Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-20, 11:02   #301
Karol75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Jak miałam 15 lat i największy "wysyp" choroby, włączając wypadanie i olbrzymie przetluszczanie włosów (po tym jak stosowalam "mikstury" przepisane przez lekarza), dermatolog z oburzeniem powiedział - że już tak będzie i muszę się to tego przyzywyczaić... bo on też kiedyś nie był łysy - nie żartuje, to cytat.... tyle więc o doświadczeniach z dermatologią....

Moja własna diagnoza to taka, że to niestety złe odżywianie, zbyt dużo cukrów, co powoduje, w moim przypadku nadmierny rozwój grzybów... brzmi okropnie, ale podczas kuracji, robilam na sobie małe ekspetymenty, np. jadłam wieczorem dużo bułeczek, serów trwadych i pleśnowych plus wino czerwone - czyli wszystko to co daje grzybom grunt (cukier i fermentacja)... i już rano pół twarzy do wymiany.... i tak powoli z każdym "podejrzanym" produktem. Od kilku lat (gdyz niestety to dosc dlugi proces) unikam tego co szkodzi (czyli wiekszości węglowodanów, nawet tych uważanych za ok, jak ciemne pieczywo i owoce) i jest ok. Teraz nawet po zjedzeniu czegos "zlego" w malej ilosci, skóra jest ok. Trzeba sie jednak pilnowac. Jak pojawia sie cos niepokojącego stosuje krem Elidel (na recepte, dosc drogi, krotki termin przydatnosci), ale bez sterydow i fajnie dziala. Ten sam krem stosuje kilku moich znajomych i tez im super pomaga.
Karol75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 13:03   #302
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Karol cenne masz rady, chociaz troszke mnie podłamałes bo ja tak lubie sery plesniowe nie jem wedlin, wlasciwie sry sa stalym elementem w mojej diecie
slodycze tez

teraz mam takie troche smieszne pytanie bo nie wiem czy to czego ja uzywam, jest na sterydach - wiem głupie to moze, ale nie znam sie na tym totalnie...
mam przepisana masc pimafucort - wchłania sie tragicznie, ale pomaga
masc Rozex - wchlania sie lepiej, ale efekty ciut gorsze, w ogole ona jest na tradzik którego ja nie mam i nie mialam....
oraz tabletki Fluconazole.

co prawda dermatolog kazal mi zrezygnowac z kawy - ale nie dam rady, mam tak niskie cisnienie (90/60) ze wrecz inny lekarz zalecil mi jej picie - zreszta jak jej nie wypije niezyje
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 17:45   #303
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Eh, jeśłi dieta jest tak ważna, to chyba będę się męczyć z twarzą całe życie bo ja nie jem mięsa, więc sery, nabiał, owoce i warzywa wszelkie ziarna i produkty mączne są ważne w mojej diecie. Nie da się żyć na listku sałaty w imię ładnej cery, więc z serów, pieczywa czy makaronów nie zrezygnuję.
Zresztą zastanawiam się nad tym na ile u mnie to łzs, bo druga dermatolożka u której byłam dzisiaj słowem o tym nie wspomniała, dalej leczy mi trądzik (isotrexinem, który wg niej można stosować nawet latem mimo słońca, cóz retinoidy i słońce to kiepskie połączenie bez filtra:/ )
Póki co stosuje maść ze sterydami na zmianę z acne-dermem, ale ostatnio wysypały mnie bolące gule. Dawno takich nie miałam i nie wiem od czego sie pojawiły. Być może winne jest podłoze maści - hascobaza - niby jest lekką bazą, ale podstawą są parafina ciekła i wazelina biała.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:29   #304
Iver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam! Mam pewne pytanie: dermatolog przepisał mi maść Protopic, podobno bardzo dobrze działa na ŁZS, ale mam wątpliwości,czy stosować ją tylko na miejsca, gdzie mam zaczerwienioną,złuszczają cą się skórę ( okolice nosa ),czy też stosować ją na całą twarz, bo skóra przetłuszcza mi się na całej twarzy, najbardziej na czole.Z góry dzięki
za odpowiedź na moje pytanie.
Iver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 12:29   #305
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Iver Pokaż wiadomość
Witam! Mam pewne pytanie: dermatolog przepisał mi maść Protopic, podobno bardzo dobrze działa na ŁZS, ale mam wątpliwości,czy stosować ją tylko na miejsca, gdzie mam zaczerwienioną,złuszczają cą się skórę ( okolice nosa ),czy też stosować ją na całą twarz, bo skóra przetłuszcza mi się na całej twarzy, najbardziej na czole.Z góry dzięki
za odpowiedź na moje pytanie.
Sotosowałabym ja na zmienione chorobowo miejsca.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 12:35   #306
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Sotosowałabym ja na zmienione chorobowo miejsca.
kurcze też mnie interesowała odp na to pytanie bo też mam protopic i jak do tej pory stosuje tez tylk ona okolice nosa i brode ale cała twarz się niemiłosiernie przetłuszcza i już nie mam pojęcia czego używać, nie myję jej prawie wodą<plyny micelarne bioderma sensibio i ziaja sopot spa ostatnio ) używam kremu nawilżajacego w sumie to mleczko do ciała Xerial 10 SVR bo to jedyny który radzi sobie także z łuszczeniem gdy posmaruję się innym nawilżającym kremem mam pełno skórek dziewczyny co jeszcze moge zrobić? łykam także (już 2 opakowanie) witaminy B6, zakupiłam ostatnio także lysanel active i na razie sosuje na noc na nos (używam filtra) ale nie wiem czy to dobry pomysł przy tym schorzeniu?

Edytowane przez dojna komarzyca
Czas edycji: 2008-07-29 o 12:37 Powód: dopisek
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 12:45   #307
Iver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

L_V,dzięki za odpowiedź a jak długo stosować Protopic? bo stosuje go już 6 dni i jest poprawa, ale nie wiem czy jak odstawie,to nie będzie nawrotu. Oprócz Protopicu dermatolog przepisała mi tabletki Myconafine na 14 dni i szampon Stieprox,którym mam myć głowę i twarz.
Iver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 12:50   #308
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Iver Pokaż wiadomość
L_V,dzięki za odpowiedź a jak długo stosować Protopic? bo stosuje go już 6 dni i jest poprawa, ale nie wiem czy jak odstawie,to nie będzie nawrotu. Oprócz Protopicu dermatolog przepisała mi tabletki Myconafine na 14 dni i szampon Stieprox,którym mam myć głowę i twarz.
ja stosuje go juz około miesiaca neistety po odstawieni uwszystko wraca i na zaczerwienienie m idużo nie pomógł tylko ograniczył u mnie łuszczenie a mogłabyś napisać jakie efekty mycia twarzy( chodzi mi np o zmniejszenie łojotoku) daje szampon Stieprox jak już poużywasz? ja mam ŁZS tylko na twarzy ale jestem w stanie wypróbować wszystko byle tylko była jakakolwiek poprawa...
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 09:59   #309
Iver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witaj Komarzyco to mnie nie pocieszyłaś z tym protopikiem u mnie działanie jest podobne też protopic zlikwidował łuszczenie ale lekkie zaczerwienienie nadal sie utrzymuje,a pytałem jak długo go używać bo na ulotce pisze że nie jest udowodnione
ale może powodować nowotwory skóry i chłoniaki dlatego też chyba dzisiaj go odstawie
jeżeli nie przynosi spodziewanych efektów.

Odnośnie szamponu stieprox to bardzo dobrze zadziałał na skórę głowy,ale na twarz
bym go nie polecił,skóra przetłuszcza sie nieco mniej ale rewelacyjnie też nie jest .
Na twarz na mnie najlepiej działa żel Normativ firmy DERMEDIC.
Iver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 10:33   #310
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Iver Pokaż wiadomość
Witaj Komarzyco to mnie nie pocieszyłaś z tym protopikiem u mnie działanie jest podobne też protopic zlikwidował łuszczenie ale lekkie zaczerwienienie nadal sie utrzymuje,a pytałem jak długo go używać bo na ulotce pisze że nie jest udowodnione
ale może powodować nowotwory skóry i chłoniaki dlatego też chyba dzisiaj go odstawie
jeżeli nie przynosi spodziewanych efektów.

Odnośnie szamponu stieprox to bardzo dobrze zadziałał na skórę głowy,ale na twarz
bym go nie polecił,skóra przetłuszcza sie nieco mniej ale rewelacyjnie też nie jest .
Na twarz na mnie najlepiej działa żel Normativ firmy DERMEDIC.
też właśnie się zawiodłam bo już mam dość TEGO a wiązalam duze nadzieje z protopikiem bo wielu osobom pomaga całkowicie... żel dermedic mówisz ten do cery trądzikowej?(właśnie doczytalam ze napisales o serii normativ miałam kiedyś krem z tej serii matujący ale na niewiele się to zdało ostatnio wogóle już od około pół roku-roku nie używałam nic matującego ale poprawy też nie widze w łojotoku naprawde już nie wiem co mogłoby pomóc życze wytrwałości

Edytowane przez dojna komarzyca
Czas edycji: 2008-07-30 o 10:34 Powód: dopisek
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:02   #311
Iver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Ten żel do mycia twarzy ma dzialanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne i z tego co
wypróbowałem a bylo tego wiele to ten żel jeszcze działa najlepiej,choć super zadowolony to też z niego nie jestem.

Podobno bardzo dobrze działa na LZS zinc pyrithione jeżeli ktoś zna jakieś preparaty
(zel do mycia twarzy lub krem)zawierające zinc pyrithione to dajcie znać.
Iver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 11:45   #312
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Iver Pokaż wiadomość
L_V,dzięki za odpowiedź a jak długo stosować Protopic? bo stosuje go już 6 dni i jest poprawa, ale nie wiem czy jak odstawie,to nie będzie nawrotu. Oprócz Protopicu dermatolog przepisała mi tabletki Myconafine na 14 dni i szampon Stieprox,którym mam myć głowę i twarz.
lekarz nie poinformował CIę ile ma trwac taka kuracja? Ja dostałam swoje leki na ŁZS ze wskazaniem, że jeżlei w ciągu 3 tyg nie bedzie poprawy, mam się zgłosic ponownie.

tez uzywałam Steproxu, bardzo mi pomógł, w zasadzie po 10-ciu dniach było po sprawie. DO smarowania twarzy stosowałam Physiogel. łykałam wit PP i Vitapil.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 12:09   #313
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Droga L_V a czy ten Vitapil jest na recepte?i czy on pomaga tylko na włosy? bo ja mam ŁZS tylko na twarzy bo wiem że witamina PP tak nawet kiedyś mialam ją przepisana jednak to bylo dosyc dawno z góry dziekuje za odp

Edytowane przez dojna komarzyca
Czas edycji: 2008-07-30 o 12:11 Powód: dopisek
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 12:43   #314
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Vitapil dostaniesz w aptece bez recepty
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 13:08   #315
Iver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam L_V mi lekarz dokładnie nie powiedział jak długo mam stosować protopic ,ale za za 2 tygodnie mam przyjść do kontroli to sie dowiem czegoś więcej.
A ten physiogel dobrze działa ? i z jakiej firmy jest.

Od tygodnia łykam tez salfazin ale na razie o jego efektach nie moge nic powiedzieć
bo podobno trzeba go łykać przynajmniej kilka misięcy.
Ten Vitapil polecasz?
Iver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 18:37   #316
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Vitapil dostaniesz w aptece bez recepty
dziękuje motylku za informacje jutro kupie jeśli pomoze choć odrobine czy orientujecie się moze czy mogę go łączyć z witamina B6 bo zostalo mi jeszcze pół opakowania około 20 tabletek?
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 20:55   #317
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Iver Pokaż wiadomość
A ten physiogel dobrze działa ? i z jakiej firmy jest.
ja go mam, o ile nazwy nie przekrecilam.
tutaj link
http://www.physiogel.pl/index.php?op...id=8&Itemid=11

mnie nic a nic nie uczulił, kosztuje 30zł. Mialam tylko ten żel, ale nie zmywalam go wodą, tylko stosowalam jak mleczko, zreszta na opakowaniu jest informacja ze nie trzeba zmywac go

Cytat:
Napisane przez dojna komarzyca Pokaż wiadomość
dziękuje motylku za informacje jutro kupie jeśli pomoze choć odrobine czy orientujecie się moze czy mogę go łączyć z witamina B6 bo zostalo mi jeszcze pół opakowania około 20 tabletek?
niestety nie wiem czy mozna go laczyc, bo sama dowiedzialam sie niedawno z wizazu ze polecany jest Vitapil i tez musze go kupic, tylko kasy zaczyna mi brakowac juz na to wszystko
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 20:58   #318
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość

niestety nie wiem czy mozna go laczyc, bo sama dowiedzialam sie niedawno z wizazu ze polecany jest Vitapil i tez musze go kupic, tylko kasy zaczyna mi brakowac juz na to wszystko
skąd ja to znam... ja już kupilam tyle kremów maści i innych specyfików z nadzieją że zobacze minimalna poprawe i naparwde znam ten ból trzymaj się motylku
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 21:05   #319
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

najbardziej dobija mnie to, ze koncza mi sie leki i znowu pogarsza mi sie stan, zaczynaja wychodzic czerwone plamy, mozliwe ze ze stresu, bo ostatnio mam nerwowy czas w pracy, ale za tydzien ide na kontrole, która kosztuje 50zł za 5 minut i nowa recepta i znowu 100zł w aptece
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 20:48   #320
mistral295
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam
mam do Was pytanie jak czesto uzywacie szamponu Stieprox tzn. z jaka czestotliwosci czy codziennie czy co drugi dzien. Napiszcie jakie macie z nim efekty. Najwazniejsze pytanie czy po nim zauwazyliscie zwiekszone wypadanie wlosow.

Pozdrawiam
mistral295 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 09:38   #321
Iver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam Mistral ja używam stieprox'u co dziennie od 7-iu dni ,zamieżam go tak stosować
przez 14 dni a potem 2 razy w tygodniu , efekty są bardzo dobre żadnych łusek ani strupów ,włosy nie wypadają bardziej ogulnie polecam ten szampon.
Iver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:38   #322
Iver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Mam takie pytanie czy ktoś z Was stosował następujące żele do mycia twarzy:
SVR-Provegol,SVR-Lysanel,Avene-Cleance czy możecie któryś z nich polecić ,ważne dla mnie jest żeby zmniejszały łojotok i żeby nie wysuszały skóry.
Pozdrawiam.
Iver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 11:14   #323
slonko80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
czy to łupież?

Witam
Mam często nawracający łupież (tak mi się przynajmniej wydaje). Szampony przeciwłupierzowe nie pomagają zawsze. Któregoś razu pani dermatolog stwierdziała, że mam łojotokowe zapalenie skóry. Po lekach przeszło. Skóra głowy bardzo swędzi, nawet następnego dnia po myciu. Pojawiają się krostki na głowie, przy drapaniu czasmami mam ropę pod paznokciami a czasami krew jakbym rozdrapywała jakies rany. Czy teraz to może być to samo?
Proszę o pomoc w moich wątpliwościach.
slonko80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 11:26   #324
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: czy to łupież?

Przed napisaniem posta trzeba było skorzystać z wyszukiwarki. Watek o łojotokowym zapaleniu skóry już istenieje.

Łączę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 15:21   #325
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: czy to łupież?

Pocieszyć was ?
Ja mam to na rękach na dekoldzie na całej twarzy i na skórze głowy

więc prosze nie narzekac
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 15:25   #326
MonikaSk
Raczkowanie
 
Avatar MonikaSk
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 190
Dot.: czy to łupież?

a jak to wyglada na skórze głowy ,jakie są objawy?
MonikaSk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 15:57   #327
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: czy to łupież?

Cytat:
Napisane przez MonikaSk Pokaż wiadomość
a jak to wyglada na skórze głowy ,jakie są objawy?
objawy to swędzenie skóry, po wyglądzie tez pewnie mozna poznac bo dermatolog odrazu poznala. No i co najgorsza wypadanie włosów. Straciłam prawie połowe
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 16:19   #328
MonikaSk
Raczkowanie
 
Avatar MonikaSk
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 190
Dot.: czy to łupież?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
objawy to swędzenie skóry, po wyglądzie tez pewnie mozna poznac bo dermatolog odrazu poznala. No i co najgorsza wypadanie włosów. Straciłam prawie połowe
Już nie odrosną??
MonikaSk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 17:27   #329
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: czy to łupież?

Cytat:
Napisane przez MonikaSk Pokaż wiadomość
Już nie odrosną??
Moja dermatolog tego nie wie powiedziała ze za dwa tygodnie będzie mogła ocenić czy mi odrosną
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 20:25   #330
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

kurcze starałam się odstawić protopic ale...po dwóch dniach od odstawienia(zaczełam stosować octopirox) wróciło potworne łuszczenie w okolicach nosa i na brodzie do tego zaczerwienienei się zwiększyło i musiałam znowu wrócić do protopicu idealny nie ejst bo nie likwiduje jak juz wspominalam zaczerwienienia ale chociaż to łuszczenie ale boje się że on moze być szkodliwy na długofalowe używanie wkońcu jest na recepte... kurcze cięzko ostatnio kupiłam żel biobalans z kwasami i po nim moja cera się troszke minimalnie poprawiła(potwornie się przetłuszcza i trochę się łuszczy) przez rok nie dotykałam żadnych wysuszających żeli stosowałąm tylko kosmetyki do mycia bez sls i micele, kremy nawilżające ale nie zauważyłam żądnej poprawy(w sensie dalej miałam straszny łojotok bo myślalam ze moze przez to ze skóra jest wysuszona jednak ta nawilżająca kuracja nie pomogła;/ pomyślałam ze moze skoro ten żel z ziai tak fajnie działa na moja cere chociaz kwasów ma amlutko ale minimalna poprawa jest to może zaczełabym jakąś kuracje kwasami mam lysanel active który stosowalam na nos kiedyś jednak nie wiem czy to odpowiedni kwas dla kogoś z ŁZS moze macie jakeis sprawdzone typy do poelcenia byłabym wdzieczna ale się rozpisalam
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.