuję tytuł. Spośród blogów odwiedzam te, których autorzy mają podobny gust, ten wątek też mi pomaga. Czasem postanawiam coś przeczytać pod wpływem innej powieści (bo autor się nią inspirował czy bohater w niej zaczytywał) lub po prostu kupuję utwory autorów powszechnie uznanych za wybitnych.
Czytając o twoich ulubionych książkach pomyślałam, że mogłaby ci się spodobać "Gdybym ci kiedyś powiedziała" Judy Budnitz. Zawiera i trochę elementów magicznych, i wątki społeczne (w tle przewija się emigracja do USA, II wojna światowa), ale przede wszystkim to piękna opowieść o relacjach między czterema pokoleniami kobiet.
__________________

Edytowane przez elsha
Czas edycji: 2010-02-22 o 21:50
elsha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 05:12   #3214
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez elsha Pokaż wiadomość
Dziękuję!Brzmi interesująco, muszę się za nimi rozejrzeć.
Proszę bardzo

Najczęściej kupuję książki kierując się recenzjami na blogach, wizażu. Zdarza się, że kupuje w ciemno to, co wyda mi się interesujące. Z biblionetki też korzystam.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 07:50   #3215
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez elsha Pokaż wiadomość
Dziękuję!Brzmi interesująco, muszę się za nimi rozejrzeć.

Skromne, ale fajne. Jestem ciekawa "Żółtych cytrynek", daj znać, czy się przyjemnie czytało. "Historię miłości " czytałam i mam pozytywne wspomnienia.
Ciekawe co na to sam zainteresowany...
Jest pierwsza w kolejce do przeczytania, więc wkrótce będę mogła się wypowiedzieć.
Mam swoich ulubionych autorów, serie wydawnicze, wydawnictwa, których ofertę staram sie na bieżąco śledzić. Przeglądam opisy książek i jeśli coś mnie zainteresuje, zapisuję tytuł. Spośród blogów odwiedzam te, których autorzy mają podobny gust, ten wątek też mi pomaga. Czasem postanawiam coś przeczytać pod wpływem innej powieści (bo autor się nią inspirował czy bohater w niej zaczytywał) lub po prostu kupuję utwory autorów powszechnie uznanych za wybitnych.
Czytając o twoich ulubionych książkach pomyślałam, że mogłaby ci się spodobać "Gdybym ci kiedyś powiedziała" Judy Budnitz. Zawiera i trochę elementów magicznych, i wątki społeczne (w tle przewija się emigracja do USA, II wojna światowa), ale przede wszystkim to piękna opowieść o relacjach między czterema pokoleniami kobiet.
Dziękuję, idealnie trafiłaś. W ogóle lubię też książki z kobiecymi postaciami, które są "inne", tzn. odbiegają od stereotypu i jakoś fajnie się wyróżniają.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 10:43   #3216
adda76
Raczkowanie
 
Avatar adda76
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 121
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

wybór ksiązki:
1. Wchodzę do księgarni, czytam opisy, wybieram 2 lub trzy pozycje i podchodzę do kogoś z obsługi prosząc o pomoc, jakieś słowo o książce, i tak mając opinie osoby trzeciej dokonuję ostatecznego wyboru. Jest wiele książek, których bym nie kupiła z różnych względów, a to nie podobał mi się opis, albo gatunek nie był przeze mnie preferowany, i nagle jakaś osoba mi mówi: kup to, to jest dobre. Tak np kupiłam książkę Ewy Stachniak " Ogród Afrodyty". Jak ktoś nie czytał to polecam. Bardzo fajnie napisana książka, czyta się szybko i przyjemnie.

2. Klasyka. Jak mam na nią ochotę idę i kupuję coś co według powinnam już dawno przeczytać a jeszcze tego nie zrobiłam. Czekają na mnie "Nędznicy", "Mistrz i Małgorzata". Przeczytałam "Hrabia Monte Christo", prawie wszystko Sienkiewicza i wiele wiele innych klasycznych pozycji literatury światowej i polskiej

3. Internet daje mi także wiele informacji, którą książkę warto kupić i przeczytać. Jeżeli wiele osób twierdzi, że jakaś książka jest super to widocznie tak jest. czasami też coś mnie osobiście zaciekawi, wtedy wpisuję tytuł książki w wyszukiwarkę, czytam opinie i sprawdzam czy mój nos dobrze wyczuł sprawę

4. Rzadko się zdarza, żeby ktoś z grona moich znajomych polecił mi książkę. To ja kupuję książki i zarażam czytaniem znajomych. To ja po przeczytaniu pożyczam książki innym. Może kiedyś natrafię na kogoś podobnego do mnie i ktoś mi pożyczy coś od siebie. Może Ci, których zarażę w końcu czytaniem na dobre, może oni będą moimi książkowymi znajomymi. Jak na razie cieszy mnie niezmiernie fakt, że chcą ode mnie pożyczać książki i mi mówią, miałaś rację, fajna ta książka.
adda76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 11:23   #3217
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Lemka, witaj
Widzę, że Twoje ulubione książki to te, które i ja cenię i takie, które planuję przeczytać. Czytałaś może "The Bloody Chamber" Angeli Carter? Naprawdę świetny zbiór znanych baśni, w których Carter przewrotnie zmieniła zakończenie, więcej pisałam tutaj: http://czytatnik.wordpress.com/2009/...angela-carter/

Może spodoba Ci się też trzymająca w napięciu "Trzynasta opowieść", są tam angielskie wrzosowiska, ponure domostwo, tajemnica rodzinna i nawiązania do sióstr Bronte. Może do klasyki ta pozycja nie wejdzie, ale przyjemna lektura, a na pewno lepsza niż Brown czy Meyer

Polecam też "Dom Augusty", który opowiada o kilku pokoleniach kobiet ze szwedzkiego miasteczka, pojawiają się też tam magiczne elemnety, ale bardzo ponura to powieść.

Ogólnie to mam wrażenie, że już gdzieś o tym pisałam Może w jakimś innym wątku?
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 12:30   #3218
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
Lemka, witaj
Widzę, że Twoje ulubione książki to te, które i ja cenię i takie, które planuję przeczytać. Czytałaś może "The Bloody Chamber" Angeli Carter? Naprawdę świetny zbiór znanych baśni, w których Carter przewrotnie zmieniła zakończenie, więcej pisałam tutaj: http://czytatnik.wordpress.com/2009/...angela-carter/

Może spodoba Ci się też trzymająca w napięciu "Trzynasta opowieść", są tam angielskie wrzosowiska, ponure domostwo, tajemnica rodzinna i nawiązania do sióstr Bronte. Może do klasyki ta pozycja nie wejdzie, ale przyjemna lektura, a na pewno lepsza niż Brown czy Meyer

Polecam też "Dom Augusty", który opowiada o kilku pokoleniach kobiet ze szwedzkiego miasteczka, pojawiają się też tam magiczne elemnety, ale bardzo ponura to powieść.

Ogólnie to mam wrażenie, że już gdzieś o tym pisałam Może w jakimś innym wątku?
Przeróbka baśni bardzo mnie interesuje (nie wiem, czy zagłębiałaś się w ten temat, ale istnieje również przeróbka baśni Grimm autorstwa Anne Sexton, tytuł "Transformations", pisane wierszem baśnie połączone z komentarzem na temat kobiet i współczesności), więc za Carter się rozejrzę, a na inne pozycje (z Twojego bloga również) z pewnością zwrócę uwagę. Obok elementów czysto magicznych/fantastycznych, lubię również prozę imaginacyjną stąd zamiłowanie do Topola czy Hodrovej. Jeżeli podobają Ci się moje propozycje to polecam "Wide Sargosso Sea" J. Rhys, bardzo pozytywnie mnie ta lektura zaskoczyła.

A wracając do mojego pytania, to ja raczej nie mam nikogo ze znajomych, kto mógłby mi polecić książkę. Wiele osób z mojego otoczenia albo w ogóle nie czyta, albo kieruje się modą. Przyznam się szczerze, że rodzina trochę stara się mnie odciągnąć od czytania, ponieważ uważają, że przez to bujam w obłokach i mam trudności z odnalezieniem się w rzeczywistości.

P.S.
Powiem Wam, że ten wątek rzeczywiście jest niebezpieczny, bo moja lista niebezpiecznie zaczyna rosnąć.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2010-02-23 o 12:53 Powód: dopisek
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 18:40   #3219
elsha
Rozeznanie
 
Avatar elsha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rz-ów/W-wa
Wiadomości: 891
GG do elsha
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Dziękuję, idealnie trafiłaś. W ogóle lubię też książki z kobiecymi postaciami, które są "inne", tzn. odbiegają od stereotypu i jakoś fajnie się wyróżniają.
Cieszę się. To jedna z moich ulubionych książek, więc nie mogłam sobie odmówić.
Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
Może spodoba Ci się też trzymająca w napięciu "Trzynasta opowieść", są tam angielskie wrzosowiska, ponure domostwo, tajemnica rodzinna i nawiązania do sióstr Bronte. Może do klasyki ta pozycja nie wejdzie, ale przyjemna lektura, a na pewno lepsza niż Brown czy Meyer
Ja również bardzo pozytywnie ją wspominam.
Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
P.S.
Powiem Wam, że ten wątek rzeczywiście jest niebezpieczny, bo moja lista niebezpiecznie zaczyna rosnąć.
Takie są skutki zadawania się z nałogowcami.
__________________
elsha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 19:19   #3220
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość

Polecam też "Dom Augusty", który opowiada o kilku pokoleniach kobiet ze szwedzkiego miasteczka, pojawiają się też tam magiczne elemnety, ale bardzo ponura to powieść.
Z czystym sumieniem również mogę polecić tę powieść. Jest smutna i raczej dołująca, ale warta przeczytania.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 19:47   #3221
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Z czystym sumieniem również mogę polecić tę powieść. Jest smutna i raczej dołująca, ale warta przeczytania.
i wszystkie książki Axelsson
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 20:00   #3222
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Wybaczcie mi offtop, ale marchewkowe pole ilekroć widzę Twój avatar to mi się tak wesoło robi rewelka!
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 20:06   #3223
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez Parvati Pokaż wiadomość
Wybaczcie mi offtop, ale marchewkowe pole ilekroć widzę Twój avatar to mi się tak wesoło robi rewelka!
dziękuję
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 20:43   #3224
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Lemka witamy!

"Trzynasta opowieść" była jedną z ciekawszym lektur, które przeczytałam. Pamiętam, że dostałam ją od mamy na gwiazdkę i pochłonęłam jakoś przed 2 pierwsze dni świąteczne

ps: a avatarek marchewkowego pola jest boski!
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 20:48   #3225
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez kolmanka Pokaż wiadomość
"Trzynasta opowieść" była jedną z ciekawszym lektur, które przeczytałam. Pamiętam, że dostałam ją od mamy na gwiazdkę i pochłonęłam jakoś przed 2 pierwsze dni świąteczne

ps: a avatarek marchewkowego pola jest boski!
Podpisuję się obiema łapkami pod wszystkim
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 21:19   #3226
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Lista książek 3 za 2 w empiku od 24 lutego:
Nieznane przygody Mikołajka
Magiczne drzewo
Paddington i świąteczna niespodzianka
Hakawati mistrz opowieści
Oblężenie Wiednia
Pod dobrą gwiazdą
Chiny - upadek i narodziny
Tutaj Szymborskiej
Losy dobrego żołnierza Szwejka
Kto to papla
Mały Książę (twarda oprawa)
Cały ten Kutz
Polska osamotniona
Krótki i niezwykły żywot Oscara Wao
Zakochana cheerleederka
Duch - nauka na tropie...
Wichura w Hawanie
Ciemny kraj
Nowe przygody Paddingtona
Reality show
Księga innych ludzi
Gorączka w Hawanie
Rzeczy pierwsze
Najdłuższa podróż do domu
4 czerwca
Był sobie złodziej
Rysiek z kedywu
70 księga urodzinowa dla N. Daviesa
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 06:47   #3227
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
i wszystkie książki Axelsson
Mam zamiar się niedługo zapoznać z innymi jej książkami, polecasz jakąś szczególnie?
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 07:52   #3228
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez budyniek90 Pokaż wiadomość
Lista książek 3 za 2 w empiku od 24 lutego:
....
Ale to chyba nie we wszystkich empikach?
U mnie nic takiego nie ma
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 08:19   #3229
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

w przelocie pozdrawiam wszystkie książkomaniaczki

u mnie ostatnio na pierwszym miejscu były wyjazdy w góry, ale na tapecie - kilka pozycji do kupienia (oczywiście książki podróżnicze lub najczęściej o górach - w schronisku dostałam do poczytania "Wszystko za Everest" Krakauera - polecam!)

byle do wypłaty (i do wiosny )
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 08:24   #3230
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

dla wrocławianek:

Cytat:
WYPRZEDAŻ w SZARLATANIE! + lista nowosci luty2010
ŻEGNAMY ZIMĘ Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM!
Na pożegnanie zimy oraz z okazji 4-tych urodzin Szarlatana przygotowaliśmy dla Państwa wyprzedaż ksiązek w języku angielskim: powieści: sensacji, romansów, kryminałów, klasyki, fantastyki, książek naukowych, opracowań o sztuce, geografii etc. W ofercie znalazło sie ponad 6 000 (sześć tysięcy), tytułów!

Do końca lutego ksiązki będą sprzedawane w cenie: 8 zł/szt

1-6 marca - 6 zł/szt

8-13 marca - 4 zł/szt

15-20 marca 2 zł/szt

20 marca - 1 kwietnia 1 zł/szt
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 08:55   #3231
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Ale to chyba nie we wszystkich empikach?
U mnie nic takiego nie ma
Powinno być we wszystkich - taka informacja jest w tomie kultury, my dostaliśmy też plakaty do rozwieszenia i tą megadługa listę...
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki

Edytowane przez budyniek90
Czas edycji: 2010-02-24 o 08:57
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 09:19   #3232
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
dla wrocławianek:
To jest księgarnia? Po w google wyświetla mi się antykwariat. Na jakiej ulicy znajduje się Szarlatan?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 10:00   #3233
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Moje lutowe nabytki
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 10:25   #3234
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Przeróbka baśni bardzo mnie interesuje (nie wiem, czy zagłębiałaś się w ten temat, ale istnieje również przeróbka baśni Grimm autorstwa Anne Sexton, tytuł "Transformations", pisane wierszem baśnie połączone z komentarzem na temat kobiet i współczesności), więc za Carter się rozejrzę, a na inne pozycje (z Twojego bloga również) z pewnością zwrócę uwagę. Obok elementów czysto magicznych/fantastycznych, lubię również prozę imaginacyjną stąd zamiłowanie do Topola czy Hodrovej. Jeżeli podobają Ci się moje propozycje to polecam "Wide Sargosso Sea" J. Rhys, bardzo pozytywnie mnie ta lektura zaskoczyła.

A wracając do mojego pytania, to ja raczej nie mam nikogo ze znajomych, kto mógłby mi polecić książkę. Wiele osób z mojego otoczenia albo w ogóle nie czyta, albo kieruje się modą. Przyznam się szczerze, że rodzina trochę stara się mnie odciągnąć od czytania, ponieważ uważają, że przez to bujam w obłokach i mam trudności z odnalezieniem się w rzeczywistości.

P.S.
Powiem Wam, że ten wątek rzeczywiście jest niebezpieczny, bo moja lista niebezpiecznie zaczyna rosnąć.
Przeróbki baśni jak najbardziej mnie interesują (praca mgr) i o Sexton już czytałam, ale trudno zdobyć "Transfrmations", podobnie jak opowiadania Tanith Lee "Tales of the Sisters Grimmer". Do baśni nawiązuje też Atwood ("Bluebeard's Egg") i Byatt ("The Djinn in the Nightingale's Eye"), może czytałaś? Jakbyś chciała więcej nazwisk, to daj znać, a zajrzę do paru artykułów i podam więcej nazwisk

"Wide Saragasso Sea" planuję przeczytać od chyba 1,5 roku, ale ciągle mi nie po drodze.

Wątek rzeczywiście niebezpieczny, a połączony jeszcze z lektura blogów wiąże się z katastrofą dla portfela

Cytat:
Napisane przez budyniek90 Pokaż wiadomość
Lista książek 3 za 2 w empiku od 24 lutego:
Dzięki za listę, ale jakoś nie znalazłam 3 książek, które bym chciała Trochę mi ulżyło.

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
w przelocie pozdrawiam wszystkie książkomaniaczki

u mnie ostatnio na pierwszym miejscu były wyjazdy w góry, ale na tapecie - kilka pozycji do kupienia (oczywiście książki podróżnicze lub najczęściej o górach - w schronisku dostałam do poczytania "Wszystko za Everest" Krakauera - polecam!)

byle do wypłaty (i do wiosny )
Zdaje się, że na podstawie książki Krakauera "Into the Wild" powstał film pod tym samym tytułem? Książki nie czytałam, ale film gorąco polecam.

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
dla wrocławianek:
O, dzięki! Widziałam plakaty kilka dni temu i zapomniałam o tym na śmierć.

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
To jest księgarnia? Po w google wyświetla mi się antykwariat. Na jakiej ulicy znajduje się Szarlatan?
Na Szczytnickiej, okolice Pasażu Grunwaldzkiego.

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Moje lutowe nabytki
Gratuluję i miłej lektury
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 10:50   #3235
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

dziewczyny, dostałyście już nowy magazyn z ŚK?
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 14:40   #3236
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
Przeróbki baśni jak najbardziej mnie interesują (praca mgr) i o Sexton już czytałam, ale trudno zdobyć "Transfrmations", podobnie jak opowiadania Tanith Lee "Tales of the Sisters Grimmer". Do baśni nawiązuje też Atwood ("Bluebeard's Egg") i Byatt ("The Djinn in the Nightingale's Eye"), może czytałaś? Jakbyś chciała więcej nazwisk, to daj znać, a zajrzę do paru artykułów i podam więcej nazwisk

"Wide Saragasso Sea" planuję przeczytać od chyba 1,5 roku, ale ciągle mi nie po drodze.

Wątek rzeczywiście niebezpieczny, a połączony jeszcze z lektura blogów wiąże się z katastrofą dla portfela



Dzięki za listę, ale jakoś nie znalazłam 3 książek, które bym chciała Trochę mi ulżyło.



Zdaje się, że na podstawie książki Krakauera "Into the Wild" powstał film pod tym samym tytułem? Książki nie czytałam, ale film gorąco polecam.



O, dzięki! Widziałam plakaty kilka dni temu i zapomniałam o tym na śmierć.



Na Szczytnickiej, okolice Pasażu Grunwaldzkiego.



Gratuluję i miłej lektury

Dziękuję za odpowiedź. Ciekawe jaki mają wybór w literaturze anglojęzycznej, chętnie bym sobie coś kupiła, ale raczej ze współczesnej literatury.

Co do "Transformations" to jestem w posiadaniu, więc jakbyś była zainteresowana, to napisz na PW.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 15:01   #3237
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
Przeróbki baśni jak najbardziej mnie interesują (praca mgr) i o Sexton już czytałam, ale trudno zdobyć "Transfrmations"
jest na empik.com za 37.49 http://www.empik.com/transformations...ortu,1424995,p
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 17:38   #3238
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

W tym tygodniu w Znaku dodatkowy rabat na wybrance pozycje przy użyciu kodu: SŁONIE.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 08:54   #3239
adda76
Raczkowanie
 
Avatar adda76
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 121
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez kolmanka Pokaż wiadomość
dziewczyny, dostałyście już nowy magazyn z ŚK?
ja jeszcze nie dostałam, myślę że dziś lub jutro będzie w skrzynce. W księgarni już na pewno jest do wzięcia, bo tam zawsze wcześnie jest wystawiony.
adda76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 09:17   #3240
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Nasze książkowe grzechy ;)

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Ciekawe jaki mają wybór w literaturze anglojęzycznej, chętnie bym sobie coś kupiła, ale raczej ze współczesnej literatury.

Co do "Transformations" to jestem w posiadaniu, więc jakbyś była zainteresowana, to napisz na PW.
Byłam w Szarlatanie wczoraj, ale jakoś nic mnie nie zainteresowało, ale też przyznam, że nie grzebałam zbyt dogłębnie. Książki są w kartonowych pudłach, na stolikach, pod stolikami, pod innymi kartonami, więc jest duży wybór.

Wooow! Na razie mam stos innych lektur do czytania, ale będę pamiętać i się odezwę. Dziękuję

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
O proszę, a jak ja szukałam, to nie było. Teraz w każdym razie chyba i tak bym pożyczyła od Lemki Ale dziękuję bardzo za znalezienie
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.