Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-31, 13:23   #3301
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Znowu sie bede bac spac, bo rano otworze oczy a tu Brajan czeka

Ale i tak wiem, ze przez kolejne 20 edycji szp dzieci beda sie pojawiac
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2016-01-31 o 13:25
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 13:38   #3302
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
czyli decydujac sie na 2 dziecko juz spokojnie wiedzieli co moze sie stac
Ale ujawnia po 18 miesiącach w sensie albo wtedy albo nigdy, czy w sensie, że wcześniej na pewno nie, ale może i później? Bo jak to drugie, to 5 czy 6 lat to też jest "po 18 miesiącach" i mogli jednak nie wiedzieć, jeżeli choroba się ujawniła tak późno, że kolejne dziecko było w drodze albo już na świecie.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 13:46   #3303
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Niech sie wypowiedza obeznani, ale sadze ze jednak do tego 5 rz zycia to juz bylo wiadomo.
Jest pare postaci tej choroby z tego co wiem, wiec tym ciezxej cos powiedziec
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2016-01-31 o 13:47
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 20:02   #3304
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
A no fakt, zapomniałam. Nie wyjdę teraz z pokoju, bo jak wrócę, to w kącie może siedzieć dziecko
Ono może już być w kuchni
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 08:02   #3305
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Może było już wiadomo, ale lekarz powiedział że spokojnie kolejne będą zdrowe, bo to nie dziedziczna choroba (niestety takie sytuacje się zdarzają).
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 13:08   #3306
Must
Rozeznanie
 
Avatar Must
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 952
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nie "tak wyszło" tylko "dziecko się pojawiło". W takich rodzinach dzieci się pojawiają. Same. Jak w simsach 1.
umarłam
Must jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 19:45   #3307
pipimele
Raczkowanie
 
Avatar pipimele
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 429
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Może było już wiadomo, ale lekarz powiedział że spokojnie kolejne będą zdrowe, bo to nie dziedziczna choroba (niestety takie sytuacje się zdarzają).
Dwójka dzieci (rodzeństwo!) chore i choroba nie dziedziczna?
Błagam

Poczytuję ten wątek bardzo długo, akurat historia rodziny którą wrzucałyście dotknęła mnie osobiście. Nawet jeśli pozostałe dzieci są zdrowe, to dziewczynki - najprawdopodobniej - są nosicielkami choroby. (nosiciel - zdrowy, natomiast przekazuje chorobę potomstwu). Jaka taka osoba - nie życzę każdemu...
__________________
Boss 'ica






V
V
V
pipimele jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 05:34   #3308
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Mam kuzyna chorego na zanik mięśni... choroba jest dziedziczna i właśnie od strony matki czyli dziewczynki mogą być nosicielami.
Mój kuzyn ma dwójkę rodzeństwa młodszy brat jest zdrowy ale moja ciocia robiła badanie już w ciąży i już wtedy wiedziała że urodzi zdrowe dziecko (robili je w Niemczech nie wiem czy w Polsce robią? )

Jak dla mnie decydowanie się na tyle dzieci przy tak dużym obciążeniu genetycznym (chociaż 8 zdrowych dzieci to w tych czasach hardcore) jest głupotą... szczególnie że ta choroba jest naprawdę straszna...
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 06:16   #3309
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Znowu sie bede bac spac, bo rano otworze oczy a tu Brajan czeka

Ale i tak wiem, ze przez kolejne 20 edycji szp dzieci beda sie pojawiac
Mnie też szlag trafia za każdym razem, gdy czytam, że dziecko się "pojawiło" lub "stało się tak, że pani X ponownie zaszła w ciążę". Jakoś nie wierzę, że matka kilkorga dzieci nie wie, skąd się one biorą. Nie wierzę, że ktokolwiek powyżej pewnego wieku tego nie wie. To zwyczajna głupota i beztroska, nawet jeśli ktoś jest wierzący to chyba może się powstrzymać od uprawiania seksu w pewne dni (tzw.Watykańska ruletka). A najbardziej drażni mnie, że do tej głupoty dorabiany jest etos macierzyństwa.

Teraz, gdy niepracująca szlachta dostanie "po pińcet" na każde dziecko to dopiero zacznie się mnożyć na potęgę. I mimo to, dalej będą ciągnąć zasiłki i zapomogi (założymy się?). A w przyszłorocznej edycji SZP wcale tych "ubogich" nie będzie mniej, bo zacznie się jęczenie, że te "pińcet" ledwo starczy na pampersy, mleko modyfikowane i kaszki (co jest prawdą, ale patola raczej 500 przeliczy na butelki piwa i zabierze się do płodzenia).

Nawet w bogatej Anglii rząd Camerona polikwidował większość zasiłków, bo doszli do wniosku, że nie stać ich na sponsorowanie patologii. Niczego to sponsorowanie nie zmieniło w sytuacji dzieci, które nadal pozostały "underprivileged". A nasz rząd dalej wierzy, że wystarczy dać "pińcet" i sytuacja dzieci w rodzinach patologicznych (chroniczne bezrobocie z wyboru JEST patologią) zmieni się o 180 stopni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ciekawe, czy ten rząd jest taki naiwny, czy tak głupi.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 06:34   #3310
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Sens pomocy &quot;ubogim na własne życzenie&quot;, czyli Szlachetna Paczka cz.III

Moim zdaniem jest właśnie mądry, bo wie, gdzie kupić głosy. Patoli jest coraz więcej, to i elektoratu przybędzie.

Ja jestem pisowcem, ale właśnie z powodu tej debilnej reformy nie głosowałam na nich.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 09:19   #3311
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mnie też szlag trafia za każdym razem, gdy czytam, że dziecko się "pojawiło" lub "stało się tak, że pani X ponownie zaszła w ciążę". Jakoś nie wierzę, że matka kilkorga dzieci nie wie, skąd się one biorą.
Zapomnialas, ze niektore zostaly znalezione na ulicy. Wystarczy wyrobic dokumenty i juz masz dziecko
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 12:12   #3312
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nawet w bogatej Anglii rząd Camerona polikwidował większość zasiłków, bo doszli do wniosku, że nie stać ich na sponsorowanie patologii. Niczego to sponsorowanie nie zmieniło w sytuacji dzieci, które nadal pozostały "underprivileged". A nasz rząd dalej wierzy, że wystarczy dać "pińcet" i sytuacja dzieci w rodzinach patologicznych (chroniczne bezrobocie z wyboru JEST patologią) zmieni się o 180 stopni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ciekawe, czy ten rząd jest taki naiwny, czy tak głupi.
Nikt w to nigdy nie wierzył. To był zwykły sposób na pozyskanie łatwych głosów. Tyle.
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 12:30   #3313
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Teraz, gdy niepracująca szlachta dostanie "po pińcet" na każde dziecko to dopiero zacznie się mnożyć na potęgę. I mimo to, dalej będą ciągnąć zasiłki i zapomogi (założymy się?). A w przyszłorocznej edycji SZP wcale tych "ubogich" nie będzie mniej, bo zacznie się jęczenie, że te "pińcet" ledwo starczy na pampersy, mleko modyfikowane i kaszki (co jest prawdą, ale patola raczej 500 przeliczy na butelki piwa i zabierze się do płodzenia).
Obstawiam, że sporo osób może zrezygnować z pracy, bo bardziej będzie się opłacało "pińcet" na dziecko. No bo jak to tak dojeżdżać do pracy, harować? Za trójkę dzieciaków tyle samo kasy co za wypłatę. I gdzie będzie ta gromada beneficjentów, którzy tak chcą, a nie mogą znaleźć pracy? Zgadzam się, że lament o to, że pinionszków mało też będzie...
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 14:32   #3314
lila_lila
Raczkowanie
 
Avatar lila_lila
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 72
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

W rodzinach wielodzietnych, gdzie dostrzegane są objawy patologii często jest tak, że kobiety zachodzą w ciążę w wyniku gwałtu przez męża. Facet się nachleje i bierze, co jego, bo przecież mąż żony zgwałcić nie może. W naszym społeczeństwie istnieje ciche przyzwolenie na taki proceder. Duża ilość gwałtów, to właśnie takie gwałty ukryte, małżeńskie, których nikt nigdzie nie zgłasza.

Co do choroby obojga dzieci, to znam małżeństwo, którym urodziło się dziecko z zespołem downa. Było im bardzo ciężko i długo nie chcieli się zdecydować na kolejne dziecko, bo bardzo się bali, ze kolejne dziecko też będzie chore. Byli u wielu lekarzy i każdy im ciągle powtarzał, że to szansa jak 1: 10 000 000, że drugie dziecko urodzi się z jakąś wadą. No ale niestety drugie dziecko również ma zespół downa
__________________
"Człowiek, który wydrapał słowo H*J na ścianie, przecież jest lepszym poetą od ciebie"
Marcin Świetlicki /Druga połowa/
lila_lila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 14:36   #3315
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez lila_lila Pokaż wiadomość
Co do choroby obojga dzieci, to znam małżeństwo, którym urodziło się dziecko z zespołem downa. Było im bardzo ciężko i długo nie chcieli się zdecydować na kolejne dziecko, bo bardzo się bali, ze kolejne dziecko też będzie chore. Byli u wielu lekarzy i każdy im ciągle powtarzał, że to szansa jak 1: 10 000 000, że drugie dziecko urodzi się z jakąś wadą. No ale niestety drugie dziecko również ma zespół downa
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 16:26   #3316
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez lila_lila Pokaż wiadomość
W rodzinach wielodzietnych, gdzie dostrzegane są objawy patologii często jest tak, że kobiety zachodzą w ciążę w wyniku gwałtu przez męża. Facet się nachleje i bierze, co jego, bo przecież mąż żony zgwałcić nie może. W naszym społeczeństwie istnieje ciche przyzwolenie na taki proceder. Duża ilość gwałtów, to właśnie takie gwałty ukryte, małżeńskie, których nikt nigdzie nie zgłasza.
No OK - ale w kontekście Szlachetnej Paczki, należy tym ludziom kupić plejaka na osłodę czy jak?
Bo realna pomoc (uświadomić kobiecie, że coś jest nie tak, i pomóc jej odejść, stanąć na nogi itp.) jest jednak MEGA trudna. I nie wychodzi ładnie na zdjęciach, więc nie da sie zes*ać tęczą na święta.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 12:59   #3317
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
No OK - ale w kontekście Szlachetnej Paczki, należy tym ludziom kupić plejaka na osłodę czy jak?
Bo realna pomoc (uświadomić kobiecie, że coś jest nie tak, i pomóc jej odejść, stanąć na nogi itp.) jest jednak MEGA trudna. I nie wychodzi ładnie na zdjęciach, więc nie da sie zes*ać tęczą na święta.
Nie należy, ale można.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 13:02   #3318
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie należy, ale można.
Moim zdaniem należy jednak się zastanowić, jak wydać te pieniądze, żeby komuś faktycznie pomóc.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 13:43   #3319
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Moim zdaniem należy jednak się zastanowić, jak wydać te pieniądze, żeby komuś faktycznie pomóc.
Tzn. ?
Czasami przyjemność, która można uznać za niepraktyczna może przynieść świetne rezultaty.
Rzecz jasna, grunt to odpowiednia ocena sytuacji i dostosowanie pomocy do aktualnych potrzeb.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-04, 14:06   #3320
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Czasami przyjemność, która można uznać za niepraktyczna może przynieść świetne rezultaty.
Na przykład? W jakiej sytuacji tak sie stało?
Paczka jakoś nie publikuje success stories swoich rodzin.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 14:45   #3321
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A nasz rząd dalej wierzy, że wystarczy dać "pińcet" i sytuacja dzieci w rodzinach patologicznych (chroniczne bezrobocie z wyboru JEST patologią) zmieni się o 180 stopni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ciekawe, czy ten rząd jest taki naiwny, czy tak głupi.
Nie, nie, nie. Nasz rząd twierdzi, że to program DEMOGRAFICZNY, a nie socjalny - czyli że pińcet sprawi, że zacznie się rodzić więcej dzieci. Nawet już policzyli o ile - w ciągu dekady w najlepszym wypadku urodzi się o 278 000 dzieci więcej, niż urodziłoby się bez tych pińciuset. W tym samym czasie państwo wyda na to około 242 568 000 000 zł. Jak łatwo policzyć, jeden nowy obywatel pozyskany dzięki 500+ będzie "kosztował" jakieś 872 tys. zł.
szarri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 14:50   #3322
michalova
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 627
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Nie, nie, nie. Nasz rząd twierdzi, że to program DEMOGRAFICZNY, a nie socjalny - czyli że pińcet sprawi, że zacznie się rodzić więcej dzieci. Nawet już policzyli o ile - w ciągu dekady w najlepszym wypadku urodzi się o 278 000 dzieci więcej, niż urodziłoby się bez tych pińciuset. W tym samym czasie państwo wyda na to około 242 568 000 000 zł. Jak łatwo policzyć, jeden nowy obywatel pozyskany dzięki 500+ będzie "kosztował" jakieś 872 tys. zł.
Przeraża mnie to. Wydaje mi się, że sporu procent tych potencjalnych nowych obywateli to dzieci z rodzin patologicznych. Niestety większość takich dzieci dziedziczy zachowanie po rodzicach. Kurcze, zaleje nas fala szlachty...
__________________
.
michalova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 14:51   #3323
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Nie wydaje ci się, tylko tak jest. Ten program to populizm w czystej postaci.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 15:05   #3324
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez michalova Pokaż wiadomość
Przeraża mnie to. Wydaje mi się, że sporu procent tych potencjalnych nowych obywateli to dzieci z rodzin patologicznych. Niestety większość takich dzieci dziedziczy zachowanie po rodzicach. Kurcze, zaleje nas fala szlachty...
Niestety ale tak właśnie się stanie. Dzietność się zwiększy tylko materiał genetyczny pozostawia sporo do życzenia. Nie lubię nikogo szufladkować i zakładać, że jeśli ktoś urodził się w rodzinie patologicznej to skończy jako patol ale w większości przypadków tak niestety będzie. Nieliczna częśc zapewne wyrwie się z domowego środowiska ale większość przecież będzie powielać wzorce rodziców.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 10:56   #3325
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Biorąc pod uwagę ze nie mamy w kraju żadnego systemu wyrównywania szans dla dzieci z patologicznych rodzin, to niestety smutna prawda jest taka, że większość stanie się patologią. Tym bardziej gdy się słyszy jak to dobrze że mama zostanie z dziećmi w domu.
Lepiej by te pieniądze przeznaczyli obowiązkową edukację przedszkolną od lat 3-4 i na darmowe posiłki dla wszystkich dzieci w przedszkolach i szkołach.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 12:38   #3326
michalova
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 627
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę ze nie mamy w kraju żadnego systemu wyrównywania szans dla dzieci z patologicznych rodzin, to niestety smutna prawda jest taka, że większość stanie się patologią. Tym bardziej gdy się słyszy jak to dobrze że mama zostanie z dziećmi w domu.
Lepiej by te pieniądze przeznaczyli obowiązkową edukację przedszkolną od lat 3-4 i na darmowe posiłki dla wszystkich dzieci w przedszkolach i szkołach.
Jak na jakimś forum napisałam, że wolałabym żeby te pieniądze były przeznaczone bezpośrednio na żłobki, przedszkola, dodatkowe zajęcia, czy wycieczki bo skorzystają na tym głównie rodziny patologiczne i pewnie te 500 zł na dziecko pójdzie na przelew, to się dowiedziałam, że pewnie zaliczam się do tej grupy. Logika na poziomie hard. Wypowiedź pani z firmy "szlachta nie pracuje".
__________________
.
michalova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 12:49   #3327
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Na przykład? W jakiej sytuacji tak sie stało?
Paczka jakoś nie publikuje success stories swoich rodzin.
Nie mówię o akcji SzP konkretnie.
A skuteczne jest to wówczas, gdy rodzina jest w beznadziejnej sytuacji i wszelkie działania koncentruja się na jej poprawieniu, mimo tych starań trudna sytuacja trwa bardzo długo.
W takich sytuacjach rozrywka nawet taka jak granie na PS może miec pozytywne działanie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 12:55   #3328
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez michalova Pokaż wiadomość
Jak na jakimś forum napisałam, że wolałabym żeby te pieniądze były przeznaczone bezpośrednio na żłobki, przedszkola, dodatkowe zajęcia, czy wycieczki bo skorzystają na tym głównie rodziny patologiczne i pewnie te 500 zł na dziecko pójdzie na przelew, to się dowiedziałam, że pewnie zaliczam się do tej grupy. Logika na poziomie hard. Wypowiedź pani z firmy "szlachta nie pracuje".
Najsmutniejsze jest to że teraz można zapomnieć o nowych żłobkach czy przedszkolach, bo kasy nie będzie, a władza będzie miała wymówkę, że rodzina dostała 500zł, to może sama zapłacić.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 13:11   #3329
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie wydaje ci się, tylko tak jest. Ten program to populizm w czystej postaci.
Najbardziej przerażające jest to, że gdzieś przeczytałam, dlaczego to w zasadzie 500 zł. A nei 400 albo 600. Bo 500 lepiej brzmiało jako hasło w kampanii
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 13:17   #3330
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Właśnie w radio usłyszałam, że fundacja Wiosna organizuje akcję "Paczka dla seniora". Razem z jakimiś jednostkami wojskowymi. Jakoś teraz nie przeszkadza nikomu, że wojsko angażuje się w akcję charytatywne, jak przy WOŚP. I może mam złe wrażenie, ale że jak są święta, atmosfera itd. to "rumianki" są na tapecie, bo to bardziej medialne, a starsze osoby odbębniają kiedy indziej.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-22 18:19:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.