Majówki 2016 - część ósma ❤ - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-14, 09:47   #301
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Może i u nas będzie lepiej ale myślę że u was dla Mateusza jest to zupełnie nową sytuacja i reaguje jak potrafi. Masz możliwość żeby mąż zajął się Iga a ty np mogłabyś wyjść z Mateuszem sama na plac zabaw czy coś? Może on potrzebuje żeby mu poświęcać dużo czasu, Lenka jest złotym dzieckiem na wszystko się zgadza dopóki ja z nią siedzę bawię się a najgorzej jak jej tłumaczę że mama musi posprzątać czy ugotować obiad to wtedybona odrazu chce bajkę albo się z nią bawić dalej.
Może" podwójne" mamy coś doradzą bo ja nie mam doswiadczenia z dwójką. Myślę że u Iwoni później może być podobnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 10:01   #302
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Asiaczek mimo wszystko to jednak inne sytuacje - mam na mysli wybor ubrania, a rozkazy, gdzie ma ktos usiasc i tym podobne. Ja wiem, ze to trudne, sama sie z tym zmagam niemal codziennie. Ciezko znalezc dobre wyjscie w takich sytuacjach. A dodatkowo, to co pisala Anulus - konsekwencj, z ktora chyba duzo rodzicow ma problem.

Staramy sie byc dobrymi rodzicami, coz innego mozemy zrobic. Kazda z nas popelnia jakies "bledy" (nie lubie tego slowa, uwazam, ze nasze decyzje nie sa bledne, bo w momencie podejmowania jakiejs decyzji wybieramy najlepsza z dostepnych opcji na ten moment) i na tym zycie polega.

A'propos tego bicia - jak bylam w Pl moja mama mi powiedziala, zebym go raz tez uderzyla lekko i pokazala mu, ze to boli, to przestanie Ona rzekomo zrobila tak z moim bratem i przestal. Moze i tak bylo - pytanie, czy serio pamieta, co bylo 33 lata temu. Ja jednak wiem, ze Mikolaj by nie przestal.
Mógłby jeszcze częściej cię bić..
Z tym ubraniem i rozkazywaniem to inne sytuacje, ale mam wrażenie, że akurat u nas to pokazywanie na każdym kroku, że Mateusz może decydować.



Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Może i u nas będzie lepiej ale myślę że u was dla Mateusza jest to zupełnie nową sytuacja i reaguje jak potrafi. Masz możliwość żeby mąż zajął się Iga a ty np mogłabyś wyjść z Mateuszem sama na plac zabaw czy coś? Może on potrzebuje żeby mu poświęcać dużo czasu, Lenka jest złotym dzieckiem na wszystko się zgadza dopóki ja z nią siedzę bawię się a najgorzej jak jej tłumaczę że mama musi posprzątać czy ugotować obiad to wtedybona odrazu chce bajkę albo się z nią bawić dalej.
Może" podwójne" mamy coś doradzą bo ja nie mam doswiadczenia z dwójką. Myślę że u Iwoni później może być podobnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iga to złote dziecko, więc prawie cały dzień poświęcam Mateuszowi, z tym że w domu, bo Igi w dzień nie zostawię. Dopiero wieczorem mąż bierze Matiego na dwór i wtedy jest ok, bawią się, ja jestem niepotrzebna. Zawsze sama jeździłam na place zabaw, sama się z nim bawiłam i mam efekty. On jest po prostu totalnie nie przyzwyczajony do innego życia

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 10:01   #303
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Ciezko ogolnie znalezsc jakis srodek pomiedzy wychowaniem autorytarnym a bezstresowym.
Ale dzieci tez maja metlik w glowie, jak raz sie na cos pozwala, a innym razem nie, no bo dlaczego?
Ja i moj maz czasem sie z malym droczymy, ja pokazuje, gdzie np ma tata stanac jak graja w pilke. Maz sie smieje i mowi, 'a moze tu?' i pokazuje inny punk na dywanie. Mikolaj wtedy sie upiera. Ja czasem (niestety wlasnie nie zawsze) mowie, ze zostane tu, bo tu mi wygodniej czy cos w tym stylu - staram sie argumentowac, dlaczego nie postapie tak, jak on chce. No i czasem dziala. Moze powinnam to czasem zastapic konsekwencja

Wkurz amnie maz, bo maly juz sam zaczal mowic o sobie, ze jest niegrzeczny Tluke mu, ze to do niczego nie prowadzi.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 10:06   #304
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Tak, to ten sam typ co Lena..

Angażuję go jak mogę, chętnie mi pomaga i w dzień jakoś to wszystko ogarniamy mimo buntu. Najgorsza jest noc i usypianie, wtedy mam być tylko ja. Mąż nawet nie może się zbliżyć bo to jak zachowuje się Mati aż przeraża. Na jakimś forum czytałam, że taką totalną mamozę miało sporo dwulatków, więc może poniekąd to objaw buntu. Z tym że u nas jest to spotęgowane, bo on zawsze był bardzo płaczliwy a ze mną mocno związany no i teraz jeszcze siostra się pojawiła.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
U nas jest podobna mamoza. W żłobku co by panie nie robiły, pokazywaly obrazki to wszystko mu się ze mną kojarzy i jest mama mama i płacz :/
Usypiac muszę ja, bawić się ja, mąż tylko go kapie choć już był moment że chciał mamę ale powiedziałam że nie. No i na boisko potrafi wyjść sam z tatą - jak znikne mu na chwilę z oka to też od razu mama mama. W żłobku nawet nie mówię że go jeszcze karmię bo pewnie od razu by kazały przestać :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 10:47   #305
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Może i u nas będzie lepiej ale myślę że u was dla Mateusza jest to zupełnie nową sytuacja i reaguje jak potrafi. Masz możliwość żeby mąż zajął się Iga a ty np mogłabyś wyjść z Mateuszem sama na plac zabaw czy coś? Może on potrzebuje żeby mu poświęcać dużo czasu, Lenka jest złotym dzieckiem na wszystko się zgadza dopóki ja z nią siedzę bawię się a najgorzej jak jej tłumaczę że mama musi posprzątać czy ugotować obiad to wtedybona odrazu chce bajkę albo się z nią bawić dalej.
Może" podwójne" mamy coś doradzą bo ja nie mam doswiadczenia z dwójką. Myślę że u Iwoni później może być podobnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pozniej to ja sie bede pytac Asiaczka jak sobie poradzila haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
U nas jest podobna mamoza. W żłobku co by panie nie robiły, pokazywaly obrazki to wszystko mu się ze mną kojarzy i jest mama mama i płacz :/
Usypiac muszę ja, bawić się ja, mąż tylko go kapie choć już był moment że chciał mamę ale powiedziałam że nie. No i na boisko potrafi wyjść sam z tatą - jak znikne mu na chwilę z oka to też od razu mama mama. W żłobku nawet nie mówię że go jeszcze karmię bo pewnie od razu by kazały przestać :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha nie no powiedz im. Mina pewnie będzie bezcenna.
Jak mojej sąsiadki ktora jak sie dowiedziala ze niedawno przestalam kp (sama ma corke 2mce starsza od Igora) to powiedziala mi ze to juz musoalo byc chore, sama kp cale 3 mce i juz ja cyt.trafialo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 11:41   #306
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Pozniej to ja sie bede pytac Asiaczka jak sobie poradzila haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Hahaha nie no powiedz im. Mina pewnie będzie bezcenna.
Jak mojej sąsiadki ktora jak sie dowiedziala ze niedawno przestalam kp (sama ma corke 2mce starsza od Igora) to powiedziala mi ze to juz musoalo byc chore, sama kp cale 3 mce i juz ja cyt.trafialo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas się nie zapowiada na odstawienie póki co
Ale teraz przy tej gorączce co miał to muszę Wam powiedzieć że po piersi temperatura normalnie spadała i tak kilka razy było... W ogóle przez 48 h podalam mu tylko 2 czapki, walczył sam z temperatura ale za to pierś jadł tyle ile chciał i serio zaczynam wierzyć że to mleko to lekarstwo też jest...
Czytałam już kilka razy że ludzie szukają mleka kobiecego w walce z nowotworami...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 12:17   #307
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Fajny artykuł, tak a propos Waszych rozmów

http://www.wysokieobcasy.pl/akcje-sp..._wysokieobcasy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 12:47   #308
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Fajny artykuł!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 13:23   #309
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Dzięki agassek czuje się lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 15:50   #310
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Mi też od razu lepiej

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 16:00   #311
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Asiaczek jak Cię to pocieszy to dzisiaj była koleżanka ze swoją pół roczna córeczka i były sceny typu ona nie ma leżeć na moim kocyku, tłumaczę że F. ma siostrzyczke jak chcesz żeby do Ciebie przychodziła się bawić to musisz też dać parę zabaweczek, walka o każdą zabawkę krzesło no ale bez przesady nie może zabronić innym dzieciom usiąść na krześle najlepsze się zaczęło jak potrzymałam mała, najpierw wpychanie się na kolana, potem płacz że ona chce na ręce, wdrapywala się a na koniec uwiesila nogi jak małpa nie planuje rodzeństwa bo chyba bym zwariowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 16:47   #312
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Asiaczek jak Cię to pocieszy to dzisiaj była koleżanka ze swoją pół roczna córeczka i były sceny typu ona nie ma leżeć na moim kocyku, tłumaczę że F. ma siostrzyczke jak chcesz żeby do Ciebie przychodziła się bawić to musisz też dać parę zabaweczek, walka o każdą zabawkę krzesło no ale bez przesady nie może zabronić innym dzieciom usiąść na krześle najlepsze się zaczęło jak potrzymałam mała, najpierw wpychanie się na kolana, potem płacz że ona chce na ręce, wdrapywala się a na koniec uwiesila nogi jak małpa nie planuje rodzeństwa bo chyba bym zwariowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha pocieszające jest to, że inni nie mają lepiej niż ja
Nie.. jednak ja mam gorzej, bo już tę dwójkę mam

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 17:14   #313
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Jesteście we Wrocławiu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Dziewczyny ile dzieci się już odpieluchowalo? Niby nie chce nic na siłę, ale mam w rodzinę 4 dwulatkow i 2 już na pewno bez pieluchy. Tyle że starsi od Tymka. Został chłopiec z sierpnia (bardzo możliwe że już też odpieluchowany bo się z nimi dawno nie widzialam). Czuje już ten wzrok innych że jak to taki duży i jeszcze w pampersie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bylismy - wlasnie wracamy

Paweł jak biega bez pieluchy popołudniami to mówi siku ewentualnie siada sam na nocnik. Czasem w pieluszce też mu się zdarza powiedzieć. Natomiast mając założone majtki niestety nie mówi nic albo po tym jak już przesika.
Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Asiaczek mała też wieczorami robi awantury płacze jak mąż ja próbuje położyć, ale w dzień jest ok bawią się razem.
Lenka znowu zarządza że siedzimy w domu bez skarpetek
Biegaczka ja znowu ciągle powtarzam nie wolno, zauważyłam to jak dwuletnia córeczka Greków zaczęła mówić do Lenki i swojej siostry "owolno" więc to ode mnie bo Lenka nie mówi, spróbuje używać słowa "przestan" może pomoże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paweł na siebie mówi Ała i teraz mam zgryz czy tak mu łatwiej wymówić, czy to dlatego że jak mnie bił po twarzy mówiłam Paweł ała i to stąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 14:47   #314
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Witajcie...
Wróciliśmy w niedzielę z wypadu nad morze. Krótko i pogoda nie dopisała, ale dobrze, że udało się wyrwać. Misia to anioł. Super się sprawowala.
Raz po słońcu wyszły jej okropne plamy na plecach, ale mam nadzieję, że to od słońca. Rano już ich nie było.
Wczoraj byłyśmy na zaległym szczepieniu...3 wklucia...był płacz...teraz wokół jednego robi się różowy obrzęk. Nie wiem, czy mogę to przemywac ...
Brzuch mi rośnie, a w nim syn. Narazie imię nie wybrane. Na tapecie Oliwier i Filip. W piątek glukoza....bleee...
1 września M. znowu wyjeżdża na 5 tygodni do Niemiec. U nas zaczyna się żłobek przeniesiony do nowego budynku. Ciekawe jak to będzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 15:32   #315
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

No doubt gratuluje, ładne imiona.
Jak sytuacja z mężem? O ile chcesz oczywiście odpowiadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 18:01   #316
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Witajcie...
Wróciliśmy w niedzielę z wypadu nad morze. Krótko i pogoda nie dopisała, ale dobrze, że udało się wyrwać. Misia to anioł. Super się sprawowala.
Raz po słońcu wyszły jej okropne plamy na plecach, ale mam nadzieję, że to od słońca. Rano już ich nie było.
Wczoraj byłyśmy na zaległym szczepieniu...3 wklucia...był płacz...teraz wokół jednego robi się różowy obrzęk. Nie wiem, czy mogę to przemywac ...
Brzuch mi rośnie, a w nim syn. Narazie imię nie wybrane. Na tapecie Oliwier i Filip. W piątek glukoza....bleee...
1 września M. znowu wyjeżdża na 5 tygodni do Niemiec. U nas zaczyna się żłobek przeniesiony do nowego budynku. Ciekawe jak to będzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam zawsze pielegniarka mowila ze jakby miejsce po wkluciu puchlo to zeby robic oklad z sody oczyszczonej wymieszanej z woda.

Imiona bardzo ładne, ciekawa jestem na czym stanie my poki co nie myslimy jeszcze:P


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 22:31   #317
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Ja właśnie stwierdzam, że absolutnie nie jestem gotowa na drugie dziecko. Jak codziennie ma być taka zadyma jaką teraz mamy w domu to dziękuję, postoję. Współczuję mężowi, bo zostaje z Wojtkiem na dwa dni - mały ma kaszel, byliśmy u lekarza i jest jakieś raczkujące zapalenie nosogardła, w poniedziałek szczepienie więc wolimy podleczyć, żeby się nic więcej nie zrobiło. Będzie go chyba wywoził do nowego mieszkania, żeby jakoś przetrwać.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 06:47   #318
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ja właśnie stwierdzam, że absolutnie nie jestem gotowa na drugie dziecko. Jak codziennie ma być taka zadyma jaką teraz mamy w domu to dziękuję, postoję. Współczuję mężowi, bo zostaje z Wojtkiem na dwa dni - mały ma kaszel, byliśmy u lekarza i jest jakieś raczkujące zapalenie nosogardła, w poniedziałek szczepienie więc wolimy podleczyć, żeby się nic więcej nie zrobiło. Będzie go chyba wywoził do nowego mieszkania, żeby jakoś przetrwać.
Zdrówka dla Wojtka. My jak się zjezdzamy do mojej mamy i przyjeżdża siostra która też ma 2 dzieci w wieku prawie 3 lata i 3 miesiące to też jest wesoło i to bardzo. Najmniejszy ma najgorzej bo spać w tym hałasów nie jest łatwo... Ale dajemy radę choć nie powiem jak która a z nas wyjeżdża do domu to nadaje bloga cisza mimo że nadal 2 dzieci zostaje a jeszcze jest 3 siostra tyle że póki co bez dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 07:25   #319
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Kocie zdrówka dla Wojtka
Lenka to chyba będzie jedynaczka, wczoraj nawet sprzedalismy wózek
U mnie w rodzinie nie ma małych dzieci, u męża też w sumie nie. Siostra ma dwóch chłopaków ale najmłodszy ma 8 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 08:23   #320
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Asiaczek jak Cię to pocieszy to dzisiaj była koleżanka ze swoją pół roczna córeczka i były sceny typu ona nie ma leżeć na moim kocyku, tłumaczę że F. ma siostrzyczke jak chcesz żeby do Ciebie przychodziła się bawić to musisz też dać parę zabaweczek, walka o każdą zabawkę krzesło no ale bez przesady nie może zabronić innym dzieciom usiąść na krześle najlepsze się zaczęło jak potrzymałam mała, najpierw wpychanie się na kolana, potem płacz że ona chce na ręce, wdrapywala się a na koniec uwiesila nogi jak małpa nie planuje rodzeństwa bo chyba bym zwariowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My bylismy kilka tygodni temu u znajomych i jak bralam ich synka na rece - z reszta sam do mnie przychodzil i sie pchal - to Mikolaj ewidentnie tego nie popieral, bo tez sie pchal Z jednej strony to slodkie, a z drugiej ... mam mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ja właśnie stwierdzam, że absolutnie nie jestem gotowa na drugie dziecko. Jak codziennie ma być taka zadyma jaką teraz mamy w domu to dziękuję, postoję. Współczuję mężowi, bo zostaje z Wojtkiem na dwa dni - mały ma kaszel, byliśmy u lekarza i jest jakieś raczkujące zapalenie nosogardła, w poniedziałek szczepienie więc wolimy podleczyć, żeby się nic więcej nie zrobiło. Będzie go chyba wywoził do nowego mieszkania, żeby jakoś przetrwać.
Zdrowka dla Wojtka

U nas okres niecheci do zlobka. Za duzo mial przerw, a na dodatek wczoraj sie machnal jakas zabawka i zdarl skore pod okiem - ma mega strupa pionowo w dol. Z daleka wyglada, jakby plakal krwia
Przepraszaly wczoraj, jak maz go odbieral i strasznie byly przejete - wg nich sam sie machnal. Pytanie tylko - co to za zabawki, ze dziecko moze sobie tak zrobic - chodzi mi o to, ze to musialo byc cos ostrego, bo ma tak zdarta skore. Ostatnio przytagral ze soba jakiegos ludka - cos a'la lego i sobie mysle, ze chyba troche za male te czesci jeszcze na takie dzieci. Zwlaszcza, ze u niego w grupie sa dzieci od 1 roku zycia, a w tamtym czasie i Mikolajowi zdarzalo sie pakowac rozne rzeczy do buzi i musialam uwazac.

Smaruje mu to sudocremem. Potem bede musiala jakas masc na blizny kupic, bo juz jedna blizne na twarzy ma :/
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 09:16   #321
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

U nas wczoraj w południe byl wujek dobra rada ze swoim. Igor najpierw dłuższy czas byl u mnie na rekach a potem zaczal wszystko co ma znosic tamtemu ale zadnego pozytywnego kontaktu nie nawiazali bo mimo ze z mojej inicjatywy zaczelismy z Igorem kopac do niego pileczke to tamten nie chcial a w koncu kopnal tak mocno ze Igora trafil w twarz. Potem sprobowalam z autkami ale starszy nie chce sie z nim bawic tylko chce sie bawic jego zabawkami. Dalej mu cos zabieral. Jego tato lagodnym glosikiem niuniu nie zabieraj tamten nawet nie słyszal chyba albo udawal i dalej. Wiec wkroczylam raz potem drugi i stanowczo nie zabieraj Igorowi z rak zabawki oddaj mu ja. Jestes u Igora i ciocia nie pozwala Ci zabierac bla bla bla
A ten w pisk mozna wszystkim zabierac bede zabierac. Tatooo chce do domu i pisk sie nie skonczyl i pojechali.
Nic z tego nie będzie.
Za to po południu byli drudzy znajomi z 8 mcy starszym.
Zaden nie rzadzil byli sobie rowni zabawa byla do 21.
Ponagrywalismy ich bo nawet do Igora lozeczka poszli razem i sie nakryli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Pokaże tesciowej jak wyglada wspólna zabawa bo wg niej to Igorek nie potrafi sie bawic z dziećmi i ostatnio mowila ze nauczy sie dopiero w przedszkolu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 09:21   #322
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Lenka też ma jedna bliska koleżankę, całuja się przytulaja i chodzą za rękę na placu zabaw wołają się nawzajem kom kom i mówią gdzie typu kom zium (zjeżdżalnia) śmiesznie to wygląda dużo osób jest zdobionych ze one już takie małe a zawsze razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 09:33   #323
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Kocie zdrówka dla Wojtka
Lenka to chyba będzie jedynaczka, wczoraj nawet sprzedalismy wózek
U mnie w rodzinie nie ma małych dzieci, u męża też w sumie nie. Siostra ma dwóch chłopaków ale najmłodszy ma 8 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My już dawno wózek sprzedali ale nie mówię nie na trzecie



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 09:47   #324
SzczyptaRadosci
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 908
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Zdrówka dla Wojtka

My też już dawno wózka nie mamy, ale ja już nie chcę mieć więcej dzieci.

Mikołaj też ma swojego ulubionego kolegę. Fajnie się razem bawią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SzczyptaRadosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 10:09   #325
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Anulus z mężem różnie...Jest, że tak powiem na okresie próbnym. Mamy Misie i drugie w drodze, więc dam mu szanse, bym później nie miała sobie nic do zarzucenia.

Kocie zdrówka dla Wojtusia.
Ja też mówiłam, że nie jestem gotowa na drugie dziecko, baaa twierdzilam, że Misia będzie jedynaczka, a tu proszę jaki psikus od losu.

W ogóle jak pamiętam moje podejście "przeddzieciowe" to chce mi się teraz z tego śmiać...wiecie co: ja byłam idealna matka póki nie miałam własnych dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 10:17   #326
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Anulus z mężem różnie...Jest, że tak powiem na okresie próbnym. Mamy Misie i drugie w drodze, więc dam mu szanse, bym później nie miała sobie nic do zarzucenia.

Kocie zdrówka dla Wojtusia.
Ja też mówiłam, że nie jestem gotowa na drugie dziecko, baaa twierdzilam, że Misia będzie jedynaczka, a tu proszę jaki psikus od losu.

W ogóle jak pamiętam moje podejście "przeddzieciowe" to chce mi się teraz z tego śmiać...wiecie co: ja byłam idealna matka póki nie miałam własnych dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest choroba naszych czasow - kazdy jest najlepszym rodzicem dopoki nie ma dzieci ;p Moje dziecko tez mialo nie ogladac bajek, nie jesc slodyczy do 18tki itd i co? :P
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 10:27   #327
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część ósma

Jeśli chodzi o słodycze to nigdy nie zakladalam, że będę zabraniala dziecku je jeść. Mi nikt nie zabranial i żyje, ja też nie będę. Oczywiście z umiarem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 10:44   #328
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Najlepsze matki to te dopiero w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 10:47   #329
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Podalam to jako przyklad
My malemu ograniczmy akurat tez, bo wiem, ze w zlobku cos tam podjada. Ale zauwazylam, ze nie jest jakis bardzo za slodyczami. Kobiety w zlobku tez nieraz mowia, ze mieli na deser jakies muffinki czy cos, ale on w ogole nie chcial. Z tego co wiem, to rzeczy typu pudding je. A ogolnie to predzej chrupki zje albo jakies zdrowsze chipsy.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-16, 11:07   #330
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Lenka też ma jedna bliska koleżankę, całuja się przytulaja i chodzą za rękę na placu zabaw wołają się nawzajem kom kom i mówią gdzie typu kom zium (zjeżdżalnia) śmiesznie to wygląda dużo osób jest zdobionych ze one już takie małe a zawsze razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomo jak my dorosli. Z jednymi lubimy sie spotykać z innymi nie lubimy. Hehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-29 11:36:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.