Wrześniowe mamusie 2015 - część II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-14, 20:45   #301
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Chyba dzis taki dzien bo moje dziecie tez okropnie marudne
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 20:55   #302
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Mój dzwoni co 2-3 dni, nie jest żadnym mamisynkiem, ale
ma bardzo dobry kontakt ze swoją mama. Z tata to wiadomo po mesku.






My na wierzch miałyśmy biały kombinezon z h&m.
O jesteś
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 20:57   #303
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Mamy sukces kąpiel pod prysznicem na rekach zaliczona bez placzu uff

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Brawo!
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 20:57   #304
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Czy wasze dzieci pocą się pod kocami z minky?????
Nie
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 20:57   #305
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
A jesteście jeszcze w szpitalu? Nadal karmisz butelka?
Nie zostawili nas w szpitalu. Jeszcze jakoś do środy pokarmię butelką, żeby mieć jasny obraz tego ile je. I od jutra jeszcze będzie dostawać preparat wysokokaloryczny (o ile się go uda sprowadzić z hurtowni) i we wtorek za tydzień ważenie u pediatry.

A jutro poszukiwania poradni alergologicznej.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 21:08   #306
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Ok... a wiec nie jestem gorsza od TZ. Mala zasnela za drugim odlozeniem o 20.30. Nawet tv mam wlaczone oczywiscie bez dzwieku herbatke wypilam. Czekoladke zjadlam. Mleko sciagnelam... aaa to male spi!

Juz sie chyba poloze i obejrze na playerze w telefoniczku jutrzejsza singielke. Przez to ze opoznili pore leca 4 odc w tyg a nie 5. Lipa :P

Co do prezentow ja nie mam tylko pod choinke dla moich rodzicow. Tzn pomysl mam ale trzeba jechac do ikei i kupic. A to dla odwaznych. Wysle tam TZ. Jak Ewa ma stracic ktoregos z rodzicow to lepiej zeby to ojciec zostal stratowany. Moja przewaga jest to, ze mam cyc No i nie mam nic na urodziny TZ a ma 19 grudnia. Ciezko sie gdzies wyrwac i cos kupic. On sie nie interesuje niczym specjalnie. W dodatku dziwadlo. Ubrania musi kupic sam nawet zwykly tshirt. Bo to pedalski. To dla ☠☠☠☠. To dla ciot. A to za gleboki dekolt. A to za obcisla. A iiiidz pan w chooooy!
W dodatku ladowarka indukcyjna ktora mu zamowilam pod choinke w zeszla niedziele jeszcze nie dotarla. Dokladniej to zamawial ja moj brat. No ale dostal nr przesylki i patrzac na lokalizacje jutro powinna byc. Mam nadzieje.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 21:08   #307
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Kurde mały się wybudzil właśnie jak nigdy i chce gadać :-P
Dałam go tż niech usypia zobaczymy co z tego wyjdzie...
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-14, 21:11   #308
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Aaa i czekam na te swieta jak nie wiem bo TZ wzial urlop pomoedzy swietami a Sylwkiem. Idzie do roboty po nowym roku. Jeeny jak fajnie kilka dni razem
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 21:34   #309
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
Mój też ostatnio idzie w kime, wybudza się po 40min i musi dostać a chwilę cyca i idzie spać na noc wtedy dopiero...
Jakby moja się budziła na jedziecie to luz. Ale ona to traktuje jak kolejna drzemkę i wstaje pełna życia. Nie chce zapeszać, ale dziś się obudziła, trochę zjadła i udało mi się ją uspic od razu. Ciekawe czy to juz na noc czy jeszcze zaraz się obudzi.




Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
O jesteś






Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Nie zostawili nas w szpitalu. Jeszcze jakoś do środy pokarmię butelką, żeby mieć jasny obraz tego ile je. I od jutra jeszcze będzie dostawać preparat wysokokaloryczny (o ile się go uda sprowadzić z hurtowni) i we wtorek za tydzień ważenie u pediatry.

A jutro poszukiwania poradni alergologicznej.
Aha. A ściągasz tyle mleka aby ją wykarmić? A ile przybrała teraz?


I powiem Wam, że kocham szumisia :-D Juz co najmniej jedna drzemka dziennie to samodzielne zasypianie w łóżeczku.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 22:05   #310
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

My po bara bara.
Tak mi się nie chciało siedziałam w wannie godzinę z myślą że tz zaśnie i będę miała spokój. Ale nie on czekał ha ha. Wiec uj jakoś poszło i było nawet przyjemnie

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Jakby moja się budziła na jedziecie to luz. Ale ona to traktuje jak kolejna drzemkę i wstaje pełna życia. Nie chce zapeszać, ale dziś się obudziła, trochę zjadła i udało mi się ją uspic od razu. Ciekawe czy to juz na noc czy jeszcze zaraz się obudzi.














Aha. A ściągasz tyle mleka aby ją wykarmić? A ile przybrała teraz?


I powiem Wam, że kocham szumisia :-D Juz co najmniej jedna drzemka dziennie to samodzielne zasypianie w łóżeczku.
Moja nie lubi szumow. Ale lubi lulaby z yt ta melodie która trwa 2g z paroma minutami. Puszczam ja jej od narodzin. I Michał stwierdził że trzeba zmienić bo mała będzie miała traume jak usłyszy te dźwięki w przyszłości
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 22:06   #311
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Chyba to już taka przypadłość matek, że są takie naiwne, bo ja też codziennie się łudze, że Julka nie obudzi się po godzinie tylko juz będzie spała na noc.







A jesteście jeszcze w szpitalu? Nadal karmisz butelka?
Moj wybudza sie z nocnego spanie po 30 min i oczy jak 5zl i w karuzele sie gapi. Ale ja nie daje mu wyboru smoczek ukladam go na boku pielucha i jak sie buntuje to nawet go za reke przytrzymuje by sie nie odwracal do karuzeli (wredna matka ze mnie ;P) powalczy 2-5 min i zasypia dalej juz na dobre. Dzis pierwszy raz od dawna zasnal bez pobudki po pol godzinie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-14, 22:08   #312
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Trzymaj się. Dobrze ze maz tez to widzi. Z dzieckiem to chyba tak zawsze, ras lepiej raz gorzej. Wytrzymasz



Jak to organista z opłatkiem? To jakiś zwyczaj? No i notesik i zapisuje ile daliście??? Masakra...

W Norwegii dzieci muszą jeździć tyłem chyba do 4 roku. W 2015 roku w wypadku nie zginęło tam ANI JEDNO dziecko do lat 10



No praktycznie cały grudzień i styczeń są kolędy.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
U nas opłatek dostaje się od organisty, chodzi po domach. Większość daje mu kasę.
A ksiądz ma taki duży zeszyt i chodzi z teczką, tam tabelka imię nazwisko adres kwota

A wydaje mi się, że to nie kwestia fotelika, a jazdy po prostu. Ilu tam pijanych kierowców a ilu u nas?

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem czego natura tak robi te co chcą nie chudną a tym co chcą sobie "zostawić" pare kilo to im je zabiera.
Ja mam 2 pary spodni. Jedne rosną razem za mną i ze mną maleją (były przed ciàżą, w trakcie do ostatnich dni i po też dobrze leżą), mam też dobre jeansy z przed ciąży
Niesprawiedliwe... Zazdroszczę!

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Załącznik 6104203tak właśnie wygląda nasza konstrukcja zabezpieczająca
Ja nie widzę... Ale znam konstrukcję z koców, poduszek i foteli
Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Agu, spokojnie, ja też następny mam przodem do kierunku jazdy i żadne filmy i nikt na świecie nie przekona mnie do tego tyłem(więc proszę mnie nie agitować, bo to nic nie da)
Mam za to taki, który można rozłożyć do leżenia i na początku tak będę przewozić.
A tak z czystej ciekawości to czemu?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Nie będę cię namawiać, ale zazwyczaj dzieci się uspokajają po przesiadce do drugiego fotela niezależnie od tego czy RWF czy FWF. Bo po prostu są większe i więcej się widzi. A w RWF więcej nawet niż w FWF bo cała tylna szyba do dyspozycji. Także może pojedź do mama i ja i zapakuj Ewkę do obu foteli i zobaczysz czy jest różnica. Bo jak ma się drzeć to lepiej żeby się już darła w bezpieczniejszym fotelu.

Na pewno jest większy luz siłą rzeczy ale skoro od 6 miesiąca to na pewno nie ma tragedii.

Fotel następny po tzw. "nosidełku" montowany tyłem do kierunku jazdy żeby zapobiec oderwaniu głowy twojego dziecka podczas czołówki.

No królik w Gdańsku to tylko taki ze sklepu zoologicznego. Trzeba samemu utuczyć i ubić

Nie widziałaś takich foteli bo Polska pod tym względem jest 10 lat za murzynami. Jeździ niejeden BMW a dziecku kupuje skorupę ze styropianu marki krzak z supermarketu. W Szwecji, Norwegii w takich fotelach jeździ każde dziecko do 4 roku życia bo jest to wymagane prawnie. W USA już około 50% dzieci jeździ w takich fotelach co jest dowodem na to że Amerykanie mimo swojej legendarnej głupoty są jednak mądrzejsi od Polaków.

No właśnie I humor lepszy.

Nie wiem jak inne ale ja ci zazdroszczę.
Mnie nie przekonuje dobry samochód i słaby fotelik. Dobry samochód mam ale mnie na niego nie stać, wart jest 10 tys więcej niż za niego daliśmy

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja myślę, że u nas to wynika z trzech rzeczy:
1. "Za moich czasów nie było fotelików i wszyscy żyjemy" więc jak już trzeba mieć fotelik to po taniości
2. Kwestia kasy... ludzie wolą kupić tani fotelik w Tesco bo po prostu nie mają kasy na to, żeby wszystko kupować najlepsze
3. Nie ufają, że droższy fotelik będzie lepszy, bo wiedzą, że na dzieciach się zarabia. Także uważają, że wyższa cena oznacza tyle, że producent zdziera kasę. Bo w przypadku wielu rzeczy dla dzieci tak jest niestety.
Moim zdaniem lepszy każdy fotelik niż żaden. Niestety, to spory wydatek.

A tak poza tym to ogłaszam publicznie, że więcej żadnego pajaca ani body nie kupię w pepco, bo choć mam jedno super body, to też 5 rzeczy totalnie beznadziejnych... prują się, napy odpadają, no masakra.
Oo a ja mam sentyment.

W OGÓLE TO JAK KTÓRAŚ Z WAS MA LUB WIDZIAŁA MIĘTOWE BODY Z PEPCO Z BIAŁYM NAPISEM CÓRECZKA TATUSIA to ja chętnie kupię nawet używane.

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Owieczka u nas tylna szyba jest przycirmniona tak, ze ja wieczorami parkuje tylko przodem nie widac prawie nic. Poza tym mam w rodzinie 2 przypadki dzieci ktore po jezdzie przodem przestaly wyc. A jesli nie przestanie wyc to i tak bedziemy jezdzic do lekarza 2 ulice dalej lub do rodzicow raz na 2 tyg. Ostatnio 40km jechalismy 2 h. Zatrzymywanie. Wyjmowanie. Przywracanie oddechu. Cyc na uspokojenie. I tak kilka razy. I nie - nie da sie jechac sluchajsc tego placzu...bo to nie jest placz. Jesli sie to nie zmieni to dalej bede skazana na siedzenie w chacie ale nie bede jej narazac na taki stres. I siebie tez. Jestem zdecydowana na fotelik przodem.

Wlasnie planujemy jechac razem do sklepu. Karmie Mala i az boli mnie brzuch. Znow mam malrnka nadzieje chociaz wiem, ze nawet nie wejdziemy na sklep. Na 100 % wroce do was z placzem
Wiem, że to trudne ale jak będziesz za każdym razem tak myślała, to za każdym razem może tak być, trzeba mieć nadzieję!
I mówię to ja, spec od nadziei w przypadkach beznadziejnych haha

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
A ja się ogarniam w wannie bo dziś niedziela dzień bara bara wczoraj byliśmy w kinie na listy do m. Michał bardzo się bronił ale uświadomiłam go ze na spectre słodko zasne na bank.
Wzruszyła się kilka razy . Jak to inaczej się ogląda jak juz ma się dziecko na świecie. Kilka razy miałam ochotę przytulać weroniczke.
Do tego mama znalazła zdjęcie moje jak miałam 3 dni i jestem w szoku. Weronika jest identyczna!!
Zazdroszczę! U nas Wiki to chudsza kopia małego tż, usta i chyba nos ma moje tylko.

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
dziewczyny ależ ja jestem kapuściana głowa. Nie mam pojęcia gdzie się podziało moje logiczne myślenie. Zanim połączę jakieś fakty to mija dużo czasu dziś sobie uświadomiłam, że udało mi sie zapisać na NFZ na bioderka w styczniu. problem w tym ze musze w ciągu 2 tyg przywieźć skierowania, którego nie mam. Wizyta 22 grudnia to bedzie za późno. Myślicie że lekarz może wystawić skierowanie tak bez wizyty w razie jak nie uda mi się przełożyć wizyty?
A nie możesz się jakoś wbić np po ostatnim pacjencie któregoś dnia na chwilę?

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja to Guła jestem! Siedze i narzekam na obraczke. A to na spodnie...a nie wiem kiedy ostatnio probowalam. TZ pojechal do innego sklepu to ja cyk... 5 par spodni noszonych przed ciaza przymierzylam w tym jedne ekstremalnie obcisle pasuja jak ulal! Jakby nigdy nicc! Obraczka?!? Pasuje! OMG wracam do swiata normalnych ludzi jeny ale mi sie humor poprawil!
Gratuluję
Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
U nas idzie duzo pampersow ale ja mam obsesje. 2h max i przebieram. A jak mialam te premium care i widzialam ze zolty pasek zmienil sie na niebieski to od razu przebieralam nawet jak nie minela godzina. Mimo, ze wiedzialam, ze przez niecala godz nie ma duzo nasiusiane to i tak ten zielony pasek mi nie dawal spokoju. Teraz ubieram je tylko na noc ale tak jak mowilam, ja mam dziwna faze na to zeby miala czysto i sucho. Wiem, wiem - chore. Ale co zrobic

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Teraz np 40 min do kapieli a pampers napuchniety..nie wytrzymalam i przebralam. Ale zostawilam sobie na takie okazje te ciulowe Happy przymale
A co to za pampersy z paskiem? Kokor zmieniają czy jak?
Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
3 blachy pierniczków zrobione. Reszta jutro bo mi już nogi w d..... wlazły. Liczę że za rok będę miała małą pomocnicę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Za rok to dopiero będziesz robić 2x dłużej
Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Myslalam, ze moze dzis sie uda zbalamucic TZ. Poszlam do kuchni scoagnac mleko. Wracam a on juz prawie spi. Mam wrazenie, ze my juz nigdy nie wrocimy do uprawiania seksu Jak tylko jest okazja to on odpada. Ja nie wiem... tez nie mam jakiejs zwierzecej ochoty ale po prostu...jak ludzie..chcialam sie zblizyc.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

A ja nie lubie ani nie jestem z tych co mowie lub sie umawiam EJ WEZ NIE SPIJ BO JAK WROCE TO PLANUJE SEKS. Umarlby ze smoechu.
A jakbyś wyszła z inicjatywą i z nim otwarcie pogadała? Że chcesz się poczuć kobietą a nie tylko matką itp, nic by to nie dało? Albo jakbyś mu zabraniała się tak klepać itp ale żeby wiedział dlaczego?
Ja bym Ci poleciła tabletki, ale one wzmacniają plemniki a Wy nie chcecie drugiego dziecka Ale mój tż je bierze i jest zabawnie
Aa i serio też mam tż, który za sen oddałby prawie wszystko. Naprawdę. Jak mu powiem, żeby sie zdrzemną to najlepszy prezent parę chwil i śpi. 7godz snu to dla niego za mało. Ale wychodzi na to, że mój tż to erotoman haha

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
My po chrzcinach. Dzień pełen atrakcji ale po kolei.
Lusia tak płakała, że i ksiądz był zdziwiony. Normalnie cyrk
Mała dostała piękny srebrny obrazek i kolczyki, reszta pieniążki. Musimy jej kupić biblie w obrazkach i łańcuszek. Kupimy jej złoto a potem w okolicach urodzin srebrny łańcuszek bo srebro będzie szybciej chodzić?
Kiedy przekłujecie córkom uszy? Ja bym chciała poczekać do momenty jak sama poprosi.
Zgodziłam się na alkohol- miało być rozważnie ale Panom nie wyszło. Przy drugim dziecku sie nie zgodzę.
Wsiadłam sama do auta! Odwoziłam rodziców. Nie jechałam nigdy beZ męża. Oczywiście ominęła dobry zjazd i nadrobiłam 19
Ja miałam cudny plan przekłuć na komunię, sama tak miałam ale bardzo chciałam mieć. Oczywiście jakby córka też bardzo chciała.

Ja dawno nie jechałam bez męża, ale na szczęście jeżdżę coraz częściej. Tylko po mieście nie lubię.
Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Dziewczyny da się na spontana. Rano męża obudziłam od razu wiedzial o co chodzi
Rano? Serio to robicie od razu po wstaniu np??
Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Czasami wam zazdroszczę, że macie corki... Oczywiście mojego syna na nikogo innego bym nie zamieniła ale... Syn jak dorosnie to ma matkę w dupie szczególnie jak trafi się jakaś okropna synowa.... Córki ciągną do rodziców, zadzwonią.... Chłopy rzadko...
Ee wcale tak nie jest. A synuś mamusi? mój tż najbardziej przejmuje się mamą, mimo że nie jeździ najczęściej to tylko on się z nią najbardziej liczy. Natomiast ja mam ze swoją ciągle na pieńku.
Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
U nas przy zakrystii jest pokój z przewijakiem itp i z fotelem do karmienia gdzie jak potrzebujesz możesz iść w trakcie mszy z dzieckiem spokojnie
U nas w zachrystii jest kościelny z żoną i wcale nie wychodzą na karmienie

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 22:22   #313
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Aha. A ściągasz tyle mleka aby ją wykarmić? A ile przybrała teraz?
Niestety nie Ale mam zamrożone zapasy i korzystam póki są. A przyrost teraz to zależy od wagi - według jednej 10g/dziennie, według drugiej 30... :P
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 06:21   #314
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Niestety nie Ale mam zamrożone zapasy i korzystam póki są. A przyrost teraz to zależy od wagi - według jednej 10g/dziennie, według drugiej 30...
No to przypuśćmy 20. To całkiem dobry wynik.
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 07:10   #315
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Czesc!
Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Niestety nie Ale mam zamrożone zapasy i korzystam póki są. A przyrost teraz to zależy od wagi - według jednej 10g/dziennie, według drugiej 30... :P

A od urodzenia przybiera rownomiernie? W ogole ile w sumie przybral?
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 07:38   #316
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Czesc!



A od urodzenia przybiera rownomiernie? W ogole ile w sumie przybral?
Równomiernie, około 20g/doba. Od tej najniższej wagi ze szpitala 2 kg dopiero...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 07:52   #317
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Równomiernie, około 20g/doba. Od tej najniższej wagi ze szpitala 2 kg dopiero...
2 kg w ciągu jakiego czasu?
Jeśli przybiera równo, cały czas, to czym się martwić?
Od najniższej wagi Milena też przybrała niewiele ponad 2 kg w ciągu 2,5 miesiąca. Pediatra jest zadowolona.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 08:05   #318
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
2 kg w ciągu jakiego czasu?
Jeśli przybiera równo, cały czas, to czym się martwić?
Od najniższej wagi Milena też przybrała niewiele ponad 2 kg w ciągu 2,5 miesiąca. Pediatra jest zadowolona.
Szymek ma 14 tygodni. I u mnie pediatra bardzo niezadowolona... Twoja Milenka przytyła więcej niż Szymek. Chyba tylko ja mam takie chucherko...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 08:06   #319
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Ale snieg sypie... od razu mam lepszy humor najchetniej bym teraz poszla na spacer.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-15, 08:11   #320
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Szymek ma 14 tygodni. I u mnie pediatra bardzo niezadowolona... Twoja Milenka przytyła więcej niż Szymek. Chyba tylko ja mam takie chucherko...
No jeśli na początku spadek był duży to biedaczek musi mieć więcej czasu zeby to nadgonić. A gadałaś z innym lekarzem?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 08:19   #321
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Równomiernie, około 20g/doba. Od tej najniższej wagi ze szpitala 2 kg dopiero...

A na siatce centylowej probowalas naniesc? 2kg to wcale nie jest zly wynik.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
2 kg w ciągu jakiego czasu?

Jeśli przybiera równo, cały czas, to czym się martwić?

Od najniższej wagi Milena też przybrała niewiele ponad 2 kg w ciągu 2,5 miesiąca. Pediatra jest zadowolona.

Wczoraj Cie pytalam, czy odwracasz krawedz noszac Milenke? Pewnie nie widzialas... Mam pytanie, gdzie na plecach masz to miejsce gdzie chusta jest obrocona? Czy jest jakis sposob, zeby to miejsce przesunac? Bo mnie wypada w okolicach pachy i jest dosyc niewygodnie.

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Szymek ma 14 tygodni. I u mnie pediatra bardzo niezadowolona... Twoja Milenka przytyła więcej niż Szymek. Chyba tylko ja mam takie chucherko...

A Szymon nie byl duzy przy urodzeniu?
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 08:29   #322
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Niestety nie Ale mam zamrożone zapasy i korzystam póki są. A przyrost teraz to zależy od wagi - według jednej 10g/dziennie, według drugiej 30... :P
To chyba na ten wiek jest ok?





Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Równomiernie, około 20g/doba. Od tej najniższej wagi ze szpitala 2 kg dopiero...
My mamy od urodzeniowej 2,1, a od najniższej 2,4.

Dziewczyny, która zaczyna wprowadzać pokarmy po 17 tygodniu? Bo u nas wypada w święta i zastanawiam się czy w związku z tym małym przybieraniem nie zacząć.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 08:35   #323
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No jeśli na początku spadek był duży to biedaczek musi mieć więcej czasu zeby to nadgonić. A gadałaś z innym lekarzem?
Rozmawiałam w szpitalu. Tam lekarz mówił, że przybiera owszem słabo, ale regularnie i nie powinnam się tym martwić.





Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
A na siatce centylowej probowalas naniesc? 2kg to wcale nie jest zly wynik.


A Szymon nie byl duzy przy urodzeniu?
Ciągle przy 3. centylu oscyluje. A po urodzeniu ważył 3690, najniższa 3340.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 08:48   #324
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
To chyba na ten wiek jest ok?







My mamy od urodzeniowej 2,1, a od najniższej 2,4.

Dziewczyny, która zaczyna wprowadzać pokarmy po 17 tygodniu? Bo u nas wypada w święta i zastanawiam się czy w związku z tym małym przybieraniem nie zacząć.
Ja w wigilie daje pierwsza marchewke
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 08:51   #325
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Ale snieg sypie... od razu mam lepszy humor najchetniej bym teraz poszla na spacer.
No to probuj a noz Ewce tez sie spodoba zimowa aura

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Wczoraj narzekalam ze moj ciagiem nie przespi wiecej niz 5.5h a dzis w nocy przespal po kapieli 7h15m aaa chyba jakis cud nad Wisłą

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 09:02   #326
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
To chyba na ten wiek jest ok?







My mamy od urodzeniowej 2,1, a od najniższej 2,4.

Dziewczyny, która zaczyna wprowadzać pokarmy po 17 tygodniu? Bo u nas wypada w święta i zastanawiam się czy w związku z tym małym przybieraniem nie zacząć.
Ale wprowadzanie posiłków wcale nie pomoże w przebieraniu, a wręcz może pogorszyć sprawę, jedzenie jest o wiele mniej kaloryczne niż mleko i jest gorzej przyswajalne, dzieci które zaczynają jeść stałe posiłki rezygnują na ich rzecz z mleka i chudną... dodam jeszcze ze oficjalne zalecenie WHO to wyłączne karmienie piersią do 6 miesiąca życia.
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 09:27   #327
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Kto widział kto wie? Gdzie można kupić rajstopki dla niemowląt ale nie takie grube bawełniane. Wystarczą jakieś 60den. Pytanie dziwne ale małej nie chce ubierać w grube rajstopy i getry/leginsy. A skarpety ściąga w 5 sekund. W spodniach to samo
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 09:30   #328
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Hejo!!
Mały szaleje na macie, mam chwilę do was zajrzeć
U nas ostatnio też ciężko, Michaśko przez większość dnia marudny, a położyć go na drzemkę graniczy z cudem, wygina się, wrzeszczy, złości, szarpie pierś, mimo że ewidentnie jest zmęczony.
Dopiero jak zaśnie na rękach, odłożę go i dam pierś to zje na spokojnie na śpiocha i przyśnie na 15-20 minut.
Jedynie na spacerze ładnie śpi, to mu na szczęście zostało
Jutro idziemy na szczepienie, w końcu! Najpierw u starszej kolędowanie w przedszkolu, a potem jedziemy we 3 do pediatry.

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Czy wasze dzieci pocą się pod kocami z minky?????
Mój się poci jak na nim leży i wymachuje rękami i nogami, wtedy tył głowy ma spocony. Jak go przykrywam na noc to nie, bo przykręcam kaloryfery i mamy raczej chłodno. W ciągu dnia go nie przykrywam niczym.

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Jeeny teraz TZ ma popoludnia i ja caly tydzien usypiam mala sama. Ona wazy z tone! Poza tym z nim zeszly tydzien spala codziennie max 20.30. Ja na bank bede sie do 22 bujac. Co prawda juz zasnela po 15min noszenio-szumienio-skakanio-glaskanio-dmuchania ale lubi sie obudzic ze 3 razy i wszystko sie zaczyna od nowa...
Moj też ostatnio cyrki wyprawia przy zasypianiu, nie wiem ile waży ale czuję to w plecach i ramionach

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Jak mój dzieć się walnie w głowę grzechotką to wzdraga się zdziwiony i bawi się dalej

Ważyłam dzisiaj małego i jest po prostu tragedia. Coraz gorzej. Pewnie przez to, że się coraz więcej rusza i momentalnie to spala...
Najważniejsze, że wszystkie wyniki badań są ok, że jest zdrowy! Widocznie wdał się w Ciebie, sama często piszesz, że nic nie możesz przytyć i jesteś chudzinka.

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
5h to był rekord mojego dziecka. Zazwyczaj się budzi po 2-3... Jakbym miała gwarancję 5h to bym nie narzekała.
A w ciągu dnia drzemki 40 minut... także plaży nie ma.

Zrobiłam sobie prezent gwiazdkowy i kupiłam sobie dwie książki - o RB i tą "jak mówić żeby dzieci nas słuchały".
Ach, te matki, jak na zakupy idą to wracają z siatką ciuchów dla dziecka, jak prezent na gwiazdkę to taki, żeby przydał się przy dzieciach

Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
Mój też ostatnio idzie w kime, wybudza się po 40min i musi dostać a chwilę cyca i idzie spać na noc wtedy dopiero...
Mój ma identyko, wczoraj zasnął o 20 i do 23 budził się ze 3 razy, ciumknął parę razy pierś i szedł spać zaraz
grita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 09:38   #329
basia-aparatka
Raczkowanie
 
Avatar basia-aparatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 73
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Zamowilam sobie na allegro stanik silikonowy samonosny. Planuje go zakladac i na to stanik miekki. No musze cos wykombinowac zeby nie chodzic ciagle z cycami do pasa i nie meczyc sie gdy jestesmy poza domem ze swedzacymi sutami
Może coś takiego Ci pomoże

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5848315699

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
U nas tez tak samo 5.5h ciagiem to jest max. Moze na samym cycku i dlatego tak jest u nas? Chociaz nie kojarze ktorym dziewczynom spia cale noce i czy dokarmiaja.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------


U nas bylo w dzien tak pieknie do 11tyg a teraz jak przespi mi ciagiem godzinke z zegarkiem w rece to jest max.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------


A we wrocku wszystkie parkingi podziemne na galeriach mamy platne. Dla mnie to byl szok bo mieszkalam w Poznaniu i tam wszystko bylo swego czasu za free.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------


Oo ciekawa jestem czy pomoze. Jak ci to proponowalam to szukalam w necie czy sa nakladki na sutki i byla jakas aukcja na all ale archiwalna.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ja karmie tylko piersią i przesypia mi całe noce. Je co 4 h w dzień. O 19 przedostatnie karmienie wtedy 1.5-2h zabawa i kąpiel wtedy ostatnie karmienie i śpi do 7
__________________
Insanity
basia-aparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 09:48   #330
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Zadzwoniłam do poradni alergologicznej dla małego i mam termin na jutro! Na NFZ. A gdybym miała jak to bym mogła już dzisiaj przyjechać. Jestem w szoku...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 20:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.