2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-25, 18:27   #3751
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
zapomniałam wam napisać że mojemu dziecku chyba też ząb wychodzi, trójka albo czwórka na dziąśle ma taką biała kropkę, myślałam że to pleśniawka ale to twarde jest więc chyba ząb.

u nas jest to samo... taki guzek, wielkosci pryszcza, twardy, ale juz sama zgupialam czy to zab czy nie zab, czy moze jakas afta (tylko skad?) bo pediatra ją dzisiaj ogladala i poprosilam zeby zajrzala jej do buzi i zobaczyla to i ona nic nie widziala, bo nie jest to na szczycie dziasła, a tak jakby troche sprzodu od strony policzka...
moj TZ twierdzi uparcie ze to zab, ale ja juz sama nie jestem pewna

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

a jesli to byla afta, to jesli jezdzilabym po niej palcem to chyba by ja bolalo co??




kurde no
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:18   #3752
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
u nas jest to samo... taki guzek, wielkosci pryszcza, twardy, ale juz sama zgupialam czy to zab czy nie zab, czy moze jakas afta (tylko skad?) bo pediatra ją dzisiaj ogladala i poprosilam zeby zajrzala jej do buzi i zobaczyla to i ona nic nie widziala, bo nie jest to na szczycie dziasła, a tak jakby troche sprzodu od strony policzka...
moj TZ twierdzi uparcie ze to zab, ale ja juz sama nie jestem pewna

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

a jesli to byla afta, to jesli jezdzilabym po niej palcem to chyba by ja bolalo co??




kurde no
no u mnie identycznie też nie jest to na szczycie dziąsła tylko z boku od strony policzka też tak myślę że jakby to afta była to przy dotykaniu palcem by się dziecko skrzywiło choćby a tu nic, więc to raczej nie afta, ale któż to wie
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:29   #3753
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Jak wam współczuje tego ząbkowania
ja mam to od 2 lat więc już chyba przywykłam do marudzenia ząbkowego
Domikowi idą 5-ki a jak wyjdą to sie od początku zaczną 1-ki u Patryczka

Ale moje małe dziecię to jest aniołeczek przy Domiku..toż to waryjat normalnie... mówie Wam ..okres 2-latka to z dojżewaniem najgorszy czas
syn mnie normalnie wykańcza, ma tyle energi ze szok....teraz tż z pracy wrócil i dorwał sie do tatusia... wchodzi mu na plecy zeby z nim ganiać...tz wykończony po 10 minutach
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:56   #3754
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

czesc kobietki. nie bylo mnie chyba tydzien, ale balowalam na weselu u brata a w niedziele tz wycial paskudny numer i do dzisiaj dochodze do siebie...

widze ze piszecie o zabkowaniu a u nas ani widu ani slychu

pochwale sie jeszcze ze zrozbilam sobie upragniony od wielu lat makijaz permanentny brwi myslalam ze padne tak bolalo...a za msc uzupelnienie i znowu niesamowity ból sama chcialam
ide Was nadrabiac
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 20:04   #3755
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

IlonaN2 super, że bioderka ok

No a Olę coś wysypało dzisiaj No i nie wiem co to, czy:
-mleko HA- ale chyba nie, bo daję je od 2 tygodni, codziennie trochę więcej (mieszam z bebilonem pepti)
-marchewka- ale dziś czwarty dzień marchewki
- coś co zjadłam? - chyba to najbardziej prawdopodobne.
No nic- chyba jutro będę dalej podawać HA i marchewkę- zobaczymy czy wysypka zacznie znikać.

Padam na pyszczek, idę myć i spać (chyba, że jeszcze wcześniej TŻta zmolestować- muszę mu się pokazać w nowym kostiumie:brzyda l:)
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 20:13   #3756
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

ej normalnie dziewczyny zagladam dzis w buzke mojej cory a tam na miejscu 4ek bialy punkt to chyba nie moze byc zab??
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 06:49   #3757
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Nie hehe Mszu zbiera zdjęcia naszych dzieci leżących na brzuszkach. I taki będzie kolaż- nasze brzuszkowe dzieciaczki.

A tak wogóle to witaj po dłuuuugiej przerwie! Gdzieś Ty była jak Cie nie było
No właśnie te zdjęcia brzuszków coś mi nie pasowały Zdjęcia mam na drugim lapku. Dodam potem, jak nie zdążę do kolażu to chociaż zobaczycie mojego Krzysiula
Pisałyście (i nadal piszecie) dosyć dużo więc nigdy nie miałam was jak nadrobić a nie chciałam tak wpadać na wątek, pisać tylko o sobie nie wiedząc co u was, dlatego mnie tak długo nie było. Teraz też jakoś nie narzekam na nadmiar czasu, ale jakoś Mały chyba spokojniej potrafi poleżeć więc mam możliwość zaglądać częściej.

Teraz to się obudził przed 7, dostał cycusia i jeszcze zasnął więc ja szybko na wizaż ale muszę iść na śniadanie, bo już mnie skreca a o 8.30 ćwiczymy!
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 07:33   #3758
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Klarissa anilkadro Binka cudne macie maluszki!!

Ilona cieszę się że z bioderkami ok, ja też się zastanawiam co dac na chrypkę.. bo mam wrażenie że się z nią budzi, potem jest ok ale rano ma..

dash dziękuję ale za ciebie też trzymam kciuki

hagar cieszę się że miałaś wychodne no i mam nadzieję że noc zaliczona do udanych

elenka1 super z tym makijarzem, nie wiedziałam że to tak boli.. bu.. a co z mężem? mam nadzieję że już jest ok..

abz to wpadaj częściej rozumiemy że ktoś nie nadrobi wszystkiego.. tylko napisz co tam u was jak sobie radzicie



a u nas PIERWSZAAAAA noc całkowicie przespana!!!! ani jednej pobudki, ani jednego dokarmiania w nocy nic!!!! ale się cieszę ciekawe czy to wybryk czy już tak się będzie klarować
zjadł na śpiocha o 21 butlę z kleikiem i wstał dziś o 7.30 i zjadł śniadanko aaaaaa teraz buszuje na macie kręci się na brzuchu i się cieszy ale mi fajnie


p.s. ale żeby nie było za słodko to z przewijaniem mamy tragedię bo nie chce w ogóle zginać nóg i wytarcie mu pupska po kupie graniczy z cudem - akrobacje na całego tak pręży te nogi prostuje że z całymi plecami się podnosi.. ehs...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 07:36   #3759
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

dziewczyny-Mati też ma po lewej stronie taką białą kropkę na dziąśle w okolicy dolnej czwórki. Jest to białe i twarde.Jak byliśmy na szczepieniu to pediatra obejrzała mu to dokładnie (też się bałam,że to plesniawka albo afta),ale powiedziała,że to nie pleśniawka, bo pleśniawkę by palcem usunela albo szpatułką. Pediatra stwierdziła,że to jest wyrośl na dziąśle i może to minąć samoistnie albo będzie sobie z tym żył Dotykała mu to placem przez rękawiczkę i szpatułką.
Najlepsze jest to,że pod koniec szczepienia przyszła druga lekarka po coś do pokoju i ja udałam głupa i poprosiłam o zobaczenie tej krostki na dziąśle i stwierdziła babeczka to samo

edit:
tak,jak napisała mszu, wygląda to jak pryszcz

Edytowane przez Kalex
Czas edycji: 2011-01-26 o 08:14
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 07:37   #3760
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Mszu, Hagar jest taki babciny sposób na sprawdzenie czy to ząb : trzeba popukać to miejsce łyżeczka, ząb jest twardy więc będzie dzwonił

Ninaad ja bym stawiała marchew, bo mleko trochę długo już podajesz hmmm.no ale zk olei dajesz go już więcej..może one się jakoś gryzą, pediatra zalecał tak mieszać? Mam nadzieję, że to nie marchew, bo ona jest prawie we wszystkich obiadkach

Dziewczyny ja chciałam się pochwalić ,zę znalazło się wyjście z mojej systuacji w kwestii "z kim zostawię małą jak pójdę do pracy" , otwierają u nas prywatne przedszkole dla dzieci o 1-4 lat, koszt to 600zł ale biorąc pod uwagę koszt opiekunki to i tak się opłaca w cenie są urodziny wyprawiane maluszkowi, pełne wyżywienie, nauka języka i opieka od 6.30 do 18
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 08:13   #3761
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martucha - gratuluję przespanej nocki! rewelacja!!!!

u nas masakra, ale o tym napiszę jak Mati się zdrzemnie

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Mati uderzył w 30-minutową drzemkę w bujaczku, więc mam czas na odpisanie


gabisun-bardzo fajnie,że pojawiło się rozwiązanie

A ja powoli łapię mega dołaaaa...mój syn chyba zamienił się z córką hagar jeśli chodzi o spanie w nocyjak do tej pory budził się raz, dwa razy w nocy to teraz budzi się 5,6 razy...nie wiem ile, już nawet nie liczę. Tylko po kąpieli śpi od 21 do 24, a potem to co godzine się budzi i je....ja nie wiem ile on może zjeść. Je i je, i to dużo, ja myślę "no, teraz sobie pośpi, bo się najadł jak bąk, a tu gucio".....
jestem wyczerpana i to widać po mnie i po rekacji mojego organizmu od kilku dni....zaczęły mi się szumy w uszach, bębni mi w głowie, kręci się, w uszach mam dodatkowo uczucie jakby ktoś mi balona włożył i nadmuchal. Dwie noce temu prawie zemdlalam jak odkładałam Matiego po karmieniu do łóżka. Nie wiem czy mu też ząbkowanie się zaczyna, bo od tygodnia zaczął pocierać dwoma paluszkami dziąsła u góry i na dole,czego wcześniej nie robiłdodatkowo zaczął jeździć po dziąsłach językiem i wygląda to jakby żuł gumę Nie wiem jak długo tak pociągnę, widać organizm się buntuje, jak od jego urodzenia śpię po 3-4 godziny, a teraz to nie więcej niż 3, przez to jego wstawanie w nocy. Niestety człowiek jest tylko człowiek i mimo ogromnych chęci i miłości do Matiego widzę,że zmęczenie organizmu zaczęło dawać znaki...Jeszcze jak dawniej budził się o 7-8, to teraz standardem jest 5-6....dziś już nie dałam rady i po prostu ryczałam z bezsilności karmiąc go po godz.5.
Mąż chce wziąć urlop tygodniowy w pracy,żebym odpoczęła i zregenerowała siły, spała w dzień, a on tylko budziłby mnie na jedzenie Matiego.Ale mam opory, nie wiem czy jest sens żeby tracił na mnie urlop, zamiast wziąć go w wakacje.
Musiałam się wyżalić

Ilona- dołączam jednak do Ciebie i od dzis zaczynam ponowną walkę o jedzenie z butelki. Mąż ma kupić,jak będzie wracał z pracy, bebilon1 i będę mu dawała mleko butelką. Nie mam siły ściągać mojego pokarmu i mu dawać, bo jak nie zje to muszę to wylewać. Poza tym,może, jakby w końcu zassal butelkę, to dawalabym mu na noc MM plus cycusie i może wtedy, znów jakimś cudem, pospałby więcej
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 08:17   #3762
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
ej normalnie dziewczyny zagladam dzis w buzke mojej cory a tam na miejscu 4ek bialy punkt to chyba nie moze byc zab??
Jej co Wy z tymi 4 dziewczyny pewnie może być

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
Ilona cieszę się że z bioderkami ok, ja też się zastanawiam co dac na chrypkę.. bo mam wrażenie że się z nią budzi, potem jest ok ale rano ma..

Dziewczyny na fb powiedziały że to suche gardło i trzeb dać pić


a u nas PIERWSZAAAAA noc całkowicie przespana!!!! ani jednej pobudki, ani jednego dokarmiania w nocy nic!!!! ale się cieszę ciekawe czy to wybryk czy już tak się będzie klarować
zjadł na śpiocha o 21 butlę z kleikiem i wstał dziś o 7.30 i zjadł śniadanko aaaaaa teraz buszuje na macie kręci się na brzuchu i się cieszy ale mi fajnie


p.s. ale żeby nie było za słodko to z przewijaniem mamy tragedię bo nie chce w ogóle zginać nóg i wytarcie mu pupska po kupie graniczy z cudem - akrobacje na całego tak pręży te nogi prostuje że z całymi plecami się podnosi.. ehs...
Martucha ale Ci fajosko Już przespana nocka Lux
Co do napięcia to zboczysz minie szybko


Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Mszu, Hagar jest taki babciny sposób na sprawdzenie czy to ząb : trzeba popukać to miejsce łyżeczka, ząb jest twardy więc będzie dzwonił

U nas też się tak sprawdza


Dziewczyny ja chciałam się pochwalić ,zę znalazło się wyjście z mojej systuacji w kwestii "z kim zostawię małą jak pójdę do pracy" , otwierają u nas prywatne przedszkole dla dzieci o 1-4 lat, koszt to 600zł ale biorąc pod uwagę koszt opiekunki to i tak się opłaca w cenie są urodziny wyprawiane maluszkowi, pełne wyżywienie, nauka języka i opieka od 6.30 do 18
No to tak jak u nas To jest przedszkole z grupą żłobkowa


A teraz ja Wczoraj już nie pisałam bo nie chciałam zapeszać ale Wieczorem na śpioch mamy dostał butle (dodam że zauważyłam że nie chce tej butli bo ten gumowy smoczek Nuca bardzo głęboko wciąga i go drażni a miałam jeszcze jedna - ostatni nie testowany -też Nuca silikonowy ale o takim standardowym kształcie) i podałam mu Bebilon z tym nowym smoczkiem co ? Wszamał 80 ml (dodam ze to było dojedzenie) : jupi: No i poszedł spać Wprawdzie obudził się już o 2 (a przed wczoraj po dojedzeniu cycem o 3.30, ale on chyab się jeszce męczy ta butelką i mniej zjadł) druga pobudka o 6 znowu den i wstał o 8 więc naprawde spoko Ale najwazniejsze że tą butle zjadł I teraz rano miałam swoje mleko odciągnięte podgrzałam i znowu zjadł 120 ml dojadł z cyca i kima:ju pi: Jej mam nadzieje że to koniec koszmaru związanego z butlą . Potem miłam tylko wyżuty sumienia że podłam mu mm a mam swoje mleko Ale muszę go pomału przyzwyczajać bo jakby mi brakło mojego Albo coś by się stało a mnie nie będzie Mama mi mówi żebym się nie martwiła Ja się trochę denerwuję czy go brzuch nie boli ale oznak nie ma

Dziś mamy szczepienie po 15-stej denerwuję się żeby znowu nie miał takiej reakcji (2h darcia) po
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 08:26   #3763
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ilona - to trzymamy kciuki za szczepienie i gratuluję jedzenia z butelki przez synka! Je też od dziś będę walczyć bebilonem trudno,najwyżej będzie się darł i tyle W domu mam 7 butelek, mogę probować każdą

aha, Mati jak nam teraz plakał po szczepieniu przez godzinę, właściwie to takie łkanie żałosne było, to daliśmy mu Viburcol i mu pomógł - uspokoił się i usnął

Edytowane przez Kalex
Czas edycji: 2011-01-26 o 08:27
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 08:33   #3764
aaannnnnnaaa
Raczkowanie
 
Avatar aaannnnnnaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 257
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
No a Olę coś wysypało dzisiaj No i nie wiem co to, czy:
-mleko HA- ale chyba nie, bo daję je od 2 tygodni, codziennie trochę więcej (mieszam z bebilonem pepti)
-marchewka- ale dziś czwarty dzień marchewki
- coś co zjadłam? - chyba to najbardziej prawdopodobne.
No nic- chyba jutro będę dalej podawać HA i marchewkę- zobaczymy czy wysypka zacznie znikać.
Też bym tak zrobiła.
Ale jak nie zniknie lub się nasili to podejrzewałabym jednak HA..podobno białko z mm może się kumulować i dopiero po dłuższym czasie dać wysyp..
U nas też skaza, ale Teo dostaje na razie tylko pierś a ja ciągle na diecie i jest dobrze.
Trochę się boje jego reakcji na konkretniejsze dania..

Kalex pierwszy raz słyszę o czymś takim jak wyrośl
U nas też kolejna ciężka noc, a Viburcol jakoś nie pomaga..
Mały wybudza się co godzinę i szuka piersi, jak za długo się zbieram to jest ryk, że blok się trzęsie..
martucha gratuluję nocki, kochana nawet nie wiesz jakja Ci zazdroszczę

Wczoraj synuś uraczył mnie ponad tygodniową kupą..byłam w szoku, że takich rozmiarów coś wyszło takiej małej dzieciny
Czytam i koduję jak rozszerzacie dietę Waszym maluchom, bo u nas ciągle tylko mleko z piersi..Teo ma 4,5 mca.
Pediatra radzi czekać do skończenia pół roku z czymkolwiek, rodzina już by mu dawała soki i zupy, ale chyba poczekam jeszcze i będę szła nowym schematem żywienia bobovity..
Poza tym od 2 tyg jesteśmy sami w domu i czasem nawet nie mam jak zrobić jedzenia dla siebie..
aaannnnnnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 08:44   #3765
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

kalex, hagar... kurna co jest, jakies masowe wychodzenie narosli na dziąsłach

u nas to pojawiło sie po paru dniach ostrego marudzenia... ja juz sama nie wiem


gabisun... probowalam opukac to lyzeczka, ale mala sobie nie daje, mieli ozorem w prawo lewo...
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 08:47   #3766
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej mamusie

z wiadomości dnia to dostałam dziś okres, bez bol brzucha i innych sensacji. wiecie co ja sobie tak myślę że powrót okresu może być powiązany z tymi problemami z laktacją

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
hagar cieszę się że miałaś wychodne no i mam nadzieję że noc zaliczona do udanych
a u nas PIERWSZAAAAA noc całkowicie przespana!!!! ani jednej pobudki, ani jednego dokarmiania w nocy nic!!!! ale się cieszę ciekawe czy to wybryk czy już tak się będzie klarować
zjadł na śpiocha o 21 butlę z kleikiem i wstał dziś o 7.30 i zjadł śniadanko aaaaaa teraz buszuje na macie kręci się na brzuchu i się cieszy ale mi fajnie
p.s. ale żeby nie było za słodko to z przewijaniem mamy tragedię bo nie chce w ogóle zginać nóg i wytarcie mu pupska po kupie graniczy z cudem - akrobacje na całego tak pręży te nogi prostuje że z całymi plecami się podnosi.. ehs...
gratuluję przespanej nocki zazdroszczę
u mnie noc nie najgorsza ale też nie jakaś super. mała zjadła po kąpieli 160 ml mm poodbijało się jej i zasnęła o 20.30 ale już po niecałych 3h była głodna, zjadła o 23.20, potem 2, 3.15 i 5.40. o tym ostatnim jedzeniu nie chciała zasnąć trzeba było lulać ostatecznie skończyło się podaniem cyca i snem od 7 do 8.30. dziwie się że on a po butli wytrzymała tak krótko
współczuje tych problemów z nóżkami

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Mszu, Hagar jest taki babciny sposób na sprawdzenie czy to ząb : trzeba popukać to miejsce łyżeczka, ząb jest twardy więc będzie dzwonił

Dziewczyny ja chciałam się pochwalić ,zę znalazło się wyjście z mojej systuacji w kwestii "z kim zostawię małą jak pójdę do pracy" , otwierają u nas prywatne przedszkole dla dzieci o 1-4 lat, koszt to 600zł ale biorąc pod uwagę koszt opiekunki to i tak się opłaca w cenie są urodziny wyprawiane maluszkowi, pełne wyżywienie, nauka języka i opieka od 6.30 do 18
dzięki za metodę, zaraz sprawdzę, tylko jak jej do tej małej buźki łyżeczkę wpakuję. super z tym przedszkolem. myślę że to dość atrakcyjna cena

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
A ja powoli łapię mega dołaaaa...mój syn chyba zamienił się z córką hagar jeśli chodzi o spanie w nocyjak do tej pory budził się raz, dwa razy w nocy to teraz budzi się 5,6 razy...nie wiem ile, już nawet nie liczę.
kurcze współczuje ci bardzo. a ile twój syn ma? może to jednak z wiekiem związane, że dzieci gorzej sypiają i tak często chcą jeść, tylko dlaczego w nocy a nie w dzień. a wy jesteście na cycu czy na mm??

IlonaN2 super że z jedzeniem lepiej, trzymam kciuki, oby tak dalej

Cytat:
Napisane przez aaannnnnnaaa Pokaż wiadomość
Czytam i koduję jak rozszerzacie dietę Waszym maluchom, bo u nas ciągle tylko mleko z piersi..Teo ma 4,5 mca.
Pediatra radzi czekać do skończenia pół roku z czymkolwiek, rodzina już by mu dawała soki i zupy, ale chyba poczekam jeszcze i będę szła nowym schematem żywienia bobovity..
Poza tym od 2 tyg jesteśmy sami w domu i czasem nawet nie mam jak zrobić jedzenia dla siebie..
ja też myślę o rozszerzeniu diety po 6 miesiącu, po 5 będę dawać gluten. myślę że może wtedy odejdę od mm na noc i spróbuję dawać moje mleko zagęszczone kleikiem.
rozumiem co znaczy być samemu z dzieckiem. my ostatnio tydzień byłyśmy same. najgorzej było wieczorami gdy mała była marudna, nie dało się jej odłożyć a trzeba było kąpiel szykować
a potem jeszcze to usypianie. no i w dzień tak do dupy bo nie było do kogo gęby otworzyć. mój mąż często wyjeżdża więc wiem jak to jest, na szczęście moja mam mi pomaga

Edytowane przez hagar1
Czas edycji: 2011-01-26 o 09:40
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 08:49   #3767
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
aha, Mati jak nam teraz plakał po szczepieniu przez godzinę, właściwie to takie łkanie żałosne było, to daliśmy mu Viburcol i mu pomógł - uspokoił się i usnął
Ja tez podam czopek jak zacznie się jazda Po poprzednim podałam go za późno i mam traumę teraz

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
A ja powoli łapię mega dołaaaa...mój syn chyba zamienił się z córką hagar jeśli chodzi o spanie w nocyjak do tej pory budził się raz, dwa razy w nocy to teraz budzi się 5,6 razy...nie wiem ile, już nawet nie liczę. Tylko po kąpieli śpi od 21 do 24, a potem to co godzine się budzi i je....ja nie wiem ile on może zjeść. Je i je, i to dużo, ja myślę "no, teraz sobie pośpi, bo się najadł jak bąk, a tu gucio".....

Też przez to przechodziłam I teraz jak się kładę koło 22-23 dokarmiam go na śpiocha i mam 1-2 pobudki


Ilona- dołączam jednak do Ciebie i od dzis zaczynam ponowną walkę o jedzenie z butelki. Mąż ma kupić,jak będzie wracał z pracy, bebilon1 i będę mu dawała mleko butelką. Nie mam siły ściągać mojego pokarmu i mu dawać, bo jak nie zje to muszę to wylewać. Poza tym,może, jakby w końcu zassal butelkę, to dawalabym mu na noc MM plus cycusie i może wtedy, znów jakimś cudem, pospałby więcej
Walcz choć łatwo nie jest Ja tyle się napłakałam przy tym Ale śmiej się że Nestle Nan nie chce pić bo za tanie A Bebilon szamie Tyle że u mnie po wczorajszym bebilonie wcale nie pospał dłużej Ale może jak zje pełną porcję tuz po kąpaniu a dokarmię na śpiocha cycem to pośpi Zobaczymy Choć wyrzuty mam ogromne

Cytat:
Napisane przez aaannnnnnaaa Pokaż wiadomość
Wczoraj synuś uraczył mnie ponad tygodniową kupą..byłam w szoku, że takich rozmiarów coś wyszło takiej małej dzieciny
.
U nas była 3 dniowa i ledwo się zmieściła w pampersa a co dopiero tygodniowa
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 09:01   #3768
kasienka1701
Zadomowienie
 
Avatar kasienka1701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: East
Wiadomości: 1 024
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Boże jakaś epidemia czy co.Ja też wczoraj u Młodej zobaczyłam jakąś białą kropę z lewej strony(jakaś czwórka,trójka)..tyle ,że u nas to nie jest z boku od strony policzka tylko w normalnym miejscu,więc myślę,że to jednak ząb.Mała do tego cały czas trzyma paluchy w tym miejscu i gryzie.ech...a miałam nadzieje,że jeszcze trochę poczeka z zębiskami...
__________________

kasienka1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 09:28   #3769
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny ja doszłam do wniosku, że trochę za dużo czasu spędzam na forum i postanowiłam się na jakiś czas "wyciszyć" to znaczy będę do was zaglądać i cały czas pamiętam, że Marcie obiecałam zapytać teścia o postępowanie z jej małym

Po prostu będę wpadać trochę rzadziej
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 10:16   #3770
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

aaannnnnnaaa - ja też pierwszy raz słyszałam takie pojęcie ale dwie lekarki powiedziały to samo....

mszu - właśnie widzę, że jakaś "epidemia" Mati ma tego "pryszcza" na dziąśle od strony języka, w okolicy własnie trójki/czwórki. Normalnie tego nie widać, tylko jak się bardzo rozedrze. Zresztą sama pediatra nie mogła tego dojrzeć, pyta się mnie "gdzie Pani to widzi?" i musiała mu dobrze język odsunąć,żeby mu to wymacać. Może to jakiś urok dzieci w tym wieku, skoro tyle dzieciaków to ma? My to zauwazyliśmy jakiś miesiąc temu, ooo wiem kiedy....w Drugi Dzień Swiat nie wiem czy było wcześniej, nie zaglądalismy mu az tak głęboko do buzi

hagar-Mati 15 stycznia skończył 3 miesiące. Je cyca od urodzenia. Ale będzie miał walkę z butlą, w której będzie Bebilon W dzien je co 2,5-3h, w nocy coś mu się poprzestawiało, bo tak to też jadł co 3h, raz nawet 5 wytrzymał (ale to było jednorazowe swięto ). On od urodzenia strasznie dużo zajada- tyje 1kg średnio w 3 tygno, ostatnio trochę mniej tyje, bo około 200g tygodniowo, ale myślę, że w tym tygodniu wróci do swojego dawnego stylu (czyli tycia 300-330 gram w tydzień), bo je okropnie dużo...okaże się jutro ile przytył, jak bedzie cotygodniowe czwartkowe ważenie

teraz znow ma 30-minutową kimkę a kolejne spanie powinno już być dłuższe, ok.2,5h
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 12:46   #3771
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
hagar-Mati 15 stycznia skończył 3 miesiące. Je cyca od urodzenia. Ale będzie miał walkę z butlą, w której będzie Bebilon W dzien je co 2,5-3h, w nocy coś mu się poprzestawiało, bo tak to też jadł co 3h, raz nawet 5 wytrzymał (ale to było jednorazowe swięto ).
moja jak była mniejsza to pierwszy cykl po kompieli 3-4 h spała. gdzieś tak jak 3 i pół miesiąca miała się popsuło. na początku co którąś noc tak często się wybudzała potem coraz częściej. w dzięń wydłużały się przerwy biędzy jedzeniem a w nocy skracały mam nadzieję że u ciebie to tylko przejściowy problem.

ja wczoraj wieczorem odciągnęłam mleko bo jak wyszłam to maż małą moim mlekiem odciągniętym wcześniej nakarmił, potem po kąpieli było mm więc cycki miałam jak balony. no i jak odciągnęłam to prawie sama woda leciała. w dzień jak odciągam to jest bardziej tłusty pokarm. więc może nie w ilości mleka problem tylko w jego kaloryczności. niby w nocy jest tłustszy pokarm ale kto to na 100 % wie.
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 12:48   #3772
dash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 241
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej!!!!!!
Jak obiecałam dodaję zdjęcie brzuszkowe i przedstawiam Wam moją lalunię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maja.jpg (107,7 KB, 57 załadowań)
dash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 12:57   #3773
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja doszłam do wniosku, że trochę za dużo czasu spędzam na forum i postanowiłam się na jakiś czas "wyciszyć" to znaczy będę do was zaglądać i cały czas pamiętam, że Marcie obiecałam zapytać teścia o postępowanie z jej małym

Po prostu będę wpadać trochę rzadziej
Kaśka no co Ty? Jakieś problemy? No nic ja sobie pozwolę na sms do Ciebie w przyszłym tygodniu i może uda nam się spotkać


dash
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 15:44   #3774
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Kaśka no co Ty? Jakieś problemy? No nic ja sobie pozwolę na sms do Ciebie w przyszłym tygodniu i może uda nam się spotkać
Zapraszam na spotkanie, bardzo chętnie
A co do problemów to raczej taka depresja zimowa mnie dopada i robię się upierdliwa
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 16:08   #3775
aaannnnnnaaa
Raczkowanie
 
Avatar aaannnnnnaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 257
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
On od urodzenia strasznie dużo zajada- tyje 1kg średnio w 3 tygno, ostatnio trochę mniej tyje, bo około 200g tygodniowo, ale myślę, że w tym tygodniu wróci do swojego dawnego stylu (czyli tycia 300-330 gram w tydzień), bo je okropnie dużo...okaże się jutro ile przytył, jak bedzie cotygodniowe czwartkowe ważenie:p
Kurcze,ale ładnie przybiera
U nas jakieś 110-120 g tygodniowo..ja już się martwiłam, ale lekarz mówi, że na piersi to ok
W siatce centylowej jesteśmy między 10 a 25 centylem.Ale di pulpetów Teo to nie należy..
Kalex jak jesteś bardzo zmordowana to może spróbuj kłaść się wcześniej ..nie wiem jaki macie system, ale ja to odkąd jesteśmy sami domu lulam małego od 18, ok 20 zasypia i potem do 5-6(kiedy się budzi)to z połowę przesypiam.Już się przyzwyczaiłam do snu przerywanego karmieniami co1-2 godziny, ale my trenujemy to od urodzenia..
No i dotąd tżt pomagał mi przy posiłkach, zajmował się domem, zakupami itd..
aaannnnnnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 17:30   #3776
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez dash Pokaż wiadomość
Hej!!!!!!
Jak obiecałam dodaję zdjęcie brzuszkowe i przedstawiam Wam moją lalunię
piękna kruszynka

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja doszłam do wniosku, że trochę za dużo czasu spędzam na forum i postanowiłam się na jakiś czas "wyciszyć" to znaczy będę do was zaglądać i cały czas pamiętam, że Marcie obiecałam zapytać teścia o postępowanie z jej małym

Po prostu będę wpadać trochę rzadziej
Odpocznij Klarissa ja też mało zaglądam dziecko najwazniejsze!buziaczki

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
czesc kobietki. nie bylo mnie chyba tydzien, ale balowalam na weselu u brata a w niedziele tz wycial paskudny numer i do dzisiaj dochodze do siebie...

widze ze piszecie o zabkowaniu a u nas ani widu ani slychu

pochwale sie jeszcze ze zrozbilam sobie upragniony od wielu lat makijaz permanentny brwi myslalam ze padne tak bolalo...a za msc uzupelnienie i znowu niesamowity ból sama chcialam
ide Was nadrabiac
gratki ile dałaś za makijaz brwi?Mi tż ma fundnąć ale nie moge sie doczekać .

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
Klarissa anilkadro Binka cudne macie maluszki!!

Ilona cieszę się że z bioderkami ok, ja też się zastanawiam co dac na chrypkę.. bo mam wrażenie że się z nią budzi, potem jest ok ale rano ma..

dash dziękuję ale za ciebie też trzymam kciuki

hagar cieszę się że miałaś wychodne no i mam nadzieję że noc zaliczona do udanych

elenka1 super z tym makijarzem, nie wiedziałam że to tak boli.. bu.. a co z mężem? mam nadzieję że już jest ok..

abz to wpadaj częściej rozumiemy że ktoś nie nadrobi wszystkiego.. tylko napisz co tam u was jak sobie radzicie



a u nas PIERWSZAAAAA noc całkowicie przespana!!!! ani jednej pobudki, ani jednego dokarmiania w nocy nic!!!! ale się cieszę ciekawe czy to wybryk czy już tak się będzie klarować
zjadł na śpiocha o 21 butlę z kleikiem i wstał dziś o 7.30 i zjadł śniadanko aaaaaa teraz buszuje na macie kręci się na brzuchu i się cieszy ale mi fajnie


p.s. ale żeby nie było za słodko to z przewijaniem mamy tragedię bo nie chce w ogóle zginać nóg i wytarcie mu pupska po kupie graniczy z cudem - akrobacje na całego tak pręży te nogi prostuje że z całymi plecami się podnosi.. ehs...
klask i: gratulacje , co do przewijania bedzie dobrze


Jak któraś ma oochote PROSZĘ ZAGŁOSOWAĆ na Amelkę!daje spacje bo się nie wyświetli dziękuje z góry
http://apps.faceb ook.com/buzialoveli/galeria?photo=505
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g

Edytowane przez malwina1204
Czas edycji: 2011-01-26 o 17:32
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 18:28   #3777
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martucha gratuluję przespanej nocy

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
ja bym stawiała marchew, bo mleko trochę długo już podajesz hmmm.no ale zk olei dajesz go już więcej..może one się jakoś gryzą, pediatra zalecał tak mieszać? Mam nadzieję, że to nie marchew, bo ona jest prawie we wszystkich obiadkach
tak, na razie mamy mieszać- stopniowo zastępuję bebilon pepti mlekiem HA, żeby już niedługo przejść na HA. My dziś po wizycie u pediatry - jakoś nie uważa, że to mleko albo marchewka. I że generalnie buźka wygląda dobrze- no nic, czekamy co będzie.
Super, że otwierają to przedszkole. U nas też jest takie dla dzieci w wieku 1-4. Muszę się tam kiedyś przejść i zapytać o ceny, jak z miejscami i w ogóle- bo chcę Olę tam zapisać od września

Ilona super, że z karmieniem lepiej

Klarissa tylko nie zapomnij o nas i wpadaj czasem

My dziś po szczepieniu, mała była dzielna- idę teraz ją myć i spać (tzn Ola )
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 18:42   #3778
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Byliśmy na szczepieniu i mały trochę się rozryczał Potem w domu marudził dałam mu czopek i zasnął I ma już 3 miesiące i 3 dni 4 dni i wazy 6450 kg Jesteśmy między 25-50 centylm
Po kąpieli zjadł butle z bebilonem

Marucha
ja mam do Ciebie pytanie bo Ty dokarmiasz Pata na śpiocha z tego o kojarzę Czy ona zjada wtedy pełną porcję?? Bo aj podaje Frankowi od wczoraj bebilon i zjada mi 90 ml i pewnie nie jest bardzo głodny ale tak się zastanawiam jak to u Ciebie
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 19:13   #3779
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

ale tu dziś na wątku spokojnie.

ja tylko na chwilkę. wiecie, tak się bałam że po podaniu mm będą jeszcze gorsze problemy z kupą. mała na samym cycu co tydzień robiła i to czasem dopiero po czopku. a tu dziś niespodzianka - wielka kupa strasznie stękała, a kilkanaście minut przed zrobieniem chyba ją brzuch bolał bo była bardzo marudna, ale liczy się efekt. mam nadzieję że to nie jednorazowy incydent i że z kupką będzie lepiej.

dobrej nocy wszystkim życzę. może zajrzę do was jeszcze troszkę później
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 19:44   #3780
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martucha zazdroszcze przespanej nocki no z tz juz dobrze a poszlo o jego maksymalne opicie sie na weselu i poprawinach mojego brata, troche musialam sie za niego wstydzic... ale juz jest ok, a i moje nerwy opadły

malwina makijaz 800 zł w cenie jest tez poprawa..za msc mam sie zglosic... a generalnie nie wyobrazam sobie robic kresek na powiekach ale podobno mniej boli... tak mowila pani kosmetyczka

hagar od kiedy moja corka jest na mm to nie bylo dnia bez kupy

gabisun hmm ja tez juz mysle o pracy ale przeraza mnie perspektywa jej szukania.. jezuuuu juz sie boje ze nic nie znajde
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.