Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-01, 10:56   #3271
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
To nie jest zawsze tak, że w firmie jest źle i dlatego ciągle szukają. Np. Moja firma zdobywa nowych klientów, niektórzy rezygnują, niektórzy się nudzą, ale nie powiedziałabym, że coś z moją firmą jest nie tak. A ogłoszenia do mojego działu są non stop dodawane od sierpnia. Zatrudniliśmy 4 nowe osoby. 2 stare odeszły po wielu latach pracy. I dalej szukamy bo firma potrzebuje pracowników. To, że jakaś firma ciągle dodaje ogłoszenie nie musi o niej świadczyć źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to chodzi o przypadek, gdzie non stop szukają na jedno stanowisko, nie że ogólnie do firmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 12:35   #3272
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7844369 6]To zależy od tego, jakie masz stanowisko.
Widzisz, ja jestem na takim stanowisku, gdzie muszę współpracować z ludźmi wszystkimi, niezależnie od tego jaki mają do mnie stosunek. Codziennie wracam i myślę, czy zrobiłam wszystko? czy nie zapomniałam czegoś? I codziennie przychodzę i myślę - co mnie dziś czeka? Czym podpadnę?
(...)
Są dni, kiedy muszę załatwić coś z daną osobą, a wiem, że ona ma beznadziejny charakter i potrafię siedzieć i myśleć kilkadziesiąt minut jak rozegrać tą sytuację, bo sprawę załatwić muszę.
Marzę o pracy, gdzie pójdę i poklikam w komputer, bez współpracy z całym biurem, ale nie wiem gdzie tak jest Chyba wszędzie jest współpraca.[/QUOTE]
Cóż, trochę jakbym czytała o sobie. Mam stanowisko asystenckie - praca z ludźmi. Podobnie praca z ludźmi niezależnie od tego co o mnie myślą...
Eh, przykre jest to, że wczoraj skończył mi się urlop. Jutro wracam do pracy i szczerze mówiąc aż mi się płakać chce...
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 12:41   #3273
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Cóż, trochę jakbym czytała o sobie. Mam stanowisko asystenckie - praca z ludźmi. Podobnie praca z ludźmi niezależnie od tego co o mnie myślą...
Eh, przykre jest to, że wczoraj skończył mi się urlop. Jutro wracam do pracy i szczerze mówiąc aż mi się płakać chce...
Ja również od tygodnia mam zerową motywację. Staram się zachować pozory, ale to już nie jest to samo, kiedy ma się jakąś świadomość, że coś się kończy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 12:51   #3274
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki! Jaką branżę atakujesz?
U mnie jeszcze nigdy nikt nie uwzględnił na rozmowie, że pracuję...

Bardzo gratuluję! I życzę powodzenia!
What?! U mnie zawsze... Co, ludzie myślą, że szuka się pracy dopiero jak po zakończeniu okresu wypowiedzenia? Raczej spotkałam się z sytuacją w drugą stronę - szukam czegoś na już a rekrutacja trwa 3 miesiące i składa się z sześciu etapów
[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7843322 6]Ehh,dziewczyny chłopaki powiedzcie mi, czy w każdej firmie jest atmosfera grobowa?
Czy są firmy, gdzie się da pracować?

Pracuję w korpo, i w ogóle się nie mogę odnaleźć w tym całym systemie.
Ten nacisk na wyniki jest okropny, do domu przychodzę wypompowana, wszystko odbija się na mężu...

Wiem, że wszystko zależy ode mnie,ale boję się, że trafię w inne bagno, co prawda więcej minusów jest w mojej pracy, ale JAKOŚ się da pracować, nie wiem czy zostawać czy szukać czegoś innego???
[/QUOTE]
Ja już nie wiem gdzie Ty pracujesz Tyle czasu mówiłaś że nie masz co robić, teraz nagle nacisk na wyniki z którym sobie nie radzisz?
Raz mówisz, że nie pracujesz z nikim i masz typowo sekretarskie obowiązki, kolejny raz że pracujesz ze wszystkimi i masz nacisk na wyniki
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 12:58   #3275
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Ja również od tygodnia mam zerową motywację. Staram się zachować pozory, ale to już nie jest to samo, kiedy ma się jakąś świadomość, że coś się kończy.
Długo pracujesz na obecnym stanowisku?
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 12:59   #3276
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Długo pracujesz na obecnym stanowisku?
W lutym byłyby 3 lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 13:05   #3277
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
W lutym byłyby 3 lata.
Czyli można powiedzieć, że znasz swoje stanowisko na wylot. Wierzę więc, że uleciała z Ciebie cała motywacja (dam sobie rękę uciąć, że ze mną byłoby tak samo). W sumie jest tak samo - tyle, że ja jestem w trochę innej sytuacji. Ale pamiętaj, że przed Tobą rozmowa o pracę! Masz na niej wymiatać
Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
What?! U mnie zawsze... Co, ludzie myślą, że szuka się pracy dopiero jak po zakończeniu okresu wypowiedzenia? Raczej spotkałam się z sytuacją w drugą stronę - szukam czegoś na już a rekrutacja trwa 3 miesiące i składa się z sześciu etapów
Serio. Byłam ostatnio na rozmowie, wszystko fajnie. Ja im pasowałam, oni mi, już myślałam, że jest super, a tu BUM! "No tak ale Pani ma miesięczny okres wypowiedzenia, a my chcemy kogoś na już." Kurdę! Mówiłam przecież kiedy zapraszali mnie na rozmowę, że jestem osobą pracującą... :/ I ot, takie kwiatki się zdarzają... :/
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-01, 13:47   #3278
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
What?! U mnie zawsze... Co, ludzie myślą, że szuka się pracy dopiero jak po zakończeniu okresu wypowiedzenia? Raczej spotkałam się z sytuacją w drugą stronę - szukam czegoś na już a rekrutacja trwa 3 miesiące i składa się z sześciu etapów

Ja już nie wiem gdzie Ty pracujesz Tyle czasu mówiłaś że nie masz co robić, teraz nagle nacisk na wyniki z którym sobie nie radzisz?
Raz mówisz, że nie pracujesz z nikim i masz typowo sekretarskie obowiązki, kolejny raz że pracujesz ze wszystkimi i masz nacisk na wyniki
Nie wiem o co chodzi, pisałam kilka razy, że pracuję w korpo. Moje korpo=nacisk na wyniki. Pisałam, że mam stanowisko typowo sekretarskie, co nie znaczy, że mnie też nie dotyczą wyniki itp...
Nie przypominam sobie jakoś żebym pisała, że pracuję sama, mogłam pisać, że mam SAMODZIELNE stanowisko (jeśli już to takiego sformułowania użyłam), ale raczej nigdy nie wspominałam, że nic w koło mnie nie interesuje. Ciągle z kimś muszę współpracować.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 14:43   #3279
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7844996 6]Nie wiem o co chodzi, pisałam kilka razy, że pracuję w korpo. Moje korpo=nacisk na wyniki. Pisałam, że mam stanowisko typowo sekretarskie, co nie znaczy, że mnie też nie dotyczą wyniki itp...
Nie przypominam sobie jakoś żebym pisała, że pracuję sama, mogłam pisać, że mam SAMODZIELNE stanowisko (jeśli już to takiego sformułowania użyłam), ale raczej nigdy nie wspominałam, że nic w koło mnie nie interesuje. Ciągle z kimś muszę współpracować.[/QUOTE]

Też pracuje w korpo i mam niedaleko siebie dwie dziewczyny na stanowiskach sekretarskich, jedna zajmuje się kurierami, rezerwacjami gości, pocztą wewnętrzną, zamówieniami, a druga rezerwacjami hoteli i przelotów pracowników. Nie wydaje mi się żeby miały naciski na wyniki, no bo co, są rozliczane z ilości zamówionych kurierów czy negocjacji ceny lotu?

Dla mnie to co piszesz poniżej, czyli:
[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7770594 1]Może i racja,ale ja nie współpracuje z nikim, tylko robię stricte sekretarskie rzeczy, może rzeczywiście nie ma co być lojalnym, tylko iść dalej.[/QUOTE]


oznacza, że robisz właśnie takie rzeczy "sekretarskie".

Może powiedz czym dla Ciebie sa sekretarskie czynności, gdzie jest nacisk na wyniki to nie będę się 'czepiać'
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 16:12   #3280
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Dziewczyny a czy łatwo jest znaleźć pracę gdy ma się 3 miesiące wypowiedzenia??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 16:25   #3281
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy łatwo jest znaleźć pracę gdy ma się 3 miesiące wypowiedzenia??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Podczas wypowiedzenia masz 3 dni na poszukiwanie pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-01, 16:25   #3282
201712070932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 99
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy łatwo jest znaleźć pracę gdy ma się 3 miesiące wypowiedzenia??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem ciężko. Moja koleżanka ostatniego sierpnia zlożyla wypowiedzenie z 3 mies wypowiedzeniem i gdy we wrzesniu chodzila na rozmowy gdzie miała już o dwa tygodnie krótszy ten okres, to kręcili nosem, że za dlugo. Miesięczny okres wypowiedzenia jest w większości firm do zaakceptowania, zwłaszcza gdy rekrutacja kończy się pod koniec miesiąca. Niestety wiele firm nie jest w stanie czekac tak dlugo na pracownika, ale ty na zakonczenie ich rekrutacji musisz czekać ponad miesiąc.
201712070932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 16:31   #3283
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez wrednajendza Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ciężko. Moja koleżanka ostatniego sierpnia zlożyla wypowiedzenie z 3 mies wypowiedzeniem i gdy we wrzesniu chodzila na rozmowy gdzie miała już o dwa tygodnie krótszy ten okres, to kręcili nosem, że za dlugo. Miesięczny okres wypowiedzenia jest w większości firm do zaakceptowania, zwłaszcza gdy rekrutacja kończy się pod koniec miesiąca. Niestety wiele firm nie jest w stanie czekac tak dlugo na pracownika, ale ty na zakonczenie ich rekrutacji musisz czekać ponad miesiąc.
Dzieki. Kiedyś będzie trzeba podjąć ten krok i zaryzykować...

Edit. A jaki okres jest wg. Was najlepszy na szukanie pracy??
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney


Edytowane przez Trinette
Czas edycji: 2017-11-01 o 16:43
Trinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 17:01   #3284
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Też pracuje w korpo i mam niedaleko siebie dwie dziewczyny na stanowiskach sekretarskich, jedna zajmuje się kurierami, rezerwacjami gości, pocztą wewnętrzną, zamówieniami, a druga rezerwacjami hoteli i przelotów pracowników. Nie wydaje mi się żeby miały naciski na wyniki, no bo co, są rozliczane z ilości zamówionych kurierów czy negocjacji ceny lotu?

Dla mnie to co piszesz poniżej, czyli:



oznacza, że robisz właśnie takie rzeczy "sekretarskie".

Może powiedz czym dla Ciebie sa sekretarskie czynności, gdzie jest nacisk na wyniki to nie będę się 'czepiać'
Dobra, a czytałaś tamten post? Odnosił się do tego, że ktoś mi pisał, iż szukanie po kilku miesiącach pracy jest zły, bo ktoś kto ma jakiś projekt to go nie dokończy - ja wtedy odpisałam, że nie współpracuję z nikim (w sensie: nie mam projektów, które by padły przez moje odejście).
A stricte sekretarskie rzeczy to dla mnie też współpraca z innymi osobami - z działami, kierownikami, załatwianie spraw z nimi, ogarnianie dokumentacji między ludźmi, ale nie jest to taka współpraca, że gdy odejdę to całe biuro padnie. Nie wiem jak to jeszcze inaczej wytłumaczyć.
Często właśnie tak jest, że dzwoni ktoś "z góry" i prosi mnie o załatwienie takiej a takiej sprawy z daną osobą - i to mnie męczy, bo ciężka jest współpraca z niektórymi osobami.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 17:03   #3285
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Wolne dni na szukanie pracy podczas wypowiedzenia przysługują tylko, jeśli zwolnienie nastąpiło z inicjatywy pracodawcy!

Moim zdaniem dobrze jest szukać na początku roku.

U mnie w firmie podczas rekrutacji nikomu nie robią problemu z powodu 3ms okresu wypowiedzenia.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 17:07   #3286
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Wolne dni na szukanie pracy podczas wypowiedzenia przysługują tylko, jeśli zwolnienie nastąpiło z inicjatywy pracodawcy!

Moim zdaniem dobrze jest szukać na początku roku.

U mnie w firmie podczas rekrutacji nikomu nie robią problemu z powodu 3ms okresu wypowiedzenia.
Nie wiedzialam, ze cos takiego jest
Ale na pewno mnie nie obejmie, bo raczej nie będą chcieli mnie puscic.

Tak właśnie myslalam. Zakończę wszelkie swoje sprawy i out.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 17:11   #3287
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Ale to chodzi o przypadek, gdzie non stop szukają na jedno stanowisko, nie że ogólnie do firmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas ogłoszenia są non stop na trzy różne stanowiska. Asystenci i specjaliści. Nie warto od razu przekreślać takiego ogłoszenia jeżeli nazwa firmy jest podana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 17:20   #3288
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Dzieki. Kiedyś będzie trzeba podjąć ten krok i zaryzykować...

Edit. A jaki okres jest wg. Was najlepszy na szukanie pracy??
Początek roku, kiedy po okresie "zamrożenia etatów" pod koniec roku (w niektórych firmach) i ogólnemu wstrzymaniu różnych działań ze wzgledu na koniec roku, święta itp. firmy mają pełny budżet na rekrutację i wdrażają plany na nowy rok (często: zatrudnienie w tym i tym dziale wynoszące X osób do końca pierwszego kwartału).
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 17:26   #3289
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy łatwo jest znaleźć pracę gdy ma się 3 miesiące wypowiedzenia??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Dzieki. Kiedyś będzie trzeba podjąć ten krok i zaryzykować...

Edit. A jaki okres jest wg. Was najlepszy na szukanie pracy??
Imo każdy jest dobry oprócz wakacji - widać, że wtedy jest mniej ofert (albo jeżeli są, to bardziej skupione na studentach, np. różne staże). Poza tym ludzie wyjeżdżają na urlopy, więc czeka się dosyć długo na odpowiedź.

3 miesiące wypowiedzenia to długo. Miesiąc jest standardem, firmy są na to przygotowane (nawet myślę, że by i 2 miesiące przeszły). No chyba, że jesteś specjalistą w danej dziedzinie - wtedy to i pewnie pół roku poczekają
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-01, 17:36   #3290
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7845388 6]Dobra, a czytałaś tamten post? Odnosił się do tego, że ktoś mi pisał, iż szukanie po kilku miesiącach pracy jest zły, bo ktoś kto ma jakiś projekt to go nie dokończy - ja wtedy odpisałam, że nie współpracuję z nikim (w sensie: nie mam projektów, które by padły przez moje odejście).
A stricte sekretarskie rzeczy to dla mnie też współpraca z innymi osobami - z działami, kierownikami, załatwianie spraw z nimi, ogarnianie dokumentacji między ludźmi, ale nie jest to taka współpraca, że gdy odejdę to całe biuro padnie. Nie wiem jak to jeszcze inaczej wytłumaczyć.
Często właśnie tak jest, że dzwoni ktoś "z góry" i prosi mnie o załatwienie takiej a takiej sprawy z daną osobą - i to mnie męczy, bo ciężka jest współpraca z niektórymi osobami.
[/QUOTE]
Ja nie wiem czemu tak się oburzasz
Skoro zacytowalam post to chyba go przeczytałam, nie sądzisz?

Podałam Ci obowiązki sekretarskie, które ja znam z korpo, powiedz jakie Ty masz gdzie musisz mieć jakieś wyniki bo naprawdę nie wiem jak można z takich rzeczy rozliczać i stawiać jakieś cele wynikowe.
Nie twierdzę że kłamiesz ale z tego co pisałaś to przez jakiś czas nie miałas co robić, to co, wtedy Cię nie rozliczali?


Mówisz, że ktoś z góry prosi o załatwienie sprawy. Dziwi Cię, że ktoś cię później rozlicza z tego czy to zrobiłaś i jak to zrobiłaś?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 17:43   #3291
201712070932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 99
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Imo każdy jest dobry oprócz wakacji - widać, że wtedy jest mniej ofert (albo jeżeli są, to bardziej skupione na studentach, np. różne staże). Poza tym ludzie wyjeżdżają na urlopy, więc czeka się dosyć długo na odpowiedź.

3 miesiące wypowiedzenia to długo. Miesiąc jest standardem, firmy są na to przygotowane (nawet myślę, że by i 2 miesiące przeszły). No chyba, że jesteś specjalistą w danej dziedzinie - wtedy to i pewnie pół roku poczekają
Kiedy szukać pracy, to zależy gdzie się chce pracować. Ale szukając czegos w okresie przedwakacyjnym i w wakacje nalezy się liczyć z tym, że konkurencją sa studenci.
Nawet gdy jest się super specjalistą i pracodawca deklaruje, że poczeka na nas, warto podpisac albo list intencyjny albo umowę przedwstępną, najlepiej zanim się złoży wypowiedzenie. Nigdy nie załatwiać tego "na gębę", bo wówczas nie ma się zadnej gwarancji.
201712070932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 17:49   #3292
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

każda praca może być stresująca, nawet zamiatanie ulic jak ci dadzą 2x więcej obowiązków niż etat przewiduje i dorzucają każde g*wno przy okazji - nie ma znaczenia dokładny zakres obowiązków. Nie ma się co czepiać
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 17:51   #3293
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
każda praca może być stresująca, nawet zamiatanie ulic jak ci dadzą 2x więcej obowiązków niż etat przewiduje i dorzucają każde g*wno przy okazji - nie ma znaczenia dokładny zakres obowiązków. Nie ma się co czepiać
Ale przecież ja nie twierdzę że nie.
Pytałam o ten nacisk na wyniki.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 19:19   #3294
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
każda praca może być stresująca, nawet zamiatanie ulic jak ci dadzą 2x więcej obowiązków niż etat przewiduje i dorzucają każde g*wno przy okazji - nie ma znaczenia dokładny zakres obowiązków. Nie ma się co czepiać
W dzisiejszych czasach chyba nie istnieje coś takiego jak praca bez stresu. Niestety...

IzzieSt, mammammia hej hej hej dziewczyny! Mu się tu mamy wspierać wrzućmy na luz

Proszę trzymajcie za mnie jutro kciuki... ciężko wrócić do tej nory plotkarzy po wspaniałych trzech tygodniach urlopu...
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))

Edytowane przez CarrieBra
Czas edycji: 2017-11-01 o 19:22
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 19:49   #3295
Glam93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 155
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Hej dziewczyny, od jakiegoś czasu Was podczytuję i postanowiłam dołączyć

Parę miesięcy temu obroniłam magistra i zaczęłam rozglądać się za pracą. Wysłałam mnóstwo cv i byłam na wielu rozmowach - otrzymałam dwie propozycje, ale obie były naprawdę do kitu, wręcz wyzysk... UP skierował mnie na rozmowę o staż u Urzędzie Wojewódzkim. Nigdy nie myślałam o pracy w urzędzie, ale dostałam się. No i sama nie wiem, czy się cieszyć czy nie... stawka fatalna, ale póki co mogę liczyć na wsparcie rodziców, mieszkam w rodzinnym domu, więc to nie jest duży problem, jednak mimo to...

Czy któraś z Was była na podobnym stażu? Będę wdzięczna za wszelkie informacje i porady
Glam93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 20:05   #3296
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Jakie studia skończyłaś?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 20:17   #3297
Glam93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 155
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jakie studia skończyłaś?
Stosunki międzynarodowe i socjologia.
Glam93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:00   #3298
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:07   #3299
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Glam93 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, od jakiegoś czasu Was podczytuję i postanowiłam dołączyć

Parę miesięcy temu obroniłam magistra i zaczęłam rozglądać się za pracą. Wysłałam mnóstwo cv i byłam na wielu rozmowach - otrzymałam dwie propozycje, ale obie były naprawdę do kitu, wręcz wyzysk... UP skierował mnie na rozmowę o staż u Urzędzie Wojewódzkim. Nigdy nie myślałam o pracy w urzędzie, ale dostałam się. No i sama nie wiem, czy się cieszyć czy nie... stawka fatalna, ale póki co mogę liczyć na wsparcie rodziców, mieszkam w rodzinnym domu, więc to nie jest duży problem, jednak mimo to...

Czy któraś z Was była na podobnym stażu? Będę wdzięczna za wszelkie informacje i porady
Ja byłam, ale w szkole. Nie wrocilabym tam, ale doświadczenia ze stażu uważam za cenną rzecz. Jeśli nie masz gwarancji zatrudnienia, to potem szukaj sobie innej pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:28   #3300
Glam93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 155
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

1. Szukałam głównie w branży HR, kadrach, marketingu, aplikowałam też na stanowiska asystentki i sekretarki.

2. R? jeśli masz na myśli reklamę to raczej nie.

MissCath, jakie obowiązki tam miałaś, czym się zajmowałaś? Było ciężko? Chętnie dowiem się czegoś więcej.
Glam93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.