Panny Młode 2020 cz. II - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-09, 07:51   #3391
lyricaljazz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
Ja też nie wiem co robić bo teraz TZ jest tydzien na urlopie bezpłatnym, a potem prawdopodobnie wróci do pracy ale z pensją 80% bez premi... I nie wiem czy obniżenie pensji/czasowa utrata pracy jest wytłumaczeniem do rezygnacji z fotografa gdzie mam zapis, że w przypadku rezygnacji poniżej 12 msc płacę 80% usługi....
To niestety nie jest wytłumaczenie (chociaż zawsze jakiś argument, epidemia to jest siła wyższa, a urlop bezpłatny, zakładam, jest bezpośrednim skutkiem epidemii). Kolejna fatalna umowa, widzę, że biznes ślubny ma się wspaniale
Niemniej nawet jeśli to nie jest wytłumaczenie, fotograf nie może żądać 80% wartości usługi, jeżeli nic na waszą rzecz nie wykonał. Kara umowna - okay, bo powiedzmy, że odmówił innym chętnym parom, ale nie w takiej wysokości. I jeszcze tak długi okres czasu.

Płaciliście zadatek? dał wam fakturę?
lyricaljazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 08:04   #3392
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez lyricaljazz Pokaż wiadomość
To niestety nie jest wytłumaczenie (chociaż zawsze jakiś argument, epidemia to jest siła wyższa, a urlop bezpłatny, zakładam, jest bezpośrednim skutkiem epidemii). Kolejna fatalna umowa, widzę, że biznes ślubny ma się wspaniale
Niemniej nawet jeśli to nie jest wytłumaczenie, fotograf nie może żądać 80% wartości usługi, jeżeli nic na waszą rzecz nie wykonał. Kara umowna - okay, bo powiedzmy, że odmówił innym chętnym parom, ale nie w takiej wysokości. I jeszcze tak długi okres czasu.

Płaciliście zadatek? dał wam fakturę?
No właśnie dlatego chyba tylko to mnie blokuje przed odwołaniem wesela, bo 80 % z 4700 to jest dużo. Zadatek bym przełknęła bo to 700 zł, płaciliśmy przy podpisywaniu umowy. Faktury jeszcze nie dostałam,bo to chyba dopiero po wykonaniu usługi?
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 09:50   #3393
lyricaljazz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
No właśnie dlatego chyba tylko to mnie blokuje przed odwołaniem wesela, bo 80 % z 4700 to jest dużo. Zadatek bym przełknęła bo to 700 zł, płaciliśmy przy podpisywaniu umowy. Faktury jeszcze nie dostałam,bo to chyba dopiero po wykonaniu usługi?

Fakturę zaliczkową powinien dać i normalnie się z tego rozliczyć. Pewnie jak większość fotografów raczej przyjmuje pieniądze, albo przynajmniej ich część, "na czarno".
Jeżeli zapłaciliście 700 zł zadatku, to ja bym się nie martwiła, nie może już żądać od was jakichkolwiek pieniędzy. Taki zapis umowny was nie wiąże, jest niezgodny z prawem. Już sam brak zwrotu zadatku jest wystarczającą "karą" za niewykonanie umowy.
Jakby jednak to podniósł to przy okazji radzę zapytać i poprosić o potwierdzenie, że rozliczył z urzędem skarbowym waszą płatność 700 zł.

Chociaż w ogóle to kiedy macie wesele? w pierwszej kolejności ja bym i tak żądała od niego zwrotu zadatku powołując się na siłę wyższą.

Edytowane przez lyricaljazz
Czas edycji: 2020-04-09 o 09:52
lyricaljazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 09:57   #3394
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez lyricaljazz Pokaż wiadomość
Fakturę zaliczkową powinien dać i normalnie się z tego rozliczyć. Pewnie jak większość fotografów raczej przyjmuje pieniądze, albo przynajmniej ich część, "na czarno".
Jeżeli zapłaciliście 700 zł zadatku, to ja bym się nie martwiła, nie może już żądać od was jakichkolwiek pieniędzy. Taki zapis umowny was nie wiąże, jest niezgodny z prawem. Już sam brak zwrotu zadatku jest wystarczającą "karą" za niewykonanie umowy.
Jakby jednak to podniósł to przy okazji radzę zapytać i poprosić o potwierdzenie, że rozliczył z urzędem skarbowym waszą płatność 700 zł.

Chociaż w ogóle to kiedy macie wesele? w pierwszej kolejności ja bym i tak żądała od niego zwrotu zadatku powołując się na siłę wyższą.
Dziękuję Ci za te wszystkie informacje! Wesele mamy dopiero pod koniec sierpnia, więc to takie wróżenie z fusów, ale jeżeli nie będzie nas stać finansowo ze względu na pracę TŻ ,to nawet jeżeli nie będzie obostrzeżeń zrezygnujemy z wesela.
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 10:00   #3395
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ooo, zadzwonił do mnie Pan z urzędu, pytał kiedy właściwie miałby być ten ślub w ogóle (mimo, że mówiłam mu w piątek). No i że w sumie to zapyta czy taki termin jest możliwy, bo to czwartek, środek tygodnia.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 16:33   #3396
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Chyba żadna z nas nie przypuszczała, że tak będą wyglądać nasze przygotowania do ślubów. Każda praktycznie ma jakieś problemy teraz, czy to PM z kwietnia czy sierpnia
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 19:41   #3397
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Wszyscy goście weselni w kombinezonach jak na wojnę biologiczną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ale nie w białych, no bo kto pmkę pozna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam w zapasie parę kombiinezonów Mam biały w sam raz dla panny młodej i granatowy może być dla pana młodego,a dla gości zielone

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny po 3 tygodniach przerwy wracam na Wizaż.
Już się pogodziłam ze swoim losem i 1,5 tygodnia temu przełożyliśmy wesele z maja na sierpień. Jeśli dalej nie będzie można organizować dużych imprez (czego trochę się obawiam), to bierzemy sam ślub i olewamy temat. Nie wyobrażam sobie czekać do przyszłego roku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angeegna na kiedy przełożyłaś ?
Ja też już nie wyobrażam sobie przekładać po raz kolejny.

Cytat:
Napisane przez Eliot_sokolowska Pokaż wiadomość
My mamy 30maja, tez napisałam do sali i podali,ze możemy przelozyc na daty wtorkowe/czwartkowe i oprócz zadatku,który już wpłaciliśmy na 9K chcą jeszcze żeby dopłacić kolejne 20% za przelozenie... A jak chcemy odwołać to płacimy karę w wysokości 50% całości wesela :/ Zdecydowaliśmy,ze czekamy do ostatniego momentu,może na maj będzie jeszcze zakaz takich imprez to tylko wtedy nam zwrócą
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
O matko, 9 tys zadatku? To na ile wy robicie to wesele, i w jakim pałacu, że pobierają 9 tys zadatku?
Nie wiem gdzie istnieje sala, która pobiera prawie 10 tys zadatku?
Tapatalka
Ja już zapłaciłam sali 8 tyś zadatku. Najpierw 2000 zł przy podpisaniu umowy, a na 4 mieś przed weselem kolejne 6000, no ale w styczniu nic nie wskazywało na to że bęzie to tak wyglądać jak teraz. Mnie wysokość zadatku nie dziwi, bo różnie to może być zapisane w umowie.


Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Ja mam ochotę zrobić czarny PR mojej sali, bo 1 kwietnia miałam dostać aneks na zmianę daty. Dzwonię wczoraj - tak tak, pamiętam o pani, dziś na sto procent wyślę! Jak się domyślacie, nic nie przyszło.
Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy powinnam im zaufać. Wystarczyło powiedzieć tego 1go "wszystko ok, ale wyślę za dwa tygodnie" a nie mnie zbywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie mam aneksu, ale ustaliłam telefonicznie, że po świętach to załatwimy. Zespół i fotograf to stwierdzili że nie ma potrzeby robienia aneksu, oni sobie sobie notują zmianę terminu. To mnie trochę martwi, wolałabym mieć to oficjalnie na papierze.




My już większość gości poinformowaliśmy o zmianie terminu.
Najpierw wysłałam MMSy i wiadomości na mesengerze, a poźniej dzwoniłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Angelika i Radek.jpg (111,6 KB, 125 załadowań)
__________________
angellka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-10, 10:46   #3398
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ta cała sytuacja mnie na prawdę wykończy dziś od rana byłam dobrej myśli, że wesele i ślub jednak się odbędzie, i musi być dobrze i gotowa byłam zapłacić 2 ratę za salę, po przyjściu do pracy dowiedziałam się że cięcie pensji 20%... czuję się jak w rollercoasterze... boję się zdecydować i ostatecznie podjąć decyzję o rezygnacji z wesela...niby jest jeszcze pół roku...a jak u Was z emocjami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-10, 11:01   #3399
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Ta cała sytuacja mnie na prawdę wykończy dziś od rana byłam dobrej myśli, że wesele i ślub jednak się odbędzie, i musi być dobrze i gotowa byłam zapłacić 2 ratę za salę, po przyjściu do pracy dowiedziałam się że cięcie pensji 20%... czuję się jak w rollercoasterze... boję się zdecydować i ostatecznie podjąć decyzję o rezygnacji z wesela...niby jest jeszcze pół roku...a jak u Was z emocjami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dalej jestem spokojna o pazdziernik mysle ze juz bedzie na lajcie, a jak nie to wezmiemy cywilny ze swiadkami i trudno co do pracy u mnie jest bez zmian, u tz ucieli podstawe do minimalnej a oremii nie ma szans wyrobic przy nizszej sorzedazy a takich samych targetach jak do tej pory, wiec z 4,5-5tys zszedl do 1800. Miejmy nadzieje ze to szybko minie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-10, 11:21   #3400
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

W większości mówi się o szczycie zachorowań na drugą połowę kwietnia, jeśli epidemia będzie w październiku, to będzie to druga fala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-10, 11:27   #3401
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
W większości mówi się o szczycie zachorowań na drugą połowę kwietnia, jeśli epidemia będzie w październiku, to będzie to druga fala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I tak licze na to ze jesli bedzie druga fala to juz nie bedzie takiej paniki plus chorowac glownie zaczyna sie od listopada grudnia, pazdziernik nieraz jeszcze ladna końcówka lata jest i na to licze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-10, 17:37   #3402
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ehhh, pierwszy dzień po l4 w pracy i już mnie wkurzyli...
Dziś miałam niska normę, nawet bardzo, ale tak jak pisałam - nadal bolą mnie plecy i mam się nie przeciążać. Złożyłam wypowiedzenie.
I podeszła do mnie przełożona, że mam się poprawić, bo ta norma jest żałosna, i że jak nie zrobię wyższej to mnie odeślą na górę (żebym siedziała na dupie, ale jednocześnie nie mogła iść do domu, bez zarobkow). I jeszcze przestaną mnie planować na kolejne dni, wiec w ciągu tygodnia będę mieć 2 dni max.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-10, 17:54   #3403
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Tinker a jaki masz okres wypowiedzenia? Jakiś zaległy urlop? Może staraj się szukać lżejszej pracy szkoda zdrowia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-10, 20:58   #3404
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Masakra, zgłoś to jako mobbing...




Ja się właśnie dowiedziałam, że do 20 kwietnia będzie nam pracodawca wypłacał 95% wynagrodzenia i w sumie spoko. Za to po 20 będzie to 50% w czasie, jeśli nie pracujemy (a w planie mamy założone jakieś 8h home office tygodniowo...).

Jeśli po świętach nie zaczną otwierać wszystkiego, to zacznę szukać pracy na boku w jakiejś biedrze, bo połowa pensji mnie nie urządza kompletnie. Aż zaczynam zazdrościć tej koleżance, która świeżo zaszła w ciążę i jest na l4, jej się należy 100%...
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-10, 21:43   #3405
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Tinker a jaki masz okres wypowiedzenia? Jakiś zaległy urlop? Może staraj się szukać lżejszej pracy szkoda zdrowia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wypowiedzenia mam miesiąc.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 05:56   #3406
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Tinker, jesteś wywołana w wątku Wszystko co chcecie wiedzieć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 08:25   #3407
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Masakra, zgłoś to jako mobbing...




Ja się właśnie dowiedziałam, że do 20 kwietnia będzie nam pracodawca wypłacał 95% wynagrodzenia i w sumie spoko. Za to po 20 będzie to 50% w czasie, jeśli nie pracujemy (a w planie mamy założone jakieś 8h home office tygodniowo...).

Jeśli po świętach nie zaczną otwierać wszystkiego, to zacznę szukać pracy na boku w jakiejś biedrze, bo połowa pensji mnie nie urządza kompletnie. Aż zaczynam zazdrościć tej koleżance, która świeżo zaszła w ciążę i jest na l4, jej się należy 100%...
Ja mam teraz 0,5 etatu. I przymusowo zużyłam już trochę urlopu :/ nie jest ciekawie.
Będą musieli za chwilę powoli otwierać, więc myślę, że właśnie po to będzie obowiązkowe zasłanianie twarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 08:33   #3408
kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 163
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

spokojnych świąt dużo zdrowia .
My pierwsze święta bez rodziców - dziwnie tak wszystko samej przygotowywać no ale cóż zrobić.
kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 08:39   #3409
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
spokojnych świąt dużo zdrowia .
My pierwsze święta bez rodziców - dziwnie tak wszystko samej przygotowywać no ale cóż zrobić.
Wzajemnie

U mnie na odwrót - pierwsze święta od dawna z moimi rodzicami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-11, 09:03   #3410
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Wzajemnie

U mnie na odwrót - pierwsze święta od dawna z moimi rodzicami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieszkacie z nimi? Czy przyjeżdżacie w odwiedziny w czasie epidemii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 09:37   #3411
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Mieszkacie z nimi? Czy przyjeżdżacie w odwiedziny w czasie epidemii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czuję wyrzut jestem odpowiedzialną osobą, no i przez epidemię musiałam przełożyć swój ślub. Naprawdę myślisz, że w tej sytuacji urządzałabym sobie odwiedziny?
Zwłaszcza, że smak samotnych świąt jest mi doskonale znany i bez zagrożenia epidemiologicznego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 09:43   #3412
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja nie znoszę świat i nie obchodzę ich od wielu lat.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 12:39   #3413
lyricaljazz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja właśnie czekam na rodziców i pierwszy raz nie spędzę świąt wielkanocnych w domu rodzinnym, ale ciągle razem

Dziewczyny, spokojnych świąt. Niech Jego zmartwychwstanie przyniesie wam pokój i nadzieję, szczególnie w tym trudnym czasie
lyricaljazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 13:11   #3414
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Taaa, strasznie nie lubię wciskania wiary do gardeł innym.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 14:11   #3415
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Taaa, strasznie nie lubię wciskania wiary do gardeł innym.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Przecież możesz zignorować życzenia, nikt nie zwrócił się do ciebie personalnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 15:48   #3416
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

W ogóle zrobiło mi się strasznie miło.
Kupowałam drugą suknię ślubną dosłownie za bezcen. Pani policzyła mi za przesyłkę 30 zł. Po czym jak wysłała suknię, to się okazało, że przesyłka wyszła odrobinę taniej, to mi jeszcze zwróciła różnice. A dzisiaj jak patrzyłam na zdjęcie kiecki, to się okazało, że dostałam ją na wieszaku "panna młoda".
Jak miło z jej strony

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 18:10   #3417
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Hej Dzisiaj mam urodziny, każdy kto dzwoni z życzeniami pyta też o wesele. Nie wiem co odpowiadać, bo gwneralnie nikt nic nie wie. Z ostateczną decyzją czekamy do końca kwietnia, bo nawet jakby na początku czerwca znieśli zakazy, to nie zorganizuję wesela w 3 tygodnie, a przez to co się dzieje jestem w d*pie z przygotowaniami. Przełożenie nadal nie wchodzi w grę, więc najbardziej prawdopodovną opcją na ten moment jest sam ślub.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 18:17   #3418
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Hej Dzisiaj mam urodziny, każdy kto dzwoni z życzeniami pyta też o wesele. Nie wiem co odpowiadać, bo gwneralnie nikt nic nie wie. Z ostateczną decyzją czekamy do końca kwietnia, bo nawet jakby na początku czerwca znieśli zakazy, to nie zorganizuję wesela w 3 tygodnie, a przez to co się dzieje jestem w d*pie z przygotowaniami. Przełożenie nadal nie wchodzi w grę, więc najbardziej prawdopodovną opcją na ten moment jest sam ślub.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego nie możesz przełożyć?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 18:24   #3419
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Hej Dzisiaj mam urodziny, każdy kto dzwoni z życzeniami pyta też o wesele. Nie wiem co odpowiadać, bo gwneralnie nikt nic nie wie. Z ostateczną decyzją czekamy do końca kwietnia, bo nawet jakby na początku czerwca znieśli zakazy, to nie zorganizuję wesela w 3 tygodnie, a przez to co się dzieje jestem w d*pie z przygotowaniami. Przełożenie nadal nie wchodzi w grę, więc najbardziej prawdopodovną opcją na ten moment jest sam ślub.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale to nie masz wszystkiego ogarniętego?


Ja dzwonię z życzeniami na święta i zapraszam, ale uprzedzam, że może być przełożone. Jakoś to idzie, póki co każdy rozumie sytuację.



Tylko ja się nie mogę pogodzić, jakby trzeba było przekładać, bo praktycznie wszystko mam gotowe...
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 18:29   #3420
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Dziewczyny tak mnie to wszystko stresuje, że kiedy siedzę bezczynnie, to czarne myśli przychodzą mi do głowy(że będziemy musieli odwołać wesele)
Musiałam znaleźć sobie absorbujące zajęcie i zaczęłam po wielu latach grać w Simsy.
Odmóżdzenie totalne. Przynajmniej można tam wychodzić z domu.
Naprawdę ostatnio świruję.
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 14:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.