Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-27, 18:41   #3481
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z Kanału Kryminalnego. To nazwa podcastu na YT.
Ojeju, masakra 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 18:54   #3482
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89200136]Ojeju, masakra 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

W komentarzach ludzie zachwyceni.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 19:07   #3483
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Chimay, dzięki za cytat, wiem czego nigdy nie odpalać.

Namnożyło się w ogóle tych kanałów ostatnio, ale biorąc pod uwagę powyższe, trochę strach próbować bez polecenia.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Boże, co za tandeta.

Ja jakoś nie potrafię się wkręcić w większość podcastow - tak, na serio to słucham niektórych anglojęzycznych.
W polskich drażni mnie czasem a to głos czy w ogóle dźwięk, a najczęściej to chyba muzyka nadająca taki melodramatyczny ton niektórym podcastom. Albo właśnie No dla mnie to taka tandeta, po prostu - jakby autor deklamowal, zamiast ciekawie opowiadać.


Ja obecnie poznaję sporo spraw kryminalnych, o których wcześniej nie miałam pojęcia poprzez czytanie forum poświęconego osobom zaginionym.
Niezła lektura. Najwidoczniej ta forma podchodzi mi bardziej.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-04-27 o 19:18
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 19:21   #3484
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Jeszcze fajny jest kanał ( dokładnie tak się nazywa na Spotify) na tropie -historie kryminalne.

Tyle, że laska ma prawie same historię zza granicy, ale wiem, że są tutaj koneserki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 19:33   #3485
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Lubiłam ten kanał wcześniej i o ile dobrze kojarzę, autor pracował wcześniej w policji lub jest w jakiś sposób "z branży". Niestety ostatnio poszedł w kierunku fabularyzowania historii, a tutaj bardzo łatwo popaść w kicz i tandetę, bo to że się potrafi nagrywać podcast jeszcze nie znaczy, że ma się talent literacki.
W kiczowatym fabularyzowaniu nic nie pobije pana Myszki :P
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 19:36   #3486
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
W kiczowatym fabularyzowaniu nic nie pobije pana Myszki :P
Ojesu, tak!
Takie Kryminalne 365 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 19:45   #3487
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
W kiczowatym fabularyzowaniu nic nie pobije pana Myszki :P
No to właśnie pod tym odcinkiem, z którego cytowałam fragmenty o szklących się oczach, jędrnych piersiach i mięśniach przebijających spod świeżo wyprasowanej koszuli, ktoś napisał, że Kanał Kryminalny i Kryminatorium to dwa najlepsze podcasty true crime. Jak widać taka stylistyka ma też swoich fanów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-27, 20:07   #3488
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No to właśnie pod tym odcinkiem, z którego cytowałam fragmenty o szklących się oczach, jędrnych piersiach i mięśniach przebijających spod świeżo wyprasowanej koszuli, ktoś napisał, że Kanał Kryminalny i Kryminatorium to dwa najlepsze podcasty true crime. Jak widać taka stylistyka ma też swoich fanów.
Jak patrzyłam polskie top 10 podcastów to były w nim
-drewniana Olga herring
-justyna Mazur
-kryninatorium - na 1 miejscu ,🤦🤦

Także ten....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 20:14   #3489
Keira90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 158
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Szkoda, że na kanale Wschodnie Zbrodnie nic się od dawna nie pojawiło. Poza Ławnikowskim to mój ulubiony podcast, choć też raczej wolę polską tematykę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Keira90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 20:15   #3490
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jak patrzyłam polskie top 10 podcastów to były w nim
-drewniana Olga herring
-justyna Mazur
-kryninatorium - na 1 miejscu ,🤦🤦

Także ten....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie cierpię tej trójki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 08:04   #3491
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Jak dobrze wiedzieć, ze nie tylko ja uważam Olgę za drewniana. A próbowałam, naprawdę.

Justyna imho się skiepscila, nie wiem, kwestia zbyt wielu projektów na raz..? Choć ja serce do niej straciłam wcześniej, ze względu na bardzo jednostronna narracje i powiedzmy, klimat w komentarzach. Wiem, ze nie da się moderować wszystkiego i ludzie nie spędzają całego życia w internecie, ale byłam w szoku na jaki obrzydliwy rynsztok pod adresem ofiary pozwolono w komentarzach na YouTube pod jednym z odcinków. Sprawa komentarzy była poruszana w grupie i były one tez zgłaszane na yt, ale wisza nadal.

Lubilam Anntold stories, miała olbrzymi potencjał, ale niestety skończyła nagrywać.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-28, 20:59   #3492
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Właśnie zaczęłam słuchać na Spotify wspomniane tu "Opowiem ci historię". Faktycznie prowadzi to dziennikarz RMFu Kamil Barnowski. Na Spotify można znaleźć tez "Sceny zbrodni" które wypuszczał razem z Danielem Dykiem pod szyldem RMF (były też chyba na antenie).

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 21:40   #3493
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Jak dobrze wiedzieć, ze nie tylko ja uważam Olgę za drewniana. A próbowałam, naprawdę.

Justyna imho się skiepscila, nie wiem, kwestia zbyt wielu projektów na raz..? Choć ja serce do niej straciłam wcześniej, ze względu na bardzo jednostronna narracje i powiedzmy, klimat w komentarzach. Wiem, ze nie da się moderować wszystkiego i ludzie nie spędzają całego życia w internecie, ale byłam w szoku na jaki obrzydliwy rynsztok pod adresem ofiary pozwolono w komentarzach na YouTube pod jednym z odcinków. Sprawa komentarzy była poruszana w grupie i były one tez zgłaszane na yt, ale wisza nadal.

Lubilam Anntold stories, miała olbrzymi potencjał, ale niestety skończyła nagrywać.
Tak, Olga jest strasznie drewniana.
Nie lubię też Karoliny Anny, ale ona jest dla mnie po prostu antypatyczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 21:55   #3494
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

A ja ciagle wracam do olgi, bo nie moge znalezc innych podcastow przy ktorych sie nie wyłączam.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 23:41   #3495
Rose969
Wtajemniczenie
 
Avatar Rose969
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 070
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja też lubię Olgę, mimo że można odczuć tą sztywność. Jakoś lubię jej sposób opisywania historii.

Co do podcastów z RMFu, moja słabością jest podcast 'Ostatnie dni legendy", który opowiada o śmierci znanych (bardziej lub mniej) muzyków. Też świetny lektor Mateusz Opyrchał i bardzo dobrze zrobiony podcast. Szkoda, że odcinki są takie krótkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.01.2013r.
08.01.2017r.
To, co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy.
Rose969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-29, 12:50   #3496
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Lubię czytać o kryminalnych sprawach, ale mam też ochotę żeby coś pooglądać. Widzę, że tu piszecie głównie o podcastach, a jakie macie polecane kanały na YT, które pokazują też jakieś mapki, zdjęcia, video z omawianych spraw? Zobaczyłam na tej stronie wątku "Opowiem ci historię" i fajnie koleś opowiada, ale właśnie przeszkadza mi ta forma tylko podcastu.

Znam Karolinę Annę i jej głos mnie niestety nudzi, uważam, że jest na siłę spowalniany i do mnie to nie trafia
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-29, 12:53   #3497
mdusia123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 998
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Luxanna Pokaż wiadomość
Lubię czytać o kryminalnych sprawach, ale mam też ochotę żeby coś pooglądać. Widzę, że tu piszecie głównie o podcastach, a jakie macie polecane kanały na YT, które pokazują też jakieś mapki, zdjęcia, video z omawianych spraw? Zobaczyłam na tej stronie wątku "Opowiem ci historię" i fajnie koleś opowiada, ale właśnie przeszkadza mi ta forma tylko podcastu.

Znam Karolinę Annę i jej głos mnie niestety nudzi, uważam, że jest na siłę spowalniany i do mnie to nie trafia
Aneks kryminalny - polecam zawsze i wszędzie .
mdusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-02, 19:27   #3498
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Tak tu tylko wtrącę, że kanał opowiem ci o zbrodni bardzo często bazuje na materiałach od dziewczyny, która prowadzi bloga o sprawach kryminalnych.

A ta dziewczyna to wizażanka niestety już nieaktywna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-02, 19:30   #3499
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Tak tu tylko wtrącę, że kanał opowiem ci o zbrodni bardzo często bazuje na materiałach od dziewczyny, która prowadzi bloga o sprawach kryminalnych.

A ta dziewczyna to wizażanka niestety już nieaktywna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow! A możesz zdradzić która?

Sama kiedyś zastanawialam się nad prowadzeniem bloga o sprawach kryminalnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-02, 19:36   #3500
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Wow! A możesz zdradzić która?

Sama kiedyś zastanawialam się nad prowadzeniem bloga o sprawach kryminalnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To była SALIX. Nie wiem, czy usunęła konto czy nie, ale nie udziela się już kilka dobrych lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 13:41   #3501
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Jak bardzo lubię Agę, to nie wiem, czemu służył odcinek aneks do aneksu o morderstwach z Deplhi - w sensie myślałam po tym wszystkim, co powiedziała, że przedstawiony facet to nowy oskarżony albo coś, a okazało się, że od dwóch lat nie postawiono mu zarzutów (?). Sama sprawa mnie interesuje, szczególnie kilka aspektów:
- skoro ten mężczyzna pisał z Libby dzień wcześniej przed zabójstwem (!), to co nie wiadomo o tej sprawie, że go nie aresztowano? Jak wiecie, to daleka jestem od internetowych śledztw, ale tutaj wręcz po procesie poszlakowym chyba mogliby mu postawić zarzuty (fakt, że korespondował z dziewczynką i podawał się za kogoś innego, był w okolicy, kłamał, jest pedofilem). Oczywiście ja tutaj sobie tylko gdybam, bo na pewno są powody, dla których nie postawiono mu zarzutów. Coś ogólnie jest w tej sprawie tajemniczego, co nie zostało ujawnione opinii publicznej - może sposób zabójstwa? W każdym razie trochę mnie rozczarował ten aneks, wiem, że Aga nigdzie nie powiedziała, że znaleziono winnego, ale trochę miałam taką nadzieję, bo ta sprawa mi jakoś siedzi w głowie;
- smutna refleksja, ilu tych podejrzanych typów jest w takich historiach? Przypomina mi się wiele podcastów Agi, nie przypomnę sobie tytułu, ale też z porwaniem w centrum handlowym dwóch dziewczynek czy też porwaniem nastolatki znad jeziora - naprawdę tych podejrzanych jest zazwyczaj multum i co drugi sąsiad okazuje się mieć jakieś "dziwne" skłonności. W tej sprawie też okazuje się, że natężenie zwyrodnialców na terenie jest zaskakująco wysokie. Przerażające i obrzydliwe.

Olga nie musi każdemu podpasować, ale moim zdaniem do drewna jej daleko i chyba trochę nie rozumiem tego określenia w odniesieniu do niej. W moim odczuciu ona właśnie ma talent literacki i w jej wydaniu snucie tych opowieści nie jest tandetne, a że się nie myli i trochę czyta - no jak dla mnie aż tak tego nie słychać, bo ma dobrą intonację. Nie każdy jej podcast lubię, ale spora część mi się bardzo podobała.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 15:11   #3502
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Jak bardzo lubię Agę, to nie wiem, czemu służył odcinek aneks do aneksu o morderstwach z Deplhi - w sensie myślałam po tym wszystkim, co powiedziała, że przedstawiony facet to nowy oskarżony albo coś, a okazało się, że od dwóch lat nie postawiono mu zarzutów (?). Sama sprawa mnie interesuje, szczególnie kilka aspektów:
- skoro ten mężczyzna pisał z Libby dzień wcześniej przed zabójstwem (!), to co nie wiadomo o tej sprawie, że go nie aresztowano? Jak wiecie, to daleka jestem od internetowych śledztw, ale tutaj wręcz po procesie poszlakowym chyba mogliby mu postawić zarzuty (fakt, że korespondował z dziewczynką i podawał się za kogoś innego, był w okolicy, kłamał, jest pedofilem). Oczywiście ja tutaj sobie tylko gdybam, bo na pewno są powody, dla których nie postawiono mu zarzutów. Coś ogólnie jest w tej sprawie tajemniczego, co nie zostało ujawnione opinii publicznej - może sposób zabójstwa? W każdym razie trochę mnie rozczarował ten aneks, wiem, że Aga nigdzie nie powiedziała, że znaleziono winnego, ale trochę miałam taką nadzieję, bo ta sprawa mi jakoś siedzi w głowie;
- smutna refleksja, ilu tych podejrzanych typów jest w takich historiach? Przypomina mi się wiele podcastów Agi, nie przypomnę sobie tytułu, ale też z porwaniem w centrum handlowym dwóch dziewczynek czy też porwaniem nastolatki znad jeziora - naprawdę tych podejrzanych jest zazwyczaj multum i co drugi sąsiad okazuje się mieć jakieś "dziwne" skłonności. W tej sprawie też okazuje się, że natężenie zwyrodnialców na terenie jest zaskakująco wysokie. Przerażające i obrzydliwe.

Olga nie musi każdemu podpasować, ale moim zdaniem do drewna jej daleko i chyba trochę nie rozumiem tego określenia w odniesieniu do niej. W moim odczuciu ona właśnie ma talent literacki i w jej wydaniu snucie tych opowieści nie jest tandetne, a że się nie myli i trochę czyta - no jak dla mnie aż tak tego nie słychać, bo ma dobrą intonację. Nie każdy jej podcast lubię, ale spora część mi się bardzo podobała.
Właśnie dla mnie Olga jest mega drewniana i talentu nie ma za grosz. Oczywiście to moje subiektywne odczucie

Z braku laku przesłuchałam jej kilka podcastów i co mi się rzuca w oczy- oprócz monotonii i braku intonacji?

Używa wyświechtanych frazesów -te same zdania na początek i te same na puentę,.gotowe teksty.

Do tego robi błędy stylistyczne, rażące dla mnie, typu :"chłopacy/weszłem/poszłem".
Ma bardzo ubogi język, co więcej, dziwi mnie to bardzo w takim kontekście,że słychać, że czyta z kartki, więc mogłaby spokojnie te błędy wyeliminować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 15:49   #3503
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Właśnie dla mnie Olga jest mega drewniana i talentu nie ma za grosz. Oczywiście to moje subiektywne odczucie

Z braku laku przesłuchałam jej kilka podcastów i co mi się rzuca w oczy- oprócz monotonii i braku intonacji?

Używa wyświechtanych frazesów -te same zdania na początek i te same na puentę,.gotowe teksty.

Do tego robi błędy stylistyczne, rażące dla mnie, typu :"chłopacy/weszłem/poszłem".
Ma bardzo ubogi język, co więcej, dziwi mnie to bardzo w takim kontekście,że słychać, że czyta z kartki, więc mogłaby spokojnie te błędy wyeliminować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W którym podkaście Olgi są takie błędy językowe? Aż wydaje mi się niewiarygodne, żeby robiła takie błędy i żebym nie zwróciła na to uwagi, ale zakładam, że mogę się mylić. Z tym że chłopacy to żaden błąd językowy.

Co do reszty - uważam inaczej, ale nie ma sensu nad tym dyskutować.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 12:13   #3504
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Przesłuchałam najnowszy podkast dziewczyny z kanału KARTOTEKA o Riley Fox i dość mocno mną wstrząsnął. Jak nie znacie tej historii i „lubicie” słuchać o ekstremalnie nieprofesjonalnej policji/prokuraturze to polecam. Sama podkasterka jest w porządku, chociaż trochę mnie irytował jej łamiący się głos pod koniec (aczkolwiek rozumiem emocje).

W planach mam zapoznanie się z pozostałymi sprawami z tego kanału.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 12:23   #3505
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
W którym podkaście Olgi są takie błędy językowe? Aż wydaje mi się niewiarygodne, żeby robiła takie błędy i żebym nie zwróciła na to uwagi, ale zakładam, że mogę się mylić. Z tym że chłopacy to żaden błąd językowy.

Co do reszty - uważam inaczej, ale nie ma sensu nad tym dyskutować.
Było słowo "chlopacy", które mnie na tyle zbulwersowało, ze wgooglowalam jest poprawne, uznałam to za jakiś regionalizm i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 12:31   #3506
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Obecna kwarantanna przyczyniła się do tego, że pierwszy raz w życiu spróbowałam posłuchać podcastu true crime. Padło na "Piąte: nie zabijaj", bo kojarzyłam autorkę z działalności blogowej.

Ale się wciągnęłam! Chociaż zdecydowanie nie powinnam słuchać przed snem
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 12:58   #3507
Keira90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 158
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89208413]Obecna kwarantanna przyczyniła się do tego, że pierwszy raz w życiu spróbowałam posłuchać podcastu true crime. Padło na "Piąte: nie zabijaj", bo kojarzyłam autorkę z działalności blogowej.

Ale się wciągnęłam! Chociaż zdecydowanie nie powinnam słuchać przed snem [/QUOTE]Moim zdaniem z czasem spada jakość tych odcinków, jeśli chodzi o rzetelność autorki podcastu, ale początki są rzeczywiście udane i lubiłam słuchać Justyny. Póki co, korzystaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Keira90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 14:18   #3508
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Było słowo "chlopacy", które mnie na tyle zbulwersowało, ze wgooglowalam jest poprawne, uznałam to za jakiś regionalizm i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na to zwróciłam uwagę, bo nie jestem fanką tej formy, ale wiem, że nie jest niepoprawna. I na okres czasu - to z kolei jest błąd. Ale nie słyszałam u niej nigdy weszłem czy tego typu rażących błędów. Rażące błędy robi Jasmin, ale tak ją lubię, że mi to nie przeszkadza, choć byłam mocno zaskoczona, że jest po filologii polskiej bodajże.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 15:22   #3509
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Jak bardzo lubię Agę, to nie wiem, czemu służył odcinek aneks do aneksu o morderstwach z Deplhi - w sensie myślałam po tym wszystkim, co powiedziała, że przedstawiony facet to nowy oskarżony albo coś, a okazało się, że od dwóch lat nie postawiono mu zarzutów (?). Sama sprawa mnie interesuje, szczególnie kilka aspektów:
- skoro ten mężczyzna pisał z Libby dzień wcześniej przed zabójstwem (!), to co nie wiadomo o tej sprawie, że go nie aresztowano? Jak wiecie, to daleka jestem od internetowych śledztw, ale tutaj wręcz po procesie poszlakowym chyba mogliby mu postawić zarzuty (fakt, że korespondował z dziewczynką i podawał się za kogoś innego, był w okolicy, kłamał, jest pedofilem). Oczywiście ja tutaj sobie tylko gdybam, bo na pewno są powody, dla których nie postawiono mu zarzutów. Coś ogólnie jest w tej sprawie tajemniczego, co nie zostało ujawnione opinii publicznej - może sposób zabójstwa? W każdym razie trochę mnie rozczarował ten aneks, wiem, że Aga nigdzie nie powiedziała, że znaleziono winnego, ale trochę miałam taką nadzieję, bo ta sprawa mi jakoś siedzi w głowie;
- smutna refleksja, ilu tych podejrzanych typów jest w takich historiach? Przypomina mi się wiele podcastów Agi, nie przypomnę sobie tytułu, ale też z porwaniem w centrum handlowym dwóch dziewczynek czy też porwaniem nastolatki znad jeziora - naprawdę tych podejrzanych jest zazwyczaj multum i co drugi sąsiad okazuje się mieć jakieś "dziwne" skłonności. W tej sprawie też okazuje się, że natężenie zwyrodnialców na terenie jest zaskakująco wysokie. Przerażające i obrzydliwe.

Olga nie musi każdemu podpasować, ale moim zdaniem do drewna jej daleko i chyba trochę nie rozumiem tego określenia w odniesieniu do niej. W moim odczuciu ona właśnie ma talent literacki i w jej wydaniu snucie tych opowieści nie jest tandetne, a że się nie myli i trochę czyta - no jak dla mnie aż tak tego nie słychać, bo ma dobrą intonację. Nie każdy jej podcast lubię, ale spora część mi się bardzo podobała.
Pisząc, że podejrzanych w takich sprawach jest zazwyczaj multum masz na myśli sprawy z USA?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 15:45   #3510
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Keira90 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem z czasem spada jakość tych odcinków, jeśli chodzi o rzetelność autorki podcastu, ale początki są rzeczywiście udane i lubiłam słuchać Justyny. Póki co, korzystaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hmmm, możesz napisać ciut konkretniej, co masz na myśli?

Nie to, że się spinam, ja słucham dla relaksu i nie czerpię z tego wiedzy. Jak jakaś sprawa mnie kiedyś interesowała, to książka + internet.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-22 06:53:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.