Ślub za granicą - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-18, 23:05   #331
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
My bierzemy slub cywilny,tylko ja i Tz. koszt to 2.500f na Dominkanie.
Czesc
Wspaniale, ze bierzecie slub w takim fajnym miejscu! My sie wybieramy na Dominijkane, ale tylko na wakacje w kwietniu zdam Ci relacje jak jest
Fajnie byloby wziazc takis slub. Zawsze chcialam miec taki slub cichy, ale wiem, ze rodzice TZ, by mu nie darowali! Jest jedynym chlopakiem, wsrod trzech siostr, a poza tym chcialabym miec mame przy sobie i siostry. Takich najblizszych ludzi. I oczywiscie nie wydac fortuny
Ciekawe jakby wziazc slub np. w Grecji, i wynajac autokar z Polski, zeby wszystkich tam przewiezc, ile by to kosztowalo. Wynajac jakas wille z pokojami, all inclusive z jakiejs oferty, bo przeciez to wyjdzie taniej niz hotel, a wille tez sa super z basenami i moga byc all incl. , wynajac sale znalezc firme cateringowa, i juz?? Ciekawe czy to by wyszlo? I oczywiscie papiery..
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 23:15   #332
Black_Kedi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Ślub za granicą

Witam, My mamy w czerwcu ślub kościelny w Jerozolimie, zabieramy tylko nasze mamy. Wszystko organizujemy indywidualnie, koszt to bilety lotnicze i zakwaterowanie z wyżywieniem na okres 10 dni dla nas i dla mam. Mamy wracają do Polski a my jeszcze na dwa tygodnie do Jordanii.
Black_Kedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 07:13   #333
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
My bierzemy slub cywilny,tylko ja i Tz. koszt to 2.500f na Dominkanie.

no a do tego 30 gości i za ta kwote mozna kupic mieszkanie w PL lub postawic dom
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 07:53   #334
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
no a do tego 30 gości i za ta kwote mozna kupic mieszkanie w PL lub postawic dom
heheh napewno Nie jestem fanka slubow,wiec dla nas rozwiazanie jest dobre. bez wiekszego zamieszania,bez stresu, podroz poslubna od razu w pakiecie
Cytat:
Napisane przez Serdelekk Pokaż wiadomość
Czesc
Wspaniale, ze bierzecie slub w takim fajnym miejscu! My sie wybieramy na Dominijkane, ale tylko na wakacje w kwietniu zdam Ci relacje jak jest
Fajnie byloby wziazc takis slub. Zawsze chcialam miec taki slub cichy, ale wiem, ze rodzice TZ, by mu nie darowali! Jest jedynym chlopakiem, wsrod trzech siostr, a poza tym chcialabym miec mame przy sobie i siostry. Takich najblizszych ludzi. I oczywiscie nie wydac fortuny
Ciekawe jakby wziazc slub np. w Grecji, i wynajac autokar z Polski, zeby wszystkich tam przewiezc, ile by to kosztowalo. Wynajac jakas wille z pokojami, all inclusive z jakiejs oferty, bo przeciez to wyjdzie taniej niz hotel, a wille tez sa super z basenami i moga byc all incl. , wynajac sale znalezc firme cateringowa, i juz?? Ciekawe czy to by wyszlo? I oczywiscie papiery..
W Pl sa inne zwyczaje.w uk kazdy placi sobie sam za lot i pobyt. rodzina nie koniecznie nocuje w tym samym hotelu co para mloda. kolacja dla gosci zazwyczaj jest w cenie pakietu slubnego.
Grecja jest droga pod wzgledem pakietow slubnych. szczerze Ci powiem,ze nie wyobrazam sobie autokarem jechac wydaje mi sie, ze to meczarnia.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 09:04   #335
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
heheh napewno Nie jestem fanka slubow,wiec dla nas rozwiazanie jest dobre. bez wiekszego zamieszania,bez stresu, podroz poslubna od razu w pakiecie
pod warunkiem ze nie chce sie miec rodziny na slubie

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
W Pl sa inne zwyczaje.w uk kazdy placi sobie sam za lot i pobyt. rodzina nie koniecznie nocuje w tym samym hotelu co para mloda. kolacja dla gosci zazwyczaj jest w cenie pakietu slubnego.
Grecja jest droga pod wzgledem pakietow slubnych. szczerze Ci powiem,ze nie wyobrazam sobie autokarem jechac wydaje mi sie, ze to meczarnia.

gdybys zrobila wesele na hawajach czy nawet w eu to wiele osob nie moglo by sobie pozwolic na oplacenie lotu i hotelu (hotel akurat wdg. mnie powinni oplacac mlodzi)lub mlodzi musieliby zrezygnowac z prezentu finansowego.

dla wielu dojazd na terenie Pl jest powaznym wydatkiem finansowym ,podroz z walbrzych na mazury
dwa nie kazdy moze latac samolotem poza tym dla wielu to stres.

Autokar ? sorry ,wolalabym sama sobie oplacic samolot niz tluc sie autokarem i tak nie wiadomo czy nie wyszla by taka sama kwota -pilot,kierowca,paliwo,po drodze jakies noclegi ?i ten czas ,masakra.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 09:22   #336
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
pod warunkiem ze nie chce sie miec rodziny na slubie
w naszym przypadku stawiamy na skromna,intymna uroczystosc,dlatego powiedzielisismy rodzinie,ze wolelibysmy leciec tam tylko we dwoje.

co roku wakacje zimowe i letnie spedzamy z rodzina. dla nas taki wyjazd,tylko we dwoje,to bedzie prawdziwa atrakcja

Z rodzina jestem bardzo blisko,ale przyznaje ,ze wielkie imprezy nie sprawiaja mi przyjemnosci.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 09:32   #337
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Ślub za granicą

Ten autokar to napewno masakra! Ale np moj wujek nie moze latac ze wzgledow zdrowotnych. Tak tylko mysle, szukam jakiegos rozwiazania..
Ja i TZ jestesmy z innych czesci Polski odzielonych ja prawie z polnocy on prawie z poludnia..gdybysmy mieli brac slub w Polsce to i tak trzebaby bylo zoragnizowac przejazd i noclegi. Napewno nie chcialabym miec takiego typowego polskiego wesela na 100 osob . Wolalabym raczej uroczysta kolacje w pieknym miejscu, z najblizszymi 30osob max. Ale jak to wszystko pogodzic?
Jak mysle ile to pieniedzy by kosztowalo ile nerwow i zalatwiania, to mi sie odechciewa..
I moze lepiej po cichu gdzies jechac na Kube i wziazc slub, ale moja mama by chyba sie poplakala, wiem ze byloby jej przykro, do tego rodzce TZ jedyny synus..
Sama nie wiem
I najlepiej uciec i wzia

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

..najlepiej uciec i wziazc slub po kryjomu
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 09:35   #338
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Serdelekk Pokaż wiadomość
Ten autokar to napewno masakra! Ale np moj wujek nie moze latac ze wzgledow zdrowotnych. Tak tylko mysle, szukam jakiegos rozwiazania..
Ja i TZ jestesmy z innych czesci Polski odzielonych ja prawie z polnocy on prawie z poludnia..gdybysmy mieli brac slub w Polsce to i tak trzebaby bylo zoragnizowac przejazd i noclegi. Napewno nie chcialabym miec takiego typowego polskiego wesela na 100 osob . Wolalabym raczej uroczysta kolacje w pieknym miejscu, z najblizszymi 30osob max. Ale jak to wszystko pogodzic?
Jak mysle ile to pieniedzy by kosztowalo ile nerwow i zalatwiania, to mi sie odechciewa..
I moze lepiej po cichu gdzies jechac na Kube i wziazc slub, ale moja mama by chyba sie poplakala, wiem ze byloby jej przykro, do tego rodzce TZ jedyny synus..
Sama nie wiem
I najlepiej uciec i wzia

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

..najlepiej uciec i wziazc slub po kryjomu
my mielismy brac slub w polsce w 2009 roku w wakacje. bylam tak zestresowana i nieszczesliwa,ze sami rodzice i tz zaproponowali rezygnacje,a to im najbardziej zalezalo
wesele mialo byc do 60 osob,wszyscy dojezdzajacy 300 km
noclegi, suknie,serwetki,menu .... przeroslo mnie to.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 10:29   #339
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
my mielismy brac slub w polsce w 2009 roku w wakacje. bylam tak zestresowana i nieszczesliwa,ze sami rodzice i tz zaproponowali rezygnacje,a to im najbardziej zalezalo
wesele mialo byc do 60 osob,wszyscy dojezdzajacy 300 km
noclegi, suknie,serwetki,menu .... przeroslo mnie to.
Wspaniale, ze podjeliscie taka decyzje, i ze Twoja rodzina Cie wspierala, a nie poobrazali sie wszyscy dookola. Wiem, ze moja mama napewno tez by mnie wspierala, ale chcialabym zeby byla, brakowalaby mi jej.
To jest tak przelomowa chwila w zyciu, a i tak ja tyle omija, my w uk ona w Polsce. To jest strasznie trudna decyzja..
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 12:07   #340
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Serdelekk Pokaż wiadomość
Wspaniale, ze podjeliscie taka decyzje, i ze Twoja rodzina Cie wspierala, a nie poobrazali sie wszyscy dookola. Wiem, ze moja mama napewno tez by mnie wspierala, ale chcialabym zeby byla, brakowalaby mi jej.
To jest tak przelomowa chwila w zyciu, a i tak ja tyle omija, my w uk ona w Polsce. To jest strasznie trudna decyzja..
nie nikt sie nie obrazil. ostatni spotkanie rodzinne mielismy na chrzcinach synka. 25 osob,bardzo kameralna restauracja.Pytania o slub, gratulacje,prosby o zdjecia, juz po. zero zazdrosci,zawisci,czy zalu . wszystko zalezy od podejscia,dla mnie slub, to bardziej papier. z racji tego,ze trzeba w zyciu isc na kompromis, to wyjde za maz

Edit. u mnie jest troszke inaczej z rodzina. wciaz ktos przylatuj,robi sobie wycieczki po angli.mama jest regularnie co 2 miesiace na kilka tygodni.Dziecie lata 2 razy w roku na dluzej do Pl. staram sie,zeby w ten sposob rodzina uczestniczyla w naszycm zyciu.
przepraszam za OT
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2010-03-19 o 12:09
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 12:24   #341
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
my mielismy brac slub w polsce w 2009 roku w wakacje. bylam tak zestresowana i nieszczesliwa,ze sami rodzice i tz zaproponowali rezygnacje,a to im najbardziej zalezalo
wesele mialo byc do 60 osob,wszyscy dojezdzajacy 300 km
noclegi, suknie,serwetki,menu .... przeroslo mnie to.

my chcielismy za granica(lubimy egipt ale tam ambasada jest daleko od morza i padlo na cypr ) ale raz ,że nie stac mnie na zabranie tam najblizszej rodziny czyli rodziców i rodzenstwa (lot i pobyt) a wiem ,że dla rodzicow to wazna sprawa i tez jestem blisko z rodzicami dlatego bierzemyw PL i organizujemy obiad na 15 osob najbliższych i tyle.
Nie wybieram serwetek itp ,wynajmuje stolik w wybranej knajpie i juz
a potem urlop
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 20:54   #342
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
my chcielismy za granica(lubimy egipt ale tam ambasada jest daleko od morza i padlo na cypr ) ale raz ,że nie stac mnie na zabranie tam najblizszej rodziny czyli rodziców i rodzenstwa (lot i pobyt) a wiem ,że dla rodzicow to wazna sprawa i tez jestem blisko z rodzicami dlatego bierzemyw PL i organizujemy obiad na 15 osob najbliższych i tyle.
Nie wybieram serwetek itp ,wynajmuje stolik w wybranej knajpie i juz
a potem urlop
OoOoO, Pauuuula gratuluję!
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 13:28   #343
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
OoOoO, Pauuuula gratuluję!
cichooo sza

jeszcze pierscionka nie mam wiec nie wiem czy wogle sie zgodzę
tzn. nie wydobyli jeszcze tak wielkiego diamentu
(moj piersionek to nowy laptop bedzie )
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 16:30   #344
Carmen1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 47
Dot.: Ślub za granicą

planowalam swoj slub w uk (plany sa w zawieszeniu - poslalalm narzyczonego do diabla, ale mam nadzieje ze wroci ) slub cywilny - naprawde nie ma duzo formlnosci
Carmen1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 12:43   #345
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Carmen1984 Pokaż wiadomość
planowalam swoj slub w uk (plany sa w zawieszeniu - poslalalm narzyczonego do diabla, ale mam nadzieje ze wroci ) slub cywilny - naprawde nie ma duzo formlnosci
Jak kocha to wroci, a jak nie wroci to znaczy, ze to nie mial byc TEN.
Ale to musi byc okropne, planowac slub a potem okazuje sie, ze nic z tego nie wychodzi, pol biedy pare miesiecy przed data slubu, gorzej jak ktos w dzien slubu zmieni zadanie
Ja poki co pierscionka nie mam, ale TZtowi cos ostatnio sie poglady zmienily, od momentu gdy powiedzialam, zeby znikal z mojego zycia i nie chce go wiecej znac. Nie wiem co sie stalo, ale taki mily sie zrobil co chwile czyms mnie zaskakuje a to kwiatki a to czekoladaka, w weekend nawet sprzatac nie musialam, bo wszystko zrobil, a ja moglam sie zajac upiekszaniem. I twierdzi, ze nie wyobraza sobie zycia beze mnie, i nawet gada o slubie, ze jak wyrobimy sie z kasa to w przyszlym roku cos zorganizujemy. Ale ja trzymam zimna krew i mu mowie, ze najpierw to musi mi sie oswiadczyc, i pozniej zaczne brac na powaznie slubne plany. Mimo, ze zagladam tu od czasu do czasu i w naszych rozmowach slub pojawia sie coraz czesciej..sama jestem ciekawa co z tego wyniknie Czes pokarze... W kazym razie milo jest planowac slub i sobie o nim marzyc, nie chce byc stara Panna Mloda Mam 25 lat 26 skoncze w grudniu TZ ma 29 skonczone, wiec po 4 latach zwiazku chyba juz najwyzszy czas sie okreslic no nie?
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 18:18   #346
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Serdelekk Pokaż wiadomość
Jak kocha to wroci, a jak nie wroci to znaczy, ze to nie mial byc TEN.
Ale to musi byc okropne, planowac slub a potem okazuje sie, ze nic z tego nie wychodzi, pol biedy pare miesiecy przed data slubu, gorzej jak ktos w dzien slubu zmieni zadanie
Ja poki co pierscionka nie mam, ale TZtowi cos ostatnio sie poglady zmienily, od momentu gdy powiedzialam, zeby znikal z mojego zycia i nie chce go wiecej znac. Nie wiem co sie stalo, ale taki mily sie zrobil co chwile czyms mnie zaskakuje a to kwiatki a to czekoladaka, w weekend nawet sprzatac nie musialam, bo wszystko zrobil, a ja moglam sie zajac upiekszaniem. I twierdzi, ze nie wyobraza sobie zycia beze mnie, i nawet gada o slubie, ze jak wyrobimy sie z kasa to w przyszlym roku cos zorganizujemy. Ale ja trzymam zimna krew i mu mowie, ze najpierw to musi mi sie oswiadczyc, i pozniej zaczne brac na powaznie slubne plany. Mimo, ze zagladam tu od czasu do czasu i w naszych rozmowach slub pojawia sie coraz czesciej..sama jestem ciekawa co z tego wyniknie Czes pokarze... W kazym razie milo jest planowac slub i sobie o nim marzyc, nie chce byc stara Panna Mloda Mam 25 lat 26 skoncze w grudniu TZ ma 29 skonczone, wiec po 4 latach zwiazku chyba juz najwyzszy czas sie okreslic no nie?
No co za zbieg okolicznosci, ja tez w tym roku skoncze 26 a moj tez juz ma 29 skonczone.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 23:12   #347
anaiss
Raczkowanie
 
Avatar anaiss
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 246
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Serdelekk Pokaż wiadomość
Jak kocha to wroci, a jak nie wroci to znaczy, ze to nie mial byc TEN.
Ale to musi byc okropne, planowac slub a potem okazuje sie, ze nic z tego nie wychodzi, pol biedy pare miesiecy przed data slubu, gorzej jak ktos w dzien slubu zmieni zadanie
Ja poki co pierscionka nie mam, ale TZtowi cos ostatnio sie poglady zmienily, od momentu gdy powiedzialam, zeby znikal z mojego zycia i nie chce go wiecej znac. Nie wiem co sie stalo, ale taki mily sie zrobil co chwile czyms mnie zaskakuje a to kwiatki a to czekoladaka, w weekend nawet sprzatac nie musialam, bo wszystko zrobil, a ja moglam sie zajac upiekszaniem. I twierdzi, ze nie wyobraza sobie zycia beze mnie, i nawet gada o slubie, ze jak wyrobimy sie z kasa to w przyszlym roku cos zorganizujemy. Ale ja trzymam zimna krew i mu mowie, ze najpierw to musi mi sie oswiadczyc, i pozniej zaczne brac na powaznie slubne plany. Mimo, ze zagladam tu od czasu do czasu i w naszych rozmowach slub pojawia sie coraz czesciej..sama jestem ciekawa co z tego wyniknie Czes pokarze... W kazym razie milo jest planowac slub i sobie o nim marzyc, nie chce byc stara Panna Mloda Mam 25 lat 26 skoncze w grudniu TZ ma 29 skonczone, wiec po 4 latach zwiazku chyba juz najwyzszy czas sie okreslic no nie?

Ja mam skonczone 33 lata i wcale nie uwazam sie za Stara Panne Mloda Planujemy z moim 36-letnim TZ slub na Cyprze we wrzesniu tego roku , mam nadzieje ze uda nam sie wszystko zalatwic.
__________________

anaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 16:09   #348
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez anaiss Pokaż wiadomość
Ja mam skonczone 33 lata i wcale nie uwazam sie za Stara Panne Mloda Planujemy z moim 36-letnim TZ slub na Cyprze we wrzesniu tego roku , mam nadzieje ze uda nam sie wszystko zalatwic.
ups, przepraszam, ze moglam Cie urazic. Ale chyba sie nie pogniewalas
Moja siostra ma 31,32skonczy w maju i nie ma slubu, ale nawet nie chce miec. Moja przyjaciolka z kolei ma skonczone 30 i chce slub, ale jej partner nie chce, ale sa rewelacyjnym zwiazkiem i maj 2dzieci. I z ta "stara Panna Mloda" wzielo mi sie od niej, mowi, ze jak chodzi na wesela do znajomych to ciotki jej karza welon lapac, a ona sie czuje tym zazenowana, ze nie chce byc Stara Panna Mloda, ale to tak na wesolo
Tak na powaznie uwazam, ze to indywidualna sprawa i nie ma sie z tym co spieszyc, bo niby wiek goni jak to niektorzy mysla i biora pierwszego lepszego faceta po to,zeby miec dziecko, zanim biologia odmowi. I po kilku latach konczy sie rozwodem..
Takze lepiej poczekac i dorwac odpowiedniego partnera

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez elvira44 Pokaż wiadomość
No co za zbieg okolicznosci, ja tez w tym roku skoncze 26 a moj tez juz ma 29 skonczone.
Wiatm
Planujecie slub?
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 00:45   #349
anaiss
Raczkowanie
 
Avatar anaiss
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 246
Dot.: Ślub za granicą

Jestesmy w zwiazku od 5 lat , od poltora roku jestesmy narzeczenstwem i powiem szczerze ze nigdy nie myslelismy ze juz pora wziac slub bo mamy tyle a tyle lat
Rok temu przeczytalam , ze co raz popularniejsze robi sie zawieranie malzenstw w egzotycznych zakatkach swiata i pomyslelismy sobie ze to byloby super, niezapomniane przezycie

Teraz szukamy jakis ciekawych ofert w biurach podrozy.
__________________


Edytowane przez anaiss
Czas edycji: 2010-03-25 o 00:46
anaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 21:45   #350
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Ślub za granicą

Tak juz w trakcie, na Gibraltarze, wyslalam dokumenty i czekam na odpowiedz.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 22:35   #351
anaiss
Raczkowanie
 
Avatar anaiss
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 246
Dot.: Ślub za granicą

Dziewczyny poczynilyscie jakies postepy w zalatwianiu waszych slubow?
My jutro idziemy do biura podrozy dowiedziec sie o wszystkie szczegoly , zdecydowalismy sie na Cypr
__________________

anaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 19:54   #352
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez anaiss Pokaż wiadomość
Dziewczyny poczynilyscie jakies postepy w zalatwianiu waszych slubow?
My jutro idziemy do biura podrozy dowiedziec sie o wszystkie szczegoly , zdecydowalismy sie na Cypr
my utknelismy z papierami angielskie biura nie potrafia nam doradzic, bo jestesmy polakami. Polskie biura maja znikoma wiedze.dzwonilam do 4 i nikt nie zna odpowiedzi. ahhhh ta nieszczesna Dominikana.
Wyslalam maila do organizatora slubu i do ambasady w niemczech(bo niestety po ang nie rozmawaiaja za dobrze,obiecali,ze sie odezwa jak wysle im maila z pytaniami)
malo czasu nam zostalo, bo dokumenty maja byc dostarczone 12 tyg przed planowana data wylotu.

Nikogo nie strasze,ale Dominkana wymaga duzo zalatwiania.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 23:00   #353
anaiss
Raczkowanie
 
Avatar anaiss
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 246
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
my utknelismy z papierami angielskie biura nie potrafia nam doradzic, bo jestesmy polakami. Polskie biura maja znikoma wiedze.dzwonilam do 4 i nikt nie zna odpowiedzi. ahhhh ta nieszczesna Dominikana.
Wyslalam maila do organizatora slubu i do ambasady w niemczech(bo niestety po ang nie rozmawaiaja za dobrze,obiecali,ze sie odezwa jak wysle im maila z pytaniami)
malo czasu nam zostalo, bo dokumenty maja byc dostarczone 12 tyg przed planowana data wylotu.

Nikogo nie strasze,ale Dominkana wymaga duzo zalatwiania.
Nam tez nie powiedzieli jakie dokumenty mamy zalatwic bo nie wiedza, ale sympatyczna pani poradzila nam abysmy skontaktowali sie z ambasada Cypru i tam dowiedzieli sie odnosnie dokumentow
Wiem, ze potrzebny jest akt urodzenia oraz zaswiadczenie o braku przeciwskazan do zawarcia zwiazku malzenskiego, dokumenty te musza byc przetlumaczone przez tlumacza przysieglego.
Niestety nurtuje mnie to czy dokumenty musza miec poswiadczenie Apostille. Czy ktos posiada jakas wiedze na ten temat?
__________________

anaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 10:31   #354
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez anaiss Pokaż wiadomość
Nam tez nie powiedzieli jakie dokumenty mamy zalatwic bo nie wiedza, ale sympatyczna pani poradzila nam abysmy skontaktowali sie z ambasada Cypru i tam dowiedzieli sie odnosnie dokumentow
Wiem, ze potrzebny jest akt urodzenia oraz zaswiadczenie o braku przeciwskazan do zawarcia zwiazku malzenskiego, dokumenty te musza byc przetlumaczone przez tlumacza przysieglego.
Niestety nurtuje mnie to czy dokumenty musza miec poswiadczenie Apostille. Czy ktos posiada jakas wiedze na ten temat?
tez sie nad tym zastanawiam. ktos na wizazu mi napisal,ze potrzebuje tego powierdzenia. dzwonilam do ambasady w uk i niemczech i informacje sa sprzeczne.
w moim przypadku wyglada to tak :
dokument sporządzony przez notariusza,ze mozemy wziac slub, bo oboje jestesmy singlami
pozniej przetlumaczenie tego przez tlumacza przysieglego na jezyk hiszpanski, lub angielski(nadal nie wiem dokladnie ,ktory jezyk)
legalizacja w dominikanskiej ambasadzie,ktora znajduje sie w niemczech.

macie zamiar zalatwiac wszystko w uk, czy w pl ?
Kiedy slub ? my 10 wrzesnia,jak zalatwimy papiery
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2010-04-17 o 10:34
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 10:46   #355
anaiss
Raczkowanie
 
Avatar anaiss
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 246
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
tez sie nad tym zastanawiam. ktos na wizazu mi napisal,ze potrzebuje tego powierdzenia. dzwonilam do ambasady w uk i niemczech i informacje sa sprzeczne.
w moim przypadku wyglada to tak :
dokument sporządzony przez notariusza,ze mozemy wziac slub, bo oboje jestesmy singlami
pozniej przetlumaczenie tego przez tlumacza przysieglego na jezyk hiszpanski, lub angielski(nadal nie wiem dokladnie ,ktory jezyk)
legalizacja w dominikanskiej ambasadzie,ktora znajduje sie w niemczech.

macie zamiar zalatwiac wszystko w uk, czy w pl ?
Kiedy slub ? my 10 wrzesnia,jak zalatwimy papiery
Rowniez szukalam w internecie informacji i kazdy pisze cos innego, chociaz przewazaja opinie ze apostille nie jest wymagane.
Nie pozostaje mi nic innego tylko skontaktowac sie z ambasada.

Ten dokument, ktory ma byc spisany przez notariusza, to jest wasze wlasne oswiadczenie, ze jestescie singlami? Nigdzie nie przeczytalam ze cos takiego jest potrzebne

My zalatwiamy przez biuro Thomas Cook, termin slubu mamy na 1 pazdziernika
W czerwcu bedziemy w Polsce i tam chcemy pozalatwiac dokumenty.
Do biura mamy dostarczyc najpozniej 6 tygodni przed podroza.
__________________

anaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 10:57   #356
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez anaiss Pokaż wiadomość
Rowniez szukalam w internecie informacji i kazdy pisze cos innego, chociaz przewazaja opinie ze apostille nie jest wymagane.
Nie pozostaje mi nic innego tylko skontaktowac sie z ambasada.

Ten dokument, ktory ma byc spisany przez notariusza, to jest wasze wlasne oswiadczenie, ze jestescie singlami? Nigdzie nie przeczytalam ze cos takiego jest potrzebne

My zalatwiamy przez biuro Thomas Cook, termin slubu mamy na 1 pazdziernika
W czerwcu bedziemy w Polsce i tam chcemy pozalatwiac dokumenty.
Do biura mamy dostarczyc najpozniej 6 tygodni przed podroza.
na Cypr nie potrzebujesz takiego zaswiadczenia Dominikana jest kiespka pod wzgledem dokumentow.
no widzisz kolejna rzecz,na cypr 6 tyg przed,na dominikane minimum 12
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 12:10   #357
anaiss
Raczkowanie
 
Avatar anaiss
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 246
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
na Cypr nie potrzebujesz takiego zaswiadczenia Dominikana jest kiespka pod wzgledem dokumentow.
no widzisz kolejna rzecz,na cypr 6 tyg przed,na dominikane minimum 12
Tez slyszalam, ze na Cyprze jest malo dokumentow wymaganych.Mimo to boje sie, ze na miejscu powiedza mi ze czegos brakuje i slub nie dojdzie do skutku
Masz juz sukienke ,obraczki?
__________________

anaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 22:47   #358
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez anaiss Pokaż wiadomość
Tez slyszalam, ze na Cyprze jest malo dokumentow wymaganych.Mimo to boje sie, ze na miejscu powiedza mi ze czegos brakuje i slub nie dojdzie do skutku
Masz juz sukienke ,obraczki?
hahaha tez sie tego odrobine obawiam
zobacz co wyczytalam
http://www.msz.gov.pl/Apostille,-,po...ntow,1796.html
z tego wynika,ze wymagana jest 1.apostille, lub 2. legalizacja.
skoro ja i tak musze zalatwic 2, to 1 nie jest mi juz potrzebna i to by sie zgadzalo
co do obraczki, to do pierscionka zareczynowego (szafir,biale zloto i 24 male diamenciki)pasuje mi tylko biale zloto. z drugiej strony chcialabym chociaz pasek zoltego,ale u jubilera powiedziano mi,ze to bedzie kiespko wygladac.
zastanawiam sie nad tymi
http://cgi.ebay.de/Gold-Trauringe-Eh...item563ab87871
http://cgi.ebay.de/Gold-Trauringe-Eh...item563ab877e1
http://cgi.ebay.de/Trauringe-Ehering...item5191ea7274
Tz te sie podobaja,ale dla mnie wydaja sie zbyt masywne
http://cgi.ebay.de/Bicolor-Trauringe...item563a2730d9
sukienke chcialabym taka: ale cena mnie odstraszyla
http://www.projectwedding.com/weddin...7&a=b&offset=4
zdecydowanie chce cos zwiewnego,krotkiego i wolalabym uniknac gorsetu.

Chestnie obejrze Twoje typy
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 09:47   #359
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Ślub za granicą

A moje dokumenty utknely na poczcie, moja mama wyslala poleconym do biskupa w Gibraltarze i minal ponad miesiac i nic. Nie doszlo. Pani z agencji mowi ze to normalne bo tam zawsze wszystko z opoznieniem dochodzi ale ponad miesiac to przesada. Moja mama byla juz zlozyc reklamacje na poczcie, musza to teraz rozpatrzec. Sama juz nie wiem, czy one zaginely czy moze jeszcze dojda. Bo data slubu jest zarezerwowana na 30 lipca, a nie usmiecha mi sie kupowac biletow na samolot miesiac przed bo beda bardzo drogie, tym bardziej ze to okres turystyczny.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 14:47   #360
anaiss
Raczkowanie
 
Avatar anaiss
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 246
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
hahaha tez sie tego odrobine obawiam
zobacz co wyczytalam
http://www.msz.gov.pl/Apostille,-,po...ntow,1796.html
z tego wynika,ze wymagana jest 1.apostille, lub 2. legalizacja.
skoro ja i tak musze zalatwic 2, to 1 nie jest mi juz potrzebna i to by sie zgadzalo
co do obraczki, to do pierscionka zareczynowego (szafir,biale zloto i 24 male diamenciki)pasuje mi tylko biale zloto. z drugiej strony chcialabym chociaz pasek zoltego,ale u jubilera powiedziano mi,ze to bedzie kiespko wygladac.
zastanawiam sie nad tymi
http://cgi.ebay.de/Gold-Trauringe-Eh...item563ab87871
http://cgi.ebay.de/Gold-Trauringe-Eh...item563ab877e1
http://cgi.ebay.de/Trauringe-Ehering...item5191ea7274
Tz te sie podobaja,ale dla mnie wydaja sie zbyt masywne
http://cgi.ebay.de/Bicolor-Trauringe...item563a2730d9
sukienke chcialabym taka: ale cena mnie odstraszyla
http://www.projectwedding.com/weddin...7&a=b&offset=4
zdecydowanie chce cos zwiewnego,krotkiego i wolalabym uniknac gorsetu.

Chestnie obejrze Twoje typy
Tez wczesniej czytalam ta informacje i wedlug mnie powinnam miec apostille, z drugiej strony na forach dziewczyny pisaly ze nie jest wymagane. Musze w koncu wyslac maila do ambasady.

jesli chodzi o obraczki to raczej chce miec tradycyjna obraczke z zoltego zlota ale zeby byla plaska.
Sukienki nadal szukam, ale ta z tego linka od ciebie jest przesliczna, w moim stylu Tylko ta cena jakos tak mi nie psuje
__________________

anaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 13:53:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.