Kadzidło w perfumach - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-02, 20:15   #331
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Kadzidło w perfumach

Dzięki Uff, chyba nie dla mnie
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 21:41   #332
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
zgadzam się w pełni
Ja też sie zgadzam
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:11   #333
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Kadzidło w perfumach

A czy wyszły jakieś nowe kadzidlaki z mocno wyczuwalną nutą ziół lub ostrych przypraw i bez słodkości? Coś w guście Rock Crystal, Ouarzazate, Padpy...
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:27   #334
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kadzidło w perfumach

Z relatywnie świeżych, to chyba tylko Black Puredistance przychodzi mi do głowy - wyczuwam w nim gł. kadzidło, harmonijną mieszanke drzewną i ostre przyprawy, typu gałka, szafran, pieprz. Jest dla mnie troche podobny do Black Cube RM i Idole de Lubin edp (stoi w połowie drogi między nimi), tylko bardziej kadzidlany, chłodniejszy i mniej słodki.
Ewentualnie bardzo gorzki, ziołowy, chodny i kadzidlany Sancti Liquides Imaginares.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:32   #335
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Kadzidło w perfumach

Dzięki, muszę wreszcie przetestować to Sancti Oczywiście cenę musieli dać z kosmosu...
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 12:10   #336
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 325
Dot.: Kadzidło w perfumach

Nie chcę zakładac nowego wątku, mam nadzieję że ktoś tu jeszcze zagląda Bardzo lubię kadzidła w perfumach-ale: te w stylu orientalnym(indyjskim?).K adzidło kościelne(frankońskie) odpada...Sahara Noir poszła w świat-nie o to mi chodziło...Czytam czytam o kadzidlakach i myślę nad Kenzo Flower Oriental-jak odbieracie kadzidło w nich?Bardziej orient czy kościelne?Mam B.D. Night Donny ale kadzidełko tam dośc marne...szukam czegoś "bardziej", ale nie chce nic w stylu Sahary....Czy Flower Oriental to dobry trop?Dodam że nie znam klasyka(Flower)
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 14:05   #337
ragutka
Zakorzenienie
 
Avatar ragutka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 158
Dot.: Kadzidło w perfumach

Ciekawe, słodkie kadzidło jest w Kenzo Amour Le Parfum - zdaje się, że podobnie trudno dostępny jak Flower Oriental ale może uda się przetestować bo warto
__________________
Wymiana perfumy i inne
ragutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-10, 14:26   #338
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Nie chcę zakładac nowego wątku, mam nadzieję że ktoś tu jeszcze zagląda Bardzo lubię kadzidła w perfumach-ale: te w stylu orientalnym(indyjskim?).K adzidło kościelne(frankońskie) odpada...Sahara Noir poszła w świat-nie o to mi chodziło...Czytam czytam o kadzidlakach i myślę nad Kenzo Flower Oriental-jak odbieracie kadzidło w nich?Bardziej orient czy kościelne?Mam B.D. Night Donny ale kadzidełko tam dośc marne...szukam czegoś "bardziej", ale nie chce nic w stylu Sahary....Czy Flower Oriental to dobry trop?Dodam że nie znam klasyka(Flower)
Na mnie to Kenzo pachnie kadzidłem kościelnym z pudrem.
Nie wiem czy o takie Ci chodzi, ale najbardziej indyjskie kadzidło, a raczej kadzidełka z india-shopu, to Alamut Lorenza Villoresi
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 20:05   #339
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Kadzidło w perfumach

Na mnie kadzidło mocno wychodzi w Black Sugar, no i duża dawka słodyczy.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 06:48   #340
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 325
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Na mnie to Kenzo pachnie kadzidłem kościelnym z pudrem.
Nie wiem czy o takie Ci chodzi, ale najbardziej indyjskie kadzidło, a raczej kadzidełka z india-shopu, to Alamut Lorenza Villoresi
No własnie tego kościelnego unikam
Czyli raczej Kenzo to nie ten kierunek....dzięki, poszukam tego Alamut'a

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Na mnie kadzidło mocno wychodzi w Black Sugar, no i duża dawka słodyczy.
Muszę raz jeszcze przestetować bo nie wyczułam w nich kadzidła
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 17:49   #341
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Kadzidło w perfumach

Gucci Gucci pour Homme
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-12, 18:38   #342
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Na mnie to Kenzo pachnie kadzidłem kościelnym z pudrem.
Też mam takie skojarzenia w stosunku do Kenzo Oriental Flower
__________________
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 06:22   #343
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 325
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_02 Pokaż wiadomość
Męski i kościelny a na dodatek wycofany, unikatowy...Ja nawet w damskim Eau de Parfum nie czuję kadzidła..
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 10:56   #344
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Bardzo lubię kadzidła w perfumach-ale: te w stylu orientalnym(indyjskim?).
Nie znam Kenzo, skojarzyły mi się natomiast:
EL Youth Dew Amber Nude
L'Agent Provocateur
Villoresi Alamut
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 12:24   #345
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: Kadzidło w perfumach

Tak Provocateur L'Agent tez mi się tak kojarzy
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 07:42   #346
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 325
Dot.: Kadzidło w perfumach

Kurczę, miałam próbkę -puściłam w świat-wtedy jakos mi nie podszedł ten zapach,muszę powęszyć ponownie
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 08:25   #347
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Nie chcę zakładac nowego wątku, mam nadzieję że ktoś tu jeszcze zagląda Bardzo lubię kadzidła w perfumach-ale: te w stylu orientalnym(indyjskim?).K adzidło kościelne(frankońskie) odpada...Sahara Noir poszła w świat-nie o to mi chodziło...Czytam czytam o kadzidlakach i myślę nad Kenzo Flower Oriental-jak odbieracie kadzidło w nich?Bardziej orient czy kościelne?Mam B.D. Night Donny ale kadzidełko tam dośc marne...szukam czegoś "bardziej", ale nie chce nic w stylu Sahary....Czy Flower Oriental to dobry trop?Dodam że nie znam klasyka(Flower)
El Cielo sobre la Plaza de Oriente, Citrine i Kamien Filozoficzny Durbano
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 20:03   #348
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kadzidło w perfumach

Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale ciężko taki znaleźć. Zapachy są z kadzidłem, więc...


Potrafi ktoś opisać, czym różni się zapach YSL Belle d'Opium od Belle d'Opium Eclat?

Dodam, że klasycznego Opium nigdy nie wąchałam, więc niezbyt mi to porównanie pomoże.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 06:38   #349
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 325
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
El Cielo sobre la Plaza de Oriente, Citrine i Kamien Filozoficzny Durbano
Pięknie sie zapowiada El Cielo i jeszcze ta Twoja recenzja....Gdzie to dorwać?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 08:14   #350
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Pięknie sie zapowiada El Cielo i jeszcze ta Twoja recenzja....Gdzie to dorwać?
Niestety chyba tylko Harrods

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 10:37   #351
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Kadzidło w perfumach

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;53483278]Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale ciężko taki znaleźć. Zapachy są z kadzidłem, więc...


Potrafi ktoś opisać, czym różni się zapach YSL Belle d'Opium od Belle d'Opium Eclat?

Dodam, że klasycznego Opium nigdy nie wąchałam, więc niezbyt mi to porównanie pomoże.[/QUOTE]
Eclat nie znam , natomiast ani jedno ani drugie nie przypomina ani trochę klasycznego Opium . No i zwykłe Belle jest potwornym mdlącym dusicielem , kadzidła nigdy się tam nie mogłam dowąchać . mam wrażenie , że jego główną moc rażenia stanowią lilia z gardenią dobite sandałem . Na mnie nie do wytrzymania
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 13:51   #352
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Eclat nie znam , natomiast ani jedno ani drugie nie przypomina ani trochę klasycznego Opium . No i zwykłe Belle jest potwornym mdlącym dusicielem , kadzidła nigdy się tam nie mogłam dowąchać . mam wrażenie , że jego główną moc rażenia stanowią lilia z gardenią dobite sandałem . Na mnie nie do wytrzymania
Zwykłe Belle właśnie do mnie leci . Z początku też nie byłam przekonana, bo tak słodko i coś mnie drażniło zaraz po psiknięciu, ale ulatniało się dość szybko. Zupełnie inne od moich pozostałych perfum

Ciekawi mnie wersja Eclat, ale próbka wychodzi z przesyłką 20zł
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 19:47   #353
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Męski i kościelny a na dodatek wycofany, unikatowy...Ja nawet w damskim Eau de Parfum nie czuję kadzidła..

Unikatowy - fakt, wycofany - prawda, ale dzięki temu tak pachnącego faceta nie tak łatwo spotkać.
Koscielne kadzidło to jest w Montale Full Incense - to jest dopiero moc...
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 20:03   #354
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_02 Pokaż wiadomość
Unikatowy - fakt, wycofany - prawda, ale dzięki temu tak pachnącego faceta nie tak łatwo spotkać.
Koscielne kadzidło to jest w Montale Full Incense - to jest dopiero moc...
nie tylko faceta
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 01:25   #355
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
nie tylko faceta
O to to
To bardzo często używany zapach przez kobiety, a przynajmniej przez Wizażanki
Ja bym dodał jeszcze Loewe 7, bardzo miłe kadzidło frankońskie podane z goździkami i pieprzem, na mnie układa się bardzo łagodnie, bym rzekł, że niczym aksamit
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 06:39   #356
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 325
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_02 Pokaż wiadomość
Unikatowy - fakt, wycofany - prawda, ale dzięki temu tak pachnącego faceta nie tak łatwo spotkać.
Koscielne kadzidło to jest w Montale Full Incense - to jest dopiero moc...
Wiem, wiem -ale zapach miał być dla mnie i własnie nie-kościelny, dla mnie Gucci "trąci" kościołem
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 11:41   #357
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Wiem, wiem -ale zapach miał być dla mnie i własnie nie-kościelny, dla mnie Gucci "trąci" kościołem
Ale Gucci nie jest kościelny, nic a nic
To może testnij Lutkową sierotkę (L'Orpheline)
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 14:03   #358
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cześć
gust zapachowy mi się zmienił. Z wizazu zgarnęłam odlewkę Sahary noir i przepadłam. Zwariowalam na punkcie tego zapachu, niestety ma być wycofywany i stąd moje pytanie-co polecacie podobnego.
Już wiem jakie lubię kadzidło-szukam zapachu cerkwi prawosławnej gdzie kadzidło, żywica, złoto i drewno mieszaja się ze sobą /kto był w cerkwi św. Elżbiety w Wilnie to właśnie tamten aromat/.
Troszkę w innym wątku podpowiadał mi Lucho, a jak macie jakieś pomysły to poproszę o wskazówki.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 16:47   #359
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Kadzidło w perfumach

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Cześć
gust zapachowy mi się zmienił. Z wizazu zgarnęłam odlewkę Sahary noir i przepadłam. Zwariowalam na punkcie tego zapachu, niestety ma być wycofywany i stąd moje pytanie-co polecacie podobnego.
Już wiem jakie lubię kadzidło-szukam zapachu cerkwi prawosławnej gdzie kadzidło, żywica, złoto i drewno mieszaja się ze sobą /kto był w cerkwi św. Elżbiety w Wilnie to właśnie tamten aromat/.
Troszkę w innym wątku podpowiadał mi Lucho, a jak macie jakieś pomysły to poproszę o wskazówki.
Może machnę tamtego posta i tu, może komuś się przyda

Bardzo fajnym kadzidlakiem jest Loewe 7, niby męski w klasyfikacji, ale jest tak miękki, że spokojnie kobiety mogą się nim raczyć. To chyba połączenie kadzidła frankońskiego, goździka (przyprawy) i drobiny pieprzu daje taki efekt. Co prawda w spisie nut goździka nie ma, ale jestem pewien, że go tam dali, zresztą wiele osób o tym pisze w recenzjach czy komentarzach.
To chyba najlepszy z "tanich" zapachów
Co prawda Sahary nie znam, tzn mam sampla, ale jeszcze nie próbowałem , wiec nie mam porównania. Jeszcze z tanich męski Azzaro Visit, podobny klimat co L7, ale słodszy i cieplejszy, taki milusi otulacz.
Reszta to już raczej nisza. Mnie osobiście bardzo podoba się ujęcie kadzidła w Crystal de Roche od Durbano W CdG Avignon jest mocne frankońskie kadzidło, na mnie wychodzi gorzkawe, wytrawne o znakomitych parametrach użytkowych. Do Sahary bardzo często przyrównywany jest Embers Rouge Bunny Rouge, jest fajny, ale mnie jakoś nie zachwycił.
CdG Black, mroczne, ciemne ujęcie kadzidła i świetnie wkomponowana brzoza Nawet myślałem o flakonie, ale to zapach nie z mojej bajki, nie miałbym kiedy i gdzie używać. CdG Kyoto za to jest już dla mnie bardziej do noszenia wśród ludzi, trochę kadzidła w towarzystwie drewienek, a ja drewniaki uwielbiam, w klimacie podobny do Tumulte PH. Lutkowe Fille en Aiguilles, prosty zapach złożony z iglaków i kadzidła, na mnie wytrawny i trochę dymny. Pamiętam, że zaskoczył mnie zapach Goutal Les Orientalistes - Encens Flamboyant, ciężko mi w tym momencie coś o nim napisać, ale pamiętam, że byłem zaskoczony na plus. Kolejny zapach to Montale Full Incense, to klon Avignon, dosłowny klon. Przynajmniej ta wersja, którą ja testowałem z 5 lat temu. A że Montale to teraz dwie różne firmy i na necie raczej przewaga tych kiepskich, a przynajmniej one są w sportowych cenach, to chyba bym odpuścił. W skrócie, odradzam zakup tych od Montale International Design, jeśli już to tylko Montale Paris (te ma Q), a perfumerie internetowe najczęściej te gorsza lub asortyment mieszany. No ale o tym można poczytać na necie.
Bardzo fajnymi zapachami z kadzidłem (ale nie frankońskim) są męskie Amouage Honour, Journey i Interlude. Z tym, że są to dość złożone zapachy i w żadnym kadzidło nie dominuje wyraźnie. Rozpisywał się nie będę, bo można o nich dużo poczytać na necie. Mnie bardzo się podoba ujęcie zimnego, minimalistycznego, ascetycznego kadzidła w L'Orpheline Lutensa. Lubię ten zapach, bo bez obaw można się nim wypachnić że zamęczy otoczenie. Nie, to nie jest mocarz, choć trwałość ma dobrą. Jeśli chodzi o niszę to mój faworyt. Rozbierałem niedawno ten zapach. Jeszcze jest CdG Wonderwood, nazwa adekwatna, to dość delikatny zapach, niektórzy narzekają na parametry, na szczęście moja skóra jest dla niego łaskawa. Na mnie wychodzi głównie cyprys przydymiony delikatnym kadzidłem, a cyprys jest jednym z moich ukochanych składników, więc nie mógłbym nie lubić tego zapachu. Jako ciekawostkę podam Reminiscence Noir, to kadzidło na słodko, przynajmniej tak na mnie wychodzi jakby tam w składzie krówki były Fajnie się to kadzidło z eukaliptusem komponuje.
A najpiękniejszym zapachem z kadzidłem jakie poznałem jest Black Cube od Molvizara. Cena odstrasza, ale warto poznać, bo jest przepiękny. Jedno co mnie razi tutaj to te drobiny platyny we flakonie Na co to komu? Dla mnie to bardziej kicz niż hit, w dodatku teoretycznie może zapchać atomizer
Pozwolę sobie zacytować reckę z fragry: ma dużo z Gustawa I, jest równie dostojny i wytrawny. Dla jednych to agarowo-kadzidlany killer, dla innych czekolada z masą przypraw. Na mnie to kompozycja lekko ciepła, nie słodka, sucha, aksamitna, gładka, bardzo intensywna (a mimo to nie jest zbyt nachalna), ja takie zapachy uwielbiam, używam na specjalne okazje najczęściej. Co do składników, cóż, od razu czuć, że są one z najwyższej półki, na mnie ten zapach to przede wszystkim agar i kadzidło, piękne, przestrzenne, idealnie wymieszane. W drugim szeregu jest różowy pieprz, który bardzo lubię, bo nie jest taki bezlitosny jak czarny. Są też inne drewienka i przyprawy, ale to już raczej tło kompozycji.
Trwałość i projekcja na bardzo dobrym poziomie.

No i na koniec klasyk, czyli Gustaw
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 16:54   #360
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kadzidło w perfumach

Lucho
już sobie wydrukowałam, dzięki raz jeszcze
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-14 19:40:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.