Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-12, 21:18   #301
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Też studiowałam z wizażanką, ale ona się ze swoją internetową działalnością specjalnie nie kryła, prowadziła też bloga, w sumie do dziś jest bardzo aktywna w internetach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-12, 21:32   #302
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Za to ja mam wrażenie, że z mojego miasta na wizażu nie ma nikogo
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-12, 21:32   #303
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88064933]Za to ja mam wrażenie, że z mojego miasta na wizażu nie ma nikogo [/QUOTE]
Jest
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-12, 21:34   #304
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Jest

A ty to wiem. Ale po pierwsze zorientowałam się dość niedawno jak na mój staż na wizażu, a po drugie ciebie to prawie na pewno nie znam na żywo.
Ale oprócz ciebie to nie widziałam jeszcze nikogo.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-12, 21:34   #305
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Bardzo mnie smuci, że co wakacje widzę mnóstwo postów, gdzie ludzie "z powodów osobistych" pozbywają się zwierząt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-12, 21:41   #306
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88064935]A ty to wiem. Ale po pierwsze zorientowałam się dość niedawno jak na mój staż na wizażu, a po drugie ciebie to prawie na pewno nie znam na żywo.
Ale oprócz ciebie to nie widziałam jeszcze nikogo.[/QUOTE]
Ja chyba tez nie.Natomiast w mojej pracy w moim zespole żadna z koleżanek chyba nie korzysta z Wizażu .Jak raz sie pochwaliłam ze wygrałam jakiś kosmetyk do testowania to nie wiedziały o jakim forum mówię.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo


Edytowane przez Milennka03
Czas edycji: 2020-08-12 o 21:43
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-12, 21:44   #307
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Ja chyba tez nie.Natomiast w mojej pracy w moim zespole żadna z koleżanek chyba nie korzysta z Wizażu .Jak raz sie pochwaliłam ze wygrałam jakiś kosmetyk do testowania to nie widziały o jakim forum mówię.

U mnie w pracy dla żadnej z kobiet polski nie jest pierwszym językiem, więc na pewno też żadnej tu nie ma.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-12, 22:15   #308
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Serio wizaż jest popularny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moim pokoleniu 35+ na pewno, większość znajomych jak coś kupuje z kosmetyków to słyszę, że na wizażu był polecany , a w mojej ostatniej pracy w Polsce nawet strona zablokowana, bo kobitki zamiast pracować buszowały po forum
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-12, 22:16   #309
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Ja nikogo nie mam ze znajomych kto by buszował na forum wizażowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 05:22   #310
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja kiedyś się zorientowałam, że studiuje z wizażanką na zajęciach często mówiła to samo, co tutaj pisała do tego wyjawiła na forum co i gdzie studiuje więc byłam pewna ale nie powiedziałam jej, że wiem, że ona to ona.

Na wizażu raczej "wyszczekana",na żywo raczej szara myszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha, czyli norma, w realu myszka, w necie bohater
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jest kojarzę na pewno jedną osobę z wizażu, a kolejnej jestem prawie pewna.
wizaż wbrew pozorom jest dość popularny
Ja chyba nie znam nikogo z Wizażu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 06:23   #311
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Bardzo mnie smuci, że co wakacje widzę mnóstwo postów, gdzie ludzie "z powodów osobistych" pozbywają się zwierząt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, to pół biedy, jak usiłują oddać zwierzaka w dobre ręce, choć dla zwierza to trauma.
.
Gorzej, jak wywiozą do lasu albo porzucą obok miejsca, o ktrym wiedzą, że tam ludzie dbają o bezdomne zwierzaki. Ja już nie policzę, ile razy podrzucali nam koty, kocięta, ciężarne kotki, chore i stare koty obu płci w poblizu kotkowa, gdy mieszkałam w Polsce. Proceder nasilał się w wakacje i kilka tygodni po Bożym Narodzeniu, gdy dany dziecku pod choinkę kotek okazywał się nie maskotką, a żywym stworzeniem, które sika, robi kupę i ostrzy pazurki o meble.

Najgorsze, co widziałam to kocie noworodki, które ktoś w reklamówce zostawił obok budek. Oczywiście nocą. Do rana nie dożyły.

Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, by sądzić, że kot domowy zaadaptuje się do życia na pół-dziko, nawet w komfortowych budkach. Ci ludzie kiedyś ciężko odpowiedzą przez Panem za życie tych stworzeń i za okrucieństwo wobec kocich matek i kocich maleństw.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-13, 08:05   #312
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

U mnie w otoczeniu też Wizaż nie jest popularny.
Raz za to widziałam w tramwaju jak dziewczyna sobie buszowała i udzielała się w wątkach wymiankowych Pierwszy raz mnie to spotkało, zazwyczaj widzę, że ludzie przeglądają FB albo oglądają coś na YT.

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Na grupach króliczych to samo się dzieje, wprost piszą, że oddają kicaja, bo wyjeżdżają na dwa tygodnie

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Wczoraj dziewczyny znalazły w polu ledwo zipiącą miniaturkę, wygłodzoną, przeziębioną, wycieki z oczek i noska, sierść pozlepiana tak, że nie mógł się ruszać swobodnie
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 08:18   #313
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
U mnie w otoczeniu też Wizaż nie jest popularny.
Raz za to widziałam w tramwaju jak dziewczyna sobie buszowała i udzielała się w wątkach wymiankowych Pierwszy raz mnie to spotkało, zazwyczaj widzę, że ludzie przeglądają FB albo oglądają coś na YT.
Ja kiedys slyszalam w autobusie, jak dziewczyny rozmawialy o tym, ze jakis podklad jest polecany na KWC
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 09:02   #314
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a na czole?
bo tak, znam takich co mają problem z trądzikiem, całe życie, ale te nowe pryszcze na czole, to na bank od maseczki

Mnie to nie dziwi. Jak zakładam maseczkę i i jest bardzo gorąco i jestem np. w sklepie bez klimatyzacji to momentalnie poci mi się cała twarz, nie tylko w miejscu maseczki i robią się takie małe syfki.


Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie regularne nazywanie krytyki hejtem. Słowo hejt miało bardzo mocne znaczenie i przekaz, ale w języku polskim dla mnie zupełnie straciło na znaczeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie też to dziwi i straszne denerwuje. Ludzie tego nadużywają i niestety nie rozumieją znaczenia tego słowa.


Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
A podasz przykłady takich komentarzy traktowanych jak hejt?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja najczęściej spotykam z tym, że jak ktoś pisze z takimi błędami, że nie idzie tego czytać i jak ktoś go poprawi to zaraz, że hejt, że pluje jadem itp. Do tego często na insta laski piszą, że np. ktoś przed powiększaniem ust lub innymi tego typu zbiegiem wyglądał lepiej i zaraz komentarze, że nie hejtuj, pewnie zazdrościsz.



[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88064610]Zdziwiło mnie jak łatwo i przypadkowo można kogoś rozpoznać w necie.
Pewna dziewczyna opisała na wizażu jedna mała ale charakterystyczną sprawę. I wiem na sto procent, że to dziewczyna kolegi z pracy, bo dokładnie to samo mi dziś mówił.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Ja ostatnio miałam sytuację, że ktoś tutaj wrzucił fotkę z kanapą i pytaniem jak ją odnowić i potem to samo zdjęcie zobaczyłam na fb w grupie o urządzaniu wnętrz



Cytat:
Napisane przez Przegryw Pokaż wiadomość
1. Wydano nakaz noszenia maseczek więc powinien być egzekwowany. Kilkudniowa akcja tajniaków wlepiających mandaty w Biedronce i innych sklepach która oczywiście odbilaby się szerokim echem szybko zdyscyplinowałaby tych którzy maseczek nie noszą lub zsuwają z nosa.

2. Maseczki bezsprzecznie przynajmniej zmniejszają prędkość i natężenie wyrzutu wirusów w wyziewach i w kaszlu więc przynajmniej częściowo są skuteczne.

Tylko, że ten nakaz jest niezgodny z prawem
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 09:03   #315
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja kiedyś się zorientowałam, że studiuje z wizażanką na zajęciach często mówiła to samo, co tutaj pisała do tego wyjawiła na forum co i gdzie studiuje więc byłam pewna ale nie powiedziałam jej, że wiem, że ona to ona.

Na wizażu raczej "wyszczekana",na żywo raczej szara myszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko jak to ocenić studia czy praca to mogą być tylko tematy neutralne/zawodowe/szkolne a na wizażu pyk i wątek pięterkowy
Raczej w realnym świecie ludzie nie obnoszą się chyba ze trafi się rozmowa że np. czegoś nie znoszą czy tamto jest głupie
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 09:35   #316
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Tylko jak to ocenić studia czy praca to mogą być tylko tematy neutralne/zawodowe/szkolne a na wizażu pyk i wątek pięterkowy
Raczej w realnym świecie ludzie nie obnoszą się chyba ze trafi się rozmowa że np. czegoś nie znoszą czy tamto jest głupie
No też prawda.

A tak poza tym to nie znam nikogo, kto by używał wizażu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 10:20   #317
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie no... Ty jesteś bezsprzecznie pewien swojego zdania więc Ty przytocz odpowiednie dane.
z pewnością to bezsprzeczne przekonanie nie bazuje na wiadomościach zasłyszanych w telewizji, bo to naprawdę g**** źródło informacji. a już zwłaszcza tvp.
To co, spisek ogólnoświatowy? "Opozycyjne" telewizje też promują noszenie maseczek. A taki np. profesor Simon zalecający maseczki to może nie on lecz jakiś klon jego? Symulacja komputerowa? A może go zaszantażowali żeby "głupoty" gadał? prosty test zdmuchiwania świeczki też Cię nie przekonuje? Podejrzewam, że chcesz się przekomarzać ale nie ze mną te numery Bruner.

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Tylko, że ten nakaz jest niezgodny z prawem
Kto tak uznał, Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny? Chyba nie? Na razie to chyba co najwyżej tylko opinia niektórych prawników, chyba jakiś sąd rejonowy też orzekł, że to bezprawne ale bodajże w odniesieniu do ulicy a nie do lokali.
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 10:26   #318
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Przegryw Pokaż wiadomość
To co, spisek ogólnoświatowy? "Opozycyjne" telewizje też promują noszenie maseczek. A taki np. profesor Simon zalecający maseczki to może nie on lecz jakiś klon jego? Symulacja komputerowa? A może go zaszantażowali żeby "głupoty" gadał? prosty test zdmuchiwania świeczki też Cię nie przekonuje? Podejrzewam, że chcesz się przekomarzać ale nie ze mną te numery Bruner.
i tak na serio swój światopogląd kształtujesz na tym co widzisz w telewizji i tak ślepo w to wierzysz?

ja, gdy chcę być czegoś 'bezsprzecznie' pewna, to zadaję sobie trud przejrzenia literatury naukowej. a nawet wtedy nie można być czegoś 'bezsprzecznie' pewnym.

trochę krytycznego myślenia

a zacznij od tego: skoro maski tak bardzo ograniczają rozprzestrzenianie się choroby, czemu na początku pandemii apelowano (również w tej Twojej telewizji), żeby masek nie nosić?

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

i tak tylko dodam... nie uważam, że maski nic nie dają, ale nie uważam też że nich noszenie (w takiej formie jak ludzie je noszą) cokolwiek zmienia
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 10:57   #319
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
i tak na serio swój światopogląd kształtujesz na tym co widzisz w telewizji i tak ślepo w to wierzysz?

a zacznij od tego: skoro maski tak bardzo ograniczają rozprzestrzenianie się choroby, czemu na początku pandemii apelowano (również w tej Twojej telewizji), żeby masek nie nosić?

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

i tak tylko dodam... nie uważam, że maski nic nie dają, ale nie uważam też że nich noszenie (w takiej formie jak ludzie je noszą) cokolwiek zmienia
To że maseczka ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa jest dla mnie tak oczywiste, że nie potrzebuję naukowych potwierdzeń. Co innego, gdyby nagle we wszystkich telewizjach stwierdzono, że na przykład Ziemia jednak jest płaska a nie okrągła.

Coś chyba przekręcasz, bo nie apelowano żeby maseczek nie nosić. Mówiono co najwyżej że nie ma takiej bezwzględnej konieczności. Może dlatego, że nie zdawano sobie sprawy z liczby już zarażonych jak i stopnia zaraźliwości tego wirusa. Nie mam żadnej mojej telewizji ulubionej z wiadomościami.
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-13, 11:13   #320
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Przegryw Pokaż wiadomość
To że maseczka ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa jest dla mnie tak oczywiste, że nie potrzebuję naukowych potwierdzeń. Co innego, gdyby nagle we wszystkich telewizjach stwierdzono, że na przykład Ziemia jednak jest płaska a nie okrągła.

oczywiste jest jedynie to, że POPRAWNIE założona i dopasowana maseczka ogranicza. to co ludzie noszą nie jest POPRAWNIE założone i dopasowane


Cytat:
Napisane przez Przegryw Pokaż wiadomość
Coś chyba przekręcasz, bo nie apelowano żeby maseczek nie nosić. Mówiono co najwyżej że nie ma takiej bezwzględnej konieczności. Może dlatego, że nie zdawano sobie sprawy z liczby już zarażonych jak i stopnia zaraźliwości tego wirusa. Nie mam żadnej mojej telewizji ulubionej z wiadomościami.

https://www.thelancet.com/journals/l...134-X/fulltext
oczywiście należy też przeczytać materiały źródłowe





a tak z rodzinnego podwórka (wszystkie artykuły są z początków pandemii):

- "Maseczek nie powinny nosić osoby zdrowe, ponieważ narażają się nie tylko na zarażenie koronawirusem, ale również innymi drobnoustrojami."
"Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, by maseczki ochronne były noszone jedynie przez osoby, które mają koronawirusa COVID-19 lub osoby opiekujące się pacjentami z objawami koronawirusa. "

https://www.medonet.pl/koronawirus-p...,22928941.html



- "płk prof. dr hab. n. med. Krzysztof Korzeniewski, kierownik Zakładu Epidemiologii i Medycyny Tropikalnej Wojskowego Instytutu Medycznego. "Noszone przez osoby niezakażone bardziej działają na dobre samopoczucie noszących, niż mają znaczenie epidemiologiczne. Maseczki powszechnie stosowane, np. w służbie zdrowia, mają tak duże pory, że ich skuteczność pod względem blokowania drobnoustrojów wydostających się z wydychanym powietrzem jest znikoma""

"WHO informuje na swoich stronach, że maska nie ochroni przed infekcją, a nawet może stać się jej źródłem, jeśli nosząca ją osoba lekceważy inne działania profilaktyczne - zwłaszcza częste mycie rąk mydłem lub odkażanie ich żelem zawierającym alkohol."

https://pulsmedycyny.pl/who-same-mas...wirusem-984624



- "Noszenie masek na ulicy, a tym bardziej na spacerze w parku, nie ma większego sensu. "
http://swiatlekarza.pl/czy-maseczki-...arto-je-nosic/



telewizja powtarzała to samo. no chyba więc to nie ja przekręcam
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 11:18   #321
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Maseczka chroni głównie przed zarażeniem innych osób przez chorego który ją nosi. Nie wiem czy czy sam nie jestem zarażony, nie wiesz czy Ty nie jesteś. Dlatego nośmy je żeby nie zarazić innych osób i niech inni noszą żeby nie zarazić nas jeżeli nie jesteśmy chorzy.
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 11:20   #322
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Przegryw Pokaż wiadomość
Maseczka chroni głównie przed zarażeniem innych osób przez chorego który ją nosi. Nie wiem czy czy sam nie jestem zarażony, nie wiesz czy Ty nie jesteś. Dlatego nośmy je żeby nie zarazić innych osób i niech inni noszą żeby nie zarazić nas jeżeli nie jesteśmy chorzy.
ok. mam wrażenie że piszę do ściany. z mojej strony to wszystko
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 11:27   #323
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ok. mam wrażenie że piszę do ściany. z mojej strony to wszystko
ja też takie wrazenie odnoszę tylko oczywiście w drugą stronę. za takie stwierdzenie przez kogoś z WHO czy z innej instytucji specjalistycznej że "zdrowi nie powinni nosić maseczek" powinno się taka osobę osądzić za narażanie utraty zdrowia i życia obywateli kiedy to nie sposob bez przeprowadzenia testów stwierdzić, czy ktoś jest chory i gdy większośc osob przechodzi to bezobjawowo. Z mojej strony wszystko.
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 11:28   #324
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Oczywiście, ze na początku mówiono, ze nie trzeba nosić maseczek i żeby zostawić je dla medyków i osób zajmujących się chorymi. Wystarczy się cofnąć do materiałów z marca. Znajdzie się tez słowa samego Szunowskiego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 11:31   #325
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88065931]Oczywiście, ze na początku mówiono, ze nie trzeba nosić maseczek i żeby zostawić je dla medyków i osób zajmujących się chorymi. Wystarczy się cofnąć do materiałów z marca. Znajdzie się tez słowa samego Szunowskiego.[/QUOTE]
Nie trzeba a nie nalezy to jest różnica. Jak jednak okazuje się ze źródła podanego przez Pani_Mada, jednak nawet to drugie postulowano co gdy tak jest, to jak wyżej napisałem, pod sąd autorów takich zaleceń.
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 11:36   #326
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Ale serio uważasz, ze te maseczki zbawia świat skoro większość ludzi nosi je wiele razy, trzyma je w torebce, wyjmuje przed sklepem i zakłada, poprawia je rękami. Ja sama nosze tylko dlatego, ze jest taki nakaz i nie chce mi się kłócić w sklepie ani tym bardziej z policja. Ludzie bardzo rzadko zarażają się przez spontaniczny kilkuminutowy kontakt. Nawet przy bezpośrednim dłuższym nie jest łatwo się zarazić, a co dopiero mijając kogoś w sklepie czy na ulicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 11:37   #327
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88065931]Oczywiście, ze na początku mówiono, ze nie trzeba nosić maseczek i żeby zostawić je dla medyków i osób zajmujących się chorymi. Wystarczy się cofnąć do materiałów z marca. Znajdzie się tez słowa samego Szunowskiego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

otóż to

ja doskonale wiem, że dlatego to postulowano. ale w tej telewizji nie mówiono "nie noście masek bo nie wystarczy dla medyków", tylko że są one niepotrzebne dla ludzi niebędących opieką ludzi chorych. z tego powodu, że ludzie w ogóle by się tymi medykami nie przejęli. to nie byłby wystarczający argument. lepiej było im powiedzieć, że nie trzeba.

no i idąc tym śladem, że powiedzieli coś w telewizji, więc to na pewno prawda, to można mieć teraz niezły dysonans. najpierw telewizja przekonuje, że masek nosić nie trzeba, a 2 tyg później już maski obowiązkowe.





i cały czas podkreślam... nie ma żadnych dowodów, że źle założone i źle dopasowane maski ograniczają cokolwiek. poprawnie założone i dopasowane do twarzy maski ograniczają rozprzestrzenianie drobnoustrojów.
to co ludzi noszą, to nie sa poprawnie założone i dopasowane maski

no ale jak się światopogląd kształtuje na podstawie tego co mówią w telewizji...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 11:47   #328
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
otóż to

ja doskonale wiem, że dlatego to postulowano. ale w tej telewizji nie mówiono "nie noście masek bo nie wystarczy dla medyków", tylko że są one niepotrzebne dla ludzi niebędących opieką ludzi chorych. z tego powodu, że ludzie w ogóle by się tymi medykami nie przejęli. to nie byłby wystarczający argument. lepiej było im powiedzieć, że nie trzeba.

no i idąc tym śladem, że powiedzieli coś w telewizji, więc to na pewno prawda, to można mieć teraz niezły dysonans. najpierw telewizja przekonuje, że masek nosić nie trzeba, a 2 tyg później już maski obowiązkowe.





i cały czas podkreślam... nie ma żadnych dowodów, że źle założone i źle dopasowane maski ograniczają cokolwiek. poprawnie założone i dopasowane do twarzy maski ograniczają rozprzestrzenianie drobnoustrojów.
to co ludzi noszą, to nie sa poprawnie założone i dopasowane maski

no ale jak się światopogląd kształtuje na podstawie tego co mówią w telewizji...
Ale czy ludziom chodzi o poprawne noszenie maski?

Im chodzi o to, by mieć jakąś szmatę na twarzy, żeby nikt się nie przyczepił i żeby mandatu nie dostać.

Gdyby ludzie faktycznie byli tak super przerażeni ta pandemia, to by sami z siebie nosili maseczki na zwanatrz.

a tak- wychodzą ze sklepu i siup, maska z twarzy u do torebki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 11:51   #329
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
otóż to

ja doskonale wiem, że dlatego to postulowano. ale w tej telewizji nie mówiono "nie noście masek bo nie wystarczy dla medyków", tylko że są one niepotrzebne dla ludzi niebędących opieką ludzi chorych. z tego powodu, że ludzie w ogóle by się tymi medykami nie przejęli. to nie byłby wystarczający argument. lepiej było im powiedzieć, że nie trzeba.

no i idąc tym śladem, że powiedzieli coś w telewizji, więc to na pewno prawda, to można mieć teraz niezły dysonans. najpierw telewizja przekonuje, że masek nosić nie trzeba, a 2 tyg później już maski obowiązkowe.





i cały czas podkreślam... nie ma żadnych dowodów, że źle założone i źle dopasowane maski ograniczają cokolwiek. poprawnie założone i dopasowane do twarzy maski ograniczają rozprzestrzenianie drobnoustrojów.
to co ludzi noszą, to nie sa poprawnie założone i dopasowane maski

no ale jak się światopogląd kształtuje na podstawie tego co mówią w telewizji...
No to skoro wiesz, dlaczego tak mówiono, to dlaczego to, że wtedy tak mówiono, uznajesz obecnie za argument, żeby nie nosić maski? Kompletnie nie rozumiem.
I przez to, że niektórzy źle noszą maseczki, nie ma sensu ich nosić w ogóle? Ja akurat teraz widzę bardzo mało ludzi ze źle założonymi maseczkami, większość jednak nosi je poprawnie.
No i źle jest wierzyć ślepo w to co się widzi i słyszy w telewizji, ale robienie zupełnie na przekór też jest słabe.
Z tym, że noszenie maseczki na świeżym powietrzu, gdy w pobliżu nie ma ludzi jest bez sensu, to chyba każdy się zgodzi. Ale tak samo wtedy, kiedy sytuacja z maseczkami w szpitalach była dramatyczna i trzeba było ludziom wmawiać to i owo, bo wielu by olało, że lekarze nie mają jak pracować, tak z oceną, czy na podwórku nie ma za dużo ludzi, nie można dać ludziom wolnej ręki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-13, 11:55   #330
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ale czy ludziom chodzi o poprawne noszenie maski?

Im chodzi o to, by mieć jakąś szmatę na twarzy, żeby nikt się nie przyczepił i żeby mandatu nie dostać.

Gdyby ludzie faktycznie byli tak super przerażeni ta pandemia, to by sami z siebie nosili maseczki na zwanatrz.

a tak- wychodzą ze sklepu i siup, maska z twarzy u do torebki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dlatego stwierdziłam na początku tego tematu - gdzie Przegryw uznał, że tajniacy powinni chodzić i wlepiać mandaty za brak maski - że "powinni, jeśli uznamy obowiązek noszenia masek za zasadny"

a w mojej opinii noszenie masek coś by dawało, gdyby ludzie nosili je tak jak powinni. nie na odczep. a że noszą, jak noszą, i tego się zmienić nie da - to niekoniecznie uważam taki obowiązek za zasadny
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-14 22:59:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.