Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-30, 11:11   #3721
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Kallla Pokaż wiadomość
j.w, jest fajnie tylko czemu trzy posiłki ?
Nie wyrobiłam inaczej czasowo. Na kolacje wpadła jajecznica z kabanosem,pomidor, jeszcze kefir z cynamonem i orzechami sojowymi:P Ale szłam bardzo późno spać,więc mogłam zjeść śmiało więcej

U mnie chlebk w obiedzie był oczywiście ciemny z różnymi ziarnami

To jak ciemny to bardzo ładnie



wszystko bardzo ładnie tylko małe drugie śniadanie, mogłaś wrzucić jakiegos owoca albo coś małego, slodkiego



Wrzucam rRRr na dziś:

ś: kawa z mlekiem, owsianka z 4 łyżek płatków na mleku z tartym dużym jabłkiem, cynamonem i suszonymi daktylami, kubek zielonej z ananasemładnie

śII: trzy małe grzanki z chleba z ziarnami, na wszystkich na podładzie twaróg póltłusty 1. z miodem 2. z plastrem szynki i papryką 3. z plastrem szynki i zielonymi oliwkami, kubek kakaofajnie

o: trzy krótko podsmażone krokiety z pieczarkami i żółtym serem, trzy duże ogórki kiszone (obiad u teściowej), kubek rumianku z brzoskwiniąok

p: półwieśniaka z garścią mieszanki studenckiej i cynamonem, kubek miętyfajnie

k: jajo sadzone, drugie pół wieśniaka z ogórkiem zielonym, kubek miętyfajnie
ładne R, poza tym luźne,a to najważniejsze. Jak Ci idzie redukcja?Jakie efekty?
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 11:46   #3722
N_tt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 294
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje jadłospisy na P. (zmagam się z anoreksją, sporo już przytyłam, lecz nadal brakuje mi sporo do prawidłowej wagi; nie wiem ile teraz tyję, bo zaleceniem pani doktor było nieważenie się, ona mnie będzie mierzyła, ja zważę się dopiero po tygodniu, czyli w środę)

Wczorajszy.
przed:
woda z łyżeczką miodu i cytryną.
śniadanie:
2 kromki chleba razowego z masłem z serem żółtym i pomidorem.
2śniadanie:
banan, jogurt naturalny, kilka suszonych śliwek.
Obiad:
talerz zupy krem (buraczki,marchew,seler itd.), połowa woreczka kaszy gryczanej z buraczkami i pieczoną rybą.
Podwieczorek:
szklanka budyniu śmietankowego na mleku 2% z cynamonem, kiwi i pomarańczką, do tego 10 migdałów
Kolacja: duża bułka grahamka (z biedronki^^) z masłem, porcja sałatki z kurczaka grillowanego, mozzarelli, pomidora, trochę ketchupu pikantnego do tego, herbata z łyżeczką miodu i cytryną
ok 21:30: serek wiejski 200 g z pomidorkiem.


I dzisiejszy (straszne mdłości i zaparcia, ale to chyba skutek nowego leku)
przed: woda z łyżeczką miodu i cytryną
śniadanie:2 kromki chleba razowego z masłem: 1 z serem żółtym i pomidorem, 2 z serem żółtym i powidłami wiśniowymi babci
2śniadanie: serek wiejski 200g z pomidorem, kilka suszonych śliwek.
Obiad: będzie ta sama zupa krem, a na drugie buraczki, udziec pieczony i ziemniaczki
Podwieczorek:
koktajl: jogurt naturalny zmiksowany z bananem, trochę migdałów
Kolacja:
duża bułka grahamka z masłem: połowa z serem żółtym, pomidorem i sałatą, połowa z polędwicą, pomidorem i sałatą, herbata z miodem
później pewnie owoce.

I jak to wygląda?
N_tt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 11:52   #3723
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
ładne R, poza tym luźne,a to najważniejsze. Jak Ci idzie redukcja?Jakie efekty?
Wagowo średnio, ostatnio się ważyłam na silowni -1 kg przy czym jak wazyłam się na wadze u TŻeta w domu (odkąd pamietam ważyłam się na niej) to było -2kg więc przypuszczam, że waga na siłce starego typu (taka metalowa, stojaca) może lekko kłamać. Obwodowo jest lepiej -3 cm w biodrach. Ogólnie, wizualnie mniej mi się wylewa ze spodni
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :


Edytowane przez Kallla
Czas edycji: 2011-10-30 o 12:01
Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 12:54   #3724
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez N_tt Pokaż wiadomość
Moje jadłospisy na P. (zmagam się z anoreksją, sporo już przytyłam, lecz nadal brakuje mi sporo do prawidłowej wagi; nie wiem ile teraz tyję, bo zaleceniem pani doktor było nieważenie się, ona mnie będzie mierzyła, ja zważę się dopiero po tygodniu, czyli w środę)

Wczorajszy.
przed:
woda z łyżeczką miodu i cytryną.
śniadanie:
2 kromki chleba razowego z masłem z serem żółtym i pomidorem.bardziej śniadanie na U
2śniadanie:
banan, jogurt naturalny, kilka suszonych śliwek.tutaj R/U
Obiad:
talerz zupy krem (buraczki,marchew,seler itd.), połowa woreczka kaszy gryczanej z buraczkami i pieczoną rybą.tutaj mamy U
Podwieczorek:
szklanka budyniu śmietankowego na mleku 2% z cynamonem, kiwi i pomarańczką, do tego 10 migdałówjakby ktoś miał to na U to napisałabym ok
Kolacja: duża bułka grahamka (z biedronki^^) z masłem, porcja sałatki z kurczaka grillowanego, mozzarelli, pomidora, trochę ketchupu pikantnego do tego, herbata z łyżeczką miodu i cytrynąniech będzie
ok 21:30: serek wiejski 200 g z pomidorkiem.no..


I dzisiejszy (straszne mdłości i zaparcia, ale to chyba skutek nowego leku)
przed: woda z łyżeczką miodu i cytryną
śniadanie:2 kromki chleba razowego z masłem: 1 z serem żółtym i pomidorem, 2 z serem żółtym i powidłami wiśniowymi babci niech będzie,ale ja jem większe śniadania na U świeżo po R
2śniadanie: serek wiejski 200g z pomidorem, kilka suszonych śliwek.II śniadanie rodem z R
Obiad: będzie ta sama zupa krem, a na drugie buraczki, udziec pieczony i ziemniaczkijak na U
Podwieczorek:
koktajl: jogurt naturalny zmiksowany z bananem, trochę migdałówU...
Kolacja:
duża bułka grahamka z masłem: połowa z serem żółtym, pomidorem i sałatą, połowa z polędwicą, pomidorem i sałatą, herbata z miodem
później pewnie owoce.

I jak to wygląda?
to wygląda jak U przeplecione miejscami z R

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Kallla Pokaż wiadomość
Wagowo średnio, ostatnio się ważyłam na silowni -1 kg przy czym jak wazyłam się na wadze u TŻeta w domu (odkąd pamietam ważyłam się na niej) to było -2kg więc przypuszczam, że waga na siłce starego typu (taka metalowa, stojaca) może lekko kłamać. Obwodowo jest lepiej -3 cm w biodrach. Ogólnie, wizualnie mniej mi się wylewa ze spodni
Najlepiej się trzymać jednej wagi, bo waga wadze nie równa Ja w domu mam dwie i jak przeskakuję z jednej na drugą to jest różnica o,7 kg, na siłowni waga jest podobna i też się waha 0,5 kg. Ale 3 cm to ładnie Czyli R Ci służy,super

Moje dzisiejsze U:

po przebudzeniu 2 szkl. wody,jedna z miodem i cytryną, plaster szynki drobiowej

I:
Miodownik litewski,3 spore kromki (ok 150g) z:
łyżeczką masła orzechowego,łyżeczką serka z biedronki migdałowo ananasowym, łyżka wieśniaka(tak wszystko po troszku na talerzu),jabłko,kawa z mlekiem

inka z mlekiem

II:
owsianka : 4 łyżki owsianki na mleku 3,2 %,czyli tradycyjna owsianka,
kiwi, kromka miodownika litewskiego z masłem

siłownia - dopiero idę,ale napewno będzie bieżnia i jakieś siłowe

III:
pulpety z mielonego indyka,szpinak z wieśniakiem

IV:
jajecznica z cukinią i pomidorem

taki jest plan na III i IV bo po I i II już jestem
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 14:20   #3725
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

dawno nie wstawiałam

eRrrka
weekendowo trochę luźniejsza, chudnę ok 0,5 kg/tydzień, pierwszy kilogram za mną.

1. 2 ciepłe muffinki orkiszowo-owsiane z masłem, naturalny serek homogenizowany (ok. 100g) z łyżką płatków migdałowych. jabłko.
2. jajecznica z dwóch jaj ze szczypiorkiem i szynką drobiową, porcja warzyw na patelnię (z ziemniakami w składzie).
3. kawa z mlekiem, garśc orzechów laskowych.
4. pół makreli wędzonej, pomidor.

styknie?
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 15:10   #3726
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Ja też mega dawno nie wstawiałam wrzucę dzisiejszy:
1. tosty: dwie kromki ciemnego chleba z żółtym serem,pomidorem,cebulą, bazylią i 2,5 plastra szynki na kromkę --> zapieczone, do pochrupania papryka i sałata lodowa

/jabłko/
kawa inka z mlekiem
kawa rozpuszczalna z mlekiem

2. owsianka: ( 6 łyż. płatków 2 łyż.otrębów, ok.35oml.mleka 2% i łyżeczka kakao)
2 spore śliwki

obiad: 2 michy krupniku z kaszą gryczaną, mięsem, i dużo warzyw
deser: prawie litr lodów algidy śmietankowej ( porażka)

niewiem czy wcisnę podwieczorek bo pękam po tych lodach

kolacja: planuję gotowany broków i mam wiejskie jaja, więc chyba jajecznica
do tego herbaty różne i woda

niech ktoś spojrzy

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
dawno nie wstawiałam

eRrrka
weekendowo trochę luźniejsza, chudnę ok 0,5 kg/tydzień, pierwszy kilogram za mną.

1. 2 ciepłe muffinki orkiszowo-owsiane z masłem, naturalny serek homogenizowany (ok. 100g) z łyżką płatków migdałowych. jabłko.
2. jajecznica z dwóch jaj ze szczypiorkiem i szynką drobiową, porcja warzyw na patelnię (z ziemniakami w składzie).
3. kawa z mlekiem, garśc orzechów laskowych.
4. pół makreli wędzonej, pomidor.

styknie?
ładne R ale czy jest Ci potrzebna ile ważysz ? ile masz wzrostu?
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 15:23   #3727
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje P:

I. Owsianka z trzech łyżek płatków z gruszką, serkiem wiejskim i łychą konfitury brzoskwiniowej;
jabłko, 2 x kawa z mlekiem
II. Udko pieczone w miodzie, surówka z kiszonej kapusty, ziemniaki.
III. Kubek kakao na mleku, pasek Milki orzechowej.
IV. Kromka chleba żytniego z masłem, szynką drobiową i oscypkiem, duży pomidor ze szczypiorkiem i cebulką, kilka rzodkiewek;
Redd's malinowy.

Proszę o ocenę. Patrząc obiektywnie, to niedużo, prawda? Mimo to, cały czas czuję się pełna, mam okropnie wywalony brzuch... Zrobiłam dość duży skok kaloryczny - jeszcze parę dni temu jadłam około 600 kcal dziennie i boję się, że teraz zacznę tyć w ekspresowym tempie i nie będę potrafiła tego potem zatrzymać
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-30, 17:13   #3728
Blind_Unicorn
Przyczajenie
 
Avatar Blind_Unicorn
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 26
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

R
1. 2 kromki pieczywa chrupkiego, wędlina drobiowa (3 plastry), 2 plastry tofu, ogórek, papryka, kminek ; kawa z błonnikiem
2. jogurt sojowy figowy
3. Siemię lniane
4. Zupa ryżanka z warzyw + ugotowane mięso
5. 3/4 soczku vega, kawałek suchego chleba
6. 2 jajka ugotowane w mikrofalówce (taki omlet, tylko bez tłuszczu), 2 kromki pieczywa chrupkiego z pomidorem i tofu; 3 łyżeczki migdałów
7. Siemię lniane
Blind_Unicorn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 17:18   #3729
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
ładne R ale czy jest Ci potrzebna ile ważysz ? ile masz wzrostu?
potrzebna
nie ważę dużo (57,2 kg/172 cm), ale przy mojej drobnej budowie każdy dodatkowy kilogram jest widoczny, a ostatnio kilka takich mi wpadło. dążę do ok. 54 kg i stabilizacji (z którą mam problemy ), wtedy czuję się najlepiej
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 17:52   #3730
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
potrzebna
nie ważę dużo (57,2 kg/172 cm), ale przy mojej drobnej budowie każdy dodatkowy kilogram jest widoczny, a ostatnio kilka takich mi wpadło. dążę do ok. 54 kg i stabilizacji (z którą mam problemy ), wtedy czuję się najlepiej
w sumie Twoja waga jest akurat ( więc uważaj byś sobie nie zaszkodziła) ale doskonale Cię rozumiem bo bardzo ważne jest by czuć się dobrze w swoim ciele , a co do stabilizacji dosłownie mam identyczny problem jest dla mnie dużym kłopotem. Myślę że wiele z was mnie pamięta wrzucałam tu często jadłospisy na P, chciałam przytyć i oczywiście się udało, teraz jestem niby na U, ale ostatnio sobię zbytnio folguję i odłożyło mi się zbyt dużo. Uważam że głupio zrobiłam przesadzając teraz zastanawiam się nad lekką R, naprawdę lekką by poprawić choć odrobinę sylwetkę, dobrze się poczuć i dostarczyć organizmowi wartościowego i regularnego jedzenia. Sorry dziewuchy za Ot, ale jestem zła sama na siebie.
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 18:03   #3731
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

dzisiejsze

-jajko, 50 g wiejskiego, salata, pomidor, ogorek, rzodkiewka, kielki, kawalek lososia wedzonego
-giga jablko
-znow jablko
-jajko, brokuly, salata, pomidor, rzodkiewka, ogorek, 50 g wiejskiego i kilka plastrow prawdziwego bialego sera
-jablko giga
-sporo orzechow wloskich (15 szt na oko)
-kubek owsianki na mleku

dziwnie, ale tak lubie jesc i tak sie najlepiej czuje. I jablkami nie zajadam glodu, poprostu uwielbiam chrupać wielkie, zielone ligole i moglabym ich zjesc 10 dziennie.
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-30, 18:23   #3732
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Dzisiejsze przeziębieniowe U/P:

I. 2 kromki bułki z masłem i żółtym serem, kromka chleba z masłem i dżemem, herbata z cytryną

II. kubek kaszy manny z 3 łyżeczek, znów kromka z masłem i dżemem

III. kubek czekolady, banan

IV. 2 jajka na maśle, kromka z masłem i szynką

V. kulka ziemniaków, polędwiczki wieprzowe duszone z cebulką, ogórek kiszony

VI. plaster tłustego twarogu wymieszanego z jogurtem, 2 kawałki szarlotki, kakao

proszę o ocenkę
__________________
"Du musst nur die Laufrichtung ändern, sagte die Katze zur Maus und fraß sie."
(Franz Kafka)
Margolcia0703181 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 18:42   #3733
dzelaa
Raczkowanie
 
Avatar dzelaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 65
Question Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

dzisiejsze U:

śniadanie: 3 kromki chleba razowego(80g) (jedna z twarogiem chudym i jajkiem, druga z twarogiem chudym i pomidorem, trzecia z połowa masła,połowa dżemu), herbata bez cukru, kawa z cukrem, jabłko

II śniadanie: 2 jabłka, podjedzone plasterek galarety, pieczarki przed obiadem

obiad: 130g piersi z kurczaka, 1 ogórek kiszony, duuużo pieczarek

podwieczorek: kromka chleba(20g) z serkiem wiejskim, mały słoiczek ogórków w occie(zalewe odlałam)

kolacja: łyżeczka serka wiejskiego lekkiego, jajecznica z 1 jajka, 2 i pół pomidora

sądzicie że duzo??
dzelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 18:53   #3734
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez dzelaa Pokaż wiadomość
dzisiejsze U:

śniadanie: 3 kromki chleba razowego(80g) (jedna z twarogiem chudym i jajkiem, druga z twarogiem chudym i pomidorem, trzecia z połowa masła,połowa dżemu), herbata bez cukru, kawa z cukrem, jabłko okey.

II śniadanie: 2 jabłka, podjedzone plasterek galarety, pieczarki przed obiadem niezbyt smacznie.

obiad: 130g piersi z kurczaka, 1 ogórek kiszony, duuużo pieczarek haha.

podwieczorek: kromka chleba(20g) z serkiem wiejskim, mały słoiczek ogórków w occie(zalewe odlałam) fuj.

kolacja: łyżeczka serka wiejskiego lekkiego, jajecznica z 1 jajka, 2 i pół pomidora dobre.

sądzicie że duzo??
tak, sto razy Ci mówiłyśmy, że za dużo jesz!

Erka.

1śn
- owsianka - 4 łyżki owsianych, kubek mleka, garść migdałów.
1h basenu
2śn - sałatka z brązowego ryżu, fasolki szparagowej i grillowanego kurczaka
3śn - dwa jajka na twardo z majonezem i groszkiem, dwa plastry mozzarelli light, suszone pomidory, fasolka szparagowa.
obiad - duży filet śledziowy ( marynowany, wędzony? ), sałatka z pomidorów.
kolacja - twaróg półtłusty, orzechy włoskie - ze dwie duże garści.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Ja też mega dawno nie wstawiałam wrzucę dzisiejszy:
1. tosty: dwie kromki ciemnego chleba z żółtym serem,pomidorem,cebulą, bazylią i 2,5 plastra szynki na kromkę --> zapieczone, do pochrupania papryka i sałata lodowa a n fajnie.

/jabłko/
kawa inka z mlekiem
kawa rozpuszczalna z mlekiem

2. owsianka: ( 6 łyż. płatków 2 łyż.otrębów, ok.35oml.mleka 2% i łyżeczka kakao)
2 spore śliwki fajnie.

obiad: 2 michy krupniku z kaszą gryczaną, mięsem, i dużo warzyw
deser: prawie litr lodów algidy śmietankowej ( porażka) nie porażka, ja wczoraj zjadłam bułkę z nutellą a jestem na erce. zdarza się. i też je lubię.

niewiem czy wcisnę podwieczorek bo pękam po tych lodach

kolacja: planuję gotowany broków i mam wiejskie jaja, więc chyba jajecznica trochę mało ciekawie, ale okey.
do tego herbaty różne i woda

niech ktoś spojrzy
trochę mało nnkt, jakieś orzechy, oliwa. To u? Luźne, mi się podoba.

Edytowane przez pozytywna-wariatka
Czas edycji: 2011-10-30 o 18:49
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 18:56   #3735
Nowhere
Rozeznanie
 
Avatar Nowhere
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 628
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Margolcia0703181 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze przeziębieniowe U/P:

I. 2 kromki bułki z masłem i żółtym serem, kromka chleba z masłem i dżemem, herbata z cytryną

II. kubek kaszy manny z 3 łyżeczek, znów kromka z masłem i dżemem

III. kubek czekolady, banan

IV. 2 jajka na maśle, kromka z masłem i szynką

V. kulka ziemniaków, polędwiczki wieprzowe duszone z cebulką, ogórek kiszony

VI. plaster tłustego twarogu wymieszanego z jogurtem, 2 kawałki szarlotki, kakao

proszę o ocenkę
Jak na Ciebie to całkiem nieźle, nareszcie obiad chociaż ogólnie na P może nie wystarczyć...
poppy seed, menu wydaje się być ok o ile nie chodzisz głodna. Ale prawdę powiedziawszy, przy takiej wadze (BMI ok 19) moim zdaniem rozsądniej postawić na zdrowe odżywianie + ruch, ćwiczenia aerobowe po godzinie kilka razy w tygodniu. Spadnie wolniej, ale ciało będzie jędrniejsze, no i nie będziesz musiała bawić się w stabilizację - a wiem z doświadczenia, że jest ona ciężką rzeczą...

wstawie sobie moje U (brak @):
I. Owsianka na mleku 2 % - 5 łyżek płatków, łyżka kakao naturalnego, łyżeczka siemienia lnianego, z bananem, mandarynką i garścią orzechów włoskich
II. Grahamka grubo posmarowana masłem, pół z sałatą i dwoma plasterkami schabu wieprzowego wędzonego, pół z dżemem figowym słodzonym fruktozą, garść pomidorków koktajlowych
III. dwie czerwone papryki faszerowane mięsem mielonym, trzy łyżki ziemniaków z koperkiem, duużo buraczków wiórków z masłem i czosnkiem + sporo marchewki i pietruszki, które były duszone razem z paprykami
IV. soczysta gruszka i trzy garście pistacji( duży kubek)
1h ćwiczeń na stepie
V. dwa grube plastry schabu j.w., dwa pomidory, trzy ogórki zielone - totalne pustki w lodówce
Do picia dużo wody, herbaty zielone i czarne, będzie też pokrzywa przed spaniem
Nowhere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 19:01   #3736
Miikiii
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 111
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Margolcia0703181 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze przeziębieniowe U/P:

I. 2 kromki bułki z masłem i żółtym serem, kromka chleba z masłem i dżemem, herbata z cytryną

II. kubek kaszy manny z 3 łyżeczek, znów kromka z masłem i dżemem

III. kubek czekolady, banan

IV. 2 jajka na maśle, kromka z masłem i szynką

V. kulka ziemniaków, polędwiczki wieprzowe duszone z cebulką, ogórek kiszony

VI. plaster tłustego twarogu wymieszanego z jogurtem, 2 kawałki szarlotki, kakao

proszę o ocenkę
Mnie się podoba

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez dzelaa Pokaż wiadomość
dzisiejsze U:

śniadanie: 3 kromki chleba razowego(80g) (jedna z twarogiem chudym i jajkiem, druga z twarogiem chudym i pomidorem, trzecia z połowa masła,połowa dżemu), herbata bez cukru, kawa z cukrem, jabłko

II śniadanie: 2 jabłka, podjedzone plasterek galarety, pieczarki przed obiadem

obiad: 130g piersi z kurczaka, 1 ogórek kiszony, duuużo pieczarek

podwieczorek: kromka chleba(20g) z serkiem wiejskim, mały słoiczek ogórków w occie(zalewe odlałam)

kolacja: łyżeczka serka wiejskiego lekkiego, jajecznica z 1 jajka, 2 i pół pomidora

sądzicie że duzo??
Czy Ty przypadkiem nie masz problemów z żywieniem? Odmierzasz wszystko, co chwilę pytasz,czy za dużo. Hmm.
Twaróg chudy zamień na półtłusty. Też ciągle kupowałam chudy, ale ostatnio wzięłam półtłusty-o niebo lepszy! I zdrowszy.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewelina093 Pokaż wiadomość
Szpitalno- przepustkowe U/P:

Śniadanie
: kaszka kukurydziana na mleku/ 2 kromki chleba razowego, 1 pszennego i 2 bułeczki paryskie z masłem, serem żółtym i dżemem brzoskiwiowym

Grzesiek w czekoladzie

II śniadanie: jogurt Activia, mandarynka
Obiad: talerz zupy brokułowej/ kotlet jajeczny, ziemniaki, marchewka z groszkiem

Berlisso jabłkowe, mandarynka

Podwieczorek: budyń, sałatka owocowa (jabłko, kiwi, brzoskwinia)

W drodze do domu: drożdżówka z serem

Kolacja
: grahamka z serem białym i dżemem brzoskwiniowych , 3 kromki chleba pszennego z wędliną i pomidorem
Fajnie, że na przepustce nie kombinujesz jak uniknąć jedzenia.

Miłej przepustki Wiem jak one cieszą : )
Miikiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 19:09   #3737
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Poproszę o ocenę mojego treningowego U

Ocet jabłkowy z wodą i miodem, pół szklanki kwasu buraczanego

I.Owsianka - 4 łyżki płatków, 1,5 łyżki siemienia lnianego mielonego, garść słonecznika, szklanka mleka, banan, łyżka miodu, wbite jajko (zmieściłam tego tylko 3/4 porcji )

Trening na budowanie siły - tricepsy, plecy, brzuch - 1h. Tuż po - reszta owsianki

II. Potreningowy - 50g kaszy gryczanej prażonej z marchewką i kalafiorem, duszona pierś z kurczaka w sosie z pomidorów suszonych, pora i słonecznika prażonego, ogórek kiszony, kilka pomidorów suszonych

III. Talerz rosołu z makaronem

IV. Shake białkowo - węglowodanowy - 100g twarogu chudego, pół szklanki mleka, 2 łyżeczki kwaśnego musu jabłkowego, kilka czereśni w syropie, gruszka, troszkę miodu i cynamon ()

Ocet jabłkowy z wodą i miodem

V. Będzie: 2 albo 3 wafle ryżowe z pastą z łososia i serem żółtym, do tego sałatka warzywna (i tu mam dylemat - dać oliwę czy nie?)

Jak się prezentuje?
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 19:22   #3738
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
tak, sto razy Ci mówiłyśmy, że za dużo jesz!

Erka.

1śn
- owsianka - 4 łyżki owsianych, kubek mleka, garść migdałów.
1h basenu
2śn - sałatka z brązowego ryżu, fasolki szparagowej i grillowanego kurczaka
3śn - dwa jajka na twardo z majonezem i groszkiem, dwa plastry mozzarelli light, suszone pomidory, fasolka szparagowa.
obiad - duży filet śledziowy ( marynowany, wędzony? ), sałatka z pomidorów.
kolacja - twaróg półtłusty, orzechy włoskie - ze dwie duże garści.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------



trochę mało nnkt, jakieś orzechy, oliwa. To u? Luźne, mi się podoba.

Tak to U, dzięki za spojrzenie tak jest luźne nawet bardzo a dziś bez orzechów bo wczoraj było bardzo dużo migdałów i w sumie codziennie jakieś orzechy, pestki są. Jesteś w stanie policzyć mi kaloryczność tego U, proszę ja naprawdę nie orientuję się.
Twoja R bardzo fajna też chyba luźna i czytam regularnie, w sumie chyba ładnie się Rkujesz, a są efekty?
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 19:43   #3739
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Tak to U, dzięki za spojrzenie tak jest luźne nawet bardzo a dziś bez orzechów bo wczoraj było bardzo dużo migdałów i w sumie codziennie jakieś orzechy, pestki są. Jesteś w stanie policzyć mi kaloryczność tego U, proszę ja naprawdę nie orientuję się.
Twoja R bardzo fajna też chyba luźna i czytam regularnie, w sumie chyba ładnie się Rkujesz, a są efekty?
Jestem, ale poczekam aż wstawisz U bez litra lodów ( chyba, że jesz je codziennie? ) I Ci policzę.

A no są, są, chociaż zdarzają mi się niegrzeczne dni.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-30, 20:21   #3740
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
to wygląda jak U przeplecione miejscami z R

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------


Najlepiej się trzymać jednej wagi, bo waga wadze nie równa Ja w domu mam dwie i jak przeskakuję z jednej na drugą to jest różnica o,7 kg, na siłowni waga jest podobna i też się waha 0,5 kg. Ale 3 cm to ładnie Czyli R Ci służy,super

Moje dzisiejsze U:

po przebudzeniu 2 szkl. wody,jedna z miodem i cytryną, plaster szynki drobiowej

I:
Miodownik litewski,3 spore kromki (ok 150g) z:
łyżeczką masła orzechowego,łyżeczką serka z biedronki migdałowo ananasowym, łyżka wieśniaka(tak wszystko po troszku na talerzu),jabłko,kawa z mlekiem

inka z mlekiem

II:
owsianka : 4 łyżki owsianki na mleku 3,2 %,czyli tradycyjna owsianka,
kiwi, kromka miodownika litewskiego z masłem

siłownia - dopiero idę,ale napewno będzie bieżnia i jakieś siłowe

III:
pulpety z mielonego indyka,szpinak z wieśniakiem

IV:
jajecznica z cukinią i pomidorem

taki jest plan na III i IV bo po I i II już jestem
dla mnie bardzo ładnie, kolorowo i smacznie

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
dzisiejsze

-jajko, 50 g wiejskiego, salata, pomidor, ogorek, rzodkiewka, kielki, kawalek lososia wedzonego
-giga jablko
-znow jablko
-jajko, brokuly, salata, pomidor, rzodkiewka, ogorek, 50 g wiejskiego i kilka plastrow prawdziwego bialego sera
-jablko giga
-sporo orzechow wloskich (15 szt na oko)
-kubek owsianki na mleku

dziwnie, ale tak lubie jesc i tak sie najlepiej czuje. I jablkami nie zajadam glodu, poprostu uwielbiam chrupać wielkie, zielone ligole i moglabym ich zjesc 10 dziennie.
To podjadanie, nie jedzenie. Zacznij jeść normalnie i napisz w końcu na co to jadłospis.

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;30233588]Poproszę o ocenę mojego treningowego U

Ocet jabłkowy z wodą i miodem, pół szklanki kwasu buraczanego

I.Owsianka - 4 łyżki płatków, 1,5 łyżki siemienia lnianego mielonego, garść słonecznika, szklanka mleka, banan, łyżka miodu, wbite jajko (zmieściłam tego tylko 3/4 porcji ) mniam

Trening na budowanie siły - tricepsy, plecy, brzuch - 1h. Tuż po - reszta owsianki

II. Potreningowy - 50g kaszy gryczanej prażonej z marchewką i kalafiorem, duszona pierś z kurczaka w sosie z pomidorów suszonych, pora i słonecznika prażonego, ogórek kiszony, kilka pomidorów suszonych
o matko ale musiało byc dobre

III. Talerz rosołu z makaronem ok

IV. Shake białkowo - węglowodanowy - 100g twarogu chudego, pół szklanki mleka, 2 łyżeczki kwaśnego musu jabłkowego, kilka czereśni w syropie, gruszka, troszkę miodu i cynamon () moje smaki, bardzo fajnie - jako drugi potreningowy ?

Ocet jabłkowy z wodą i miodem

V. Będzie: 2 albo 3 wafle ryżowe z pastą z łososia i serem żółtym, do tego sałatka warzywna (i tu mam dylemat - dać oliwę czy nie?) dać, dać witaminki lepiej się wchłoną

Jak się prezentuje?[/QUOTE]

j.w dla mnie bomba


Boże oglądam teraz Super Size Me.....
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 20:44   #3741
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Kallla Pokaż wiadomość
dla mnie bardzo ładnie, kolorowo i smacznie



To podjadanie, nie jedzenie. Zacznij jeść normalnie i napisz w końcu na co to jadłospis.



j.w dla mnie bomba


Boże oglądam teraz Super Size Me.....
Dziękuję O taaak, obiad był przeboski - moja mama jest mistrzynią w kuchni A ten shake to trochę za długo po treningu żeby mógł być z tym kojarzony xD Wiem, że spisałby się bardzo dobrze, ale po prostu wróciłam z miasta i byłam głodna, więc wpadłam na taki pomysł Oliwę dodałam, wafli zmieściłam tylko 2
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 21:49   #3742
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U

śniadanie
cztery małe kawałki bagietki z masłem i domową pastą jajeczną (jajka, majonez, dużo szczypiorku, cebula, sól i pieprz)
parę plasterków kiełbasy krakowskiej
+ duża kawa

jogurt z brzoskwiniami Danone

II śniadanie- z przyjaciółką
ciastka w czekoladzie- kilka
kruche ciasta- 1-2
porcja lodów truskawkowo śmietankowych
+ duża kawa

obiad

porcja zupy krem dyniowej ( z dyni, marchewek, selera, pietruszki i pora tak dokładnie) z kleksem z kwaśnej śmietany, grzankami z ciemnego chleba i prażonymi płatkami migdałów jestem w niej zakochana absolutnie
marchew

podwieczorek

pół wieśniaka (100g) z garścią pestek słonecznika, startym podgrzanym jabłkiem i cynamonem - to też było pyszne

kolacja
duża gotowana noga kurczaka z musztardą
wafel ryżowy- podjedzony od mamy
porcja zupy krem dyniowej z kleksem z kwaśnej śmietany, grzankami z ciemnego chleba i prażonymi płatkami migdałów- powtórka, bo pyszności

chipsy paprykowe (garść, może dwie) - zostały po wczorajszym objadaniu się z tż
marchew

Do picia jeszcze: woda, różne herbaty
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26

Edytowane przez fioleciasto
Czas edycji: 2011-10-30 o 21:50
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 22:12   #3743
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Teraz też wydaje mi się ze to Skomplikowana. I grahamki z biedronki są małe....
To na bank jest skomplikowana!
To chyba już jej trzeci nik tutaj.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
dawno nie wstawiałam

eRrrka
weekendowo trochę luźniejsza, chudnę ok 0,5 kg/tydzień, pierwszy kilogram za mną.

1. 2 ciepłe muffinki orkiszowo-owsiane z masłem, naturalny serek homogenizowany (ok. 100g) z łyżką płatków migdałowych. jabłko.fajnie
2. jajecznica z dwóch jaj ze szczypiorkiem i szynką drobiową, porcja warzyw na patelnię (z ziemniakami w składzie).ok
3. kawa z mlekiem, garśc orzechów laskowych.tutaj dołożyłabym jakiś serek np.homo albo wieśniaka
4. pół makreli wędzonej, pomidor.ładnie

styknie?
styknie,tylko do 3 dałabym białko/nabiał

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Blind_Unicorn Pokaż wiadomość
R
1. 2 kromki pieczywa chrupkiego, wędlina drobiowa (3 plastry), 2 plastry tofu, ogórek, papryka, kminek ; kawa z błonnikiemgeneralnie to chrupkie pieczywo może być,ale śniadanie ma dać kopa,więc zastąp lepiej je ciemnym chlebem,a reszta ładnie
2. jogurt sojowy figowyjako przekąska ok
3. Siemię lnianeto nie jest posiłek
4. Zupa ryżanka z warzyw + ugotowane mięsook
5. 3/4 soczku vega, kawałek suchego chlebanie fajnie jak na R
6. 2 jajka ugotowane w mikrofalówce (taki omlet, tylko bez tłuszczu), 2 kromki pieczywa chrupkiego z pomidorem i tofu; 3 łyżeczki migdałówmisz masz
7. Siemię lniane
jak mam być szczera,to mi się nie podoba ten jadłospis

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
tak, sto razy Ci mówiłyśmy, że za dużo jesz!

Erka.

1śn - owsianka - 4 łyżki owsianych, kubek mleka, garść migdałów. fajnie
1h basenu
2śn - sałatka z brązowego ryżu, fasolki szparagowej i grillowanego kurczaka ok
3śn - dwa jajka na twardo z majonezem i groszkiem, dwa plastry mozzarelli light, suszone pomidory, fasolka szparagowa.ok
obiad - duży filet śledziowy ( marynowany, wędzony? ), sałatka z pomidorów. ok
kolacja - twaróg półtłusty, orzechy włoskie - ze dwie duże garści.ok

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------



trochę mało nnkt, jakieś orzechy, oliwa. To u? Luźne, mi się podoba.
j.w.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
tak, sto razy Ci mówiłyśmy, że za dużo jesz!

Erka.

1śn - owsianka - 4 łyżki owsianych, kubek mleka, garść migdałów. fajnie
1h basenu
2śn - sałatka z brązowego ryżu, fasolki szparagowej i grillowanego kurczaka ok
3śn - dwa jajka na twardo z majonezem i groszkiem, dwa plastry mozzarelli light, suszone pomidory, fasolka szparagowa.ok
obiad - duży filet śledziowy ( marynowany, wędzony? ), sałatka z pomidorów. ok
kolacja - twaróg półtłusty, orzechy włoskie - ze dwie duże garści.ok

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------



trochę mało nnkt, jakieś orzechy, oliwa. To u? Luźne, mi się podoba.
j.w.

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
tak, sto razy Ci mówiłyśmy, że za dużo jesz!

Erka.

1śn - owsianka - 4 łyżki owsianych, kubek mleka, garść migdałów. fajnie
1h basenu
2śn - sałatka z brązowego ryżu, fasolki szparagowej i grillowanego kurczaka ok
3śn - dwa jajka na twardo z majonezem i groszkiem, dwa plastry mozzarelli light, suszone pomidory, fasolka szparagowa.ok
obiad - duży filet śledziowy ( marynowany, wędzony? ), sałatka z pomidorów. ok
kolacja - twaróg półtłusty, orzechy włoskie - ze dwie duże garści.ok

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------



trochę mało nnkt, jakieś orzechy, oliwa. To u? Luźne, mi się podoba.
j.w.

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

wstawiam jeszczew raz dzisiejsze U bo uległo modyfikacji
po przebudzeniu 2 szkl. wody,jedna z miodem i cytryną, plaster szynki drobiowej

I:
Miodownik litewski,3 spore kromki (ok 150g) z:
łyżeczką masła orzechowego,łyżeczką serka z biedronki migdałowo ananasowym, łyżka wieśniaka(tak wszystko po troszku na talerzu),jabłko,kawa z mlekiem

inka z mlekiem

II:
owsianka : 4 łyżki owsianki na mleku 3,2 %,czyli tradycyjna owsianka,
kiwi, kromka miodownika litewskiego z masłem

siłownia :
brzuszki różne różniste
ćwiczenia z hantelkami
siłowe na zewn. i wewn. stronę ud
bieżnia 25 minut

PO:szklanka kefiru i 2 plastry drobiowej szynki

III:
pulpety z mielonego indyka,szpinak z wieśniakiem,cukinia próżona bez tłuszczu,pomidor

IV:
2 gotowane jajka,2 plastry drobiowej szynki,3 ogórki warszawskie,3 plasterki mango

teraz: duży kubek kako bez cukru
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 22:42   #3744
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość

wstawiam jeszczew raz dzisiejsze U bo uległo modyfikacji
po przebudzeniu 2 szkl. wody,jedna z miodem i cytryną, plaster szynki drobiowej

I:
Miodownik litewski,3 spore kromki (ok 150g) z:
łyżeczką masła orzechowego,łyżeczką serka z biedronki migdałowo ananasowym, łyżka wieśniaka(tak wszystko po troszku na talerzu),jabłko,kawa z mlekiem mniam

inka z mlekiem

II:
owsianka : 4 łyżki owsianki na mleku 3,2 %,czyli tradycyjna owsianka,
kiwi, kromka miodownika litewskiego z masłem fajnie.

siłownia :
brzuszki różne różniste
ćwiczenia z hantelkami
siłowe na zewn. i wewn. stronę ud
bieżnia 25 minut

PO:szklanka kefiru i 2 plastry drobiowej szynki

III:
pulpety z mielonego indyka,szpinak z wieśniakiem,cukinia próżona bez tłuszczu,pomidor okey.

IV:
2 gotowane jajka,2 plastry drobiowej szynki,3 ogórki warszawskie,3 plasterki mango

teraz: duży kubek kako bez cukru
Dziękuję za ocenę x 3
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 22:54   #3745
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Dziękuję za ocenę x 3
aaaaa! faktycznie net mi szwankuje i nie chciało się dodać,więc jak wariatka klikałam "wyślij odpowiedz" no i masz babo placek
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 07:25   #3746
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

RRRRR na dziś :

ś: kawa z mlekiem, owsianka z 4 łyżek płatków na mleku z tartym jabłkiem, garścią mieszanki studenckiej i cynamonem, kubek herbaty zielonej z ananasem

śII: jajecznica z dwóch jajek z kabanosem drobiowym (ktoś mi smaka narobił tu ostatnio ), dwie małe grzanki z ciemnego chleba z rożnymi ziarnami, kubek mięty

o: pizza na pełnoziarnistym spodzie z szynką drobiową i pieczarkami, sałatka z pomidora, kiszonego ogórka, papryki, cebulki z oliwą z oliwek, kubek herbaty czerwonej

k: dwa jajka na twardo, z sosem musztardowo-jogurtowym, dwa plastry szynki, kawałek papryki na zagryche, kubek mięty
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 09:58   #3747
Bloody_
Rozeznanie
 
Avatar Bloody_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Kallla Pokaż wiadomość
RRRRR na dziś :

ś: kawa z mlekiem, owsianka z 4 łyżek płatków na mleku z tartym jabłkiem, garścią mieszanki studenckiej i cynamonem, kubek herbaty zielonej z ananasem mega smacznie.

śII: jajecznica z dwóch jajek z kabanosem drobiowym (ktoś mi smaka narobił tu ostatnio ), dwie małe grzanki z ciemnego chleba z rożnymi ziarnami, kubek mięty fajnie, tylko dorzuciłabym jakieś warzywa.

o: pizza na pełnoziarnistym spodzie z szynką drobiową i pieczarkami, sałatka z pomidora, kiszonego ogórka, papryki, cebulki z oliwą z oliwek, kubek herbaty czerwonej mniam.

k: dwa jajka na twardo, z sosem musztardowo-jogurtowym, dwa plastry szynki, kawałek papryki na zagryche, kubek mięty jaja już były. nie wiem jak to w końcu jest z tym cholesterolem, ale ja wolę dmuchać na zimne i jednak 2 jajka na dzień to dla mnie max. ale jeśli nie jesz ich codziennie w takich ilościach to ok. poza tym można by urozmaić, więc może jakaś rybka, mięcho albo twaróg czy serek wiejski.
moje wczorajsze UTRZYMANIE:

1. Owsianka z 5 łyżek płatków owsianych zwykłych na szklance mleka 1,5% z łyżeczką masła orzechowego i dwoma wkrojonymi mandarynkami

2. Zapieczona w tosterze kromka chleba '7 ziaren' ze swojskim masłem, dżemem wiśniowym niskosłodzonym i swojskim białym serem; kawa zbożowa z mlekiem 1,5%, gruszka

3. 2 gałki ziemniaków posypane koperkiem; gotowana pierś z kurczaka posypana przyprawą do kurczaka; dużo marchewki z groszkiem zagęszczanej mąką

4. Serek wiejski ze szczypiorkiem (180g) z rzodkiewkami; kromka chleba '7 ziaren' ze swojskim masłem, sałatą, dwoma plastrami polędwicy drobiowej, pomidorem i papryką

5. Pół wędzonej makreli; kromka chleba '7 ziaren' ze śmietankowym serkiem kanapkowym, pomidorem i cebulką
__________________
It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.


Bloody_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 10:25   #3748
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

mam do was prośbę bo widziałąm ze ktoś tu na obiad miał placki z cukini czy mogłybyście mi podać sprawdzony przepis? byłąbym bardzo wdzięczna
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 11:08   #3749
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Bloody_ Pokaż wiadomość
moje wczorajsze UTRZYMANIE:

1. Owsianka z 5 łyżek płatków owsianych zwykłych na szklance mleka 1,5% z łyżeczką masła orzechowego i dwoma wkrojonymi mandarynkami

2. Zapieczona w tosterze kromka chleba '7 ziaren' ze swojskim masłem, dżemem wiśniowym niskosłodzonym i swojskim białym serem; kawa zbożowa z mlekiem 1,5%, gruszka

3. 2 gałki ziemniaków posypane koperkiem; gotowana pierś z kurczaka posypana przyprawą do kurczaka; dużo marchewki z groszkiem zagęszczanej mąką

4. Serek wiejski ze szczypiorkiem (180g) z rzodkiewkami; kromka chleba '7 ziaren' ze swojskim masłem, sałatą, dwoma plastrami polędwicy drobiowej, pomidorem i papryką

5. Pół wędzonej makreli; kromka chleba '7 ziaren' ze śmietankowym serkiem kanapkowym, pomidorem i cebulką
Wszystko mnie sie podoba dlatego nie oceniam każdego z osobna. Smacznie i kolorowo

Co do mojego jadłospisu :

Do śII wpadł wielki kiszony ogór, warzyw jest dużo w obiedzie i nie miałam ochoty już na nie ale jak odkręciłam słoik to mi się zachciało
Masz może rację z tymi jajkami... Nie mam ochoty na nabiał dziś ale może coś z twarogiem wykombinuje bo kupiłam zapas.

Dziękuję za ocenę
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 11:08   #3750
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
mam do was prośbę bo widziałąm ze ktoś tu na obiad miał placki z cukini czy mogłybyście mi podać sprawdzony przepis? byłąbym bardzo wdzięczna
To o mnie mowa A więc:
weź cukinię (teraz widziałam,że w sklepach są takie małe,więc może być cała),zetrzyj na tarce (oczka od tarki takie,żeby wyszły paski).Dodaj całe jajko i wymieszaj. Do tego dodaj albo trochę mleka(tak niecałe pół szklanki) albo serek homo(ja daję całe opakowanie,które ma 130g).Dodaj mąkę,tak ok 2 łyżek(ja używałam orkiszowej).Wymieszaj.Moż esz dodać jakieś przyprawy do smaku. Na mocno rozgrzaną patelnię nakładaj porcję placuszków(mi wyszły wielkości dłoni) i smaż z każdej strony tak,żeby się zarumieniły
Dodaję fotkę moich placków
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cukinia.jpg (77,8 KB, 58 załadowań)
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.