Technicy farmacji część II - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-19, 00:29   #3331
pajak61
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Technicy farmacji część II

Napiszę z pamięci: Zawiesina to układ składający się z fazy rozpraszającej - cieczy i fazy rozproszonej (czyli cząstek ciała stałego). Emulsja to układ składający się z dwóch faz ciekłych, które nie mieszają się ze sobą (np. olej i woda). W zależności od tego która faza jest fazą rozpraszającą, a która rozproszoną możemy wyróżnić emulsje o/w i w/o albo bardziej skomplikowane: o/w/o i w/o/w (tzw. emulsje wielofazowe). Aby taka emulsja była stabilna (tzn. żeby poszczególne składniki nie rozdzielały się) niezbędny jest dodatek emulgatora. To tyle co pamiętam ze studium, bez zaglądania do książek
pajak61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 10:32   #3332
klauudzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 24
Dot.: Technicy farmacji część II

Dziękuję, poradziłam sobie co prawda przy pomocy książek , ale miło , że ktoś jest chętny do udzielenia pomocy )
Pozdrawiam
klauudzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 11:38   #3333
Ro0oxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Dot.: Technicy farmacji część II

Egzamin zdałam, staż znalazłam - w aptece gdzie miałam miesięczną praktykę, ale jeszcze nie zaczęłam. Czekam aż otworzą aptekę w mieście obok by tutaj zrobiło się dla mnie miejsce Apteka oddalona całą minutę drogi spacerkiem - lepiej być nie mogło. Jedyne co muszę zanieść CV żeby mieli ze mną kontakt i dali znać, kiedy mam przyjść. I tu jest mały schodek, nie bardzo wiem, co w tym CV napisać, a czego nie. Czy informacje o praktykach, które odbywałam w trakcie nauki szkolnej w aptece szpitalnej, ogólnodostępnej oraz hurtowni zamieszcza się? Czy raczej nie? Proszę o pomoc kogoś ogarniętego w tym temacie
Ro0oxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 13:19   #3334
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Odp: Technicy farmacji część II

Lepiej zamiescic.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 13:29   #3335
Ro0oxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Dot.: Odp: Technicy farmacji część II

Tak też zrobię
Co prawda od tego CV moje zatrudnienie nie zależy, ale nie chcę też spoczywać na laurach i zanosić byle czego
Ro0oxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 08:46   #3336
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Technicy farmacji część II

Co piszecie w treści maila odpowiadając na ogłoszenie, oprócz załączania CV?
Jeśli znajdujecie ofertę o pracy dla technika to piszecie czy jest możliwość odbycia stażu i wysyłacie CV ? Odpowiadają wam na maile?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:52   #3337
pajak61
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Technicy farmacji część II

Ja w treści maila nie pisałam nic, mail tytułuję albo "Aplikacja" albo "Imię i Nazwisko - Aplikacja" względnie jakiś nr referencyjny. Lavi92, jeśli nie jest wyraźnie napisane, że szukają technika po stażu, to warto wysłać CV. Jak dawno temu szukałam stażu to wysyłałam jak leci i dostawałam odpowiedzi nawet jeśli nie było zaznaczone, że poszukiwali stażysty. Zwykle nie odpisują na maile tylko dzwonią
pajak61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 14:58   #3338
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Technicy farmacji część II

Wysyłam CV na każde ogłoszenie gdzie poszukują technika. Tylko zawszę pisze w mailu, że chce na staż bo nie chce niezręcznej sytuacji potem. No ale na żadnego maile jeszcze nie dostałam odpowiedzi czy telefonu nawet z odmową. Dlatego zastanawiam się co robię źle.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 22:59   #3339
pajak61
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Technicy farmacji część II

Na odpowiedzi czy to telefoniczne czy mailowe odmowne nie licz. Nawet jak pójdziesz na rozmowę i obiecają, że oddzwonią to z reguły i tak się nie odzywają. Ja często robiłam tak, że zaznaczałam opcję potwierdzenia odbioru. Jeśli ktoś kliknął, a mimo to się nie odezwał to znaczyło, że moje CV mu się nie spodobało. Ogólnie zawsze trzeba mieć nadzieję. Ja kiedyś wysłałam CV i babka odezwała się po miesiącu (było to w wakacje jakoś) i pytała czy aktualne, bo na urlopie była i maili aptecznych nie odbierała . Raz byłam na rozmowie u jakiegoś faceta. Rozmowa stanęła na niczym, a jak już wyszłam to dostałam telefon (od jego żony), czemu się nie zdecydowałam o_O. Jak całkiem niedawno szukałam sobie dodatkowej pracy pani dała mi numer komórki, żebym zadzwoniła jak się zdecyduję, bo inaczej będzie szukać kogoś innego (z czymś takim to się pierwszy raz spotkałam...). Co apteka to inne zasady...
pajak61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 12:51   #3340
Karusia711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 92
Dot.: Technicy farmacji część II

Witam,wszystkich jak wam się wiedzie?jakie macie wrażenia po 1 miesiącu nauki na tech.farmaceutycznym?Mam pytanie czy na egzaminie końcowym jest Analiza leków na projekcie?
Karusia711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:26   #3341
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: Technicy farmacji część II

Z analizy praktycznie nic nie ma na egzaminie...
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 12:56   #3342
klauudzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 24
Dot.: Technicy farmacji część II

Nie będzie.
Ewentualnie w teście, ale jak już to raczej pytanie jakiego sprzętu lub badania użyć do danego pomiaru...
klauudzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 15:14   #3343
Karusia711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 92
Dot.: Technicy farmacji część II

hej,ostatnio na zajęciach pan prowadzący ćwiczenia z analizy leków powiedział że ten przedmiot jest na egzaminie końcowym,tylko że ja nie do końca potrafię wskazać co tam takie jest z tej analizy leków?Może mi ktoś tutaj podpowiedzieć.Przeglądała m arkusze egzaminów i natykam się tylko na TPL,analizy tam nie zauważam.Rozjaśnijcie mnie
Karusia711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 09:35   #3344
klauudzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 24
Dot.: Technicy farmacji część II

Najprościej przeczytać informator o nowym egzaminie. Nie mogę go tu wrzucić bo plik za duży. Daj maila to Ci wyślę.
klauudzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 10:18   #3345
chemik68
Raczkowanie
 
Avatar chemik68
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Prusy Zachodnie
Wiadomości: 95
GG do chemik68 Send a message via Skype™ to chemik68
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez klauudzik Pokaż wiadomość
Najprościej przeczytać informator o nowym egzaminie. Nie mogę go tu wrzucić bo plik za duży. Daj maila to Ci wyślę.
No i wlaśnie w tym informatorze "stoi" że egzamin praktyczny może dotyczyć sporządzania określonej postaci leku jak i analizy postaci leku . (strona 9 modułu 3)
chemik68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 10:27   #3346
klauudzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 24
Dot.: Technicy farmacji część II

Nam w szkole powiedzieli , żeby się zbytnio tym nie sugerować. Bo jednak przykładowe zadanie z robienia leku nie zawiera w poleceniu analizy leków. Powiedzieli , że to nasze oczko w głowie
Kwalifikacja:
Sporządzanie i wytwarzanie produktów leczniczych oraz prowadzenie obrotu
środkami farmaceutycznymi i materiałami medycznymi

Sugeruj się czym chcesz ja się sugeruję tym co dowiedzieli się wykładowcy od ludzi "wyżej"
klauudzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 19:15   #3347
czarnamamba94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 15
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez Karusia711 Pokaż wiadomość
Witam,wszystkich jak wam się wiedzie?jakie macie wrażenia po 1 miesiącu nauki na tech.farmaceutycznym?Mam pytanie czy na egzaminie końcowym jest Analiza leków na projekcie?
mi kierunek dalej się podoba ale, że jest aż tyle nauki to się nie spodziewałam!!! ciągle mamy jakiś test. ale ogólnie to naprawdę pozytywnie poza tym, ze już dwa razy zbiłam jakieś szkło a pracowni ;P

a Ty jak sobie radzisz??
czarnamamba94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 20:54   #3348
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Technicy farmacji część II

Hej, a jak tam na stażu dziewczęta ?
Czy tylko jeszcze ja go szukam?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 23:07   #3349
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: Technicy farmacji część II

Nie tylko Ty
Także szukam stażu, mimo że pracuję (ale chcę mieć pracę w wyuczonym zawodzie).
__________________
Idę, a moje serce nie przestaje bić
I wciąż idę, a w mojej głowie niebezpiecznie nic...



Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 18:09   #3350
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Technicy farmacji część II

cześć dziewczyny ! jesteem tu nowa w tym roku zdałam egzamin na technika farmacji niedługo zaczynam poszukiwania stażu..
kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 17:19   #3351
reinare87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 21
Dot.: Technicy farmacji część II

Ja jestem juz na stazu od prawie miesiaca jest to apteka prywatna, do moich obowiazkow nalezy obsluga pacjenta, przyjecie towaru troska o ekspedycje, jak rowniez wprowadzanie korekt, zdejmowanie recept itd i oczywisci cala receptura:0 zdarza sie tez ze zamawiam towar w niewielkich ilosciach ale jednak ogolnie jestem bardzo zadowolona duzo sie ucze, choc jeszcze ogrom przede mna
reinare87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 17:41   #3352
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez reinare87 Pokaż wiadomość
Ja jestem juz na stazu od prawie miesiaca jest to apteka prywatna, do moich obowiazkow nalezy obsluga pacjenta, przyjecie towaru troska o ekspedycje, jak rowniez wprowadzanie korekt, zdejmowanie recept itd i oczywisci cala receptura:0 zdarza sie tez ze zamawiam towar w niewielkich ilosciach ale jednak ogolnie jestem bardzo zadowolona duzo sie ucze, choc jeszcze ogrom przede mna
Kurczę ale jest ktoś zawsze "nad Tobą" ? Bo mnie przeraża, że miałabym tak od razu za pierwszy stół
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 21:43   #3353
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Technicy farmacji część II

ale super że tak dużo możesz robić a nie metkowanie i wycieranie kurzu z półek. chociaż wiadomo że i takie obowiązki są wpisane w tą pracę
kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 16:43   #3354
reinare87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 21
Dot.: Technicy farmacji część II

No jest, caly czas pani kierownik czuwa nie ma sie co bac, od razu trzeba, bo i tak sie tego bedzie trzeba nauczyc i tak
reinare87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 21:07   #3355
Karusia711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 92
Dot.: Technicy farmacji część II

Witam,wszystkich a mnie powala za każdym razem Analiza leków lab. rzecz jasna nie pojmuje tego nie wiem co się zemną dzieje być może za głupa jestem na ten kierunek.Co było moim największym marzeniem stałą się największym problemem i porażką pod każdym względem.ah
Karusia711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 21:23   #3356
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez Karusia711 Pokaż wiadomość
Witam,wszystkich a mnie powala za każdym razem Analiza leków lab. rzecz jasna nie pojmuje tego nie wiem co się zemną dzieje być może za głupa jestem na ten kierunek.Co było moim największym marzeniem stałą się największym problemem i porażką pod każdym względem.ah
Na pewno nie jesteś za głupia Słuchaj ja początku z chemii nie kumałam nic, a nic Poważnie, nie żartuję. Wystarczy przysiąść, samemu spróbować zrozumieć, rozwiązywać zadania i ćwiczenia metodą prób i błędów. Mnie to trochę czasu zajęło, ale wszystko skumałam. Determinacja
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 21:27   #3357
Karusia711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 92
Dot.: Technicy farmacji część II

nie chodzi tu o zadania ale o ćwiczenia praktyczne;( nie nadaję się po prostu do tego już od samego początku mam problemy.Nie wiem co mam robić.Czy we prywatnych szkołach też zwracają na tą tako dużo uwagę
Karusia711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 21:34   #3358
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez Karusia711 Pokaż wiadomość
nie chodzi tu o zadania ale o ćwiczenia praktyczne;( nie nadaję się po prostu do tego już od samego początku mam problemy.Nie wiem co mam robić.Czy we prywatnych szkołach też zwracają na tą tako dużo uwagę
Nie wiem jak to jest w prywatnych szkołach, bo ja uczyłam się w państwowej. Pomyśl, analiza leków - laboratoria - w aptece nie znaczą nic Przy wykonywaniu receptury liczą się ćwiczenia z TPL. Czy chciałabyś przez głupią analizę rzucić szkołę? Przecierp, zalicz i skup się na tym, co naprawdę ważne
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 21:48   #3359
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez Karusia711 Pokaż wiadomość
nie chodzi tu o zadania ale o ćwiczenia praktyczne;( nie nadaję się po prostu do tego już od samego początku mam problemy.Nie wiem co mam robić.Czy we prywatnych szkołach też zwracają na tą tako dużo uwagę
Spoookojnie się wszystkiego nauczysz, dla mnie analiza to była czarna magia, koleżanka musiała mi tłumaczyć niemal wszystko Ale z czasem "się załapało" i szło się dalej. Nie ma co się aż tak przejmować, w końcu masz z takim czymś do czynienia pierwszy raz...
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 22:00   #3360
Karusia711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 92
Dot.: Technicy farmacji część II

Lab.z analizy leków a praca w aptece?hmm przez prowadzącego zaczęłam już wątpić tak naprawdę co mi przyda się bardziej do pracy w aptece znajomość Farmakologi czy też Analizy leków(dysocjacja,roztwory buforowe,kationy,aniony)i inne pier...ły,ja już na początku widzę że wiedza z analizy leków ma się ni jak do pracy w Aptece czyżby się mylę.Ja nie mogę pojąć tych lab.szkoda jest mi i to bardzo rzucać tą szkołę przez analizę leków ale co zrobić jak ten przedmiot przez całe dwa lata jest i to dość duża liczba godzin.
Karusia711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-18 19:02:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.