Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-23, 17:15   #3271
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość

Tinker - od dłuższego czasu chciałam zapytać - czy to Twój uchaty na avatarku?
nie, znalazłam go w necie, a że ma podobny wytrzeszcz do mnie przy jedzeniu, to pokochałam
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 21:27   #3272
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Ja problemu w ogóle nie widzę.Nie czuje różnicy.A jemu powiedziałam skoro mu tak źle to niech zrobi wazektomie.
U nas też problemu nie ma, ja nie mogę, a Tż mówi, że to moja decyzja i moje zdrowie. Znam ryzyko i on też, więc zostają gumki, a kiedyś wazektomia.
Co Twój mąż na takie stwierdzenie?
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 21:27   #3273
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Piękny jest Taki pocieszny
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 10:27   #3274
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Chodzi oto że on powiedział mi coś takiego-zawsze to ja muszę się dostosowywać do Ciebie.Nie dałaś mi prawa wyboru.Powiedziałaś że nie chcesz mieć dziecka a ja nie mam innego wyjścia niż się do tego dostosować mimo że kiedyś może chciałbym mieć dzieci...

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Ogólnie dobrze się nam układa.Problem jest jeszcze jeden poniekąd właśnie związany z tym tematem.Ja ze względów zdrowotnych nie mogę brać hormonów.On o tym wiedział od początku, stosujemy prezerwatywy cały czas.Kiedyś mu to aż tak nie przeszkadzało bo miał nadzieję że jak bedziemy się starać o dziecko albo bedę w ciąży to w końcu będziemy się kochać bez choć przez jakiś czas.Sytuacja się zmieniła że nie chce mieć dzieci,nigdy nie pozwoliłam na to żebyśmy ryzykowali i kochali się bez. I on nie może pogodzić się z tym że jesteśmy skazani do końca życia na gumki.Ja osobiście różnicy nie czuję i dla mnie nie jest to problem.Dla niego bardzo duży problem do tego stopnia że przestaliśmy się kochać...



Możesz pomyśleć o spirali. Rozmawiałyśmy tu z dziewczynami ostatnio o tym. To rozwiązałoby problem antykoncepcji.


Co do męża możesz mu powiedzieć, ze ty rodzisz, on wychowuje. Niech się nastawi na urlop tacierzyński i rezygnację ze wszystkich wyjść i co tam robi po godzinach i niech już zacznie się przestawiać na zainteresowania dla rodzin z dziećmi.
U mnie podziałało antykoncepcyjnie, ale mam znajomych, u których mężowie się zgodzili i wychowują I trzeba im przyznać, że radzą sobie bardzo dobrze
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 10:28   #3275
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Ale może ona nie chce rodzić.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 10:46   #3276
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Możesz pomyśleć o spirali. Rozmawiałyśmy tu z dziewczynami ostatnio o tym. To rozwiązałoby problem antykoncepcji.


Co do męża możesz mu powiedzieć, ze ty rodzisz, on wychowuje. Niech się nastawi na urlop tacierzyński i rezygnację ze wszystkich wyjść i co tam robi po godzinach i niech już zacznie się przestawiać na zainteresowania dla rodzin z dziećmi.
U mnie podziałało antykoncepcyjnie, ale mam znajomych, u których mężowie się zgodzili i wychowują I trzeba im przyznać, że radzą sobie bardzo dobrze
Ale wychowuje się i tak razem i kochać też trzeba razem Aczkolwiek na początek dobry deal Naprawdę istnieją mężczyźni, którzy się na to zgodzili ? Fajnie

No właśnie, a co ze spiralą ?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 11:02   #3277
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ale wychowuje się i tak razem i kochać też trzeba razem Aczkolwiek na początek dobry deal Naprawdę istnieją mężczyźni, którzy się na to zgodzili ? Fajnie

No właśnie, a co ze spiralą ?

Dwóch kolegów z córkami. Obaj byli na tacierzyńskim i teraz dzielnie wychowują. Jednego żona nie chciała dziecka i generalnie to średnio ja ta córka obchodzi. On chciał i teraz ma. Drugiego żona ma absorbująca pracę i on musi poświęcać więcej czasu dla dziecka.
Jeden kolega ma dwóch synów i jakoś tak siłą rzeczy wszystko spadło na niego: biega z nimi na basen, hokej, piłkę, wspinaczkę. Co tam sobie wymyślą. A żona ma luz Obiad im zrobi i tyle
Mój mąż się na to nie pisze i tak mu brakuje czasu na hobby. A jak się dorwie w weekend do kompa to 14h czasem nie wystaje


A co ze spiralą?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 13:36   #3278
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Ja tak mam niestety, że u mnie hormonalna antykoncepcja odpada, bo miałam kiepskie wyniki na krzepnięcie krwi :-/
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 14:23   #3279
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Dwóch kolegów z córkami. Obaj byli na tacierzyńskim i teraz dzielnie wychowują. Jednego żona nie chciała dziecka i generalnie to średnio ja ta córka obchodzi. On chciał i teraz ma. Drugiego żona ma absorbująca pracę i on musi poświęcać więcej czasu dla dziecka.
Jeden kolega ma dwóch synów i jakoś tak siłą rzeczy wszystko spadło na niego: biega z nimi na basen, hokej, piłkę, wspinaczkę. Co tam sobie wymyślą. A żona ma luz Obiad im zrobi i tyle
Mój mąż się na to nie pisze i tak mu brakuje czasu na hobby. A jak się dorwie w weekend do kompa to 14h czasem nie wystaje


A co ze spiralą?
O proszę

To było w sumie pytanie do nowej koleżanki

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez malwine55 Pokaż wiadomość
Ja tak mam niestety, że u mnie hormonalna antykoncepcja odpada, bo miałam kiepskie wyniki na krzepnięcie krwi :-/
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 18:06   #3280
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Z tego co się orientowałam,lekarz powiedział że nie założy mi spirali bo nie rodziłam...więc w sumie tę opcję odrzuciłam

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Jest postęp, mąż powiedział że nigdy więcej nie poruszy tematu dziecka.Jeśli zmienie zdanie to ok a jeśli nie to nie.No i seks powrócił
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 19:39   #3281
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Z tego co się orientowałam,lekarz powiedział że nie założy mi spirali bo nie rodziłam...więc w sumie tę opcję odrzuciłam

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Jest postęp, mąż powiedział że nigdy więcej nie poruszy tematu dziecka.Jeśli zmienie zdanie to ok a jeśli nie to nie.No i seks powrócił
Nie poruszy tematu ale czy nie będzie w sobie tłumił? osobiście uważam, że to powinniście przegadać a nie tylko w nim stłumić jego zdanie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 20:46   #3282
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Spiralę niehormonalną może założyć Ci inny ginekolog, teraz to żaden problem, mimo nierodzenia . Na stronie właściwej spiralki często jest mapa lekarzy. Nie ciężko tez znaleźć to przez Google
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 08:50   #3283
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie poruszy tematu ale czy nie będzie w sobie tłumił? osobiście uważam, że to powinniście przegadać a nie tylko w nim stłumić jego zdanie.

Odnoszę wrażenie,że to że wracał do tego tematu wynikało z tych nacisków ze strony rodziny.Przed ślubem to zawsze ja gadałam o dzieciach on tak traktował tą decyzje jako "kiedyś się zobaczy".Teraz jednak gdziekolwiek się ruszymy jest temat dzieci.Prawie wszyscy koledzy w jego wieku mają już dziecko albo nawet dwoje.W pracy też ciągle mu koledzy powtarzają że chyba pomocy potrzebuje bo dziecka nie potrafi zrobić.Jego bracia młodszy i starszy mają już dawno dzieci.Kupiliśmy mieszkanie to też od razu był temat że podczas "święcenia" nowego miejsca może w końcu będę w ciąży.Dlatego też teraz właśnie jestem sfrustrowana bo ile można słuchać od wszystkich na ten temat.A on chyba dał się zmanipulować bo przecież wszyscy muszą mieć dzieci.Mam koleżankę która uparcie twierdzi że mi się odmieni.Brat mówi tak samo żebym się nie zarzekała.Mama na początku powiedziała że chyba zdurniałam bo są osoby które chcą dzieci a nie mogą.Teraz już zaakceptowała moją decyzję.Nikt nie rozumie bo jak to można nie chcieć dzieci.Bo życie takie puste, bo dla kogo będę żyć i jak mój mąż się ze mną rozwiedzie albo umrze to tak zawsze mi dziecko zostaje a tak będę sama...

Edytowane przez juka_juka
Czas edycji: 2015-06-25 o 08:55
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 08:59   #3284
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Odnoszę wrażenie,że to że wracał do tego tematu wynikało z tych nacisków ze strony rodziny.Przed ślubem to zawsze ja gadałam o dzieciach on tak traktował tą decyzje jako "kiedyś się zobaczy".Teraz jednak gdziekolwiek się ruszymy jest temat dzieci.Prawie wszyscy koledzy w jego wieku mają już dziecko albo nawet dwoje.W pracy też ciągle mu koledzy powtarzają że chyba pomocy potrzebuje bo dziecka nie potrafi zrobić.Jego bracia młodszy i starszy mają już dawno dzieci.Kupiliśmy mieszkanie to też od razu był temat że podczas "święcenia" nowego miejsca może w końcu będę w ciąży.Dlatego też teraz właśnie jestem sfrustrowana bo ile można słuchać od wszystkich na ten temat.A on chyba dał się zmanipulować bo przecież wszyscy muszą mieć dzieci.Mam koleżankę która uparcie twierdzi że mi się odmieni.Brat mówi tak samo żebym się nie zarzekała.Mama na początku powiedziała że chyba zdurniałam bo są osoby które chcą dzieci a nie mogą.Teraz już zaakceptowała moją decyzję.Nikt nie rozumie bo jak to można nie chcieć dzieci.Bo życie takie puste, bo dla kogo będę żyć i jak mój mąż się ze mną rozwiedzie albo umrze to tak zawsze mi dziecko zostaje a tak będę sama...
No rozumiem, jednak pogadaj z nim, żeby się też psychicznie nie wykończył przy takim gadaniu ludzi
fajnie, że ludzie zakładają, że się rozwiedziecie a podejście, że zostanie Ci dziecko, serio? Pójdzie na studia i wyjedzie, tyle będzie z tego bycia razem.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 09:05   #3285
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Rozwala mnie argument "są ludzie którzy chcą, a nie mogą mieć dzieci". No i co?

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 09:08   #3286
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Tak wiem, dlatego powtórzyłam mu że ma wybór..Dokładnie.Moi rodzice mają nas troje.I co z tego jak zostali sami.Jedna jest wyrodną córką i ma ich w dupie, mój brat mieszka za granicą, tylko ja jestem blisko.Ja jedyne czego się obawiam w życiu bez dzieci to święta.Lubię jak dom jest pełen ludzi a tak nie będzie.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 09:44   #3287
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Rozwala mnie argument "są ludzie którzy chcą, a nie mogą mieć dzieci". No i co?

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
Prawda?
Na poziomie: jedz ten szpinak, bo dzieci w Afryce głodują. Nie mówiąc o tym, że u osoby, która mi tak powie dopatruje się misji zbawienia świata, bo tak to brzmi.
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 16:38   #3288
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

efekt powtarzania, że każda kobieta MUSI mieć dziecko/braku legalnej aborcji/braku edukacji seksualnej itp.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...iadomosc.html?

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2015-06-25 o 16:39
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 20:33   #3289
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
efekt powtarzania, że każda kobieta MUSI mieć dziecko/braku legalnej aborcji/braku edukacji seksualnej itp.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...iadomosc.html?
Pewnie depresja poporodowa
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 21:22   #3290
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Witajcie,
mnie odrzuciło od dzieci... Widzę same plusy ich nie posiadania... Ale otoczenie jest okrutne: "chodzi Ci tylko o figure, pusta egositka, jaki będzie Twój cel w życiu!?"...
Najpiękniejsze jest to, że mogę robić co chcę. A moja koleżanka nie może nawet się ruszyć do kibla.
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 21:28   #3291
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Ryksa Pokaż wiadomość
Witajcie,
mnie odrzuciło od dzieci... Widzę same plusy ich nie posiadania... Ale otoczenie jest okrutne: "chodzi Ci tylko o figure, pusta egositka, jaki będzie Twój cel w życiu!?"...
Najpiękniejsze jest to, że mogę robić co chcę. A moja koleżanka nie może nawet się ruszyć do kibla.
Witaj,
Zgadza się, wg mnie także w bzw najpiękniejsza jest wolność.
A co do tekstu o egoistkach, zastanowiłabym się czy chce z taką osobą mieć cokolwiek wspólnego.

Swoją drogą, odkąd ktokolwiek musi się poświęcać dla kogoś innego? Może i jeśli sam tylko chce to bardzo pochwalam taką postawę, ale nikogo nie można zmusić. A tu próbuje się zmuszać kobiety do poświęcenia kariery (przynajmniej na jakiś czas), pasji, zdrowia i dużej części życia dla zlepka komórek/płodu/dziecka. Nie rozumiem tego i chyba na zawsze tak pozostanie. Choć to bardzo smutne wg mnie.
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 17:53   #3292
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Ryksa Pokaż wiadomość
Witajcie,
mnie odrzuciło od dzieci... Widzę same plusy ich nie posiadania... Ale otoczenie jest okrutne: "chodzi Ci tylko o figure, pusta egositka, jaki będzie Twój cel w życiu!?"...
Najpiękniejsze jest to, że mogę robić co chcę. A moja koleżanka nie może nawet się ruszyć do kibla.
Jak chca cie zbawiac i ratowac to im odpal, ze ty to myslisz globalnie, ratujesz swiat, bo ziemia jest juz przeludniona i ty myslisz o jej dobrze, wiec kto tu jest egoista? ty sie poswiecasz dla swiata, a oni tylko dla rodziny jak by ci ktos z poswiecaniem wyskoczyl. Ciekawe jak na taki argument by zareagowali.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 18:00   #3293
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak chca cie zbawiac i ratowac to im odpal, ze ty to myslisz globalnie, ratujesz swiat, bo ziemia jest juz przeludniona i ty myslisz o jej dobrze, wiec kto tu jest egoista? ty sie poswiecasz dla swiata, a oni tylko dla rodziny jak by ci ktos z poswiecaniem wyskoczyl. Ciekawe jak na taki argument by zareagowali.
na 99%, że będziesz samotna na starość i mąż Cię zostawi
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 18:41   #3294
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

http://egaga.pl/czym-kobieta-ma-wiek...macierzynstwa/

ostatnio tu cicho i spokojnie, więc chyba czas na jakąś wymianę zdań

zgadzam się z powyższymi badaniami z linka, a Wy ?

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2015-06-26 o 18:42
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 19:28   #3295
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
http://egaga.pl/czym-kobieta-ma-wiek...macierzynstwa/

ostatnio tu cicho i spokojnie, więc chyba czas na jakąś wymianę zdań

zgadzam się z powyższymi badaniami z linka, a Wy ?
Ja też się zgadzam. A prawda jest taka, że brzydko mówiąc, im głupsze dziewczę tym szybciej sobie spłodzi dziecko.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 20:16   #3296
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Nie każdy ma predyspozycje i chęci by pracować na "wyższych" i bardziej prestiżowych stanowiskach, a te niższe także są potrzebne. Po co taka kobieta miałaby czekać z urodzeniem dziecka, gdy je chce ;p?
Tak już to u nas jest (i niemal wszędzie), że zazwyczaj samorealizacja przesuwa to macierzyństwo. A odsetek osób naprawdę bezdzietnych (juz do końca życia) jest niewielki. I jeżeli się w nim znajdę, nie poczuję się z tego tytułu jakaś inteligentniejsza .

Nie wiem o czym tu dyskutować, że mamy to takie glupsze? Meh.. Nie.
Chęć samorealizacji cechująca, zazwyczaj, inteligentniejsza osoby wpływa na to przesunięcie, ale są w tej grupie także przyszłe mamy, więc nie postawię całkowicie-bezdzietnej nad matką bo chce mieć potomka . Wydaje mi się, że dość dobrze rozumiem chęć stworzenia rodziny większej i nie widzę tutaj połączenia z inteligencją, a preferencje zwykłe
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 21:05   #3297
carmageddon
Pełzanie
 
Avatar carmageddon
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Midgard
Wiadomości: 531
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Mój szef ostatnio kilka razy wyskoczył z pytaniem, kiedy dziecko Głupio się czuje słysząc teksty typu że już na mnie czas, żebym nie przegapiła tego momentu, będę żałować ple ple...Nawet matka mi takich tekstów nie sadzi. Sęk w tym, że nie wiem czy chce mieć to dziecko, przeraża mnie to wszystko, ciąża, poród i później ta niewola, która potrwa kilkanaście lat. Dla mnie to jakaś abstrakcja, nie wyobrażam sobie być w ciąży.
__________________
dumał nie dumał carem nie budiesz
carmageddon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 21:44   #3298
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez carmageddon Pokaż wiadomość
Mój szef ostatnio kilka razy wyskoczył z pytaniem, kiedy dziecko Głupio się czuje słysząc teksty typu że już na mnie czas, żebym nie przegapiła tego momentu, będę żałować ple ple...Nawet matka mi takich tekstów nie sadzi. Sęk w tym, że nie wiem czy chce mieć to dziecko, przeraża mnie to wszystko, ciąża, poród i później ta niewola, która potrwa kilkanaście lat. Dla mnie to jakaś abstrakcja, nie wyobrażam sobie być w ciąży.
mnie z kolei obawia znalezienie się sytuacji, w której to (za parę lat) potencjalny szef nie będzie chciał mnie zatrudnić, bo właśnie będę w wieku, gdzie "większość zachodzi w ciążę" i od razu będzie z góry zakładał, że ja na pewno też ile to razy czyta się nawet na Wizażu wypowiedzi typu "gdybym była szefem, to nie zatrudniłabym kobiety w wieku 27 (itp.) lat, najlepiej to mężczyzn albo dopiero panie po 40tce"
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 00:02   #3299
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Co o tym sądzicie?

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wi...0,1836625.html

"Jednym z głównych powodów stworzenia nowych przepisów było zablokowanie możliwości wyłudzania od ZUS wysokiego macierzyńskiego. Teraz aby dostawać przez rok 6 tys. zł miesięcznie, wystarczy raz opłacić w maksymalnej wysokości składkę ubezpieczeniową - ok. 3,7 tys. zł. W sumie więc taka kobieta może dostać nawet 70 tys. zł."


Skończy się cwaniakowanie. Tutaj cały wątek na ten temat jak matki cwaniakują z macierzyńskim na firmę.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=730792&page=21
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 01:41   #3300
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Co o tym sądzicie?

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wi...0,1836625.html

"Jednym z głównych powodów stworzenia nowych przepisów było zablokowanie możliwości wyłudzania od ZUS wysokiego macierzyńskiego. Teraz aby dostawać przez rok 6 tys. zł miesięcznie, wystarczy raz opłacić w maksymalnej wysokości składkę ubezpieczeniową - ok. 3,7 tys. zł. W sumie więc taka kobieta może dostać nawet 70 tys. zł."


Skończy się cwaniakowanie. Tutaj cały wątek na ten temat jak matki cwaniakują z macierzyńskim na firmę.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=730792&page=21
Super, ze utnie to cwaniakowanie. Bardzo do dupy jest to, ze pogorszy to sytuacje kobiet, ktore maja firmy od dluzszego czasu, a nie zakladaly je by wydoic pieniadze. Masakra.

Wyslane z dziadowskiego telefonu, wybaczcie.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 19:05:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.