Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-20, 12:17   #331
skoja
Rozeznanie
 
Avatar skoja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 587
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam!

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja od dziś jestem na diecie. Tzn nie odchudzam się radykalnie, ale rezygnuje z pieczywa i słodyczy. Może choć ze 2 kg uda mi się zrzucić...
Na pewno Ci się uda, zwłaszcza że jeszcze karmisz piersią.
Mnie mimo karmienia od porodu, kiedy od razu zeszło 10 kg waga nie drgnęła, czasem było -1,-2 potem znów wracała. A to było 6 na plusie (!!!) we wrześniu w końcu postanowiłam nie jeść słodyczy-dokładnie 15.09. Jem codziennie coś w stylu-galaretka, budyń czy kisiel. Galaretki z owocami najczęściej. A rezultat? Dla mnie szok już mam ponad 6 na minusie. Dla mnie to jest niesamowite. Tym bardziej, że tego nie czuję, tylko co dzień staję na wagę i co dzień jest mniej. Szok! Już zastanawiałam się czy to nie woda po prostu, ale piję tyle samo-a piję dużo. Nie wiem, mam nadzieję, że nie urośnie.
A pieczywa jem dużo, w ogóle nie jem mało Dlatego jak zrezygnowałaś i ze słodyczy i z pieczywa-to uhuhu! Znikniesz!

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość

A! Jeszcze się pochwale, że w końcu zamówielismy z tż meble! Montaż we wtorek.
A babka się pomyliła i zamiast zapłącić za krzesło 299 zł zapłacilismy 220 zł, co przy 6 krzesłach daje niezłą oszczęność (za która mój tż kupił gigantyczną mapę na ścianę Nationa Geographic, a ja 2 nowiuteńkie krzesła do kuchni).
No niezła pomyłka, ale jakie manko! Chciałabym zobaczyć tą mapę - fajny pomysł.

Cytat:
Napisane przez mumi24 Pokaż wiadomość
Miałam dzisaj nieciekawą awanturę w domu, tż bardzo pokłócił sie z moim ojcem (mieszkamy u nich na czas remontu) już mam dosyć bycia miedzy młotem a kowadłem
dobranoc Mamusie
Remont na pewno się skończy a wtedy pewnie wyluzują-będzie na pewno bardziej normalnie. Przeczekaj, a jak się kłócą to w każdym razie oznacza, że nie są sobie obojętni

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja melduje się z rana. Własnie wróciłam do domu, bo od 6 siedziałamw firmie. Jas zrobił furrorę, usmiechał się do wszystkich.
Ja to Cię podziwiam kobieto! To o której Ty wstałaś? Dla mnie szok!

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
PS.Mam pytanko,która z Was oglądała wczoraj Teraz My z MArczuk-Pazurą???
co o tej sytuacji myslicie???
i jeszcze jedno ważne pytanie-w jakiej kategorii mieści się dla Was Gazeta Angora-
Brukowiec,wiarygodna gazeta dla inteligentnych czy inne????proszę Was koniecznie o odp.
Idę bo Liwia urżneła się po same pachy -fuuuu jak jedzie
Hm. A czy Angora nie jest przypadkiem zbiorem artykułów z innych gazet? Nie czytam jej, ale moja babcia czytała, a interesowała się tym "co w trawie piszczy". Chociaż do takich brukowców (czyt. fakt i in.) to bym jej nie zaliczyła. A można wiedzieć dlaczego pytasz?
"Teraz MY" - oglądałam, zawsze oglądam. Cóż-trafiło na osobę bardzo elokwentną, obytą - dlatego dobrze z tym sobie poradziła. Co myślę, myślę, że wczorajszy program mojego zdania na temat CBA w ogóle nie zmienił. Dla mnie to sztuczny twór władzy 2006 (co by nie pisać po imieniu ), który jest tejże władzy żywą reklamą
Uważam też że chorym jest urabianie kogoś przez kilka łądnych miesięcy, wciąganie go potem w coś co się po drodze przytrafia i kreowanie z tego afery tylko po to, żebyśmy wierzyli, że kupowane za nasze pieniądze sportowe samochody, wysokie napiwki mają sens i żeby wiadoma partia mogła przedłużyć swój żywot.
skoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 12:38   #332
smerfetka781
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka781
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 161
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam...wieki mnie tu nie bylo Skoro jestem na liscie chociaz udzielam sie nieczesto...a nawet prawie wcale to i tak was bede podczytywac jak tylko znajde czas. Pozdrowionka
smerfetka781 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 12:53   #333
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez skoja Pokaż wiadomość
Witam!


Na pewno Ci się uda, zwłaszcza że jeszcze karmisz piersią.
Mnie mimo karmienia od porodu, kiedy od razu zeszło 10 kg waga nie drgnęła, czasem było -1,-2 potem znów wracała. A to było 6 na plusie (!!!) we wrześniu w końcu postanowiłam nie jeść słodyczy-dokładnie 15.09. Jem codziennie coś w stylu-galaretka, budyń czy kisiel. Galaretki z owocami najczęściej. A rezultat? Dla mnie szok już mam ponad 6 na minusie. Dla mnie to jest niesamowite. Tym bardziej, że tego nie czuję, tylko co dzień staję na wagę i co dzień jest mniej. Szok! Już zastanawiałam się czy to nie woda po prostu, ale piję tyle samo-a piję dużo. Nie wiem, mam nadzieję, że nie urośnie.
A pieczywa jem dużo, w ogóle nie jem mało Dlatego jak zrezygnowałaś i ze słodyczy i z pieczywa-to uhuhu! Znikniesz!

No niezła pomyłka, ale jakie manko! Chciałabym zobaczyć tą mapę - fajny pomysł.

Ja to Cię podziwiam kobieto! To o której Ty wstałaś? Dla mnie szok!
6 kg??? Słownie: SZEŚĆ kilogramów dzięki rezygnacji ze słodyczy?? Matko....niech u mnie były choć 2

Mapa jak przyjdzie to może zrobię fotkę i coś wstawie. Fajna jest, bo można po niej pisać mazakami.

A wstałam o 5. Jaś nakazał wyłazenie z łożek więc trzeba było się dostosować.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 12:56   #334
skoja
Rozeznanie
 
Avatar skoja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 587
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
6 kg??? Słownie: SZEŚĆ kilogramów dzięki rezygnacji ze słodyczy?? Matko....niech u mnie były choć 2

Mapa jak przyjdzie to może zrobię fotkę i coś wstawie. Fajna jest, bo można po niej pisać mazakami.

A wstałam o 5. Jaś nakazał wyłazenie z łożek więc trzeba było się dostosować.
słownie PONAD SZEŚĆ KILOGRAMÓW
Mam nadzieję, że tak zostanie, chociaż to dla mnie dziwne, nigdy tak nie miałam, zwłaszcza, że naprawdę brak umiaru w jedzeniu. I pieczywo jem i to białe.
A o 5 to ja czasem chodzę spać Na szczęście moje dziecię też nie jest takim rannym ptaszkiem
skoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 12:59   #335
raczek13
Raczkowanie
 
Avatar raczek13
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 147
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Czesc mamusie!
Przepraszam ze sie wtracam ale mam do Was pytanie.Od dawna Was podczytuje (jeszcze jak bylam w ciazy) ale nie mialam odwagi zeby sie udzielac.Pisalyscie o jakims misiowym jogurcie dla dzieci.Co to za jogurt i od ktorego m-ca mozna podawac? Jestem mamą 8-miesiecznego Mateuszka (urodzil sie 23 lutego) i zaczynam wprowadzac nowosci i troche "doroslego" jedzenia.Ostatnio piediatra do ktorej trafilam przypadkowo (i wiecej do niej nie pojde) kazala dawac malemu zamiast jednej butelki mleka danonka ale dzieki Wam zrezygnowalam z tego pomyslu Dlatego jestem ciekawa o jakim jogurcie pisalyscie.
Pozdrawiam wszystkie mamusie i buziaki dla maluszkow
raczek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 13:04   #336
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez skoja Pokaż wiadomość
słownie PONAD SZEŚĆ KILOGRAMÓW
Mam nadzieję, że tak zostanie, chociaż to dla mnie dziwne, nigdy tak nie miałam, zwłaszcza, że naprawdę brak umiaru w jedzeniu. I pieczywo jem i to białe.
A o 5 to ja czasem chodzę spać Na szczęście moje dziecię też nie jest takim rannym ptaszkiem
haha, ja chodzę spac max o 22 . Nawet w sylwestra mam problem z wytrzymaniem do północy!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 13:35   #337
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cześć raczek13, jak podczytujesz, to tez się odezwij Saqma widzisz, że u nas fajnie Mowa o jogurtach Nestle Misiowy jogurcik. Ma bardzo przychylne opinie mamuś.
http://nestle.netpr.pl/pr/115127/misiowy-jogurcik

Nie oglądałam teraz my, ale mój TZ tak. Jest zbulwesrowany, co się wyprawia z pieniędzmi podatnikow. Niby, że podejrzenie, że możliwe, że ktoś tam coś tam I leci kasa - ma wypasione samochody, na balangi, wynajmowanie mieszkań na miesiące. Agenci nieźle się bawią, niezłą fuchę niektórzy mają.
Do P Weroniki mam sceptyczne podejście i nie wiem, co mysleć o tej całej akci i o niej samej.
Agory nie czytuje. Są "lepsze" i bardziej związane z rzeczywistością pisma.
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 13:58   #338
raczek13
Raczkowanie
 
Avatar raczek13
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 147
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez AMILAMIJA Pokaż wiadomość
Cześć raczek13, jak podczytujesz, to tez się odezwij Saqma widzisz, że u nas fajnie Mowa o jogurtach Nestle Misiowy jogurcik. Ma bardzo przychylne opinie mamuś.
http://nestle.netpr.pl/pr/115127/misiowy-jogurcik
AMILAMIJA dziękuję za odpowiedz Chętnie się do Was przyłączę i postaram się czasem cos napisac
Moze napisze cos więcej o moim synku.Jak juz pisalam w piatek konczy 8 miesiecy wazy 9200g i ma tyle energii ze az strach pomyslec co bedzie jak zacznie sie przemieszczac Siedzi sam bez podpierania, zaczyna podnosic sie do raczkowania chociaz narazie porusza sie pełzajac no i mamy dwie dolne jedynki mowi bababa i rzadko mamama.Jest moim najwiekszym szczesciem postaram sie wrzucic jakies zdjecia tylko nie wiem czy potrafie

Edytowane przez raczek13
Czas edycji: 2009-10-20 o 14:09
raczek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 14:15   #339
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

raczek, śliczny ten Twoj synuś! A ile ma włosków!
Napisz jeszcze jak ma na imię

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Ha! Już wiem - Mateuszek. Ślepa jestem
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 14:23   #340
raczek13
Raczkowanie
 
Avatar raczek13
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 147
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
raczek, śliczny ten Twoj synuś! A ile ma włosków!
Napisz jeszcze jak ma na imię

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Ha! Już wiem - Mateuszek. Ślepa jestem
Dziękuję
Mam prosbe.Mozecie mnie dopisac do listy obiecuje ze bede pisac czesto
Mam na imie Aneta , 25 lat, urodzilam 23 lutego o 9.35, Mateuszek 3620g 56 cm
raczek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 15:06   #341
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Gotowe
A synuś śliczny! Ups...o facetach inaczej sie troszke pisze...przystojniacha!
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 15:15   #342
raczek13
Raczkowanie
 
Avatar raczek13
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 147
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez AMILAMIJA Pokaż wiadomość
Gotowe
A synuś śliczny! Ups...o facetach inaczej sie troszke pisze...przystojniacha!

dziękuję
raczek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 15:22   #343
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

kto u nas rządzi listą? Żeby raczka dopisać...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 15:27   #344
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
nimfetko! Pracujesz? Chwal się!

A TV nie mam, nie oglądam i nie wiem nawet kto to jest ta Marczuk-Pazura
eee tam nie ma się czym chwalić,takie tam dorabiane,na czas kiedy Liwia będzie mogła iść do przedszkola.Ale kaska niezła-w 12 dni 1100 zł plus premie i to jeszcze praca po 5 ,6 h góra,ale na czarno....nie liczy się,ważne ze.....w czwartek moja pierwsza wypłata!Strzeżcie się sklepy,nadchodze!!

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Hej
A ja cosik chora jestem,....chyba po raz 3 łapie mnie grypa żołądkowa....wczoraj mi było strasznie niedobrze, a dzis tak brzuch boli że szok...
Wogólne ostatnio chodze jak cień człowieka...małżeństwo sie sypie, dziecko dokucza, zdrowie niedopisuje...
Dominik przez 3 ostatnie noce nic nie śpi, pojękuje, płacze przez sen...moze kolejn e ząbki idą/ choc nic nie zauwarzyłam podejrzanego..
W nocy z niedieli na poniedziałek obudził sie o 1 i lulałam go do 5 nad ranem, ciągle płakał, dziś w nocy powtórka z rozrywki tyle że od 10 do 12 i o 5 rano
Oczywiście tż nie pomógł mi odwrócil sie dupskiem i spał...rac se babo sama



Używam papmers 4 i jest ok..a w nocy nie zmieniam pieluszki




ja też zagęszczam mleczko kaszką albo kleikiem ale dlatego bo mały nie chce nic jeśc i pije mleczko tylko na śpiocha, kaszki łyżeczką nie zje, poza mlekiem zje kilka łyżeczek obiadku i owoca (dosłownie ociupinke) i to tylko wtedy gdy widzi ze ja chrupie np jabłko...tych ze słoiczkow szkoda kupować bo sie tylko marnują

Co do mleczka krowiego ta ja mam zamiar podawac je małemu jak skończy roczek. mam dostep do mleka swojskiegi bez zadnej chemi wiec dlaczego mam kupowac jakies sztuczne.
Przez miliony lat nie było mleka modyfikowanego i ludze zyli w pełni zdrowia wiec czemu teraz ma sie to zmienić.??
Wiem, wiem napiszecie ze teraz jest inne środowisko, wiecej zanieczyszczeń itp...ale ja mówie o mleku w pełni naturalnym. Od krówki pasącej sie na zielonej, czystej łące. Z resztą skład mleka i zawartość jakich tam białek nie zmienił sie wiec jesli dawniej dzieci pily i było ok to teraz czemu ma sie to zmienić???
Wszystki dzieciaki znajomych piją zwykłe mleko i nic im nie jest...

hehe zielona,czysta łąka....a takowe istnieją??ja nie wierzę,że gdziekolwiek w Polsce znajdzie się czystą,niczym nie skażoną trawkę.A ponadto mleko krowie dobre dla cieląt-ile potrzebują składników mineralnych,tłuszczy aby osiągnać rozmiar podobny do rozmarów rodziców/???????-ja dziękuje ,postoje -krzywdy dziecku robić nie będę.

Cytat:
Napisane przez raczek13 Pokaż wiadomość
Czesc mamusie!
Przepraszam ze sie wtracam ale mam do Was pytanie.Od dawna Was podczytuje (jeszcze jak bylam w ciazy) ale nie mialam odwagi zeby sie udzielac.Pisalyscie o jakims misiowym jogurcie dla dzieci.Co to za jogurt i od ktorego m-ca mozna podawac? Jestem mamą 8-miesiecznego Mateuszka (urodzil sie 23 lutego) i zaczynam wprowadzac nowosci i troche "doroslego" jedzenia.Ostatnio piediatra do ktorej trafilam przypadkowo (i wiecej do niej nie pojde) kazala dawac malemu zamiast jednej butelki mleka danonka ale dzieki Wam zrezygnowalam z tego pomyslu Dlatego jestem ciekawa o jakim jogurcie pisalyscie.
Pozdrawiam wszystkie mamusie i buziaki dla maluszkow
Raczek Witamy z jakiej części Krakowa jestes???
Wita Grębałów-miejsce gdzie diabeł mówi dobranoc.

Cytat:
Napisane przez AMILAMIJA Pokaż wiadomość
Cześć raczek13, jak podczytujesz, to tez się odezwij Saqma widzisz, że u nas fajnie Mowa o jogurtach Nestle Misiowy jogurcik. Ma bardzo przychylne opinie mamuś.
http://nestle.netpr.pl/pr/115127/misiowy-jogurcik

Nie oglądałam teraz my, ale mój TZ tak. Jest zbulwesrowany, co się wyprawia z pieniędzmi podatnikow. Niby, że podejrzenie, że możliwe, że ktoś tam coś tam I leci kasa - ma wypasione samochody, na balangi, wynajmowanie mieszkań na miesiące. Agenci nieźle się bawią, niezłą fuchę niektórzy mają.
Do P Weroniki mam sceptyczne podejście i nie wiem, co mysleć o tej całej akci i o niej samej.
Agory nie czytuje. Są "lepsze" i bardziej związane z rzeczywistością pisma.

AMILALIJA-a to ciekawe,proszę podaj mi nazwy gazet,które według Ciebie są bardziej związane z rzeczywistością????proszę ,bardzo tego potrzebuje.

Buziaczki dla Was.

Passion fartnęło Wam się z mebelkami,mam nadzieje że pochwalisz się i załączysz fotki.
Jaką obecnie masz chustę dla Jasia?????
My mamy nadal babylonię lychy.Wiesz.....tak jakos konczy sie pogoda na chustowanie naszych szkrabów....a szkoda ,wielka szkoda..chyba ze ubiorę polar TZ-ta.

Kroolowa czytałam ,że przyjezdza Twój ukochany....upojnych chwil Wam życzę
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 15:36   #345
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

sobie Liwka przysnęła podczas zabawy


i a propo ktos pytał z czego jest w takim razie zrobione mleko modyfikowane dla naszych maluchów a no własnie z krowiego tylko ,że jest ono zmodyfikowane
Cyt.
Dostępne na rynku mleka, owszem są na bazie mleka krowiego, ale są one tak zmodyfikowany by były jak najbardziej zbliżone do naturalnego mleka matki. Zmieniona jest w nich proporcja białek i tłuszczów, obniżony jest poziom sodu, potasu i chloru, a zwiększony poziom żelaza i witamin.
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE

Edytowane przez nimfetka
Czas edycji: 2009-10-20 o 15:44
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 15:43   #346
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

mebelkami się nie pochwalę, bo nie ma czym. Nic nam się nie podobało i kupiliśmy "byle coś było" - Largo BRW w kolorze wenge.

A od jakiegoś czau nie noszę - za zimno, za dużo ciuchów. Szkoda

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Liwka słodka!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 15:47   #347
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
hehe zielona,czysta łąka....a takowe istnieją??ja nie wierzę,że gdziekolwiek w Polsce znajdzie się czystą,niczym nie skażoną trawkę.A ponadto mleko krowie dobre dla cieląt-ile potrzebują składników mineralnych,tłuszczy aby osiągnać rozmiar podobny do rozmarów rodziców/???????-ja dziękuje ,postoje -krzywdy dziecku robić nie będę.
Nikogo nie mam zamiaru przekonywać do swoich racji. Może poprostu zbyt WSIOWA BABA jestem
Gdybysmy nie mały internetu iczy dostępu do wiedzy, to wychowywałybyśmy dzieci "po staremu" i zapewne było by wszystko ok.
Ja poprostu w moim zadupiu ani okolicach nie spotkałam nikogo, komu by mleko krowie zaszkodziło. Jeszcze małemu nie podawałam, ale produkty mleczne typu kefir i danonki tak.
Możecie mnie karcić jak chcecie.
Czyste łąki istnieją, wystarczy zajechać na podkarpacie.

raczek witaj, synuś przesłodki i ma megadługie rzęsy...bedzie z niego kawaler jak sie patrzy ;-)

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2009-10-20 o 15:49
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 15:49   #348
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
sobie Liwka przysnęła podczas zabawy
no jak zabawa wyczerpuje, to potrzeba strzelić szybkiego komarka, po co sie kłaść?

BTW, śliczna pościel, możesz podać firmę Nimfetko?
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez

Edytowane przez mar_go
Czas edycji: 2009-10-20 o 16:05
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 16:01   #349
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
mebelkami się nie pochwalę, bo nie ma czym. Nic nam się nie podobało i kupiliśmy "byle coś było" - Largo BRW w kolorze wenge.

A od jakiegoś czau nie noszę - za zimno, za dużo ciuchów. Szkoda

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Liwka słodka!
Dziękujemy

szkoda ,się chusty kurzą...ciekawe jak to będzie na wiosne dadzą się ponosić,czy nie??


Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Nikogo nie mam zamiaru przekonywać do swoich racji. Może poprostu zbyt WSIOWA BABA jestem
Gdybysmy nie mały internetu iczy dostępu do wiedzy, to wychowywałybyśmy dzieci "po staremu" i zapewne było by wszystko ok.
Ja poprostu w moim zadupiu ani okolicach nie spotkałam nikogo, komu by mleko krowie zaszkodziło. Jeszcze małemu nie podawałam, ale produkty mleczne typu kefir i danonki tak.
Możecie mnie karcić jak chcecie.
Czyste łąki istnieją, wystarczy zajechać na podkarpacie.

raczek witaj, synuś przesłodki i ma megadługie rzęsy...bedzie z niego kawaler jak sie patrzy ;-)
aneczko nikogo przekonywać nie będę-podałam informacje ,każdy zrobi jak chce.

Cytat:
Napisane przez mar_go Pokaż wiadomość
no jak zabawa wyczerpuje, to przeba strzelić szybkiego komarka, po co sie kłaść?

BTW, śliczna pościel, możesz podać firmę Nimfetko?
no a co się będzie dziewczyna krępować-wszagze wolność Tomku w swoim domku


Pościel jest z tej firmy

http://www.remi-pp.com.pl/
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 16:13   #350
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość

Co do mleczka krowiego ta ja mam zamiar podawac je małemu jak skończy roczek. mam dostep do mleka swojskiegi bez zadnej chemi wiec dlaczego mam kupowac jakies sztuczne.
Przez miliony lat nie było mleka modyfikowanego i ludze zyli w pełni zdrowia wiec czemu teraz ma sie to zmienić.??
Wiem, wiem napiszecie ze teraz jest inne środowisko, wiecej zanieczyszczeń itp...ale ja mówie o mleku w pełni naturalnym. Od krówki pasącej sie na zielonej, czystej łące. Z resztą skład mleka i zawartość jakich tam białek nie zmienił sie wiec jesli dawniej dzieci pily i było ok to teraz czemu ma sie to zmienić???
Wszystki dzieciaki znajomych piją zwykłe mleko i nic im nie jest...
Może i łąka jest super zielona i czysta, ale na taką łąkę pada deszcz, który już taki super zdrowy nie jest, przynosi jakieś tam zanieczyszczenia (mniej lub więcej, zależy, skąd zawieje). I między innymi to się zmieniło przez te miliony lat, o których wspominasz.
A po za tym to, że teraz dziecku nic nie jest po podaniu mu mleka krowiego to jeszcze nie znaczy, że za 5, 10 czy 25 lat nie będzie mieć problemów z żołądkiem na przykład. Ja wiem, że każda matka ma prawo wychowywać dziecko po swojemu (karmić też), ale uważam również, że trzeba znać konsekwencje swojego postępowania.
Nikogo tutaj nie oceniam, mój post ma charakter informacyjny

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość

szkoda ,się chusty kurzą...ciekawe jak to będzie na wiosne dadzą się ponosić,czy nie??
A ja ciągle noszę, wózka nie używamy od dawna, stoi i tylko kurz zbiera
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 16:14   #351
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

nimfetko, kasiu chyba wiecie jaka jest sytuacja materialna na polskich wsiach, mnie poprostu nie stać na kupowanie produktow mlekozastepczych przez najbliższe 2 lata !!
Wybór więc dokonany jest nie przezemnie lecz "z góry"
To nie jest kwestia racji...wiem że naukowcy twierdzą ze lepiej jest nie podawać mleka krowiego. Niech mi tylko fundną kilka zgrzewek tego mleczka to będe podawała...

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2009-10-20 o 16:17
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 16:22   #352
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
nimfetko, kasiu chyba wiecie jaka jest sytuacja materialna na polskich wsiach, mnie poprostu nie stać na kupowanie produktow mlekozastepczych przez najbliższe 2 lata !!
Wybór więc dokonany jest nie przezemnie lecz "z góry"
To nie jest kwestia racji...wiem że naukowcy twierdzą ze lepiej jest nie podawać mleka krowiego. Niech mi tylko fundną kilka zgrzewek tego mleczka to będe podawała...
Aniu to co innego,inna inszosć.Tak więc przepraszam jak Cię uraziłam..sama wiem jak to jest nie mieć kasy.Czasami wybór nie zalezy od nas samych.
Przytulam mocno!
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 16:39   #353
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

mar_go, też mi się pościel starsznie spodobała

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Kasiu, jak ubierasz swojego szkraba do chusty??? To jest dla mnie zagadka!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 16:45   #354
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
Aniu to co innego,inna inszosć.Tak więc przepraszam jak Cię uraziłam..sama wiem jak to jest nie mieć kasy.Czasami wybór nie zalezy od nas samych.
Przytulam mocno!
Nic sie nie stało
Ja naprawde nie chce krzywdzić mojego szkraba, ale czasem nie mamy wyboru i tak juz wszyscy krzywo patrzą, bo mućka za oknem sie pasie a ja jakis proszek małemu daje...
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 16:54   #355
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Kasiu, jak ubierasz swojego szkraba do chusty??? To jest dla mnie zagadka!
Dzisiaj było u nas około 7 stopni, ubrałam małemu body z długim rękawem, na to koszulkę z krótkim (bo body odsłania za mocno szyjkę) i rajstopy, pajacyk polarowy bez stóp i grube skarpety, na głowę kaptur i do chusty. Było mu ciepło
Czasem noszę pod moją kurtką, dzisiaj akurat nie brałam kurtki i było ok.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 16:59   #356
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

skoja.....gratuluje schudniecia i zazdroszcze i dzisiaj tez nie jadlam słodyczy i wogole postanowilam ze znowu nie bede jadla kolacjii... Moze cos mi spadnie do grudnia

Takze passion razem zaczynamy odchudzanko ..moze bedzie nam tak lepiej sie zmotytwowac...

Cytat:
Napisane przez smerfetka781 Pokaż wiadomość
Witam...wieki mnie tu nie bylo Skoro jestem na liscie chociaz udzielam sie nieczesto...a nawet prawie wcale to i tak was bede podczytywac jak tylko znajde czas. Pozdrowionka
Kochana ...pisz co u Ciebie jak sie czujesz...?
Jak sobie radzisz ...? jak sie nie myle to znowu Ci rosnie fasolka...
Wiesz juz czy chlopczyk czy dziewczynka...?
Tak myśle sobie czesto o Tobie bo mi tez sie chce drugiego bobaska tylko
boje sie ze nie dam rady tutaj sama na obczyznie....

Cytat:
Napisane przez raczek13 Pokaż wiadomość
AMILAMIJA dziękuję za odpowiedz Chętnie się do Was przyłączę i postaram się czasem cos napisac
Moze napisze cos więcej o moim synku.Jak juz pisalam w piatek konczy 8 miesiecy wazy 9200g i ma tyle energii ze az strach pomyslec co bedzie jak zacznie sie przemieszczac Siedzi sam bez podpierania, zaczyna podnosic sie do raczkowania chociaz narazie porusza sie pełzajac no i mamy dwie dolne jedynki mowi bababa i rzadko mamama.Jest moim najwiekszym szczesciem postaram sie wrzucic jakies zdjecia tylko nie wiem czy potrafie
Witamy raczku...synus sliczny i zachecamy do czestego pisania....


Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
sobie Liwka przysnęła podczas zabawy


i a propo ktos pytał z czego jest w takim razie zrobione mleko modyfikowane dla naszych maluchów a no własnie z krowiego tylko ,że jest ono zmodyfikowane
Cyt.
Dostępne na rynku mleka, owszem są na bazie mleka krowiego, ale są one tak zmodyfikowany by były jak najbardziej zbliżone do naturalnego mleka matki. Zmieniona jest w nich proporcja białek i tłuszczów, obniżony jest poziom sodu, potasu i chloru, a zwiększony poziom żelaza i witamin.
Nimfetko..... powiem tak... naczytalam sie dzieki Tobie wiecej o tym mleczku krowim...
No i chyba sie wstrzymam przynajmniej do roczku albo dwoch (zobaczymy ) z mleczkiem krowim... Natomiast nie bede sie wstrzymywala z jogurcikami czy ogolnie jedzonkami w sloiczkach ktore maja to mleczko w skladzie...
aaa....chcialam własnie sie pytac czy w polsce widzialysciwe moze te jogurty z hippa-a...
i pytanko a propo jak sie robi zwykla kasze manne z mleczkiem modyfikowanym...?:confu sed:

No i my tez sie juz zadko nosimy... .. Ciekawe własnie czy na wiosne dadza sie ponosic szkraby...bo mi tam sie wydaje ze jak zaczna chodzic to juz nici z chusty.......
No nic bede miala jak znalazl dla nastepnego dzidziola


A moj szkrab tez nie chce jesc obiadkow... zje dwie łyzki i podziekowal
Poza tym jak cos juz je to ja musze robic cyrki swiata...aaaaaa...
wykoncze sie... A tak pieknie wczesniej jadlo moje dziecko.......
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 17:45   #357
smerfetka781
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka781
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 161
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
Kochana ...pisz co u Ciebie jak sie czujesz...?
Jak sobie radzisz ...? jak sie nie myle to znowu Ci rosnie fasolka...
Wiesz juz czy chlopczyk czy dziewczynka...?
Tak myśle sobie czesto o Tobie bo mi tez sie chce drugiego bobaska tylko
boje sie ze nie dam rady tutaj sama na obczyznie....
No to zaczynam :
czuje sie dobrze Brzuch mi teraz szybciej rosnie...smieje sie ze to przez tesciowa i jej obiady, bo te dwa tygodnie w polsce to tylko jadlam i jadlam i jadlam Nie mylisz sie jesli chodzi o fasolke. Bylam w Polsce na usg wszystko jest ok Jeszcze nie wiem czy to chlopczyk czy dziewczynka.
O tym (czerwonym) zdaniem mnie roche wpedzilas w kozi rog bo sama sie boje ze sobie tu sama z dwojka nie poradze. Ale tak z drugiej strony sobie mysle ze bede miec juz jako takie doswiadczenie a nie tak jak przy Olce Damy rade
smerfetka781 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 18:05   #358
raczek13
Raczkowanie
 
Avatar raczek13
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 147
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Dziewczyny dziękuje za przyjęcie mnie do Waszego grona i za miłe słowa

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
Raczek Witamy z jakiej części Krakowa jestes???
Wita Grębałów-miejsce gdzie diabeł mówi dobranoc.
nimfetko z Salwatora
szkoda ze tak daleko od siebie mieszkamy a czesto bywasz w centrum?

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
A moj szkrab tez nie chce jesc obiadkow... zje dwie łyzki i podziekowal
Poza tym jak cos juz je to ja musze robic cyrki swiata...aaaaaa...
wykoncze sie... A tak pieknie wczesniej jadlo moje dziecko.......
Skąd ja to znam wszystko co z łyżeczki jest beee Zje najwyżej 4-5 łyżeczek i zaczyna sie to samo.Jedyny sposób na niego to karmienie w tym samym momencie kiedy jemy obiad i koniecznie z naszego talerza
raczek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 18:19   #359
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

kellys, to witaj w klubie odchudzających się
Ja już jestem trzeci dzień bez słodyczy i drugi bez chleba.

Ale mapa odjazdowa! Wisi w pokoju u Jasia, zajmuje całą ścianę. Stoimy z tż i Jasiem, oglądamy i planujemy gdzie pojechać
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 18:35   #360
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

smerfetka - GRATULACJE!

nimfetka, powiedz, do czego ci to potrzebne, to rozważę wyrażanie swoich opini publicznie

passion, dawaj fotki
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.