Półroczna Magda porwana w Sosnowcu! - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 13:46   #3781
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Co do tego kina to widziałam te informacje w kilku artykułach na necie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 13:48   #3782
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Co do tego kina to widziałam te informacje w kilku artykułach na necie
O kinie mówił Rutkowski na konferencji, a dokładniej że Katarzyna prosiła Bartka żeby poszli na jakiś horror. Nie było mowy czy w końcu poszli czy nie.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 13:51   #3783
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Czytałam gdzieś (nie mogę teraz sprawdzić gdzie), że policjanci byli w tym kinie, to było dzień albo dwa po ogłoszeniu, że Madzia została porwana, wtedy policja już podejrzewała, że porwania nie było i przyglądali się Kaśce.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 13:51   #3784
ewcia1980
Raczkowanie
 
Avatar ewcia1980
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 245
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

[QUOTE=E f f i;32117437]Z tym Bartkiem to sprawa mnie zastanawia, bo naprawdę jego zeznania się kupy nie trzymają. Na początku szedł z Katarzyną do pewnego miejsca i ona poszła dalej, teraz już się okazuje, że ją zostawił i ona wróciła się po pieluchy. Raz szedł po pieczarki do sklepu, teraz po drzewo do rodziców. Raz z kolegą, teraz o koledze nie słychać. No niestety, ale chyba za dużo tu nieścisłości. I w ogóle tutaj to już może trochę mam za duże oczekiwania, ale czy jeśli oni razem wtedy szli i ona zauważyła brak pampersów to czy on nie powinien skoczyć po nie? Nie wiem, ale po prostu większość rodziców choć w minimalny sposób sobie pomaga.
Poza tym jego osoba mnie przeraża. Na tych początkowych konferencjach on się wypowiadał o tym, że strasznie ciężko jest się przebierać do dziennikarzy i jak to niemiło jak ludzie coś o Tobie w necie wypisują. Nie wiem, ale jak dla mnie dorosłego, niewinnego człowieka to w takiej sytuacji najmniej obchodziłyby komentarze i opinie ludzi. Mój ubiór też by mnie nie obchodził. I uważam, że dziwne jest to, że ojciec zaraz po porwaniu dziecka ma czas na takie pierdoły jak czytanie komentarzy o tej tragicznej sytuacji, która go dotknęła. Czas jak czas, ale że jest w ogóle w stanie. Przecież te początkowe konferencje były tuż po sfingowanym porwaniu, więc nie wydaje mi się, że jakikolwiek człowiek byłby wtedy w takim stanie psychicznym żeby ot tak sobie siedzieć w necie.[/QUOTE]

A nie chodziło o to że oni ukrywają się przed dziennikarzami, przebierają i uciekają piwnicami? Ja to tak zrozumiałam, że dziennikarze i inni ich dom oblegają i oni w taki sposób muszą przed nimi uciekać.
a co do tego drugiego pogrubionego to oni na necie szukali jakiej kolwiek informacji o dziecku.

Edytowane przez ewcia1980
Czas edycji: 2012-02-07 o 13:55
ewcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 13:57   #3785
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
ano idą i co-to znaczy, że nie cierpią? nie siedzisz w ich głowach skąd możesz wiedzieć, że jeśli akurat w tym momencie nie walnie im w głowę głośna muzyka to zaraz nie wybuchną, tak jak Ty po stracie nie zaczniesz płakać to zaraz nie wybuchniesz i po prostu musisz to zrobić?

każdy psycholog Ci to powie, że takie zachowania nie są jakby się wydawało jednoznaczne, że ludzie po prostu reagują RÓŻNIE, a psycholog orzeka nie na podstawie płaczu i histerii, po słowach, gestach innych rzeczach można wiele wywnioskować


masz w zasadzie rację. w ogóle miałam się nie udzielać tylko czytałam co istotniejsze informacje bo tu dziewczyny na szybko wiedzą, omijałam te wojenki ale zobaczyłam ewidentną bzdurę i ciężko mi było napisać w innym tonie, że durnota to durnota. ale już to kończę bo faktycznie to jest bez sensu

Odpisz mi więc , jesli potrafisz, dzięki czemu poznaliśmy prawdę? dzięki czemu matka stała się podejrzaną? czyz nie dzięki takim bzdurom?



Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Dziewczyny dajcie sobie spokój - nie karmcie trolla
Edit - zadałam pytanie ale stwierdzam że nie warto....bo nawet mnie nie interesuje to co masz do powiedzenia.
nigdy nie zrozumiem dlaczego , niektórzy ludzie mają tak płytkie myślenie i tak ciasną wyobrażnię

Edytowane przez tipsiara
Czas edycji: 2012-02-07 o 14:29
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 13:59   #3786
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Druga sprawa - nie widzę potwierdzonej informacji w żadnym artykule, że oni rzeczywiście w tym kinie byli czy to tylko szołmen Rutkowski to powiedział? czy mówione to było na konferencji prasowej?
W gazecie wyborczej czytałam, że policja śledziła matkę madzi i stąd informacja, że po konferencji prasowej poszła SAMA do kina, bez męża. I to policja potwierdziła.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:00   #3787
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie uważacie jednak, że gdzieś musi być granica? Dla jednego to jest zrobienie makijażu, założenie kolczyków, dla innego gra na komputerze a dla trzeciego wyjście do kina. Każdy ma indywidualną granicę, chociaż nam się czasem to w głowie nie mieści i GDZIEŚ jest ta granica normalności. O ile mogę się po sobie spodziewać, że w obliczu tragedii może doznałabym takiego szoku, że zaczęła malować paznokcie, to jestem na 90% pewna, że nie poszłabym do kina, bo to już nie jest impuls a działanie w czasie, które wymaga zaplanowania itd. Druga sprawa - nie widzę potwierdzonej informacji w żadnym artykule, że oni rzeczywiście w tym kinie byli czy to tylko szołmen Rutkowski to powiedział? czy mówione to było na konferencji prasowej?
Tak wlanie działa plotka. Rutkowski powiedział że Katarzyna chciała iść do kina a wszyscy gadają że poszła (chociaż tego nie wiadomo). wiadomo tylko że chciała.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 14:04   #3788
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Tak wlanie działa plotka. Rutkowski powiedział że Katarzyna chciała iść do kina a wszyscy gadają że poszła (chociaż tego nie wiadomo). wiadomo tylko że chciała.
To nie jest plotka.
W lokalnym dodatku GW policja potwierdziła, że śledziła matkę madzi i że była ona w kinie - sama.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:05   #3789
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
To nie jest plotka.
W lokalnym dodatku GW policja potwierdziła, że śledziła matkę madzi i że była ona w kinie - sama.
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:10   #3790
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Do dziewczyn oglądających TVN: online słyszałam, że coś mówili o koferencji na której ma się pojawić Bartek. Dobrze słyszałam czy coś pokręciłam ?

tak, dzisiaj o 18.30 konferencja Rutkowskiego
podobno ma być Bartek i jego matka
ale nie wiem, jaka stacja ma to transmitować

Edytowane przez jag_na
Czas edycji: 2012-02-07 o 14:12
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:11   #3791
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
To nie jest plotka.
W lokalnym dodatku GW policja potwierdziła, że śledziła matkę madzi i że była ona w kinie - sama.
No nieźle... O tym nie miałam pojęcia

Nie widziałam dzisiaj konferencji prokuratury... Było tam coś ciekawego?
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 14:16   #3792
malaczarnaslodka
Raczkowanie
 
Avatar malaczarnaslodka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 199
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Do dziewczyn oglądających TVN: online słyszałam, że coś mówili o koferencji na której ma się pojawić Bartek. Dobrze słyszałam czy coś pokręciłam ?
Konferencja z udzialem Rutkowskiego ma sie odbyc o 18. 30 i byc moze pojawi sie na niej rodzina Madzi.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
tak, dzisiaj o 18.30 konferencja Rutkowskiego
podobno ma być Bartek i jego matka
ale nie wiem, jaka stacja ma to transmitować
na pewno tvn 24 a jakie jeszcze to nie wiem
malaczarnaslodka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:17   #3793
natalia_90
Raczkowanie
 
Avatar natalia_90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 213
GG do natalia_90
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...y_rodziny.html

Ktoś wie gdzie będzie można zobaczyć tę konferencje?
natalia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:19   #3794
malaczarnaslodka
Raczkowanie
 
Avatar malaczarnaslodka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 199
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Tak wlanie działa plotka. Rutkowski powiedział że Katarzyna chciała iść do kina a wszyscy gadają że poszła (chociaż tego nie wiadomo). wiadomo tylko że chciała.
tu jest wzmianka o kinie http://m.onet.pl/kronika_policyjna/5019849,detal.html
29 stycznia...
Kilka godzin po konferencji Katarzyna W. wychodzi z domu i udaje się do kina. Nie wiedziała, że jest śledzona. Policjanci są coraz bardziej przekonani, że niestety nie poszukują już żywego dziecka.

Edytowane przez malaczarnaslodka
Czas edycji: 2012-02-07 o 14:21
malaczarnaslodka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:19   #3795
E f f i
Raczkowanie
 
Avatar E f f i
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 433
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez ewcia1980 Pokaż wiadomość
A nie chodziło o to że oni ukrywają się przed dziennikarzami, przebierają i uciekają piwnicami? Ja to tak zrozumiałam, że dziennikarze i inni ich dom oblegają i oni w taki sposób muszą przed nimi uciekać.
a co do tego drugiego pogrubionego to oni na necie szukali jakiej kolwiek informacji o dziecku.
Nie wiem, być może, ja tam nic o piwnicach nie słyszałam, ale to co piszesz może być prawdziwe.
Choć ja dalej uważam, że przejmowanie się komentarzami ze strony internautów to dziwne zachowanie, a przynajmniej zaraz po porwaniu. Tym bardziej, że każdy z nas wie, że z neta korzysta dużo osób ziejących nienawiścią.
Ja teraz wierzę w organy ścigania i mam nadzieje, że sprawa się rozwiąże.
Ogólnie to nie wiem dlaczego, ale żal mi jest tej Katarzyny. Tym bardziej jeśli to był wypadek to uważam, że mamy dwie ofiary i matkę, i Madzie.
I z tego całego tragicznego wydarzenia może też warto wyciągnąć wnioski i zacząć edukować młodych rodziców, to znaczy puszczać chociażby film pokazujący co jest groźne dla maluchów i jak się zachowywać w sytuacjach, gdy dojdzie do wypadków. Taka krótka lekcja powinna być obowiązkowa. Myślę też, że ojciec oraz dziadkowie powinni wiedzieć co to jest depresja poporodowa, bo jak widać nasze społeczeństwo nie bardzo wie, że matka może cierpieć na depresje. Nawet wydaje mi się, że znaczna część nie wie, że taka depresja w najgorszym wypadku może doprowadzić do zabójstwa dziecka i samobójstwa matki. Może jakby ludzie wiedzieli to by reagowali. A tak to to jest jak jest i nie ma co liczyć na poprawę, bo przecież choroby psychiczne w Polsce to nadal coś bardzo wstydliwego.
__________________




♥ na wizażu od 2007 ♥
E f f i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:20   #3796
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Nie widziałam dzisiaj konferencji prokuratury... Było tam coś ciekawego?
Nie. Prokuratora jest (jak zawsze) w trakcie planowania kolejnych czynności
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:21   #3797
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
To nie jest plotka.
W lokalnym dodatku GW policja potwierdziła, że śledziła matkę madzi i że była ona w kinie - sama.
No więc czy to już przesada? granica rozpaczy została przekroczona? czy ta granica zależy od osoby obserwującej czy samej poszkowanej? mnie się w głowie nie mieści i moim zdaniem została przekroczona.
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:22   #3798
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
No nieźle... O tym nie miałam pojęcia

Nie widziałam dzisiaj konferencji prokuratury... Było tam coś ciekawego?
nie bylo nic ciekawego, praktycznie na wszystkie pytania odpowiedzia bylo to ze nie mozna udzielic informacji lub jeszcze nie wiadomo. a pytano np o sasiadke ktora ich mijala (dop: wszyscy sasiedzi itp zostali przesluchani), o to czy obrazenia dziecka byly od uderzenia o cos czy od uderzenia czyms(niejednoznaczna odp), o to czy ojciec bedzie jeszcze przesluchwany (narazie nie bedzie bo ma status pokrzywdzonego), czy mozliwy byl udzial osob trzecich( niewykluczone ale narazie nic na to nie wskazoje), czy w mieszkaniu znaleziono slady potwierdzajace wersje matki(przeszukano mieszkanie, prokuratura ma do nie go dostep itp; brak konkretnej odp)
w sumie ta konferencja nic nie wnoisla... opisalam po krotce to co zapamietalam
new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:26   #3799
malaczarnaslodka
Raczkowanie
 
Avatar malaczarnaslodka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 199
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez E f f i Pokaż wiadomość
Nie wiem, być może, ja tam nic o piwnicach nie słyszałam, ale to co piszesz może być prawdziwe.
Choć ja dalej uważam, że przejmowanie się komentarzami ze strony internautów to dziwne zachowanie, a przynajmniej zaraz po porwaniu. Tym bardziej, że każdy z nas wie, że z neta korzysta dużo osób ziejących nienawiścią.
Ja teraz wierzę w organy ścigania i mam nadzieje, że sprawa się rozwiąże.
Ogólnie to nie wiem dlaczego, ale żal mi jest tej Katarzyny. Tym bardziej jeśli to był wypadek to uważam, że mamy dwie ofiary i matkę, i Madzie.
I z tego całego tragicznego wydarzenia może też warto wyciągnąć wnioski i zacząć edukować młodych rodziców, to znaczy puszczać chociażby film pokazujący co jest groźne dla maluchów i jak się zachowywać w sytuacjach, gdy dojdzie do wypadków. Taka krótka lekcja powinna być obowiązkowa. Myślę też, że ojciec oraz dziadkowie powinni wiedzieć co to jest depresja poporodowa, bo jak widać nasze społeczeństwo nie bardzo wie, że matka może cierpieć na depresje. Nawet wydaje mi się, że znaczna część nie wie, że taka depresja w najgorszym wypadku może doprowadzić do zabójstwa dziecka i samobójstwa matki. Może jakby ludzie wiedzieli to by reagowali. A tak to to jest jak jest i nie ma co liczyć na poprawę, bo przecież choroby psychiczne w Polsce to nadal coś bardzo wstydliwego.
Lekarze nie pozostawiają wątpliwości, a wiedzą o tym także doświadczeni rodzice. Upadek z wysokości jednego metra, niemal na pewno nie może być przyczyną śmierci. Może on w najgorszym wypadku wywołać siniaka, a nie zgon.


- Uraz Madzi, który został podany, jako potencjalna przyczyna śmierci, jest dla mnie mało prawdopodobny. Spontaniczny upadek dziecka z wysokości metra kończy się co najwyżej siniakiem - powiedział w TVP Info pediatra dr Paweł Grzesiowski. - Małe dziecko nie ma świadomości zagrożenia, ma zrelaksowane mięśnie, nie napręża swojego ciała, w związku z tym nie broni się przed grawitacją, jest całkowicie bezradne - tłumaczył pediatra.

Możliwy jest – zdaniem lekarza – jednak inny scenariusz. Dziecko przez to, że było wcześniakiem z pewnymi zaburzeniami funkcji krążenia, mogło stracić przytomność i wyglądało jak martwe.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tyt...abija_dziecka_18811

Edytowane przez malaczarnaslodka
Czas edycji: 2012-02-07 o 14:29
malaczarnaslodka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 14:30   #3800
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Strach przed oceną itd. jest jednym z objawów syndromu DDA.
LUNO ,nikt nie lubi być oceniany,a strach przed oceną często jest silniejszy niż dążenie do szczęścia,jednak jest jeszcze coś takiego jak moralność
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:32   #3801
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez E f f i Pokaż wiadomość
Ogólnie to nie wiem dlaczego, ale żal mi jest tej Katarzyny.
Może dlatego, że ta historia ma swój początek dużo, dużo wcześniej i to jest najstraszniejsze w tej całej historii.

Ja osobiście uważam, że wokół nas jest wiele takich "Katarzyn" na które patrzymy i widzimy w nich taką przerażającą pustkę jak w przypadku tej dziewczyny. Z tym wyjątkiem, że ta sprawa ujrzała światło dzienne.

Paradoskalnie w świecie, w którym żyje tyle ludzi, istnieje tyle sposobów komunikowania się coraz więcej osób zamyka się w sobie i rodzą się w ich głowach różne myśli. I nikt na to nie reaguje bo jest zajęty sam sobą - dotyczy to również tej konkretnej rodziny.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:32   #3802
malaczarnaslodka
Raczkowanie
 
Avatar malaczarnaslodka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 199
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jak...o-_225944.html
Sprawa śmierci Madzi nadal jest bardzo niejasna. Matka dziewczynki Katarzyna W. zeznała, że dziecko jej wypadło uderzając w próg. Lekarze jednak twierdzą, że taki upadek do śmierci nie doprowadza. W czasie rozmowy z faktem Kazimierz Antonowicz - ordynator oddziału dziecięcego w Międzyrzeczu - powiedział, że to mało prawdopodobne aby Madzia zmarła wskutek upadku. Powiedział także, że u kilkumiesięcznego dziecka kości czaszki nie są jeszcze zarośnięte, więc tym trudniej u takiego dziecka o złamanie czaszki, której kości mogłyby uszkodzić mózg.
– Dodatkowo małe dzieci mają więcej płynu mózgowo-rdzeniowego, który bardziej niż u starszych chroni mózg – dodał ordynator Antonowicz.
malaczarnaslodka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:33   #3803
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Wyczytałam gdzieś, że z punktu widzenia lekarza z tyłu głowy znajduję się nerw odpowiedzialny za oddech. Mogło być tak, że mała Madzia uderzyła się w głowę, dokładnie w ten nerw. Straciła przytomność....
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:37   #3804
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Czytam wizaż i komentarze na winnych forach i własnym oczom nie wierzę.

Czy bycie matka daje jakieś ponadnaturalne zdolności?

Jasne, trzeba być bardziej uważnym, delikatniejszym, dokładniejszym itp... ale matka odpowiada na wszystkie wypadki dziecka?

Moja mama nie zauważyła u mnie wyrostka, lekarka też, a ja się mało co nie przekręciłam na tamten świat. Okazało się że mam zakłócone odczuwanie bólu.
Przeczucie, akurat!
Facet własne dziecko zabił w kombajnie zbożowym, bo dzieciak usnął na workach, on nie zauważył, włączył kosy... miał podświadomie wyczuć obecność dziecka wtedy? I tak dalej...

Pytałam się mojej mamy i innych koleżanek "dzieciatych" jak to np. ze spaniem z dzieckiem, czy rzeczywiście "wyczuwa" się złe rzeczy (ta sławna śmierć łóżeczkowa)... Wszystkie jak jeden mąż mówiły, że jak się śpi to się śpi, a młode mamy to raczej padnięte są więc jak już usną to ich obudzi płacz dziecka, a nie jakieś ciche westchnienie. Jak dziecko chore to się po prostu czuwa i ze spaniem nie ma to nic wspólnego. Więc jak to jest?

Jak się ma pecha to i w drewnianym kościele...

Wersja nieszczęśliwego wypadku coraz bardziej staje się prawdopodobna, a padło na dziewczynę w paskudnej sytuacji, najprawdopodobniej DDA (ten strach przed oceną...)... bardzo źle i głupio zrobiła. Ale osądzenie jej w trybie czarno-białym nie da żadnej refleksji, co robić by takich spraw było jak najmniej.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:40   #3805
malaczarnaslodka
Raczkowanie
 
Avatar malaczarnaslodka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 199
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez tipsiara Pokaż wiadomość
Wyczytałam gdzieś, że z punktu widzenia lekarza z tyłu głowy znajduję się nerw odpowiedzialny za oddech. Mogło być tak, że mała Madzia uderzyła się w głowę, dokładnie w ten nerw. Straciła przytomność....
...mysle, ze kluczowe w sprawie bedzie m.in to kiedy tak naprawde nastapil zgon, tylko czy po 2 tyg da sie to ustalic co do godziny, tym bardziej po tym jak cialo bylo zamarzniete?
malaczarnaslodka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:40   #3806
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
LUNO ,nikt nie lubi być oceniany,a strach przed oceną często jest silniejszy niż dążenie do szczęścia,jednak jest jeszcze coś takiego jak moralność
Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka.
Nie chodzi o normalne poczucie bycia ocenianym.
Bardzo często w przypadku DDAemocje sa bardzo ekstremalne. Jest albo albo. Jak się śmieją tzn., że ze mnie. Jak oceniają to surowo i wszyscy.
Gdy czlowiek jest na granicy wytrzymalosci psychicznej jego możliwość oceny sytuacji jestzaburzona.


Akwestia poczucia co dobre co złe nie zanika takłatwo.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici

Edytowane przez ***luna
Czas edycji: 2012-02-07 o 14:41
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:42   #3807
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez malaczarnaslodka Pokaż wiadomość
Lekarze nie pozostawiają wątpliwości, a wiedzą o tym także doświadczeni rodzice. Upadek z wysokości jednego metra, niemal na pewno nie może być przyczyną śmierci. Może on w najgorszym wypadku wywołać siniaka, a nie zgon.


- Uraz Madzi, który został podany, jako potencjalna przyczyna śmierci, jest dla mnie mało prawdopodobny. Spontaniczny upadek dziecka z wysokości metra kończy się co najwyżej siniakiem - powiedział w TVP Info pediatra dr Paweł Grzesiowski. - Małe dziecko nie ma świadomości zagrożenia, ma zrelaksowane mięśnie, nie napręża swojego ciała, w związku z tym nie broni się przed grawitacją, jest całkowicie bezradne - tłumaczył pediatra.

Możliwy jest – zdaniem lekarza – jednak inny scenariusz. Dziecko przez to, że było wcześniakiem z pewnymi zaburzeniami funkcji krążenia, mogło stracić przytomność i wyglądało jak martwe.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tyt...abija_dziecka_18811

Tak strasznie bym chciała, żeby to nie okazało się prawdą... zarówno ze względu na dziecko jak i ze względu na Katarzynę.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:43   #3808
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez malaczarnaslodka Pokaż wiadomość
...mysle, ze kluczowe w sprawie bedzie m.in to kiedy tak naprawde nastapil zgon, tylko czy po 2 tyg da sie to ustalic co do godziny, tym bardziej po tym jak cialo bylo zamarzniete?
Właśnie
uderzenie w główkę potwierdzone ...ale kiedy nastąpił zgon, czy dziecko było tylko nieprzytomne gdy matka go zakopywała
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:48   #3809
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Dziewczyny dziękuję za odpowiedzi
W takim razie pozostaje czekać na tą konferencję Rutkowskiego. Jak na złość od wczoraj nie mam tvn24 a na polsat news to wolę już nie liczyć

Słyszałam dzisiaj rano wypowiedź ojca dla radia RMF i powiem Wam, że jeśli on mówił prawdę w tej rozmowie to naprawdę mu bardzo współczuję
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 14:54   #3810
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Półroczna Magda porwana w Sosnowcu!

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
To nie jest plotka.
W lokalnym dodatku GW policja potwierdziła, że śledziła matkę madzi i że była ona w kinie - sama.
Cytat:
Napisane przez tipsiara Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez malaczarnaslodka Pokaż wiadomość
tu jest wzmianka o kinie http://m.onet.pl/kronika_policyjna/5019849,detal.html
29 stycznia...
Kilka godzin po konferencji Katarzyna W. wychodzi z domu i udaje się do kina. Nie wiedziała, że jest śledzona. Policjanci są coraz bardziej przekonani, że niestety nie poszukują już żywego dziecka.
Dzięki, nie czytałam tego. Oglądałam tylko konferencję Rutkowskiego.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.