Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-09, 16:14   #3721
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tylko, że to jednak konsument dokonuje wyboru. Jak idziesz do sklepu, to też sprawdzasz np czy jogurt z owocami ma chociaż śladowe ilosci owoców w składzie czy wierzysz, że jest wręcz wypełniony owocami - jak to producent pokazuje na reklamie? Niestety firmy oszukują i będą oszukiwać.
Po prostu odmawiam przyjęcia na siebie odpowiedzialności, która nie jest moja. To jest naprawdę proste.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:19   #3722
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 878
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Po prostu odmawiam przyjęcia na siebie odpowiedzialności, która nie jest moja. To jest naprawdę proste.
Odgórnie należy zabronić testowania na zwierzętach na jakimkolwiek etapie produkcji i tyle.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:22   #3723
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Po prostu odmawiam przyjęcia na siebie odpowiedzialności, która nie jest moja. To jest naprawdę proste.
Owszem, to jest bardzo proste - albo ci zależy albo masz w d. Zwłaszcza, że nie wymaga to nie wiadomo jakiego wysiłku (jak to jest tu przedstawiane).
Nie wiem czy słusznie, ale odnoszę wrażenie, że większość argumentów tutaj to "nie bo nie, nie bo mi się nie chce, nie bo mnie to ogranicza, nie bo mi to obojętne".
Dobra, już naprawdę się zamykam, bo takie tematy niepotrzebnie podnoszą mi ciśnienie Niech każdy kupuje co chce, też powinnam mieć to gdzieś.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-08-09 o 16:30
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:33   #3724
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Dobra, zmienię temat na coś co mnie nie powinno już raczej dziwić, a jednak…

Chodzi o fb, sprawa zaginionej ostatnio 11latki, ło matko, jaki tam jest victim blaming w komentarzach, No po prostu masakra…
To jest 11 latka!!!! A gość ma 39 lat… to jest pedofilia.
przykładowe komentarze:

„Co, nie udała się randa?

„Powiem tak jestem rocznik 84 i gdybym rodzicom taki numer wywineła to dostała bym tak po tyłku że bym na niego nie usiadła przez kilka miesiecy i na pewno bym sobie to za pamiętała do końca swoich dni i nigdy taki debilizm by już nie miał miejsca bo wiedziała bym co mnie w domu czeka. I tej smarkuli rodzice też powinni zlac tyłek żeby na niego nie usiadła a nie bezstresowo i bez jakich kolwiek zasad wychowywać no ale jak widać rodzice też głupi jak ta smrkua i oni też powinni ponieść surową karę za nie dopilnoanie z kim ie dziecko spotyka”

„"Córka jest w szoku" 🤣🤣🤣🤣🤣
Myślała że on z nią w planszówki będzie grał?

„Nie wiem co w głowie mają dziewczyny sama poszła nic nikomu nie mówiąc ,ale to rodzice wini są ? Jak zresztą zawsze to jest dziecko gdzie umówiła się i poszła sama”


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:41   #3725
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 878
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Dobra, zmienię temat na coś co mnie nie powinno już raczej dziwić, a jednak…

Chodzi o fb, sprawa zaginionej ostatnio 11latki, ło matko, jaki tam jest victim blaming w komentarzach, No po prostu masakra…
To jest 11 latka!!!! A gość ma 39 lat… to jest pedofilia.
przykładowe komentarze:

„Co, nie udała się randa?

„Powiem tak jestem rocznik 84 i gdybym rodzicom taki numer wywineła to dostała bym tak po tyłku że bym na niego nie usiadła przez kilka miesiecy i na pewno bym sobie to za pamiętała do końca swoich dni i nigdy taki debilizm by już nie miał miejsca bo wiedziała bym co mnie w domu czeka. I tej smarkuli rodzice też powinni zlac tyłek żeby na niego nie usiadła a nie bezstresowo i bez jakich kolwiek zasad wychowywać no ale jak widać rodzice też głupi jak ta smrkua i oni też powinni ponieść surową karę za nie dopilnoanie z kim ie dziecko spotyka”

„"Córka jest w szoku" 🤣🤣🤣🤣🤣
Myślała że on z nią w planszówki będzie grał?

„Nie wiem co w głowie mają dziewczyny sama poszła nic nikomu nie mówiąc ,ale to rodzice wini są ? Jak zresztą zawsze to jest dziecko gdzie umówiła się i poszła sama”
W tym kraju (ale oczywiście nie tylko u nas taki debilizm w social mediach) bardzo brakuje edukacji seksualnej ukierunkowanej również na takie kwestie. I zrozumienia, że to, że dziecko, czy nastolatek czegoś chce lub wydaje mu się, że chce, bo ktoś go uwodził, namawiał, wywierał presję, czy nawet przekupił (bo przecież i takie historie się zdarzają), nie oznacza że naprawdę tego CHCE, że zdaje sobie sprawę na co się pisze, jakie są tego konsekwencje. I że to wyłączna wina sprawcy w tym momencie, czyli osoby dorosłej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:43   #3726
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Dobra, zmienię temat na coś co mnie nie powinno już raczej dziwić, a jednak…

Chodzi o fb, sprawa zaginionej ostatnio 11latki, ło matko, jaki tam jest victim blaming w komentarzach, No po prostu masakra…
To jest 11 latka!!!! A gość ma 39 lat… to jest pedofilia.
przykładowe komentarze:

„Co, nie udała się randa?”

„Powiem tak jestem rocznik 84 i gdybym rodzicom taki numer wywineła to dostała bym tak po tyłku że bym na niego nie usiadła przez kilka miesiecy i na pewno bym sobie to za pamiętała do końca swoich dni i nigdy taki debilizm by już nie miał miejsca bo wiedziała bym co mnie w domu czeka. I tej smarkuli rodzice też powinni zlac tyłek żeby na niego nie usiadła a nie bezstresowo i bez jakich kolwiek zasad wychowywać no ale jak widać rodzice też głupi jak ta smrkua i oni też powinni ponieść surową karę za nie dopilnoanie z kim ie dziecko spotyka”

„"Córka jest w szoku" ����������
Myślała że on z nią w planszówki będzie grał? ”

„Nie wiem co w głowie mają dziewczyny sama poszła nic nikomu nie mówiąc ,ale to rodzice wini są ? Jak zresztą zawsze to jest dziecko gdzie umówiła się i poszła sama”


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie, to zawsze szokuje i przeraża.



Serio nie ogarniam i tyle. I nie wiem, co tu ma za znaczenie "bezstresowe wychowanie". Jedyne, co można napisać to brak edukacji seksualnej - aby dziecko miało świadomość, że może stać się krzywda. O ile oczywiście miałoby w tym wieku takie wyobrażenie, bo to dziecko.


Sama w wieku ... małoletnim szukałam kasztanów. Podeszła do mnie kobieta, że u niej niej przy domu, na działce jest ich dużo i mogę pójść z nią pozbierać. Oczywiście poszłam z obca osobą na jej posesję. NO BO KASZTANY! Historia ma szczęśliwe zakończenie. Zebrałam kasztany i poszłam do domu. Jeszcze mamie kłamałam skąd aż tyle ich nazbierałam, bo dobrze wiedziałam, że to co zrobiłam było głupie. Dziecko to dziecko. Winny jest wyłącznie dorosły.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:44   #3727
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89643976]Nie, to zawsze szokuje i przeraża.



Serio nie ogarniam i tyle. I nie wiem, co tu ma za znaczenie "bezstresowe wychowanie". Jedyne, co można napisać to brak edukacji seksualnej - aby dziecko miało świadomość, że może stać się krzywda. O ile oczywiście miałoby w tym wieku takie wyobrażenie, bo to dziecko.


Sama w wieku ... małoletnim szukałam kasztanów. Podeszła do mnie kobieta, że u niej niej przy domu, na działce jest ich dużo i mogę pójść z nią pozbierać. Oczywiście poszłam z obca osobą na jej posesję. NO BO KASZTANY! Historia ma szczęśliwe zakończenie. Zebrałam kasztany i poszłam do domu. Jeszcze mamie kłamałam skąd aż tyle ich nazbierałam, bo dobrze wiedziałam, że to co zrobiłam było głupie. Dziecko to dziecko. Winny jest wyłącznie dorosły.[/QUOTE]
Dziecko nie ma świadomości konsekwencji.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-09, 16:45   #3728
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Owszem, to jest bardzo proste - albo ci zależy albo masz w d. Zwłaszcza, że nie wymaga to nie wiadomo jakiego wysiłku (jak to jest tu przedstawiane).
Nie wiem czy słusznie, ale odnoszę wrażenie, że większość argumentów tutaj to "nie bo nie, nie bo mi się nie chce, nie bo mnie to ogranicza, nie bo mi to obojętne".
Dobra, już naprawdę się zamykam, bo takie tematy niepotrzebnie podnoszą mi ciśnienie Niech każdy kupuje co chce, też powinnam mieć to gdzieś.
No nigdy nie udawałam, że jakoś specjalnie mi nie zależy.

Czy gdybym miała wybór zabroniłabym testowania na zwierzętach? Tak, bo to absolutnie zbędne, a nie widze powodu powodować zbędne cierpienie jakiejkolwiek istoty.

Czy mi to spędza sen z powiek? Ani trochę. To nie jest moja odpowiedzialność (nie moja firma), ani mój problem (śpię spokojnie) więc.

A nie jestem na tyle altruistyczna, żeby się tym przejmować. Tak jak wiele osób, takie są fakty i tego nie zmienisz.

Tak samo jak weganin może mnie zwyzywać od morderców (nie mówię, że twoje zachowanie jest równoznaczne, tylko podaję jeden z ekstremalnych przykładów) i w sumie nic to nie zmieni w moim zachowaniu. Po prostu aż tak mi nie zależy, żeby poczynić stosowne zmiany w moim życiu.

I wydaje mi się, że tu leży problem. Bo ludzie zaczynają się tłumaczyć, że ciężko, że by chcieli. W sumie guzik prawda, Gdyby naprawdę chcieli, to by mogli. Ale fakty są takie, że nie chcą wystarczająco mocno, bo wysiłek jest dla nich większy niż korzyści. No i w sumie to nic złego, zwariowalibyśmy, gdybyśmy mieli odczuwać empatię względem wszystkiego i wszystkich.

Ja ci powiem bez ogródek. Rozumiem, że dla ciebie to ważne i uważam, że to szczytny cel. Ale mnie on na tyle nie obchodzi, żebym miała zawracać sobie tym głowę sama, kiedy to nie ja robię coś złego i nie ja powinnam coś zmienić.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:46   #3729
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
W tym kraju (ale oczywiście nie tylko u nas taki debilizm w social mediach) bardzo brakuje edukacji seksualnej ukierunkowanej również na takie kwestie. I zrozumienia, że to, że dziecko, czy nastolatek czegoś chce lub wydaje mu się, że chce, bo ktoś go uwodził, namawiał, wywierał presję, czy nawet przekupił (bo przecież i takie historie się zdarzają), nie oznacza że naprawdę tego CHCE, że zdaje sobie sprawę na co się pisze, jakie są tego konsekwencje. I że to wyłączna wina sprawcy w tym momencie, czyli osoby dorosłej.

Moja córka ma 11 lat i ona serio nie wie o co kaman w sprawach damsko - męskich. Wie z grubsza i bardziej od strony edukacyjnej, ale tak na serio nie wie co to znaczy uprawiać seks od strony wizualnej i emocjonalnej. Jej koleżanki w większości wiedza jeszcze mniej… jak tu w ogóle posądzać dziecko o jakieś celowe działanie?

Porażka, serio, załamana jestem.
Na jej niekorzyść wyglądała dojrzale na tych zdjęciach, wiec ja wszyscy ocenili jak ocenili….


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:46   #3730
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Odgórnie należy zabronić testowania na zwierzętach na jakimkolwiek etapie produkcji i tyle.
Tyle w temacie. To jest naprawdę tak proste, że witki opadają, że ja mam latać i wyszukiwać list dozwolonych firm, kiedy rozwiązanie jest oczywiste.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:49   #3731
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

A rodzicom się wydaje, że za wcześnie na edukacje seksualną w domu.
Sama "przyłapałam" moją przyjaciółkę na tym, bo jej się wydawało, że to za wczesnie rozmawiać z corką o seksie. A ta z, koleżankami sams porusza się po mieście i robi zakupy w galeriach .
Rodzicpm się wydahe, że jak sami musieli zbierać informacje z Bravo to teraz poczekają do 18-stki, bo to przecież nie dotyczy ich dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-09, 16:49   #3732
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Dobra, zmienię temat na coś co mnie nie powinno już raczej dziwić, a jednak…

Chodzi o fb, sprawa zaginionej ostatnio 11latki, ło matko, jaki tam jest victim blaming w komentarzach, No po prostu masakra…
To jest 11 latka!!!! A gość ma 39 lat… to jest pedofilia.
przykładowe komentarze:

„Co, nie udała się randa?

„Powiem tak jestem rocznik 84 i gdybym rodzicom taki numer wywineła to dostała bym tak po tyłku że bym na niego nie usiadła przez kilka miesiecy i na pewno bym sobie to za pamiętała do końca swoich dni i nigdy taki debilizm by już nie miał miejsca bo wiedziała bym co mnie w domu czeka. I tej smarkuli rodzice też powinni zlac tyłek żeby na niego nie usiadła a nie bezstresowo i bez jakich kolwiek zasad wychowywać no ale jak widać rodzice też głupi jak ta smrkua i oni też powinni ponieść surową karę za nie dopilnoanie z kim ie dziecko spotyka”

„"Córka jest w szoku" 🤣🤣🤣🤣🤣
Myślała że on z nią w planszówki będzie grał?

„Nie wiem co w głowie mają dziewczyny sama poszła nic nikomu nie mówiąc ,ale to rodzice wini są ? Jak zresztą zawsze to jest dziecko gdzie umówiła się i poszła sama”


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, dzięki. Miałam umówioną lobotomię na czwartek, a teraz już nie muszę iść...
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:53   #3733
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 878
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Moja córka ma 11 lat i ona serio nie wie o co kaman w sprawach damsko - męskich. Wie z grubsza i bardziej od strony edukacyjnej, ale tak na serio nie wie co to znaczy uprawiać seks od strony wizualnej i emocjonalnej. Jej koleżanki w większości wiedza jeszcze mniej… jak tu w ogóle posądzać dziecko o jakieś celowe działanie?

Porażka, serio, załamana jestem.
Na jej niekorzyść wyglądała dojrzale na tych zdjęciach, wiec ja wszyscy ocenili jak ocenili….
Abstrahując od tego konkretnego przypadku, gdzie pewnie dziewczynka nie zdaje sobie sprawy co do końca oznacza to, czy tamto, to nawet gdyby taka 11-latka była w jakiś sposób już zdeprawowana przez inne osoby, środowisko życia, to nadal nie jest jej wina - odpowiedzialność jest tylko po stronie osoby dorosłej. Koniec kropka. I o tym trzeba mówić: nieważne, czy dziecko jest ładne, czy brzydkie, grzeczne, czy niegrzeczne. Grooming, przemoc seksualna bezpośrednia, przemoc seksualna online to ZAWSZE wina dorosłego / starszego sprawcy.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:54   #3734
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Moja córka ma 11 lat i ona serio nie wie o co kaman w sprawach damsko - męskich. Wie z grubsza i bardziej od strony edukacyjnej, ale tak na serio nie wie co to znaczy uprawiać seks od strony wizualnej i emocjonalnej. Jej koleżanki w większości wiedza jeszcze mniej…
w to akurat nie uwierze
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:55   #3735
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Abstrahując od tego konkretnego przypadku, gdzie pewnie dziewczynka nie zdaje sobie sprawy co do końca oznacza to, czy tamto, to nawet gdyby taka 11-latka była w jakiś sposób już zdeprawowana przez inne osoby, środowisko życia, to nadal nie jest jej wina - odpowiedzialność jest tylko po stronie osoby dorosłej. Koniec kropka. I o tym trzeba mówić: nieważne, czy dziecko jest ładne, czy brzydkie, grzeczne, czy niegrzeczne. Grooming, przemoc seksualna bezpośrednia, przemoc seksualna online to ZAWSZE wina dorosłego / starszego sprawcy.
Amen, można zakończyć dyskusję.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:56   #3736
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 878
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
A rodzicom się wydaje, że za wcześnie na edukacje seksualną w domu.
Sama "przyłapałam" moją przyjaciółkę na tym, bo jej się wydawało, że to za wczesnie rozmawiać z corką o seksie. A ta z, koleżankami sams porusza się po mieście i robi zakupy w galeriach .
Rodzicpm się wydahe, że jak sami musieli zbierać informacje z Bravo to teraz poczekają do 18-stki, bo to przecież nie dotyczy ich dzieci
Tylko jak czytam jaki tok rozumowania i słownictwo ma wielu dorosłych, to przeraża co oni mogą przekazać swoim dzieciom. Edukacja to i im by się przydała. Jakbyśmy mieli porządną publiczną telewizję to programy dostosowane do wieku różnych odbiorców, nie szokujące niczym, nie epatujące seksem, ale normalnie edukujące o seksie, seksualności, intymności powinny być normą.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:58   #3737
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
A rodzicom się wydaje, że za wcześnie na edukacje seksualną w domu.
Sama "przyłapałam" moją przyjaciółkę na tym, bo jej się wydawało, że to za wczesnie rozmawiać z corką o seksie. A ta z, koleżankami sams porusza się po mieście i robi zakupy w galeriach .
Rodzicpm się wydahe, że jak sami musieli zbierać informacje z Bravo to teraz poczekają do 18-stki, bo to przecież nie dotyczy ich dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak, temat tabu. W moim pokoleniu chociaż było bravo, które dość delikatnie ale dosadnie wprowadzało w takie tematy. Teraz jak dzieciak wpisze seks w wyszukiwarkę to mu mogą oczy pęknąć
Ja z córka rozmawiam o seksie, o różnych zagrożeniach raczej wprost, ale nie chciałabym żeby teraz w jakikolwiek sposób miała się przekonać jak to rzeczywiście wyglada. Do tego wiem jakie treści ogląda w necie, jakich aplikacji używa, co na nich robi, uświadamiam ja, ze internet to nie jest prawdziwe życie, ze Julka 13 l,czy Paweł 12 l to może być Janek 54 l🤦🏻☠♀️
Jednak nadal, to jest dziecko, może ulegac wpływom, zle oceniać sytuacje… No zagotowałam się


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
w to akurat nie uwierze

Tzn uważasz ze moje dziecko gdzieś widziało seks? Jak to wyglada? Ze wie jaka to przyjemność? Co to jest orgazm?

Wie, ze wkładasz penisa do pochwy, jest wytrysk, plemnik się łączy z jajeczkiem i są z tego dzieci.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 16:59   #3738
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
w to akurat nie uwierze
A ja wierzę, bo sama w tym wieku niewiele wiedziałam.

Wiedziałam, jak to działa, jakie są narządy i tak dalej.

Ale w ogóle nie zdawałąm sobie sprawy z intymności całej sytuacji.

(Nawet jeśli ktoś uprawia przygodny seks bez uczuć, to jest to pewna intymna sfera, w którą się kogoś świadomie wpuszcza. Nie mówię, że seks to święty i tylko z miłości, czy po ślubie. Ale jednak dziecko, które nie jest świadome do końca, jak wygląda seksualność poza stroną techniczną, nie jest w stanie postawić granicy.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 17:14   #3739
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość

Tzn uważasz ze moje dziecko gdzieś widziało seks? Jak to wyglada? Ze wie jaka to przyjemność? Co to jest orgazm?

Wie, ze wkładasz penisa do pochwy, jest wytrysk, plemnik się łączy z jajeczkiem i są z tego dzieci.
mysle, ze jestes naiwna jesli uwazasz, ze 11-latka w dzisiejszych czasach nie ogladala porno czy scen erotycznych w filmach i kompletnie nie ogarnia nic poza czysta biologia oraz jesli myslisz, ze wiesz co oglada albo co pokazywaly jej kolezanki i co robi na telefonie bo wiesz jakich uzywa aplikacji albo przegladalas jej historie
ja sama w tym wieku bylam kilkanascie lat temu i rodzice naprawde nie mieli pojecia, a i tak bylam w tyle za kolegami, a co dopiero teraz 10-latki ogladaja na tiktoku
nie chce baitowac, brzmisz jak ogarnieta matka co robi najlepsze co sie da w sprawie uswiadamiania corki, zazdroszcze malej
ale mysle, ze niestety rodzic nie ma takiego wplywu na dziecko w tym wieku i ona wie wiecej niz myslisz albo niz ci mowi, zreszta czemu mialaby ci to mowic
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-09, 17:19   #3740
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
mysle, ze jestes naiwna jesli uwazasz, ze 11-latka w dzisiejszych czasach nie ogladala porno czy scen erotycznych w filmach i kompletnie nie ogarnia nic poza czysta biologia oraz jesli myslisz, ze wiesz co oglada albo co pokazywaly jej kolezanki i co robi na telefonie bo wiesz jakich uzywa aplikacji albo przegladalas jej historie

ja sama w tym wieku bylam kilkanascie lat temu i rodzice naprawde nie mieli pojecia, a i tak bylam w tyle za kolegami, a co dopiero teraz 10-latki ogladaja na tiktoku

nie chce baitowac, brzmisz jak ogarnieta matka co robi najlepsze co sie da w sprawie uswiadamiania corki, zazdroszcze malej

ale mysle, ze niestety rodzic nie ma takiego wplywu na dziecko w tym wieku i ona wie wiecej niz myslisz albo niz ci mowi, zreszta czemu mialaby ci to mowic

Mam 99% pewności ze nie oglądała porno. Jedynie sceny z całowaniem i rozbieraniem, a później leżenie w łóżku. Większość czasu ogląda koło mnie i wiem co ogląda. Ona i większość jej koleżanek jest najarana na genzie, jakieś Julki żugaj, makijaże i stylowy. Ewentualnie jakieś bardziej horrory niż pornosy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 17:28   #3741
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 878
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
mysle, ze jestes naiwna jesli uwazasz, ze 11-latka w dzisiejszych czasach nie ogladala porno czy scen erotycznych w filmach i kompletnie nie ogarnia nic poza czysta biologia oraz jesli myslisz, ze wiesz co oglada albo co pokazywaly jej kolezanki i co robi na telefonie bo wiesz jakich uzywa aplikacji albo przegladalas jej historie
ja sama w tym wieku bylam kilkanascie lat temu i rodzice naprawde nie mieli pojecia, a i tak bylam w tyle za kolegami, a co dopiero teraz 10-latki ogladaja na tiktoku
nie chce baitowac, brzmisz jak ogarnieta matka co robi najlepsze co sie da w sprawie uswiadamiania corki, zazdroszcze malej
ale mysle, ze niestety rodzic nie ma takiego wplywu na dziecko w tym wieku i ona wie wiecej niz myslisz albo niz ci mowi, zreszta czemu mialaby ci to mowic
Tylko co oznacza "oglądanie"? Zerknięcie z ciekawości? Może. Odebranie jakichś treści wysyłanych przez rówieśników i odtworzenie? Może. Niekoniecznie dziecko samo tego szuka. I nie, myślę, że są dzieci które jednak serio serio nie miały styczności z pornografią. Nie róbmy z dzieci worka z napisem "wszyscy, bo takie mamy czasy".

Oglądanie scen erotycznych, czy pornograficznych nadal nie sprawia, że dziecko, czy taki młody nastolatek cokolwiek ogarnia poza "acha, to tak wygląda" (i często towarzyszy temu "fuj" pomieszane z emocjami związanymi z oglądaniem czegoś zakazanego). Emocjonalnie nadal tego nie dźwiga. Ciekawość nie oznacza chęci, gotowości, czy brania odpowiedzialności. Pewnie również to rozumiesz i wiesz, ale wolę to zaakcentować.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 17:40   #3742
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mam 99% pewności ze nie oglądała porno. Jedynie sceny z całowaniem i rozbieraniem, a później leżenie w łóżku. Większość czasu ogląda koło mnie i wiem co ogląda. Ona i większość jej koleżanek jest najarana na genzie, jakieś Julki żugaj, makijaże i stylowy. Ewentualnie jakieś bardziej horrory niż pornosy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no a julka żugaj, natsu, fagata czy inni influencerzy spod znaku team x/ekipa friza i okolice nagrywaja rozne filmiki, nie tylko ootd i mejkap, sa tam rowniez wzmianki o onlyfansie, seksie, pierwszym razie, pocalunkach itd. wpisz sobie i znajdziesz na youtubie mase filmikow, spicy q&a o seksie nagrywane przez mlodych influ, godzinne pogadanki o seksie od strony ‚doswiadczonej starszej kolezanki’ majace setki tysiecy wyswietlen i rozne mini skandale, afery seksualne z takimi julkami idolkami dzieciakow- kto takie filmiki oglada? wlasnie ciekawe dzieciaki stanowia glowna widownie 22-letnich top influ, 8-latki to ogladaja, pewnie, ze nie rozumieja, nie maja dojrzalosci, ale widzialy wiecej niz moze sie wydawac
wiesz co oglada przy tobie, ale nie wiesz co oglada jak jest z kolezankami albo jak sama siedzi na telefonie, przeciez nie bedzie ogladac przy mamie rzeczy, ktorych sie wstydzi albo wie, ze nie oglada sie przy mamie
zeby nie bylo ja nie mowie, ze to pole jej zainteresowan, ale jest po prostu dzieciakiem otoczonym internetem, innymi dzieciakami, na pewno widziala, ktos jej pokazal, nie da sie tego ominac, kiedys jej mignelo i juz widziala
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 17:48   #3743
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Tylko co oznacza "oglądanie"? Zerknięcie z ciekawości? Może. Odebranie jakichś treści wysyłanych przez rówieśników i odtworzenie? Może. Niekoniecznie dziecko samo tego szuka. I nie, myślę, że są dzieci które jednak serio serio nie miały styczności z pornografią. Nie róbmy z dzieci worka z napisem "wszyscy, bo takie mamy czasy".



Oglądanie scen erotycznych, czy pornograficznych nadal nie sprawia, że dziecko, czy taki młody nastolatek cokolwiek ogarnia poza "acha, to tak wygląda" (i często towarzyszy temu "fuj" pomieszane z emocjami związanymi z oglądaniem czegoś zakazanego). Emocjonalnie nadal tego nie dźwiga. Ciekawość nie oznacza chęci, gotowości, czy brania odpowiedzialności. Pewnie również to rozumiesz i wiesz, ale wolę to zaakcentować.

Dokładnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 17:48   #3744
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

ellen, oczywiscie, ze nie i ja sie podpisuje pod tym co napisalas w tym temacie
po prostu odnioslam sie tylko wyrywkowo do fragmentu, ze 11-latka nic nie wie o seksie, nic nie widziala
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 17:51   #3745
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
ellen, oczywiscie, ze nie i ja sie podpisuje pod tym co napisalas w tym temacie
po prostu odnioslam sie tylko wyrywkowo do fragmentu, ze 11-latka nic nie wie o seksie, nic nie widziala
Przecież matka pisała ze corka wie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 19:04   #3746
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A ja wierzę, bo sama w tym wieku niewiele wiedziałam.

Wiedziałam, jak to działa, jakie są narządy i tak dalej.

Ale w ogóle nie zdawałąm sobie sprawy z intymności całej sytuacji.

(Nawet jeśli ktoś uprawia przygodny seks bez uczuć, to jest to pewna intymna sfera, w którą się kogoś świadomie wpuszcza. Nie mówię, że seks to święty i tylko z miłości, czy po ślubie. Ale jednak dziecko, które nie jest świadome do końca, jak wygląda seksualność poza stroną techniczną, nie jest w stanie postawić granicy.)
Ja chociaż wiedziałam o plemnikach i jajeczkach to dopiero w wieku 10 lat dowiedziałam się, że penisa można, a nawet trzeba, włożyć do pochwy. Byłam w szoku, wcześniej chyba myślałam, że to się odbywa jakoś bezprzewodowo.

Jeszcze na momencik wracając do cf to ja nie wybieram takich produktów, bo biorę na siebie odpowiedzialność za cokolwiek. Robię to, bo nie chcę wspierać firm, które robią według mnie rzeczy niepotrzebne czy niewłaściwe. To trochę jak, sorry za mocne porównanie (w żaden sposób nie stawiam tego na jednej szali), ale jak z pedofilią w kościele. Są tacy, co by chcieli chodzić, ale nie chcą wspierać Kościoła, a są tacy, którzy brzydzą się pedofilami w sutannach, ale i tak chodzą, bo uważają, że dając na tacę co niedziela nie przyczyniają się do tego w żaden sposób, że to nie ich problem ani nie ich wina. Nie będę tu oceniać, kto według mnie ma rację, bo jedni i drudzy mają potrzeby, które dla nich mogą być wyżej niż coś, na co nie mają bezpośredniego wpływu. Po prostu dobrze, żeby wszyscy mieli świadomość tego czy tamtego, niech wiedzą jakie są możliwości, a co z tym zrobią to już ich sprawa, niech każdy postępuje ze swoim sumieniem i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 19:25   #3747
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89644056]Przecież matka pisała ze corka wie.[/QUOTE]

zastosowalam hiperbole
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 20:01   #3748
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
zastosowalam hiperbole
nie, obciążyłas wina dziecko.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 20:07   #3749
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89644159]nie, obciążyłas wina dziecko.[/QUOTE]

nie, od poczatku odnosze sie i powatpiewam w to, ze 11-latka nie widziala porno i prawie nic nie wie jak wyglada seks
nie wynika z tego, ze jest na niego gotowa przeciez?
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 20:40   #3750
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
nie, od poczatku odnosze sie i powatpiewam w to, ze 11-latka nie widziala porno i prawie nic nie wie jak wyglada seks
nie wynika z tego, ze jest na niego gotowa przeciez?
Hmmmm gdy ja miałam 11 lat, czyli 20 lat temu, porno w internecie było już dość powszechne, a jakoś po raz pierwszy zobaczyłam je 6 lat później, a i to zupełnym przypadkiem. Myślę, że i teraz są dzieci, które jednak widzą filmy pornograficzne dużo później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.