Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-16, 22:44   #3451
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Ciężko mi sobie to wyobrazić
A nosiłaś kiedyś soczewki, masz jakieś doświadczenie w tym temacie czy po prostu tak sobie wyobrażasz? Bo naprawdę, paznokcie nie przeszkadzają, soczewki chwyta się palcami, nie paznokciami
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 06:58   #3452
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
A nosiłaś kiedyś soczewki, masz jakieś doświadczenie w tym temacie czy po prostu tak sobie wyobrażasz? Bo naprawdę, paznokcie nie przeszkadzają, soczewki chwyta się palcami, nie paznokciami
soczewki noszę od paru lat (co prawda nie codziennie, bo nie mogę), jasne, że chwytam palcami i jakoś mi te paznokcie przeszkadzają, zapewne kwestia przyzwyczajenia i wprawy, trochę przeskok mam z króciutkich na długie paznokcie, ogólnie się muszę z nimi ogarnąć ;-)

ale co wprowadziłam rozbawienie w wątku, to wprowadziłam
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 09:10   #3453
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
A nosiłaś kiedyś soczewki, masz jakieś doświadczenie w tym temacie czy po prostu tak sobie wyobrażasz? Bo naprawdę, paznokcie nie przeszkadzają, soczewki chwyta się palcami, nie paznokciami
Noszę soczewki 7 lat, ale od niedawna mam długie paznokcie i jakoś zawsze paznokieć styka mi się z soczewka. Wcześniej sciagal am je szczypiac
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 09:48   #3454
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ale to jest poważny temat.
Myślę, że to zależy od rozkładu tkanki miękkiej na palcu. Mam bardzo "ścięte" opuszki, a co za tym idzie, mocno wystające paznokcie, więc musiałam opracować technikę szczypania bokiem palca tak, aby nie podrzeć soczewki.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 09:59   #3455
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ale to jest poważny temat.
Myślę, że to zależy od rozkładu tkanki miękkiej na palcu. Mam bardzo "ścięte" opuszki, a co za tym idzie, mocno wystające paznokcie, więc musiałam opracować technikę szczypania bokiem palca tak, aby nie podrzeć soczewki.
no niektórych rozbawiło moje pytanie
mi nie chodzi o soczewki, bo noszę jednodniowe, więc zdejmuję i wyrzucam, ale żeby sobie krzywdy nie zrobić.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 10:15   #3456
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Kiedyś moja koleżanka zdjęła soczewki, a że miała w czubie, to jakiś czas później chciała je zdjąć ponownie i sobie uszkodziła spojówkę od uporczywego szczypania...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 10:19   #3457
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Noszę soczewki 7 lat, ale od niedawna mam długie paznokcie i jakoś zawsze paznokieć styka mi się z soczewka. Wcześniej sciagal am je szczypiac
Też tak ściągam. Ale chwytam soczewkę opuszkami, a nie paznokciami. Nie mam z tym absolutnie żadnego problemu, może to wynika z tego, że przez cały czas noszenia soczewek miałam długie paznokcie, więc nie miałam okazji spróbować, jak to jest z krótkimi
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 11:23   #3458
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od razu zaznaczam, że pytanie nieco z czapy
Soczewki noszę dość rzadko, ostatnio miałam z trzy tygodnie temu, założyłam wczoraj. W międzyczasie zaczęłam nosić dłuższe paznokcie. I nie sądziłam, że będę mieć taki problem ze zdjęciem soczewek. Założenie jak zwykle, żaden problem, ale wieczorem w domu nieźle się nagimnastykowałam, żeby je wyjąć, macie jakieś rady, jak sobie ułatwić sprawę? Myślałam, że sobie oko wykłuję
Ja ostatnio zapuściłam paznokcie i metoda szczypania przestała się sprawdza, bo drapałam się w oko, które było potem zaczerwienione. Wypracowałam inną metodę, a mianowicie przesuwam soczewkę do wewnętrznego kącika, przyciskając soczewkę jednocześnie mrużę oko i soczewka jakby odskakuje od gałki ocznej (muszę uważać, żeby nie spadła do umywalki). Bardzo dobra metoda i nie boję się drapnięcia
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 17:53   #3459
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zapuściłam paznokcie i metoda szczypania przestała się sprawdza, bo drapałam się w oko, które było potem zaczerwienione. Wypracowałam inną metodę, a mianowicie przesuwam soczewkę do wewnętrznego kącika, przyciskając soczewkę jednocześnie mrużę oko i soczewka jakby odskakuje od gałki ocznej (muszę uważać, żeby nie spadła do umywalki). Bardzo dobra metoda i nie boję się drapnięcia
Sprobuje; )
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 18:17   #3460
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Podpisuję się pod ściągającymi
Teraz mam długie paznokcie i noszę jednorazówki. Opuszką przesuwam soczewkę ku zewnętrznemu kącikowi, tam soczewka "marszczy" się, a wtedy łapię ją paznokciami. Bez szczypania. Soczewką się nie martwię, bo i tak idzie do śmietnika.
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 19:36   #3461
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, mam pytanie. Skończyłam 2 opakowanie I Wear DD Comfort + (teraz podobno I Wear free) i chciałabym zmienić na jakiś tańszy odpowiednik. Są to soczewki jednodniowe. Znalazłam na tej stronie takie odpowiedniki: http://www.optiland.pl/odpowiedniki . Czy mogę w takim razie założyć, że Dailies AquaComfort Plus będą dobre? Nie znam się na tym kompletnie, a soczewek używam raz na kilka miesięcy. Mimo tego chciałabym mieć komfort ich używania. Możecie coś doradzić? Będę wdzięczna .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 20:52   #3462
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ktoś tu niedawno napisał, że nie ma tanich dobrych soczewek jednodniowych. Zgadzam się. Próbowałam chyba 4 czy 5 rodzajów i najdroższe okazały się najlepsze. Ze swojej strony polecam Acuvue TruEye, oczywiście po konsultacji ze specjalistą.

Edytowane przez czternastka
Czas edycji: 2015-08-17 o 21:18
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 21:33   #3463
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez czternastka Pokaż wiadomość
Ktoś tu niedawno napisał, że nie ma tanich dobrych soczewek jednodniowych. Zgadzam się. Próbowałam chyba 4 czy 5 rodzajów i najdroższe okazały się najlepsze. Ze swojej strony polecam Acuvue TruEye, oczywiście po konsultacji ze specjalistą.
A nie da się ich dopasować zaocznie na podstawie parametrów poprzednich? Jedno opakowanie starcza mi mniej więcej na 2 lata więc nie chciałabym inwestować w lekarza bo przy mojej częstotliwości to się nie opłaca. A Dailies AquaComfort Plus to nie będą odpowiedniki? Chciałam spróbować czegoś tańszego, ale w ostateczności kupię znowu I Wear`y.


Dzięki za odpowiedź .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 23:14   #3464
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
A nie da się ich dopasować zaocznie na podstawie parametrów poprzednich?

Przeczytaj proszę przedostatnią i ostatnią stronę wątku.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 08:22   #3465
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez czternastka Pokaż wiadomość
Ze swojej strony polecam Acuvue TruEye, oczywiście po konsultacji ze specjalistą.
Dla mnie są one najlepsze na świecie. Szkoda, że nie gotują
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 10:29   #3466
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Też tak ściągam. Ale chwytam soczewkę opuszkami, a nie paznokciami. Nie mam z tym absolutnie żadnego problemu, może to wynika z tego, że przez cały czas noszenia soczewek miałam długie paznokcie, więc nie miałam okazji spróbować, jak to jest z krótkimi
Mi też długie nieprzeszkadzaja
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 12:03   #3467
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Polecicie jakieś dobre krople nawilżające, które można stosować na soczewki i solo?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 12:38   #3468
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Polecicie jakieś dobre krople nawilżające, które można stosować na soczewki i solo?
Systane ultra jakoś tak sama na pewnym wątku dziewczyna mi polecała i kupiłam je w Słonecznej za dyszkę bardzo fajnie nawilżają oczy i stosuje te też na soczewki.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 14:01   #3469
OlgaaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

polecam Tealoz Duo, Cationorm, Hyaback, Hayladrop- wszystkie są dopuszczone do stosowania z soczewkami
OlgaaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 14:15   #3470
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Przeczytaj proszę przedostatnią i ostatnią stronę wątku.

Ok. Dzięki Przynajmniej wiem, gdzie szukać .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 14:44   #3471
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
A nosiłaś kiedyś soczewki, masz jakieś doświadczenie w tym temacie czy po prostu tak sobie wyobrażasz? Bo naprawdę, paznokcie nie przeszkadzają, soczewki chwyta się palcami, nie paznokciami
Mnie długie paznokcie totalnie nie przeszkadzają, i zwykle łapie soczewkę paznokciem, ale chodzę w jednodniowych więc luzik
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 16:03   #3472
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Polecicie jakieś dobre krople nawilżające, które można stosować na soczewki i solo?
Tak, ostatnie kilka stron wątku. wymienione były chyba ze 4 różne.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 16:10   #3473
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Przeczytałam te dwie strony i ciśną mi się pytania na usta. Czyli za każdym razem chcąc zmienić soczewki na inne szłyście do specjalisty? Nie zdarzyło się, że ktoś Wam zalecił te, z których nie byłyście wcześniej zadowolone? Albo za każdym razem ktoś Wam zalecał inne? Czy to o czymś nie świadczy?

Ja byłam wtedy na badaniu w Vision Express. Dostałam zalecenie używania soczewek, które są dostępne tylko i wyłącznie w ich sieci sklepów. To może jednak coś w tym jest, że specjaliści doradzają te produkty, z których mają jakieś profity? Inna sprawa, że odkąd wymieniłam u nich okulary i szkła okazały się do to stwierdziłam, że już nigdy więcej.
Ale czy to od razu oznacza, że te zalecane soczewki są dla mnie nieodpowiednie? No chyba nie. Zwłaszcza, że nie czuję przy ich używaniu jakiegoś dużego dyskomfortu. Z drugiej strony piszecie, że to że czuję się w nich dobrze wcale nie oznacza, że są dla mnie dobre. No to czym w takim razie się kierować?
Mam mętlik w głowie .
Po tym co przeczytałam będę chyba zakładać je najpóźniej jak będę potrzebować i jak najszybciej zdejmować (potrzebuję tylko od czasu do czasu do pracy na 4-5 h).
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 16:21   #3474
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Przeczytałam te dwie strony i ciśną mi się pytania na usta. Czyli za każdym razem chcąc zmienić soczewki na inne szłyście do specjalisty? Nie zdarzyło się, że ktoś Wam zalecił te, z których nie byłyście wcześniej zadowolone? Albo za każdym razem ktoś Wam zalecał inne? Czy to o czymś nie świadczy?

Ja byłam wtedy na badaniu w Vision Express. Dostałam zalecenie używania soczewek, które są dostępne tylko i wyłącznie w ich sieci sklepów. To może jednak coś w tym jest, że specjaliści doradzają te produkty, z których mają jakieś profity? Inna sprawa, że odkąd wymieniłam u nich okulary i szkła okazały się do to stwierdziłam, że już nigdy więcej.
Ale czy to od razu oznacza, że te zalecane soczewki są dla mnie nieodpowiednie? No chyba nie. Zwłaszcza, że nie czuję przy ich używaniu jakiegoś dużego dyskomfortu. Z drugiej strony piszecie, że to że czuję się w nich dobrze wcale nie oznacza, że są dla mnie dobre. No to czym w takim razie się kierować?
Mam mętlik w głowie .
Po tym co przeczytałam będę chyba zakładać je najpóźniej jak będę potrzebować i jak najszybciej zdejmować (potrzebuję tylko od czasu do czasu do pracy na 4-5 h).
Opowiem Ci jak to jest u mnie. Dlugo nosilam okulary, pozniej sama przerzucilam się na soczewki. Próbowałam 2 albo 3 firm, pamiętam, że przy pierwszych miałam "mętne oczy"- wiecie, zamiast swiezego naturalnego spojrzenia, wzrok Pana spod sklepu natomiast kolezanka noszac te soczewki nic takiego nie miala. Po zmianie firmy efekt zniknął, soczewki staly sie mniej widoczne, a i jeszcze bardziej komfortowe dla mnie
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 16:22   #3475
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Terha - A czy takim problemem jest w dzisiejszych czasach pójście do lekarza na kontrolę? Nawet w tych samodzielnie wybranych soczewkach... Nie ma to jak oszczędzanie na najważniejszym narządzie zmysłu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 17:48   #3476
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Terha - A czy takim problemem jest w dzisiejszych czasach pójście do lekarza na kontrolę? Nawet w tych samodzielnie wybranych soczewkach... Nie ma to jak oszczędzanie na najważniejszym narządzie zmysłu.
Przecież ja tych soczewek sama nie wybrałam. Usłyszałam, że przed pierwszym zakupem trzeba iść koniecznie do specjalisty i tak też zrobiłam.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 06:04   #3477
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Przecież ja tych soczewek sama nie wybrałam. Usłyszałam, że przed pierwszym zakupem trzeba iść koniecznie do specjalisty i tak też zrobiłam.
To teraz jak chcesz zmienić soczewki też idź do specjalisty. Jasno jest to wałkowane od zawsze w tym wątku.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 08:55   #3478
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Terha - chodziło mi o zmianę na inne. Biznes to biznes, nie chcę wchodzić w niuanse, pewnie w życiu już światek medyczny trochę poznałaś, ale pamiętaj, aby myśleć o sobie, swoim zdrowiu i komforcie widzenia. Chcesz mieć soczewki inne albo kolorowe - w porządku, ale weź je na wizytę do jakiegoś specjalisty, aby dowiedzieć się, czy dobrze się układają i poruszają na oku, czy nie mają za dużo osadów pod koniec okresu noszenia (zwiększone ryzyko infekcji). Rób to po prostu dla siebie
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 19:25   #3479
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To teraz jak chcesz zmienić soczewki też idź do specjalisty. Jasno jest to wałkowane od zawsze w tym wątku.
Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Terha - chodziło mi o zmianę na inne. Biznes to biznes, nie chcę wchodzić w niuanse, pewnie w życiu już światek medyczny trochę poznałaś, ale pamiętaj, aby myśleć o sobie, swoim zdrowiu i komforcie widzenia. Chcesz mieć soczewki inne albo kolorowe - w porządku, ale weź je na wizytę do jakiegoś specjalisty, aby dowiedzieć się, czy dobrze się układają i poruszają na oku, czy nie mają za dużo osadów pod koniec okresu noszenia (zwiększone ryzyko infekcji). Rób to po prostu dla siebie
To rozumiem. Bardziej mi chodziło o to, że pisałyście że komfort o niczym nie świadczy, bo soczewki i tak mogą być źle dobrane. Dlatego zastanawiałam się, jakie Wy macie kryteria - tzn. kiedy idziecie kolejny raz do optometrysty - przy każdej końcówce opakowania? tylko wtedy jeśli się źle w soczewkach czujecie? A może zakładacie, że skoro dany model Was nie uwiera, to nie ma sensu zmieniać na inne lub wręcz przeciwnie - mimo tego idziecie po nowy model?
Pytałam z ciekawości, bo skoro komfort o niczym nie świadczy to jak mam być pewna, że te które noszę obecnie są dla mnie dobre? Kolejne badanie jest w stanie wykazać jakieś nieprawidłowości nawet jak zakładam soczewki raz na 3-4 miesiące?

Ja chyba w takim razie zostanę przy tych które mi zalecili, ale po prostu mnie zaciekawiłyście tematem.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 07:09   #3480
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
To rozumiem. Bardziej mi chodziło o to, że pisałyście że komfort o niczym nie świadczy, bo soczewki i tak mogą być źle dobrane. Dlatego zastanawiałam się, jakie Wy macie kryteria - tzn. kiedy idziecie kolejny raz do optometrysty - przy każdej końcówce opakowania? tylko wtedy jeśli się źle w soczewkach czujecie? A może zakładacie, że skoro dany model Was nie uwiera, to nie ma sensu zmieniać na inne lub wręcz przeciwnie - mimo tego idziecie po nowy model?
Pytałam z ciekawości, bo skoro komfort o niczym nie świadczy to jak mam być pewna, że te które noszę obecnie są dla mnie dobre? Kolejne badanie jest w stanie wykazać jakieś nieprawidłowości nawet jak zakładam soczewki raz na 3-4 miesiące?

Ja chyba w takim razie zostanę przy tych które mi zalecili, ale po prostu mnie zaciekawiłyście tematem.
Nawet jak się czujesz komfortowo to pod koniec "opakowania" (ja tak nazywam koniec ważności czyli np. jak są dwutygodniowe to po niecałych 2 tygodniach idę) idziesz na kontrolę jak soczewka wygląda po tym czasie i czy jest wszystko ok. jak jest ok to je nadlej nosisz. no ja tak podchodzę. jak mam ochotę zmienić to idę podpytać co by mi pasowało z innych firm i modeli i wtedy też pod koniec ważności idę na kontrolę czy jest ok i czy mogę je nosić.
Ale wiesz, ja jestem mocno przewrazliwiona w tym względzie bo jestem alergikiem i na początku przeszłam całą serię różnych soczewek zanim dobrano mi dobre i po nich nie miałam róznych reakcji alergicznych.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.