Nasze książkowe grzechy cz VI - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-10-26, 13:22   #3721
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Nie czytam poradników ale ta ksiązka mnie zaciekawiła
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg magia-zyczliwosci.jpg (33,1 KB, 35 załadowań)
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-26, 13:31   #3722
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Pewnie, że może, ale też nie musi być aż tak aktualne "z dzisiaj". Nie robisz sobie zdjęć np. z wakacji?
Nie bo nigdzie nie jeżdżę.. siedzie w domu to co mam robić?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-26, 15:41   #3723
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 888
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Poszalałam na promocjach

Lukardis piękny stos.


Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Mhm... uświadomiłam sobie, że chyba przy żadnej książce nie zdarzyło mi się płakać. Natomiast przy filmach wielokrotnie. Ciekawe w sumie dlaczego tak.

Może obraz bardziej na Ciebie działa niż sam opis.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-26, 16:36   #3724
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Ja dziś zamówiłam kilka rzeczy w księgarni dla dzieciaków, a dla mnie 3 książki
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-26, 16:50   #3725
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Jakie książki kupiłaś?

Słabo mi ostatnio idzie czytanie Skończyłam "Middlesex" i pomimo że to dobra książka, to mnie nie porwała. Brakuje mi jakichś historii w pełni wpasowujących się w mój gust.
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-26, 17:03   #3726
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Naomi, tradycyjnie zdradzę dopiero jak dojdą Ale... jeden kryminał, jedna do pośmiania się i jedna taka życiowa/do przemyśleń. Taki mix
__________________
We all find time to do what we really want to do...

Edytowane przez gosia261282
Czas edycji: 2018-10-26 o 17:24
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-27, 11:43   #3727
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
U mnie niektóre już z 5 lat czekają
Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
U mnie niestety też, ale systematycznie staram się z nimi żegnać
Gust jednak się zmienia i nie wszystko z moich półek chcę nadal przeczytać..
Mam tak samo Choć u mnie może i nie z gustem problem, ale czasem po prostu kupuję jakieś książki i przeglądam dodatkowo co jest w promocji (albo same mi się wyświetlają ) i w zamówieniu ląduje drugie tyle, co planowałam, bo wyglądają ciekawie A jak przychodzą, to okazuje się, że wcale takie ciekawe nie są albo po prostu nie mam tyle czasu. Czytam około 30 ksiażek w rokum a potrafię w jednym zamówieniu wziąć 20 Choć standardowo zamawiam około 10. Do tego czasem coś kupię stacjonarnie i robi się niezły zapas. Wiem, że mam z tym problem i staram się kupować mniej, ale różnie to bywa
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-27, 21:15   #3728
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Hej! Wczoraj w Biedronce wpadła mi ręce książka Wiktora Krajewskiego "Pocztówki z powstania". Jest ciekawie wydana - zarówno okładka, jak i wnętrze są bardzo interesujące.

Dzisiaj skończyłam czytać "Ogród Letni", który jest ostatnim tomem opowiadającym o losach Tatiany i Aleksandra. Zaspokoiłam swoją ciekawość, ale nie wiem czy trzeci tom był potrzebny - przede wszystkim nie mogłam poznać głównych bohaterów. Narzekałam na zbyt długie opisy seksu w "Jeźdźcu Miedzianym"? Cofam to! W ostatnim tomie jest ich tyle co rodzynek w moim wielkanocnym serniku.
Książkę czyta się szybko, lubiłam pojawiające się w niej opisy z przeszłości, ale uważam, że jako całość "Ogród Letni" jest po prostu przegadany, rozwleczony na ponad 800 stron do granic możliwości. Zważając na dość szczegółowy epilog w "Tatianie i Aleksandrze" nie jestem do końca przekonana czy napisanie ich dalszej historii miało sens. Chcąc zapamiętać głównych bohaterów takimi jakimi byli nie powinnam sięgać po "Ogród Letni". Po prostu. 😊

Mimo wszystko czuję kaca książkowego - zawsze czytam do bólu wszystkie części, w mniejszym lub większym stopniu przywiązuję się do bohaterów i chcę wiedzieć cóż ciekawego wymyślił dla nich autor. 😊

Nie wiem czy tak macie, ale często nabieram ochoty na odwiedzenie miejsc w których toczyła się akcja - po tej lekturze chciałabym kiedyś pojechać do Rosji, a po pięknych opisach Stanów w Ameryce w "Ogrodzie Letnim" chciałabym wybrać się w daleką podróż w tamte miejsca.

Trochę się rozpisałam, ale mam przeczucie, że przez najbliższe dwa tygodnie nie przeczytam nic nowego ze względu na zobowiązania zawodowe. W każdym razie po kilku miesiącach skąpego czytania, nareszcie przypomnialam sobie jak to jest usiąść z książką "na chwilę" i zapomnieć pójść spać. 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 10:14   #3729
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 888
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Jakie książki kupiłaś?

Słabo mi ostatnio idzie czytanie Skończyłam "Middlesex" i pomimo że to dobra książka, to mnie nie porwała. Brakuje mi jakichś historii w pełni wpasowujących się w mój gust.
mam to samo.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Naomi, tradycyjnie zdradzę dopiero jak dojdą Ale... jeden kryminał, jedna do pośmiania się i jedna taka życiowa/do przemyśleń. Taki mix
Zapowiada się fajny miks jestem ciekawa co wybrałaś.

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Nie wiem czy tak macie, ale często nabieram ochoty na odwiedzenie miejsc w których toczyła się akcja - po tej lekturze chciałabym kiedyś pojechać do Rosji, a po pięknych opisach Stanów w Ameryce w "Ogrodzie Letnim" chciałabym wybrać się w daleką podróż w tamte miejsca.
ja tak mam.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 11:52   #3730
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Nie wiem czy tak macie, ale często nabieram ochoty na odwiedzenie miejsc w których toczyła się akcja
Czasem tak - o ile autor jakoś sensownie opisze miejsce akcji Ja dzisiaj poranek spędziłam przy kawie i książce, brakowało mi tego
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 13:10   #3731
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Hej dziewczyny, śnieg u mnie dziś pada normalnie zima nadchodzi. Mam nadzieję, że jednak jesień potrwa trochę dłużej Jestem zaczytana. Znów mam wenę na maxa.

Skończyłam "Teatr pod białym latawcem" dość prosta historia. Ale jak to u Ilony Gołębiewskiej jest polsko, sielsko, wzruszająco. Dobrze, lekko i przyjemnie mi się czytało, chociaż bez większego wow. Ale fabuła ciekawa. No i ta przepiękna okładka.

Za mną też reportaż. Trudny reportaż "Żeby umarło przede mną" - Jacek Hołub. Wypowiedzi pięciu kobiet, matek bardzo chorych, niepełnosprawnych dzieci. Czytając o ich cierpieniu, bólu, rozpaczy i bezsilności - człowiek zastanawia się ile tych nieszczęść może spaść na jednego człowieka? Daje do myślenia, uwrażliwia.

Już prawie kończę "Znalazłam swoje plemię". Opowieść żony, matki pięciorga dzieci, która pięknym poetyckim wręcz stylem opowiada o chorobie męża, o życiu, codzienności i przede wszystkim o tym jak sobie z tym wszystkim radzi. Wzrusza bardzo...
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48590...m-swoje-plemie687902-352x500.jpeg
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf


Edytowane przez magnolia79
Czas edycji: 2018-10-28 o 14:53
magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-28, 13:43   #3732
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, śnieg u mnie dziś pada normalnie zima nadchodzi.
Gdzie ty mieszkasz? U mnie może dzisiaj pochmurnie, ale koło 10 stopni, a na wtorek zapowiadają 20, tak, dwadzieścia, stopni.

Co by mi smutno nie było na odwyku zakupowo-książkowym, to zamówiłam kilka książek dla rodziny i znajomych pod choinkę. Lekkie lektury, kryminały i poradniki, bo raczej na co dzień książek nie czytają.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 13:47   #3733
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Olka, dolnośląskie. Pewnie jutro nie będzie znaku, bo to taki mokry śnieg z deszczem, ale trochę biało się zrobiło
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf


Edytowane przez magnolia79
Czas edycji: 2018-10-28 o 13:53
magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 13:51   #3734
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Dziewczyny, a słyszałyście o książce "Nocny pociąg do Lizbony"? Podobno świetna książka. Zaczęłam czytać, ale za mną dopiero kilka stron...
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48599...iag-do-lizbony684645-352x500.jpeg
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 13:54   #3735
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

U mnie dziś całkiem jesiennie, trochę kropi, wyszłam z domu w marynarce. 😊

Magnolia, jesteś dla mnie jesienna panią 😊 Czuję od Ciebie jesienne ciepło, wyobrażam sobie jak idziesz parkiem, a każdy Twój krok unosi złote liście w górę 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 14:12   #3736
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 888
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Mag u mnie dzisiaj leje ☔🙄 cały dzień, jest ciemno, szaro-buro, takie brzydkie oblicze jesieni.
Ale na jutro wg prognozy ma być u mnie 20 C ☀️😁 i tylko słońce - oby to się sprawdziło
Podobno czeka nas jeszcze trochę ciepłej, słonecznej jesieni 🍁🍂 cały tydzień ma być ładny - zobaczymy.

Daj znać jak "Nocny pociąg do Lizbony".
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 14:13   #3737
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
U mnie dziś całkiem jesiennie, trochę kropi, wyszłam z domu w marynarce.

Magnolia, jesteś dla mnie jesienna panią Czuję od Ciebie jesienne ciepło, wyobrażam sobie jak idziesz parkiem, a każdy Twój krok unosi złote liście w górę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję jak to poetycko zabrzmiało... Oj lubię jesień, bardzo jeśli tylko nie wieje i nie leje, bierzemy psa i idziemy na długi spacer, później kawka na świeżym powietrzu. Gdzie znajdę liścia, kasztana, żołędzia tam zaraz robię zdjęcia
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 14:22   #3738
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Mag, nasza Pani Jesień
U mnie w czytaniu "Życie, instrukcja obsługi". Ciekawi mnie, ale wymaga skupienia ta książka, a szarańcze mają tydzień wolny od szkoły, to mniej mam czasu. Ale może będę ją sobie przeplatać czymś lżejszym, przy czym nie przeszkadz mi codzienny harmider
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 14:52   #3739
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Dziękuję jak to poetycko zabrzmiało... Oj lubię jesień, bardzo jeśli tylko nie wieje i nie leje, bierzemy psa i idziemy na długi spacer, później kawka na świeżym powietrzu. Gdzie znajdę liścia, kasztana, żołędzia tam zaraz robię zdjęcia
Ja lubię tylko wczesna jesień, choć najtrudniejsze jest dla mnie przemijające lato. Uwielbiam wiosnę, coraz dłuższe dni, ciepłe wieczory, późne zachody słońca. Budzę się do życia wraz z roślinnością

Nie uwierzycie - pokłóciłam się z mężem o czytanie książek. Fakt, poświęciłam cały swój wolny czas na czytanie, ale to nie dzieje się zbyt często.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-28, 17:27   #3740
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Ja lubię tylko wczesna jesień, choć najtrudniejsze jest dla mnie przemijające lato. Uwielbiam wiosnę, coraz dłuższe dni, ciepłe wieczory, późne zachody słońca. Budzę się do życia wraz z roślinnością

Nie uwierzycie - pokłóciłam się z mężem o czytanie książek. Fakt, poświęciłam cały swój wolny czas na czytanie, ale to nie dzieje się zbyt często.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale czemu? Że nie poświęcasz mu czasu, tylko na czytanie?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 17:28   #3741
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Doszły mi trzy nowe półki na książki. 20181028_170609.jpeg20181028_170937.jpeg
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 18:09   #3742
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ale czemu? Że nie poświęcasz mu czasu, tylko na czytanie?
Twierdzi, że nie ma ze mną kontaktu, bo siedzę zaczytana. Dziwne, że nie przeszkadza mu, że potrafiłam cały wieczór gapić się w telewizor
E tam, podejrzewam, że chodzi tu o męskie fochy i tyle.

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Pokażę Wam, co kupiłam ostatnio:





Kupię każdą książkę Joanny Jax, mimo że nie każda jest doskonała, ale mam do tej pani wyjątkowy sentyment, bo to od jej powieści zaczęłam lawinowo czytać wszystkie książki nawiązujące do wojennych wydarzeń. Tempo ma zawrotne, bo regularne wydaje książkę za książką, mam nadzieję, że nie zostanie okrzyknięta drugim Mrozem.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 18:20   #3743
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Doszły mi trzy nowe półki na książki. Załącznik 7645433Załącznik 7645434
Ale super te półki!
Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Twierdzi, że nie ma ze mną kontaktu, bo siedzę zaczytana. Dziwne, że nie przeszkadza mu, że potrafiłam cały wieczór gapić się w telewizor
E tam, podejrzewam, że chodzi tu o męskie fochy i tyle.

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Pokażę Wam, co kupiłam ostatnio:





Kupię każdą książkę Joanny Jax, mimo że nie każda jest doskonała, ale mam do tej pani wyjątkowy sentyment, bo to od jej powieści zaczęłam lawinowo czytać wszystkie książki nawiązujące do wojennych wydarzeń. Tempo ma zawrotne, bo regularne wydaje książkę za książką, mam nadzieję, że nie zostanie okrzyknięta drugim Mrozem.
Gratuluję nabytków Nie lubię takich autorów, którzy tak szybko piszą, np. kilka książek w roku, bo często te książki są niedopracowane ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 18:23   #3744
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
Ale super te półki! Gratuluję nabytków Nie lubię takich autorów, którzy tak szybko piszą, np. kilka książek w roku, bo często te książki są niedopracowane ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się z Tobą. Pierwsze trzy książki tej autorki były bardzo dopracowane, czasem musiałam się mocno wysilić żeby połączyć niektóre fakty. Za to w kolejnej serii zaobserwowałam, że jest dużo przemyśleń, takiego książkowego gadulstwa rozwleczonego na kilka stron.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 18:23   #3745
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Pocztówki z Poznania to coś ala listy?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 18:31   #3746
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Pocztówki z Poznania to coś ala listy?
Wiesz co, widzę, że są to wspomnienia opisane w krótkich rozdziałach + co kilkanaście stron są załączone zdjęcia.


__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 18:43   #3747
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Wiesz co, widzę, że są to wspomnienia opisane w krótkich rozdziałach + co kilkanaście stron są załączone zdjęcia.

Lubię taką literaturę W domu mam
Tajemnica Sekretarzyka, Błękitny Mundur, Poszli bo tak chcieli i czekam na A u nas Powstanie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 18:48   #3748
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Lubię taką literaturę W domu mam
Tajemnica Sekretarzyka, Błękitny Mundur, Poszli bo tak chcieli i czekam na A u nas Powstanie
Ja też! Często myślę, że urodziłam się w niewłaściwym czasie, a z drugiej strony nie doceniam tego co mam - nie ma wojny, mogłam i nadal mogę zdobywać wiedzę, mam nieograniczony dostęp do jedzenia, są ze mną moi bliscy.
Często miewam sny po których budzę się zlana potem i długo jestem bardzo niespokojna. Śni mi się wojna, że siedzę gdzieś w okopach, że rodzice i siostry nie żyją, że nie wiem co się dzieje z moim mężem. Raz we śnie przebiegło mi całe życie przed oczami, bo żołnierz mierzył do mnie z karabinu.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 19:04   #3749
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Ja też! Często myślę, że urodziłam się w niewłaściwym czasie, a z drugiej strony nie doceniam tego co mam - nie ma wojny, mogłam i nadal mogę zdobywać wiedzę, mam nieograniczony dostęp do jedzenia, są ze mną moi bliscy.
Często miewam sny po których budzę się zlana potem i długo jestem bardzo niespokojna. Śni mi się wojna, że siedzę gdzieś w okopach, że rodzice i siostry nie żyją, że nie wiem co się dzieje z moim mężem. Raz we śnie przebiegło mi całe życie przed oczami, bo żołnierz mierzył do mnie z karabinu.
Chyba doceniasz to co masz


Ja od kiedy pamiętam lubiłam tego typu filmy... jak oglądałam to podobało mi się to jak żyli wtedy ludzie.. nie chodzi mi o aspekt wojny ale to jak kobiety chodziły ubrane (tak kobieco, te fryzury, ubrania) ludzie żyli ze sobą jakby w zgodzie, konie z dorożkami..... no i ten klimat.... wiesz o co mi chodzi? I w ogóle.... mam wrażenie ze bardziej bym tam pasowąła... z drugiej strony chyba bym spasowała gdybym miała być az tak odważna, walczyć, poświęcić życie.... jestem patriotką ale to chyba by mnie przerosło...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 19:07   #3750
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Kalinolistek, gratuluję zakupów
Nie znam tej autorki, ale słyszałam o niej. Muszę kiedyś po coś sięgnąć.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 20:17:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.