Wakacyjne Mamy 2012 - część II - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-04, 22:13   #3751
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Wagą się nie przejmuj. Myślę, że w tym wypadku powinnaś zaufać hv

Po oliwkowaniu nie myłam główki - w poradnikach piszą, że powinno się myć, ale po wieczornym kąpaniu brałam małą do cyca i nie chciałam wyczesywać główki. Główkę oliwkowałam w ciągu dnia i po jakiejś chwili wyczesywałam szczoteczką - delikatnie końcówką, w dobrym świetle. Ładnie było widać wyczesywane kawałeczki naskórka.

Super, że Dorotka dzieli się zabawkami.
Dziękuję bardzo za odpowiedź

Marysia zamiast spać to do mnie gada i ciągnie mnie za włosy
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 22:14   #3752
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, u nas lepiej. Niestety moja laktacja wciąż nie jest taka jak być powinna, więc ratuję się systemem SNS. W ciągu doby kilka karmień odbywa sie z samej piersi (bez kapturków ) i około 4 za pomocą SNS - dziś na przykład dwa razy podałam jej odciągnięty pokarm (2 x 100 ml) i dwa razy Hippa. Świetne jest to, ze nawet jak podaję Hippa to dziecko ssie pierś - wyjada z niej co tam jest a i samo ssanie pobudza laktację. System Medeli jest genialny, a tak prosty...

Martynka jest innym dzieckiem, Jest dużo spokojniejsza, mało płacze, zaczęła spać w ciągu dnia. Diametralna zmiana zachowania. Jestem na 100% pewna, ze ona ostatnimi czasy była po prostu głodna, a ja źle interpretowałam jej płacz. Myślałam, ze skoro nie ograniczam jej czasu przy piersi, to wszystko się samo normuje i dziecko ma tyle pokarmu ile potrzebuje.. Guzik prawda. Przybieranie 80 g/tydz. dobitnie to potwierdza. Zła jestem na siebie, że tak długo ignorowałam własne przeczucia. Zmyliło mnie jej konsekwentne odrzucanie butelki. Okazuje się, że pogardzała butlą mimo głodu... I jeszcze jedna rzecz, która mnie zwiodła: często bywało tak, ze mała płakała mocno, ja dostawiałam do piersi, a płacz nie mijał, dalej się darła. Myślałam więc, że to nie głód, tylko coś innego. Okazuje się,że ona potrzebuje czasu by się wyciszyć i jak najbardziej chce jeść, nie przeszkadza jej to jednak histeryzować przy piersi jeszcze parę minut...

Najważniejsze, ze sytuacja się poprawia.
Mam nadzieje wkrótce wyeliminować Hippa ewentualnie podawać go raz dziennie.
Dziś jeszcze dokonałam jednego "odkrycia". Dzięki naszej Mamuśce. Mamka dziękuję Ci, że napisałaś mi o tym lejku do laktatora. Dziś dopiero, dzięki Tobie właśnie, wpadłam na to, ze lejek który mam jest dla mnie za duży I przez to odciąganie nie było w pełni efektywne. Mam już mniejszy i jest dużo lepiej.
Kochana jak miło przeczytać, że jest lepiej. Bardzo się cieszę.
Nie wyrzucaj sobie, że wcześniej nie zinterpretowałaś bo może dolegać małej. Najważniejsze, że już wiesz o co chodzi Teraz będziemy patrzeć jak Martynka rośnie. Lada moment wszystko nadrobi
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 22:23   #3753
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Ale mi się chce spać... masakra. Marzę o przespaniu ciągiem 7-8 godzin Na razie, żeby zrealizować to marzenie musiałabym się kłaść o 19:30-2:00, bo wtedy Leoś zapada w "nocny"sen
To nie narzekaj. Najważniejsze, że w taki zapada i to w dodatku część snu faktycznie przypada na noc. W ciąży moja noc zaczynała się nad ranem.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 22:39   #3754
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Linka bardzo sie ciesze ze u Was lepuej !!! daj sobie troche czasu na spokojnie i zobaczysz ze z dnia na dzien bedzie lepiej!!!
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 22:42   #3755
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Linka super, że u Was idzie do przodu


Obejrzałam filmik o pierwszeństwie i zrobiłam kilka testów, coś tam zaczyna do mnie docierać

Lecę spać, dobranoc
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 23:18   #3756
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie wiem, czy powinnaś kupować.
Ja chciałam odstawić chyba po dwóch dniach, bo uznałam, że to nic nie daje, to był wrzak i zachowanie jak przy kolce, a jak znów podałam, to jednak było lepiej.

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
My już po szczepieniu, synek w trakcie strasznie płakał, mi tez leciały łzy. Teraz leży spokojnie, oby noc byla ok
I jak? Zasnął?
Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Olcia to ja Ci powiem tak.
Czytałam ostatnio w jakimś magazynie dla dzieci, tzn dla mam dzieci, żeby nie kąpać codziennie bo to wysusza skórę..
Lecz...
Ja też kąpię codziennie, nie wyobrażam sobie kłaść dziecka bez kąpiania - ponieważ ma już taki codzienny rytuał i dlatego..

Raz mała po kąpaniu była taka marudna więc jej nie oliwkowałam - a robię to codziennie.
I mała też na drugi dzień miała suchą skórkę na dekolcie i na nóżkach..
Po nast oliwkowaniu było już ok.

Więc to może to?
W SR mówili, żeby tworzyć te rytuały, tylko w różnych źródłach powtarza się informacja, że ta kąpiel powinna trwać 5-7 minut (żeby nie wysuszać sóry). Ja kąpię codziennie i chyba trwa to trochę dłużej. Zrezygnowałam z kąpieli kilka razy - jak ulewała co chwilę, albo jak była wyjątkowo niespokojna, a ja zmęczona.
Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Sory że wałkuję ten sam temat ale chcę Wam przytoczyć nasz dialog : ***Koniec dialogu.
Ręce opadają.

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
a to ipko jest w pko

No to skoro łapie palce to chyba wie, że ma rączki. Ostatnio gdzieś wyczytałam, że można zacząć się martwić, jeśli półroczne dziecko nie łapie zabawek

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Boziu jest mi strasznie zimno
Tak, to zwykłe konto z dostępem internetowym. W ofercie mają też Inteligo, które pewnie działa tak samo, tylko bez obsługi pełnej obsługi w oddziałach.
*
Palec, pieluchę, moje włosy i ciuchy Róża łapała prawie od początku. W szpitalu oczywiście nie, ale później mocno trzymała brzeg stanika do karmienia. Pewnie żebym jej nie zabrała piersi.

Mamcia - zabawki ona też rzadko łapie, ale psa na siebie wciągnęła i mocno trzymała za ucho. Twoja też niedługo wyciągnie, tylko coś ją musi mocno zainteresować.

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
łeeeeeee
Skoro masz tokena, to też możesz robić przelewy, tylko nie wiem, czy Twój bank jest wśród domyślnych. Jeśli nie, to możesz wybrać zapłatę przelewem tradycyjnym.

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, u nas lepiej. (...)Martynka jest innym dzieckiem, Jest dużo spokojniejsza, mało płacze, zaczęła spać w ciągu dnia. Diametralna zmiana zachowania. Jestem na 100% pewna, ze ona ostatnimi czasy była po prostu głodna, a ja źle interpretowałam jej płacz. Myślałam, ze skoro nie ograniczam jej czasu przy piersi, to wszystko się samo normuje i dziecko ma tyle pokarmu ile potrzebuje..
Ciesz się, że jest lepiej.
Waga nie spadła, tylko minimalnie wzrosła, a teraz będzie lepiej. Jeszcze nie nastawiaj się, że wyeliminujesz mm, tylko ucz Martynkę jeść z butelki, albo z kubeczka, żeby ktoś inny też mógł ją nakarmić.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 23:42   #3757
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Coś nie mogę spać...

Dzięki dziewczyny

Maciejko, ja chyba nawet nie chcę całkiem wyeliminować mm, po tym doświadczeniu wiem, ze nie ma co przeginać w żadną stronę i nawet wolę by dziecko było już przyzwyczajone do smaku mieszanki. Bo różne są sytuacje a jak się ma takiego uparciuszka jak mój, który bardzo głodny nie tknie pokarmu z butelki...? Tyle razy wylewałam mój pokarm a dziecko było głodne....

Odchorowałam całą sytuację.. Jedyna zaleta to taka, ze ważę juz tylko 54 kg

Sol jak oczka Fabisia?


Tak w ogóle to odwiedziła nas dzis pielęgniarka z przychodni. Niezapowiedziana wizyta Powiedziała ze robią takie koło 3 miesiaca życia dziecka. Akurat karmiłam małą, a że z karmieniem takie przeboje mamy to wywiazałą sie rozmowa na ten temat. Pytam czy mają doradcę laktacyjnego. Nie. To powiedziałam co o tym myślę. I parę innych rzeczy Na kimś musiałam odreagować :0 A laska była tak "obeznana" z tematem, ze nie znała nawet firmy Medela nie wspominając o systemie SNS.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 06:39   #3758
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

hej

mała dzis spała 9,5 godizny wiec w nocy nie wstawałam
ale ja niestety nie moglam zasnac i pozno poszlam spac. Do tego w nocy wstawałam wymiotowac. Teraztez mnie mdli. I wiem juz ze to z nerwow.

acha Ciążowe 19 kg juz zgubiłam.
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 07:39   #3759
houserka
Rozeznanie
 
Avatar houserka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 978
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

hej, ja już po śniadaniu i kawie, mała jak zwykle miała 2 pobudki w nocy o 1.30 i 4.30, a o 6 rano "mówi" swoimi oczami:" baw się ze mną" Zasnęła przed chwilą. Jakieś 10 min wpatrywała się w żyrandol Potem ją trochę powoziłam w wózku i padła.

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Chwalę się moimi dzisiejszymi pocieszycielami - po tym, jak nie udało mi się nic kupić w Lidlu Pocieszyłam się:
1) pajacyki w liczbie 3 sztuk w rozmiarze 3-6 każdy po 2,5
2) kombinezon futerkowy, roziam 3-6 m-ca za 13 zł (wstążeczki sfatygowanie, ale myślę, że warto)
3) kombinezon polarkowy, rozmiar 6-9 m-ca za 14 zł
świetne! ja na razie nie chodzę za ubraniami bo mam ich multum.
houserka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 07:50   #3760
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Linka strasznie się cieszę że u Was lepiej zobaczysz jaki teraz z Martynki będzie pulpecik

ciastek za kg i za sen Rozi
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 07:59   #3761
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

witajcie mój kryzys lakatacyjny zaczyna ustępować, dziś w nocy miałam w końcu czym karmić myślę że ta utrata pokarmu była związana z zażywaniem ibuprofenu, drugi raz juz to mam po tych tabletkach, musiałam przestać brać a szkoda bo stan zapalny prawie dzięki temu przeszedł, nigdzie nie znalazłam że po ibuprofenie może być taki efekt a u mnie to sie potwierdza, zastanawia mnie tylko czemu moje dziecko nie było za bardzo marudne skoro na bank miało za mało mleka, jedyne dla niego pocieszenie to to że mógł wisieć na cycku ile chciał
Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość


Agunia fajnie ze Lu sie smieje w glos mala pionierka zachowan dIeciaczkow wizazowych
mój już się dawno śmieje na głos i o tym dwa razy juz pisałam (a od tego czasu robi to codziennie) tez zaraz napisze ze nikt nie czyta moich postów:P

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość


Jedz śmiało tylko bez skóry Ja nawet cebulę i ogórka kiszonego już spróbowałam
a ja pomidora ze skóra jadam i ogórki konserwowe tez
Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość


Rajstopek nie mamy ani jednej pary, bo sądziłam, że to dla dziewczynek do sukieneczek się zakłada
ja tez tak myślałam

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Ciastuś kupiłaś bardzo fajny dresik!

już, zadowolona?

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość

Chciał na piwo wyjść wieczorem W związku z tym miał dzień opiekowania się dzieckiem
fajna zasada
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić - Fabi pierwszy raz w pełni świadomie śmiał się na głos. I to nie raz, a przez bite 5 minut

Linka bardzo się ciesze że u Was lepiej, teraz już będzie dobrze

Edytowane przez wanilllka82
Czas edycji: 2012-10-05 o 08:01
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 08:01   #3762
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Witam się po śniadanku i z kawusią.
Zła wiadomość taka, że od wczoraj mam migrenę

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
Agunia gdzies kiedys czytalam ze wymienia sie :P ale juz nie pamieta gdzie chyba u czerwcowek :P
aaaa no może i się da wymienić, ale sporo z tym zachodu, ja tam nie mam zamiaru wymieniać

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
f

dres - strój ludowy z Nowej Huty mam nadzieję, że nikogo nie obraziłam bo nie chciałam
eee spokojnie, znamy się na tyle dobrze, że chyba każda wie, że to żarty tylko

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
bo up nie dolicza tych 4 tygodni dodatkowego macierzyńskiego niestety
rozumiem, szkoda

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
a ja niemam takich zdrapek
mam tokena ale jakos nie oharniam tego i dalej laze do banku przelewem placic
oj nie chciało by mi się łazić do banku przelewy robić, ja tam internetowa jestem i to jest mega wygodne! Ogarnij te tokeny, zobaczysz, jak zaczniesz płacić przez neta to szybko Ci się odechce do banku latać

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
A w jakim banku jesteś?



Muszę się pochwalić - Fabi pierwszy raz w pełni świadomie śmiał się na głos. I to nie raz, a przez bite 5 minut
super czyżby pozazdrościł narzeczonej?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, u nas lepiej. Niestety moja laktacja wciąż nie jest taka jak być powinna, więc ratuję się systemem SNS. W ciągu doby kilka karmień odbywa sie z samej piersi (bez kapturków ) i około 4 za pomocą SNS - dziś na przykład dwa razy podałam jej odciągnięty pokarm (2 x 100 ml) i dwa razy Hippa. Świetne jest to, ze nawet jak podaję Hippa to dziecko ssie pierś - wyjada z niej co tam jest a i samo ssanie pobudza laktację. System Medeli jest genialny, a tak prosty...

Martynka jest innym dzieckiem, Jest dużo spokojniejsza, mało płacze, zaczęła spać w ciągu dnia. Diametralna zmiana zachowania. Jestem na 100% pewna, ze ona ostatnimi czasy była po prostu głodna, a ja źle interpretowałam jej płacz. Myślałam, ze skoro nie ograniczam jej czasu przy piersi, to wszystko się samo normuje i dziecko ma tyle pokarmu ile potrzebuje.. Guzik prawda. Przybieranie 80 g/tydz. dobitnie to potwierdza. Zła jestem na siebie, że tak długo ignorowałam własne przeczucia. Zmyliło mnie jej konsekwentne odrzucanie butelki. Okazuje się, że pogardzała butlą mimo głodu... I jeszcze jedna rzecz, która mnie zwiodła: często bywało tak, ze mała płakała mocno, ja dostawiałam do piersi, a płacz nie mijał, dalej się darła. Myślałam więc, że to nie głód, tylko coś innego. Okazuje się,że ona potrzebuje czasu by się wyciszyć i jak najbardziej chce jeść, nie przeszkadza jej to jednak histeryzować przy piersi jeszcze parę minut...
to fantastyczne wieści
i już niczego sobie nie wyrzucaj, przecież to nie jest taka łatwa sprawa rozgryźć takie małe dziecko, które nie powie o co chodzi. Tym bardziej, że było wiele "zmyłek". Najważniejsze, że już wszystko wiadomo, że plan się sprawdza i mała jest spokojna. Teraz już wszystko będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
Do tego w nocy wstawałam wymiotowac. Teraztez mnie mdli. I wiem juz ze to z nerwow.


za szczepiące

Luśka ma w ogóle jakiś okres "nowości", wczoraj położyłam ją sobie na kolanach w takim półsiadzie, a ta mi się poderwała do siadu, tylko zbyt energicznie, więc ją jeszcze do tego do przodu za bardzo wychyliło i jakbym nie asekurowała to by plaskacza o łóżko zaliczyła
a do tego już wyraźnie próbuje łapać zabawki obiema rączkami i nimi manipulować - oczywiście obiektem eksperymentów jest smok lamaze, inne zabawki nie są tak fascynujące

A i po przerwie do łask wrócił konik fisher price - odkryłam, że jak wieczorem wyłączę światło w jej pokoju, włączę konika, położę tak, żeby świecił jej prosto w oczy to się w momencie uspokaja i zaraz zasypia
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2012-10-05 o 08:03
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 08:04   #3763
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

a z ciążowych kilogramów "mam" -1
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 08:18   #3764
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
oj nie chciało by mi się łazić do banku przelewy robić, ja tam internetowa jestem i to jest mega wygodne! Ogarnij te tokeny, zobaczysz, jak zaczniesz płacić przez neta to szybko Ci się odechce do banku latać
taaa to juz calkiem bede siedziala na allegro
a wlasnie musze zobaczyc jak tam moje aukcje
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 08:26   #3765
Kasik_12
Zadomowienie
 
Avatar Kasik_12
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 157
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cześć dziewczyny

U nas dalej d...nic się ciekawego od lekarza w Bydgoszczy nie dowiedziałam . Zajrzał małej do uszu, buźki i noska i stwierdził, że anatomicznie jest wszystko dobrze , do tego mała zaczęła gadać do pana doktora i stwierdził, że się bardzo dobrze rozwija. Odnośnie słuchu nie przeprowadził żadnych badań bo stwierdził,że musi przejść kilka badań w szpitalu. Co najlepsze terminy na a 2 /3 miesiące.. porażka. wkurza mnie ta ciągła szarość , chcę już wiedzieć czy jest dobrze czy też niedosłuch. Kiedy powiedziałam , że według mnie Nadia słyszy bo reaguje na szczekania psa itp. to powiedział, że często mamy widzą to co chcą zobaczyć , ale oczywiście wierzy , że jest ok. Powiedział też , że tylko niewielki procent dzieci które tak jak nasza mała nie przechodzą otoemisji po badaniu Bera ( to co będzie w szpitalu) ujawniają niedosłuch najczęściej wszystko jest dobrze

Teraz jeszcze czeka nas badanie w szpitalu w Toruniu 24 października . Te wizyty mnie strasznie stresują wiążę z nimi zawsze nadzieję , a cały czas nic nie wiem

A z dobrych wiadomości mała spała od 21 do 5.10 , apotem od 5.20 do 7.10 i teraz też spi

Edytowane przez Kasik_12
Czas edycji: 2012-10-05 o 08:29
Kasik_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 08:30   #3766
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Heja Gaduły! Witam się ze stolicy
Miałam kompa, bezprzewodowy internet, ale tż nie zabrał do niego pinu Dlatego witam się dopiero dziś
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 08:40   #3767
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Hej laseczki Witam się z kawką w dłoni i dzieckiem śpiącym u boku
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 08:50   #3768
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

hej dziewczyny

dziś syn od rana uśmiecha się do mnie od ucha do ucha
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 08:57   #3769
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Obejrzałam filmik o pierwszeństwie i zrobiłam kilka testów, coś tam zaczyna do mnie docierać
Dasz radę
Mój małż z moim bratem i jednym kumplem zapisali się na prawo jazdy na motor. Wczoraj cały wieczór dyskutowali o rozwiązaniach testów na prawko

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Odchorowałam całą sytuację.. Jedyna zaleta to taka, ze ważę juz tylko 54 kg

Tak w ogóle to odwiedziła nas dzis pielęgniarka z przychodni. Niezapowiedziana wizyta Powiedziała ze robią takie koło 3 miesiaca życia dziecka. Akurat karmiłam małą, a że z karmieniem takie przeboje mamy to wywiazałą sie rozmowa na ten temat. Pytam czy mają doradcę laktacyjnego. Nie. To powiedziałam co o tym myślę. I parę innych rzeczy Na kimś musiałam odreagować :0 A laska była tak "obeznana" z tematem, ze nie znała nawet firmy Medela nie wspominając o systemie SNS.
Ad 1. Gratuluję
Ad 2. Szkoda, że niczego się nie dowiedziałaś. Ale dobrze, że Ty jesteś obeznana

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
acha Ciążowe 19 kg juz zgubiłam.
Gratulacje, a ja mam dalej nieco na plusie.

Cytat:
Napisane przez houserka Pokaż wiadomość

świetne! ja na razie nie chodzę za ubraniami bo mam ich multum.
Ja też mam multum, ale w lumpkach czasem są takie śliczne ciuszki i w takich dobrych cenach, że grzech nie brać Tylko małż od czasu do czasu przypomina mi, żebym nie przeginała

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
mój już się dawno śmieje na głos i o tym dwa razy juz pisałam (a od tego czasu robi to codziennie) tez zaraz napisze ze nikt nie czyta moich postów:P

Super, że kryzys laktacyjny zażegnany. Tylko szkoda, że to od ibuprofenu... czasem jakiś proch jest potrzebny. Można stosować coś innego?
Gratuluję i zazdraszczam 1 kg mniej niż przed ciążą

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Zła wiadomość taka, że od wczoraj mam migrenę


Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
U nas dalej d...nic się ciekawego od lekarza w Bydgoszczy nie dowiedziałam (...)
Cały dzień wczoraj o Was myślałam. Szkoda, że dalej nie wiesz co jest granie. Mam nadzieję, że następnym razem zrobią małej jakieś badania które potwierdzą, że słyszy A pewnie tak jest skoro wszystko jest prawidłowo zbudowane, a Ty widzisz jej reakcję na dźwięki.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Heja Gaduły! Witam się ze stolicy
Miałam kompa, bezprzewodowy internet, ale tż nie zabrał do niego pinu Dlatego witam się dopiero dziś
Hej hej Udanego wypoczynku i uważaj na dziury w jezdni Marszałkowska się "lekko" zapadła

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

dziś syn od rana uśmiecha się do mnie od ucha do ucha
Jak dziecko rano się uśmiecha to od razu robi się lepiej. Cudowny widok
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 08:57   #3770
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, u nas lepiej. Niestety moja laktacja wciąż nie jest taka jak być powinna, więc ratuję się systemem SNS. W ciągu doby kilka karmień odbywa sie z samej piersi (bez kapturków ) i około 4 za pomocą SNS - dziś na przykład dwa razy podałam jej odciągnięty pokarm (2 x 100 ml) i dwa razy Hippa. Świetne jest to, ze nawet jak podaję Hippa to dziecko ssie pierś - wyjada z niej co tam jest a i samo ssanie pobudza laktację. System Medeli jest genialny, a tak prosty...

Martynka jest innym dzieckiem, Jest dużo spokojniejsza, mało płacze, zaczęła spać w ciągu dnia. Diametralna zmiana zachowania. Jestem na 100% pewna, ze ona ostatnimi czasy była po prostu głodna, a ja źle interpretowałam jej płacz. Myślałam, ze skoro nie ograniczam jej czasu przy piersi, to wszystko się samo normuje i dziecko ma tyle pokarmu ile potrzebuje.. Guzik prawda. Przybieranie 80 g/tydz. dobitnie to potwierdza. Zła jestem na siebie, że tak długo ignorowałam własne przeczucia. Zmyliło mnie jej konsekwentne odrzucanie butelki. Okazuje się, że pogardzała butlą mimo głodu... I jeszcze jedna rzecz, która mnie zwiodła: często bywało tak, ze mała płakała mocno, ja dostawiałam do piersi, a płacz nie mijał, dalej się darła. Myślałam więc, że to nie głód, tylko coś innego. Okazuje się,że ona potrzebuje czasu by się wyciszyć i jak najbardziej chce jeść, nie przeszkadza jej to jednak histeryzować przy piersi jeszcze parę minut...

Najważniejsze, ze sytuacja się poprawia.
Mam nadzieje wkrótce wyeliminować Hippa ewentualnie podawać go raz dziennie.
Dziś jeszcze dokonałam jednego "odkrycia". Dzięki naszej Mamuśce. Mamka dziękuję Ci, że napisałaś mi o tym lejku do laktatora. Dziś dopiero, dzięki Tobie właśnie, wpadłam na to, ze lejek który mam jest dla mnie za duży I przez to odciąganie nie było w pełni efektywne. Mam już mniejszy i jest dużo lepiej.
rewelka!!! npo czym poznsjesz ze lejek jest za duzy?
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:03   #3771
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cześc dziewczęta
Witam się mega wyspana Moje dziecię kochane zasnęło o 20.10, pierwsza pobudka o 2.50, zapadł w sen o 3.20, kolejna pobudka o 5.30, zasnął o 6.00, pospał do 6.40 i znowu się bawił do 8.40 Teraz śpi a ja zjadłam śniadanie i wybieram się na spacer i po mleczko dla juniora Umówiłam się z koleżanką (ma synka Borysa urodzonego w połowie lipca) to w końcu nie padnę z nudów na spacerze
I jeszcze jedno - oba karmienia nocne były tylko z piersi Od poniedziałku pije herbatkę z herbapolu na laktację, a od 2 dni jem lactinatal nie wiem czy to efekt tego ale grunt, że mam coraz więcej mleczka

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Moje dziecię śpi Bardzo się cieszę, że zasypia w każdych warunkach. Jesteśmy u mojej mamy i urzędujemy w pokoju gościnnym. Amelka zasnęła w łóżku (ja leżę obok niej) a na rogówce siedzi małż z moim bratem i jego dziewczyną. Gadają i oglądają tv, a mój skarbeczek śpi
Mój też tak śpi Absolutnie nic mu nie przeszkadza. jak chce spać to po prostu zasypia i już

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, u nas lepiej...
Super wiadomości Nie katuj się tym, że wcześniej się nie zorientowałaś. Pewnie niewiele z nas by się zorientowało

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Ja mam konto w Banku ZachodnimWBK i też tak robię nazywa się Przelew 24, staram się kumulować aukcje i płacic jednym przelewem za wszystko, tylko w moim banku nie ma zdrapki tylko sms kody i token

Mi jest ostatnio ciągle gorąco, po domu chodzę w koszulce na ramiączkach i ogrzewanie wyłączone. A byłam strasznym zmarzluchem
Nie podpowiadajcie Ciastkowi takich rozwiązań bo pójdzie z torbami tyle nakupi na allegro

Mnie też ciągle ciepło, tylko stopy jak zawsze zimne

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Coś nie mogę spać...

Dzięki dziewczyny

Maciejko, ja chyba nawet nie chcę całkiem wyeliminować mm, po tym doświadczeniu wiem, ze nie ma co przeginać w żadną stronę i nawet wolę by dziecko było już przyzwyczajone do smaku mieszanki. Bo różne są sytuacje a jak się ma takiego uparciuszka jak mój, który bardzo głodny nie tknie pokarmu z butelki...? Tyle razy wylewałam mój pokarm a dziecko było głodne....

Odchorowałam całą sytuację.. Jedyna zaleta to taka, ze ważę juz tylko 54 kg

Sol jak oczka Fabisia?


Tak w ogóle to odwiedziła nas dzis pielęgniarka z przychodni. Niezapowiedziana wizyta Powiedziała ze robią takie koło 3 miesiaca życia dziecka. Akurat karmiłam małą, a że z karmieniem takie przeboje mamy to wywiazałą sie rozmowa na ten temat. Pytam czy mają doradcę laktacyjnego. Nie. To powiedziałam co o tym myślę. I parę innych rzeczy Na kimś musiałam odreagować :0 A laska była tak "obeznana" z tematem, ze nie znała nawet firmy Medela nie wspominając o systemie SNS.
za wagę

Zorientowana pielęgniarka, nie ma co U mnie położna jak zobaczyła smoczek medali calma to też się zdziwiła. Ale jak jej powiedziałam co to takiego to firmę kojarzyła
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:03   #3772
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
witajcie mój kryzys lakatacyjny zaczyna ustępować, dziś w nocy miałam w końcu czym karmić myślę że ta utrata pokarmu była związana z zażywaniem ibuprofenu, drugi raz juz to mam po tych tabletkach, musiałam przestać brać a szkoda bo stan zapalny prawie dzięki temu przeszedł, nigdzie nie znalazłam że po ibuprofenie może być taki efekt a u mnie to sie potwierdza, zastanawia mnie tylko czemu moje dziecko nie było za bardzo marudne skoro na bank miało za mało mleka, jedyne dla niego pocieszenie to to że mógł wisieć na cycku ile chciał

mój już się dawno śmieje na głos i o tym dwa razy juz pisałam (a od tego czasu robi to codziennie) tez zaraz napisze ze nikt nie czyta moich postów:P
Super, że już po kryzysie
za uśmiechy Mój na razie cieszy michę ale bezgłośnie.

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Witam się po śniadanku i z kawusią.
Zła wiadomość taka, że od wczoraj mam migrenę

A i po przerwie do łask wrócił konik fisher price - odkryłam, że jak wieczorem wyłączę światło w jej pokoju, włączę konika, położę tak, żeby świecił jej prosto w oczy to się w momencie uspokaja i zaraz zasypia
Zła migrena, a sio
Super, że konik działa U mnie podobnie. Jak włączam Kuba się rozgląda, później patrzy na konika, wypluwa smoczka (jeśli go akurat ma) zaczyna ziewać i pod koniec ostatniej melodii (chyba Panie Janie) juz śpi

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
a z ciążowych kilogramów "mam" -1
a ja jeszcze +3

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

U nas dalej d...nic się ciekawego od lekarza w Bydgoszczy nie dowiedziałam . Zajrzał małej do uszu, buźki i noska i stwierdził, że anatomicznie jest wszystko dobrze , do tego mała zaczęła gadać do pana doktora i stwierdził, że się bardzo dobrze rozwija. Odnośnie słuchu nie przeprowadził żadnych badań bo stwierdził,że musi przejść kilka badań w szpitalu. Co najlepsze terminy na a 2 /3 miesiące.. porażka. wkurza mnie ta ciągła szarość , chcę już wiedzieć czy jest dobrze czy też niedosłuch. Kiedy powiedziałam , że według mnie Nadia słyszy bo reaguje na szczekania psa itp. to powiedział, że często mamy widzą to co chcą zobaczyć , ale oczywiście wierzy , że jest ok. Powiedział też , że tylko niewielki procent dzieci które tak jak nasza mała nie przechodzą otoemisji po badaniu Bera ( to co będzie w szpitalu) ujawniają niedosłuch najczęściej wszystko jest dobrze

Teraz jeszcze czeka nas badanie w szpitalu w Toruniu 24 października . Te wizyty mnie strasznie stresują wiążę z nimi zawsze nadzieję , a cały czas nic nie wiem

A z dobrych wiadomości mała spała od 21 do 5.10 , apotem od 5.20 do 7.10 i teraz też spi
że żadnych konkretów. Ale dobre wieści od lekarza. żeby było dobrze

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Heja Gaduły! Witam się ze stolicy
Miałam kompa, bezprzewodowy internet, ale tż nie zabrał do niego pinu Dlatego witam się dopiero dziś
A co tam w "stolycy" ciekawego

Ja mykam ubrać Kubę i na spacer
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:06   #3773
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

hello, młody kimamama ma czas na herbate i wieszanie prania
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:08   #3774
Kasik_12
Zadomowienie
 
Avatar Kasik_12
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 157
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Dasz radę
Mój małż z moim bratem i jednym kumplem zapisali się na prawo jazdy na motor. Wczoraj cały wieczór dyskutowali o rozwiązaniach testów na prawko



Ad 1. Gratuluję
Ad 2. Szkoda, że niczego się nie dowiedziałaś. Ale dobrze, że Ty jesteś obeznana



Gratulacje, a ja mam dalej nieco na plusie.



Ja też mam multum, ale w lumpkach czasem są takie śliczne ciuszki i w takich dobrych cenach, że grzech nie brać Tylko małż od czasu do czasu przypomina mi, żebym nie przeginała




Super, że kryzys laktacyjny zażegnany. Tylko szkoda, że to od ibuprofenu... czasem jakiś proch jest potrzebny. Można stosować coś innego?
Gratuluję i zazdraszczam 1 kg mniej niż przed ciążą







Cały dzień wczoraj o Was myślałam. Szkoda, że dalej nie wiesz co jest granie. Mam nadzieję, że następnym razem zrobią małej jakieś badania które potwierdzą, że słyszy A pewnie tak jest skoro wszystko jest prawidłowo zbudowane, a Ty widzisz jej reakcję na dźwięki.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------



Hej hej Udanego wypoczynku i uważaj na dziury w jezdni Marszałkowska się "lekko" zapadła



Jak dziecko rano się uśmiecha to od razu robi się lepiej. Cudowny widok
Głośne dzwięki na 100 % słyszy. Lekarz mówił ze miał pacjentkę , która upierała się, że dziecko słyszy , a było zupełnie głuche hm,,.ja uwazam ze słyszy i juz
Kasik_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:15   #3775
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Kasik to źle że nic się nie dowiedziałaś
Linka to fajnie że nowa metoda się sprawdza
Agunia współczuję migreny. mnie już 3 dzień głowa boli..
Ciastek ja też mam zdrapki i też nie potrafiłabym wyobrazić sobie bez nich zakupów przez internet
Blue hej!

Pisałam i zamiast zminimalizować to wyłączyłam przeglądarkę bo tż mi tu zagląda i czyta

Witam się i ja..
U nas nocka nawet w miarę tj. nawet dobrze ... mała zasnęła o 21.. o 4 się kręciła poszłam zrobić jej mleko a ona śpi... wzięłam ją na śpiocha i spała do 8... więc 11 godzin bez pobudki
Może zacznę ją brać na śpiocha to nie będzie mi wstawać o 5
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:15   #3776
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Kurde uwielbiam takich ludzi jak ten kurier dzisiejszy, dzwoni że będzie między 15 a 17, pytam, czy może być później lub wcześniej, to powiedział, że nie ma opcji. I co? I jeszcze kretyn nie dotarł... A ja spokojnie bym sobie wyszła z psem i dzieckiem jakbym wiedziała, a tak to , kiblujemy w domu :/ Zła jestem!
Mi kolo powiedział we we środę, że będzie 13.30-14, a akurat Mała ładnie zasnęła na spacerku, to z nią krążyłam do od 13.20 do 14.15 pod blokiem - tam i z powrotem Oczywiście listonosz zjawił się o 15 (to nic, że do niego dzwoniłam, ale nie odbierał).

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
no właśnie. Ale ona sama sobie ustaliła taki rytm, czasem jak płacze - a ja próbuję ją przystawić - to odsuwa się od piersi. I to już mamy od dobrych 5-6 tygodni (że "odmawia" jeśli nie jest głodna)


no to wydawałoby się, że nie tak dużo - a i tak kwota zabójcza.

Ale.
Właśnie włączyłam kalkulator i konto online, i przeliczyłam pobieżnie. No i też pięknie - wyszło mi 140€ (tego co pamiętam, a na pewno już mi coś zdążyło wylecieć z głowy). Z tym że ja w tym miesiącu poszalałam z książeczkami - kupiłam ich 11, za jakieś 50€
Moja z jedzeniem już też tak robi.
No zabójcza, tym bardziej, że niż ekstra nie kupiłam
No cóż, tż mówi, że trzeba się przyzwyczaić.

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Hej, Fabi śpi, więc mam chwilkę... Przeżyna mi brzuch bardzo i nie wiem co się dzieje, masakrycznie boli
Z rzeczy ciekawych: zapisałam się na prawko

No i napiszę Wam o zabiegu, ale na biało. Nie chcę nikogo zmuszać do czytania...
O 10 się zaczęło. Fabi usnął w poczekalni, okulistka kazała go położyć na leżance. Musiałam się na nim położyć tak, żeby trzymać mu nieruchomo ręce i nogi. Asystentka nieruchomo trzymała głowę. Okulistka znieczuliła oczy kroplami, Fabi w tym momencie zaczął przeraźliwie płakać. Wywinęła mu powieki i wyciągnęła igły: na grubość takie jak igła do szycia na maszynie... Najpierw jedną zrobiła dziurkę, drugą ją powiększyła. Wzięła strzykawkę z igłą (igła krótka i zakrzywiona w literkę L) i wbiła w wewnętrzny kącik oka. Zaczęła wpuszczać płyn, w tym momencie zaczął wypływać okiem razem z glutami i ropą. To samo drugie oczko... Fabi darł się jak opętany Po zabiegu był cały mokry od potu i strachu, trząsł się bardzo.... Oczka wyglądały strasznie, były spuchnięte i bardzo czerwone. Po zabiegu Fabi non stop spał i był lekko marudny. Teraz też śpi, ale nie w sosie jest i najchętniej chciałby tylko ssać cyca
Strasznie współczuję!!! Tobie i Fabiemu. Oby po drugim podejściu problem zniknął!!!
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:15   #3777
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Właśnie sprzedałam łóżeczko Dzwoniła do mnie babka, już była oglądać. Okazało się, że to moja koleżanka z bloku
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:15   #3778
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Linka, super, że sytuacja u was się normuje No i że przyczyna marudzenia małej została ustalona

Zosia też ostatnio dużo spokojniejsza, choć to u niej nigdy kwestia głodu nie była, bo gdy była głodna, to dudniła z butelki aż miło

Hmm, no i wygląda na to, że często przystawianie dziecka do piersi wcale nie musi zwiększać laktacji, jak się powszechnie sądzi. Mnie ostrzegała przed tym położna, ale nie byłam pewna, czy mam jej wierzyć. W ogóle coraz częściej widzę, że to niepunktualne krówsko było jakie było, ale WSZYSTKO co powiedziała - sprawdziło się.

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
w
mój już się dawno śmieje na głos i o tym dwa razy juz pisałam (a od tego czasu robi to codziennie) tez zaraz napisze ze nikt nie czyta moich postów:P
Napisz, też czasem mam ochotę napisać, bo takie posty wzbudzają chyba najszerszy oddźwięk

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
a z ciążowych kilogramów "mam" -1
szczęściara
U mnie wciąż nic się w tej kwestii nie dzieje, ale już przestałam się dziwić, skoro przed ciążą paliłam, mało jadłam, wszędzie jeździłam na rowerze (a miasto niemałe, więc się czasem napedałowałam po 2-3 godziny dziennie) i ćwiczyłam na siłowni 2 razy w tygodniu, a teraz... siedzę na kanapie, jak muszę się gdzieś ruszyć, to wsiadam w autobus i z braku czasu na normalne posiłki zatykam się ciastkami i czekoladą

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

U nas dalej d...nic się ciekawego od lekarza w Bydgoszczy nie dowiedziałam . Zajrzał małej do uszu, buźki i noska i stwierdził, że anatomicznie jest wszystko dobrze , do tego mała zaczęła gadać do pana doktora i stwierdził, że się bardzo dobrze rozwija. Odnośnie słuchu nie przeprowadził żadnych badań bo stwierdził,że musi przejść kilka badań w szpitalu. Co najlepsze terminy na a 2 /3 miesiące.. porażka. wkurza mnie ta ciągła szarość , chcę już wiedzieć czy jest dobrze czy też niedosłuch. Kiedy powiedziałam , że według mnie Nadia słyszy bo reaguje na szczekania psa itp. to powiedział, że często mamy widzą to co chcą zobaczyć , ale oczywiście wierzy , że jest ok. Powiedział też , że tylko niewielki procent dzieci które tak jak nasza mała nie przechodzą otoemisji po badaniu Bera ( to co będzie w szpitalu) ujawniają niedosłuch najczęściej wszystko jest dobrze

Teraz jeszcze czeka nas badanie w szpitalu w Toruniu 24 października . Te wizyty mnie strasznie stresują wiążę z nimi zawsze nadzieję , a cały czas nic nie wiem

A z dobrych wiadomości mała spała od 21 do 5.10 , apotem od 5.20 do 7.10 i teraz też spi
ech, to do kitu, że wciąż nic konkretnego nie wiadomo. To jest najgorsze, bo gdyby padła już jakaś diagnoza, to można by pewnie coś zacząć działać, a tak, to tylko czekasz, latasz po lekarzach i się denerwujesz.
Ale skoro lekarz twierdzi, że najprawdopodobniej wszystko jest ok, to trzeba w to wierzyć

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Ja też mam multum, ale w lumpkach czasem są takie śliczne ciuszki i w takich dobrych cenach, że grzech nie brać Tylko małż od czasu do czasu przypomina mi, żebym nie przeginała
właśnie Albo na przecenach
Mój mąż próbował mnie uspokajać (z tym kupowaniem), jak jeszcze w ciąży byłam. Teraz już nic nie mówi, już chyba postawił na mnie krzyżyk


Zosia śpi
Zasnęła mi dziewczynka około 23, spała do 6, pojadła i spała do 8 - i od 8 stękanie. Wstałyśmy, przebrałam, nakarmiłam, posadziłam w leżaczku. Pomiętoliła pół godziny swojego pieska (taki kocyk-przytulanka) i znów zasnęła. Obłęd. Nie wierzę własnemu szczęściu, bo śpi już ze 40 minut
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:15   #3779
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość



Jak dziecko rano się uśmiecha to od razu robi się lepiej. Cudowny widok
no dokładnie

u mnie znów piękna pogoda
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:15   #3780
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Witam sie z resztkami sniadania i kawka Amelka rozgadana przy karuzelce a matka wizazuje
Myszka zasnela jakos 22.30 zaraz po tym jak ja nakarmilam, ja poszlam spac obudzilam sie o 2 co by odciagnac mleczko bo Mysia dalej spala i zeby jej juz naszykowac i odciagnelam 210 moj rekord.
a moje dziecie dopiero sie obudzilo o 5.40 wiec dalam jej mleczko wypila ja znowu odciagnelam 180 no i zaraz bede znowu pompowac.

Zauwazylam ze niunia identyfikuje glowy bo lezala sobie u nas na lozku i my obydwoje z tz nachyleni nad nia bo sie tak pieknie usmiechala no i jak tz do niej gadal tp na niego wzrok jak ja to od razu sie odwracala
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.