Wszystko o byciu AU PAIR, part. X - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 14:26   #3721
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Wiecie co... jak tak czytam to wszystko to stwierdzam, ze powinna byc strona, na ktorej au pair wrzucaja recenzje wszystkich host rodzin! Bo tak to oni sa zupelnie bezkarni! Wykorzystuja naiwne dzieczyny a my nawet nie mozemy sie przed tym uchronic!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
Lecz widać można żyć bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 14:36   #3722
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez LiquierroGirl Pokaż wiadomość
Wiecie co... jak tak czytam to wszystko to stwierdzam, ze powinna byc strona, na ktorej au pair wrzucaja recenzje wszystkich host rodzin! Bo tak to oni sa zupelnie bezkarni! Wykorzystuja naiwne dzieczyny a my nawet nie mozemy sie przed tym uchronic!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

owszem mozemy
dopiero Lucy o tym pisala; wystarczy troche asertywnosci.
Wiele rzeczy mozna sprawdzic przed wyjazdem. A na miejscu, trzeba znac swoje prawa i nie dac sie zrobic w balona.
no i niestety wiele problemow wynika z niewiedzy zarowno au pair jak i rodziny, wiele dziewczyn wapda na pomysl wyjazdy, pakuje sie i jedzie. wymaga niewiadomo czego i pozniej narzeka. a wystarczy troche poszperac w internecie.

a jesli chcecie znalezc sprawdzwone rodzinki- czasem dzieczyny sie oglaszaja na forach internetowych, a takze na grupach na fb, wystarczy poszukac
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 14:48   #3723
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
owszem mozemy
dopiero Lucy o tym pisala; wystarczy troche asertywnosci.
Wiele rzeczy mozna sprawdzic przed wyjazdem. A na miejscu, trzeba znac swoje prawa i nie dac sie zrobic w balona.
no i niestety wiele problemow wynika z niewiedzy zarowno au pair jak i rodziny, wiele dziewczyn wapda na pomysl wyjazdy, pakuje sie i jedzie. wymaga niewiadomo czego i pozniej narzeka. a wystarczy troche poszperac w internecie.

a jesli chcecie znalezc sprawdzwone rodzinki- czasem dzieczyny sie oglaszaja na forach internetowych, a takze na grupach na fb, wystarczy poszukac
Oczywiscie, ze wiele rzeczy mozna sprawdzic.... ale chodzi mi tu glownie, ze wiele rodzin roztacza przed dziewczynami jak to bedzie wspaniale a pozniej po przyjezdzie dodaja nowych obowiazkow, obnizaja stawke etc. A to ze ktos zna swoje prawa nie zawsze pomage. Nie wiem czy to tu czy juz nie tu czytalam jak dziewczyny probowaly walczyc o swoje prawa i tylko pogorszyly swoja sytuacje i zostawaly z niczym. A policja rowniez rozkladala rece bo "to bylo slowo przeciwko slowu"..
A gdyby bylo miejsce na takie recenzje to juz nie byloby tak latwo zlej rodzinie zlapac jakas dziewczyne. O to mi chodzi. Internet jest ogromny i przeczytac wszystkie rzeczy na dany temat jest rzecza niemozliwa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
Lecz widać można żyć bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 15:34   #3724
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez LiquierroGirl Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze wiele rzeczy mozna sprawdzic.... ale chodzi mi tu glownie, ze wiele rodzin roztacza przed dziewczynami jak to bedzie wspaniale a pozniej po przyjezdzie dodaja nowych obowiazkow, obnizaja stawke etc. A to ze ktos zna swoje prawa nie zawsze pomage. Nie wiem czy to tu czy juz nie tu czytalam jak dziewczyny probowaly walczyc o swoje prawa i tylko pogorszyly swoja sytuacje i zostawaly z niczym. A policja rowniez rozkladala rece bo "to bylo slowo przeciwko slowu"..
A gdyby bylo miejsce na takie recenzje to juz nie byloby tak latwo zlej rodzinie zlapac jakas dziewczyne. O to mi chodzi. Internet jest ogromny i przeczytac wszystkie rzeczy na dany temat jest rzecza niemozliwa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

hmm cos jak na tych stronach z blablacar np? ze kazdy ma swoj profil i opinie od ludzi z ktorymi " wspolpracowal"?

to w sumie byloby cos... Rodziny wystawiajace au pair referencje i au pair rodzinie... To nieglupi pomysl...
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 15:49   #3725
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
hmm cos jak na tych stronach z blablacar np? ze kazdy ma swoj profil i opinie od ludzi z ktorymi " wspolpracowal"?

to w sumie byloby cos... Rodziny wystawiajace au pair referencje i au pair rodzinie... To nieglupi pomysl...
Dokladnie tak! Az zaluje ze nie potrafie tworzyc stron internetowych! ;p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
Lecz widać można żyć bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 16:16   #3726
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez LiquierroGirl Pokaż wiadomość
Dokladnie tak! Az zaluje ze nie potrafie tworzyc stron internetowych! ;p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

najlepiej, gdyby to mialo jakies powiazanie z najwiekszymi portalami, np.aupair- world, gdyby tam mozna bylo wystawiac rodzinie ocene, napisac krotki list z referencjami... to by bylo mega!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 22:31   #3727
marudzia
Raczkowanie
 
Avatar marudzia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 308
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie APiA.. Czy możecie mi coś powiedzieć o programie extraordinaire. Z tego co wyczytałam, wiem jedynie tyle, że trzeba mieć licencjat lub magisterkę z pedagogiki ze specjalnością oraz że kieszonkowe większe o 50 dolarów a reszta bez zmian. Ale nie wiem jak to wygląda w praktyce. Znacie kogoś kto wybrał ten program?
Zastanawiałam się, czy rodzinki faktycznie wolą kogoś po studiach, bo przecież dużo dziewczyn wyjeżdża właśnie od razu po maturze..
Co o tym myślicie?
__________________
grunt to unikać nadinterpretacji.
nadinterpretacja to zło.
marudzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 16:19   #3728
taylorchristie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 129
GG do taylorchristie
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Do wszystkich zostających dłużej w UK : rodzinki załatwiały wam numer NIN?
taylorchristie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 16:36   #3729
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez taylorchristie Pokaż wiadomość
Do wszystkich zostających dłużej w UK : rodzinki załatwiały wam numer NIN?
Ee.. Ze jak zalatwialy? Nie moze Ci tego ktos zalatwic, moga Ci pomoc dajac potwierdzenie adresu, ale umowic sie na spotkanie i pojsc na nie musisz samodzielnie, nie ma jak inaczej...
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 17:01   #3730
taylorchristie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 129
GG do taylorchristie
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Ee.. Ze jak zalatwialy? Nie moze Ci tego ktos zalatwic, moga Ci pomoc dajac potwierdzenie adresu, ale umowic sie na spotkanie i pojsc na nie musisz samodzielnie, nie ma jak inaczej...
W sensie czy to niezbędne. Mnie słowa o tym nie powiedzieli, wyczytałam teraz w necie dopiero o tym. Wiem, skrajna głupota z mojej strony. Tyle, że te moje 70 funtów to nie wiem czy za mało bo podobno od 102 dopiero to jest, już sama nie wiem, eh. Tak to jest jak coś się głupio odwali.
taylorchristie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 17:08   #3731
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez taylorchristie Pokaż wiadomość
W sensie czy to niezbędne. Mnie słowa o tym nie powiedzieli, wyczytałam teraz w necie dopiero o tym. Wiem, skrajna głupota z mojej strony. Tyle, że te moje 70 funtów to nie wiem czy za mało bo podobno od 102 dopiero to jest, już sama nie wiem, eh. Tak to jest jak coś się głupio odwali.
Eee... Nie czaje o czym Ty mowisz. NIN nie jest niezbedny, potrzebny Ci jest jezeli chcesz sie leczyc a nie masz zadnego innego ubezpieczenia lub jezeli chcesz miec normalna, legalna prace. Nie musisz miec zadnych dochodow zeby miec NIN, ja w chwili spotkania ich nie mialam - bylam w trakcie tygodnia probnego w pracy.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 17:56   #3732
taylorchristie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 129
GG do taylorchristie
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Eee... Nie czaje o czym Ty mowisz. NIN nie jest niezbedny, potrzebny Ci jest jezeli chcesz sie leczyc a nie masz zadnego innego ubezpieczenia lub jezeli chcesz miec normalna, legalna prace. Nie musisz miec zadnych dochodow zeby miec NIN, ja w chwili spotkania ich nie mialam - bylam w trakcie tygodnia probnego w pracy.
Właśnie mówię w przypadku ewentualnej pozniejszej chęci rozliczania się (pozostania w UK) z urzędem podatkowym, bo podobno naliczają wysokie kary pozniej. Sama się już dzisiaj pogubiłam w tym-,-
taylorchristie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 18:11   #3733
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez taylorchristie Pokaż wiadomość
Właśnie mówię w przypadku ewentualnej pozniejszej chęci rozliczania się (pozostania w UK) z urzędem podatkowym, bo podobno naliczają wysokie kary pozniej. Sama się już dzisiaj pogubiłam w tym-,-
Bycie Au Pair to nie jest praca, kieszonkowe to nie wyplata, urzad skarbowy nie ma nic do tego.
Jeszcze raz - za co naliczaja kary? Za brak posiadania NINu? Za posiadanie go przy za niskich dochodach? Dokladniej prosze.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 00:04   #3734
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
owszem mozemy
dopiero Lucy o tym pisala; wystarczy troche asertywnosci.
Wiele rzeczy mozna sprawdzic przed wyjazdem. A na miejscu, trzeba znac swoje prawa i nie dac sie zrobic w balona.
no i niestety wiele problemow wynika z niewiedzy zarowno au pair jak i rodziny, wiele dziewczyn wapda na pomysl wyjazdy, pakuje sie i jedzie. wymaga niewiadomo czego i pozniej narzeka. a wystarczy troche poszperac w internecie.

a jesli chcecie znalezc sprawdzwone rodzinki- czasem dzieczyny sie oglaszaja na forach internetowych, a takze na grupach na fb, wystarczy poszukac
To też zależy od osoby i sytuacji. Bo moja rodzinka stwierdziła że 'jeżeli nie czuję się na siłach żeby u nich zostać mam prawo wrócić i oni to uszanują bo mają 60 innych ofert z których mogą wybierać' tyle że tak jak pisałam wcześniej za późno zaczęłam szukać nowej i tak wyszło że u nich zostałam. Gdybym miała możliwość już dawno bym u nich nie siedziała, bo zdaje sobie sprawę że to co robią jest wbrew całemu programowi itp. Przynajmniej będę miała doświadczenie żeby wybrać rodzinę w przyszłym roku
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 17:53   #3735
radzia90
Raczkowanie
 
Avatar radzia90
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: LuxVille
Wiadomości: 34
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cześć wszystkim! Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek i jako że od początku lipca jestem au pair, chciałam się przywitać

Jestem obecnie na Lazurowym Wybrzeżu, niedaleko Cannes. Rodzinka francuska, na co dzień mieszkająca w Londynie - dwie dziewczynki 8 i 10 lat. Jak na razie nie narzekam Jestem tutaj do końca sierpnia, na część września wracam do Polski, ale nie zostanę tam długo, bo potem wybieram się do Luksemburga na rok, też jako au pair
__________________
Summer Au Pair 2014 - Francja

Au Pair 2014/2015 - Luksemburg

Mój blog au pair!
radzia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 10:09   #3736
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez radzia90 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek i jako że od początku lipca jestem au pair, chciałam się przywitać



Jestem obecnie na Lazurowym Wybrzeżu, niedaleko Cannes. Rodzinka francuska, na co dzień mieszkająca w Londynie - dwie dziewczynki 8 i 10 lat. Jak na razie nie narzekam Jestem tutaj do końca sierpnia, na część września wracam do Polski, ale nie zostanę tam długo, bo potem wybieram się do Luksemburga na rok, też jako au pair

siema!!
Duze dosc dzieci, opowiedz cos o swoich obowiazkach zwlaszcza teraz, latem. Bo takie dzieciaki nie potrzebuja juz, zeby je na spacer zabierac, czy zeby sie z nimi bawic w piaskownicy. Jak wyglada Twoj dzien?

w domu mowicie po angielsku czy francusku?

Fajna okolica)

I powiedz cos o rodzince z Luksemburga...
Nie masz moze ochoty popisac bloga? Wydaje mi sie, ze interesujace bylyby Twoje posty...
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 10:49   #3737
radzia90
Raczkowanie
 
Avatar radzia90
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: LuxVille
Wiadomości: 34
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Do moich obowiązków należy m.in. przygotowanie dzieci na zajęcia (jazda konna, tennis), przygotowanie im śniadania. Zazwyczaj kiedy dziewczynki są na zajęciach, to mam jakieś 4-5 godzin wolnego i mogę wybrać się na zakupy albo do wioski. Posiłki dla dzieci gotuje hostka, ja czasami pomagam. Każdego dnia czytamy z 8-latką książkę po angielsku, muszę potem zadawać jej pytania na zrozumienie. Ogólnie to pomagam dziewczynkom (częściej młodszej) w zadaniach domowych, ponieważ miały spore różnice między szkołą francuską a angielską i niestety muszą pracować także w wakacje. Zajmujemy się głównie matematyką i językiem angielskim. Oprócz tego to zajmuję się praniem rzeczy dziewczynek oraz prasowaniem. Dochodzi do tego sprzątnięcie stołu po posiłkach, oraz posprzątanie pokoju dziewczynek i naszej łazienki. Dostaję 120 euro tygodniowo.

W domu rozmawiam ze wszystkimi po angielsku, ponieważ hości kładą duży nacisk na to, żeby dziewczynki miały cały czas kontakt z językiem angielskim. Oni czasami między sobą rozmawiają po francusku, ale ja całkiem sporo rozumiem

A jeśli chodzi o rodzinkę z Luksemburga, to mają dwójkę dzieci chłopca (4l) i dziewczynkę (2l), a trzecie w drodze. Ta rodzina to Anglicy mieszkający w Luksemburgu, znalazłam ich, a właściwie to oni znaleźli mnie na apw. Rozmawiałam już z nimi wiele razy na Skypie, jesteśmy już na etapie załatwiania wszystkich formalności. Oferują mi 480 euro kieszonkowego miesięcznie, opłacają kurs języka francuskiego i ubezpieczenie.

A bloga już mam, na razie tylko 2 posty się tam pojawiły, ale myślę, że niedługo nabiorę rozpędu i będę pisać więcej!
__________________
Summer Au Pair 2014 - Francja

Au Pair 2014/2015 - Luksemburg

Mój blog au pair!
radzia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:12   #3738
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez radzia90 Pokaż wiadomość
Do moich obowiązków należy m.in. przygotowanie dzieci na zajęcia (jazda konna, tennis), przygotowanie im śniadania. Zazwyczaj kiedy dziewczynki są na zajęciach, to mam jakieś 4-5 godzin wolnego i mogę wybrać się na zakupy albo do wioski. Posiłki dla dzieci gotuje hostka, ja czasami pomagam. Każdego dnia czytamy z 8-latką książkę po angielsku, muszę potem zadawać jej pytania na zrozumienie. Ogólnie to pomagam dziewczynkom (częściej młodszej) w zadaniach domowych, ponieważ miały spore różnice między szkołą francuską a angielską i niestety muszą pracować także w wakacje. Zajmujemy się głównie matematyką i językiem angielskim. Oprócz tego to zajmuję się praniem rzeczy dziewczynek oraz prasowaniem. Dochodzi do tego sprzątnięcie stołu po posiłkach, oraz posprzątanie pokoju dziewczynek i naszej łazienki. Dostaję 120 euro tygodniowo.

W domu rozmawiam ze wszystkimi po angielsku, ponieważ hości kładą duży nacisk na to, żeby dziewczynki miały cały czas kontakt z językiem angielskim. Oni czasami między sobą rozmawiają po francusku, ale ja całkiem sporo rozumiem

A jeśli chodzi o rodzinkę z Luksemburga, to mają dwójkę dzieci chłopca (4l) i dziewczynkę (2l), a trzecie w drodze. Ta rodzina to Anglicy mieszkający w Luksemburgu, znalazłam ich, a właściwie to oni znaleźli mnie na apw. Rozmawiałam już z nimi wiele razy na Skypie, jesteśmy już na etapie załatwiania wszystkich formalności. Oferują mi 480 euro kieszonkowego miesięcznie, opłacają kurs języka francuskiego i ubezpieczenie.

A bloga już mam, na razie tylko 2 posty się tam pojawiły, ale myślę, że niedługo nabiorę rozpędu i będę pisać więcej!
wow zazdroszczę !
a jeśli chodzi o moją rodzinkę... za pierwszy tydzień dali mi 150e, za drugi 140e za trzeci 120e i hostka mówiła, że 10e mi doda, ale jeszcze nie dodała... nie wiem co myśleć... bardzo ich lubię, ale dużo pracuje, nie mam prawie wogóle czasu dla siebie na tygodniu... teraz dziewczynki są na na Campie w tym tyg parę godzin w dzień i jak dzidziuś śpi to mogę odsapnąć trochę... no ale... jestem wykończona i czasami chcę stąd uciec
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 22:53   #3739
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
wow zazdroszczę !
a jeśli chodzi o moją rodzinkę... za pierwszy tydzień dali mi 150e, za drugi 140e za trzeci 120e i hostka mówiła, że 10e mi doda, ale jeszcze nie dodała... nie wiem co myśleć... bardzo ich lubię, ale dużo pracuje, nie mam prawie wogóle czasu dla siebie na tygodniu... teraz dziewczynki są na na Campie w tym tyg parę godzin w dzień i jak dzidziuś śpi to mogę odsapnąć trochę... no ale... jestem wykończona i czasami chcę stąd uciec
Mam dokładnie tak samo jeśli chodzi o obowiązki.
A ile jeszcze tam zostajesz?
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-01, 03:13   #3740
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Dziewczyny, dobry pomysl na usypianie dzieci

https://www.youtube.com/watch?v=We_Mx8Kw16g
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 10:11   #3741
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Dziewczyny jak to w koncu jest z tym ubezpieczeniem.... kolejna rodzina mi mowi, ze wystarczy zebym sie zarejestrowala u lekarza i tyle. Bo niby jestesmy w UE dlatego mam zapewnione ubezpieczenie, ale przeciez w momencie zakonczenia studiow i zwrotu legitymacji juz mnie ubezpieczenie nie obejmuje... a przynajmniej tak mi sie wydawalo, ale teraz to juz sama sie zgubilam...
Poza tym mowilyscie ze to rodziny wykupuja ubezpieczenie jesli sie zostaje na dluzszy okres czasu..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
Lecz widać można żyć bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 11:12   #3742
Avarielle
Raczkowanie
 
Avatar Avarielle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 136
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Podobno wystarczy mniec potwiedzenie zamieszkania na terenie uk tj. List z banku itp. I normalnie Cie lekarz tu przyjmie, prawda czy nie - nie wiem nie sprawdzalam.


Dziewczyny a ja mam pytanie odnosnie referencji juz po skonczeniu kontraktu w jakiej formie oni wam to wypisuja? Listu? Nie wiem moze glupie pytanie, no ale to moj pierwszy raz, ja tez jestem ich pierwsza au pair, a poza tym jechalam z agencji wiec mi referencje na wystawiali zgodnie z pytniami na karcie. No i jezeli juz Wam wystawiaja co zazwyczaj pisza, jak to ogolnie wyglada?
__________________
03-10.2014 Berkshire,UK
07-09.2015 Devon, UK
06-10.2017 East Sussex, UK
03.2018-10.2018 Connecticut, USA
11.2018-03.2020 Viginia, USA
2014-2018GP
Avarielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 11:19   #3743
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Dziewczyny, w końcu znalazłam rodzinkę Witaj Francjo
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 11:55   #3744
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Potwierdzenie zamieszkania? W sensie... zameldowanie? Nie ogarniam tego! :-D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
Lecz widać można żyć bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 12:17   #3745
Avarielle
Raczkowanie
 
Avatar Avarielle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 136
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cos jakby, ale najlepiej miec to z banku, a jezeli chcesz zalozyc konto w banku to musisz tez okazac ze gdzies pracujesz i mieszkasz czyli najlepiej robic to z hostami. Kazda sprawe jaka chcesz zalatwic pt. Wyrobienie czegos, zalatwienie czegos tu, to musisz okazac papier ze mieszkasz na terenie uk i w papierach ktore sa wymieniane w celu udowodnienia tego jest papier z banku, czy papiery z rozliczenia podatku...
__________________
03-10.2014 Berkshire,UK
07-09.2015 Devon, UK
06-10.2017 East Sussex, UK
03.2018-10.2018 Connecticut, USA
11.2018-03.2020 Viginia, USA
2014-2018GP
Avarielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 12:32   #3746
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

No ale na dobra sprawe kazdy moze potwierdzic ze u niego mieszkam... a skoro pracuje jako au pair to podatku nie odprowadzam bo nie zarabiam wystarczajaco.. przedziwne to.. poza tym zeby miec ubrzpieczenie to potrzebuje konto w banku... a jesli nie mam zamiaru trzymac tam pieniedzy to bede musiala placic za utrzymuwanie konta.. zgubilam sie kompletnie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
Lecz widać można żyć bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 12:32   #3747
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez LiquierroGirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to w koncu jest z tym ubezpieczeniem.... kolejna rodzina mi mowi, ze wystarczy zebym sie zarejestrowala u lekarza i tyle. Bo niby jestesmy w UE dlatego mam zapewnione ubezpieczenie, ale przeciez w momencie zakonczenia studiow i zwrotu legitymacji juz mnie ubezpieczenie nie obejmuje... a przynajmniej tak mi sie wydawalo, ale teraz to juz sama sie zgubilam...
Poza tym mowilyscie ze to rodziny wykupuja ubezpieczenie jesli sie zostaje na dluzszy okres czasu..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a o jakim kraju mowa??
Generalnie jak konczysz studia to...nie masz ubezpieczenia..


Cytat:
Napisane przez Avarielle Pokaż wiadomość
Podobno wystarczy mniec potwiedzenie zamieszkania na terenie uk tj. List z banku itp. I normalnie Cie lekarz tu przyjmie, prawda czy nie - nie wiem nie sprawdzalam.


Dziewczyny a ja mam pytanie odnosnie referencji juz po skonczeniu kontraktu w jakiej formie oni wam to wypisuja? Listu? Nie wiem moze glupie pytanie, no ale to moj pierwszy raz, ja tez jestem ich pierwsza au pair, a poza tym jechalam z agencji wiec mi referencje na wystawiali zgodnie z pytniami na karcie. No i jezeli juz Wam wystawiaja co zazwyczaj pisza, jak to ogolnie wyglada?

Referencje maja forme jakby listu.
Wyglada to mniej wiecej tak:
Pani Anna Kowalska urodzona....pracowala u nas w takim okresie bla bla...

a pozniej pracodawca zazwyczaj opisuje zakres Twoich obowiazkow, a pozniej swoja opinie, ze np dobrze wypelnialas swone obowiazki, nie spoznialas sie, bylas kreatywna w zabawach z dziecmi itd. itd.
na koniec moze powiedziec, ze polecilby Cie innemu pracodawcy bla bla.

data, miejsce podpis.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w końcu znalazłam rodzinkę Witaj Francjo

francja! Fajnie! gdzie konktetnie?
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 12:38   #3748
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
a o jakim kraju mowa??
Generalnie jak konczysz studia to...nie masz ubezpieczenia..
No tez wlasnie tez mi sie tak wydaje, ze po studiach to juz ci sie konczy ubezpieczenie...
Mialam na mysli akurat Anglie, ale chyba wszedzie na terenie UE powinno byc z tym tak samo??

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
Lecz widać można żyć bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 12:42   #3749
Avarielle
Raczkowanie
 
Avatar Avarielle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 136
Ja tego tez nie ogarniam tu na nic mi konto jak przesiedzialam 5 bez tutaj, a na ostatnie 2 noe wiem po vo, ale ubezpieczenie mi sie moje skonczylo - wykupilam swoje w warcie, ale pobyt mi sie wydluzyl. Poza tym moglabym uzyskac kilka udogodnien jezeli bym sobie zrobila konto w banku - tu gdzie mieszkam mamy jakas karte dla miejscowych w ktore wliczaja sie ulgi i darmowe zwiedzanie niektorych obiektow. Jednak jestem chyba za leniwa na ta cala papierologie i ciaganoe hostow po bankach itp. Zwlaszcza ze to ostatnie 2 miesiace, zamowilam ta cala nieszczesna karte euro 26, nic bo nic ale zawsze cos. Ja mam takie szcescie w tym uk ze lepiej na ulice nie.wychodz a kolejnych 200 zl nie chce mi sie placic za indywidualne. Dziwia mnie dziewczyny co wgl nie maja ubezpieczenia i jada....
__________________
03-10.2014 Berkshire,UK
07-09.2015 Devon, UK
06-10.2017 East Sussex, UK
03.2018-10.2018 Connecticut, USA
11.2018-03.2020 Viginia, USA
2014-2018GP
Avarielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 12:44   #3750
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

No ja nie mam ubezpieczenia juz i myslalam ze rodzina to zapewni ale widze ze sami oni tego nie ogarniaja

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
Lecz widać można żyć bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-21 14:36:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.