Zapachy świeże, lekkie, orzeźwiające - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-11, 00:12   #331
edytapa68
Zakorzenienie
 
Avatar edytapa68
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 186
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Super trwałe:
Chanel Chance eau Fraiche i wersja eau Tendre oraz
Light Blue Dreaming in Portofino-limitowanka niesamowicie letnia
edytapa68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 23:57   #332
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Wątek w sam raz dla mnie bo ostatnio mam fazę na lekkie zapachy. Oby tylko mi szybko nie przeszło Jestem dopiero na etapie poznawania niektórych z nich bo jak na razie gustowałam raczej w zapachach typu Dior Poison.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 07:56   #333
Lou71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 40
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Wątek w sam raz dla mnie bo ostatnio mam fazę na lekkie zapachy. Oby tylko mi szybko nie przeszło Jestem dopiero na etapie poznawania niektórych z nich bo jak na razie gustowałam raczej w zapachach typu Dior Poison.
To tak jak ja. Ale dla mnie lekkie tylko na ciepłe dni.

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
A czy te perfumy są trwałe? Bo zastanawiam się nad zakupem jakiegoś świeżaka, a trwałość jest dla mnie ważna.
Na mnie versace niestety nie trwałe, bo chanel nie wiem, nie na moją kieszeń . Versace na początku orzeźwiający, a po pół godz. robi się słodki, ale nie cukierek, a bardziej kwiatki. Bardziej orzeźwiający dla mnie to versus (miałam kilka lat temu i tak go pamiętam) a najbardziej bright crystal absolu (wczoraj w dzień aplikacja do dziś czuć). Dopiero dwa razygo użyłam i jestem zachwycona, czekam na pełną flachę .
Lou71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 14:11   #334
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez Lou71 Pokaż wiadomość
To tak jak ja. Ale dla mnie lekkie tylko na ciepłe dni.
Też kiedyś tak myślałam, że lekkie tylko latem ale zauważyłam że zimą coraz częściej po nie sięgałam. Najbardziej nie lubię zapachów w których dominuje cytryna albo w typie odświeżacza do łazienki. Nie pogardzę takimi gdzie jest róża coś w stylu Chloe Roses albo Trussardi Delicate Rose
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 15:38   #335
Lou71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 40
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

A co sądzisz o pozostałych chloe?
Lou71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 16:58   #336
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez Lou71 Pokaż wiadomość
A co sądzisz o pozostałych chloe?
Bardzo lubię klasyk czyli Chloe EDT i EDP. Mam w domu flaszki. Reszta jakoś nie przypadła mi gustu. Miałam odlewki i nie ukrywam, że męczyłam się nimi. Poszły w świat.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 17:15   #337
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Też kiedyś tak myślałam, że lekkie tylko latem ale zauważyłam że zimą coraz częściej po nie sięgałam. Najbardziej nie lubię zapachów w których dominuje cytryna albo w typie odświeżacza do łazienki. Nie pogardzę takimi gdzie jest róża coś w stylu Chloe Roses albo Trussardi Delicate Rose
Tez lubie otaczac sie swiezaczkami zima, niektore fajnie wibruja na mrozie no a czasami ocieplaczami, wiadomo. Tak samo latem nie uzywam tylko swiezakow, bo niektore mocne i slodkie zapachy rozwijaja sie na rozgrzanej skorze jeszcze piekniej i czasem smiesza mnie niektore wpisy tutaj na forum typu 'jeju kto w taki upal skropil sie Angelem' albo 'mamy zime a ja czuje zielone jabluszko facepalm' jakies ograniczone podejscie ^^
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-11, 17:31   #338
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
Tez lubie otaczac sie swiezaczkami zima, niektore fajnie wibruja na mrozie no a czasami ocieplaczami, wiadomo. Tak samo latem nie uzywam tylko swiezakow, bo niektore mocne i slodkie zapachy rozwijaja sie na rozgrzanej skorze jeszcze piekniej i czasem smiesza mnie niektore wpisy tutaj na forum typu 'jeju kto w taki upal skropil sie Angelem' albo 'mamy zime a ja czuje zielone jabluszko facepalm' jakies ograniczone podejscie ^^
Powiem Ci, że zimą niektóre świeżaki nawet lepiej pachną niż w upalne dni. Pamiętam jak miałam kiedyś Max Mara Le Parfum. Lubiłam się nimi psikać gdy na ulicach było pełno śniegu. Pachniały idealnie. Były chłodne i pieprzne. W upalne dni nie miały tego czegoś.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 17:52   #339
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że zimą niektóre świeżaki nawet lepiej pachną niż w upalne dni. Pamiętam jak miałam kiedyś Max Mara Le Parfum. Lubiłam się nimi psikać gdy na ulicach było pełno śniegu. Pachniały idealnie. Były chłodne i pieprzne. W upalne dni nie miały tego czegoś.
Tego zapachu nigdy nie mialam, ale lubie zima swiezaki z cytrusami, zwlaszcza grejfrutem i z tych co mam to np Saharienne takie sa (grejfrut+ziola) swietnie wibruja na mrozie, tez Chance eau Fraiche, dalej moj ukochany G.Ferre edp pachnie pieknie przez caly rok (ten juz nie jest cytrusowy, raczej ananasowy), zima inaczej ale rownie pieknie jesli nie lepiej, dalej Baiser Vole Cartiera (chlodne lilie), oczywiscie moj KWC Innocent zawsze i wszedzie pozadany, a zima nabiera cudownie na ostrosci, Klein Eternity Aqua (melony,arbuzy), Mary Kate & Ashley, L.A. Style EDT, moje kochane Issey Miyake L'eau d'Issey, ktore moge nosic non stop i czuje sie w nich swietnie zawsze, zima robia jeszcze fajniesza taka zmrozona poswiate, Rodriguez for her, zolty Mexx, Burberry London (kiwi) i jeszcze wiele wiele innych i ich lekki i orzezwiajacy charakter wcale nie przeszkadza mi uzywac ich w chlodne dni
generalnie uwielbiam jak zapach jest przestrzenny, idzie dwa metry przede mna i 3 za mna, a takie swiezaczki ktore sama w sobie juz sa chlodne - na chlodnym powietrzu nabieraja wiekszej przestrzennosci (tak samo z definicji cieple i glebokie zapachy, na rozgrzanej skorze latem nabieraja jeszcze wiekszej glebi i efekt sie poteguje uzywanie perfum cieplych zima, a swiezych latem ma za zadanie rownowazyc nam wrazenia, a nie je potegowac).

Edytowane przez LilyLauraIsabelle
Czas edycji: 2014-07-11 o 17:55
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 20:05   #340
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Dziewczyny potwierdzam Taka Balenciaga l'essence - zapach sam w sobie chłodny w zimne dni pachniał mi tak przepięknie że nie mogłam oderwać nosa od apaszki Poza tym mam wrażenie że w lecie często właśnie świezaki znikają ze skóry z prędkością światła a w chłodzie dopiero rozkwitają.
Nie mam za bardzo jakichś świeżakowatych chłodnych zapachów ale na zimę na pewno będe sie rozglądać żeby coś takiego kupić. Na pewno będzie powtórka z L'essence i muszę jeszcze coś znaleźć Parę razy podchodziłam do Chloe - muszę jeszcze potestować zimą.
A Motyle ciepły zapach tak mnie zmęczył w zimie że już go miałam na wylocie. Całe szczęście że psiknęłam się nim w upał i polubiłam go na nowo
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 20:27   #341
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez rosana Pokaż wiadomość
A Motyle ciepły zapach tak mnie zmęczył w zimie że już go miałam na wylocie. Całe szczęście że psiknęłam się nim w upał i polubiłam go na nowo
Motyle???
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-12, 21:12   #342
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

La Chasse aux Papillons Lartisan
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 14:52   #343
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez rosana Pokaż wiadomość
Dziewczyny potwierdzam Taka Balenciaga l'essence - zapach sam w sobie chłodny w zimne dni pachniał mi tak przepięknie że nie mogłam oderwać nosa od apaszki Poza tym mam wrażenie że w lecie często właśnie świezaki znikają ze skóry z prędkością światła a w chłodzie dopiero rozkwitają.
Nie mam za bardzo jakichś świeżakowatych chłodnych zapachów ale na zimę na pewno będe sie rozglądać żeby coś takiego kupić. Na pewno będzie powtórka z L'essence i muszę jeszcze coś znaleźć Parę razy podchodziłam do Chloe - muszę jeszcze potestować zimą.
A Motyle ciepły zapach tak mnie zmęczył w zimie że już go miałam na wylocie. Całe szczęście że psiknęłam się nim w upał i polubiłam go na nowo
Kusisz Balenciagą Będę się musiała przejść do Douglasa i powąchać bo nie znam.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 16:45   #344
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Kusisz Balenciagą Będę się musiała przejść do Douglasa i powąchać bo nie znam.
l'essence uwielbiam ale właśnie jak jest chłodniej, na dzisiejszy deszcz i chmury tez mogłyby być Oprócz Chloe jestem też ciekawa jak Acqua di Gioia pachnie zimą i Baiser Vole Cartiera. Czekają mnie różniste zimowe testy letnich świeżaków Nawet Aliena Extraordinaire zostawiam sobie niech czeka na chłody. Zlewałam się nim w upały i po chwili nie czułam nic, a przecież podobał mi się i fajnie rozwijał w końcu przecież go kupiłam - no ale była wtedy zimniejsza pogoda...
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 17:19   #345
Srebrna Lisica
Zakorzenienie
 
Avatar Srebrna Lisica
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ok.Płocka
Wiadomości: 6 174
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez rosana Pokaż wiadomość
l'essence uwielbiam ale właśnie jak jest chłodniej, na dzisiejszy deszcz i chmury tez mogłyby być Oprócz Chloe jestem też ciekawa jak Acqua di Gioia pachnie zimą i Baiser Vole Cartiera. Czekają mnie różniste zimowe testy letnich świeżaków Nawet Aliena Extraordinaire zostawiam sobie niech czeka na chłody. Zlewałam się nim w upały i po chwili nie czułam nic, a przecież podobał mi się i fajnie rozwijał w końcu przecież go kupiłam - no ale była wtedy zimniejsza pogoda...
Ja Nilowy to na mrozy trzymam
Srebrna Lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 14:50   #346
Francja Elegancja
Przyczajenie
 
Avatar Francja Elegancja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 27
Dot.: Lekkie, świeże perfumy

[QUOTE=Latiha;43450556]Do opisu idealnie pasują:
Kenzo - L'eau Par

choć poleciłabym także Armani - Acqua di Gioia Eau Fraiche


Uwielbiam ACQUA DI GIOIA dostałam od siostry na prezent, prosto z Włoch, i zakochałam się od pierwszego powąchania lekkie, zwiewne, przyjemne dla nosa luty zapachowe polecam
Francja Elegancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 13:11   #347
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Lekkie, świeże perfumy

Cytat:
Napisane przez Francja Elegancja Pokaż wiadomość

Uwielbiam ACQUA DI GIOIA dostałam od siostry na prezent, prosto z Włoch, i zakochałam się od pierwszego powąchania lekkie, zwiewne, przyjemne dla nosa luty zapachowe polecam
Też je mam. Lubię, używam od czasu do czasu ale nie jest to wielka miłość. Taki zapach przyjemny dla właściela i otoczenia. Raczej preferuję je w cieplejsze dni.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 15:57   #348
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

I ja zauważyłam urok "świeżaków" zimą - moim ulubionym typem na trzaskający mróz i śnieg jest Light Blue - rozwija się wówczas przecudnie... Poza tym z przyjemnością używam wtedy Ogródków Hermesa -Nilowego i Monsunowego
__________________

Edytowane przez kanirak
Czas edycji: 2014-10-15 o 16:04
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 15:19   #349
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Mam pytanie do znawczyń świeżaków Czy mogłybyście mi polecić jakiś zapach w stylu Max Mara Le Parfum? Taki chłodny, pieprzny. Niestety Max Mara wycofana, a ceny na allegro kosmiczne.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-18, 13:08   #350
jolka8899
Raczkowanie
 
Avatar jolka8899
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 82
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Ja latem często używałam zapachu Mango - Lady Rebel. W normalnej cenie 140 zł. Ale w Sephorze da się czasami upolować na promocji w cenie 60 zł z balsamem. Za 100 ml.
Zapach bardzo świeży, cytrusowy. Trwałość taka sobie - ok 4-5 godzin.
Niemniej na lato bardzo fajny.
jolka8899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 12:27   #351
helenkabe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 116
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez jolka8899 Pokaż wiadomość
Ja latem często używałam zapachu Mango - Lady Rebel. W normalnej cenie 140 zł. Ale w Sephorze da się czasami upolować na promocji w cenie 60 zł z balsamem. Za 100 ml.
Zapach bardzo świeży, cytrusowy. Trwałość taka sobie - ok 4-5 godzin.
Niemniej na lato bardzo fajny.
w takim razie bede polowac
helenkabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 15:43   #352
martuszka_01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 23
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Witam, rozglądam się za jakimiś nowymi perfumami. Lubię zapachy świeże, owocowe mogę być trochę słodkie. Do tej pory moje ulubione to na pierwszym miejscu CK In2, Hugo Boss Orange Women, DKNY Be Delicious, amor amor cacharel. Testowałam zielone chloe i tak średnio mi się podobały.
Mogłbyście polecić coś co mogłoby mi się spodobać i na co warto zwrócić uwagę w perfumerii?
martuszka_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 16:12   #353
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez martuszka_01 Pokaż wiadomość
Witam, rozglądam się za jakimiś nowymi perfumami. Lubię zapachy świeże, owocowe mogę być trochę słodkie. Do tej pory moje ulubione to na pierwszym miejscu CK In2, Hugo Boss Orange Women, DKNY Be Delicious, amor amor cacharel. Testowałam zielone chloe i tak średnio mi się podobały.
Mogłbyście polecić coś co mogłoby mi się spodobać i na co warto zwrócić uwagę w perfumerii?
Jesli chodzi o perfumerie stacjonarne to np na Aqua di Gioia, Escada Cherry in the Air, jak lubisz mandarynki to Guerlain Mandarin&Basilic, Chance Tender, M. Jacobs Daisy, rozowy Zen
Jak cos blizej niszy, to mojito w Allegria Rouge Bunny Rouge - niebanalny swiezo-cytrusowy z akcentami ziol - marka dost w Douglasach
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 17:55   #354
martuszka_01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 23
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Super, właśnie zastanawiałam się nad daisy, ale są chyba dwie wersje? Która lepsza? Czy coś mi się pomylilo?
martuszka_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 21:17   #355
black_muffin
Raczkowanie
 
Avatar black_muffin
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Wahlheim
Wiadomości: 104
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Niestety, ale prawie żaden zapach mi się nie podoba, a chciałabym sprawić sobie jakieś porządne perfumy. Nie znoszę mdlących, ciężkich słodziaków, niedobrze mi się robi jak je na kimś czuję. Poszukuję zapachu świeżego, orzeźwiającego, takiego hmmm... lodowego, który gdy minę kogoś zostawi za sobą przyjemną mgiełkę jak głęboki wdech świeżego powietrza albo szklanka wody z miętą i lodem w upalny dzień (po prostu kojący zmysły ), może nawet odrobinę musującego.
Do tej pory bardzo spodobała mi się mgiełka z Zary "Brown Sugar&Mint Leaves"; zapach w moim odczuciu po prostu idealny, ale ta trwałość Podoba mi się też Mexx Ice Touch, ale już bez szału. Testowałam tez Zara Applejuice- za bardzo mi zalatuje odświeżaczem powietrza, Zara Fruity- na początku fajny, musujący, ale potem za słodki, zbyt różany, trochę nawet babciny :P Light Blue D&G kompletnie mi się nie podoba, tak samo Moschino I Love Love i DKNY Donny Karan. Acqua di Gioia niby ok, ale nie zachwyciła mnie na tyle, żeby wydać tyle pieniędzy na flakon. Be Delicios to dla mnie po prostu jeden wielki ogóras^^. Swego czasu używałam też Nina Ricci Nina; ładny, komplementogenny (raz nawet odnioslam wrazenie, że kolega nachylil się i po prostu mnie powąchał :P), ale chyba trochę za bardzo cytrusowy i wiercący w nosie. Ktoś mógłby mi coś doradzić?
Dodam, że mam 18 lat.
Z góry dziękuję za pomoc!
__________________
Ze złym humorem jest tak, jak z lenistwem, bo jest to rodzaj lenistwa; natura nasza jest bardzo do niego skłonna.
black_muffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 21:24   #356
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez black_muffin Pokaż wiadomość
Niestety, ale prawie żaden zapach mi się nie podoba, a chciałabym sprawić sobie jakieś porządne perfumy. Nie znoszę mdlących, ciężkich słodziaków, niedobrze mi się robi jak je na kimś czuję. Poszukuję zapachu świeżego, orzeźwiającego, takiego hmmm... lodowego, który gdy minę kogoś zostawi za sobą przyjemną mgiełkę jak głęboki wdech świeżego powietrza albo szklanka wody z miętą i lodem w upalny dzień (po prostu kojący zmysły ), może nawet odrobinę musującego.
Do tej pory bardzo spodobała mi się mgiełka z Zary "Brown Sugar&Mint Leaves"; zapach w moim odczuciu po prostu idealny, ale ta trwałość Podoba mi się też Mexx Ice Touch, ale już bez szału. Testowałam tez Zara Applejuice- za bardzo mi zalatuje odświeżaczem powietrza, Zara Fruity- na początku fajny, musujący, ale potem za słodki, zbyt różany, trochę nawet babciny :P Light Blue D&G kompletnie mi się nie podoba, tak samo Moschino I Love Love i DKNY Donny Karan. Acqua di Gioia niby ok, ale nie zachwyciła mnie na tyle, żeby wydać tyle pieniędzy na flakon. Be Delicios to dla mnie po prostu jeden wielki ogóras^^. Swego czasu używałam też Nina Ricci Nina; ładny, komplementogenny (raz nawet odnioslam wrazenie, że kolega nachylil się i po prostu mnie powąchał :P), ale chyba trochę za bardzo cytrusowy i wiercący w nosie. Ktoś mógłby mi coś doradzić?
Dodam, że mam 18 lat.
Z góry dziękuję za pomoc!
Spróbuj Guerlain - Aqua Allegoria Herba Fresca i Serge Lutens - L'Eau Froide.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 04:21   #357
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 515
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez black_muffin Pokaż wiadomość
Niestety, ale prawie żaden zapach mi się nie podoba, a chciałabym sprawić sobie jakieś porządne perfumy. Nie znoszę mdlących, ciężkich słodziaków, niedobrze mi się robi jak je na kimś czuję. Poszukuję zapachu świeżego, orzeźwiającego, takiego hmmm... lodowego, który gdy minę kogoś zostawi za sobą przyjemną mgiełkę jak głęboki wdech świeżego powietrza albo szklanka wody z miętą i lodem w upalny dzień (po prostu kojący zmysły ), może nawet odrobinę musującego.
Do tej pory bardzo spodobała mi się mgiełka z Zary "Brown Sugar&Mint Leaves"; zapach w moim odczuciu po prostu idealny, ale ta trwałość Podoba mi się też Mexx Ice Touch, ale już bez szału. Testowałam tez Zara Applejuice- za bardzo mi zalatuje odświeżaczem powietrza, Zara Fruity- na początku fajny, musujący, ale potem za słodki, zbyt różany, trochę nawet babciny :P Light Blue D&G kompletnie mi się nie podoba, tak samo Moschino I Love Love i DKNY Donny Karan. Acqua di Gioia niby ok, ale nie zachwyciła mnie na tyle, żeby wydać tyle pieniędzy na flakon. Be Delicios to dla mnie po prostu jeden wielki ogóras^^. Swego czasu używałam też Nina Ricci Nina; ładny, komplementogenny (raz nawet odnioslam wrazenie, że kolega nachylil się i po prostu mnie powąchał :P), ale chyba trochę za bardzo cytrusowy i wiercący w nosie. Ktoś mógłby mi coś doradzić?
Dodam, że mam 18 lat.
Z góry dziękuję za pomoc!
CK One
Eternity Aqua,
Bright Crystal Versace,
Daisy Marc Jacobs,
Cool Water Davidoff,
Eau de Lacoste takie w niebieskiej butelce
Tony Gard Mint
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 10:23   #358
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Spróbuj Guerlain - Aqua Allegoria Herba Fresca i Serge Lutens - L'Eau Froide.
moje pierwsze skojarzenie to też Herba Fresca. Może jeszcze Halloween.
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 15:03   #359
black_muffin
Raczkowanie
 
Avatar black_muffin
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Wahlheim
Wiadomości: 104
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, na pewno przetestuję
__________________
Ze złym humorem jest tak, jak z lenistwem, bo jest to rodzaj lenistwa; natura nasza jest bardzo do niego skłonna.
black_muffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 09:03   #360
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: zapachy świeże, lekkie, orzeźwiajace

Świetne sa naturelle Yves Rocher
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-14 07:42:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:51.