Meridia - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-12, 08:15   #301
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Meridia

musialabym zobaczyc oba składy aby porównać zy faktycznie są to podobne tabletki, jesli nie ma podstaw zeby je porównywać nie ma po co kogos straszyć :/
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 15:34   #302
nnnnecia
Raczkowanie
 
Avatar nnnnecia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 182
Dot.: Meridia

Ja tam brałam Meizitang 3ms. temu (przez 4 tyg.). Z 70kg zeszłam do 63kg. Potem przez dwa miesiące nie brałam tabletek i waga mi się utrzymuje. Teraz znowu biore M. i nie chce mi się jeść.
Fakt jest, że czasami zabije mi szybciej serce przez jakieś 10 min, ale to nic strasznego. Mam więcej energii w sobie - rano wstaje wypoczęta i wyspana. W sumie teraz moja dieta ma sens - nie dojadam między posiłkami, nie jem Kebebów itp. potrafię zjeść zdrowe śniadanie, potem mały obiadek i koniec.
Pozatym mało co dzisiaj jest zdrowe - wszystko sztuczne. Merida też napewno szkodzi zdrowiu jak każdy inny specyfik tego rodzaju.
__________________
BQ!
The rest is silence.
nnnnecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 08:34   #303
Madziatweety
Przyczajenie
 
Avatar Madziatweety
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 27
Dot.: Meridia

ja własnie od poniedziałku zaczełam brać meridie. Na szczescie brak skutków ubocznych. Waze 73kg (wzrost 164cm)-pozostałosci po ciąży
mam nadzieje ze se uda troche zrzucic
Madziatweety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 11:19   #304
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Meridia

Niestety musiałam zaprzestać łykania M. Ponad 3 miesiące temu poddałam sie szaszczykowi antykoncepcyjnemu i nie mam miesiączki. NIE DECYDUJCIE SIĘ PRZYPADKIEM NA TEN ZASZCZYK -to okropna bomba hormonalna. Musze przebadać sie endykrynologicznie.
Także odchudzanko jedynie na dietce. Mam nazieje że po badaniach będę mogła dalej M łykać !!!
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 14:35   #305
nnnnecia
Raczkowanie
 
Avatar nnnnecia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 182
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez Madziatweety Pokaż wiadomość
ja własnie od poniedziałku zaczełam brać meridie. Na szczescie brak skutków ubocznych. Waze 73kg (wzrost 164cm)-pozostałosci po ciąży
mam nadzieje ze se uda troche zrzucic
Mi właśnie też po ciąży zostało przy 160 cm - 70kg ważyłam.
__________________
BQ!
The rest is silence.
nnnnecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 16:02   #306
Madziatweety
Przyczajenie
 
Avatar Madziatweety
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 27
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez nnnnecia Pokaż wiadomość
Mi właśnie też po ciąży zostało przy 160 cm - 70kg ważyłam.
no ale widze ze już troche zrzuciłas mam nadzieje ze i ja zrzuce
Madziatweety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 17:24   #307
nnnnecia
Raczkowanie
 
Avatar nnnnecia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 182
Dot.: Meridia

Udało się ale dopiero na M. Teraz jeszcze dodatkowo próbuję się zebrać w sobie i poćwiczyć.
Trzymam kciuki za Ciebie!
__________________
BQ!
The rest is silence.
nnnnecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 06:43   #308
Madziatweety
Przyczajenie
 
Avatar Madziatweety
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 27
Dot.: Meridia

Dzieki
Ja sie troche wziełam i zaparłam wiec moze coś z tego bedzie. Zaczełam też cwiczyć.
Moim najgorszym minusem było wieczorne podjadanie i to nie w małych ilościach a teraz odkad biore meridie od godziny 18 nic nie jem i wcale nie mam takiego apetytu. Ogolnie w ciagu dnia też jem mniej. W poniedziałek bedzie tydzień jak biore M. wiec sie zwaze i zobaczymy czy po tygodniu cos widac.
Madziatweety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 17:57   #309
PANIUSIA69
Raczkowanie
 
Avatar PANIUSIA69
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 47
Dot.: Meridia

Jestem pierwszy raz na farmakologicznej diecie.Wczesniej jakoś nie przeszkadzała mi moja tusza a i niedawno urodziłam syna i może dlatego nie myślałam o tym.Poszłam do lekarza i dał mi na razie M 10 za mc da M15.Mam nadzieję ,że mi to coś da bo cena jest zabujcza.Pozatym wierzę w sukces powodzenia i chyba będę sama ciekawa za mc jak wejdę na wagę czy to poświęcenie ma sens.Moje życie jest stresujące i nie mam wiele samozaparcia ale chce a to najważniejsze.
PANIUSIA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 19:08   #310
Madziatweety
Przyczajenie
 
Avatar Madziatweety
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 27
Dot.: Meridia

PANIUSIA69 to tak jak ja wiec zycze powodzenia !

Jutro bedzie tydzień jak biore M. Dziś sie zwazyłam i....2.5kg mniej oby tak dalej juz jakiś mały sukcesik
Madziatweety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 20:33   #311
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Meridia

Dziewczyny pytajcie w aptekach ceny wachają sie od 60 do 120 zł za Meridię. Jest tez dużo tańszy odpowiednik ZELIXA
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 07:07   #312
Madziatweety
Przyczajenie
 
Avatar Madziatweety
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 27
Dot.: Meridia

ja za M.płaciłam 59zł
Madziatweety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 07:49   #313
PANIUSIA69
Raczkowanie
 
Avatar PANIUSIA69
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 47
Dot.: Meridia

Ja niestety za M10 zapłaciłam 69,99 ale i tak się cieszę.Mam nadzieję ,że jak się zwazę to też zobacze chodż 1kg mniej.Ale sceptycznie nastawiona jestem więc daje sobie czas i powoli aczkolwiek do celu.Pozdrawiam pa.
PANIUSIA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 09:02   #314
nnnnecia
Raczkowanie
 
Avatar nnnnecia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 182
Dot.: Meridia

Kurde.. ja nie wiem ile schudłam bo wagi w domu nie mam. ;] Ale po spodniach widzę jak mi z tyłka spadają. =P
__________________
BQ!
The rest is silence.
nnnnecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 11:31   #315
PANIUSIA69
Raczkowanie
 
Avatar PANIUSIA69
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 47
Dot.: Meridia

To ciesz sie z fgaktu ,że masz spodnie za duże.Gratuluje!!!!!
PANIUSIA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 12:31   #316
Madziatweety
Przyczajenie
 
Avatar Madziatweety
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 27
Dot.: Meridia

Paniusia a ile chciałabys schudnac ? Duzo ?

nnnnecia to super ze spodnie spadaja czyli idzie ku dobremu
Madziatweety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 13:22   #317
lilaroz
Przyczajenie
 
Avatar lilaroz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 12
Dot.: Meridia

czesc dziewczyny szukalam info na temat meridii i trafilam na Was.
Madziatweety mam pytanie,czy lekarz bez żadnych oporow przepisal Ci lek? mi tez po ciazy sporo zostalo i jeszcze przytylam,przy 163cm waze 72kg i zastanawiam sie nad meridia jak skoncze karmic piersia
__________________
" Rączki malutkie Ale chwycą Cię za serce Na zawsze " Brown
lilaroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 17:50   #318
Madziatweety
Przyczajenie
 
Avatar Madziatweety
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 27
Dot.: Meridia

lilaroz bez zadnych oporów z tym że zrobiła mi najpierw pare badań i nastepnie powiedziala ze dobrym lekiem w polaczeniu z dieta bedzie M.
ja wczesniej duzo na ten temat czytałam i chcialam ją zapytac o to czy moze mi przepisac ale sama wyszła z inicjatywą.
Madziatweety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 18:56   #319
Oliwka76
Raczkowanie
 
Avatar Oliwka76
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 34
Dot.: Meridia

Hej dziewczyny! Biorę M prawie 2 tyg., nie mam wagi, ale widzę po ciuchach, że jest mnie mniej. Żadnych skutków ubocznych. Wiele osób pisało o kłopotach ze spaniem, ja natomiast dopiero teraz śpię jak dziecko. Zasypiam z kurami, a rano sama się budzę wyspana i wypoczęta. Mam więcej energii, apetyt niewielki. Chce mi się tego, czy tamtego, ale spokojnie potrafię sobie odmówić. A jeśli już się na coś skuszę, to po dwóch kęsach rezygnuję. Oczywiście słodycze nie istnieją, ale z tym nigdy nie miałam problemu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości!
Oliwka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 19:10   #320
PANIUSIA69
Raczkowanie
 
Avatar PANIUSIA69
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 47
Dot.: Meridia

Madziatweety niestety ale mam sporo do zrzucenia.Jeśli bym tylko mogła a M na mnie zadziała to z jakieś 20-25kg.Wiem ,że czeka mnie długa kuracja ale wierzę w efekty.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
PANIUSIA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 22:59   #321
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez Madziatweety Pokaż wiadomość
lilaroz bez zadnych oporów z tym że zrobiła mi najpierw pare badań i nastepnie powiedziala ze dobrym lekiem w polaczeniu z dieta bedzie M.
ja wczesniej duzo na ten temat czytałam i chcialam ją zapytac o to czy moze mi przepisac ale sama wyszła z inicjatywą.

To macie fajnie : ja mieszkam we Wrocławiu i nie mogłam sie doprosić o recepte na M . Załatwiamy sobie ją po znajomościach !!
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 07:32   #322
Madziatweety
Przyczajenie
 
Avatar Madziatweety
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 27
Dot.: Meridia

Oliwka super ze juz widzisz efekty ja tez je widze
Paniusia trzymam kciuki i za ciebie i za siebie damy rade !!

Monika dobrze ze masz znajomosci i mozliwosc załatwienia. Mi zrobiła badania obliczyła BMI i przepisała M10
Madziatweety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:15   #323
lilaroz
Przyczajenie
 
Avatar lilaroz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 12
Dot.: Meridia

Madziatweety dziekuje za odpowiedz,a jaki lekarz to przepisuje? internista?
__________________
" Rączki malutkie Ale chwycą Cię za serce Na zawsze " Brown
lilaroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:40   #324
Oliwka76
Raczkowanie
 
Avatar Oliwka76
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 34
Dot.: Meridia

Witam Was dziewczyny! Dużo się tu czyta o tym, że lekarze nie chcą przepisywać M. Mnie przepisała moja pani doktor rodzinna, nie robiła żadnych badań, ale zna mnie kilka lat, więc może dlatego. Poza tym obie stwierdziłyśmy, że moja nadwaga więcej mi przyniesie problemów niż branie M. Rozumiem lekarzy i zgadzam się z nimi, gdy nie przepisują M osobom, które ważą kilka kg za dużo i nagle wydaje im się, że znalazły cudowny sposób schudnięcie. To niepoważne. Meridia nie jest sama w sobie lekiem odchudzającym, ona tylko ma pomóc nam nabrać właściwych nawyków żywieniowych. Ktoś pisze, że brał M i nie schudł. No bo sory, jeśli jadł ciągle tyle samo, słodycze itp. , to nie ma rady, nic to nie da. Poza tym tak sobie myślę, że branie M przez miesiąc, czy dwa, to za mało. Choćby z tego powodu, że to za krótki czas, by nasz organizm przyzwyczaił sie do nowej sytuacji, do mniejszej ilości jedzenia, które mu dostarczamy. Kilka lat temu przez pół roku schudłam 16 kg, tylko dzięki diecie. Sama sobie ustaliłam pewne zasady i ściśle ich przestrzegałam. Przez 4 lata nie przytyłam, aż do kolejnej ciąży. Sukces polegał na tym, że było to rozłożone w taki czasie. Potem jadałam już raczej normalnie, ale przez te pół roku moje normy się zmieniły i było dobrze. Już sie nie wymądrzam Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości w diecie MŻ. Trzymajcie się!
Oliwka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:56   #325
PANIUSIA69
Raczkowanie
 
Avatar PANIUSIA69
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 47
Dot.: Meridia

Dzięki za wsparcie.To dopiero 5 dzień kuracji ale jakoś cieszy mnie każdy kolejny dzień,nie boli mnie głowa i mogę wejść normalnie na 2 piętro z zakupami i wózkiem i chyba zaczynam cieszyć się nadchodzącymi dniami.Wiem że samo M nie działa cudów ale przy odrobinie silnej woli może zdziałamy cuda.Poza tym za mc dostanę M15 więc chyba to mnie bardziej motywuje.Mam drobne problemy w domu i sama dla siebie chciałabym być troszeczkę bardziej postrzegana na ulicy przez innych facetów.Muszę jeszcze zmobilizować siebie chodż raz w tygodniu pójść na siłownię i chyba znalazłam kompana w walce z nadwagą.Więc trzymajcie kciuki a ja trzymam za was.Pozdrawiam pa.
PANIUSIA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 11:11   #326
Oliwka76
Raczkowanie
 
Avatar Oliwka76
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 34
Dot.: Meridia

Najważniejsze to się nie poddawać! Ja zaczęłam od 15 i tak sobie myślę, że za 2-3 miesiące zmniejszę na 10, potem po jakimś czasie znowu na 5 i może kiedyś uda sie bez M. Co myślicie ? Czytałam sporo wypowiedzi, że po odstawieniu wraca apetyt, że wszystko lepiej smakuje i trochę sie tego boję. Chciałabym sie też dowiedzieć jak to jest z zajściem w ciążę po kuracji M. Czy może któraś z was ma jakieś informacje? A może własne doświadczenia?
Oliwka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 11:21   #327
AniaPinkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Meridia

Witam wszystkich chudzielców. Dziś jest mój 6 dzień z Meridią. Wcześniej 5 dni byłam na diecie Cambridge którą polecam wszystkim przed aplikowaniem w siebie Meridi. Dieta jest supe, ale niestety w moim przypadku nie mogła trwać długo. I skończyła się po 5 dniach. Przepisał mi ją lekarz endokrynolog jak rownież Meridię. Na DC schudłam 2 kg w ciągu tych 5 dni. Aktulanie po prawie 2 tygodniach mam 4 kg za sobą. Ogólnie mierzę 179 cm i waże tzn. waga wyjściowa była 82,8kg. Aktulanie ważę 78,8. Musze zrzucic w sumie 16 kg. Więc trwam dalej. Co do Meridi nie mam żadnych ubocznych efektów, aczkolwiek wiem, że mogą sie pojawić również po kilku dniach brania a nawet do 2 tygodni. Narazie czuje się dobrze. Śpię normalnie, nie mam uczucia suchości, kołatania serca itp. Narazie jest dobrze i aby tak dalej. Od nastepnego tygodnia zapisuje się na siłownię. Więc myśle, że to przyśpieszy zrzucanie zbędnych kilosów jak również wyprofiluje moją sylwetke, bo przecież wstyd chodzić z wiszącą półka na mydło(jakto mówi mój chłopak). Działam dalej. Pozdrawiam wszystkich.
AniaPinkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 11:22   #328
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez Madziatweety Pokaż wiadomość
Oliwka super ze juz widzisz efekty ja tez je widze
Paniusia trzymam kciuki i za ciebie i za siebie damy rade !!

Monika dobrze ze masz znajomosci i mozliwosc załatwienia. Mi zrobiła badania obliczyła BMI i przepisała M10
Ja musze chyba przychodnie zmienić. Pożądna lekarz ostatnio odeszła a te które zostały to albo młodziutkie i aby stwierdzić co mi jest wertują książki ,albo stare i nawet nie widzą co to BIM !!!
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 12:06   #329
Madziatweety
Przyczajenie
 
Avatar Madziatweety
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 27
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez lilaroz Pokaż wiadomość
Madziatweety dziekuje za odpowiedz,a jaki lekarz to przepisuje? internista?
tak ja dostałam od internisty

Paniusia dokładnie silna wola to podstawa ! Bedzie dobrze !

AniaPinkowska super widze ze juz pare kg masz za soba ! Brawo !

monika733 no to może faktycznie zmień lekarza czy przychodnie...
Madziatweety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 21:20   #330
lilaroz
Przyczajenie
 
Avatar lilaroz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 12
Dot.: Meridia

dziekuje za odpowiedzi madziatweety ,bede Was podczytywac i moze czasem jeszcze o cos zapytam
__________________
" Rączki malutkie Ale chwycą Cię za serce Na zawsze " Brown
lilaroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-31 16:44:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.