Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-03, 19:27   #301
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nie spodziewałam się tak szybko odpowiedzi, tego mi było potrzeba Wielkie dzięki, zostanę z Wami na dłużej
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 00:46   #302
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

hej!

Biore tabletki dopiero pierwszy cykl, jestem wlasnie na 10. dniu. Do tej pory wszystko bylo w porzadku - nie odczuwalam w zaden sposob ingerencji w organizm. Dopiero dzis zobaczylam na bieliznie czerwonawo - rozowe slady, cos co wyglada jak bardzo delikatny okres i trwa to juz od kilku godzin. Czy to mozliwe, ze to po prostu jakies plamienia normalne dla poczatkowego okresu brania tabletek, czy moze jednak powinnam sie zglosic do ginekologa?

Z gory dziekuje za odpowiedzi!
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 07:44   #303
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

I znowu ja.. coś mnie podkusiło wczoraj żeby sprawdzić interacje leków (ze strony podanej na 1 stronie). Izotek który brałam do początku września(roczna kuracja) i Vibin mini, wyszło że między nimi zachodzi jakaś interakcja! Tylko czemu mój dermatolog i ginekolog nigdy mi nie wspomnieli o tym żeby jeszcze używać dodatkowej antykoncepcji ?! W ulotce jest żeby korzystać ze skutecznej antykoncepcji, a tabletki takie są prawda. Nie wiem co myśleć Izotek odstawiłam prawie miesiąc temu ale boję się że mógł mieć wpływ na tabletki i że mogły nie zadziałać w tej sytuacji opisanej wcześniej.....
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 10:29   #304
BiliLili
Raczkowanie
 
Avatar BiliLili
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 44
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nie ma szans na ciaze. Przy tabletkach zadne dodatkowe zabezpieczenie nie jest potrzebne.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Racja. Jeśli brałaś wszystkie przepisowo, to nie ma szans i co mogę Ci poradzić jako wieloletnia schizofreniczka?? Nie wsłuchuj się w swoje ciało, w sensie kłucie, parcie, bąbelki itp., bo będiesz znajdowała coś na siłę.
Ja sama często odczuwam różne rzeczy, ale wiadomo, tam na dole nie ma tylko macicy, są też jelita , które czasem mają swoje humory
będzie dobrze.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
hej!

Biore tabletki dopiero pierwszy cykl, jestem wlasnie na 10. dniu. Do tej pory wszystko bylo w porzadku - nie odczuwalam w zaden sposob ingerencji w organizm. Dopiero dzis zobaczylam na bieliznie czerwonawo - rozowe slady, cos co wyglada jak bardzo delikatny okres i trwa to juz od kilku godzin. Czy to mozliwe, ze to po prostu jakies plamienia normalne dla poczatkowego okresu brania tabletek, czy moze jednak powinnam sie zglosic do ginekologa?

Z gory dziekuje za odpowiedzi!
Pierwsze 3 miesiące brania tabletek skutkują wieloma dziwnymi zachowaniami organizmu, m.in. krwawieniem, które może trwać kilka dni, tygodni nawet.
Tak na początku Miej też zawsze ulotkę pod ręką - jest naprawdę przydatna
BiliLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 23:52   #305
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy jest w stanie ktoś odpowiedzieć na moje pytanie ze strony 10? Ciekawi mnie jak to jest jak wspolzyjemy i na przykład na drugi/trzeci dzień zapominamy tabletki. Czy jest to jakieś zagrożenie?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 05:39   #306
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
hej!

Biore tabletki dopiero pierwszy cykl, jestem wlasnie na 10. dniu. Do tej pory wszystko bylo w porzadku - nie odczuwalam w zaden sposob ingerencji w organizm. Dopiero dzis zobaczylam na bieliznie czerwonawo - rozowe slady, cos co wyglada jak bardzo delikatny okres i trwa to juz od kilku godzin. Czy to mozliwe, ze to po prostu jakies plamienia normalne dla poczatkowego okresu brania tabletek, czy moze jednak powinnam sie zglosic do ginekologa?

Z gory dziekuje za odpowiedzi!
To plamienie jest zwiazane z tym, ze dopiero zaczynasz branie tabletek. Organizm sie przyzwyczaja.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 07:42   #307
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A więc jak plamienie ustaje możemy uznać, że organizm się przyzwyczaił ?
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-05, 10:47   #308
BiliLili
Raczkowanie
 
Avatar BiliLili
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 44
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Czy jest w stanie ktoś odpowiedzieć na moje pytanie ze strony 10? Ciekawi mnie jak to jest jak wspolzyjemy i na przykład na drugi/trzeci dzień zapominamy tabletki. Czy jest to jakieś zagrożenie?
No wiesz, to zależy od tego, który tydzień... powinnaś mieć w ulotce takie jakby drzewko decyzyjne, co robić, jak się zapomni tabletki i która to i jakie mogą być skutki itp.
Bodajże najgorzej jak zapomnisz tabletki z pierwszego tygodnia i ostatniego.

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez iiya Pokaż wiadomość
A więc jak plamienie ustaje możemy uznać, że organizm się przyzwyczaił ?
Nie wiem.
Ja np plamień żadnych nie miałam, za to straszne mdłości, wahania nastrojów, skok wagi (2 kg) .
BiliLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 10:57   #309
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez iiya Pokaż wiadomość
A więc jak plamienie ustaje możemy uznać, że organizm się przyzwyczaił ?
Jesli mialas plamienia, a potem one ustaly, to tak, organizm sie przyzwyczail. Przynajmniej do tego stopnia, ze nie ma plamien.

Co do Twojego pytania... Ja Izoteku nie bralam, ale z tego co wiem, przy nim zawsze bierze sie tabletki anty, wiec watpie, zeby one wzajemnie sie wykluczaly.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 22:51   #310
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Bardziej chodzi mi o to, ze jak na przykład zapomnę w pierwszym tygodniu to każą dodatkowo się zabezpieczać przez tydzień, a jak się wspolzylo dzień wcześniej i na drugi zapomniało tabletki to jest jakieś zagrożenie z tego stosunku?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 05:27   #311
xxizax_x
Raczkowanie
 
Avatar xxizax_x
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 52
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej mam pytanie jestem w 8 tabletce ta 8 przyjelam o 9 godzin za pozno a dwie poprzednie 6 o 10 minut 7 o okolo 15 czy jest ryzyko ciazy? Dodam ze partner nie konczy we mnie. Czy nadal moge uprawiac seks bez dodatkowych zabezpieczen?
xxizax_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-06, 11:46   #312
himymdk95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 46
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam!

Biorę regularnie tabletki od 2 lat, zawsze o tej samej godzinie. Kilka dni temu niestety ale zwymiotowałam tabletkę równo po 3,5h od jej wzięcia. Nie wzięłam kolejnej, tylko następną o normalnej porze jak codziennie. Od tamtego czasu mam różowe plamienia, które zaczynają się rano i po kilku godzinach ustępują. Oczywiście będę przez tydzień stosować dodatkową antykoncepcję, ale martwią mnie te plamienia.
himymdk95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 12:56   #313
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xxizax_x Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie jestem w 8 tabletce ta 8 przyjelam o 9 godzin za pozno a dwie poprzednie 6 o 10 minut 7 o okolo 15 czy jest ryzyko ciazy? Dodam ze partner nie konczy we mnie. Czy nadal moge uprawiac seks bez dodatkowych zabezpieczen?
Radze ustawic sobie codzienne powiadomienie o tabletce. Jesli 7 tabletke zazylas z 15h spoznieniem, to antykoncepcja moze nie byc zachowana.
Edit: doczytalam. Chodzi o 15 minut? Spoko, to zadne spoznienie.
Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez himymdk95 Pokaż wiadomość
Witam!

Biorę regularnie tabletki od 2 lat, zawsze o tej samej godzinie. Kilka dni temu niestety ale zwymiotowałam tabletkę równo po 3,5h od jej wzięcia. Nie wzięłam kolejnej, tylko następną o normalnej porze jak codziennie. Od tamtego czasu mam różowe plamienia, które zaczynają się rano i po kilku godzinach ustępują. Oczywiście będę przez tydzień stosować dodatkową antykoncepcję, ale martwią mnie te plamienia.
Mozliwe, ze to przez to, ze te kilka dni temu zbyt malo hormonow sie wchlonelo, doszlo o wahania poziomu hormonow i stad te plamienia.



Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 19:45   #314
xxizax_x
Raczkowanie
 
Avatar xxizax_x
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 52
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A pomojajac te minuty to jezeli tabletka zostala przyjeta o 9 godzin za pozno czy musze sievzabezpieczac dodatkowo czy nic sie nie dzieje i bez stresu? To 2 tydzien bistra

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

A pomojajac te minuty to jezeli tabletka zostala przyjeta o 9 godzin za pozno czy musze sievzabezpieczac dodatkowo czy nic sie nie dzieje i bez stresu? To 2 tydzien bistra
xxizax_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 20:22   #315
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xxizax_x Pokaż wiadomość
A pomojajac te minuty to jezeli tabletka zostala przyjeta o 9 godzin za pozno czy musze sievzabezpieczac dodatkowo czy nic sie nie dzieje i bez stresu? To 2 tydzien bistra

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

A pomojajac te minuty to jezeli tabletka zostala przyjeta o 9 godzin za pozno czy musze sievzabezpieczac dodatkowo czy nic sie nie dzieje i bez stresu? To 2 tydzien bistra
A ulotke czytalas?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Wiecej czasu zajmuje napisanie posta na wizazu niz otwarcie ulotki i przeczytanie co nie co na temat spoznien.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 08:37   #316
eveline1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam,
Mam taki problem a mianowicie, 14 września miałam operację w znieczuleniu ogolnym. Byłam wtedy w połowie opakowania tabletek. Nie zaprzestałam przyjmowania tabletek. Słyszałam że jeden z lekow podawanych przy narkozie znosi działanie antykoncepcyjne jednak nie wiem czy mi go podawali czy nie. Po operacji przyjęłam jeszcze siedem ostatnich tabletek i zrobiłam przerwę w której normalnie wystąpiło krwawienie. Potem zaczęłam nowe i jestem już przy 11 tabletce. Czy działanie anty jest pełne od pierwszej tabletki przyjętej z nowego opakowania? I jeszcze takie pytanie z innej beczki Bo mnie to bardzo ciekawi. Ile plemnik jest zdolny do zapłodnienia jeżeli znajduje się np. na dłoni?
eveline1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 12:16   #317
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez eveline1996 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam taki problem a mianowicie, 14 września miałam operację w znieczuleniu ogolnym. Byłam wtedy w połowie opakowania tabletek. Nie zaprzestałam przyjmowania tabletek. Słyszałam że jeden z lekow podawanych przy narkozie znosi działanie antykoncepcyjne jednak nie wiem czy mi go podawali czy nie. Po operacji przyjęłam jeszcze siedem ostatnich tabletek i zrobiłam przerwę w której normalnie wystąpiło krwawienie. Potem zaczęłam nowe i jestem już przy 11 tabletce. Czy działanie anty jest pełne od pierwszej tabletki przyjętej z nowego opakowania? I jeszcze takie pytanie z innej beczki Bo mnie to bardzo ciekawi. Ile plemnik jest zdolny do zapłodnienia jeżeli znajduje się np. na dłoni?
Więc tak, jeski chodzi o ten lek co Ci podawali to zazwyczaj zalecane jest dodatkowe zabezpieczenie w trakcie przyjmowanja takiego leku i 7 dni po skonczeniu jego brania nie ważne czy to 7-dniowa przerwa czy nie. U Ciebie minelo znacznie więcej dni wiec juz dawno jestes z powrotem nirmalnie bezpieczna. Jesli chodzi o drugie pytanie to jest ono trochę głupie. W takim środowisku plemnik wlasciwie natychmiast obumiera, szanse na dłuższe przezycie ma w środku w pochwie, nigdzie indziej

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 19:47   #318
eveline1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Więc tak, jeski chodzi o ten lek co Ci podawali to zazwyczaj zalecane jest dodatkowe zabezpieczenie w trakcie przyjmowanja takiego leku i 7 dni po skonczeniu jego brania nie ważne czy to 7-dniowa przerwa czy nie. U Ciebie minelo znacznie więcej dni wiec juz dawno jestes z powrotem nirmalnie bezpieczna. Jesli chodzi o drugie pytanie to jest ono trochę głupie. W takim środowisku plemnik wlasciwie natychmiast obumiera, szanse na dłuższe przezycie ma w środku w pochwie, nigdzie indziej

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
W sumie to podali mi ten lek tylko raz w jednym dniu Także widze że jest wszystko ok. Haha wiem że głupie, ale chciałam wiedzieć Ot tak z czystej ciekawości
eveline1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 06:59   #319
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A jak to jest, że trzy ostatnie cykle, w połowie opakowania czułam, że moje piersi są wrażliwe jak przed okresem, za to ten co teraz już są "normalne"? Od ginekolog usłyszałam, że "tak już jest, że czasem tak się zdarzy, niezależnie od tego, ile się bierze dane pigułki"
Chyba tutaj wyczytałam, że organizm, mimo tabletek, to nie maszyna i zdarza mu się mieć odchyły od "normy"- mogę sobie tak to tłumaczyć?
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-16, 00:06   #320
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Red face Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej.
Prosze o ocene. Biore od ponad pol roku tabletki Bellara. Dzisiaj o godz 12:00 odbylam stosunek. O 19:30 przyjelam czwarta tabletke. Przed polnoca zaaplikowalam globulke gynalginu. Mialam je zapisane profilaktycznie przed cytologia. Po aplikacji zaczelam czytac o ich skladzie i interakcjach. Kiedy doczytalam, ze moga miec wplyw na skutecznosc antykoncepcji pobieglam pod prysznic i zaczelam ja wyciagac. Wydaje mi sie, ze wyciagnelam cala jednak byla w czesciach. Pozniej doczytalam, ze metronidazol obniza dzialanie tabletek anty. Czy jesli od drapania paznokciami naruszylam skore i do krwii wniknal metronidazol to powinnam myslec o tabletce po? Pytam bo przy wyciaganiu globulki bylam juz mocno zestresowana i paznokciem chyba zadrapalam skore do krwii. Czy metronidazol bedacy skladnikiem globulek mogl w ten sposob przedostac sie do krwii?
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 02:08   #321
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Hej.
Prosze o ocene. Biore od ponad pol roku tabletki Bellara. Dzisiaj o godz 12:00 odbylam stosunek. O 19:30 przyjelam czwarta tabletke. Przed polnoca zaaplikowalam globulke gynalginu. Mialam je zapisane profilaktycznie przed cytologia. Po aplikacji zaczelam czytac o ich skladzie i interakcjach. Kiedy doczytalam, ze moga miec wplyw na skutecznosc antykoncepcji pobieglam pod prysznic i zaczelam ja wyciagac. Wydaje mi sie, ze wyciagnelam cala jednak byla w czesciach. Pozniej doczytalam, ze metronidazol obniza dzialanie tabletek anty. Czy jesli od drapania paznokciami naruszylam skore i do krwii wniknal metronidazol to powinnam myslec o tabletce po? Pytam bo przy wyciaganiu globulki bylam juz mocno zestresowana i paznokciem chyba zadrapalam skore do krwii. Czy metronidazol bedacy skladnikiem globulek mogl w ten sposob przedostac sie do krwii?
Nie obniża działania.
Ze strony bil:
Cytat:
Szczegóły:
Sporadyczne przypadki (3 doniesienia) braku skuteczności środków antykoncepcyjnych. Badania kontrolowane nie potwierdziły wpływu metronidazolu na skuteczność etynyloestradiolu.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 09:58   #322
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A czy ten drugi skladnik chlorquinalolum wplywa? Dostalam jakiegos ataku paniki ;( na wizazu w jakims watku o obnizaniu metronidazol byl wpisany... tak samo w internecie (wiem nie powinnam sie sugerowac) wiekszosc opinii mowi, ze nie wplywa ale byly tez odwrotne. A gdyby przez ta ranke zrobiona paznokciem metronidazol dostal sie do krwii to jest duze ryzyko?
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 06:52   #323
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam schiza. Odkąd pamiętam,ostatniego tygodnia każdego opakowania odczuwałam PMS- piersi były wrażliwe, lekko bolące, a wszystko znikało wraz z pojawieniem się krwawienia. Trzy ostatnie cykle tkliwość piersi zaczynała się już w połowie opakowania, no ale ok- poschizowałam, a krwawienia przychodziły. Jutro powinnam dostać krwawienie, a moje piersi w żaden sposób tego nie sygnalizują- zero dyskomfortu- nic! Dlaczego tak jest?
Czy to, że od niedawna mam stwierdzony spory niedobór żelaza i B12, które od ponad miesiąca sumplementuję może mieć jakiekolwiek znaczenie?
Proszę o odpowiedź, jeśli ktoś jest zorientowany, bo w necie poza "brak objawów PMS to pewnie i krwawienia nie będzie" nic sensownego nie znalazłam
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 08:08   #324
eveline1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Mam schiza. Odkąd pamiętam,ostatniego tygodnia każdego opakowania odczuwałam PMS- piersi były wrażliwe, lekko bolące, a wszystko znikało wraz z pojawieniem się krwawienia. Trzy ostatnie cykle tkliwość piersi zaczynała się już w połowie opakowania, no ale ok- poschizowałam, a krwawienia przychodziły. Jutro powinnam dostać krwawienie, a moje piersi w żaden sposób tego nie sygnalizują- zero dyskomfortu- nic! Dlaczego tak jest?
Czy to, że od niedawna mam stwierdzony spory niedobór żelaza i B12, które od ponad miesiąca sumplementuję może mieć jakiekolwiek znaczenie?
Proszę o odpowiedź, jeśli ktoś jest zorientowany, bo w necie poza "brak objawów PMS to pewnie i krwawienia nie będzie" nic sensownego nie znalazłam
Ja generalnie mam tak samo jak ty. Raz mnie piersi bolały i były powiększone już w połowie opakowania, raz tydzien przed okresem a niekiedy lekko pobolewały dopiero w dzień krwawienia z odstawienia. Dodam że niekiedy bolały co drugi dzień Nie warto sie tym przejmować bo zwariujesz

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 07:01 ----------

Czy narkoza wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? A Jeżeli tak to czy od nowego opakowania jest już pełne zabezpieczenie? Dodam jeszcze że myślę że raczej nie wpłynęło bo krwawienia z odstawienia dostałam w terminie i nie miałam żadnych plamien po zabiegu ani nic niepokojącego sie nie działo. I jeszcze jedno. Czy jeżeli narkoze dostałam w ostatni dzień drugiego tygodnia i przyjęłam te siedem tabletek do końca to jest wszystko ok?
eveline1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 14:11   #325
loksx33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 27
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam od poł roku biorę tabletki antykoncepcyjne Madinette.
W piątek o godzinie 17 wziełam tabletkę , w sobotę zapomniałam zorientowałam się dopiero w niedziele o godzinie 15 i wtedy przyjęłam tabletkę za sobotę i o 17 wziełam tabletkę za niedzielę , to był drugi tydzień blistra . Wczoraj miałam stosunek z wytryskiem czy powinnam zażyć tabletkę 72 h po ? tak się boję
loksx33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 14:25   #326
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez loksx33 Pokaż wiadomość
Witam od poł roku biorę tabletki antykoncepcyjne Madinette.
W piątek o godzinie 17 wziełam tabletkę , w sobotę zapomniałam zorientowałam się dopiero w niedziele o godzinie 15 i wtedy przyjęłam tabletkę za sobotę i o 17 wziełam tabletkę za niedzielę , to był drugi tydzień blistra . Wczoraj miałam stosunek z wytryskiem czy powinnam zażyć tabletkę 72 h po ? tak się boję
Drugi tydzień jest nabezpieczniejszy postapilas zgodnie z ulotka, wzielas zapomniana tabletke a potem o stalej porze przyjelas kolejna i wszystko jest w porzadku, nie trzeba w takim przypadku dodatkowego zabezpieczenia ani nic a tym bardziej tabletki po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 14:54   #327
loksx33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 27
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Drugi tydzień jest nabezpieczniejszy postapilas zgodnie z ulotka, wzielas zapomniana tabletke a potem o stalej porze przyjelas kolejna i wszystko jest w porzadku, nie trzeba w takim przypadku dodatkowego zabezpieczenia ani nic a tym bardziej tabletki po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziękuję bardzo za odpowiedz
loksx33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 08:58   #328
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez eveline1996 Pokaż wiadomość
Ja generalnie mam tak samo jak ty. Raz mnie piersi bolały i były powiększone już w połowie opakowania, raz tydzien przed okresem a niekiedy lekko pobolewały dopiero w dzień krwawienia z odstawienia. Dodam że niekiedy bolały co drugi dzień Nie warto sie tym przejmować bo zwariujesz
To mnie uspokoiłaś, zatem wypatruję dziś krwawienia
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 19:56   #329
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, ostatni mój okres przyszedł dzień później niż zawsze, był mniej bolesny i odrobinę mniej obfity. To był mój trzeci miesiąc nowych tabletek.

Wczoraj brałam ostatnią tabletkę z kolejnego blistra i od wczoraj wieczora jest mi niedobrze, miałam biegunke i boli mnie żołądek i jelita.. seks z chłopakiem uprawiam dodatkowo z prezerwatywą, bez końca w środku, tabletki żadnej nie zapomniałam.. powinno być wszystko ok mimo wszysto, prawda? :/
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 07:41   #330
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ostatni mój okres przyszedł dzień później niż zawsze, był mniej bolesny i odrobinę mniej obfity. To był mój trzeci miesiąc nowych tabletek.

Wczoraj brałam ostatnią tabletkę z kolejnego blistra i od wczoraj wieczora jest mi niedobrze, miałam biegunke i boli mnie żołądek i jelita.. seks z chłopakiem uprawiam dodatkowo z prezerwatywą, bez końca w środku, tabletki żadnej nie zapomniałam.. powinno być wszystko ok mimo wszysto, prawda? :/
Tak, wszystko jest oki. Nie martw sie

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.