Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 15:50   #3301
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Dziękuję Właśnie przymierzam się do zakupu pierwszego, odpowiedniego biustonosza
przez internet ?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 16:24   #3302
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
przez internet ?
Raczej tak Wiem, że to nie jest najlepszy pomysł, ale u mnie brak takich sklepów.
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 16:50   #3303
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
generalnie pierwszy model to fuksja, a drugi, który pokazujesz, z allegro, to classic, jedyne co je łączy, to konstrukcja - HP. teoretycznie więc powinien na Ciebie pasować, mimo, że to inny stanik, ale nigdy nie wiadomo. no i ten drugi jest używany, a to też wpływa na jakość stanika, to jak leży itd.
No tak, o tym nie pomyślałam. To w takim razie będzie chyba ten, tak? http://allegro.pl/ewa-michalak-effun...454770017.html
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:51   #3304
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez ewulek10 Pokaż wiadomość
Ja zawsze mam za małe miseczki, bo lepiej wtedy wyglądają
Wydaje ci się. Wtedy często robi się wyraźna dolinka, i jak się na niej skupiasz, to wydaje ci się, że biust fajnie wygląda. Ale za małe miski deformują biust i sylwetkę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 22:22   #3305
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Mam głupie pytanie - dlaczego we wszystkich rozmiarówkach przy 85 cm pod biustem wychodzi rozmiar 85? Do tej pory nosiłam 85 i były za szerokie. Czy raczej kierować się tym, że od pomiaru odjąć 5 cm i zaokrąglić w dół do najbliższego rozmiaru (czyli 80)? Pytam, bo wszędzie mi tak wychodzi, a jak podałam Wam wymiary powiedziałyście, że 80 W sumie jak byłam u brafitterki to ona też od razu zaczęła wyszukiwać 80tki.


Mam chętkę na tego fuksjowego Effuniaka, z kalkulatora wychodzi mi 85, ale jak przymierzałam ten rozmiar wydawał mi się odrobinę zbyt luźny w obwodzie (pod biustem mam 84-85 ciasno). Z kolei 80tka była bardzo ciasna. Głupio mi iść drugi raz do sklepu tylko po to, żeby przymierzyć


Zresztą każdy ciaśniejszy obwód będzie mi się wbijał w ciało i zostawiał ślady, bo mam trochę za dużo tłuszczyku
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 00:55   #3306
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam głupie pytanie - dlaczego we wszystkich rozmiarówkach przy 85 cm pod biustem wychodzi rozmiar 85? Do tej pory nosiłam 85 i były za szerokie. Czy raczej kierować się tym, że od pomiaru odjąć 5 cm i zaokrąglić w dół do najbliższego rozmiaru (czyli 80)? Pytam, bo wszędzie mi tak wychodzi, a jak podałam Wam wymiary powiedziałyście, że 80 W sumie jak byłam u brafitterki to ona też od razu zaczęła wyszukiwać 80tki.


Mam chętkę na tego fuksjowego Effuniaka, z kalkulatora wychodzi mi 85, ale jak przymierzałam ten rozmiar wydawał mi się odrobinę zbyt luźny w obwodzie (pod biustem mam 84-85 ciasno). Z kolei 80tka była bardzo ciasna. Głupio mi iść drugi raz do sklepu tylko po to, żeby przymierzyć


Zresztą każdy ciaśniejszy obwód będzie mi się wbijał w ciało i zostawiał ślady, bo mam trochę za dużo tłuszczyku
Nie we wszystkich. W Effunikach tak jest. W niektórych firmach trzeba i z 10 cm odjąć, jak ktoś lubi ścisłe biustonosze.

A co do tłuszczyku, to chyba nie można za bardzo myśleć w ten sposób, bo jeśli jest go odpowiednia warstewka to wszystko będzie troszkę się wcinało. Nawet dośćszczupłym osobom się wcina tu i ówdzie, bo mięśnie na plecach też nie są cały czas napięte. Nie możesz wybierać za luźnego obwodu tylko po to, żeby nie było widać nieówności. A co do efektów estetycznych to dziewczyny często coś wspominają, że wolą szersze staniki, takie zapinane na więcej haftek. Zresztą popytaj na balkonetce może o to.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 09:03   #3307
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny chciałam się uświadomić wreszcie, ale czeka mnie wycieczka do większego miasta. Mam dwa pytania:
1. Czy w esotiq też mają dobrze dobrane ? Gdzieś na wizażu mi mignęło coś takiego, a zawsze mi się wydawało że to "zwykły" sklep z bielizną.

2. Potrzebuję na sobotę cielisty-gładki biustonosz. Z jakiej firmy znajdę taki ? Jeśli to coś powie to będe jechała do Szczecina
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 09:12   #3308
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Esotiq ma gładkie cieliste (sama tam kupiłam), w rozsądnych cenach. Niestety, obwody są bardzo rozciągliwe a modele nie najlepiej skonstruowane - miseczki E i większe są za płaskie i za obszerne, tym samym rozpłaszczają biust, rozsmarowując go po klatce.

Moje idealne "cielaki" to Biszkopty i Karmelki (z akcentem na te pierwsze) od Effuniaka - nadają piersiom pożądany kształt

W kwestii babci - bardzo Wam dziękuję. Rozglądałam się stacjonarnie za secondhandowym stanikiem na próbę, ale nie znalazłam. Wypatrzyłam kilka na Allegro, jeśli dziś popołudniu nie dorwę odpowiedniego biustonosza, zamówię Panache'a w odpowiednim rozmiarze na All.
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 09:16   #3309
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Czyli rozumiem, że pierwszy lepiej kupić gdzie indziej niż w Esotiq?
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 18:27   #3310
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja mam 2 z Esotiq - 75F i 80E (półusztywniane, zakończone koronką) i nie powiedziałabym, żeby rozpłaszczały mi biust, wręcz ładnie wypychają go do przodu, nawet koleżanki w pracy zauważyły Co do rozciągliwości obwodów ciężko mi powiedzieć, bo mam je od niedawna.

Polazłam do sklepu jeszcze raz przymierzyć Effuniaki i wyszło mi, że 85tka jest odrobinę za luźna, widać było jak się marszczyła, zwłaszcza pod pachami. Myślę, że lepiej kupię 80tkę i przez jakiś czas będę nosić z przedłużką.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 19:18   #3311
Izabela_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witam, nigdy nie zaglądałam na ten wątek ale nie raz obiło mi się o uszy o źle dobranych biustonoszach. Miałam dziś trochę czasu, więc postanowiłam wpaść do miejscowego sklepu i kupić jakiś odpowiedni - taki, który nigdzie nie będzie odstawał. Gdy dotarłam do sklepu, zauważyłam szyld brafiter. Pomyślałam od razu: coś dla mnie. Pokazałam w sklepie jak leży mój stanik. Pani stwierdziła, że moje 75 A, powinnam zamienić na B. Następnie podawała mi niezliczone ilości staników i... żaden nie pasował. A to były za ciasne w obwodzie, a to za duża miska Pani stwierdziła że mam nietypową budowę. Skończyło się na tym, że kupiłam bezszwowy biustonosz, który chyba najlepiej leżał ze wszystkich (ale i tak nie idealnie). Po za tym dość mało "powiększa" moje piersi (jeśli można je tak w ogóle nazwać). Diagnoza? Szeroki obwód (jak na tak szczupłą osobę), małe piersi, szeroko rozstawione. Mam 18 lat, jedyne co pozostało to mieć nadzieję, że jeszcze urosną, bo naprawdę nie wiem jak mam kupować sobie staniki
__________________
RIP FARBOWANIE 15 I 2012
Izabela_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 19:56   #3312
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Czy ktoras z was miala staniki firmy Kostar? Mam mozliwosc kupic o ten http://sklepkostar.pl/index.php?p350...174-soft-39-99 w przystepnej cenie i moim rozmiarze i zastanawiam się, czy są to staniki... dobre?
Dzięki a odpowiedz
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 22:00   #3313
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
[I][COLOR="Purple"]Ja mam 2 z Esotiq - 75F i 80E (półusztywniane, zakończone koronką) i nie powiedziałabym, żeby rozpłaszczały mi biust, wręcz ładnie wypychają go do przodu, nawet koleżanki w pracy zauważyły Co do rozciągliwości obwodów ciężko mi powiedzieć, bo mam je od niedawna.
Ja mam usztywniane - jeden gładki, jeden wykończony koronką, oba z wyjmowanymi wkładkami. I oba mają ten sam problem - za płytkie miski. Wraz ze wzrostem kolejne miski robią się przede wszystkim szersze (mają większą średnicę) a nie głębsze, nie rosną proporcjonalnie, że tak to ujmę Początkowo byłam zadowolona przynajmniej z obwodów, ale dość szybko zaczęły mocno się rozciągać. Mam dwa staniki Esotiq 65 F. Po kilku tygodniach nawet przy 71-72 cm ciasno pod biustem, przesuwały się w obie strony. Teraz, kiedy ciasno pod biustem mam 69 cm boję się nawet je przymierzać...
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 22:20   #3314
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Ja mam usztywniane - jeden gładki, jeden wykończony koronką, oba z wyjmowanymi wkładkami. I oba mają ten sam problem - za płytkie miski. Wraz ze wzrostem kolejne miski robią się przede wszystkim szersze (mają większą średnicę) a nie głębsze, nie rosną proporcjonalnie, że tak to ujmę Początkowo byłam zadowolona przynajmniej z obwodów, ale dość szybko zaczęły mocno się rozciągać. Mam dwa staniki Esotiq 65 F. Po kilku tygodniach nawet przy 71-72 cm ciasno pod biustem, przesuwały się w obie strony. Teraz, kiedy ciasno pod biustem mam 69 cm boję się nawet je przymierzać...
Usztywniane przymierzałam, ale żaden nie przypadł mi do gustu, faktycznie było coś nie tak z miseczkami. Półusztywniany wygląda u mnie o wiele lepiej.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 23:01   #3315
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Ja mam usztywniane - jeden gładki, jeden wykończony koronką, oba z wyjmowanymi wkładkami. I oba mają ten sam problem - za płytkie miski. Wraz ze wzrostem kolejne miski robią się przede wszystkim szersze (mają większą średnicę) a nie głębsze, nie rosną proporcjonalnie, że tak to ujmę Początkowo byłam zadowolona przynajmniej z obwodów, ale dość szybko zaczęły mocno się rozciągać. Mam dwa staniki Esotiq 65 F. Po kilku tygodniach nawet przy 71-72 cm ciasno pod biustem, przesuwały się w obie strony. Teraz, kiedy ciasno pod biustem mam 69 cm boję się nawet je przymierzać...
może gdy je kupowałaś obwód był za ciasny?
za ciasny obwód szybciej się niszczy - nitki i gumki, z których jest wykonany mogą nie wytrzymać zbyt dużego naciągnięcia, rozciągają się więc szybciej i w efekcie stanik robi się za luźny.
ale nie znam właściwie staników tej firmy, może po prostu są rozciągliwe i tyle.

Cytat:
Napisane przez Izabela_123 Pokaż wiadomość
Witam, nigdy nie zaglądałam na ten wątek ale nie raz obiło mi się o uszy o źle dobranych biustonoszach. Miałam dziś trochę czasu, więc postanowiłam wpaść do miejscowego sklepu i kupić jakiś odpowiedni - taki, który nigdzie nie będzie odstawał. Gdy dotarłam do sklepu, zauważyłam szyld brafiter. Pomyślałam od razu: coś dla mnie. Pokazałam w sklepie jak leży mój stanik. Pani stwierdziła, że moje 75 A, powinnam zamienić na B. Następnie podawała mi niezliczone ilości staników i... żaden nie pasował. A to były za ciasne w obwodzie, a to za duża miska Pani stwierdziła że mam nietypową budowę. Skończyło się na tym, że kupiłam bezszwowy biustonosz, który chyba najlepiej leżał ze wszystkich (ale i tak nie idealnie). Po za tym dość mało "powiększa" moje piersi (jeśli można je tak w ogóle nazwać). Diagnoza? Szeroki obwód (jak na tak szczupłą osobę), małe piersi, szeroko rozstawione. Mam 18 lat, jedyne co pozostało to mieć nadzieję, że jeszcze urosną, bo naprawdę nie wiem jak mam kupować sobie staniki
jakie są Twoje wymiary?
mierzyłaś Audelle model Fiore, coś Agio, OnlyHer?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja mam 2 z Esotiq - 75F i 80E (półusztywniane, zakończone koronką) i nie powiedziałabym, żeby rozpłaszczały mi biust, wręcz ładnie wypychają go do przodu, nawet koleżanki w pracy zauważyły Co do rozciągliwości obwodów ciężko mi powiedzieć, bo mam je od niedawna.

Polazłam do sklepu jeszcze raz przymierzyć Effuniaki i wyszło mi, że 85tka jest odrobinę za luźna, widać było jak się marszczyła, zwłaszcza pod pachami. Myślę, że lepiej kupię 80tkę i przez jakiś czas będę nosić z przedłużką.
na którą haftkę zapinałaś 85? na najluźniejszą?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam głupie pytanie - dlaczego we wszystkich rozmiarówkach przy 85 cm pod biustem wychodzi rozmiar 85? Do tej pory nosiłam 85 i były za szerokie. Czy raczej kierować się tym, że od pomiaru odjąć 5 cm i zaokrąglić w dół do najbliższego rozmiaru (czyli 80)? Pytam, bo wszędzie mi tak wychodzi, a jak podałam Wam wymiary powiedziałyście, że 80 W sumie jak byłam u brafitterki to ona też od razu zaczęła wyszukiwać 80tki.


Mam chętkę na tego fuksjowego Effuniaka, z kalkulatora wychodzi mi 85, ale jak przymierzałam ten rozmiar wydawał mi się odrobinę zbyt luźny w obwodzie (pod biustem mam 84-85 ciasno). Z kolei 80tka była bardzo ciasna. Głupio mi iść drugi raz do sklepu tylko po to, żeby przymierzyć


Zresztą każdy ciaśniejszy obwód będzie mi się wbijał w ciało i zostawiał ślady, bo mam trochę za dużo tłuszczyku
Effuniaków zazwyczaj się tak nie zaokrągla - są to ścisłe staniki i uważa się, że nie jest to potrzebne - czyli powinna pasować 85, no ale właśnie - powinna.
to że zawsze nosiłaś 85 i były za luźne, to nic nie znaczy - każda firma i każdy model rządzi się swoimi prawami.
mam 69cm pod biustem i noszę staniki z obwodem 70, jeśli są ścisłymi stanikami. tak jak np. effuniak teoretycznie jest.
najważniejsze jest, abyś czuła się wygodnie...
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 00:45   #3316
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Ja mam usztywniane - jeden gładki, jeden wykończony koronką, oba z wyjmowanymi wkładkami. I oba mają ten sam problem - za płytkie miski. Wraz ze wzrostem kolejne miski robią się przede wszystkim szersze (mają większą średnicę) a nie głębsze, nie rosną proporcjonalnie, że tak to ujmę Początkowo byłam zadowolona przynajmniej z obwodów, ale dość szybko zaczęły mocno się rozciągać. Mam dwa staniki Esotiq 65 F. Po kilku tygodniach nawet przy 71-72 cm ciasno pod biustem, przesuwały się w obie strony. Teraz, kiedy ciasno pod biustem mam 69 cm boję się nawet je przymierzać...
Ta firma raczej nie ma dobrej opinii. Nie kupowałam, nigdy od nich biustonosza, ale nawet z majtek zrezygnowałam po tym jak po kupieniu kilku par majtek po paru praniach jedne się rozciągnęły tak, że są za duze a inne skurczyły, tak że są za małe

---------- Dopisano o 01:44 ---------- Poprzedni post napisano o 01:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Izabela_123 Pokaż wiadomość
Witam, nigdy nie zaglądałam na ten wątek ale nie raz obiło mi się o uszy o źle dobranych biustonoszach. Miałam dziś trochę czasu, więc postanowiłam wpaść do miejscowego sklepu i kupić jakiś odpowiedni - taki, który nigdzie nie będzie odstawał. Gdy dotarłam do sklepu, zauważyłam szyld brafiter. Pomyślałam od razu: coś dla mnie. Pokazałam w sklepie jak leży mój stanik. Pani stwierdziła, że moje 75 A, powinnam zamienić na B. Następnie podawała mi niezliczone ilości staników i... żaden nie pasował. A to były za ciasne w obwodzie, a to za duża miska Pani stwierdziła że mam nietypową budowę. Skończyło się na tym, że kupiłam bezszwowy biustonosz, który chyba najlepiej leżał ze wszystkich (ale i tak nie idealnie). Po za tym dość mało "powiększa" moje piersi (jeśli można je tak w ogóle nazwać). Diagnoza? Szeroki obwód (jak na tak szczupłą osobę), małe piersi, szeroko rozstawione. Mam 18 lat, jedyne co pozostało to mieć nadzieję, że jeszcze urosną, bo naprawdę nie wiem jak mam kupować sobie staniki
Typowy kit do wciskania "pani ma nietypową budowę" - nieprawda, staniki są tak zaprojektowane że jakiś model musi pasować, chyba, że ktoś ma poważne zniekształcenie. To sklep albo nie ma właściwych modeli albo twoich rozmiarów, prawdopodobnie jedno i drugie.

---------- Dopisano o 01:45 ---------- Poprzedni post napisano o 01:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że pierwszy lepiej kupić gdzie indziej niż w Esotiq?
I kolejne też.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 06:07   #3317
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
na którą haftkę zapinałaś 85? na najluźniejszą?

Effuniaków zazwyczaj się tak nie zaokrągla - są to ścisłe staniki i uważa się, że nie jest to potrzebne - czyli powinna pasować 85, no ale właśnie - powinna.
to że zawsze nosiłaś 85 i były za luźne, to nic nie znaczy - każda firma i każdy model rządzi się swoimi prawami.
mam 69cm pod biustem i noszę staniki z obwodem 70, jeśli są ścisłymi stanikami. tak jak np. effuniak teoretycznie jest.
najważniejsze jest, abyś czuła się wygodnie...
Na najluźniejszej było zbyt luźno, na już lepiej, ale idealnie było na ostatniej. Nie wiem, być może był już trochę rozciągnięty przez klientki, które mierzyły go wcześniej?
Np 85tka z innego modelu (ale też Effuniak) była tak samo ciasna jak 80tka (ale z kolei mieli tylko miseczkę DD, która była za mała).

W kalkulatorze na stronie Ewy Michalak po wpisaniu wymiarów wyszło mi właśnie 85DD

W sklepie stacjonarnym tego stanika nie kupię, zostaje mi allegro, a nie chciałabym kupić zbyt luźnego.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 06:25   #3318
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ta firma raczej nie ma dobrej opinii. Nie kupowałam, nigdy od nich biustonosza, ale nawet z majtek zrezygnowałam po tym jak po kupieniu kilku par majtek po paru praniach jedne się rozciągnęły tak, że są za duze a inne skurczyły, tak że są za małe

---------- Dopisano o 01:44 ---------- Poprzedni post napisano o 01:41 ----------


Typowy kit do wciskania "pani ma nietypową budowę" - nieprawda, staniki są tak zaprojektowane że jakiś model musi pasować, chyba, że ktoś ma poważne zniekształcenie. To sklep albo nie ma właściwych modeli albo twoich rozmiarów, prawdopodobnie jedno i drugie.

---------- Dopisano o 01:45 ---------- Poprzedni post napisano o 01:44 ----------


I kolejne też.
Majtki i piżamki mam od nich i sobie chwalę
Po biustonosz faktycznie tam nie pójdę - jutro czeka mnie wyjazd do Szczecina i napad na ich uświadomione sklepy
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 09:13   #3319
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Na najluźniejszej było zbyt luźno, na już lepiej, ale idealnie było na ostatniej. Nie wiem, być może był już trochę rozciągnięty przez klientki, które mierzyły go wcześniej?
Np 85tka z innego modelu (ale też Effuniak) była tak samo ciasna jak 80tka (ale z kolei mieli tylko miseczkę DD, która była za mała).

W kalkulatorze na stronie Ewy Michalak po wpisaniu wymiarów wyszło mi właśnie 85DD

W sklepie stacjonarnym tego stanika nie kupię, zostaje mi allegro, a nie chciałabym kupić zbyt luźnego.
trudno wyczuć, ale jeśli od razu zapięłaś się na najciaśniejsza i dopiero wtedy czułaś się wygodnie, to był za luźny.
a to, że 85 z innego modelu był ciaśniejszy, to też może wynika po prostu z tego, że to inny model, inny materiał :P

na allegro w opisie aukcji zazwyczaj są podane wymiary obwodu stanika w spoczynku i po naciągnięciu, może tym się kieruj...

a kalkulatory to kalkulatory życie to życie.

zawsze możesz wymienić.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 18:07   #3320
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
trudno wyczuć, ale jeśli od razu zapięłaś się na najciaśniejsza i dopiero wtedy czułaś się wygodnie, to był za luźny.
a to, że 85 z innego modelu był ciaśniejszy, to też może wynika po prostu z tego, że to inny model, inny materiał :P

na allegro w opisie aukcji zazwyczaj są podane wymiary obwodu stanika w spoczynku i po naciągnięciu, może tym się kieruj...

a kalkulatory to kalkulatory życie to życie.

zawsze możesz wymienić.
Przy tym 80F podane jest 70 cm w spoczynku i ok 85 po naciągnięciu. Wydaje mi się, że najlepiej będzie kupić jednak 80tkę i na początku nosić z przedłużką, aż się trochę rozciągnie przy normalnym użytkowaniu.

A może ja się po prostu dobrze zmierzyć nie umiem, bo jak teraz zmierzyłam się tak na bardzo bardzo ciasno to mi nawet 82 cm wyszło
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:35   #3321
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witajcie! Od dawna słyszałam o dobrze dobranych biustonoszach, ale w końcu postanowiłam w takie zainwestować Wg pomiarów (71 pod biustem, 87 biust) wychodzi mi rozmiar 65 DD / 30 DD. Swoje poszukiwania rozpoczęłam od allegro, sklepów internetowych, ale chciałam przymierzyć coś w realu, Niestety przy pierwszym podejściu nie znalazłam swojego rozmiaru Zastanawiałam się nad biustonoszami Marcs&Spencer (wiem, że to nie jest bieliźniarska firma), macie z nimi doświadczenie, warto taki kupić chociaż na próbę? I czy znacie, możecie coś napisać o modelach Panache Eliza, Erin i Freya Erica? Z góry dziękuję

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2012-08-22 o 21:37
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 06:59   #3322
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Nie umiem sobie poradzić z rozmiarem
Skorzystałam z kalkulatora w pierwszym poście i wyszło mi 32D/70D (małobiuściasta ).
Chciałam pooglądać w sklepie do którego jadę (Ebras) modele i tam rozmiarówka jest 70 D (polskie) czy to ten sam rozmiar który "wyliczyłam" z kalkulatora ? Wiem, że i tak muszę mierzyć żeby być pewna rozmiaru ale tak orientacyjnie pytam.
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:16   #3323
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Witajcie! Od dawna słyszałam o dobrze dobranych biustonoszach, ale w końcu postanowiłam w takie zainwestować Wg pomiarów (71 pod biustem, 87 biust) wychodzi mi rozmiar 65 DD / 30 DD. Swoje poszukiwania rozpoczęłam od allegro, sklepów internetowych, ale chciałam przymierzyć coś w realu, Niestety przy pierwszym podejściu nie znalazłam swojego rozmiaru Zastanawiałam się nad biustonoszami Marcs&Spencer (wiem, że to nie jest bieliźniarska firma), macie z nimi doświadczenie, warto taki kupić chociaż na próbę? I czy znacie, możecie coś napisać o modelach Panache Eliza, Erin i Freya Erica? Z góry dziękuję
Niektórzy sobie chwalą M&S, a inni wręcz przeciwnie, wiec trudno powiedzieć. Zawsze możesz iść , poprzymierzać i przekonać się sama czy tobie pasują.


Jeśli interesują cię konkretne modele, to idź na balkonetka.pl, wpisz w wyszukiwarkę te modele, wybierz zakładkę recenzje i poczytaj.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Nie umiem sobie poradzić z rozmiarem
Skorzystałam z kalkulatora w pierwszym poście i wyszło mi 32D/70D (małobiuściasta ).
Chciałam pooglądać w sklepie do którego jadę (Ebras) modele i tam rozmiarówka jest 70 D (polskie) czy to ten sam rozmiar który "wyliczyłam" z kalkulatora ? Wiem, że i tak muszę mierzyć żeby być pewna rozmiaru ale tak orientacyjnie pytam.
Jak jedziesz do sklepu stacjonarnego, to sobie i tak poprzymierzasz. Możesz równie dobrze zacząć od 70 D. Nie ma się co skupiać na jednym rozmiarze, bo i tak rózne firmy mają różne rozmiarówki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 13:33   #3324
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Niektórzy sobie chwalą M&S, a inni wręcz przeciwnie, wiec trudno powiedzieć. Zawsze możesz iść , poprzymierzać i przekonać się sama czy tobie pasują.


Jeśli interesują cię konkretne modele, to idź na balkonetka.pl, wpisz w wyszukiwarkę te modele, wybierz zakładkę recenzje i poczytaj.
Byłam w M&S, ale najmniejsze zaczynały się od 32, także niczego nie przymierzyłam. Zanim dostałam odpowiedź tutaj (dziękuję ) poszukałam w google i trafiłam na balkonetkę oraz na forum biuściastych na GW. Poczytałam i ogólnie się do nich zniechęciłam. Chociaż wiadomo każda z forumowiczek pisze, aby mierzyć samemu, bo wiadomo co biust to inne wymagania
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:03   #3325
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Byłam w M&S, ale najmniejsze zaczynały się od 32, także niczego nie przymierzyłam. Zanim dostałam odpowiedź tutaj (dziękuję ) poszukałam w google i trafiłam na balkonetkę oraz na forum biuściastych na GW. Poczytałam i ogólnie się do nich zniechęciłam. Chociaż wiadomo każda z forumowiczek pisze, aby mierzyć samemu, bo wiadomo co biust to inne wymagania
Uważam, że balkonetka sprawdza się najlepiej, jeśłi chodzi o zbieranie informacji o konkretnym modelu. Trzeba tylko nauczyć się jej używać. Naprawdę polecam.


A czy miałaś kiedykolwiek jakiś stanik, który pasował i ładnie leżał (nawet w innym rozmiarze niż obecny)? Bo to jest dobry punkt wyjścia.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:21   #3326
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

hej dziewczyny,
moje wymiary to 86cm w biuście i 68cm pod biustem. staniki dobierałam sobie sama metodą prób i błędów, na podstawie kalkulatora mariski. ten kalkulator wyliczył mi że powinnam mieć rozmiar 30DD, ale wydawał mi się za duży więc kupiłam stanik 60D/28D. okazał się jednak za mały (co było do przewidzenia ) - piersi wylewały się z miseczek, pod pachą tworzyły się "bułki" i ogólnie tragedia. obwód chyba też był za mały bo przy zapięciu na najluźniejszą haftkę wrzynał mi się pod piersiami. był to stanik Panache Confetti.

kupiłam więc większy stanik La Senzy, w zalecanym rozmiarze 30DD/65DD. obwód i fiszbiny leżą jak marzenie, nic się nie wrzyna, pierś jest cała zakryta, ale wydaje mi się że miseczki są jednak za duże. kiedy nie jestem idealnie wyprostowana/ np. podczas schylania się, miseczki odstają! tak jakby piersi niecałkowicie je wypełniały.

nie wiem już co zrobić, bo pośrednich rozmiarów już nie ma (między miseczkami za małymi a za dużymi). czy może to być wina złego kroju stanika? ten jest dość zabudowany ;-)

Edytowane przez softgrey
Czas edycji: 2012-08-23 o 16:23
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 17:11   #3327
Izabela_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz ale wczoraj nie miałam możliwości pomiaru. Pod biustem mam 76, w biuście - 85. Dobrano mi biustonosz B 70. Najgorszy problem jest z miseczkami bo mam trochę jakby "stożkowate" piersi i na czubku niby jest ok, ale bardziej od brodawki jest pusto (nie wiem jak to wytłumaczyć) I do tego, tak jak wcześniej pisałam, są dość szeroko rozstawione.
__________________
RIP FARBOWANIE 15 I 2012
Izabela_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 17:44   #3328
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Izabela_123 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz ale wczoraj nie miałam możliwości pomiaru. Pod biustem mam 76, w biuście - 85. Dobrano mi biustonosz B 70. Najgorszy problem jest z miseczkami bo mam trochę jakby "stożkowate" piersi i na czubku niby jest ok, ale bardziej od brodawki jest pusto (nie wiem jak to wytłumaczyć) I do tego, tak jak wcześniej pisałam, są dość szeroko rozstawione.
Masz pustawo w której częsci miski? U góry, dołu, z boku?
Więszość kobiet ma dość szeroko rozstawione, szczególnie w pierwszych literach alfabetu, więc to nie powinien być problem.
A właśnie dlatego staniki wsytępują w różnych fasonach, żeby dobrac odpowiedni. Jakie przymierzałaś?

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,
moje wymiary to 86cm w biuście i 68cm pod biustem. staniki dobierałam sobie sama metodą prób i błędów, na podstawie kalkulatora mariski. ten kalkulator wyliczył mi że powinnam mieć rozmiar 30DD, ale wydawał mi się za duży więc kupiłam stanik 60D/28D. okazał się jednak za mały (co było do przewidzenia ) - piersi wylewały się z miseczek, pod pachą tworzyły się "bułki" i ogólnie tragedia. obwód chyba też był za mały bo przy zapięciu na najluźniejszą haftkę wrzynał mi się pod piersiami. był to stanik Panache Confetti.

kupiłam więc większy stanik La Senzy, w zalecanym rozmiarze 30DD/65DD. obwód i fiszbiny leżą jak marzenie, nic się nie wrzyna, pierś jest cała zakryta, ale wydaje mi się że miseczki są jednak za duże. kiedy nie jestem idealnie wyprostowana/ np. podczas schylania się, miseczki odstają! tak jakby piersi niecałkowicie je wypełniały.

nie wiem już co zrobić, bo pośrednich rozmiarów już nie ma (między miseczkami za małymi a za dużymi). czy może to być wina złego kroju stanika? ten jest dość zabudowany ;-)
To może być do pewnego stopnia kwestia kroju czy kształtu misek, ale też w zależności od pozycji ciała piersi "wciągają się" albo są wypychane i w związku z tym jak się przeprostujesz krawędzie misek na ogół wbijają się lekko w pierś, a jak się pochylisz - robią się pustki. Wiadomo, że powinno się chodzić prosto i nie garbic przy siedzeniu, ale w praktyce można po prostu dobrac stanik tak, żeby się wygodnie czuć.
No, a jełśi uważas,z że krój jest za mocno zabudowany to tym bardziej spróbuj innego. Nie kazdy biust jest kompatybilny z każdym krojem.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 19:24   #3329
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Przyszedł mój biszkoptowy effuniak i jest super Szkoda, że nie mam więcej kasy bo bym sobie jeszcze coś zamówiła u pani Ewy
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 19:41   #3330
Izabela_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dzięki za odpowiedź, "pusto" jest po bokach ale tylko od środka, czyli wygląda jakby miseczki w dalszym ciągu były za mało rozstawione Fasony przymierzałam różne, nie znam się na tym za bardzo ale kobieta mi dała do przymierzenia wszystko co miała.
__________________
RIP FARBOWANIE 15 I 2012
Izabela_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.