Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4. - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-18, 11:15   #3511
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89224343]Nie no pewnie, Zelenski winny bo nie chce oddac czesci Ukrainy.
Jak ci zlodziej wejdzie do domu to tez mu oddajesz 2 pokoje zeby na ulicy byl spokoj?[/QUOTE]


Ten troll pisze z perspektywy złodzieja, także retoryczne pytanie stawiasz
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 11:26   #3512
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

W ogole do tej pory mam wrazenie ze w mediach tez bylo troche kreowane bledne wrazenie na temat Donbassu w ostatnich latach.
To nie jest tak, ze tam mieszka ''wiekszosc'' prorosyjska. Tam wiekszosc ludzi nie chce miec z Rosja nic wspolnego, czesc mowi co prawda po rosyjsku, ale to ma bardzo zaawansowane podloze.
Na youtubie jest taki kanal JAMAICA WITH IRIE, to Ukrainka ktora mieszka na Jamajce, zrobila ostatnio 40 minutowy film - bardzo rzeczowy, ubrala w slowa to co ciezko ubrac w slowa, naprawde bardzo polecam, dobra robota. No i ona wlasnie opowiada o tym, skad to sie wzielo, ze ona osobiscie mowila zawsze po rosyjsku i ze to nie znaczy, ze jest w sercu pro-rosyjska.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 11:34   #3513
VikaU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 25
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89224343]Nie no pewnie, Zelenski winny bo nie chce oddac czesci Ukrainy.
Jak ci zlodziej wejdzie do domu to tez mu oddajesz 2 pokoje zeby na ulicy byl spokoj?[/QUOTE]

Nie weszli do domu Zelenskiego tylko zajęli jakiś obszar państwa. Zełenski odmawiając pomocy Macrona pozwala na przelewanie tylko jeszcze większej ilości krwi swoich rodaków. Powiedz mi jeszcze jak Ukraina może wygrać z mocarstwem atomowym? Rosja najwyżej zrzuci na 2, 3 miasta małe bomby atomowe i cała zabawa się skończy. Obecnie walka z Rosją to posyłanie swoich rodaków na pewną śmierć.
Jeśli jednak nawet Rosja nie będzie eskalować wojny do rangi wojny atomowej to wystarczy że wprowadzi powszechną mobilizację i najzwyczajniej na świecie zaleje Ukrainę milionowymi masami żołnierzy. Ukrainie już się kończą zasoby ludzkie, a nikt inny nie pośle za nich swoich żołnierzy, więc o czym my w ogóle mówimy.
Sprawa jest przesądzona od samego początku, tylko w Polsce jest pranie mózgów na każdym kroku.
Mam konto na telegramie to wiem co się dzieje z obiektywnych źródeł. Nie muszę słuchać Bartosiaka.
Skoro Ukrainie tak dobrze idzie, to czy to znaczy że wygrywa wojnę? Patrzę na mapy i widzę że to Rosja okupuje Ukrainę, nie inaczej. Okupuje mniejszą liczbą żołnierzy niż Ukraina się broni. Z mojego punktu widzenia to duże osiągnięcie Rosjan. Przy takim sprzęcie jaki mają sami, przy mniejszej ilości żołnierzy i ciągle posuwać się w Donbasie do przodu oraz utrzymywać pas na Krym jest obiektywnie nie lada wyczynem.

Pomówienie o rosyjskiego trolla mi powiewa, bo przecież nie pochwalam atakowania sąsiedniego państwa, mordów, gwałtów co czynią rosyjscy żołnierze. Mówię o faktach, a fakty są dla Ukrainy bezwzględne. Przegrają i nie mają żadnych szans, chyba że do wojny przystąpi NATO. Lecz wtedy przegramy wszyscy a na pewno cała Europa Środkowa i Wschodnia.
Dlatego najlepszym ze złych wyjść , bo są tylko złe wyjścia, jest natychmiastowe wymuszenie na Ukrainie konieczności negocjacji pokoju.
Przy braku pokoju my będziemy mieć nadal bardzo wysokie ceny, to źle. Gorzej będzie miała Afryka, niektóre państwa azjatyckie, bo one będą głodować co pośrednio też zbierze swoje żniwo braku chęci negocjacji z Rosją

Edytowane przez VikaU
Czas edycji: 2022-05-18 o 11:35
VikaU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 11:45   #3514
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

No to skoro Rosja może tak łatwo wygrać ogłaszając powszechną mobilizację, to czemu jej nie ogłasza? Czyżby istaniała szansa, że to jednak nie takie proste i takie młody chłopak z Moskwy wcale nie musi chcieć umierać na Ukrainie za imperialne ambicje jakiegoś podstarzałego dziadka?


Czy może chodzi o to, że demografia wcale Rosji aż tak nie sprzyja. Europejska część Rosji jest na minusie, na plusie jest ta uważana za gorszą i trzymana pod butem część Azjatycka.


VikaU to sobie nie słuchaj Bartosiaka. Tylko kogo mamy słuchać? Wiem, może jakiegoś no name'a z wizaża, który ma nick VikaU?
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 11:47   #3515
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89224359]W ogole do tej pory mam wrazenie ze w mediach tez bylo troche kreowane bledne wrazenie na temat Donbassu w ostatnich latach.
To nie jest tak, ze tam mieszka ''wiekszosc'' prorosyjska. Tam wiekszosc ludzi nie chce miec z Rosja nic wspolnego.[/QUOTE]

I ruski przecież doskonale o tym wiedzą. Dlatego siłą musieli im tam wprowadzić 'wyzwolicieli' i chcą ustanowić jakąś tam z d*py republikę niby niezależną

Jarek Wolski niedawno w rozmowie z Zychowiczem przytoczył anegdotę jak to Ukraińcy doszli do granicy z Rosją i praktycznie całkowicie wyparli ruskie wojsko z obwodu charkowskiego.
Zostało tam jeszcze trochę ich żołnierzy, m.in. bojownicy tzw. ługańskiej republiki ludowej, którzą chcą do Rosji i proszą o ratunek, bo im Ukraińcy zaraz zrobią kuku. A ruskie na to, że hola, hola ! Wy jesteście obce wojsko, innego kraju to jak to tak, mamy was wpuścić, a wypier*alać Jakieś filmiki są pokazujące jak ci kolesie z tego ruskiego bantustanu klną na czym świat stoi, lżą kacapów że aż iskry idą.
Taka to ich wspólna walka u boku 'braci' Jedna wielka ściema i propaganda jak za stalina.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2022-05-18 o 11:52
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 11:49   #3516
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez VikaU Pokaż wiadomość
Nie weszli do domu Zelenskiego tylko zajęli jakiś obszar państwa. Zełenski odmawiając pomocy Macrona pozwala na przelewanie tylko jeszcze większej ilości krwi swoich rodaków. Powiedz mi jeszcze jak Ukraina może wygrać z mocarstwem atomowym? Rosja najwyżej zrzuci na 2, 3 miasta małe bomby atomowe i cała zabawa się skończy. Obecnie walka z Rosją to posyłanie swoich rodaków na pewną śmierć.
Jeśli jednak nawet Rosja nie będzie eskalować wojny do rangi wojny atomowej to wystarczy że wprowadzi powszechną mobilizację i najzwyczajniej na świecie zaleje Ukrainę milionowymi masami żołnierzy. Ukrainie już się kończą zasoby ludzkie, a nikt inny nie pośle za nich swoich żołnierzy, więc o czym my w ogóle mówimy.
Sprawa jest przesądzona od samego początku, tylko w Polsce jest pranie mózgów na każdym kroku.
Mam konto na telegramie to wiem co się dzieje z obiektywnych źródeł. Nie muszę słuchać Bartosiaka.
Skoro Ukrainie tak dobrze idzie, to czy to znaczy że wygrywa wojnę? Patrzę na mapy i widzę że to Rosja okupuje Ukrainę, nie inaczej. Okupuje mniejszą liczbą żołnierzy niż Ukraina się broni. Z mojego punktu widzenia to duże osiągnięcie Rosjan. Przy takim sprzęcie jaki mają sami, przy mniejszej ilości żołnierzy i ciągle posuwać się w Donbasie do przodu oraz utrzymywać pas na Krym jest obiektywnie nie lada wyczynem.

Pomówienie o rosyjskiego trolla mi powiewa, bo przecież nie pochwalam atakowania sąsiedniego państwa, mordów, gwałtów co czynią rosyjscy żołnierze. Mówię o faktach, a fakty są dla Ukrainy bezwzględne. Przegrają i nie mają żadnych szans, chyba że do wojny przystąpi NATO. Lecz wtedy przegramy wszyscy a na pewno cała Europa Środkowa i Wschodnia.
Dlatego najlepszym ze złych wyjść , bo są tylko złe wyjścia, jest natychmiastowe wymuszenie na Ukrainie konieczności negocjacji pokoju.
Przy braku pokoju my będziemy mieć nadal bardzo wysokie ceny, to źle. Gorzej będzie miała Afryka, niektóre państwa azjatyckie, bo one będą głodować co pośrednio też zbierze swoje żniwo braku chęci negocjacji z Rosją

Putin nie skazi ziemi, którą atakuje bo będzie dla niego bezużyteczna przez X lat. To primo.
Secundo, Ukraina nie powinna oddawać swojego terytorium i dla mnie oczywistym jest, że się broni.
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:04   #3517
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89224343]Nie no pewnie, Zelenski winny bo nie chce oddac czesci Ukrainy.
Jak ci zlodziej wejdzie do domu to tez mu oddajesz 2 pokoje zeby na ulicy byl spokoj?[/QUOTE]




I kapcie w komplecie, żeby nie nadeptał błotem w korytarzu jak będzie do siebie na pokoje wchodził.




Swoją drogą bawi mnie Rosja z tymi swoimi teoriami (faktycznymi schizami? kto ich tam wie?) z dooopy, jak to Polska chce zabrać: Kaliningrad, Odesse, Kijów, pół Ukrainy, napaść Białoruś, teraz jeszcze ponoć chcemy Smoleńsk, Wilno, nawet chyba w Moskwie już drżą przed nami.
W dodatku ponoć produkujemy broń biologiczną i badamy wirusy w tajnych amerykańskich laboratoriach co to były na Ukrainie a teraz sa gdzieś.... czyli jakieś mobilne te laboratoria, normalnie extra technologa na kółkach- Polak potrafi



Ja pierdykam, człowiek ciemny siedzi, narzeka, rząd mu się w Polsce wiecznie nie podoba a tu proszę, nawet nie wie ciemnota w jakiej potędze żyje.
Cud że Indie i Chiny jeszcze nie drżą przed nami.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-18, 12:09   #3518
VikaU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 25
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Pierwszy z brzegu dowód jak w Polsce i Europie prane są mózgi a Polacy się cieszą, że świat pcha ich do wojny i klepie po plecach
https://youtu.be/yJWqwnkQJd4
W materiale podkreślają jak to Polska jest superocarstwem militarnym i jaką to niebywałą moc ma wpływania na inne państwa. Wiadomo, w Polsce każdy się z tego śmieje, ale tak samo jest w przypadku materiałów o Ukrainie. Takie same kłamstwa nam sprzedają na temat Ukrainy, tak jak na świecie takie sprzedają kłamstwa o Polsce

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I kapcie w komplecie, żeby nie nadeptał błotem w korytarzu jak będzie do siebie na pokoje wchodził.




Swoją drogą bawi mnie Rosja z tymi swoimi teoriami (faktycznymi schizami? kto ich tam wie?) z dooopy, jak to Polska chce zabrać: Kaliningrad, Odesse, Kijów, pół Ukrainy, napaść Białoruś, teraz jeszcze ponoć chcemy Smoleńsk, Wilno, nawet chyba w Moskwie już drżą przed nami.
W dodatku ponoć produkujemy broń biologiczną i badamy wirusy w tajnych amerykańskich laboratoriach co to były na Ukrainie a teraz sa gdzieś.... czyli jakieś mobilne te laboratoria, normalnie extra technologa na kółkach- Polak potrafi



Ja pierdykam, człowiek ciemny siedzi, narzeka, rząd mu się w Polsce wiecznie nie podoba a tu proszę, nawet nie wie ciemnota w jakiej potędze żyje.
Cud że Indie i Chiny jeszcze nie drżą przed nami.
I o tym właśnie pisałam przed chwilą. Za drugą kurtyną masz dokładnie takie same kłamstwa tylko w drugą stronę
VikaU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:14   #3519
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez VikaU Pokaż wiadomość
Nie weszli do domu Zelenskiego tylko zajęli jakiś obszar państwa. Zełenski odmawiając pomocy Macrona pozwala na przelewanie tylko jeszcze większej ilości krwi swoich rodaków. Powiedz mi jeszcze jak Ukraina może wygrać z mocarstwem atomowym? Rosja najwyżej zrzuci na 2, 3 miasta małe bomby atomowe i cała zabawa się skończy. Obecnie walka z Rosją to posyłanie swoich rodaków na pewną śmierć.
Jeśli jednak nawet Rosja nie będzie eskalować wojny do rangi wojny atomowej to wystarczy że wprowadzi powszechną mobilizację i najzwyczajniej na świecie zaleje Ukrainę milionowymi masami żołnierzy. Ukrainie już się kończą zasoby ludzkie, a nikt inny nie pośle za nich swoich żołnierzy, więc o czym my w ogóle mówimy.
Sprawa jest przesądzona od samego początku, tylko w Polsce jest pranie mózgów na każdym kroku.
Mam konto na telegramie to wiem co się dzieje z obiektywnych źródeł. Nie muszę słuchać Bartosiaka.
Skoro Ukrainie tak dobrze idzie, to czy to znaczy że wygrywa wojnę? Patrzę na mapy i widzę że to Rosja okupuje Ukrainę, nie inaczej. Okupuje mniejszą liczbą żołnierzy niż Ukraina się broni. Z mojego punktu widzenia to duże osiągnięcie Rosjan. Przy takim sprzęcie jaki mają sami, przy mniejszej ilości żołnierzy i ciągle posuwać się w Donbasie do przodu oraz utrzymywać pas na Krym jest obiektywnie nie lada wyczynem.

Pomówienie o rosyjskiego trolla mi powiewa, bo przecież nie pochwalam atakowania sąsiedniego państwa, mordów, gwałtów co czynią rosyjscy żołnierze. Mówię o faktach, a fakty są dla Ukrainy bezwzględne. Przegrają i nie mają żadnych szans, chyba że do wojny przystąpi NATO. Lecz wtedy przegramy wszyscy a na pewno cała Europa Środkowa i Wschodnia.
Dlatego najlepszym ze złych wyjść , bo są tylko złe wyjścia, jest natychmiastowe wymuszenie na Ukrainie konieczności negocjacji pokoju.
Przy braku pokoju my będziemy mieć nadal bardzo wysokie ceny, to źle. Gorzej będzie miała Afryka, niektóre państwa azjatyckie, bo one będą głodować co pośrednio też zbierze swoje żniwo braku chęci negocjacji z Rosją
Kurcze, tez mam konto na Telegramie, dodatkowo sledze wiele zrodel i nasza wiedza totalnie sie rozmija...

Po pierwsze: Rosja ma duzo wiecej wojska
Po drugie: Ukrainie wcale nie brakuje wojska, sa w stanie sie bronic zolnierzami zawodowymi, a kolejne grupy sa szkolone
Po trzecie: Ukraina ciagle odbija kolejne tereny

Nie wiem skad wzielas inne informacje
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:16   #3520
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez VikaU Pokaż wiadomość
Nie weszli do domu Zelenskiego tylko zajęli jakiś obszar państwa. Zełenski odmawiając pomocy Macrona pozwala na przelewanie tylko jeszcze większej ilości krwi swoich rodaków. Powiedz mi jeszcze jak Ukraina może wygrać z mocarstwem atomowym? Rosja najwyżej zrzuci na 2, 3 miasta małe bomby atomowe i cała zabawa się skończy. Obecnie walka z Rosją to posyłanie swoich rodaków na pewną śmierć.
Jeśli jednak nawet Rosja nie będzie eskalować wojny do rangi wojny atomowej to wystarczy że wprowadzi powszechną mobilizację i najzwyczajniej na świecie zaleje Ukrainę milionowymi masami żołnierzy. Ukrainie już się kończą zasoby ludzkie, a nikt inny nie pośle za nich swoich żołnierzy, więc o czym my w ogóle mówimy.
Sprawa jest przesądzona od samego początku, tylko w Polsce jest pranie mózgów na każdym kroku.
Mam konto na telegramie to wiem co się dzieje z obiektywnych źródeł. Nie muszę słuchać Bartosiaka.
Skoro Ukrainie tak dobrze idzie, to czy to znaczy że wygrywa wojnę? Patrzę na mapy i widzę że to Rosja okupuje Ukrainę, nie inaczej. Okupuje mniejszą liczbą żołnierzy niż Ukraina się broni. Z mojego punktu widzenia to duże osiągnięcie Rosjan. Przy takim sprzęcie jaki mają sami, przy mniejszej ilości żołnierzy i ciągle posuwać się w Donbasie do przodu oraz utrzymywać pas na Krym jest obiektywnie nie lada wyczynem.

Pomówienie o rosyjskiego trolla mi powiewa, bo przecież nie pochwalam atakowania sąsiedniego państwa, mordów, gwałtów co czynią rosyjscy żołnierze. Mówię o faktach, a fakty są dla Ukrainy bezwzględne. Przegrają i nie mają żadnych szans, chyba że do wojny przystąpi NATO. Lecz wtedy przegramy wszyscy a na pewno cała Europa Środkowa i Wschodnia.
Dlatego najlepszym ze złych wyjść , bo są tylko złe wyjścia, jest natychmiastowe wymuszenie na Ukrainie konieczności negocjacji pokoju.
Przy braku pokoju my będziemy mieć nadal bardzo wysokie ceny, to źle. Gorzej będzie miała Afryka, niektóre państwa azjatyckie, bo one będą głodować co pośrednio też zbierze swoje żniwo braku chęci negocjacji z Rosją



Przeciez NATO juz uczestniczy w tym konflikcie.
Poza tym, im szybciej Ukraina pójdzie na ugodę z Rosją, tym gorzej dla nas.
Bo tym mniej się Rosja osłabnie, tym szybciej Niemcy, francja nacisną na wycofanie sankcji i znów zaczną tłoczyc kase w rosję, tym mniej będzie gospodarczo i politycznie miec do gadania nasz region, tym szybciej odbudowana Rosja zapuka do Polskich granic z rządaniami z tyłka, typu demilitaryzacja , wyjście sił NATO z naszych terenów.


Tu nie ma miejsca na _naszą_ krótkowzroczność, ze bedzie nam drogo. Pod Ruskim butem będzie nam jeszcze drożej i po co nasz dzieci mają żyć w strachu przed kolejną wojną? Coś za coś, sa koszty które zwyczajnie warto ponieść, zeby chociaż te kolejne 20-40 lat miec spokój z rosyjskimi wizjami powrotu ZSRR
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:16   #3521
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Roznica jest taka, ze u nas za przedstawianie swojej prawdy nie zwijaja cie z ulicy do wiezienia.
Jak jestes innego zdania, to nie konczysz magicznie w wypadku.
Partie mamy rozne, jedne lubimy bardziej inne wcale, ale wszystkie te partie maja prawo dzialac i dzialaja, zrzeszajac ludzi, ktorzy wierza w ich prawde.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-18, 12:18   #3522
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 156
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89224260]Ruska swołocz zniszczyła bank roślinnych zasobów genowych w Charkowie - jeden z największych na świecie. Przechowywano tam ponad 160 tys. odmian i hybryd roślin z całego świata. Dziesiątki tysięcy próbek materiału siewnego, w tym odmiany liczące setki lat, stare, których nie da się już odtworzyć - wszystko puścili z dymem.
Z zasobów banku korzystali specjaliści z całego świata, w tym - uwaga - z Rosji.

Nie posunęli się do tego nawet hitlerowcy kiedy okupowali Ukrainę, wręcz przeciwnie - starali się chronić tę kolekcję.






https://wyborcza.pl/7,75400,28463107...C-B.5-L.1.maly[/QUOTE]Zwierzęta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:19   #3523
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Swoją drogą bawi mnie Rosja z tymi swoimi teoriami (faktycznymi schizami? kto ich tam wie?) z dooopy, jak to Polska chce zabrać: Kaliningrad, Odesse, Kijów, pół Ukrainy, napaść Białoruś, teraz jeszcze ponoć chcemy Smoleńsk, Wilno, nawet chyba w Moskwie już drżą przed nami.
W dodatku ponoć produkujemy broń biologiczną i badamy wirusy w tajnych amerykańskich laboratoriach co to były na Ukrainie a teraz sa gdzieś.... czyli jakieś mobilne te laboratoria, normalnie extra technologa na kółkach- Polak potrafi

Ja pierdykam, człowiek ciemny siedzi, narzeka, rząd mu się w Polsce wiecznie nie podoba a tu proszę, nawet nie wie ciemnota w jakiej potędze żyje.
Cud że Indie i Chiny jeszcze nie drżą przed nami.

Propagandą jednoczą opinię publiczną przeciwko tzw. zachodowi.
Polskę wzięli sobie na cel i wymyślają bzdury, bo mogą. Wiedzą, że obecne władze w Polsce im nie zagrażają, a kto wie czy ruskie nie mają na któregoś z pisich jakiego haka.

Istnieją nagrania kelnera spod Sowy na których słychać jak to Morawiecki gada z kimś o podmianie słupa (bo poprzedni się wycofał) żeby mógł wykupować nieruchomości banku (budynki, w którym mieściły się oddziały BZ WBK), którym wówczas zawiadował. Nie wiadomo gdzie te nagrania są i kto je ma. Afera podłuchowa była pisana cyrylicą, a pan Falenta miał mocne powiązania z ruskim biznesem.
Może to nie jest przypadek, że Morawiecki przez większość czasu tylko o sankcjach na Rosję gadał, a słabo coś je nakładał

Tu o nagraniach w zeznaniach kelnera i jak potem sprawie ukręcono łeb:

https://wyborcza.pl/7,75398,28464640...C-B.2-L.1.maly


Swoją drogą Wyborcza pisze o przekrętasach Morawieckich, jak i z kim dorabiali się swojej fortuny. Pasjonująca lektura. Tak się rodzą oligarchowie, a na nich zamordyzmy. Śpijmy dalej.

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/...oaAhCWEALw_wcB

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2022-05-18 o 12:49
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:20   #3524
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 156
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez VikaU Pokaż wiadomość
Wojna Ukrainy z Rosją potrwa jeszcze do jesieni albo i dłużej.
Nikt się nie wycofa z obecnej sytuacji, bo Ukraina zapowiada że nie pozwoli zatrzymać Rosji nawet Krymu a Rosja nie zgodzi się tego Krymu oddać i Donbasu również.
Rosjanie będą naciskać na pomoc Macrona na Ukrainę by ta się zgodziła na okrojone państwo i tak będzie nam pod granicą jątrzyć się ciągle ten konflikt, bo Zełenski się nie zgodzi
Będzie przez cały ten czas wysoka inflacja i koszmarnie droga żywność.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie zgłosimy się jako państwo do tego by aktywnie uczestniczyć w tej wojnie. Niestety bardzo wiele robimy by tak się stało, bo są tam nasze czołgi nie wiedzieć dlaczego i inny sprzęt. Rosja zapowiadała, że zbombarduje każdego kto będzie aktywnie pomagać Ukrainie i ja się tego obawiam najbardziej. Obawiam tym bardziej, że Rosja przecież by mogła te konwoje ze sprzętem po przekroczeniu polskiej granicy obrócić w proch i pył, a jednak tego nie robi. Czytałam, że Rosjanie zbierają w ten sposób dowody na aktywny militarny udział w konflikcie Polski. Chcą w ten sposób pokazać NATO, że to Polska zaatakowała Rosję i Rosjanie tylko na to odpowiadają. Punkt NATO o obronie Polski przez sojusz wtedy nie będzie mieć racji, bo Polska jest agresorem
Nie sądzę, żeby im te dowody były do czegokolwiek potrzebne.

I tak kłamią w żywe oczy i to nawet się z tym nie kryją.

Aż jestem w szoku, że dorosła osoba może pieprzyć takie farmazony, doskonale wiedzieć, że bredzi i zachować kamienną twarz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:21   #3525
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Przeciez NATO juz uczestniczy w tym konflikcie.
Poza tym, im szybciej Ukraina pójdzie na ugodę z Rosją, tym gorzej dla nas.
Bo tym mniej się Rosja osłabnie, tym szybciej Niemcy, francja nacisną na wycofanie sankcji i znów zaczną tłoczyc kase w rosję, tym mniej będzie gospodarczo i politycznie miec do gadania nasz region, tym szybciej odbudowana Rosja zapuka do Polskich granic z rządaniami z tyłka, typu demilitaryzacja , wyjście sił NATO z naszych terenów.


Tu nie ma miejsca na _naszą_ krótkowzroczność, ze bedzie nam drogo. Pod Ruskim butem będzie nam jeszcze drożej i po co nasz dzieci mają żyć w strachu przed kolejną wojną? Coś za coś, sa koszty które zwyczajnie warto ponieść, zeby chociaż te kolejne 20-40 lat miec spokój z rosyjskimi wizjami powrotu ZSRR
W tym wypadku szansa jest akurat to, ze czesc rzadu niemieckiego tworza aktualnie zieloni.
İ oni tak czy siak chca wyjsc ze zrodel energii konwencjonalnej.
CDU, czyli partia z ktorej pochodzi Merkel, juz mowi, ze trzeba bedzie kiedys z Rosja rozmawiac, w sensie, kiedys trzeba bedzie na nowo cos od nich brac. Ale oni aktualnie sa w opozycji.
Zieloni sa temu przeciwni, mowia, ze trzeba sie uniezaleznic, ze wlasnie ta sytuacja pokazuje, do czego moze doprowadzic zaleznosc energetyczna i ze wyjsciem z tej sytuacji nie jest za jakis czas branie od Rosji na nowo ropy czy gazu, tylko konsekwentne wyjscie z tego na zawsze i rozbudowanie energii odnawialnej.
Mozna zielonych lubic albo nie, ale za ich kadencji raczej nikt z rosja biznesow robic za bardzo nie bedzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:22   #3526
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zwierzęta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Weź nie obrażaj zwierzów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:31   #3527
VikaU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 25
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89224421]Roznica jest taka, ze u nas za przedstawianie swojej prawdy nie zwijaja cie z ulicy do wiezienia.
Jak jestes innego zdania, to nie konczysz magicznie w wypadku.
Partie mamy rozne, jedne lubimy bardziej inne wcale, ale wszystkie te partie maja prawo dzialac i dzialaja, zrzeszajac ludzi, ktorzy wierza w ich prawde.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Zwijają z ulicy w Moskwie za złe zdanie o wojnie na Ukrainie? Spójrz w YouTube, jest tam dużo materiałów gdzie mnóstwo Rosjan swodobnie wypowiada się w miejscach publicznych, na ulicy. W Polsce za inne zdanie na temat konfliktu na Ukrainie czeka ostracyzm społeczny, bywa że gospodarczy (wiele firm zostało niesprawiedliwe wykreślonych za domniemane powiązania z Rosją), a nawet wizyta służb i oskarżenie o agenturę.

Jestem pacyfistką i wojsko w ogóle nie powinno istnieć ani broń. Im dłużej trwa wojna na Ukrainie tym więcej niewinnych osób tam ginie. Nie obchodzą mnie mktywacje Macrona ale popieram go całkowicie aby jak najszybciej usiąść do stołu. W obecnych czasach spory trzeba i można rozwiązywać bez przemocy i wojen. Nie podoba mi się to, że Polska wydaje tyle na wojsko i broń. To pieniądze które można wydać na potrzebujących szpitale, które ciągle są niedofinansowane, bo rządzący muszą wydawać na sprzęt do zabijania. Zabijanie w Polsce stoi ponad ratowaniem życia coraz wyraźniej
VikaU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:32   #3528
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez VikaU Pokaż wiadomość
Zwijają z ulicy w Moskwie za złe zdanie o wojnie na Ukrainie? Spójrz w YouTube, jest tam dużo materiałów gdzie mnóstwo Rosjan swodobnie wypowiada się w miejscach publicznych, na ulicy. W Polsce za inne zdanie na temat konfliktu na Ukrainie czeka ostracyzm społeczny, bywa że gospodarczy (wiele firm zostało niesprawiedliwe wykreślonych za domniemane powiązania z Rosją), a nawet wizyta służb i oskarżenie o agenturę.

Jestem pacyfistką i wojsko w ogóle nie powinno istnieć ani broń. Im dłużej trwa wojna na Ukrainie tym więcej niewinnych osób tam ginie. Nie obchodzą mnie mktywacje Macrona ale popieram go całkowicie aby jak najszybciej usiąść do stołu. W obecnych czasach spory trzeba i można rozwiązywać bez przemocy i wojen. Nie podoba mi się to, że Polska wydaje tyle na wojsko i broń. To pieniądze które można wydać na potrzebujących szpitale, które ciągle są niedofinansowane, bo rządzący muszą wydawać na sprzęt do zabijania. Zabijanie w Polsce stoi ponad ratowaniem życia coraz wyraźniej
Moge prosic o jakies filmiki, o ktorych wspominasz? Oraz informacje na temat Twoich zrodel- ciekawi mnie, bo zupelnie inne dane znajduje

Edytowane przez kocia_lapka
Czas edycji: 2022-05-18 o 12:34
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:36   #3529
VikaU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 25
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Moge prosic o jakies filmiki, o ktorych wspominasz? Oraz informacje na temat Twoich zrodel- ciekawi mnie, bo zupelnie inne dane znajduje
https://youtu.be/XwQgVJ7WliE
VikaU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-18, 12:38   #3530
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez VikaU Pokaż wiadomość
W filmiku zostalo wyraznie powiedziane, ze w Rosji jest mozliwosc pojsc do wiezienia za wypowiedzi.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:40   #3531
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Nie kramcie trolla.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:41   #3532
VikaU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 25
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
W filmiku zostalo wyraznie powiedziane, ze w Rosji jest mozliwosc pojsc do wiezienia za wypowiedzi.
No i? Jakoś odpowiadają swobodnie. W Polsce za wypowiedzi publiczne ścigana i zaszczuta została Basia Kurdej-Szatan
VikaU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:42   #3533
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez VikaU Pokaż wiadomość
No i? Jakoś odpowiadają swobodnie. W Polsce za wypowiedzi publiczne sciagana i zaszczuta została Basia Kurdej-Szatan
A skad wiesz co sie z nimi stalo?
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:42   #3534
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Ja juz zglosilam, pewnie niedlugo Trzepotka go usunie.
Ja wiem, ze moderatorzy nie moga caly czas siedziec na wizazu, ale apelowalabym jednak, zeby ten watek umiescic na liscie priorytetowej do moderacji, bo tutaj najwyrazniej co trolla zabiora, to przychodzi drugi.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:43   #3535
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cava mamy mobilne ołtarze, to że czemu by nie jeszcze mobilne laboratoria broni biologicznej

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:45   #3536
VikaU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 25
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
A skad wiesz co sie z nimi stalo?
Jeśli idziemy w absurd to skąd wiesz, że w Polsce wszyscy inni nie są za swoje wypowiedzi tak brutalnie glanowani jak Basia?

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Cava mamy mobilne ołtarze, to że czemu by nie jeszcze mobilne laboratoria broni biologicznej

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Mobilne ołtarze to fakt, laboratoria to rosyjska hipoteza
VikaU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:49   #3537
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez VikaU Pokaż wiadomość
Jeśli idziemy w absurd to skąd wiesz, że w Polsce wszyscy inni nie są za swoje wypowiedzi tak brutalnie glanowani jak Basia?

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------



Mobilne ołtarze to fakt, laboratoria to rosyjska hipoteza



Glanowana Basia Kurdej Szatan.
Może jeszcze zesłana przez polskie KGB na 15 lat ciężkich robót w nieludzkich warunkach w kiblu publicznym w Gdyni-Orłowie albo pod Krupówkami. W sezonie 2 wachty pod rząd.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:50   #3538
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez VikaU Pokaż wiadomość
Jeśli idziemy w absurd to skąd wiesz, że w Polsce wszyscy inni nie są za swoje wypowiedzi tak brutalnie glanowani jak Basia?
Bo widze jak o rzadzie wypowiadaja sie partnerzy biznesowi mojego TZ i zaden nie ma z tego powodu nieprzyjemnosci, moze oprocz szkalowania przez prywatne osoby.

Poza tym- blagam, nie porownujmy procesu Kurdej do wyslania do wiezienia za udzial w marszu. Poza tym polecam Ci pojechac na Bialorus, do Rosji, a zobaczysz jak ci ludzie sa zastraszeni i zawstydzeni. I tak samo bylo X lat temu. (choc tutaj sie opieram wylacznie o moje wlasne doswiadczenia, a raczej o to jak zachowywala sie czesc mojej rodziny za wschodnia granica)

Edytowane przez kocia_lapka
Czas edycji: 2022-05-18 o 12:52
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 12:54   #3539
VikaU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 25
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Glanowana Basia Kurdej Szatan.
Może jeszcze zesłana przez polskie KGB na 15 lat ciężkich robót w nieludzkich warunkach w kiblu publicznym w Gdyni-Orłowie albo pod Krupówkami. W sezonie 2 wachty pod rząd.
Chciałaś zabłysnąć a jesteś zaskakująco blisko faktów. Prokuratura złożyła wniosek o rok więzienia dla Basi

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Bo widze jak o rzadzie wypowiadaja sie partnerzy biznesowi mojego TZ i zaden nie ma z tego powodu nieprzyjemnosci, moze oprocz szkalowania przez prywatne osoby.

Poza tym- blagam, nie porownujmy procesu Kurdej do wyslania do wiezienia za udzial w marszu. Poza tym polecam Ci pojechac na Bialorus, do Rosji, a zobaczysz jak ci ludzie sa zastraszeni i zawstydzeni. I tak samo bylo X lat temu. (choc tutaj sie opieram wylacznie o moje wlasne doswiadczenia, a raczej o to jak zachowywala sie czesc mojej rodziny za wschodnia granica)
Mój znajomy z Rosji miał w tym roku rozbitą szybę w samochodzie tylko za to, że ma rosyjskie blachy.
Domyślam się, że musiał wrócić do siebie do kraju, bo Polacy nie dali mu żyć i autentycznie wiem że bał się o swoje życie i zdrowie
VikaU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 13:01   #3540
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

O, prosze bardzo, punktualnie pasujac do naszych rozwazan o tym jak to sie zyje na swiecie, pojawila sie informacja z Bialorusi.
Kara smierci zostala rozszerzona. Teraz kulke mozna zarobic tez za ''przygotowania do aktu terroryzmu''.
No to teraz juz nikt nie bedzie protestowac.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-03 16:58:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.