Mamy styczniowo-lutowe 2013 część XXVII - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-11, 11:03   #3631
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez gojka24 Pokaż wiadomość
W takim razie trzymam kciuki za nową pracę.

Też patrzę na naszą Paulinke i nie mogę uwierzyć, że ona taka duża już.. Ubrania na 134 są na styk.. Wczoraj byliśmy u logopedy na pierwszelym spotkaniu i tak pięknie rozmawiała, taka dorosła mi się wydała. Lada moment szkoła przecież. Marsi, Pstryk i nie pamiętam kto jeszcze. Wasze dzieci już od września do 1szej klasy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jako pierwsza do szkoly pojdzie Yae w kwietniu zaczyna. Teraz ma juz ostre przygotowania w przedszkolu do szkoly. Od srody nosi notes i tam zapisuje, co trzeba przygotowac na nastepny dzien


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
U nas 116, w porywach 122 ale z zapasem


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Yae nosi 116 ale francuskie, tam drobne dzieci. Japonskie 110. Ale tu jest przecietna ze wskazaniem na duze


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Ja się cieszę,że Daria pójdzie do szkoły jako 7,5 latka jakoś sobie nie umiem wyobrazić,że już miałaby iść do szkoły.


Aja sobie nie wyobrazam, ze Yae mialaby jeszcze chodZic do przedszkola


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
fajnie Debrah,ze jesteś myślałam o Was dużo


bardzo Ci wspołczuje, nie wyobrażam sobie mieć takiego stresa, po prostu nie mogłabym pracować gdzieś, gdzie na sama mysl robi mi sie niedobrze
czasem też narzekam i mam lenia ale gdybym miala tak jak Ty rozwazylabym zmiane


dziewczyny poruszacie trudny temat- dorastanie naszych dzieci
nie moge uwierzyć, mam wrazenie jakbym stracila kontrolę nad czasem
ciaza z L i jego okres niemowlęcy pamietam dużo mocniej niż przy młodszej corci a jak patrze na tego dlugiego pająka, ktory kloci sie ze strarszym bratem gdzie lezy Kambodża to nie mogę uwierzyć
jest mi zal
i wiecie co, on tez mowi,ze nie chce dorastac


chcialabym poruszyc z Wami jeszcze jeden temat: jedzenia w przedszkolu
Dziewczyny, pamietacie,ze marsi zawsze lubila gotować, uwielbiamy jeść, podrozujemy po świecie po to by odkrywać kuchnie,moj L jest bardzo chętny na probowanie roznych potraw, jak mu cos nie smakuje to ok ale zawsze probuje
od zawsze jedzenie bylo dla niego przyjemnoscia i ostatnio zaczelam obserwowac problem

ktoregos dnia pani mnie zaprosila i pokazala zdjecia posilku L, praktycznie nietkniety
wiecie, nie robie cisnienia- uważam,ze jesli skoro nie smakuje to niech nie je bo to pierwszy krok żeby zniechęcić dziecko do żarcia
oczywiście wdała się mało przyjemna dyskusja bo ja oznajmiłam,ze owszem zachowanie przy stole jest bardzo ważne i grzebanie w talerzu nie jest najlepszym pomysłem ale nie będę egzekwować od dziecka na siłę żeby jadł jeśli mu nie smakuje
powiedzialam,ze codziennie w moim domu jest obiad i na pewno mu sie krzywda nie stanie jak nie zje obiadu ( dodam tylko,ze w przedszkolu obiady sa z cateringu, sniadania sami robią- i te zawsze zjada mimo iz w domu wychodzi np po jaglance czy owsiance)
oczywiscie dostalam odpowiedz,ze to slabe karmić dziecko na wieczorr ( ok 16.30 wjeżdza obiad?? o co kaman)ale ok nie wdawalam sie juz w dyskusje
wczoraj mlody mi powiedzial,ze sytuacja sie powtorzyla ale tym razem na stolowce wszystkie panie powiedzialy,ze nie wyjdzie poki nie zje
przeprowadzilam z mlodym rozmowe i powiedzialam,ze nikt nie moze go zmuszać do tego tym bardziej jesli mu nie smakuje i obiecal powiedziec mi o tym jak tylko sytuacja sie powtorzy
ja wiem,ze się powtorzy i jestem pewna,ze on zrobi wyklad psychologiczny paniom bo to caly L
co sądzicie dziewczny? tylko szczerze,jestem przewrazliwona czy jak?
uwazam,ze przyjemnosc jedzenia jest zabijana wlasnie takimi postawami doroslych, ile osob ma traume do szpinaku bo w przedszkolu kazali jesc zieloną breję?
pamietam jak czytalam biografię Kazika Staszewskiego , gdzie opisywał,ze przez lata nie mogl siedziec nawet kolo ludzi, ktorzy jedli rybę- nigdy ich nie lubil i kiedys przedszkolanka na sile go zmuszala, on puscil pawia i kazala mu wszystko zjeść popatrzcie, jedna glupia baba i trauma na cale zycie


Nie przesadzasz. U nas byla afera, bo Yae odmowila jedzenia wafelkow z wapniem. Buahaha. I powiedzialam paniom, ze tak jak chcialabym zeby zjadla obiad na miare swoich mozliwosci, tak nie zycze sobie wpychania wafelkow w imie mocnych kosci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 11:14   #3632
sylwietta1988
Zakorzenienie
 
Avatar sylwietta1988
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 4 666
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Tak, tak. My nocujemy w atrium, maja stronke swoja. Troche drogo ale blisko wszedzie no i gratis dziki wpadaja na grilla
Brakuje mi tam animatora...


Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
O dzięki, podejrzę sobie.

Cytat:
Napisane przez ninagg Pokaż wiadomość
Szaja miała fajny nocleg.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Tak, tylko, że tż jak zobaczył ośrodek to powiedział, ze on tak nie chce tylko kameralnie...

Cytat:
Napisane przez gojka24 Pokaż wiadomość
W takim razie trzymam kciuki za nową pracę.

Też patrzę na naszą Paulinke i nie mogę uwierzyć, że ona taka duża już.. Ubrania na 134 są na styk.. Wczoraj byliśmy u logopedy na pierwszelym spotkaniu i tak pięknie rozmawiała, taka dorosła mi się wydała. Lada moment szkoła przecież. Marsi, Pstryk i nie pamiętam kto jeszcze. Wasze dzieci już od września do 1szej klasy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bartuś idzie do 1 klasy. co do rozmiaru to u nas 128, buty 31
sylwietta1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 16:00   #3633
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Hej wpadłam poczytać chwilkę co u was słychać. Chciala bym zostać dłużej tylko nie wiem czy czas pozwoli.
Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Nie jako psychoterapeuta dorosłych

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Hej, widziałam ostatnio na fb zdjęcie twojej panienki i pomyślałam sobie że bardzo mi ona mojego Michasia przypomina.

Przydał by mi się bardzo psychoterapeuta, A jeszcze lepiej jakaś psychoterapia dla par
Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Ja się cieszę,że Daria pójdzie do szkoły jako 7,5 latka jakoś sobie nie umiem wyobrazić,że już miałaby iść do szkoły.
Ja też się cieszę z tego.
Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
fajnie Debrah,ze jesteś myślałam o Was dużo


bardzo Ci wspołczuje, nie wyobrażam sobie mieć takiego stresa, po prostu nie mogłabym pracować gdzieś, gdzie na sama mysl robi mi sie niedobrze
czasem też narzekam i mam lenia ale gdybym miala tak jak Ty rozwazylabym zmiane


dziewczyny poruszacie trudny temat- dorastanie naszych dzieci
nie moge uwierzyć, mam wrazenie jakbym stracila kontrolę nad czasem
ciaza z L i jego okres niemowlęcy pamietam dużo mocniej niż przy młodszej corci a jak patrze na tego dlugiego pająka, ktory kloci sie ze strarszym bratem gdzie lezy Kambodża to nie mogę uwierzyć
jest mi zal
i wiecie co, on tez mowi,ze nie chce dorastac


chcialabym poruszyc z Wami jeszcze jeden temat: jedzenia w przedszkolu
Dziewczyny, pamietacie,ze marsi zawsze lubila gotować, uwielbiamy jeść, podrozujemy po świecie po to by odkrywać kuchnie,moj L jest bardzo chętny na probowanie roznych potraw, jak mu cos nie smakuje to ok ale zawsze probuje
od zawsze jedzenie bylo dla niego przyjemnoscia i ostatnio zaczelam obserwowac problem

ktoregos dnia pani mnie zaprosila i pokazala zdjecia posilku L, praktycznie nietkniety
wiecie, nie robie cisnienia- uważam,ze jesli skoro nie smakuje to niech nie je bo to pierwszy krok żeby zniechęcić dziecko do żarcia
oczywiście wdała się mało przyjemna dyskusja bo ja oznajmiłam,ze owszem zachowanie przy stole jest bardzo ważne i grzebanie w talerzu nie jest najlepszym pomysłem ale nie będę egzekwować od dziecka na siłę żeby jadł jeśli mu nie smakuje
powiedzialam,ze codziennie w moim domu jest obiad i na pewno mu sie krzywda nie stanie jak nie zje obiadu ( dodam tylko,ze w przedszkolu obiady sa z cateringu, sniadania sami robią- i te zawsze zjada mimo iz w domu wychodzi np po jaglance czy owsiance)
oczywiscie dostalam odpowiedz,ze to slabe karmić dziecko na wieczorr ( ok 16.30 wjeżdza obiad?? o co kaman)ale ok nie wdawalam sie juz w dyskusje
wczoraj mlody mi powiedzial,ze sytuacja sie powtorzyla ale tym razem na stolowce wszystkie panie powiedzialy,ze nie wyjdzie poki nie zje
przeprowadzilam z mlodym rozmowe i powiedzialam,ze nikt nie moze go zmuszać do tego tym bardziej jesli mu nie smakuje i obiecal powiedziec mi o tym jak tylko sytuacja sie powtorzy
ja wiem,ze się powtorzy i jestem pewna,ze on zrobi wyklad psychologiczny paniom bo to caly L
co sądzicie dziewczny? tylko szczerze,jestem przewrazliwona czy jak?
uwazam,ze przyjemnosc jedzenia jest zabijana wlasnie takimi postawami doroslych, ile osob ma traume do szpinaku bo w przedszkolu kazali jesc zieloną breję?
pamietam jak czytalam biografię Kazika Staszewskiego , gdzie opisywał,ze przez lata nie mogl siedziec nawet kolo ludzi, ktorzy jedli rybę- nigdy ich nie lubil i kiedys przedszkolanka na sile go zmuszala, on puscil pawia i kazala mu wszystko zjeść popatrzcie, jedna glupia baba i trauma na cale zycie
Hej nie przesadzasz. U mnie jest tak, że Michasiowi smakuje w przedszkolu A w domu nie zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 16:40   #3634
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Sylwoetta, puszczasz Bartula teraz???? Wow!

Laurko, hej, co tam u was?

Szaja, co masz na mysli piszac o klasie integracyjnej i nauczycielach?


Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Marsi - absolutnie nie przesadzasz.
U nas dzieciaki jedza ile chca,czesto szczególnie obiady sa nietkniete

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 16:51   #3635
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Pstryku, po prostu nie każdy powinien pracować z dziećmi integracyjnymi spotkałam już takie zatwardziałe betony, że choćbym palcem pokazała na orzeczeniu, z czym jest problem i jak to rzutuje na naukę - będzie beton wymagać wykucia 100 dat na pamięć. Bo tak. Albo będzie oceniać na wf sprawność, a nie zaangażowanie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 17:07   #3636
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Co do jedzenia : to byla pierwsza rzecz o której rozmawiałam w przedszkolu.
I nie ma zmiłuj: jeśli rodzic wyraznie mówi zmuszaniu NIE, i sam bierze na klatę że może Tak być że w związku z tym dziecko w ogole nie zje obiadu, a dopiero w domu, to przedszkole ma dać dziecku święty spokój.
Zachęcić do spróbowania tej jednej łyżki, z możliwością nie jedzenia dalej, jak jednak nie spasuje to tak, pewnie. Ale zmuszanie badz przekupstwo
Poszlabym z tym wyżej, do dyrekcji. A ja wbrew pozorom nie jestem konfliktowa. Dla mnie to już przemocowe i pokazałabym ostry sprzeciw.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 17:09   #3637
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Sylwoetta, puszczasz Bartula teraz???? Wow!

Laurko, hej, co tam u was?

Szaja, co masz na mysli piszac o klasie integracyjnej i nauczycielach?


Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Marsi - absolutnie nie przesadzasz.
U nas dzieciaki jedza ile chca,czesto szczególnie obiady sa nietkniete

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Hej u nas jakoś leci, dzieciaczki rosną, Michał niedługo urodziny, Nelka też. W kwietniu wróciłam do pracy, z mężem mamy mega kryzys, wielokrotnie chciałam się już rozwodzić. Posypałam się i próbuję się poskładać na nowo. No ale może jakoś się jeszcze poukłada.

Pozdrowienia od moich diabełków
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20181119_144308.jpg (119,3 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20181119_084825.jpg (83,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20181111_183919.jpg (69,9 KB, 38 załadowań)
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-11, 19:20   #3638
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Laurko - cudne dzieciaczki! Trzymam za was kciuki!

Szaja - oj tak, u nas tez sa tacy

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 20:42   #3639
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Laurko jakie cudne diabełki
U nas tak było w zeszłym roku w poprzedniej firmie jak byłam - byliśmy na etapie rozmow jak wszystko podzielić ogarnac opiekę nad Pietraszkiem dom kredyt itd. Na szczęście z racji naszych charakterów leniwych stwierdziliśmy ze zobaczymy co będzie dalej i się poukładało. Daliśmy z siebie naprawdę dużo żeby to poskładać i ciesze się ze nie podjęliśmy tak radykalnych krokow.

Gojka - Ty wiesz mam nadzieje ze z ta praca Ci się poukłada naprawdę.

Marsi u nas podobnie było - na szczęście Panie bez problemu zaakceptowały ze P.nie je w przedszkolu i teraz się młody tak ustawił ze chowają mu kanapki do lodówki w razie gdyby obiadu nie zjadł

My tez zostajemy w przedszkolu jeszcze rok. Chciałam P.puscic we wrześniu ale rozmawiałam z wieloma osobami które puszczały dzieci w wieku 6 lat i wszyscy żałują. Także póki co - mój dzieciaczek przedszkolak nadal

Meneq - cholernie chciałabym kiedyś usłyszeć jak rozmawiasz z dzieciakami po japońsku

Debrah - życzę powodzenia w rozkręcaniu kliniki

Młody na urodziny dostał (w końcu!!!) pomalowana ścianę farba kredowa i cały zestaw mazaków kredowych. Jutro oddajemy do użytku - ale będzie szał....!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

My ciuchy 116, wagowo 18kg i noga 28. Drobnica z niego, jest jednym z najstarszych a jednoczesnie najdrobniejszych i najmniejszych dzieci w przedszkolu.

Nie potrafię dodać zdjęć w k. (((


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Sylwia a chcecie domek/pokój/apartament? My w listopadzie byliśmy w Kotlinie Kłodzkiej domek drewniany z kominkiem wynajęliśmy, cudownie było.
Na ferie 25km od Zakopca za 35zl/os a ośrodek nowiutki w zeszłym roku wybudowany. Tego jeszcze polecić nie mogę bo nie byłam ale domek jak najbardziej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Andy u nas jest jak bóstwo nie mieszczę już dinozaurów, są WSZĘDZIE. W torebce tez nosze. Na wszelki wypadek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 08:10   #3640
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Kurde a moja P już 30kg.. Zastanawiam się jak by tu ja odchudzić, bo się już martwimy. Ale wcale dużo nie je.. Mam wrażenie że po odstawieniu leków na astmę tak przybrała na wadze..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 09:07   #3641
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

U nas 19,5kg i 121 wzrostu, na bilansie policzyli bmi i oczywiscie wyszla niedowaga

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-12, 09:46   #3642
ninagg
Zakorzenienie
 
Avatar ninagg
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 129
GG do ninagg
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Laurko jakie cudne diabełki
U nas tak było w zeszłym roku w poprzedniej firmie jak byłam - byliśmy na etapie rozmow jak wszystko podzielić ogarnac opiekę nad Pietraszkiem dom kredyt itd. Na szczęście z racji naszych charakterów leniwych stwierdziliśmy ze zobaczymy co będzie dalej i się poukładało. Daliśmy z siebie naprawdę dużo żeby to poskładać i ciesze się ze nie podjęliśmy tak radykalnych krokow.

Gojka - Ty wiesz mam nadzieje ze z ta praca Ci się poukłada naprawdę.

Marsi u nas podobnie było - na szczęście Panie bez problemu zaakceptowały ze P.nie je w przedszkolu i teraz się młody tak ustawił ze chowają mu kanapki do lodówki w razie gdyby obiadu nie zjadł

My tez zostajemy w przedszkolu jeszcze rok. Chciałam P.puscic we wrześniu ale rozmawiałam z wieloma osobami które puszczały dzieci w wieku 6 lat i wszyscy żałują. Także póki co - mój dzieciaczek przedszkolak nadal

Meneq - cholernie chciałabym kiedyś usłyszeć jak rozmawiasz z dzieciakami po japońsku

Debrah - życzę powodzenia w rozkręcaniu kliniki

Młody na urodziny dostał (w końcu!!!) pomalowana ścianę farba kredowa i cały zestaw mazaków kredowych. Jutro oddajemy do użytku - ale będzie szał....!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

My ciuchy 116, wagowo 18kg i noga 28. Drobnica z niego, jest jednym z najstarszych a jednoczesnie najdrobniejszych i najmniejszych dzieci w przedszkolu.

Nie potrafię dodać zdjęć w k. (((


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Sylwia a chcecie domek/pokój/apartament? My w listopadzie byliśmy w Kotlinie Kłodzkiej domek drewniany z kominkiem wynajęliśmy, cudownie było.
Na ferie 25km od Zakopca za 35zl/os a ośrodek nowiutki w zeszłym roku wybudowany. Tego jeszcze polecić nie mogę bo nie byłam ale domek jak najbardziej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Andy u nas jest jak bóstwo nie mieszczę już dinozaurów, są WSZĘDZIE. W torebce tez nosze. Na wszelki wypadek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Daj Namiary

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pierwszy kontakt: 04.02.09
Poznaliśmy się: 14.02.09
Jesteśmy razem: 22.03.09
Zaręczyny: 16.10.10
Data zaślubin: 02.06.2012


Ola 11.12.2012

Wojtek 14.10.2015
ninagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 10:37   #3643
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Laurko jakie cudne diabełki
U nas tak było w zeszłym roku w poprzedniej firmie jak byłam - byliśmy na etapie rozmow jak wszystko podzielić ogarnac opiekę nad Pietraszkiem dom kredyt itd. Na szczęście z racji naszych charakterów leniwych stwierdziliśmy ze zobaczymy co będzie dalej i się poukładało. Daliśmy z siebie naprawdę dużo żeby to poskładać i ciesze się ze nie podjęliśmy tak radykalnych krokow.

Gojka - Ty wiesz mam nadzieje ze z ta praca Ci się poukłada naprawdę.

Marsi u nas podobnie było - na szczęście Panie bez problemu zaakceptowały ze P.nie je w przedszkolu i teraz się młody tak ustawił ze chowają mu kanapki do lodówki w razie gdyby obiadu nie zjadł

My tez zostajemy w przedszkolu jeszcze rok. Chciałam P.puscic we wrześniu ale rozmawiałam z wieloma osobami które puszczały dzieci w wieku 6 lat i wszyscy żałują. Także póki co - mój dzieciaczek przedszkolak nadal

Meneq - cholernie chciałabym kiedyś usłyszeć jak rozmawiasz z dzieciakami po japońsku

Debrah - życzę powodzenia w rozkręcaniu kliniki

Młody na urodziny dostał (w końcu!!!) pomalowana ścianę farba kredowa i cały zestaw mazaków kredowych. Jutro oddajemy do użytku - ale będzie szał....!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

My ciuchy 116, wagowo 18kg i noga 28. Drobnica z niego, jest jednym z najstarszych a jednoczesnie najdrobniejszych i najmniejszych dzieci w przedszkolu.

Nie potrafię dodać zdjęć w k. (((


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Sylwia a chcecie domek/pokój/apartament? My w listopadzie byliśmy w Kotlinie Kłodzkiej domek drewniany z kominkiem wynajęliśmy, cudownie było.
Na ferie 25km od Zakopca za 35zl/os a ośrodek nowiutki w zeszłym roku wybudowany. Tego jeszcze polecić nie mogę bo nie byłam ale domek jak najbardziej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Andy u nas jest jak bóstwo nie mieszczę już dinozaurów, są WSZĘDZIE. W torebce tez nosze. Na wszelki wypadek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To może i u nas jakoś się kiedyś poukłada, ale u nas problem jest głębszy. Całkowita utrata zaufania itp historie. Szkoda słów.

Michał ma dokładnie te same wymiary co Pietraszko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 12:37   #3644
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez laurka23 Pokaż wiadomość
Pozdrowienia od moich diabełków

współczuję sytuacji z mężem
Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
My ciuchy 116, wagowo 18kg i noga 28. Drobnica z niego, jest jednym z najstarszych a jednoczesnie najdrobniejszych i najmniejszych dzieci w przedszkolu.
domek jak najbardziej.
Daria podobnie 116-122, waga niecałe 18 kg , noga między 27 a 28

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość

Nie potrafię dodać zdjęć w k. (((
a więc tak
musisz wejść na swój profil, kliknąć w Albumy (po prawej stronie), u góry pisze Załaduj zdjęcia, jak już załadujesz zdjęcie to potem musisz w nie wejść i jest tam opcja Dodaj do klubu
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 12:43   #3645
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez laurka23 Pokaż wiadomość
To może i u nas jakoś się kiedyś poukłada, ale u nas problem jest głębszy. Całkowita utrata zaufania itp historie. Szkoda słów.

Michał ma dokładnie te same wymiary co Pietraszko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja wierzę, że wszystko się dobrze ułoży. Tylko czy Wy tego chcecie? Jestem z tz idealnym tego przykładem.. Zaufanie odbudowalismy, może nie jest ono takie samo jak za pierwszym razem ale dziś mogę powiedzieć śmiało, że jestem szczęśliwsza.. Tz też..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 16:14   #3646
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez gojka24 Pokaż wiadomość
A ja wierzę, że wszystko się dobrze ułoży. Tylko czy Wy tego chcecie? Jestem z tz idealnym tego przykładem.. Zaufanie odbudowalismy, może nie jest ono takie samo jak za pierwszym razem ale dziś mogę powiedzieć śmiało, że jestem szczęśliwsza.. Tz też..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się, że to jest możliwe. Na razie to ja się muszę zastanowić czego ja chcę. Staram się poskładać siebie na nowo. Będzie co będzie.q

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 19:32   #3647
mala_19kw
Zakorzenienie
 
Avatar mala_19kw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 5 826
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;86353730]Nie przesadzasz, rok temu D. miala nagle - nie będzie jadła i koniec. Ustalilam z wych. że zjada tyle, ile może, można zachęcać, ale nie zmuszać, jak zje jedno danie a drugie nie - no to nie. Szlag by mnie trafił jakby była zmuszana.

W grupie żłobkowej były pretensje, że A. nie je i inne dzieci to widzą - no to przepraszam co mam zrobić? Ona nie jadła dłuuugo, przed 4 urodzinami normalniej zaczęła.[/QUOTE]
Miałam się odnieść ale zanim doszłam do końca zapomniałam co chciałam napisać
Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
U nas 19,5kg i 121 wzrostu, na bilansie policzyli bmi i oczywiscie wyszla niedowaga

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
Ciekawe po kim to ma co nie?

Jestem! Udało mi się jakoś zalogować. Ale żeście dały tu czadu przez te 3 dni Aż ciężko uwierzyć.

Witam nasze zguby 😙

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Od 20.04.2007r. Razem.
Od 11.08.2012r. Żona.
OSKAREK
Ur. 23.01.2013

"Dla Ciebie moje serce bije,tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło"

KosmetyczneSzaleństwo

7DniTygodnia
mala_19kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 21:50   #3648
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez mala_19kw Pokaż wiadomość
Miałam się odnieść ale zanim doszłam do końca zapomniałam co chciałam napisać

Ciekawe po kim to ma co nie?

Jestem! Udało mi się jakoś zalogować. Ale żeście dały tu czadu przez te 3 dni Aż ciężko uwierzyć.

Witam nasze zguby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milo wejść na wątek i mieć co czytać, no nie?

Myśmy dzisiaj imprezę urodzinową P robili. W sali zabaw, z jej najlepszymi przyjaciółmi z przedszkola. Fajnie się składa bo i z rodzicami się przyjaźnimy. Śmiało mogę powiedzieć że to były najlepsze urodziny na jakich byłyśmy.. Ale to chyba dlatego, że i dzieci i my rodzice coraz bardziej się znamy i przyjaźnimy. Padł pomysł, aby kulig zorganizować. Mam nadzieję że się uda..

Za chwilę zapraszam do k. Lecę tam coś skrobnac..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 08:21   #3649
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Dzień dobry

Szykuję się powoli do urodzin. W tym roku robię dziewczynom razem. Daria ze stycznia,a Hania z lutego. Nie chce mi się dwa razy wszystkiego szykować.
Pytanko mam. Macie jakieś sprawdzone przepisy na sałatki? Albo jakieś przystawki urodzinowe?
Napewno zrobię sałatkę jarzynową, gyros, jakieś pizzerinki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-13, 08:49   #3650
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Hej.
Myśmy wczoraj Dorci urodziny robili w domu, rodzinnie i z bliskimi znajomymi - a o 4 rano młoda przychodzi z bólem gardła, temperaturą i histerią bo ma coś niedobrego w gardle ;/ anginę obstawiam, jutro lekarz.
Dostala domek Enchantimals (składkowy od rodziny), dodatkową laleczkę, od nas bobasa i 5 książek* oraz kolczyki.

Dorka czyta, wkręciła się bardzo, leci teraz serią Czytam sobie - poziom 1:

https://czytamsobie.pl/czytamsobie_poziom1.php

tam są do pobrania też książeczki z tego poziomu, świetna rzecz
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 09:27   #3651
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Szaja, dobrze pamiętam że Dorka z 13 -go jest?
Wszystkiego najlepszego! Dużo zdrówka, uśmiechu, beztroskich zabaw

Jaki domek ma? Jelonków? D. też ma.
A na urodziny dostanie 3 laleczki enchantimals.

Od nas Daria dostanie toaletkę
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Edytowane przez s i l v e r
Czas edycji: 2019-01-13 o 09:29
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 12:04   #3652
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Nie jelonków, ten drugi. Jest ok. Oczywiście starsza też chce... Ma kartę do smyka i wybrała sobue laleczkę misia z łóżkiem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 12:38   #3653
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Sto lat dla panienek!

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 14:47   #3654
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Sto lat gwiazdeczki małe!

Szaja zdrówka dla D.

My wczoraj imprezę urodzinowa Pietraszka robiliśmy, dla rodziny. Oczywiście dostał.....dinozaury był zachwycony. No i ściana kredowa robi furore maks.

Wieczorem z kolei miałam imprezę urodzinowa mojej grupy biegowej i powiem wam, ze stara a głupia. Wróciłam do domu przed 5 rano. Dochodzę do siebie cały dzień. Postanowiłam sobie rok bez alkoholu. A ze ja jestem dość imprezowa to jest to wyzwanie ale wierze ze dam radę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 15:42   #3655
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Silver u mnie zawsze sprawdzaja sie jako przekąski parówki w cieście francuskim i bułeczki czosnkowe z Biedry (wbrew pozorom maja naprawdę super skład bez chemii), do piekarnika na 10min i gotowe jako zapychacze z sałatek zawsze ala grecka - mix sałat, kurczak podsmażony na patelni, papryka ogórek i feta w kostkę plus sosy greckie „z tytki”, to takie fajne 2w1 - na drugi dzień super do placków z tortilli - zawinąć na patelnie i gotowe
Z takich szybkich rzeczy ostatnio robiłam jeszcze jako lekkie śniadanie to
https://kuchnialidla.pl/rolada-szpin...zonym-lososiem
Pycha do bułeczek czosnkowych IMG_5818.jpg

Ps zgadnijcie, jaki tort miało moje dziecko..... tak tak, z tyranozaurem rexem IMG_5866.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 18:02   #3656
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cudny tort

Tak, Dorcia z 13. I co? I chora. Cudem chyba wczoraj na imprezie NIC - dopiero wieczorem pije wodę i jęczy, że gardło boli, a teraz ma 38,4.

Ja fajną stronę przekąskową znalazłam:

http://przekaskinaimpreze.pl/szybkie/page/2/

BARDZO mnie to kusi:

http://przekaskinaimpreze.pl/kurczaki-crunchy/
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 18:20   #3657
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Hej
Wszystkiego najlepszego wszystkim
Szaja witaj w klubie, Dawida też w jego urodziny rozłożyło. Jemu przechodzi teraz mnie łapie 🤧

Witam zaginione mamusie, miło Was widzieć

Laurko współczuję sytuacji oby wszystko ułożyło się po Twojej myśli

Dawid na dzień dzisiejszy nosi 122, czasem 128. Wysoki na ok 123, waży 22 kg i numer 30/31 a jeszcze niedawno takie toto małe było

W kwestii jedzenia i niejedzenia - z młodym nie mam problemów za to w pracy kilkoro dzieci już tak. Absolutnie nie naciskam, stosuje ewentualnie metodę małych kroczkow, typu jedna łyżeczka, ile możesz itp. Na bieżąco rodziców informuje. Moja pomoc miała takie zapędy na karmienie na siłę ale szybko zgasilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 18:47   #3658
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Gojka, dla Paulinki też Wszystkiego Najlepszego!



Lady, sto lat dla solenizanta

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Edytowane przez s i l v e r
Czas edycji: 2019-01-13 o 18:50
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 19:42   #3659
e_vel
Wtajemniczenie
 
Avatar e_vel
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 568
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Hej Dziewczynki <3 wieki mnie tutaj nie było
Widziałam ostatnio na fb do wizażowych mamusiek i stwierdziłam że też się do Was odezwę Tylko że chyba 3 dni mi zeszło, żeby mi się udało zalogować tutaj :p

U nas Maja końcem grudnia już miała urodziny i dinozaurowy tort bo dziewczynka nasza kocha dinozaury, samochody i grę w piłkę
Chodzi do "zerówki" więc od września czeka nas pierwsza klasa.
Nosi nr butów 29, ubrania 122/128 bo ma długie nóżki i rączki. Ale przy wadze 24 kg jest bardzo szczupła, choć je więcej niż ja :p Ale wszędzie jej pełno i nie usiedzi na miejscu.
A tak ogólnie to nic nowego - pracuję, dodatkowo trochę bawię się w robienie kartek i innych scrapbookingowych rzeczy
Podglądam Was na fb i widzę jak dzieci cudownie rosną Dopiero się urodziły a tu już 6-latki
e_vel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 19:56   #3660
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Gojka, dla Paulinki też Wszystkiego Najlepszego!



Lady, sto lat dla solenizanta

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję. My świętujemy 15go, ale impreza była już w sobotę

Wszystkim solenizantom spełnienia marzeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-10 15:30:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.