Mamy Sierpniowe 2021 cz 2! - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-09-07, 10:24   #3541
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ekrystal Pokaż wiadomość
Właśnie ani w swoim ani w naszym łóżku nie ma różnicy w zasypianiu, w wózku tak samo- w domu nie śpi ( wyjątek stanowi spacer po ogrodzie ale tam nieźle trzęsie to może dlatego śpi). Szum tez nie działa próbowałam takie nagrania męża z komórki ( mąż zasypia na nich jak jest głośno a musi odespać w ciągu dnia a syn nie chce) i takie z youtube relaksujące melodie i kołysanki dla dzieci też nic.



Na mnie też nie idzie go uśpić bo on już mnie tylko z cycem kojarzy i nie daję rady wziąć go na ręce w ogóle do czegokolwiek innego niż cyca. Jak cyca nie dostanie od razu do buzi kiedy tylko go podniosę to wrzeszczy i się czerwony ze złości robi bo on czuje mój zapach i wie że cycki sa w pobliżu a zła matka mu ich dać nie chce. Nawet przebieram go jak leży w łóżku tylko matę pod pupę podstawiam bo jak podniosę żeby dać na przewijak to wrzask i szukanie cyca.



Położna sama mi radziła żebym mu nie pozwalała więcej niż 30-40 minut na raz na cyckach wisieć bo mi piersi zniszczy i powiedziała że wtedy dopiero nie dam rady karmić i kazała potem co najmniej 30-60 min przerwy robić bo brodawki muszą odpocząć. A dziecko czasem po 10-20 min znowu chce do cycka.



Niestety wczoraj to już szczyt wszystkiego był przez cała dobę spał kilka godzin raptem i nawet na cycku nie zasypiał ani w dzień ani w nocy tylko po tych 30 min jak go jeszcze trzymać próbowałam to od razu otwierał oczy i się złościł- ostatecznie skapitulowaliśmy i łaziliśmy po dworze na spacerze 1,5 h żeby się wyspał chociaż wtedy. Potem już mi sił brakło i mało z wycieńczenia nie zemdlałam na tym spacerze więc musieliśmy wrócić.



Dziś na szczęście od 6 śpi do tej pory tylko 3 razy się budził na cycka i zasypiał na nowo. Mam nadzieję że się to unormuje bo mąż na 1,5 tygodnia do pracy wraca i ja nie wiem jak dam radę walczyć całą noc i pół dnia z małym.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Monitor oddechu kupiliśmy ale taki przenośny Snuza Baby i niestety on musi być do pieluchy na goły brzuszek przypięty (inaczej nam nie działał) więc nie wiem jak to ogarnąć no bo u nas nie jest tak ciepło żeby w samym pampersie mały spał. Ktoś to miał i da się jakoś inaczej zainstalować?? Niestety takiego pod materac nie mogę mieć bo producenci twierdzą że tam musi być 2-3 metry odległości od łóżka dziecka do rodziców. Musiałabym młodego wywalić całkiem do innego pokoju bo sypialnia jest tak mała że tego się przeorganizować nie da. Zostaje jeszcze ta skarpetka Owleth ale ona w Polsce nie dostępna jest w sklepach, chyba że używana ale w cenie ok 1000 zł to chyba mnie nie stać za bardzo na takie coś.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Ponieważ mały cały czas jeszcze czasem ulewa na raz nosem i buzią ( zdarza mu się to w nocy jak się dużo wierci bo nie może spać) to nie mogę go dać do innego pokoju bo w tym przypadku liczą się sekundy żeby zareagować obracając go i wycisnąć to mleko jak najszybciej z nosa i udrożnić nos lub usta żeby tylko złapał oddech.

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Ja ostatnio męża to mało o zawał nie przyprawiłam. Mały się zasikał i mąż go przebierał, a ja chciałam mu pomóc żeby szybciej było. W momencie gdy mąż zgiął stópkę żeby wsadzić do nogawki pajaca ja zapięłam napę i mąż się tak przeraził że to jakaś kosteczka tak strzeliła że się szary zrobił i mało nie zemdlał przy przewijaku.



Ps ktos kiedys miał problem z przesikiwaniem pieluch u nas tak się dzieje przy Dadach, najlepiej nam służą Huggies i Newborn z Netto, Pampers premium care są fajnie chłonne ale młodego odgniatają dookoła nóżek i dziwnie pachną jakby były perfumowane.
Hej, jestem wrześniówką 2020 i snuzę przyczepialismy normalnie do pieluszki i ubieraliśmy synka z przyczepionym monitorkiem także nie musi być golutki

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-07, 10:31   #3542
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ekrystal musicie się nauczyć co mu służy, ja np widzę że jak się budzi to od razu ogarniam i daje cycka. Jak Ci się budzi po 40 minutach to najlepiej od razu dać cycka zanim się rozbudzi. I w ogóle głupota jest że nie powinno się karmić za długo, bo cycki się zepsuja... No ja na początku córkę karmiłam prawie non stop i moim cyckom nic nie jest, cycochem też nie była, tylko w pewnym momencie nauczyłam ją zasypiać bez piersi i bez smoczka. Ale spokojnie z tym można poczekac do 3-5mca życia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤

Edytowane przez ana909
Czas edycji: 2021-09-07 o 10:32
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-07, 10:36   #3543
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ekrystal a może chusta pomoże? Dziecko jest przy mamie, czuje ją, a ręce się ma wolne.
Moja dziś odsypia kiepską noc i już ma druga dłuższą drzemkę. Ale tak to też w dzień przysypia tylko na chwilkę. Idę właśnie poodkladac za małe ubranka, bo panna rośnie jak na drożdżach. A ubranka do oddania, aż przykro jakoś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-07, 10:39   #3544
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ekrystal- snuzę można normalnie pod ubranko zakładać. Wygodniej pod pajaca (bo czasem się włączy bez powodu i trzeba zresetować), ale pod body też śmiga. Jest na tyle głośna, że i tak ją usłyszysz.
Na ulewanie, to może spanie na boku?
I skonsultujcie się z fizjoterapeutą dziecięcym. Może ma zwiększone napięcie mięśniowe i mu to przeszkadza i dlatego jest nieodkładalny? Pierś to nie tylko jedzenie, ale działa też uspokajająco i przeciwbólowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-07, 18:17   #3545
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Dziś łącze się w bólu z dzieckiem nieodkladalnym. Noc młodemu minęła super i gdyby nie to, że starsza przez wysypkę nie spała do połowy, to byłabym dziś bardzo wyspana. Niestety później nie było już tak kolorowo, od rana młody zaliczyl tylko 4 krótkie drzemki. Po południu wyszłam po karmieniu na drugi spacer żeby go uśpić i ni ciula. W jedną stronę chwilę pospal, a w drugą wyl niemiłosiernie mimo że był przebrany i najedzony. Pół drogi na rękach niosłam z cyckiem w buzi i już wiem że w najbliższym czasie na tak długi spacer z nim nie wyjdę. Totalne przeciwieństwo starszej, z nią mogłam wychodzić na 3 godzinne spacery i ani razu się nie budziła. Pamiętam że wychodziłam rano, na obiad zachodziłam do babci i po obiedzie wracałam do domu - takie trasy po 4-6h dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-08, 10:46   #3546
ekrystal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 183
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

U nas sama noc była w miarę dziś ale z usypianiem jak zwykle mega problem ja walczyłam od 17;30 do 22;00 a młody cały czas nie spał jedynie miał jakieś 15-20 minutowe 3 drzemki starałam się głaskać przytulać i kołysać jak tylko oczy otwierał ale na nic to. Cycki mam tak wyszarpane że całą noc mnie bolały. Pod koniec rozryczałam się z nerwów że jestem tak beznadziejna matką że nie umiem własnego dziecka uśpić i dostałam atak depresji i nerwów że sama zasnąć nawet nie byłam w stanie. Od 22-23 wziął go tata i jakoś udało mu się uśpić w otulaczu młodego w końcu. Jak już zasnął tylko 3 na cycka się budził i jakoś znośnie spał nawet. Spróbuję tą snuze pod ubranko wcześniej próbowałam na ubranko do spodenek przyczepiać.
ekrystal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-08, 14:56   #3547
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja niestety nie mogę liczyć na pomoc męża. Jak w czwartek o poszedł do pracy tak najbliższe wolne będzie miał w poniedziałek. A że on pracuje od rana do wieczora... To i w dzień jestem sama i w nocy, bo on odsypia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-10, 09:00   #3548
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Omg... synek gorączkuje i został dzisiaj w domu. Nie łatwo ogarnąć niemowlę i miączącego dwulatka.
Aaa no i miączącego męża, bo od 3 dni miączy, że źle się czuje (wg niego to stan prawie agonalny), ale przynajmniej chodzi do pracy, to tylko pol dnia tego wyslychuje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-10, 11:21   #3549
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Omg... synek gorączkuje i został dzisiaj w domu. Nie łatwo ogarnąć niemowlę i miączącego dwulatka.
Aaa no i miączącego męża, bo od 3 dni miączy, że źle się czuje (wg niego to stan prawie agonalny), ale przynajmniej chodzi do pracy, to tylko pol dnia tego wyslychuje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja teraz doceniam 5letnia różnice wieku. Wcześniej się bałam że nie będzie między nimi więzi, a teraz mega się cieszę że jest mi lżej z ogarnięta starsza. Choć nie ukrywam że od tygodnia bajki lecą prawie całymi dniami przez jej siedzenie w domu.


Cofnęlam się do wątków jak moja starsza się urodziła i jest mi lepiej! Tzn poza faktem, że młody je w nocy co 2-3 h, a ją budziłam na jedzenie co 4h (sic! Tego nie pamiętałam). W dzień też miała kilkugodzinne przerwy, że była nieodkladalno płacząca. On przynajmniej nie ryczy prawie wcale, nawet jak jest przemęczony. Tylko nosić muszę.
No i powiem wam że tamten wątek tętnił życiem przed i po porodach, tu mamy jednak ciszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-10, 12:45   #3550
_kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 215
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ana 909 watek cichutki bo dzieci głośne i lulamy u nas podczas wizyty dziadkow synek ksiazkowo spal cala noc, z jedna przerwa i prawie wcale nie płakał. No z raz czy dwa zakwilił bez powodu (bo płacz przy bąku / kupie to jednak jest uzasadniona rzecz). Dziadki pojechały i już nie trzeba udawac aniołka, piersi wieczorem nie, zmuana pampersa nie, mama nie,bujanie od 1 do 3 i też kwękanie. Ale byliśmy dzis u pani doktor i wszystko jest ok. Rozwija się i przybiera prawidłowo mimo, że je niby za mało wg różnych osób. Na szczęście już mnie to nie rusza
_kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-10, 12:51   #3551
maybelline
Zakorzenienie
 
Avatar maybelline
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Honolulu :)
Wiadomości: 9 499
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Omg... synek gorączkuje i został dzisiaj w domu. Nie łatwo ogarnąć niemowlę i miączącego dwulatka.
Aaa no i miączącego męża, bo od 3 dni miączy, że źle się czuje (wg niego to stan prawie agonalny), ale przynajmniej chodzi do pracy, to tylko pol dnia tego wyslychuje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakbym czytała o swoim 🤣 mój też chodził i krzyczał, jak to on źle się czuje, jaki to on nie wyspany ....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ból jest przejściowy. duma trwa wiecznie.
maybelline jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-10, 14:35   #3552
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja Lulam w dzień z telefonem w ręku, dziś od 7 do 13:30 nie udało mi się go odłożyć. Bym się zanudziła
Tylko w przeciwieństwie do pierwszych dni, już nie mam stanów depresyjnych. Nie płacze przy tym, więc już się nie stresuję że nie śpi, po prostu akceptuję ten stan. Dziś dwa razy go odłożyłam śpiącego i zaraz się budził przez kupe. Dopiero za trzecim razem udało się tak że śpi już 2h. Za to wczoraj dzień był idealny, Pampers, cyc i 3h drzemki. Po kąpieli cyc i 3h spania. W nocy raz nosiłam bo kupa go wybudziła i już nie mógł się wespać. Moja mama się śmieje że on tak dzień na dzień, śpi lub nie przestałam się tym przejmować i od razu lżej mi na duszy, choć kręgosłup i ręce bolą. Przynajmniej głowa spokojniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

A właśnie, jak przybierają wasze dzieci? U nas średnia z ostatnich dwóch tyg wyszła ok 50g na dobę. Z 3740g po pierwszej wizycie położnej, do wczoraj (15 dni) dobił do 4530g.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-10, 16:31   #3553
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

My mieliśmy ww wtorek szczepienie i mały ważył 5320g. Od wagi spadkowej przytył ponad 1800g

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-10, 17:23   #3554
_kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 215
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Moj spadl w szpitalu o 8% z wagi urodzeniowej a teraz 15 dni po porodzie, wrocil do wagi a w sumie waży o 50 gram więcej
_kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-10, 18:02   #3555
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Ja teraz doceniam 5letnia różnice wieku. Wcześniej się bałam że nie będzie między nimi więzi, a teraz mega się cieszę że jest mi lżej z ogarnięta starsza. Choć nie ukrywam że od tygodnia bajki lecą prawie całymi dniami przez jej siedzenie w domu.


Cofnęlam się do wątków jak moja starsza się urodziła i jest mi lepiej! Tzn poza faktem, że młody je w nocy co 2-3 h, a ją budziłam na jedzenie co 4h (sic! Tego nie pamiętałam). W dzień też miała kilkugodzinne przerwy, że była nieodkladalno płacząca. On przynajmniej nie ryczy prawie wcale, nawet jak jest przemęczony. Tylko nosić muszę.
No i powiem wam że tamten wątek tętnił życiem przed i po porodach, tu mamy jednak ciszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też dzisiaj baje cały dzień lecą. Inaczej nie mogłabym nawet nakarmić maluszka :P
Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Ja Lulam w dzień z telefonem w ręku, dziś od 7 do 13:30 nie udało mi się go odłożyć. Bym się zanudziła
Tylko w przeciwieństwie do pierwszych dni, już nie mam stanów depresyjnych. Nie płacze przy tym, więc już się nie stresuję że nie śpi, po prostu akceptuję ten stan. Dziś dwa razy go odłożyłam śpiącego i zaraz się budził przez kupe. Dopiero za trzecim razem udało się tak że śpi już 2h. Za to wczoraj dzień był idealny, Pampers, cyc i 3h drzemki. Po kąpieli cyc i 3h spania. W nocy raz nosiłam bo kupa go wybudziła i już nie mógł się wespać. Moja mama się śmieje że on tak dzień na dzień, śpi lub nie przestałam się tym przejmować i od razu lżej mi na duszy, choć kręgosłup i ręce bolą. Przynajmniej głowa spokojniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

A właśnie, jak przybierają wasze dzieci? U nas średnia z ostatnich dwóch tyg wyszła ok 50g na dobę. Z 3740g po pierwszej wizycie położnej, do wczoraj (15 dni) dobił do 4530g.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noo kocham to wyluzowanie przy drugim dziecku je co 3h? Okej. Je co godzinę? Okej. Pomiędzy 8 a 11 jest nieodkładalny? Okej, pooglądam tv tulając. Totalna akceptacja.
Dzisiaj było trudno, bo starszak chory, chce się tulać, mały głodny i nieodkładalny, no chwile ryczalam razem z nimi. Ale ogarnęłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-10, 19:12   #3556
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
My mieliśmy ww wtorek szczepienie i mały ważył 5320g. Od wagi spadkowej przytył ponad 1800g

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Jak dobrze pójdzie to na 5 tyg też będzie tyle ważyć. A mnie już dziś kręgosłup boli
Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
U mnie też dzisiaj baje cały dzień lecą. Inaczej nie mogłabym nawet nakarmić maluszka :PNoo kocham to wyluzowanie przy drugim dziecku je co 3h? Okej. Je co godzinę? Okej. Pomiędzy 8 a 11 jest nieodkładalny? Okej, pooglądam tv tulając. Totalna akceptacja.
Dzisiaj było trudno, bo starszak chory, chce się tulać, mały głodny i nieodkładalny, no chwile ryczalam razem z nimi. Ale ogarnęłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja staram się usypiac w sypialni, zresztą starsza ciągle bajki ogląda więc ja na serial czasu nie mam. No i nad kanapa mam okno dachowe, razi go jak tam siedzę w dzień.
Rano pochwaliłam to teraz prawie się popłakałam, od 17 nie śpi i zaliczył godzinę ryku. Aż zjadłam cała czekoladę w ramach kolacji, trochę mi lepiej.
Ja czekam aż starsza do przedszkola pójdzie bo na cały jego pobyt w domu tylko tydzień chodziła. Kupiłam jej entitis, bardzo to polecala koleżanka więc mam nadzieję że zadziała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-11, 00:39   #3557
NotreDame
Zakorzenienie
 
Avatar NotreDame
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5 056
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
My mieliśmy ww wtorek szczepienie i mały ważył 5320g. Od wagi spadkowej przytył ponad 1800g

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka

Moja po 4 tygodniach 4700. 800 g od wagi spadkowej.

I ciesze się, ze mam dobry materac i plecy mogą mi się w nocy regenerować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

28 września 2014
6 sierpnia 2016
NotreDame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-11, 08:25   #3558
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

U nas wczoraj polozna ostatni raz była. Równe 4 tyg i nasz chłopiec waży 4460 i 62 cm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-11, 10:15   #3559
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Rosną te dzieci wczoraj babcia przebierała naszego synka i mówi że nie mieści się w pajaca, jak to możliwe skoro kilka dni temu się mieścił? W każdym razie chłopak wskoczyl już w pampersy nr 2 i chyba niedługo będzie wymieniana garderoba na 62 bo 56 to już tak na styk, a młody nie ma jeszcze 3 tygodni szkoda tylko, że polywy ciuszków nie zdążył ubrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-11, 10:15   #3560
_kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 215
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Pochwalić tylko dziecko, że spi od północy z jedną przerwa do 7 rano to dwie noce z histeriami do 3... Dobrze, ze wtedy spi do 9 od tej
_kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-11, 10:32   #3561
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Rosną te dzieci wczoraj babcia przebierała naszego synka i mówi że nie mieści się w pajaca, jak to możliwe skoro kilka dni temu się mieścił? W każdym razie chłopak wskoczyl już w pampersy nr 2 i chyba niedługo będzie wymieniana garderoba na 62 bo 56 to już tak na styk, a młody nie ma jeszcze 3 tygodni szkoda tylko, że polywy ciuszków nie zdążył ubrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam mnóstwo spodni na 56 od siostry i może dwa razy założyłam, tzn
Polspiochy, bo spodni bez stópek wcale. Najwygodniej mi go ubierać w śpiochy. Ale na 62 mam tego znacznie więcej i nie wiem kiedy ja mam to wszystko zakładać.
Mam jeszcze mały zapas pampersów 1 i dady 2 (dla mnie jednakowa wielkość) i też wejdziemy na większe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-11, 11:39   #3562
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Jak dobrze pójdzie to na 5 tyg też będzie tyle ważyć. A mnie już dziś kręgosłup boli Ja staram się usypiac w sypialni, zresztą starsza ciągle bajki ogląda więc ja na serial czasu nie mam. No i nad kanapa mam okno dachowe, razi go jak tam siedzę w dzień.
Rano pochwaliłam to teraz prawie się popłakałam, od 17 nie śpi i zaliczył godzinę ryku. Aż zjadłam cała czekoladę w ramach kolacji, trochę mi lepiej.
Ja czekam aż starsza do przedszkola pójdzie bo na cały jego pobyt w domu tylko tydzień chodziła. Kupiłam jej entitis, bardzo to polecala koleżanka więc mam nadzieję że zadziała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mój na 7tyg tyle waży

My też już na 62 przeszliśmy. Pampersy dady2 ostatnio kupiłam i są mega małe. Jakaś dziwna tą rozmiarówka. Pampersy Premium care też mamy 2 i niby do 8kg a tak mu się wzynaja w udka te falbanki

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-11, 14:55   #3563
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
To mój na 7tyg tyle waży

My też już na 62 przeszliśmy. Pampersy dady2 ostatnio kupiłam i są mega małe. Jakaś dziwna tą rozmiarówka. Pampersy Premium care też mamy 2 i niby do 8kg a tak mu się wzynaja w udka te falbanki

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
mój się klusek narazie zapowiada, córka mniej przybierała.
Bo te dady 2 rozmiarowo odpowiadają pampersom 1.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-12, 09:33   #3564
_kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 215
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Mam nadzieję, że u Was jest dzis równie ładna pogoda jak u mnie, słonecznie i przyjemnie ciepło wybieramy się na spacer nieco później i myślę, że będziemy dłużej niż za pierwszym razem, wtedy samego spaceru to było moze ze 25 minut.
_kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-12, 12:45   #3565
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
mój się klusek narazie zapowiada, córka mniej przybierała.
Bo te dady 2 rozmiarowo odpowiadają pampersom 1.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Troszkę są większe ale faktycznie dziwna tą rozmiarowka
Cytat:
Napisane przez _kalinka_91 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że u Was jest dzis równie ładna pogoda jak u mnie, słonecznie i przyjemnie ciepło wybieramy się na spacer nieco później i myślę, że będziemy dłużej niż za pierwszym razem, wtedy samego spaceru to było moze ze 25 minut.
U nas dziś pada, ale kilka dni wcześniej była piękna pogoda i zaliczyliśmy sporo długich spacerów, w tym jeden nieprzemyślany w skansenie-ścieżka to były takie kocie łby że nie dało rady małego położyć w wózku i go nosiliśmy, a na dodatek na koniec złapał nas deszcz 🤣 a myślałam że będzie taki super spacer na świeżym powietrzu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-12, 13:41   #3566
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez _kalinka_91 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że u Was jest dzis równie ładna pogoda jak u mnie, słonecznie i przyjemnie ciepło wybieramy się na spacer nieco później i myślę, że będziemy dłużej niż za pierwszym razem, wtedy samego spaceru to było moze ze 25 minut.
Niestety, ciepło jest ale popaduje co chwilę. Spacer dziś odpada. Może jak młody wstanie to do babci pojedziemy na chwilę, chociaż starsza nie chce.
Noc była ładna no i łapie już druga długa drzemkę, nawet odpoczęłam dziś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-13, 11:44   #3567
ekrystal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 183
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Troszkę są większe ale faktycznie dziwna tą rozmiarowka U nas dziś pada, ale kilka dni wcześniej była piękna pogoda i zaliczyliśmy sporo długich spacerów, w tym jeden nieprzemyślany w skansenie-ścieżka to były takie kocie łby że nie dało rady małego położyć w wózku i go nosiliśmy, a na dodatek na koniec złapał nas deszcz 🤣 a myślałam że będzie taki super spacer na świeżym powietrzu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasz po takich wertepach najlepiej śpi. Mąż specjalnie z nim jeździ po rozkopanym chodniku co dziennie żeby go wytrząsało to wtedy zasypia na amen. Może dlatego moje kołysanie nie pomaga bo nie jestem w stanie tak go wytrząść
Nam z pieluszek najlepiej służą Huggies są chłonne jak Pampers i nie przeciekają. Dada zawsze wyleją nam po boku tak samo jak Lupilu dziś w nocy niestety tylko takie miałam pod ręką i aż po pachę wylało się siku.

Ps ja nie pisałam dłużej bo mieliśmy słabe noce od jakiegoś czasu po 2h z mężem sypialiśmy. Dopiero dziś z przerwami ok 5h spałam. Mały wcześniej zaliczał w nocy tylko kilka drzemek po 15 min i już ryczał ze zmęczenia ale nic nie pomagało a dziś chyba odsypiał wszystko bo tylko raz mu się ulało i się obudził i 2 razy charczał noskiem ale głaskanie go uśpiło na nowo. oczywiście co 2-3h karmienie. Wcześniej hardcore był, poprzednią noc jak udało mi się w końcu uśpić go smoaczkiem po 20 minutach spania zaczął się dusić i nawet jak mu wyrwałam tego smoczka i smyrałam po policzku żeby oddychał to długi czas nie umiał zrozumieć że już mu ten smoczek nie blokuje buzi i że może nią oddychać i 3h płakał potem ciągiem ;( już się nie odważyłam od tamtej pory podać mu smoczka. Czekamy na bujaczek ma przyjść w tym tygodniu zobaczymy czy to coś pomoże.

My cały czas na pieluchach 1 jesteśmy ale ubranka już też mamy 62 bo młody jest chudy ale długi i za równo na długość jak i głowa przestały się w mniejsze body mieścić. Stopy tez ma mega duże bo nawet rajstopy 62 stópkami są za małe tylko na długość ogólną ok.
My ważyliśmy w 15 dniu dopiero 3250 g ale to i tak przyrost ze spadku 10% i plus 20 g na dobę od 8 doby życia (kiedy to wrócił do wagi początkowej).

Teraz dopiero położna ma przyjść w tym tygodniu bo w poprzednim sama miała chorego malucha to nie chcieliśmy się narażać. Jak tak dalej pójdzie w kwestii rośnięcia na długość to będzie mega wysoki chłopak i szybko będziemy ciuszki musieli zmieniać.
ekrystal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-13, 12:53   #3568
Ally__28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 243
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cześć dziewczyny! Długo się nie odzywałam. Od wtorku tamtego tyg jesteśmy już w domu i oczywiście poznajemy się. Udało się karmić piersią, cieszę się bardzo, nie było łatwo Małą przekonać po tym jak w szpitalu dostawała butle. Ogólnie myślę, że jest nieźle, ale ostatnio Mała dłużej widać że potrzebuję piersi i bliskości. Wcześniej jak w zegarku budziła się co 3h, jedzonko i kima dalej. Teraz różnie, ostatnio popołudniami to 2-3h jest mniej spokojna, cyca by chciała non stop. Nie umiem przez to się zorganizować i zapewnić Jej rytuały, chociażby kąpiele etc. Możecie się podzielić jak Wy macie zaplanowany dzień? W ogóle wypatrujecie te pierwszw oznaki głodu ? Jeśli tak to wybudzacie dziecko, czy czekacie aż samo się obudzi z płaczem? Czy Wasze dzieci też tak łatwo zasypiają przy piersi? Czasem mam wrażenie że non stop jest przy piersi, bo próby dobudzenia jej, przebieranie, odbijanie, proponowanie drugiej piersi etc. Przestaje już kojarzyć kiedy jadła, wcześniej nastawiałam budziki co 3h do karmienia, a teraz wszystko mi się zlewa pieluszkę zmieniacie przed karmieniem/po ? Może tak i tak? Kurde sory dziewczyny za tyle pytań, ale potrzebuje chyba wsparcia

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Ally__28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-13, 17:17   #3569
NotreDame
Zakorzenienie
 
Avatar NotreDame
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5 056
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Ally__28 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Długo się nie odzywałam. Od wtorku tamtego tyg jesteśmy już w domu i oczywiście poznajemy się. Udało się karmić piersią, cieszę się bardzo, nie było łatwo Małą przekonać po tym jak w szpitalu dostawała butle. Ogólnie myślę, że jest nieźle, ale ostatnio Mała dłużej widać że potrzebuję piersi i bliskości. Wcześniej jak w zegarku budziła się co 3h, jedzonko i kima dalej. Teraz różnie, ostatnio popołudniami to 2-3h jest mniej spokojna, cyca by chciała non stop. Nie umiem przez to się zorganizować i zapewnić Jej rytuały, chociażby kąpiele etc. Możecie się podzielić jak Wy macie zaplanowany dzień? W ogóle wypatrujecie te pierwszw oznaki głodu ? Jeśli tak to wybudzacie dziecko, czy czekacie aż samo się obudzi z płaczem? Czy Wasze dzieci też tak łatwo zasypiają przy piersi? Czasem mam wrażenie że non stop jest przy piersi, bo próby dobudzenia jej, przebieranie, odbijanie, proponowanie drugiej piersi etc. Przestaje już kojarzyć kiedy jadła, wcześniej nastawiałam budziki co 3h do karmienia, a teraz wszystko mi się zlewa pieluszkę zmieniacie przed karmieniem/po ? Może tak i tak? Kurde sory dziewczyny za tyle pytań, ale potrzebuje chyba wsparcia

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Z moja się dnia nie da zaplanować.
Na początku wybudzalam ja co 3h, teraz sama się wybudza, ale nastawiam budzik co 3h i patrzę. Jak jest Ok nastawiam za godzinę. Dziś tak spałyśmy 5,5h i ja obudziłam.
Na piersi może wisieć długo, ale ja karmie mieszanie, bo mam mało pokarmu.
Pieluszkę zmieniam przed karmieniem, w trakcie czesto zasypia, wiec nie chce jej już wybudzać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

28 września 2014
6 sierpnia 2016
NotreDame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-13, 18:16   #3570
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Ally__28 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Długo się nie odzywałam. Od wtorku tamtego tyg jesteśmy już w domu i oczywiście poznajemy się. Udało się karmić piersią, cieszę się bardzo, nie było łatwo Małą przekonać po tym jak w szpitalu dostawała butle. Ogólnie myślę, że jest nieźle, ale ostatnio Mała dłużej widać że potrzebuję piersi i bliskości. Wcześniej jak w zegarku budziła się co 3h, jedzonko i kima dalej. Teraz różnie, ostatnio popołudniami to 2-3h jest mniej spokojna, cyca by chciała non stop. Nie umiem przez to się zorganizować i zapewnić Jej rytuały, chociażby kąpiele etc. Możecie się podzielić jak Wy macie zaplanowany dzień? W ogóle wypatrujecie te pierwszw oznaki głodu ? Jeśli tak to wybudzacie dziecko, czy czekacie aż samo się obudzi z płaczem? Czy Wasze dzieci też tak łatwo zasypiają przy piersi? Czasem mam wrażenie że non stop jest przy piersi, bo próby dobudzenia jej, przebieranie, odbijanie, proponowanie drugiej piersi etc. Przestaje już kojarzyć kiedy jadła, wcześniej nastawiałam budziki co 3h do karmienia, a teraz wszystko mi się zlewa pieluszkę zmieniacie przed karmieniem/po ? Może tak i tak? Kurde sory dziewczyny za tyle pytań, ale potrzebuje chyba wsparcia

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Zmieniam pieluszkę przed karmieniem. No i jak tylko słyszę, że się obsrał (rzadko się to zdarza, bo robi kupki co 1,5-2 dni :P).
Jedynymi rytuałami jest poranna toaleta i wieczorna toaleta (przy zasłoniętych roletach, we względnej ciszy) i po niej ładnie zasypia na 3-5h. Tak to obserwuję maluszka i daje mu tego czego potrzebuje
Karmię, jak tylko robi się niespokojny, kręci się, wpycha piąstkę do pyszczka. Rzadko się zdarza, że płacze z głodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Jezu... serce mi się kroi dzisiaj... katar u 2 miesięcznego dziecka jest mega smutny, przeszkadza mu, a on nie wie co się dzieje. Lepiej mu się oddycha w pionie, uspokaja się na rękach, a na uwagę czeka też 2-latek z katarem. I dzisiaj pierwszy raz widziałam że było mu przykro, że w każdej zabawie towarzyszy nam maluch. To cholernie ciężkie, choć próbuję z całych sił poświęcać mu maksimum czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-18 22:21:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.