Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-08, 09:18   #3451
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Zamówiłam oversizową sukienkę (wydawało mi się, że w typie Natural). Dzisiaj przymierzyłam i czuję się w niej babciowato i grubo

Wstawiłam fotki na photobucket. Gdzie popełniłam błąd? Może jednak worki nie są dla mnie...

Mam ostatnio złą passę, jeśli chodzi o zakupy przez internet. Co zamówię, to odsyłam
A z paskiem wygląda lepiej? Może SN Ci bardziej leży?
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 11:41   #3452
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Zamówiłam oversizową sukienkę (wydawało mi się, że w typie Natural). Dzisiaj przymierzyłam i czuję się w niej babciowato i grubo

Wstawiłam fotki na photobucket. Gdzie popełniłam błąd? Może jednak worki nie są dla mnie...

Mam ostatnio złą passę, jeśli chodzi o zakupy przez internet. Co zamówię, to odsyłam
Nie wyglądasz w tej sukience źle, na pewno nie niechlujnie, jak to często może być jak typ nienaturalowy ubiera się na naturalowo.

Mogłabyś ewentualnie wypróbować jeszcze bardziej lejące i relaxed kiecki tego typu KLIK KLIK KLIK. A taka KLIK to jest na 100% Flamboyant Natural.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 13:35   #3453
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dziewczyny co myślicie o takich dwóch różnych podejściach do zestawienia sweter plus spodnie? Jak byście sklasyfikowała takie zestawienia, bo ja im dłużej przeglądam pinterest tym bardziej wszystko mi się jakoś blenduje...IMG_6677.jpgIMG_6676.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 14:05   #3454
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o takich dwóch różnych podejściach do zestawienia sweter plus spodnie? Jak byście sklasyfikowała takie zestawienia, bo ja im dłużej przeglądam pinterest tym bardziej wszystko mi się jakoś blenduje...Załącznik 7707046Załącznik 7707045


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To pierwsze pasowałoby C, proste linie, blisko ciała ale bez przesady, struktura materiału ma konkretną formę. To drugie wydaje mi się najbardziej chyba pod romantiki podchodzić, ale może i SD by pasowało, bo spodnie mają w sobie pewną sztywność.
W tym drugim zestawie bardziej mi się podobasz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 14:24   #3455
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To pierwsze pasowałoby C, proste linie, blisko ciała ale bez przesady, struktura materiału ma konkretną formę. To drugie wydaje mi się najbardziej chyba pod romantiki podchodzić, ale może i SD by pasowało, bo spodnie mają w sobie pewną sztywność.

W tym drugim zestawie bardziej mi się podobasz.


A ten jasny zestaw nie jest trochę FG? Nie wiem do końca czemu ale jakoś mi się kojarzy z Audrey? Ale jeśli faktycznie jest SD to chyba zatoczyła pełne koło zarówno w kolorach jak i Kibbe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 14:41   #3456
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
A ten jasny zestaw nie jest trochę FG? Nie wiem do końca czemu ale jakoś mi się kojarzy z Audrey? Ale jeśli faktycznie jest SD to chyba zatoczyła pełne koło zarówno w kolorach jak i Kibbe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sama krótka długość swetra czy spodni nie czyni tych ciuchów FG. Taka długość jak wczoraj wspomniałam jest dobra także dla R, TR, SG, G, może być (jeśli tylko krótka a nie przykrótka) dla SC. Generalnie krótkość ciucha jest cechą yin.
Poza krótkością patrz na to, jak się ten sweter układa: jest miękki, ma yinowo podkreślone ramiona, miękkie, bufiaste rękawy.
Spodnie może byłyby dla FG, gdyby nie wykończenie w pasie.
Całość plasuje ten zestaw po stronie yinowej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 14:45   #3457
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Sama krótka długość swetra czy spodni nie czyni tych ciuchów FG. Taka długość jak wczoraj wspomniałam jest dobra także dla R, TR, SG, G, może być (jeśli tylko krótka a nie przykrótka) dla SC. Generalnie krótkość ciucha jest cechą yin.

Poza krótkością patrz na to, jak się ten sweter układa: jest miękki, ma yinowo podkreślone ramiona, miękkie, bufiaste rękawy.

Spodnie może byłyby dla FG, gdyby nie wykończenie w pasie.

Całość plasuje ten zestaw po stronie yinowej.


Dzięki za wyjaśnienie Chimay pomaga, bo jak tylko patrzę na zdjęcia to trudno mi niektóre niuanse rozróżnić. Tez dlatego, że czasem nie ufam podpisom na pintereście.

A propos pinteresta, dziewczyny robicie sobie tam tablice dla poszczególnych typów? Chciałybyście się może nimi podzielić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-08, 15:00   #3458
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dzięki za wyjaśnienie Chimay pomaga, bo jak tylko patrzę na zdjęcia to trudno mi niektóre niuanse rozróżnić. Tez dlatego, że czasem nie ufam podpisom na pintereście.

A propos pinteresta, dziewczyny robicie sobie tam tablice dla poszczególnych typów? Chciałybyście się może nimi podzielić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja robię, ale dopiero od niedawna, więc nie ma na razie się czym dzielić. Maggie ma tego sporo.

Też krytycznie podchodzę do podpisów i z takim nastawieniem przeglądam też profile związane z Kibbe na Insta. Na przykład ta babka KLIK jest niby Dramatic i patrząc na jej outfit bez hashtaga nigdy bym nie zgadła, że to D, bo mam całkiem inne wyobrażenie ciuchów dla tego typu.
Albo tutaj pani się taguje jako FG KLIK, nie mam pojęcia na jakiej w ogóle podstawie, bo ta kiecka nie ma w sobie nic FG. Po tej dziewczynie KLIK bym akurat zgadła, że to FG, ale jej przesadzona i na maksa udziwniona interperetacja tego typu w ogóle mi nie odpowiada.
No ale to wszystko kwestia interpretacji.
Zresztą sama się zastanawiałam, czy by sobie nie zbierać na Insta moich zestawów

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-02-08 o 15:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 20:39   #3459
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o takich dwóch różnych podejściach do zestawienia sweter plus spodnie? Jak byście sklasyfikowała takie zestawienia, bo ja im dłużej przeglądam pinterest tym bardziej wszystko mi się jakoś blenduje...Załącznik 7707046Załącznik 7707045


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wydaje mi się, że dobrze wyglądasz w obcisłej górze, ale w szerszych spodniach Szkoda, że nie wrzuciłaś jeszcze takiego zdjęcia, ale taki mix ciuchów z tych dwóch raczej by nie pasował (golf + jasne spodnie); gdyby były odrobinę dłuższe, to wyglądałyby jeszcze lepiej.
Patrząc na całą sylwetkę, to masz chyba ramiona szersze lub równe biodrom i dosyć sporą głowę, czy to kwestia perspektywy?
Jeśli tak, to ja bym raczej ramion nie podkreślała, w sensie szeroki rękaw z bufką i jasny kolor (jaśniejszy od dołu) bo w tych jasnych spodniach nogi wydają się szczuplejsze niż w dżinsach, a jaśniejsza i szersza góra zdaje się Cię poszerzać i proporcje są trochę zaburzone wg mnie Spróbuj może kiedyś przymierzyć jasne, tylko trochę dłuższe (do cholewek) spodnie w podobnym fasonie i jakąś górę bliżej ciała bez akcentowania ramion (może raglan ) i powinno być ok wg mnie
Ale jaki to byłby wtedy typ- SC chyba



Dziewczyny, od wczoraj nie mogę się zalogować do zalando- coś jest chyba z ich stroną Dostałam powiadomienie, że jest dostępny mój rozmiar tych botków naturalowych (bo te z Biostopy muszę odesłać- wyglądają inaczej, niż na zdjęciu) i raz mi się nawet udało zalogować, ale finalizacja zakupu nie jest możliwa (bez przerwy wyświetlają się komunikaty o jakichś błędach, nad którymi pracują od wczoraj)
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 20:55   #3460
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o takich dwóch różnych podejściach do zestawienia sweter plus spodnie? Jak byście sklasyfikowała takie zestawienia, bo ja im dłużej przeglądam pinterest tym bardziej wszystko mi się jakoś blenduje...Załącznik 7707046Załącznik 7707045


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi się zdecydowanie podoba drugi zestaw, ten pierwszy jakiś taki zbyt zwykły, ani twarzowy ani krzywdzący Podoba mi się zestawienie tych dwóch rzeczy - spodni paperbag i bluzki z bufkami, szczerze zawsze myślałam, że do tych spodni pasuje tylko gładka góra, a tu to tworzy fajną całość i wcale nie jest niczego za dużo.

Też jestem ciekawa jakby wyglądały te rzeczy w innym zestawieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 21:07   #3461
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o takich dwóch różnych podejściach do zestawienia sweter plus spodnie? Jak byście sklasyfikowała takie zestawienia, bo ja im dłużej przeglądam pinterest tym bardziej wszystko mi się jakoś blenduje...Załącznik 7707046Załącznik 7707045


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Drugi zestaw zdecydowanie lepszy,dół extra, jednak góra przydałaby się nieco drobniejsza, głównie w rękawach, ale i tak jest dobrze.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-08, 21:25   #3462
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87572331]Wydaje mi się, że dobrze wyglądasz w obcisłej górze, ale w szerszych spodniach Szkoda, że nie wrzuciłaś jeszcze takiego zdjęcia, ale taki mix ciuchów z tych dwóch raczej by nie pasował (golf + jasne spodnie); gdyby były odrobinę dłuższe, to wyglądałyby jeszcze lepiej.
Patrząc na całą sylwetkę, to masz chyba ramiona szersze lub równe biodrom i dosyć sporą głowę, czy to kwestia perspektywy?
Jeśli tak, to ja bym raczej ramion nie podkreślała, w sensie szeroki rękaw z bufką i jasny kolor (jaśniejszy od dołu) bo w tych jasnych spodniach nogi wydają się szczuplejsze niż w dżinsach, a jaśniejsza i szersza góra zdaje się Cię poszerzać i proporcje są trochę zaburzone wg mnie Spróbuj może kiedyś przymierzyć jasne, tylko trochę dłuższe (do cholewek) spodnie w podobnym fasonie i jakąś górę bliżej ciała bez akcentowania ramion (może raglan ) i powinno być ok wg mnie
Ale jaki to byłby wtedy typ- SC chyba
[/QUOTE]

Typy, które mają szersze lub w jakiś sposób wyraźne ramiona właśnie powinny je podkreślać. Tylko wszystko zależy od tego, jak to robią. Tutaj przykład Brooke Shields FN w kreacji dla TR KLIK i dla FN KLIK. Nietrudno stwierdzić, na którym zdjęciu podkreślanie ramion wygląda korzystnie, a na którym nie. Ale tak to jest, jak typy z przewagą yang przebierają się za yinowe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 21:43   #3463
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dzięki dziewczyny za wszystkie komentarze do tej pory unikałam spodni paperbag, bo mi się wydawało że te marszczenia powiększają mi optycznie brzuch. Może tez jest to kwestia materiału, bo te spodnie są akurat z róść sztywnego.

Przez chwile miałam na sobie golf i jasne spodnie i wydawało mi się to połączenie krojów kiepskie. Ale spróbuje je jeszcze sfotografować niedługo.

Jeśli chodzi o ramiona to tak, z cała pewnością mam je szerokie. I wiem ze się je powinno podkreślać według wytycznych, ale z tym muszę bardzo uważać. Reklamowe rękawy mnie najczęściej nie ratują, bo jeśli są zbyt lejące to sylwetka się jakoś tak rozjeżdża.

Mnie się wydaje że akurat ten jasny sweterek z bufkami jest całkiem niezły - mierzyłam chyba dziesiątki swetrów z bufkami bo mi się podobają i zawsze do tej pory była tragedia, ale może tym razem to kwestia zrównoważenia dołem?

A co do głowy to musi to być kwestia ujęcia, bo mam obiektywnie małą.

Długość spodni jest dla mnie trudna do kontrolowania, ale myśle ze czarne botki na pewno nie dodają uroku w tym wypadku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 22:29   #3464
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wiązane spodnie mogłyby być dłuższe, natomiast górę dobrałabym bardziej dopasowaną do ciała.
Szary golf leży nieźle, spodnie dobrałabym mniej przyleające do ciała.
ogolnie mam wrażenie, że w Twoim przypadku, jeśli góra jest obcisła, dół powinien być luźny, i na odwrót. Nie wiem, do jakiego typu to pasuje?
Patrzę na Twoje ramiona i wydają się być szersze od ramion. Zaczynam zastanawiać się, czy nie będziesz Flamboyant Gamine.
Co do kolorystyki natomiast, to w jasnym beżu i kremowej bieli (kolorach stosunkowo jasnych) wyglądasz bardzo dobrze. Jako Głęboka Zima rozmyłabyś się w jasnej kolorystyce od stóp do głów, a tak jest naprawdę dobrze.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-02-08 o 22:36
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 22:40   #3465
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Typy, które mają szersze lub w jakiś sposób wyraźne ramiona właśnie powinny je podkreślać. Tylko wszystko zależy od tego, jak to robią. Tutaj przykład Brooke Shields FN w kreacji dla TR KLIK i dla FN KLIK. Nietrudno stwierdzić, na którym zdjęciu podkreślanie ramion wygląda korzystnie, a na którym nie. Ale tak to jest, jak typy z przewagą yang przebierają się za yinowe.
Sama mam ten problem i sądzę, że jeśli podkreślać to w taki sposób, żeby nie było tej ich szerokości widać (bo inaczej zaburza to proporcje) i tutaj raglan, ale faktycznie niezbyt lejący u mnie się sprawdza, a czasem nawet bufki, ale krótkie. Dekolt typu halter też i tego właśnie nie rozumiem, bo wtedy widać całe ramiona jak na dłoni , ale musi być wtedy dół rozszerzający się ku dołowi.

Co do Brook Shields to na tym drugim zdjęciu wygląda faktycznie bardzo dobrze, ale nie widać na nim, żeby miała szersze ramiona od bioder ; natomiast na tym pierwszym- tragedia, ale oprócz źle dobranej kreacji wydaje mi się, że to kwestia ujęcia lub jest po prostu 'utyta'.
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 22:49   #3466
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87572798]Wiązane spodnie mogłyby być dłuższe, natomiast górę dobrałabym bardziej dopasowaną do ciała.
Szary golf leży nieźle, spodnie dobrałabym mniej przyleające do ciała.
ogolnie mam wrażenie, że w Twoim przypadku, jeśli góra jest obcisła, dół powinien być luźny, i na odwrót. Nie wiem, do jakiego typu to pasuje?
Patrzę na Twoje ramiona i wydają się być szersze od ramion. Zaczynam zastanawiać się, czy nie będziesz Flamboyant Gamine.
Co do kolorystyki natomiast, to w jasnym beżu i kremowej bieli (kolorach stosunkowo jasnych) wyglądasz bardzo dobrze. Jako Głęboka Zima rozmyłabyś się w jasnej kolorystyce od stóp do głów, a tak jest naprawdę dobrze.[/QUOTE]



No ja się też zastanawiam nad tym FG od paru dni. Właściwie od momentu kiedy się zorientowałam że obcisłe góry robią mi lepiej niż luźniejsze kroje.

Z kolorami nigdzie nie mogę dojść, bo mimo ze lepiej wyglądam w butelkowej zieleni, ciemnym fiolecie czy indygo... to jednak ta kremowa biel jest też całkiem spoko. Ale z kolei w błękitnym, jasno różowym, jasno żółtym, miętowym itd. Wyglądam bardzo infantylnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87572814]Sama mam ten problem i sądzę, że jeśli podkreślać to w taki sposób, żeby nie było tej ich szerokości widać (bo inaczej zaburza to proporcje) i tutaj raglan, ale faktycznie niezbyt lejący u mnie się sprawdza, a czasem nawet bufki, ale krótkie. Dekolt typu halter też i tego właśnie nie rozumiem, bo wtedy widać całe ramiona jak na dłoni , ale musi być wtedy dół rozszerzający się ku dołowi.

Co do Brook Shields to na tym drugim zdjęciu wygląda faktycznie bardzo dobrze, ale nie widać na nim, żeby miała szersze ramiona od bioder ; natomiast na tym pierwszym- tragedia, ale oprócz źle dobranej kreacji wydaje mi się, że to kwestia ujęcia lub jest po prostu 'utyta'.[/QUOTE]



Może halter się u Ciebie sprawdza ze względu na kolor czy wzór materiału? Tzn. są na tyle wyraziste że odwracają uwagę od ramion, które giną w całości?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 22:50   #3467
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o takich dwóch różnych podejściach do zestawienia sweter plus spodnie? Jak byście sklasyfikowała takie zestawienia, bo ja im dłużej przeglądam pinterest tym bardziej wszystko mi się jakoś blenduje...Załącznik 7707046Załącznik 7707045


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co do kolorystyki jeszcze, to ostrożnie powiem, że chyba jesteś typem chłodnym jednak, bo na tych zdjęciach ze szminkami wydawało mi się, że ciepłym. I w tym średnio-szarym golfie jest Ci do twarzy, natomiast wydaje mi się, że przy jasnym kolorze sweterka cera zmieniła się w kierunku takiej ziemistej, czy to wina oświetlenia
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 22:52   #3468
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87572842]Co do kolorystyki jeszcze, to ostrożnie powiem, że chyba jesteś typem chłodnym jednak, bo na tych zdjęciach ze szminkami wydawało mi się, że ciepłym. I w tym średnio-szarym golfie jest Ci do twarzy, natomiast wydaje mi się, że przy jasnym kolorze sweterka cera zmieniła się w kierunku takiej ziemistej, czy to wina oświetlenia [/QUOTE]



Ten szary sweter dostałam od mamy ostatnio i w dziennym świetle wyglądam w nim dobrze, wiec myśle ze to nie kwestia oświetlenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 22:54   #3469
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość

Może halter się u Ciebie sprawdza ze względu na kolor czy wzór materiału? Tzn. są na tyle wyraziste że odwracają uwagę od ramion, które giną w całości?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chyba trochę tak (np.ukośne paski) mogą odwracać uwagę od szerokości ramion
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-08, 22:55   #3470
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
No ja się też zastanawiam nad tym FG od paru dni. Właściwie od momentu kiedy się zorientowałam że obcisłe góry robią mi lepiej niż luźniejsze kroje.

Z kolorami nigdzie nie mogę dojść, bo mimo ze lepiej wyglądam w butelkowej zieleni, ciemnym fiolecie czy indygo... to jednak ta kremowa biel jest też całkiem spoko. Ale z kolei w błękitnym, jasno różowym, jasno żółtym, miętowym itd. Wyglądam bardzo infantylnie.
To możliwe, tylko czy lepiej żeby te kolory były w miarę czyste, czy stłumione? Każdy typ kolorystyczny ma swoje wersje ciemniejszych i jaśniejszych kolorów.
Barwa indygo jest głęboka, ale i stłumiona.
Ciemny fiolet też może być czystszy jak i stłumiony, tak samo butelkowa zieleń.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-02-08 o 22:57
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 22:58   #3471
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87572861]To możliwe, tylko czy lepiej żeby te kolory były w miarę czyste, czy stłumione? Każdy typ kolorystyczny ma swoje wersje ciemniejszych i jaśniejszych kolorów.
Barwa indygo jest głęboka, ale i stłumiona.
Ciemny fiolet też może być czystszy jak i stłumiony, tak samo butelkowa zieleń.[/QUOTE]



Jeśli to ma sens, to powiedziałabym że raczej czyste ale nie jaskrawe. Stłumione barwy znoszę, a jaskrawych ewidentne nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 22:59   #3472
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Jeśli to ma sens, to powiedziałabym że raczej czyste ale nie jaskrawe. Stłumione barwy znoszę, a jaskrawych ewidentne nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ok. Z tym, że jednak bym pokombinowala z kolorami w makijażu, nie tylko szminki.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 23:04   #3473
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87572870]Ok. Z tym, że jednak bym pokombinowala z kolorami w makijażu, nie tylko szminki.[/QUOTE]



Wczoraj debatowałem nad różnicami miedzy chłodnym latem a chłodna zima. Nawet jak już znajdę ubranie którego kolor mi bardzo odpowiada, to mam problem z przełożeniem tego na kolor na ekranie bo jednak materiał ma fakturę, połysk lub brak i to mi bardzo miesza. Próbowałam wydrukować na papierze zdjęciowym te palety kolorów - ale z tego wyszła porażka bo w ogóle nie widać miedzy nimi różnic. W dodatku u chłodnego lata brakuje mi fioletów i nie wiem trochę czy och tam nie ma, czy przykładowo ich brakło tylko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2020-02-08 o 23:06
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 23:07   #3474
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87572814]Sama mam ten problem i sądzę, że jeśli podkreślać to w taki sposób, żeby nie było tej ich szerokości widać (bo inaczej zaburza to proporcje) i tutaj raglan, ale faktycznie niezbyt lejący u mnie się sprawdza, a czasem nawet bufki, ale krótkie. Dekolt typu halter też i tego właśnie nie rozumiem, bo wtedy widać całe ramiona jak na dłoni , ale musi być wtedy dół rozszerzający się ku dołowi.

Co do Brook Shields to na tym drugim zdjęciu wygląda faktycznie bardzo dobrze, ale nie widać na nim, żeby miała szersze ramiona od bioder ; natomiast na tym pierwszym- tragedia, ale oprócz źle dobranej kreacji wydaje mi się, że to kwestia ujęcia lub jest po prostu 'utyta'.[/QUOTE]

Brooke KLIK ma szerokie i muskularne ramiona, jak przystało na Flamboyant Natural i nie ma to nic wspólnego z tuszą. Tutaj inna FN Blake Lively KLIK , tutaj córka Cindy Crawford KLIK.

To nie jest coś, co FN powinna chować, tylko właśnie budować sylwetkę na T, odpowiednimi liniami. Wtedy robi to świetne wrażenie KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-02-08 o 23:09
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 23:14   #3475
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Brooke KLIK ma szerokie i muskularne ramiona, jak przystało na Flamboyant Natural i nie ma to nic wspólnego z tuszą. Tutaj inna FN Blake Lively KLIK , tutaj córka Cindy Crawford KLIK.

To nie jest coś, co FN powinna chować, tylko właśnie budować sylwetkę na T, odpowiednimi liniami. Wtedy robi to świetne wrażenie KLIK.


Lubię szczególnie stylizacje Blake Lively, wydaje mi się że rzadko kiedy pokazuje się w czymś co jej nie pasuje. Jestem ciekawa czy ma takie wyczucie czy ktoś ja ubiera.

Jakbym była FN pewnie bym dużo jej stylizacji podbierała. A te smokingi w Zwyczajnej przysłudze były obłędne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2020-02-08 o 23:21
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 23:17   #3476
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Albo księżna Diana KLIK KLIK. Pod warunkiem, że trzymała się blisko swojego typu, a nie ubierała w takie coś KLIK
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 23:24   #3477
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Brooke KLIK ma szerokie i muskularne ramiona, jak przystało na Flamboyant Natural i nie ma to nic wspólnego z tuszą. Tutaj inna FN Blake Lively KLIK , tutaj córka Cindy Crawford KLIK.

To nie jest coś, co FN powinna chować, tylko właśnie budować sylwetkę na T, odpowiednimi liniami. Wtedy robi to świetne wrażenie KLIK.
Ja nie mogę przekonać się jakoś do sylwetki T (w moim konkretnym przypadku), a i to ostatnie zdjęcie Brook mi jakoś nie pasi- może to chodzi o osadzenie w klimacie lat 80-tych chyba

Natomiast pierwsze trzy zdjęcia owszem, bardzo- tylko zauważ proszę, że u Blake szerokość ramion równoważy rozszerzająca się spódnica, a Kaia Gerber (?) w ogóle super (taką kamizelkę mogłabym przygarnąć), ale też nie jest to T wg mnie. Generalnie jestem za poszerzonym lub zaakcentowanym dołem w takich przypadkach.

A taka sylwetka to tylko u FN, bo już mi się to miesza wszystko

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2020-02-08 o 23:27
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 23:51   #3478
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87572909]Ja nie mogę przekonać się jakoś do sylwetki T (w moim konkretnym przypadku), a i to ostatnie zdjęcie Brook mi jakoś nie pasi- może to chodzi o osadzenie w klimacie lat 80-tych chyba

Natomiast pierwsze trzy zdjęcia owszem, bardzo- tylko zauważ proszę, że u Blake szerokość ramion równoważy rozszerzająca się spódnica, a Kaia Gerber (?) w ogóle super (taką kamizelkę mogłabym przygarnąć), ale też nie jest to T wg mnie. Generalnie jestem za poszerzonym lub zaakcentowanym dołem w takich przypadkach. [/QUOTE]

Szerokie, umięśnione ramiona wizualne tworzą T, nieważne co tam się dzieje wokół bioder. Chociaż u FN linie są płynne i zwiewne, więc z reguły opływają całą sylwetkę, a nie tylko biodra. Ale bywają też wyjątki KLIK

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87572909]A taka sylwetka to tylko u FN, bo już mi się to miesza wszystko [/QUOTE]

Najbardziej poza FN to SD i DC, ale podkreślać ramiona w ostrzejszej formie może każdy typ z przewagą yang.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 00:13   #3479
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szerokie, umięśnione ramiona wizualne tworzą T, nieważne co tam się dzieje wokół bioder. Chociaż u FN linie są płynne i zwiewne, więc z reguły opływają całą sylwetkę, a nie tylko biodra. Ale bywają też wyjątki KLIK



Najbardziej poza FN to SD i DC, ale podkreślać ramiona w ostrzejszej formie może każdy typ z przewagą yang.
O, to jest dokładnie to, co lubię- dekolt halter i ukośne paski; ale i tutaj linia bioder jest podkreślona baskinką/falbaną mimo prostej spódnicy.


Czyli do czystego G też się to odnosi

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2020-02-09 o 00:21
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 08:17   #3480
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Brooke KLIK ma szerokie i muskularne ramiona, jak przystało na Flamboyant Natural i nie ma to nic wspólnego z tuszą. Tutaj inna FN Blake Lively KLIK , tutaj córka Cindy Crawford KLIK.

To nie jest coś, co FN powinna chować, tylko właśnie budować sylwetkę na T, odpowiednimi liniami. Wtedy robi to świetne wrażenie KLIK.
Tylko to nie jest Blake, a modelka Candice Swanepoel ona chyba nie jest FN?candice-swanepoel-street-style-2012-july-valentino-sandals-pleated-skirt-white-top-new-york.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.