Majówki 2017 cz. I ! <3 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-04, 19:52   #301
talusiax33
Zadomowienie
 
Avatar talusiax33
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 722
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Też właśnie zauważyłam że Asia śpi dużo lepiej z nami. W kolysce jest niespokojna, co prawda nie rozbudza się ale bardzo się wierci a z nami śpi jak suseł i zazwyczaj trzyma mnie za koszulkę no i radar ma silny bo jak tylko wstanę za 2 minuty krzyk bo jej mamusia z horyzontu zniknęła



Wczoraj Asia dostała owieczke zazu przeurocza i jako szumis fajnie sie sprawdza nad ranem mala kichnęła a od razu szum się włączył
Oo właśnie chcemy zamówić z mężem dla małej owieczke Zazu ☺ widzę, że chwalisz sobie. Akurat mają na promocji a chcemy jakiegoś szumisia. Podoba mi się z wyglądu, w rzeczywistości też tak świetnie się prezentuje? Wielkościowo nie jest to jakieś mini? Aaa i można samemu włączyć szum czy kołysanke? Czy tylko z opcją sensor jak maluszek zapłacze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talusiax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 19:58   #302
MaŁa_Sylwia
Zakorzenienie
 
Avatar MaŁa_Sylwia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Tam, gdzie wiatr cieplejszy wieje.. ;)
Wiadomości: 14 021
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Ja tez kupiłam szumisia. Ale nie ta hybryde misia i ośmiornicy :P tylko tego drugiego jeśli śliczny. Wybralam wersje dla dziewczynki. Ma 5 różnych szumów, cry sensor, po 60 minutach się wycisza i wyłącza. Ja jestem zadowolona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1496602723797.jpg (23,3 KB, 54 załadowań)
__________________

To łaskotanie w brzuchu, którego nigdy się nie zapomni,

przybrało ludzką postać ...
JAŚ

MaŁa_Sylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 20:16   #303
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Ja tez juz mysle o chuscie ale strasznie sie boje, zd nie poradze sobie z zawiazaniem jej .





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dasz rade, uwierz ja mam naprawdę kiepską chustę i okropnie się ją dociąga a daje rade i uczyłam się tylko z youtubem jak zainwestujesz w dobrej jakości chustę to nie ma bata żebyś sobie nie poradziła.



U nas skoku ciąg dalszy. Padam na twarz.
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 20:19   #304
talusiax33
Zadomowienie
 
Avatar talusiax33
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 722
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Sylwia - Cudne są te szumisie sama bym takiego kupiła ale teraz tyle wydatków.. a cenę chyba ma 199? Ten Zazu na promocji teraz 99 funkcjonalność praktycznie chyba ta sama, jedynie wygląda inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talusiax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 20:21   #305
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez talusiax33 Pokaż wiadomość
Oo właśnie chcemy zamówić z mężem dla małej owieczke Zazu ☺ widzę, że chwalisz sobie. Akurat mają na promocji a chcemy jakiegoś szumisia. Podoba mi się z wyglądu, w rzeczywistości też tak świetnie się prezentuje? Wielkościowo nie jest to jakieś mini? Aaa i można samemu włączyć szum czy kołysanke? Czy tylko z opcją sensor jak maluszek zapłacze?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ustawisz sobie szum to potem za każdym razem jak dziecko zaplacze włączy sie szum wielkość jest ok, wrzucę zdjęcie na fb to sobie zobaczysz mi sie ogromnie podoba, dostaliśmy owieczkę Liz ale taką chcieliśmy. Znajomi mają osiołka i też jest uroczy



Dziewczyny mi tak w szpitalu robili kontrole karmienia ze kazali małą ważyć... Zostawię to bez komentarza.
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 20:24   #306
talusiax33
Zadomowienie
 
Avatar talusiax33
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 722
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Jak ustawisz sobie szum to potem za każdym razem jak dziecko zaplacze włączy sie szum wielkość jest ok, wrzucę zdjęcie na fb to sobie zobaczysz mi sie ogromnie podoba, dostaliśmy owieczkę Liz ale taką chcieliśmy. Znajomi mają osiołka i też jest uroczy



Dziewczyny mi tak w szpitalu robili kontrole karmienia ze kazali małą ważyć... Zostawię to bez komentarza.
Wiem wiem rozumiem ale samemu też można włączyć np dźwięk szumu i będzie szło czy tylko jak maluszek zapłacze? (głupia ja) 😀 oo czekam na zdjęcie w takim razie! Mnie też się podoba owieczka, osiołek i piesek jakoś tak bardziej pasuje mi dla chłopca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talusiax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 20:34   #307
MaŁa_Sylwia
Zakorzenienie
 
Avatar MaŁa_Sylwia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Tam, gdzie wiatr cieplejszy wieje.. ;)
Wiadomości: 14 021
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez talusiax33 Pokaż wiadomość
Sylwia - Cudne są te szumisie sama bym takiego kupiła ale teraz tyle wydatków.. a cenę chyba ma 199? Ten Zazu na promocji teraz 99 funkcjonalność praktycznie chyba ta sama, jedynie wygląda inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są tańsze i droższe. Zależy od funkcji i rodzaju. Ja kupiłam bo mala dostała od dziadków kasę na dzień dziecka. Sama nie wiem czy bym tyle dała
__________________

To łaskotanie w brzuchu, którego nigdy się nie zapomni,

przybrało ludzką postać ...
JAŚ

MaŁa_Sylwia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-04, 20:35   #308
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez talusiax33 Pokaż wiadomość
Wiem wiem rozumiem ale samemu też można włączyć np dźwięk szumu i będzie szło czy tylko jak maluszek zapłacze? (głupia ja) 😀 oo czekam na zdjęcie w takim razie! Mnie też się podoba owieczka, osiołek i piesek jakoś tak bardziej pasuje mi dla chłopca.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już wrzuciłam to sobie zerknij a dźwięk oczywiście że można samemu ustawić w ogóle jest 6 dźwięków do wyboru, 4 kołysanki, bicie serca i szum.
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 20:37   #309
talusiax33
Zadomowienie
 
Avatar talusiax33
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 722
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Sylwia - No właśnie też ciężko mi wydać tyle pieniędzy a może się okazać że w ogóle mała nie polubi się z szumisiem dlatego decyzja podjęta i będzie owieczka Zazu 😀

Ania - Dziękuję ślicznie zamawiamy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talusiax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 20:41   #310
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Talusia cieszę się, że pomogłam ja jestem zauroczona tym szumisiem
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 20:48   #311
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Gornek pytałaś o książkę o rozwoju dziecka, ja polecam "Mamo tato co Ty na to" Paweł Zawitkowski fizjoterapeuta i inny specjaliści. Jak chcesz to jutro mogę wrzucić fotę spisu treści.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-04, 21:10   #312
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Milutek oo będę wdzięczna. Dużo słyszałam o tym Pawle wiec pewnie i książka jest fajna


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 22:54   #313
Glassball
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 570
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Mamusie, a dlaczego uważacie, że ważenie przed i po jedzeniu to zły pomysł? Mi się wydaje, że to fajna metoda, żeby sprawdzić ile tak naprawdę dziecko zjadł. Przeciez tyle mam, nawet u nas na watku ma dylematy, czy dziecko sie najada, "puste piersi" itp. Ja na szczescie nie musiałam podawać mm, ale zanim stwierdziła bym, że dziecko się nie najada moim mlekiem, lub dałabym sobie wmówić ze nie mam mleka itp to napewno przed podaniem mm sprawdzilabym w ten sposób ile zjada. Dzieci są różne i nie zawsze chodzi o głód. Mój pierwszy synek po 3 minutach jedzenia zaczynał szarpać sutka, wypluwal, zloscil się strasznie, a mleka miałam dużo i mocno leciało, i po kilku razach zorientowałam się, że chodziło o odbicie, poprostu tak szybko leciało mu mleko ze lykal powietrze, brałam go do pionu, odbijalo mu się i dalej jadł spokojnie. I najadal się w 5-6 minut. Dlatego nerwy przy cycu, czy krótkie jedzenie nie zawsze oznaczają za mało mleka, wiec ja myślę, że warto czasem z tego ważenia skorzystać ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glassball jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 03:05   #314
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Sylwia u nas tez maly dostal szumisia od dziadkow na dzien dziecka, sama bym takiego drogiego nie kupila i myslalam o osiolku z zazu no ale skoro to prezent to nie bede "wybrzydzac" haha my mamy tego: https://cdn.shoplo.com/8946/products...-szumisiek.jpg

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 06:21   #315
MaŁa_Sylwia
Zakorzenienie
 
Avatar MaŁa_Sylwia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Tam, gdzie wiatr cieplejszy wieje.. ;)
Wiadomości: 14 021
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Glassball Pokaż wiadomość
Mamusie, a dlaczego uważacie, że ważenie przed i po jedzeniu to zły pomysł? Mi się wydaje, że to fajna metoda, żeby sprawdzić ile tak naprawdę dziecko zjadł. Przeciez tyle mam, nawet u nas na watku ma dylematy, czy dziecko sie najada, "puste piersi" itp. Ja na szczescie nie musiałam podawać mm, ale zanim stwierdziła bym, że dziecko się nie najada moim mlekiem, lub dałabym sobie wmówić ze nie mam mleka itp to napewno przed podaniem mm sprawdzilabym w ten sposób ile zjada. Dzieci są różne i nie zawsze chodzi o głód. Mój pierwszy synek po 3 minutach jedzenia zaczynał szarpać sutka, wypluwal, zloscil się strasznie, a mleka miałam dużo i mocno leciało, i po kilku razach zorientowałam się, że chodziło o odbicie, poprostu tak szybko leciało mu mleko ze lykal powietrze, brałam go do pionu, odbijalo mu się i dalej jadł spokojnie. I najadal się w 5-6 minut. Dlatego nerwy przy cycu, czy krótkie jedzenie nie zawsze oznaczają za mało mleka, wiec ja myślę, że warto czasem z tego ważenia skorzystać ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem takim ważeniem można popaść w paranoję. Bo za mało, bo za dużo, bo źle, bo dobrze. Myślę, że należy ważyć, ale wystarczy jak zrobi to położna na każdej wizycie

Ja wszystko rozumiem, bo każda matka chce, żeby dzieci się najadaly. Ale pamiętajmy, że jesteśmy ssakami, to natura. Zwierzęta ssaki nie dokarmiaja, nie pożyczaja mleka od innych ssaków, nie sprawdzają tylko zdają się na instynkt, tym bardziej nie martwią się że mają mało mleka po prostu karmia.

Pisze tu o swoich przemyśleniach i uważam też że każda mama będzie postępowala wg swojej intuicji

---------- Dopisano o 07:21 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
Sylwia u nas tez maly dostal szumisia od dziadkow na dzien dziecka, sama bym takiego drogiego nie kupila i myslalam o osiolku z zazu no ale skoro to prezent to nie bede "wybrzydzac" haha my mamy tego: https://cdn.shoplo.com/8946/products...-szumisiek.jpg

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
Super! No te są śliczne ja nie bardzo rozumiem fascynacji tymi drugimi, są brzydkie, wyglądają jak osmiornica i mają skwaszona mine :P
__________________

To łaskotanie w brzuchu, którego nigdy się nie zapomni,

przybrało ludzką postać ...
JAŚ

MaŁa_Sylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 07:03   #316
Glassball
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 570
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Sylwia pewnie, że ciągle ważenie to głupota, mi tylko chodziło o to ze moim zdaniem lepiej przez kilka karmien sprawdzić ile dziecko zjada niż podawać mm mimo, ze wcale nie przez głód dziecko placze/marudzi 😉
A czy w którymś tym misiu są jakieś inne szumy, czy tylko suszarka? Bo na moja Asia najlepiej działa rzeka 😊 suszarka dużo gorzej. Może się zetknelyscie z szumisiem co ma inne szumy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glassball jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 07:14   #317
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Glassball Pokaż wiadomość
Sylwia pewnie, że ciągle ważenie to głupota, mi tylko chodziło o to ze moim zdaniem lepiej przez kilka karmien sprawdzić ile dziecko zjada niż podawać mm mimo, ze wcale nie przez głód dziecko placze/marudzi 😉

A czy w którymś tym misiu są jakieś inne szumy, czy tylko suszarka? Bo na moja Asia najlepiej działa rzeka 😊 suszarka dużo gorzej. Może się zetknelyscie z szumisiem co ma inne szumy ?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas było to ważenie i Mała z cyca je znikome ilości. Wychodziło że 20-30g tylko... Nie wiem co jest tego powodem, myślę że po części przez kapturki a po części że nie umie ssać efektywnie, tak podejrzewam, a to wszystko wina tego że po porodzie nikt mi nie pomógł i karmić zaczęłam w 5 dobie dopiero a mała już była nauczona butelki. Ale wracając, to ważenie mocno mnie dołowało... Raz po 30minutach różnica w wadze była 8g, chodziłam i płakałam. Dlatego nie bronię się przed mm bo jestem pewna że moje dziecko nie najada się...

Co szumisia to w zazu jest napisane że szum to dźwięk wodospadu.
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 07:36   #318
Mohnka
Rozeznanie
 
Avatar Mohnka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 965
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Udalo sie z polozna! Z ta Polka . Dzisiaj bedzie kolo 17/18. Ciesze sie .

Jak poznajecie, ze maluszka boli brzuszek?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hurraaa 😍
Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
U nas piękna pogód wiec teraz idziemy na spacer. Inteligentna ja zamiast żeberek na obiad wyciągnęłam kości wołowe xD wiec na obiad będzie sos boloński, robi sie szybko a Tz wróci koło 16 wiec można spacerować.
Dzisiaj mam 1 dzień okresu :/ jak narazie nic nie boli ale zobaczę pózniej eh. Jestem pierwsza która to dopadło...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pierwszy poród i pierwszy okres chyba 😃
Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Milutek - rozumiem, u mnie czasem przy tym prężeniu się rozpłacze, ale da się go zawsze jakoś uspokoić i z gazami raczej też ok, bo pierdzi na potęgę za to wydaje mi się, że większy problem mamy z górnym odcinkiem, bo potrafi płakać przy kp dopóki mu się nie odbije
A próbujesz podać druga pierś jak płacze? U mnie pomaga, oczywiście odbijam po jedzeniu ale proponuje mu na zmianę cyca. Działa u mnie 😄
Cytat:
Napisane przez Glassball Pokaż wiadomość
Hej mamuśki ☺ bardzo współczuję sytuacji brzuszkowych, maleństwa się męczą 😐 od siebie mogę poradzić masowanie brzuszka i stópek (na mojego synka działało cuda) problemy brzuszkowe najczęściej są spowodowane tym ze dzieciaczki nie umieją robić kupy, jednocześnie cisną kupkę i nie rozluzniają odbytu 😉 masaż stóp pomaga się rozluźnić. Ja tak wymasowywalam kupy z synka 😉 Espumisan u nas był za słaby, sab simplex dawały radę, ale żeby to działało musi być stosowane regularnie.
Jeśli chodzi o skoki, synek miał wszystkie jak w kalendarzu, płacz, wiszenie na cycu, ale pocieszam to mija 😊 Asia jeszcze pierwszego nie miala.
Chciałam się podzielić moim odkryciem. Asia całe noce stęka, jęczy tak jak do odbicia lub na kupę, kładą ja na boku, ale zawsze się trochę przesuwa. Kupiłam na allegro coś co się nazywa "bezpieczne waleczki" takie połączone 2 walki ze sobą do kładzenie dziecka na boku. Super można dziecko zablokować i dziś pierwszą noc Asiula nie stękala 😁 wiem, że niby można podkład kocyk itp. Ale to jest super wygodne, teraz tez z nimi śpi , nawet jak nie śpi to spokojniej leży z tymi waleczkami.
A co do kolejnych dzieci, to ja mimo sajgonu jaki mam teraz w domu marze o trzecim. Ale teraz u nas będą wyłącznie kwestie finansowe decydowały, kredyt na dom dość mocno nas obciąża.
Wczoraj rano dzieciaki dały mi popalić, mała od rana nieodkladalna, synek rozrabiał i płakał o wszystko, ja o 11 w piżama, bo nie miałam się kiedy ogarnąć, kryzys totalny i wiecie co?wlaczylam głośno muzykę i z małą na rękach zaczęłam tańczyć, synek złapał mnie za rękę i zaczął tańczyć z nami, wszyscy się wyluzowalismy i była kupa śmiechu przy tym i nie obchodziło mnie jak wyglądam, ani pranie, sprzątanie itd. Łzy mi ciekły ze szczescia 😍 Kocham moje dzieci 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wypróbuję masaż stopek 😀
Cytat:
Napisane przez anita7 Pokaż wiadomość
Black na pewno dobry zakup ☺

Płakać mi się chce bo nie dość ze siedziałam z 40 minut i ściągnęła tylko 30 ml mleka to z roztargnienia bo Karol zaczął płakać poszłam i wylałam to mleko za niedługo do zlewu bo myślałam że robię porządek ze Starym mlekiem mm.
Gdzie ja mam głowę. Aż się sama siebie boję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej.. a Wy kp z laktatorem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
A laktator pobudza produkcje? Ja nie używam bo jakoś mi się nie chce a może warto..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ssanie pobudza produkcję podczas karmienia i laktator ściągając pokarm napędza piersi do produkcji mleka. Dlatego warto pozwolić dziecku wisieć na cycu i ciamkac bo ono zamawia sobie w ten sposób pokarm ☺☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mohnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 07:37   #319
mamaSmerfuni
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 963
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Czesc dziewczyny, do weekendu czytalam Was regularnie, dwa ostatnie dni mam do nadrobienia, ale totalnie na nic nie mam czasu, wieczorami czytam forum, ale nie msm juz sily zeby co kolwiek pisac. Jestem calymi dniami sama z maluchami i wiadomo obowiazki domowe do tego, gotowanie wiec ledwo wyrabiam. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaSmerfuni jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-05, 08:08   #320
Mohnka
Rozeznanie
 
Avatar Mohnka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 965
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Ja jadę ostro ręcznym laktatorem Jak na moje odciąganie max raz dziennie to wystarczy - porównania nie mam do elektrycznego i chyba dobrze, bo jeszcze za bardzo by mi się spodobało
Też mam ręczny ale wolę mój żywy kochany 😁 i jak mam przepełnione piersi to dostawiam Maksymiliana a on póki nie zaśnie to wcina wcina.. w sumie ja sobie rozbujalam laktację w noc przed szpitalem.. karmiłam i młody spał a ja odciagalam i tak cała noc żeby zebrać jak najwięcej a i tak dostał cztery razy mm. Cieszę się, że mam tyle mleka 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Przodem od 4/5 miesiaca.
W ogole to polozna mi powiedziala, ze jak sie za czesto karmi dziecko, powiedzmy co 20/30 minut, to mu sie miesza trawiony pokarm ze swiezym i bole brzuszka gotowe. Maly sie prezyl i meczyl dzisiaj ewidentnie, a ja na kazdy jek przystawialam do peirsi. Kazala go przytrzymac godzine, tak zrobilam mimo jego jekow i zasnal, potem go nakarmilam jak sie obudzil i spi mega spokojnie, co godzine budzil sie na cycanie. I badz tu czlowieku madry.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coś w tym jest bo ja też przytrzymuje, żeby nie jadł co pół godziny, godzinę tylko raz a konkretnie i wtedy go pilnuje, żeby nie spał ale jadł. Chyba chodzi o te fazy mleka .. ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez MaŁa_Sylwia Pokaż wiadomość
Gratuluję wszystkim odchowalni chciałam się pożegnać, jednocześnie życząc wam wszystkim wszystkiego dobrego. Niech dzieciaczki rosną zdrowo.
Miałam się już nie odzywac, ale podczytuje was na bieżąco, temat kp, czy nosidel jest dość kontrowersyjny, wiem, i może uznacie że nie powinnam się tu wymadrzac skoro mnie nie ma. Ale chciałabym to napisać..
Dziewczyny- nie ma czegoś takiego jak puste piersi. Żeby było mleko one nie muszą być wielka i nabrzmiale. Naprawdę matka natura jest bardzo mądra i może warto po prostu się w nią wsluchac.. nasze dzieci są malutkie, jeśli widzą na piersi to nie tylko dlatego, że są głodne, to też działa na zasadzie bliskości. Potrzebują mamy, nie ma się co dziwić. Ale też produkują mleko na zaś w zależności od zapotrzebowania na już i na później. Poczytajcie też o kryzysach laktacyjnych. 3, 6, 9 miesiąc, skoki rozwojowe. To wszystko trzeba przejść póki laktacja sie nie unormuje.
Widziałam, że Black podała wam nazwę grupy pro kp. Tam są naprawdę mądre osoby. I z doświadczeniem. Ja ż całego serca polecam blogi- hafija, mleczne wsparcie, mataja. Jeśli jeszcze was tam nie bylo- zerknijcie. Warto
Tak na koniec o kp- żaden pediatra, czy położna nie są doradcami laktacyjnymi i bardzo bardzo często zdarza się że ich wiedza ogranicza się do czasow PRLu. Powodzenia! (Mama karmiąca ponad 2 lata, prawie całą druga ciąże, rozpoczynająca druga droge mleczna)
Ojej.. wszystkiego dobrego 😘😘😘 i całkowicie się z Tobą zgadzam! Trzeba przetrwać kryzysy i wierzyć w swoje cycy. ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Sylwia - współczuję tej sytuacji... brzmi okropnie... nawet sobie nie chce wyobrażać jakie to uczucie... Ale najważniejsze, że jest lepiej z każdym dniem

Przyszła mi chusta - jak odbębnimy gości dziś to spróbujemy się zamotać

Sylwia - ja daję smoczek i nie ma problemów ze ssaniem - przybiera bardzo ładnie, więc bądź dobrej myśli
Czytam o tych chustach i sama mam ochotę... Jaka kupiłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Ja staram się podawać smoczek jak widzę, że mała chce zasnąć i do piersi przyssie się na chwilę, zrobi 3 łyki i przysypia. Jak jest głodna, to je inaczej. Mam nadzieję, że nie zaszkodzi...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
U mnie to samo chociaz lubię jak zasypia na cycu.. jednak nie zawsze mam czas, jeszcze studia a tyle zaległości :-(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Znowu byla u mnie polozna i mowila, zeby przerwa miedzy koncem karmienia, a poczatkiem drugiego wynosila przynajmniej 2h 15 min, bo inaczej dziecko nie zdazy przetrawic i ma kolki. Mam metlik w glowie. Co prawda mowila, zeby dac jedna piers, pptem przebrac pieluszke i dac druga, jak znowu pieluszka do przebrania bedzie to jeszcze po przebraniu na chwile przystawic. Ja nie wiem jako matka chyba nie bede potrfila go nie przystawic, ale z drugiej strony mpze on faktycznie potem cierpi na kolki? Od dwoch dni mial problem z kupka, robil, ale go meczyla ewidentnie. Czy bycie matka musi byc najtrudniejsza rzecza ever?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Vikunia - zaciekawiło mnie to - u nas dziś jedna przerwa wyniósł tylko godzinę np... podaje od dziś espumisan i zobaczymy
Dziewczynki a problem z kupa jaki? Ok 6tz nie w każdym pampersie jest kupa. U nas jedna wielka na dzień. A gazy będą bo układ pokarmowy nie jest w pełni rozwinięty. Nie podaje leków tylko przytulam aż przejdzie i robię rowerek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez BlackSanctum Pokaż wiadomość
Vikunia, to jakieś średniowieczne poglądy. Przecież mówi się, że dzieci karmi się na żądanie, zwłaszcza noworodki... 🤔

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
No właśnie .. co to za położna hmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
A u nas chyba początek skoku. Asia kompletnie nieodkladalna. Cały dzień albo w chuście albo na rękach. Ja wysiadłam, poszłyśmy do sypialni, dałam jej cyca na leżąco jak w nocy i obydwie zasnęłyśmy. Ja teraz wstałam, powiesiłam pranie i jem a ona na szczęście jeszcze śpi. Nastawiam się na to że najbliższe dni takie będą. Dobrze że jutro TŻ w domu.
U nas już był.. kilka dni razem w łóżku i na rękach. Na szczęście to kilka dni. 😘 Dacir radę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Dokladnie tak bede robic. Ona tez mowila, ze po co dziecko tuczyc, ale ja nie sadze, ze utucze dziecko swoim mlekiem .

U nas dzisiaj padalo i zrobilo sie swiezej, rzesko, wlasnie bylismy z malym na spacerze.

Co ile kapiecie maluszki? Wg poloznej raz w tygodniu i niczym nie smarowac, do wody dodac pokarm i oliwke .

Tez wam naplywa mleko jak dzidzia zaczyna plakac?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja co dwa dni, jest ciepło i dziecko się poci .. a jak można tuczyć dziecko mlekiem matki? Co to za baba!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Martirybka Pokaż wiadomość
Nam kazała położna co 3 dni kapać. Na szkole tez tak mówili. Ale ja co dziennie przecieram dużymi płatkami, nasączonymi woda przegotowana, buźkę i szyjkę oraz za uszkami. Myje tez oczka sola fizjologiczna. Jak są upały to kapiemy cześciej co dwa dni. Oliwkę czasem do kąpieli wlewam. A tak jak widze bardzo suche miejsca to trochę alantanem lub kremem z babydream posmaruje.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Piszecie ze nie ma czegoś takiego jak puste piersi? Hmmm, to czemu mówi się ze jak dziecko opróżni pierś to należy mu podać druga?

Bardzo chciałabym wierzyć w to ze puste piersi nie istnieją. U mnie np. Sytuacja wygląda tak, ze odciągając pokarm metoda 7-5-3 i juz na 5 czasem pokarm nie chce wypływać. Mogę ustawiać laktator pod innym katem, pompować z rożna siła i prędkością i nic. Do tego rano i w nocy odciągam najwiecej ok 120ml, a po południu i pod wieczór 60 czasem nawet 40ml I nie ma znaczenia czy to jest laktator ręczny czy elektryczny i dodatkowo mam wrażenie ze ręcznym odciągam więcej.
Mam tylko nadzieje ze laktacja sie szybko ustabilizuje bo jak narazie nie nadążam za moim dzieckiem co mnie przeraża.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Laktatorem możesz nie ściągnac tyle co dziecko potrafi :-(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Wlasnie zasnal po karmieniu przytulony do cycusia nie mam serca go odkladac do lozeczka... wy odkladacie? Boje sie, ze pozniej bedzie chcial spac ciagle z nami, ale z drugiej strony 2tygodniowy maluch potrzebuje bliskosci...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My śpimy w 3 i bardzo nam to pomaga, trochę lenistwo ale kocham z nim spac 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mohnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 08:08   #321
Glassball
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 570
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
U nas było to ważenie i Mała z cyca je znikome ilości. Wychodziło że 20-30g tylko... Nie wiem co jest tego powodem, myślę że po części przez kapturki a po części że nie umie ssać efektywnie, tak podejrzewam, a to wszystko wina tego że po porodzie nikt mi nie pomógł i karmić zaczęłam w 5 dobie dopiero a mała już była nauczona butelki. Ale wracając, to ważenie mocno mnie dołowało... Raz po 30minutach różnica w wadze była 8g, chodziłam i płakałam. Dlatego nie bronię się przed mm bo jestem pewna że moje dziecko nie najada się...

Co szumisia to w zazu jest napisane że szum to dźwięk wodospadu.
No właśnie Aniu bo to w dwie strony działa, upewniasz się, że dobrze robisz podając mm. Moim zdaniem właśnie o to chodzi, żeby w żadną skrajność nie wpaść. Jak potrzeba mm to trzeba dać dziecku, żeby nie glodowalo i ważenie jest miarodajne i warto skorzystać moim zdaniem. Druga sprawa, że w tych czasach, gdzie tak się promuje kp jest takie zacofanie personelu w zspitalu i robią tyle szkody dzieciaczkom i mamom. Współczuję tej sytuacji.

Musze zerknąć na ten wodospad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glassball jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 08:15   #322
Mohnka
Rozeznanie
 
Avatar Mohnka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 965
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Martirybka Pokaż wiadomość
Oj takja tez jestem za RB. Podpisuje się rękoma i nogami pod tym co napisaliście.
Mój mąż na początku mnie strofował ze nauczę go niańczenia, to samo moja jedna koleżanka. Mężowi wytłumaczyłam i teraz sam z małym na klacie często drzemie i wcale nie chce mu się go odkładać do łóżeczka. Z koleżanka temat ucięłam, bo ta swoje w kółko jak katarynka, a mnie to nie potrzebne

Przytulamy się dużo, śpimy razem jak jest taka potrzeba lub tez spontanicznie i tez widzimy różnice ze w łóżeczku czy kołysce śpi niespokojnie, a z nami jest jak aniołek i dłużej śpi.

Nie wyobrażam sobie jak można pozwolić żeby takie maleństwo płakało, nie podejść, nie pogłaskać czy nie przytulić. Na mojego czasem działa jak tylko
podejdę i poglądami czule po rączkach czy główce, chwile posiedzę trzymając go za rączkę, od razu się uspokaja.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to jest rb? 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Wazylam dzisiaj malego na wadze dla dzieci i pokazywalo 3900g. Teraz mam rozkmine, czy nie przybral od paru dni, czy tamta waga zle pokazywala .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej nie raz zbyt często bo się będziesz zamartwiać.. i na pewno ciągle na tej samej wadze. Spokojnie 😘 stres też wpływa na laktację!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mohnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 08:22   #323
Mohnka
Rozeznanie
 
Avatar Mohnka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 965
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Apropo książki i spania z dzieckiem .. dotyczy niemowlaków i starszakow bardzo polecam książkę ! 1496647146750.jpg1496647190504.jpg1496647247954.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mohnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 08:33   #324
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas dzisiaj Szumiś włączył się jak mały kupsko walnął

Mohnka - próbowałam do drugiego, ale tak szybko mu wtedy mleko leci, że się krztusi - zaczęłam do odbijać w połowie karmienia i zdaje to egzamin też Z kupą to u nas okropnie się prężył przed, a teraz zauważyłam, że łatwiej mu to idzie
Chustę mam taką http://littlefrog.shop/product-pol-2...I-Gatunek.html

Sylwia - ja mam ośmiornico-misia ale na tą minę to nie zwróciłam uwagi nawet, ale fakt - średniawka ale jak to się mówi "darowanemu koniowi się w zęby na zagląda"

Ta owieczka jest super! No i ma więcej dźwięków niż mój Szumiś
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 08:35   #325
Mohnka
Rozeznanie
 
Avatar Mohnka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 965
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Druga ksiazka tej samej autorki o spaniu z dzieckiem
1496647827284.jpg1496647854729.jpg1496647877290.jpg1496647917642.jpg1496647957392.jpg1496647979805.jpg

1. Próbowałam już wszystkiego. Isabelle Filliozat.
2. W sercu emocji dziecka. Isabelle Filliozat.

Mam jeszcze dwie jej książki
Nie ma rodziców doskonałych​. I .. moje dziecko doprowadza mnie do szału.
Jestem w trakcie ale polecam z czego serca!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mohnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 08:54   #326
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
Sylwia u nas tez maly dostal szumisia od dziadkow na dzien dziecka, sama bym takiego drogiego nie kupila i myslalam o osiolku z zazu no ale skoro to prezent to nie bede "wybrzydzac" haha my mamy tego: https://cdn.shoplo.com/8946/products...-szumisiek.jpg

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka

Philip ma tego samego ale ja narazie misia nie uzywam, tylko sam mechanizm klade kolo lozeczka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 09:08   #327
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Zabrakło nam pampersów w nocy.. tyle rzeczy do prania od Małej to ja dawno nie miałam. Dobrze że są husteczki antykoloryzacyjne czy jak sie to zwiewszystko pójdzie jednym sortem do pralki

Co do szumisia to u nas Jagoda dostała od dziadków Prince LionHeart. Wydaje dźwięk wód płodowych. Natomiast nie sprawdza się u nas bo mała woli dźwięk..... pozytywki 😂😵

Jadę kupić pampersiaki, coś do zjedzenia i zabieram się za sprzątanie bo mam co ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 09:28   #328
MaŁa_Sylwia
Zakorzenienie
 
Avatar MaŁa_Sylwia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Tam, gdzie wiatr cieplejszy wieje.. ;)
Wiadomości: 14 021
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Glassball Pokaż wiadomość
Sylwia pewnie, że ciągle ważenie to głupota, mi tylko chodziło o to ze moim zdaniem lepiej przez kilka karmien sprawdzić ile dziecko zjada niż podawać mm mimo, ze wcale nie przez głód dziecko placze/marudzi 😉
A czy w którymś tym misiu są jakieś inne szumy, czy tylko suszarka? Bo na moja Asia najlepiej działa rzeka 😊 suszarka dużo gorzej. Może się zetknelyscie z szumisiem co ma inne szumy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W szumisia jest 5 dźwięków. 2 razy suszarka o innej częstotliwości, Jakieś morze, bicie serca wraz z dźwiękiem wody i dźwięk latającego deszczu. Chyba się nie pomyliłam.

A jeśli o to ważenie chodzi to jestem zdania że nie trzeba ważyć i jednocześnie nie trzeba podawać mm

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Mohnka Pokaż wiadomość
Co to jest rb? 😁
[/URL]
Rodzicielstwo Bliskości

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
U

Sylwia - ja mam ośmiornico-misia ale na tą minę to nie zwróciłam uwagi nawet, ale fakt - średniawka ale jak to się mówi "darowanemu koniowi się w zęby na zagląda"

:
Masz rację. Jakby mi ktoś to dał to bym pisała, że nawet może byc
__________________

To łaskotanie w brzuchu, którego nigdy się nie zapomni,

przybrało ludzką postać ...
JAŚ

MaŁa_Sylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 09:28   #329
ukrajinka
Zakorzenienie
 
Avatar ukrajinka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 423
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

co do tego wazenia po karmieniu to mi sie wydaje po prostu nie miarodajne. Sprobujcie podac mm i wtedy zwazyc tez nie sadze ze wynik bedzie mial jakis sens.
__________________
Patrzysz na świat taki jakim jest,
Chciałbyś odnaleźć w tym jakiś sens,
Ale trudno jest nadać sens porządkowi,
Który dzieje się wbrew rozumowi
ukrajinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 09:40   #330
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ściągnełam 140ml Aż nie dowierzam
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-05 20:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.