Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9 - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-04, 11:15   #3271
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Odp: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nom, też bym to tak ujęła że dziwi mnie siedzenie za granicą na socjalu w domu gdy mąż tyra 12 godzin fizycznie, w oczekiwaniu na mieszkanie socjalne marzeń i zgrywanie wielkiej feministki.
Tak właśnie.
Mówiłam by skończyć ten temat.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:15   #3272
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Tylko, że jedno nie ma związku z drugim. Internet nie pojawił się w miejsce wojska, ani go nie zastąpił więc raczej nie "coś za coś".

Dodam jeszcze, że kiedyś nastolatki też popełniały samobójstwa. Moja przyjaciółka popełniła samobójstwo, w niedługim czasie po niej kilka nastolatek z mojej okolicy też - i nie miało to związku z rówieśnikami, szykanami,a sytuacją domową.
W moim rodzinnym mieście tez coś było. Byłam na studiach a tam dzieciaki z jednej podstawówki popełniały samobójstwo jeden za drugim a tu skok z dachu a tu leki czy nóż...
Sprawy nie wyjaśniono i nie wiadomo dlaczego. Plus kilka prób na szczęście nieudanych.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Emm MonikaFaustyna wszystko fajnie pięknie ale trochę mnie dziwi to co piszesz, że w domu brudne gary które musi myć facet bo nieraz wspominałaś że pracuje po 12 godzin.
Może skończmy ten temat...
Matka w domu siedzi z dzieckiem i nie zawsze jest czas i możliwość zrobienia czegoś według mnie najtrudniejsza czynnośc do wykonania to prasowanie, kiedy ktoś od spodu szarpie za deskę...
Dlatego facet po powrocie ma wybór albo pomaga w sprzątaniu albo dostaje dzieci a ja szybko sprzątam.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Czyli, że jak matka też pójdzie do pracy (co pewnie niektórym się w głowach nie mieści), to chata ma być nieposprzątana, jedzenien ieugotowana a dzieci mają lataś samopas, bo ona zmęczona z przepracowania? Przecież tak się tłumaczy mężów i ojców rodzin, że sprzątać i gotować, to nie, bo taaacy zmęczeni pracą.
Tak wyobrażają to sobie moje nigdy nie pracujące znajome.
Że dom zarasta syfem, do jedzenia jest zamawiana pizza lub czipsy a dzieci brudne latają samopas.

Brutalna prawda jest taka że matka siedząca w domu sprzata głównie .... po sobie bo jak 9 godzin w domu nie ma nikogo to sie nie nabrudzi no nie ma siły.
A sprzatanie jest proste jedno wychodzi z dzieciakami na dwór a drugie w tym czasie sprząta. Owszem nie ma tu już muzealnej czystości i cos jest nie tak, ale bez przesady porządek w domu nie jest najważniejszy ( pod warunkiem że nie dochodzimy do stałego bałaganu w domu)
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:16   #3273
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Odp: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nom, też bym to tak ujęła że dziwi mnie siedzenie za granicą na socjalu w domu gdy mąż tyra 12 godzin fizycznie, w oczekiwaniu na mieszkanie socjalne marzeń i zgrywanie wielkiej feministki.
Tak właśnie.
Mówiłam by skończyć ten temat.
To się dziw i na zdrowie .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:19   #3274
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Odp: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Dacn - nie wiem, ja tam stawiam siebie w roli "męża" bo samej mnie więcej nie ma w domu niż jestem (chwalmy pana za sesję i wolne w niej). Dzisiaj z roboty wrócę przed 20, rano miałabym normalnie uczelnie. Gdyby mi po powrocie facet siedzący w domu wyskoczył z gotowaniem albo sprzątaniem, to bym ten obiad mu zrobiła na głowie, a graty położyła na jego laptopie. Tylko że to działa w obie strony, imo.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:23   #3275
monicar
Zakorzenienie
 
Avatar monicar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Brutalna prawda, ale prawda- same kobiety są sobie winne.

To, ze facet ma dwie lewe ręce i kanapki nie umie zrobić to tylko i wyłącznie wina mamusi, która przez całe życie podtykała wszystko pod nos.
__________________
Wszystko napisane przed "ale", jest nieważne.
monicar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:24   #3276
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Odp: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
mój nie był w.wojsku,.gotuje, sprząta, robi zakupy, tylko prac nie umie bo jest męskim daltonista

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mój ojczym tak samo, ale on prać umie

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A mnie to dziwi że traktuje się mężczyzn jak upośledzone dzieci, cóż gotowanie od razu nie wyjdzie ale umiejętności przychodzą z czasem.
Po za tym nawet małe dzieci wiedzą że jak się jest głodnym to trzeba uszykować sobie jedzenie. Dla nigdy nie gotującego mężczyzny niech to będzie na początek jajecznica czy makaron z sosem.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:24   #3277
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Odp: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nom, też bym to tak ujęła że dziwi mnie siedzenie za granicą na socjalu w domu gdy mąż tyra 12 godzin fizycznie, w oczekiwaniu na mieszkanie socjalne marzeń i zgrywanie wielkiej feministki.
Tak właśnie.
Mówiłam by skończyć ten temat.
...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 11:26   #3278
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
W moim rodzinnym mieście tez coś było. Byłam na studiach a tam dzieciaki z jednej podstawówki popełniały samobójstwo jeden za drugim a tu skok z dachu a tu leki czy nóż...
Sprawy nie wyjaśniono i nie wiadomo dlaczego. Plus kilka prób na szczęście nieudanych.



Matka w domu siedzi z dzieckiem i nie zawsze jest czas i możliwość zrobienia czegoś według mnie najtrudniejsza czynnośc do wykonania to prasowanie, kiedy ktoś od spodu szarpie za deskę...
Dlatego facet po powrocie ma wybór albo pomaga w sprzątaniu albo dostaje dzieci a ja szybko sprzątam.



Tak wyobrażają to sobie moje nigdy nie pracujące znajome.
Że dom zarasta syfem, do jedzenia jest zamawiana pizza lub czipsy a dzieci brudne latają samopas.

Brutalna prawda jest taka że matka siedząca w domu sprzata głównie .... po sobie bo jak 9 godzin w domu nie ma nikogo to sie nie nabrudzi no nie ma siły.
A sprzatanie jest proste jedno wychodzi z dzieciakami na dwór a drugie w tym czasie sprząta. Owszem nie ma tu już muzealnej czystości i cos jest nie tak, ale bez przesady porządek w domu nie jest najważniejszy ( pod warunkiem że nie dochodzimy do stałego bałaganu w domu)

Dokładnie...ja zdążę posprzątać tyle, ile pozwoli mi wchodzące wszędzie dziecko. Mogę ją zamknąć w kojcu na pół dnia i wziąć się za robienie muzeum, ale nie tędy droga wg mnie. Czasem nawet nie zdążę normalnie zjeść, bo co chwilę coś. Zazwyczaj jest tak, że M wraca z pracy i przejmuje małą a ja robię resztę, w sensie mycia garów, nastawiania kolejnego prania etc. Nie widzi problemu pomóc przy wieszaniu prania na suszarce czy umycia raz na jakiś czas 2 talerzy po jedzeniu. On pracuje zarobkowo 12h a ja niezarobkowo trochę więcej, bo to ja wstaję do małej, ja ją karmię w nocy i przebieram, bo wiem, że M musi się wyspać. Teraz, jak ma urlop to mi pomaga, bo może sobie potem pospać ile wlezie. Także...on ma wakacje i spi do oporu a ja z małą na nogach od tej 7 rano do wieczora. Dziadki pracują, więc luz mam dopiero po południu.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:28   #3279
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Dobra, wiedziałam że tak to się skończy i teraz brzmisz jakbyś to dziecko za karę miała.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:30   #3280
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Dobra, wiedziałam że tak to się skończy i teraz brzmisz jakbyś to dziecko za karę miała.
hahaha taaa i co jeszcze? Kończę temat, bo to się robi absurdalne . Ponoć w pracy jesteś do późna, to rób, co masz robić . Mi się kłócić na forum nie chce.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:30   #3281
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Odp: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Dacn - nie wiem, ja tam stawiam siebie w roli "męża" bo samej mnie więcej nie ma w domu niż jestem (chwalmy pana za sesję i wolne w niej). Dzisiaj z roboty wrócę przed 20, rano miałabym normalnie uczelnie. Gdyby mi po powrocie facet siedzący w domu wyskoczył z gotowaniem albo sprzątaniem, to bym ten obiad mu zrobiła na głowie, a graty położyła na jego laptopie. Tylko że to działa w obie strony, imo.
Jasne w sytuacji kiedy nie ma dzieci to oczywiste że sprząta i gotuje ten co w domu jest szybciej.
Jak są dzieci to nie da się sprzątnąć domu, uprać i ugotować. Tzn nie da się zrobić tego wszystkiego, bo owszem pranie jest wykonalne przy dzieciach, gotowanie też, ale wyciąganie ze zmywarki kiedy ktoś się rzuca do "pomocy" i chce wyciągac noże i talerze to hmmm niekoniecznie, podobnie jak prasowanie kiedy najmłodsze szarpie za deskę.
A wyrzucenie śmieci to jest kosmos samemu trwa 1 minutę, z dziećmi koło 10 jak nie więcej.
Do tego ciągle jest kupa, jeść a ona mnie bije, łeeeee, jeść, aaaaaaa, nudzi mi się, baja, aaaaa, kupa i tak cały czas

To nie jest tak że w domu kobieta nić nie robi, robi i to dużo ale czasem sama nie ma siły i potrzebuje snu czy odpoczynku a czasem pomocy w pracach domowych.
To też nie może byc tak że kobieta zap... 24/7 a facet tylko pracuje w pracy a w domu wypoczywa.


Kiedyś liczyłam sprzatnięcie domu gdy są dzieci zajmuje mi koło 3 dni. Kiedy jestem sama koło 3 godzin plus godzina na prasowanie.

Ja mam pewnie też inne podejście bo dla mnie czas spędzony w domu jest stanem tymczasowym, pracowałam i do pracy wkrótce wracam i wtedy co? Bez stałego i sensownego podziału obowiązków kobieta jest na dobrej drodze do pracy na 2 czy 3 etatach i jeszcze docinkach jak to wyglada w wielu domach osób z pokolenia naszych rodziców.


A i dzieci są "wspólne" kobiety i mężczyzny i nie jest to tylko problem i obowiązek kobiety ale obojga z nich.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 11:32   #3282
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Też się pośmiałam i mówiłam żeby tematu nawet nie zaczynać, ale nalegałaś .
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:32   #3283
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Odp: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Jasne w sytuacji kiedy nie ma dzieci to oczywiste że sprząta i gotuje ten co w domu jest szybciej.
Jak są dzieci to nie da się sprzątnąć domu, uprać i ugotować. Tzn nie da się zrobić tego wszystkiego, bo owszem pranie jest wykonalne przy dzieciach, gotowanie też, ale wyciąganie ze zmywarki kiedy ktoś się rzuca do "pomocy" i chce wyciągac noże i talerze to hmmm niekoniecznie, podobnie jak prasowanie kiedy najmłodsze szarpie za deskę.
A wyrzucenie śmieci to jest kosmos samemu trwa 1 minutę, z dziećmi koło 10 jak nie więcej.
Do tego ciągle jest kupa, jeść a ona mnie bije, łeeeee, jeść, aaaaaaa, nudzi mi się, baja, aaaaa, kupa i tak cały czas

To nie jest tak że w domu kobieta nić nie robi, robi i to dużo ale czasem sama nie ma siły i potrzebuje snu czy odpoczynku a czasem pomocy w pracach domowych.
To też nie może byc tak że kobieta zap... 24/7 a facet tylko pracuje w pracy a w domu wypoczywa.


Kiedyś liczyłam sprzatnięcie domu gdy są dzieci zajmuje mi koło 3 dni. Kiedy jestem sama koło 3 godzin plus godzina na prasowanie.

Ja mam pewnie też inne podejście bo dla mnie czas spędzony w domu jest stanem tymczasowym, pracowałam i do pracy wkrótce wracam i wtedy co? Bez stałego i sensownego podziału obowiązków kobieta jest na dobrej drodze do pracy na 2 czy 3 etatach i jeszcze docinkach jak to wyglada w wielu domach osób z pokolenia naszych rodziców.


A i dzieci są "wspólne" kobiety i mężczyzny i nie jest to tylko problem i obowiązek kobiety ale obojga z nich.
Też niedługo idę do pracy, więc będzie ciekawie .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:33   #3284
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Odp: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez dacn
Ja mam pewnie też inne podejście bo dla mnie czas spędzony w domu jest stanem tymczasowym, pracowałam i do pracy wkrótce wracam i wtedy co? Bez stałego i sensownego podziału obowiązków kobieta jest na dobrej drodze do pracy na 2 czy 3 etatach i jeszcze docinkach jak to wyglada w wielu domach osób z pokolenia naszych rodziców.
that's the point.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:34   #3285
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość

Brutalna prawda jest taka że matka siedząca w domu sprzata głównie .... po sobie bo jak 9 godzin w domu nie ma nikogo to sie nie nabrudzi no nie ma siły.
A sprzatanie jest proste jedno wychodzi z dzieciakami na dwór a drugie w tym czasie sprząta. Owszem nie ma tu już muzealnej czystości i cos jest nie tak, ale bez przesady porządek w domu nie jest najważniejszy ( pod warunkiem że nie dochodzimy do stałego bałaganu w domu)
To jest pojęcie względne. Moja mam twierdzi, że u nas w domu ciągle jest bałagan. Ja twierdzę, że nie. Dla mnie bałaganem są porozrzucane wszędzie rzeczy, jakieś dziadostwa porozrzucane na stołach, talerze pozostawiane.... Kurz na półkach nie jest dla mnie bałaganem.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:37   #3286
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
To jest pojęcie względne. Moja mam twierdzi, że u nas w domu ciągle jest bałagan. Ja twierdzę, że nie. Dla mnie bałaganem są porozrzucane wszędzie rzeczy, jakieś dziadostwa porozrzucane na stołach, talerze pozostawiane.... Kurz na półkach nie jest dla mnie bałaganem.
Otóż to... dla mnie porozwalane wszędzie rzeczy i ciuchy, to bałagan. Kurz jak jeden dzień nie będzie starty, to świat się nie zawali. Gorzej, jak nie można swobodnie dojść do łazienki bez narażania życia lub zdrowia .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:42   #3287
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A mnie to dziwi że traktuje się mężczyzn jak upośledzone dzieci, cóż gotowanie od razu nie wyjdzie ale umiejętności przychodzą z czasem.
Po za tym nawet małe dzieci wiedzą że jak się jest głodnym to trzeba uszykować sobie jedzenie. Dla nigdy nie gotującego mężczyzny niech to będzie na początek jajecznica czy makaron z sosem.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------



Moja babcia tak uważa. Po za tym straszy że mąż się ze mną rozwiedzie bo nie zawsze jest obiad na czas i bałagan jest czasem. Hmmm myślałam że co innego trzyma faceta w domu.

Co gorsza jak wielu ze swojego pokolenia twierdzi że dzieci trzeba wstawić do kojca i w tym czasie prać, sprzątać gotować, a to spędzanie czasu z dzieckiem to nie wyjdzie na dobre dla małżeństwa.
Kwestia kojca się przewija na Mamie z klasą co jakiś czas.
Nie kumam podejscia: dziecko wkojcu pol dnia. Z drugiej strony lozeczko czy kojec na kilka minut swietne rozwiązanie.
(chociaz dla mnie kupowanie kojca, by z niego korzystac przez kilka minut jakos mnie nie przekonuje.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nom, też bym to tak ujęła że dziwi mnie siedzenie za granicą na socjalu w domu gdy mąż tyra 12 godzin fizycznie, w oczekiwaniu na mieszkanie socjalne marzeń i zgrywanie wielkiej feministki.
Tak właśnie.
Mówiłam by skończyć ten temat.
Tez mnie to dziwi. Kiedys dziwilo mnie o wiele bardziej
Mam znajomych, ktorzy maja taki uklad. On tyra, on zajmuje sie domem i dziecmi (i robi to swietnie). Oni sa zadowoleni. A ja jak patrze z boku i pomijam kwestie finansowe, to widze, ze facetowi w dwa lata rzybylo lat 15.
Przykre.
Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Dokładnie...ja zdążę posprzątać tyle, ile pozwoli mi wchodzące wszędzie dziecko. Mogę ją zamknąć w kojcu na pół dnia i wziąć się za robienie muzeum, ale nie tędy droga wg mnie. Czasem nawet nie zdążę normalnie zjeść, bo co chwilę coś. Zazwyczaj jest tak, że M wraca z pracy i przejmuje małą a ja robię resztę, w sensie mycia garów, nastawiania kolejnego prania etc. Nie widzi problemu pomóc przy wieszaniu prania na suszarce czy umycia raz na jakiś czas 2 talerzy po jedzeniu. On pracuje zarobkowo 12h a ja niezarobkowo trochę więcej, bo to ja wstaję do małej, ja ją karmię w nocy i przebieram, bo wiem, że M musi się wyspać. Teraz, jak ma urlop to mi pomaga, bo może sobie potem pospać ile wlezie. Także...on ma wakacje i spi do oporu a ja z małą na nogach od tej 7 rano do wieczora. Dziadki pracują, więc luz mam dopiero po południu.
Ja się dziwię, że czasami nie mozesz normalnie zjesc
A jestes w stanie np. umyc naczynia czy wstawic pranie jak ktos inny zajmie sie dzieckiem.
Mysle, ze fajnie jak dziecko uczestnicy w takich czynnosciach. Obowiazki domowe staja sie dla nich czyms naturalnym.

Zreszta uwazam, ze nie mozna porownywac godzinowo pracy w domu i pracy fizycznej w magazynie czy fabryce.
Bez wzgledu na to jak bywa w domu ciezko (a bywa), to nie trzeba sie trzymac wyznaczonych godzinowo przerw, a plan pracy mozna sobie ustalic.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Jasne w sytuacji kiedy nie ma dzieci to oczywiste że sprząta i gotuje ten co w domu jest szybciej.
Jak są dzieci to nie da się sprzątnąć domu, uprać i ugotować. Tzn nie da się zrobić tego wszystkiego, bo owszem pranie jest wykonalne przy dzieciach, gotowanie też, ale wyciąganie ze zmywarki kiedy ktoś się rzuca do "pomocy" i chce wyciągac noże i talerze to hmmm niekoniecznie, podobnie jak prasowanie kiedy najmłodsze szarpie za deskę.
A wyrzucenie śmieci to jest kosmos samemu trwa 1 minutę, z dziećmi koło 10 jak nie więcej.
Do tego ciągle jest kupa, jeść a ona mnie bije, łeeeee, jeść, aaaaaaa, nudzi mi się, baja, aaaaa, kupa i tak cały czas

To nie jest tak że w domu kobieta nić nie robi, robi i to dużo ale czasem sama nie ma siły i potrzebuje snu czy odpoczynku a czasem pomocy w pracach domowych.
To też nie może byc tak że kobieta zap... 24/7 a facet tylko pracuje w pracy a w domu wypoczywa.


Kiedyś liczyłam sprzatnięcie domu gdy są dzieci zajmuje mi koło 3 dni. Kiedy jestem sama koło 3 godzin plus godzina na prasowanie.

Ja mam pewnie też inne podejście bo dla mnie czas spędzony w domu jest stanem tymczasowym, pracowałam i do pracy wkrótce wracam i wtedy co? Bez stałego i sensownego podziału obowiązków kobieta jest na dobrej drodze do pracy na 2 czy 3 etatach i jeszcze docinkach jak to wyglada w wielu domach osób z pokolenia naszych rodziców.


A i dzieci są "wspólne" kobiety i mężczyzny i nie jest to tylko problem i obowiązek kobiety ale obojga z nich.
Sprzatnięcie domu bez dzieci 3h.
Sprzatnięcie z dziećmi róznie- czasmai 3 razy dluzej.
Gotowanie, pranie, smieci- tle samo czasu.
Prasowanie ograniczylam do minimum.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:44   #3288
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Otóż to... dla mnie porozwalane wszędzie rzeczy i ciuchy, to bałagan. Kurz jak jeden dzień nie będzie starty, to świat się nie zawali. Gorzej, jak nie można swobodnie dojść do łazienki bez narażania życia lub zdrowia .
Jeden dzień?
Ja kurz ścieram tak od święta(dobra, myślcie sobie o mnie co chcecie, wreszcie wyrzuciłam to z siebie).

Może ktoś mnie zaraz zjedzie, ale jakbym nie mogła spokojnie wyłożyć naczyń ze zmywarki czy ugotować to bym dziecko włożyła do kojca, włączyła bajkę czy łotewa, trudno; pół godziny dziecka nie popsuje .
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2013-06-04 o 11:48
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:51   #3289
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jeden dzień?
Ja kurz ścieram tak od święta(dobra, myślcie sobie o mnie co chcecie, wreszcie wyrzuciłam to z siebie).
Na ciemnych meblach wszystko widać. Dziwię się sobie, że zdecydowałam się na taką durnotę. Nigdy więcej ciemnych mebli. Dobrze, że panele są jasne, bo by człowiek dostał nerwicy natręctw.

Dziecko ma roczek, więc do fazy pomagania bliżej, niż dalej. Uczyć ja będę, bo to nie dość, że rozwojowe, to jeszcze Znajoma z 3 latkiem gotuje i piecze ciasta. Też będę . Mnie mama nie uczyła, jak byłam mała, niestety. Moja mama od zawsze była taka samosia i nam kazała się wynosić z domu, bo ona musi posprzątać. Do dziś tak robi i do dziś mnie to dziwi. Sprzątanie w kilka osób skraca czas roboty i jeszcze milej się go spędza.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 11:52   #3290
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jeden dzień?
Ja kurz ścieram tak od święta(dobra, myślcie sobie o mnie co chcecie, wreszcie wyrzuciłam to z siebie).
Mam nadzieję, że piszesz prawdę, bo też ścieram kurz z półek od święta I mi ulzyło, że nie jestem sama

Edytowane przez 201607231707
Czas edycji: 2013-06-04 o 11:55
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:53   #3291
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Mma nadzieję, że piszesz prawdę, bo też ścieram kurz z półek od święta I mi ulzyło, że nie jestem sama
Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jeden dzień?
Ja kurz ścieram tak od święta(dobra, myślcie sobie o mnie co chcecie, wreszcie wyrzuciłam to z siebie).
High five
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:53   #3292
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Ciri...ja nie widzę niczego złego w daniu dziecka do kojca i włączenie mu bajki. Po prostu tego często nie chcę robić. Jakbym miała zmywarkę, byłabym w 7 niebie .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:55   #3293
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Na ciemnych meblach wszystko widać. Dziwię się sobie, że zdecydowałam się na taką durnotę. Nigdy więcej ciemnych mebli. Dobrze, że panele są jasne, bo by człowiek dostał nerwicy natręctw.
Na dole w salonie mamy ciemne i ja tam kurzu nie widzę, choćby było niesprzątane pół roku. Dobra, widzieć to widzę(po pół roku, nie po 2 tygodniach), ale mnie on nie rusza.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:56   #3294
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jeden dzień?
Ja kurz ścieram tak od święta(dobra, myślcie sobie o mnie co chcecie, wreszcie wyrzuciłam to z siebie).
.
Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że piszesz prawdę, bo też ścieram kurz z półek od święta I mi ulzyło, że nie jestem sama
Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
High five
Dołączam do waszego grona "brudasów". Perfekcyjna Pani Domu jest ze mnie ujowa
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:58   #3295
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Na dole w salonie mamy ciemne i ja tam kurzu nie widzę, choćby było niesprzątane pół roku. Dobra, widzieć to widzę(po pół roku, nie po 2 tygodniach), ale mnie on nie rusza.
Ja mam i ciemne i jasne, na jasnych nie widać totalnie nic (i są w moim pokoju, buhaha ), na ciemnych w salonie widać każdy pyłek kurzu.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:59   #3296
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jeden dzień?
Ja kurz ścieram tak od święta(dobra, myślcie sobie o mnie co chcecie, wreszcie wyrzuciłam to z siebie).

Może ktoś mnie zaraz zjedzie, ale jakbym nie mogła spokojnie wyłożyć naczyń ze zmywarki czy ugotować to bym dziecko włożyła do kojca, włączyła bajkę czy łotewa, trudno; pół godziny dziecka nie popsuje .
Na dzieciaki jest mnóstwo sposobów, nie tylko kojec na niewiadomo ile czy TV.
Zreszta ani jedno ani drugie nie jest tragedie, jaks ie to robi z glową.
Małe dziecko nie mające roku przed TV to wg mnie nieporozumienie

MonikaFaustyna
moje obserwowały pranie, zmywanie jak nie mogły w tym brać czynnego udziału. Owszem czasami naczynia czekały, ale niekoniecznie e wzgledu na dzieci
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 12:02   #3297
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Ja w ogóle rzadko sprzątam. U siebie w pokoju to pilnuję głównie, żeby podłoga była umyta i odkurzona, a tak to wszędzie zalegają jakieś papiery, książki, szkice, ubrania itp.
Ostatnio znalazłam swój rysunek z czasów kiedy miałam coś koło 6 lat za szafą o.O
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 12:05   #3298
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Na dzieciaki jest mnóstwo sposobów, nie tylko kojec na niewiadomo ile czy TV.
Zreszta ani jedno ani drugie nie jest tragedie, jaks ie to robi z glową.
Małe dziecko nie mające roku przed TV to wg mnie nieporozumienie

MonikaFaustyna
moje obserwowały pranie, zmywanie jak nie mogły w tym brać czynnego udziału. Owszem czasami naczynia czekały, ale niekoniecznie e wzgledu na dzieci
Jej pralka nie interesuje . W ogóle, z mężem jesteśmy trochę bałaganiarzami, ale się kontrolujemy .

Następnym razem, jak będzie trzeba kupić meble, to wszystkie będą jasne, żeby mnie kurz nie denerwował. Najgorszy i tak jest telewizor, na nim wszystko widać .

My rano oglądamy bajki na mini mini + i jest ok .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 12:10   #3299
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Na dzieciaki jest mnóstwo sposobów, nie tylko kojec na niewiadomo ile czy TV.
Zreszta ani jedno ani drugie nie jest tragedie, jaks ie to robi z glową.
Małe dziecko nie mające roku przed TV to wg mnie nieporozumienie
Dlatego napisałam, że łotewa. Każdy ma inne sposoby, pomysły, by zająć dziecko, a jak ktoś nie ma pomysłów to sadza przed tv i ok - byle nie na kilka godzin dziennie. Dziecku można wymyślić milion rzeczy, którymi ono może się zająć samo(trochę gorzej jest z takim niechodzącym).
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 12:14   #3300
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 9

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Jej pralka nie interesuje . W ogóle, z mężem jesteśmy trochę bałaganiarzami, ale się kontrolujemy .

Następnym razem, jak będzie trzeba kupić meble, to wszystkie będą jasne, żeby mnie kurz nie denerwował. Najgorszy i tak jest telewizor, na nim wszystko widać .

My rano oglądamy bajki na mini mini + i jest ok .
co jest ok?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.