Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61. - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-16, 13:23   #3361
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Zawsze pytam o czynsz. Cześć mi napisała. Choć 1 mi napisał: wysokość opłaty eksplatacyjnej to x za mkw. To jest ten czynsz ? Pytam o to, bo znajomi płaca 800 zł czynszu za 30mkw i jeszcze osobno prąd. Dla mnie cena kosmos. Dlatego ważne czy zarząd czy wspólnota. Dla porównania inni płaca 900+ rachunek a metraż 68. Kawałek dalej. No po prostu tak trzeba uważać na każdym kroku, ze szok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Strasznie drogo. To jest normalne mieszkanie czy jakiś wynajem od miasta z mozliwością wykupu, coś takiego?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 13:31   #3362
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Strasznie drogo. To jest normalne mieszkanie czy jakiś wynajem od miasta z mozliwością wykupu, coś takiego?

Normalne. Dlatego pytam wszędzie o ten czynsz. Bo to jest po prostu złodziejstwo. Z drugiej str trochę się obawiam, ze na początku będzie tanio. A później np za 10 lat kosmos. Ja upatruje małe mieszkanie. I nie wyobrazam sobie płacić powyżej 500 zł czynszu na przestrzeni lat. Bo to jest stryczek płacić jak za wynajem we własnym mieszkaniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 13:34   #3363
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 865
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja co prawda pomóc nie umiem, ale chciałam dopytać jak to jest z tym sprzedawaniem na vinted. Jak dotąd tylko kupowałam, a mam trochę niepotrzebnych rzeczy, których w sumie mogłabym się pozbyć. Sprzedaje się to w miarę? Czy może bardziej te rzeczy wiszą miesiącami. I kasa przychodzi na konto czy są jakieś dziwne portfele etc.?Kolega zaproponował że będzie Ci towarzyszył, wątpię żeby kryło się za tym dokładanie do koperty. Ogólnie przyjęte jest, że jak to twoje wesele to ty takie rzeczy zapewniasz. W dobrym tonie byłoby gdyby kolega kupił kwiaty czy wino.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem. No tak zrobie.
Tak moglam odkladac kwoty bo z ponad rok wiedzialam o weselu. Jednak jakos tak wyszlo jak wyszlo do tego wynajem mieszkania z chlopakiem od niedawna. No ale damy rade. Chlopak juz powiedzial ze cos mi dolozy do tej koperty. Nie ma problemu.

Co do pisania o pieniadzach na zaproszeniu to moim zdaniem nic tak zlego. Pieniadze zazwyczaj sie przydaja. To nie oznacza ze ktos uwaza ze trzeba dac tyle i tyle i tylko na tym mu zalezy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2021-07-16 o 13:38
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 13:42   #3364
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
[/COLOR]Sorry, ze tak pytam, ale nie msm kogo:p. Przeszukuje sobie oferty deweloperów i wysyłam maila z zapytaniem o konkretne mieszkanie. Żadne wielkie szczegółu. Cena, jaki jest czynsz, kto jest zarządca. I kilka innych. Bo jak już na tym etapie mi nie podejdzie, to po co mam się spotykać? No i wszyscy była, była, ze dziękują za zainteresowanie oferta u zachęcamy do spotkania. Mało kto mi daje jasna odpowiedz. No nie bardzo mam chęć się spotykać skoro nawet nie wiem czy dane mieszkanie to moje widełki cenowe. Nie wspominając o innych aspektach. O co chodzi? Nie można tych danych podać na maila? Trzeba się spotkać ? Opiekun klienta ma za to jakoś dodatkowo płacone nawet jeżeli ja nie wezmę tej oferty? Szał mnie bierze. Skoro wysyłam zapytanie do x ofert, to jasna sprawa, ze wole mieć to na piśmie,żeby widzieć różnice i w ogóle się nie pogubić. Jestem trochę zniesmaczona. Ile, by ro mieszkanie nie kosztowało, to nie jest mała kasa i prosta decyzja, ze jak coś nie pyknie, to kupi się inne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ludziom z biura sprzedaży czasem się nie bardzo chce odpisywać, zakładam że pewnie mają sporo podobnych maili w ciągu tygodnia. Lepiej zadzwonić.

Czynsz i zarządca na nowiutkiej nieruchomości są nieważne - czynsz może podskoczyć po pierwszym zebraniu, zarządcę można zmienić (zwykle na start zarządca jest od dewelopera). Czasem sobie wpisują w umowy, że nie wolno zarządcy przez X lat zmienić, ale to niedozwolone, nawet nie zwracaj uwagi, jeśli wspólnota przegłosuje, to można.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2021-07-16 o 13:46
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 13:48   #3365
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Ludziom z biura sprzedaży czasem się nie bardzo chce odpisywać, zakładam że pewnie mają sporo podobnych maili w ciągu tygodnia. Lepiej zadzwonić.

Czynsz i zarządca na nowiutkiej nieruchomości są nieważne - czynsz może podskoczyć po pierwszym zebraniu, zarządcę można zmienić (zwykle na start zarządca jest od dewelopera). Czasem sobie wpisują w umowy, że nie wolno zarządcy przez X lat zmienić, ale to niedozwolone, nawet nie zwracaj uwagi, jeśli wspólnota przegłosuje, to można.

To mam zadzwonic i zapytać czy muszę kupić razem z parkingiem ? Jeśli tak, to dla mnietemat zakończony. Głupio mi odpaść na pierwszym pytaniu ;p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 14:52   #3366
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Normalne. Dlatego pytam wszędzie o ten czynsz. Bo to jest po prostu złodziejstwo. Z drugiej str trochę się obawiam, ze na początku będzie tanio. A później np za 10 lat kosmos. Ja upatruje małe mieszkanie. I nie wyobrazam sobie płacić powyżej 500 zł czynszu na przestrzeni lat. Bo to jest stryczek płacić jak za wynajem we własnym mieszkaniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A można wiedzieć gdzie są takie ceny?Bo jestem w szoku, że tak dużo.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:12   #3367
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
A można wiedzieć gdzie są takie ceny?Bo jestem w szoku, że tak dużo.

Poznan. Nie scisle centrum. Fakt, ze ta kawalerkę maja super wow, premium, ale za to zapłacili. Dla porównania standardowe kawalerki widzę czynsz w granicach 200-400zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-16, 15:14   #3368
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Czy jest jakiś uniwersalny, nieinwazyjny sposób zniechęcenia do zabawy psa, jeśli się za psami nie przepada? Czy to zależy od konkretnego psa?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:14   #3369
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Ropieją mi dziurki na kolczyki w uszach. Miałam przekłute 15+ lat temu (niestety pistoletem, bo jako nastolatka nie widziałam lepiej :/), wszystko się niby zagoiło. Kolczyki noszę rzadko, raz na parę miesięcy pewnie, zawsze ze srebra lub złota, czyszczę je regularnie. Nie mam problemu z zakładaniem, nic mnie nie boli, nic nie puchnie ani się nie czerwieni podczas noszenia. A zawsze na drugi dzień wychodzimi trochę ropy i tak mi ropieją kilka dni nic nie boli, nie odczuwam dyskomfortu przy dotyku.
Ktoś ma pomysł dlaczego i co z tym zrobić?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:23   #3370
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ropieją mi dziurki na kolczyki w uszach. Miałam przekłute 15+ lat temu (niestety pistoletem, bo jako nastolatka nie widziałam lepiej :/), wszystko się niby zagoiło. Kolczyki noszę rzadko, raz na parę miesięcy pewnie, zawsze ze srebra lub złota, czyszczę je regularnie. Nie mam problemu z zakładaniem, nic mnie nie boli, nic nie puchnie ani się nie czerwieni podczas noszenia. A zawsze na drugi dzień wychodzimi trochę ropy i tak mi ropieją kilka dni nic nie boli, nie odczuwam dyskomfortu przy dotyku.
Ktoś ma pomysł dlaczego i co z tym zrobić?
Ja tak mam.
Kupuję tylko kolczyki ze stali chirurgicznej, wtedy problem mija jak ręką odjął.

Złota i srebra też nie mogę nosić 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:32   #3371
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy jest jakiś uniwersalny, nieinwazyjny sposób zniechęcenia do zabawy psa, jeśli się za psami nie przepada? Czy to zależy od konkretnego psa?
Odwracać się od niego tyłem, za każdym razem jak podchodzi. Unikać kontaktu wzrokowego. Ogólnie, konsekwentnie ignorować.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-16, 15:34   #3372
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
No, ale 900 za30 mkw? To rozbój w biały dzień. Te mieszkania które upatrzylam już stoją i jest wspólnota albo spółdzielnia i ceny czynszu są kosmicznie różne.

Złe wcześniej napisałam ważne czy jest wspólnota czy spółdzielnia. Zarządca to fakt. Odrębne sprawy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stałe opłaty to masz zimna wodę, ścieki bo to ustala miasto a właściwie wodociągi i śmieci bo to też miasto /gmina ustala. Resztę opłat masz ruchomych. Jeśli ogrzewanie jest miejskie, to opłata znowu jest z góry ustalona. Natomiast jeśli osiedle ma swój piec to opłata jest różna, w zależności od wydajności pieca, od zużycia przez mieszkańców i oczywiście od waszego zużycia.
Wspólnota a więc ty masz naliczane koszty za m2 mieszkania albo np. Od mieszkania. I tak są to oświetlenie części wspólnych, winda plus jej konserwacja, antena tv, utrzymanie czystości, utrzymanie zieleni, konserwacja osiedla, fundusz remontowy, ochrona jeśli jest, konserwacja bram garażowych, wjazdowych jeśli są. Dodatkowo opłata za firmę zarządzająca waszym osiedlem. I na to wpływa cena twojego czynszu
Jak wspólnota plus zarządca są operatywni to szukają najkorzystniejszych ofert,np za utrzymanie zieleni czy sprzątanie.
Ja za swoje 50m2, zamieszkane przez 2 os. ( od tego naliczane są śmieci) płacimy 450zl. Przeważnie po rozliczeniu mediów mamy duża nadpłatę za ogrzewanie i niedopłatę za wodę. Wtedy nam się to kompensuje z niewielka nadwyżka na kolejny m-c. Rozliczenie mam co pół roku. Czynsz jest więc zaliczkowany a po pół roku rozliczony zgodnie z tym, co wykorzystaliśmy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2021-07-16 o 15:39
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:36   #3373
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Stałe opłaty to masz zimna wodę, ścieki bo to ustala miasto a właściwie wodociągi i śmieci bo to też miasto /gmina ustala. Resztę opłat masz ruchomych. Jeśli ogrzewanie jest miejskie, to opłata znowu jest z góry ustalona. Natomiast jeśli osiedle ma swój piec to opłata jest różna, w zależności od wydajności pieca, od zużycia przez mieszkańców i oczywiście od waszego zużycia.
Wspólnota a więc ty masz naliczane koszty za m2 mieszkania albo np. Od mieszkania. I tak są to oświetlenie części wspólnych, winda plus jej konserwacja, antena tv, utrzymanie czystości, utrzymanie zieleni, konserwacja osiedla, fundusz remontowy, ochrona jeśli jest, konserwacja bram garażowych, wjazdowych jeśli są. Dodatkowo opłata za firmę zarządzająca waszym osiedlem. I na to wpływa cena twojego czynszu
Jak wspólnota plus zarządca są operatywni to szukają najkorzystniejszych ofert,np za utrzymanie zieleni czy sprzątanie.
Ja za swoje 50m2, zamieszkane przez 2 os. ( od tego naliczane są śmieci) płacimy 450zl. Przeważnie po rozliczeniu mediów my duża nadpłatę za ogrzewanie i niedopłatę za wodę. Wtedy nam się to kompensuje z niewielka nadwyżka na kolejny m-c. Rozliczenie mam co pół roku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzięki. Bede mieć to na uwadze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:37   #3374
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ropieją mi dziurki na kolczyki w uszach. Miałam przekłute 15+ lat temu (niestety pistoletem, bo jako nastolatka nie widziałam lepiej :/), wszystko się niby zagoiło. Kolczyki noszę rzadko, raz na parę miesięcy pewnie, zawsze ze srebra lub złota, czyszczę je regularnie. Nie mam problemu z zakładaniem, nic mnie nie boli, nic nie puchnie ani się nie czerwieni podczas noszenia. A zawsze na drugi dzień wychodzimi trochę ropy i tak mi ropieją kilka dni nic nie boli, nie odczuwam dyskomfortu przy dotyku.
Ktoś ma pomysł dlaczego i co z tym zrobić?
Nosić tylko złote, ściągać do mycia, żeby żadne resztki nie zostały. Dokładnie do sucha wycierać te dziurki. Raz po raz wkładając kolczyki końcówki umoczyc w tribioticu lub innej podobnej maści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:37   #3375
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Odwracać się od niego tyłem, za każdym razem jak podchodzi. Unikać kontaktu wzrokowego. Ogólnie, konsekwentnie ignorować.
Dzięki
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:38   #3376
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy jest jakiś uniwersalny, nieinwazyjny sposób zniechęcenia do zabawy psa, jeśli się za psami nie przepada? Czy to zależy od konkretnego psa?
w jakiej sytuacji?obcy pies? najlepiej zapytać właściciela, pies może być nauczony komendy (czy raczej powinien być nauczony), olewanie, brak reakcji też zazwyczaj się sprawdza (zupełny brak reakcji czyli ani głaskania ani gadania)
w obecności właściciela to właściciel powinien psa stopować (ale nie zawsze się da, zwłaszcza jak człowiek sam zainicjował kontakt)
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:42   #3377
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki
Jeszcze trzymać ręce blisko ciała (np założyć na piersiach) żeby nie dyndały i nie kusiły dużo psów lubi trącać dłonie nosem, lizać itd. No i jeśli zna podstawowe komendy, to mówić pewnym głosem "nie".

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja tak mam.
Kupuję tylko kolczyki ze stali chirurgicznej, wtedy problem mija jak ręką odjął.

Złota i srebra też nie mogę nosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Nosić tylko złote, ściągać do mycia, żeby żadne resztki nie zostały. Dokładnie do sucha wycierać te dziurki. Raz po raz wkładając kolczyki końcówki umoczyc w tribioticu lub innej podobnej maści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurde, no może jeszcze spróbuję z tą stalą, bo już sama nie wiem czy jakiś material mi pasuje lepiej :/ zastanawiam się czy to może dlatego, że tak rzadko noszę? Do mycia i spania zdejmuję oczywiście.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:46   #3378
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ropieją mi dziurki na kolczyki w uszach. Miałam przekłute 15+ lat temu (niestety pistoletem, bo jako nastolatka nie widziałam lepiej :/), wszystko się niby zagoiło. Kolczyki noszę rzadko, raz na parę miesięcy pewnie, zawsze ze srebra lub złota, czyszczę je regularnie. Nie mam problemu z zakładaniem, nic mnie nie boli, nic nie puchnie ani się nie czerwieni podczas noszenia. A zawsze na drugi dzień wychodzimi trochę ropy i tak mi ropieją kilka dni nic nie boli, nie odczuwam dyskomfortu przy dotyku.
Ktoś ma pomysł dlaczego i co z tym zrobić?
Może alergia na nikiel
Są srebrne i srebrne. Kiedyś kupiłam srebrne kolczyki i łańcuszek na allegro od jakiegoś jubilera nieznanego i z uszami miałam dokładnie tak samo, do tego wysypka od łańcuszka.
Od lokalnego jubilera mam stare srebro , od matury i nic takiego się nie dzieje.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:46   #3379
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
w jakiej sytuacji?obcy pies? najlepiej zapytać właściciela, pies może być nauczony komendy (czy raczej powinien być nauczony), olewanie, brak reakcji też zazwyczaj się sprawdza (zupełny brak reakcji czyli ani głaskania ani gadania)
w obecności właściciela to właściciel powinien psa stopować (ale nie zawsze się da, zwłaszcza jak człowiek sam zainicjował kontakt)
Pies rodziny, u której jestem w gościach. Nie jest za bardzo niczego nauczony. Kontakt musiałam jakoś zainicjować, żeby się przyzwyczaił, że jestem (bo on obcych wpuszcza, ale potem nie chce wypuścić tj. robi się agresywny). No i mnie zaakceptował i mogę się poruszać po terenie, ale też właśnie ciągle chce się bawić, lizać, skacze z łapami, a to już dla mnie za dużo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-16, 15:48   #3380
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Dzięki. Bede mieć to na uwadze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No nie ma sprawy. Zatem jeśli blok jest w budowie to nikt nie da ci gwarancji wysokości czynszu, bo stałe są 3 opłaty a te w mieście są ogólne więc sporo zależy od oszczędności w użyciu. Moi sąsiedzi wlewają codziennie dzieciom wodę do basenu 3x3 metry zastanawiam się czy taniej nie wyniesie ich wyjście do aquaparku.
W twoim przypadku pewnie rozglądała bym się z blokiem, który stoi. Na własnej skórze sprawdzisz ewentualne bariery architektoniczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:52   #3381
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pies rodziny, u której jestem w gościach. Nie jest za bardzo niczego nauczony. Kontakt musiałam jakoś zainicjować, żeby się przyzwyczaił, że jestem (bo on obcych wpuszcza, ale potem nie chce wypuścić tj. robi się agresywny). No i mnie zaakceptował i mogę się poruszać po terenie, ale też właśnie ciągle chce się bawić, lizać, skacze z łapami, a to już dla mnie za dużo.
No to najlepiej na takie zachowania właśnie działa ignorowanie i odwracanie się od psa. Dodatkowo działa jako deeskalacja ewentualnej agresji. Przestajesz być ciekawa, jeśli nie reagujesz na jego zaczepki, a do tego pokazujesz że nie jesteś zagrożeniem.

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Może alergia na nikiel

Są srebrne i srebrne. Kiedyś kupiłam srebrne kolczyki i łańcuszek na allegro od jakiegoś jubilera nieznanego i z uszami miałam dokładnie tak samo, do tego wysypka od łańcuszka.

Od lokalnego jubilera mam stare srebro , od matury i nic takiego się nie dzieje.
No właśnie próbowałam różnych, jakieś złote też wpadły i zawsze to samo :/ a inną biżuterię mogę nosić każdą, na palcach czy szyi, więc raczej alergię wykluczam.
A właśnie chciałabym sobie kupić jakąś "porządną" parę kolczyków, najlepiej z białego złota i nie wiem w co celować i czy w ogóle warto, skoro moje uszy tak się zachowują :/
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:57   #3382
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No właśnie próbowałam różnych, jakieś złote też wpadły i zawsze to samo :/ a inną biżuterię mogę nosić każdą, na palcach czy szyi, więc raczej alergię wykluczam.
A właśnie chciałabym sobie kupić jakąś "porządną" parę kolczyków, najlepiej z białego złota i nie wiem w co celować i czy w ogóle warto, skoro moje uszy tak się zachowują :/
Jeśli chcesz kupić złoto to omijaj znane sieciówki, bo oni chyba sprowadzają swoją biżuterię z Azji ( no może poza jakimiś ekstra drogimi klejnotami ). Tu nie ma pewności co jest dodawane do biżuterii
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 15:58   #3383
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pies rodziny, u której jestem w gościach. Nie jest za bardzo niczego nauczony. Kontakt musiałam jakoś zainicjować, żeby się przyzwyczaił, że jestem (bo on obcych wpuszcza, ale potem nie chce wypuścić tj. robi się agresywny). No i mnie zaakceptował i mogę się poruszać po terenie, ale też właśnie ciągle chce się bawić, lizać, skacze z łapami, a to już dla mnie za dużo.
no to zostaje CI tylko konsekwentnie ignorować, nie witać sie z psem, nie głaskać, nie rzucać piłki itd. jak skacze odwracać się
podobno osdtraszająco działają niektóre zapachy jak cytrusy (na mojego nie działa, kiedyś zeżarł cytrynę )
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 16:00   #3384
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz kupić złoto to omijaj znane sieciówki, bo oni chyba sprowadzają swoją biżuterię z Azji ( no może poza jakimiś ekstra drogimi klejnotami ). Tu nie ma pewności co jest dodawane do biżuterii
No ale jak wytłumaczyć to, że na palcach i szyi mogę nosić wszystko (złoto, srebro, stal chirurgiczną) a na uszach nic?
Mam trochę "lepszej" biżuterii więc źródło bym miała sprawdzone.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 16:10   #3385
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Dzięki. Bede mieć to na uwadze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapytaj też, czy czynsz od razu zawiera w sobie fundusz remontowy. Znajomi się tak przejechali, ich deweloper reklamował się niskim czynszem (coś około 250 zł za 65m2) a potem czynsz mocno wzrósł. Przez pierwsze dwa lata wszystko było na gwarancji i wtedy w czynszu nikt nie płacił funduszu remontowego bo ewentualne naprawy były robione z gwarancji. Po tych dwóch latach okazało się że nagle trzeba nadrobić stracony czas i szybko nadpłacić fundusz bo różne rzeczy zaczęły się psuć i nie było kasy na naprawy. Teraz płacą około 1000 zł, oczywiście nie tylko przez fundusz bo zużywają też mnóstwo wody, ale fundusz to i tak kilkaset zł w czynszu.
Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Jeszcze trzymać ręce blisko ciała (np założyć na piersiach) żeby nie dyndały i nie kusiły dużo psów lubi trącać dłonie nosem, lizać itd. No i jeśli zna podstawowe komendy, to mówić pewnym głosem "nie".

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Kurde, no może jeszcze spróbuję z tą stalą, bo już sama nie wiem czy jakiś material mi pasuje lepiej :/ zastanawiam się czy to może dlatego, że tak rzadko noszę? Do mycia i spania zdejmuję oczywiście.
To przez to że rzadko nosisz, też tak mam. Jak zaczynam nosić regularnie to problem znika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 16:34   #3386
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No ale jak wytłumaczyć to, że na palcach i szyi mogę nosić wszystko (złoto, srebro, stal chirurgiczną) a na uszach nic?
Mam trochę "lepszej" biżuterii więc źródło bym miała sprawdzone.
A nie masz problemu z założeniem kolczyka jak dłużej nie nosiłaś? Może dziurki się delikatnie zrastają? Poczyściłabym kolczyki alkoholem i spróbowałabym użyć po przerwie jakiejś pary z mniej ostrymi, bardziej zaokrąglonymi końcówkami, może będą mniej szarpać. Chyba że ogólnie zawsze cię podrażniały?
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 16:37   #3387
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88812133]A nie masz problemu z założeniem kolczyka jak dłużej nie nosiłaś? Może dziurki się delikatnie zrastają? Poczyściłabym kolczyki alkoholem i spróbowałabym użyć po przerwie jakiejś pary z mniej ostrymi, bardziej zaokrąglonymi końcówkami, może będą mniej szarpać. Chyba że ogólnie zawsze cię podrażniały?[/QUOTE]

No właśnie nie mam, wchodzą bez problemu. Miałam w przeszłości nawet okresy, gdzie nie nosiłam z rok i nic mi się nie zarosło.
Jak noszę to też nie czuje żadnych podrażnień, nic nie boli, nie swędzi, nie puchnie, po prostu na drugi dzień ma na dziurce takie jakby "strupki" z ropy.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 16:53   #3388
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No ale jak wytłumaczyć to, że na palcach i szyi mogę nosić wszystko (złoto, srebro, stal chirurgiczną) a na uszach nic?
Mam trochę "lepszej" biżuterii więc źródło bym miała sprawdzone.
Ja mam tak samo jak ty, pierscionki, lancuszki, bransoletki moge nosic wszystkie (no prawie, raz mialam wysypke po chinskim wisiorku). Za to do uszu zero srebra, zero sztucznej biżu. Przestalam nosic dawno temu, kiedys nosilam zloto ale troche sie cykam kupic
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 17:52   #3389
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No właśnie nie mam, wchodzą bez problemu. Miałam w przeszłości nawet okresy, gdzie nie nosiłam z rok i nic mi się nie zarosło.
Jak noszę to też nie czuje żadnych podrażnień, nic nie boli, nie swędzi, nie puchnie, po prostu na drugi dzień ma na dziurce takie jakby "strupki" z ropy.
W jaki sposob mialas przeklute uszy? Ja mam taki problem z jedna dziurka, ktora byla nieumiejetnie przekluta pistoletem, kiedy bylam malolatka i nie wiedzialam, ze takie rzeczy robi sie igla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 17:55   #3390
5e174d638782fcc6bf92aea81c4f77463b6907f9_631a73f229d31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 225
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Pranie coversów (białych) - najniższa temperatura i obroty? Jakiś specjalny tryb w pralce?
5e174d638782fcc6bf92aea81c4f77463b6907f9_631a73f229d31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 12:53:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.