Co robicie na obiad? Część XXI! - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-26, 14:31   #331
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
I jak tam Wasze świąteczne jedzonko? U mnie były dwie Wigilie, wczoraj obiad u teściowej i kaczucha, a dziś domowo, na obiad pierogi z barszczem, na śniadanie sernik, pewnie na wieczór sałatka jarzynowa
Ja byłam na Wigilii w domu rodzinnym, było fajne jedzonko - żurek postny na grzybach, barszcz czerwony z uszkami (z grzybami), pierogi z kapustą, pierogi z wędzoną śliwką, karp moczony w mleku z cebulą, później obtoczony w mące i smażony na maśle klarowanym (jedyne co ja robiłam na kolację, wyszedł pyszny!), kapusta z grzybami, fasola Jaś smażona na maśle. Wszystko właściwie przygotowała macocha i było super pyszne.

W pierwszy dzień Świąt zjadaliśmy resztki z Wigilii, zrobiłam też tradycyjną sałatkę jarzynową i tata swoje wyroby serwował - kiełbasę, kabanosy, szynkę wędzoną, boczek też wędzony. No i mój pasztet

Oprócz tego macocha upiekła sernik z rosą i ciasto malinowa chmurka

Dzisiaj jesteśmy w trasie, bo wracamy do domu - wracam z bagażnikiem pełnym wyrobów od taty, pewnie część zamrożę.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-26, 16:20   #332
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Hej. U mnie obowiązkowo mnóstwo ryb, z sosem greckim.
Pierogi z kapustą, barszcz z uszkami. Śledzie. ( tego nie jem) sałatka jarzynowa., krokiety.
Zrobiłyśmy z mamą wspólnie 5 ciast, i połowa zamrożona, bo nie ma oku jeść..
Jedzenie szybko nam poszło, i dziś już robiłam spaghetti

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 06:42   #333
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Wszystkiego najlepszego po Świętach!

My byliśmy u mojego taty, który zarzekał się, że w tym roku to on zrobi mało wszystkiego, on ma plan itd.
Oczywiście wyszliśmy z toną jadła
Był mój barszcz z pasztecikami (z grzybami / z mięsem), uszka taty (boskie), moja grzybowa z makaronem (znowu tata). Rybki - karp, dorsz, łosoś. Kapusta z grzybami, groch, fasola.
Do kawy wybór ciast - piernik TŻ-ta, strucla makowa, 2 serniki - na piernikowym spodzie i puszek - z gatunku tych co były modne 10 lat temu, mnóstwo jaj, osobno ubijane białka, niestety wyszedł bardzo dobrze
Dalej autorstwa taty ryba po grecku (obłędna), sałatka jarzynowa i galart oraz moje śledzie z rodzynkami i cynamonem w pomidorach oraz w curry z jabłkiem. Zupełnie nie trafiłam z nimi w swój smak
W niedzielę pojechaliśmy do teściów i choćbym na uszach stanęła to nie zrobię takiej grzybowej jak moja teściowa, no po prostu genialna jej wychodzi. Potem zgarnialiśmy naszego kolegę i robiliśmy u nas małą imprezkę - przynajmniej trochę jedzenia zeszło
Wczoraj odpoczywaliśmy, skończyliśmy ryby - odgrzałam je na parze razem z paczką mrożonego bukietu warzyw.
Kapustę z grzybami przerobiłam na wegański bigos z Kwestii Smaku, fasolę na fasolkę po bretońsku. Mam też jeszcze nieco barszczu i makaronu od taty - zrobię z niego carbonarę.
Powoli w ciągu 2-3 dni powinniśmy wszystko pozjadać.
Dostałam od Gwiazdora nowego woka, więc chętnie potestuję wkrótce mniej tradycyjne smaki
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 13:51   #334
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 874
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dziewczyny zazdroszczę takich pyszności, ilości iście zacne.
My niestety rodzinnie chorowici, ja dzisiaj dziewiąty dzień choroby i dopiero mam normalną temperaturę. Dobrze, że mój mąż pierwszą infekcję przewalczył, choć teraz go znowu wzięło.
Nasze święta to pierogi z paczki, barszcz z kartonu i jedynie mieliśmy ryby ze stawu od kolegi (karpia i jesiotra) i to było typowo domowe. Ciast żadnych, z resztą mąż jest cukrzykiem, a ja nie czuję smaku. Nastawiony piernik nadal więc dojrzewa, będzie może na Nowy Rok.
Jestem z domu gdzie nie przejadało się na święta, a raczej normalnie jadło plus ciasta, ale to jest mój rekord, max. przyjmuję 600 kalorii dziennie. No nic, jak się wygrzebiemy to sobie odbijemy.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 14:16   #335
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

My sobie przedłużyliśmy święta o 1 dzień - wczoraj wzięliśmy wolne
Wigilię spędziliśmy u moich rodziców. Mama przygotowała dorsza smażonego, rolmopsy, sałatkę jarzynową ze świeżych warzyw, sos z suszonych grzybów (mój ukochany, bez niego nie ma świąt ), pieczony schab z rozmarynem, bigos, uszka, pierogi, struclę z makiem, keks, torcik makowy i kompot z suszu - wszystko przepyszne

Ja zrobiłam sałatkę warstwową z tuńczykiem, pieczarki w cieście naleśnikowym, smażonego morszczuka, barszcz czerwony, upiekłam chleb, zrobiłam blok kakaowy i wafelki z masą kakaową i dżemem z czarnej porzeczki. Upiekłam też piernik z przepisu Personal, ale mi nie wyszedł

Oprócz tego dostaliśmy od wujka robioną przez niego kiełbasę i polędwicę.
Tradycyjnie w święta nic nie gotowałam, dojadaliśmy to wszystko. W zasadzie nie ruszaliśmy się z domu, tylko na jakiś spacer a tak to cały czas w planszówki graliśmy, bo oczywiście pod choinkę kupiliśmy sobie kolejne


Dziś będzie mało obiadowo - chleb w jajku (zostało nam sporo ze świąt) i reszta sałatki jarzynowej.


Jeszcze została nam cała micha bigosu i kilka pierogów, więc do piątku to będziemy pewnie jedli
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 09:36   #336
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

u nas już wykończyliśmy sałatkę jarzynową, zostało trochę wędliny I bigos dla męża. Ja wczoraj zaczęłam gotować rosół, będzie na dziś i na jutro
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 12:56   #337
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Dziewczyny zazdroszczę takich pyszności, ilości iście zacne.
My niestety rodzinnie chorowici, ja dzisiaj dziewiąty dzień choroby i dopiero mam normalną temperaturę. Dobrze, że mój mąż pierwszą infekcję przewalczył, choć teraz go znowu wzięło.
Nasze święta to pierogi z paczki, barszcz z kartonu i jedynie mieliśmy ryby ze stawu od kolegi (karpia i jesiotra) i to było typowo domowe. Ciast żadnych, z resztą mąż jest cukrzykiem, a ja nie czuję smaku. Nastawiony piernik nadal więc dojrzewa, będzie może na Nowy Rok.
Jestem z domu gdzie nie przejadało się na święta, a raczej normalnie jadło plus ciasta, ale to jest mój rekord, max. przyjmuję 600 kalorii dziennie. No nic, jak się wygrzebiemy to sobie odbijemy.
Fatalnie!
Mnóstwo osób jest chorych, moja teściowa też nie może się wygrzebać z infekcji i to od września
A piernik na pewno będzie pyszny - gdzieś czytałam, że był taki zwyczaj, że ciasto piernikowe nastawiało się w dniu narodzin dziewczynki, a piekło - w dniu jej ślubu

Nie wiem czy będzie jeszcze okazja, więc już teraz składam Wam życzenia wszystkiego wspaniałego (i pysznego) w Nowym Roku
My Sylwestra spędzamy u znajomych, robię golonki po bawarsku, bułeczki i ciacho. Muszę też zutylizować wędzonego tuńczyka, chyba zawinę go w tortille i zrobię rolki na zimno.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-29, 13:27   #338
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 874
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Fatalnie!

Mnóstwo osób jest chorych, moja teściowa też nie może się wygrzebać z infekcji i to od września

A piernik na pewno będzie pyszny - gdzieś czytałam, że był taki zwyczaj, że ciasto piernikowe nastawiało się w dniu narodzin dziewczynki, a piekło - w dniu jej ślubu



Nie wiem czy będzie jeszcze okazja, więc już teraz składam Wam życzenia wszystkiego wspaniałego (i pysznego) w Nowym Roku

My Sylwestra spędzamy u znajomych, robię golonki po bawarsku, bułeczki i ciacho. Muszę też zutylizować wędzonego tuńczyka, chyba zawinę go w tortille i zrobię rolki na zimno.
Dzięki wielkie za wsparcie. Serio z tym piernikiem? Nieźle. Ja na Sylwestra mam plan zamówić sushi, jedynie liczę, że już smak będę w pełni czuć.

Również wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku dla wszystkich i mnóstwa pomysłów na pyszne obiady.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-30, 07:08   #339
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dziewczyny, szczęśliwego i smacznego 2023!
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-30, 16:54   #340
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dużo, dużo zdrówka na Nowy Rok!
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-30, 21:14   #341
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Na ten Nowy Rok życzę Wam wszystkiego co najlepsze, tego czego same sobie życzycie no i oczywiście pysznych obiadów!
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-02, 07:30   #342
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cześć w 2023
U mnie wczoraj był krem z pieczonych warzyw (z przewagą pomidorów) i do tego miała być mini mozzarella panierowana w panko... Panierka kleiła się do wszystkiego (głównie do rąk i podłogi), ale do sera - za nic

Na dziś rozmrażam dorsza, do tego będą ziemniaki i moja surówka z kiszonej kapusty.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-02, 09:01   #343
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Witajcie
Wczoraj upiekłam schab w majeranku, będzie na 3 dni, wczoraj z puree i miksem sałat z pomidorami. Do lutego będzie kiepsko z gotowaniem, bo kupiliśmy dom i ostro go remontujemy. Nowa kuchnia zaprojektowana, realizuje się, będę zmywać naczynia z oknem na ogród
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-02, 11:03   #344
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Witajcie
Wczoraj upiekłam schab w majeranku, będzie na 3 dni, wczoraj z puree i miksem sałat z pomidorami. Do lutego będzie kiepsko z gotowaniem, bo kupiliśmy dom i ostro go remontujemy. Nowa kuchnia zaprojektowana, realizuje się, będę zmywać naczynia z oknem na ogród



Witajcie w 2023


Ale fajnie, że kupiliście dom. Też mam zlew przy oknie wychodzącym na kawałek ogródka


Wczoraj upiekłam dramstiki z ryżem oraz, na próbę, z ziemniakami. Wyszło super, ziemniaki mięciutkie, fajnie przeszły tym sosem. Jedynie, co muszę zmienić następnym razem, to dać mniej sosu, bo ziemniaki nie wciągnęły wszystkiego.
Do tego zrobiłam surówkę z kapusty cool wrap z ogórkiem, koperkiem i olejem lnianym.


Dziś dojemy resztki.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-02, 15:59   #345
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dzień dobry w Nowym Roku

Personal gratuluję zakupu domu!

U nas póki co odpoczywamy po sylwestrze. Muszę się wdrożyć w rytm robienia zdjęć, bo gotować zawsze coś gotuję, ale nie mam czasu by robić zdjęcia. Będę się starać
Sylwester był przekąskowy. Domowe hot dogi, ciasto francuskie z kurczakiem i pieczarkami, szynką faszerowana serkiem i słonecznikiem, sałatka gyros.

Wczoraj na obiad kotlety mielone, purée z cebulą, buraczki z majonezem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 07:26   #346
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Witajcie
Wczoraj upiekłam schab w majeranku, będzie na 3 dni, wczoraj z puree i miksem sałat z pomidorami. Do lutego będzie kiepsko z gotowaniem, bo kupiliśmy dom i ostro go remontujemy. Nowa kuchnia zaprojektowana, realizuje się, będę zmywać naczynia z oknem na ogród
Wow, gratulacje!

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U nas póki co odpoczywamy po sylwestrze. Muszę się wdrożyć w rytm robienia zdjęć, bo gotować zawsze coś gotuję, ale nie mam czasu by robić zdjęcia. Będę się starać
Sylwester był przekąskowy. Domowe hot dogi, ciasto francuskie z kurczakiem i pieczarkami, szynką faszerowana serkiem i słonecznikiem, sałatka gyros.
Mam to samo ze zdjęciami
Super menu sylwestrowe

Dziewczyny, a jak postanowienie noworoczne? Robicie jakieś?
Ja chcę w styczniu nie pić alkoholu, w lutym nie jeść mięsa. Jak dociągnę do marca to będę zastanawiać się co dalej
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 09:26   #347
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Rosół z kaczki dziś. Znalazłam jakiś przepis w necie, bo mi pół kaczki zalegało w zamrażarce. Mam nadzieję, że tym razem nie wyjdzie aż tak tłusty. Dałam ok ćwierć kaczki tym razem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 11:32   #348
Mlecznabulka
Raczkowanie
 
Avatar Mlecznabulka
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 170
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Kotlety z soczewiczy, bataty i sałatka z mixu sałat, pomidorami, mozzarellą, oliwkami itp.
Mlecznabulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 08:00   #349
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dobrze mi poszło ze zdjęciami
Wczoraj spaghetti bolognese - klasyk.
Dziś papryki faszerowane ryżem arborio, rodzynkami i słonecznikiem. Do tego mało pasująca mizeria, ale miałam śmietanę do utylizacji.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-04, 09:27   #350
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dziś mam fasolkę po bretońsku, słoik od teściowej. Jutro wzięłam wolne, bo będzie kilka dostaw materiałów i muszę koordynować za męża. Chyba zrobię kurczaka w kapuście pok choi.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 10:08   #351
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dobrze mi poszło ze zdjęciami
Wczoraj spaghetti bolognese - klasyk.
Dziś papryki faszerowane ryżem arborio, rodzynkami i słonecznikiem. Do tego mało pasująca mizeria, ale miałam śmietanę do utylizacji.
Nie musi pasować, ważne by było zero waste

U mnie wczoraj kopytka, kurczak w sosie curry, i moje ogórki również z curry że słoika.

Dziś będę kończyć gotowanie zupki fasolowej. Uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 13:28   #352
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Ja nie robiłam sobie żadnych postanowień noworocznych


Wczoraj ugotowałam zupę pomidorową i tortellini z grzybami do tego.
Zupa miała być na dziś i jutro ale TŻ się do niej dorwał wczoraj i opędzlował dwie pełne miseczki

No to jutro będzie pizza z ulubionej pizzerii, bo akurat mamy urlop i mamy zaplanowany wyjazd do Kielc
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 15:42   #353
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Ja jak co roku chcę zrzucić kilka kilogramów w tym roku szczególnie, bo w październiku bierzemy ślub i chciałabym wyglądać szałowo.

Personal - gratuluję zakupu domu oby remont gładko poszedł i niech się super mieszka.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 17:18   #354
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Ja również nie mam w tym roku żadnych postanowień. Chudnąć nie muszę, chyba, ale utrzymać wagę chętnie.
Wrzucam moją zupke fasolowa z dziś IMG_20230104_135347.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 17:57   #355
Cinde_x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 328
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Lubię gotować i szukać inspiracji . Może też zaczne się tutaj dzielić tym co zrobiłam. Dzisiaj np. chili con carne (śmietane zastąpiłam jogurtem naturalnym).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chilli.jpg (141,5 KB, 48 załadowań)
Cinde_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 09:51   #356
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

u mnie jednak zmiana, mam dziką ochotę na klasyczną pomidorówkę
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 12:38   #357
Triszuniek
Rozeznanie
 
Avatar Triszuniek
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 677
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

U mnie rosół z kaczki z lanymi kluskami
Triszuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-07, 11:20   #358
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Wczoraj zrobiłam piersi z kurczaka w sosie ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i mascarpone. Do tego makaron tagliatelle.
Dziś dojemy resztę.

I jeszcze fotka czwartkowej pizzy. Zamówiliśmy quattro stagioni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230105_125715.jpg (174,5 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230106_135140.jpg (223,0 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230106_141202.jpg (123,2 KB, 39 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2023-01-07 o 11:28
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-07, 20:55   #359
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dziewczyny, wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Personal, gratulacje z okazji kupna domu, niech Wam się dobrze mieszka




U nas dziś prosto: żurek z grzybami i ziemniakami.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-08, 16:21   #360
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dziękuję dziewczyny Jest kosmos, bo nasze mieszkanie sprzedaliśmy z opcją, że wyprowadzamy się do 31 stycznia, a dom w stanie developerskim, nie wiem jak to się da zrobić, ale liczę, że da się tam mieszkać. Na razie ocieplili nam poddasze, wszystko zamówione, jutro wchodzi ekipa od łazienek, zaczyna się też cekolowanie.
Dziś na obiad kaczka z jabłkami, puree i buraczki. Zupy pomidorowej zrobiłam tyle, że poszła w słoiki, będzie na później
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-20 00:03:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.