Mamy sierpniowe 2018 cz. IV - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-06, 17:30   #3811
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Jestem po lekarzu. Faktycznie odpadł czop, ale szyjka jeszcze 2.5cm, więc "jeszcze kilka dni"...nie znam dnia, ani godziny i boje się teraz jak.cholera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo dobre nowiny! Bombo, wybuchaj czym prędzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 17:30   #3812
doris_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 27
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

W taką pogodę czapeczka? A po co? ja nie stosowalam przy poprzednim a rodzilam koniec lipca. nic takiego nie zakładają tez w szpitalach...
doris_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 17:53   #3813
kasia.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 505
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

My w sumie zakładaliśmy czapeczkę po kąpaniu na chwilę teraz ale nie wiem czy tak się powinno robić Wolę czapeczkę bawełnianą zamiast wycierać główkę ręcznikiem po ciemiączku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

kasia. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 17:54   #3814
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Ja też zakładam na chwilę, aż włoski wyschną. Ja w ogóle jestem chyba staroświecka , hehe.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 17:59   #3815
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez doris_ka Pokaż wiadomość
W taką pogodę czapeczka? A po co? ja nie stosowalam przy poprzednim a rodzilam koniec lipca. nic takiego nie zakładają tez w szpitalach...
Ja co prawda mam termin na koniec sierpnia, we wrześniu mogą już być chłody, a kaloryfery nie grzeją jeszcze - ale też mi się wydaje przesadą zakładanie czapeczki w domu. Przecież te sznurki pod brodą nie mogą być specjalnie wygodne. Chyba że właśnie na chwilę, dla osuszenia, jak pisze Aisza.
Ale jak zobaczyłam na trzech filmach pod rząd, to jednak zaczęłam mieć wątpliwości.
ronja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 18:05   #3816
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
Ja co prawda mam termin na koniec sierpnia, we wrześniu mogą już być chłody, a kaloryfery nie grzeją jeszcze - ale też mi się wydaje przesadą zakładanie czapeczki w domu. Przecież te sznurki pod brodą nie mogą być specjalnie wygodne. Chyba że właśnie na chwilę, dla osuszenia, jak pisze Aisza.
Ale jak zobaczyłam na trzech filmach pod rząd, to jednak zaczęłam mieć wątpliwości.
Piszesz ze do o suszenia ale nawet jak dzidzia na start ma włoski to wytrzesz 2 razy i suche.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Ja znowu czuje jakieś parcie na pęcherz. W łazience jestem milion razy na dobę. Przy każdym najlepszym nawet skurczu biegam do łazienki. Na szczęście noce są dobre....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 18:07   #3817
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Hej wam po krótkiej przerwie Powoli uczymy się nowej rzeczywistości po nie najlepszym starcie. Tzn. mały ma się dobrze była u nas położna dzisiaj i Antek ładnie na wadze przyrasta ale nie ma co się dziwić jak jest na mm. Spełnił się najgorszy koszmar czyli brak pokarmu, od dwóch dni walczę o wywołanie laktacji i mam nadzieję że się uda.
Generalnie poród był dosyć szybki, o 14 podpięli mi oksytocynę bo było rozwarcie na 6cm a tam skurczów praktycznie brak w międzyczasie jeszcze przebili mi pęcherz płodowy.. Po dwóch godzinach było pełne ale szyjka jeszcze nie zgładzona a ja modliłam się żeby pozwolili mi przeć albo zabrali na cesarkę. Po 17 przeniosłam się do sali porodowej i po 3 parciach mały był na świecie. Niestety konsekwencją dużego dziecka i szybkiego wypierania i podejrzewam że położenia mi się na brzuchu lekarza jest pęknięcie i dodatkowo cięcie poprzeczne. Poród to chyba jedno z cięższych doświadczeń w moim życiu a jednocześnie najpiękniejsze. I teraz wiem tez że dobrze wybrałam faceta swojego życia bo gdyby nie on już dawno bym się poddała w walce o karmienie. Co prawda coś się tam pojawiło ale to ciągle jeszcze za mało.



Trochę ponadrabiałm i gratuluję reszcie rozpakowanych mamuś

Jak ktoś coś chce na pierwszą stronę to pisać, postaram się uzupełniać
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-06, 18:21   #3818
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

STELLA to ja poproszę 10 USG 13 i 20 wizyta Szybkiego i bezbolesnego gojenia

Z tymi czapeczkami to mi się trafiły może 3 tylko wiązane a tak wszystkie dostałam bawełna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

OLA przynajmniej umiesz skurcze odróżnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 18:46   #3819
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
SYLWIA nie kazali ci chodzić na ktg? Nawet w mojej "cudnej" przychodni tydzień temu się dziwiły że przed przyjeciami nie byłam na ktg


Odkąd wróciłam z wizyty każdy ruch sprawia mi ból i jakoś ciężko rozchodzic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Uznał chyba, że skurcze poznam, a ruchy to mi może liczyć ktoś kto siedzi koło mnie. Poza tym dalej nie jestem po tp, więc nie ma wskazań do ktg.
Jak do wtorku nie urodzę to mam iść na kontrolę do szpitala do mojego lekarza to jak go znam zrobi usg i wyśle tam na ktg ale chyba nie liczy, że dotrwam .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
Dzięki za treściwą relację, miło się czyta! Niezły słodziak z Aleksa, w tej czarnej czapce rządzi


Ja spakowałam do końca torbę do porodu i rozkminiam, czy jednak nie mam za mało czegoś z ubranek. Oglądałam wczoraj filmy o kąpaniu niemowląt i na wszystkich każą zakładać czapeczki takie wiązane pod brodą po myciu - nie mam takiej ani jednej. Używacie? Całą noc ma w niej potem spać?
Ech, ilu jeszcze takich rzeczy nie wiem... Czasem jednak babcie pod ręką by się przydały, moje obie 500 km od nas.

https://www.youtube.com/watch?v=W30sTSc6H38
Mnie mama doradziła żebym brała normalne czapki, bo te ze sznurkiem będą mnie irytować...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

A i jeszcze do tego wszystkiego wyszedł mi dodatni gbs z odbytu, ale nie stresuje mnie to. Ponoć w trakcie porodu podają antybiotyk i tyle

Za to w laboratorium mnie wkur...., bo badałam oddczyn combsa w zeszły poniedziałek. W piątek 11.54 odebrałam inne wyniki i tego nie było, więc poszłam ledwo żywa dzisiaj rano i było (dostali w pt po 12) ale nie wydali mi wyniku bo przeciwciała stwierdzono, ale nie wiadomo jakie i pobrali mi jeszcze 4 fiolki krwi, żeby to określić, ale mają na to 2 tygodnie więc raczej mogą sobie w dupe wsadzić. Na szczęście to się przydaje tylko w momencie przetaczania krwi, więc nie jest często potrzebne. Ale wkurzyli mnie, że mają mój nr telefonu, wiedzą na jakim etapie ciąży jestem i pobrać krew w piątek a poniedziałek to jest w tej sytuacji różnica....

Sory za referat, ale nieźle mnie to dzisiaj wkurzyło, bo jak dostają info z wynikami konieczności pobrania więcej krwi to powinni chyba zadzwonić po mnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 19:34   #3820
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Mnie czasem ćmią takie okołookresowe bóle, brzuch czasem boleśnie twardnieje. Poza tym cisza.

Mam nadzieję, że szybko się zorientuję, że to już, bo gin wieszczy szybki poród ("2-3 godziny i będzie po wszystkim"), a muszę jechać 4 godziny wcześniej, żeby dostać antybiotyk, nie chcę powtórki z oczekiwania na drugą dawkę i przysłowiowego zaciskania kolan.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 19:48   #3821
Dalianna2311
Raczkowanie
 
Avatar Dalianna2311
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 461
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Nie. Uznał chyba, że skurcze poznam, a ruchy to mi może liczyć ktoś kto siedzi koło mnie. Poza tym dalej nie jestem po tp, więc nie ma wskazań do ktg.
Jak do wtorku nie urodzę to mam iść na kontrolę do szpitala do mojego lekarza to jak go znam zrobi usg i wyśle tam na ktg ale chyba nie liczy, że dotrwam .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Mnie mama doradziła żebym brała normalne czapki, bo te ze sznurkiem będą mnie irytować...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

A i jeszcze do tego wszystkiego wyszedł mi dodatni gbs z odbytu, ale nie stresuje mnie to. Ponoć w trakcie porodu podają antybiotyk i tyle

Za to w laboratorium mnie wkur...., bo badałam oddczyn combsa w zeszły poniedziałek. W piątek 11.54 odebrałam inne wyniki i tego nie było, więc poszłam ledwo żywa dzisiaj rano i było (dostali w pt po 12) ale nie wydali mi wyniku bo przeciwciała stwierdzono, ale nie wiadomo jakie i pobrali mi jeszcze 4 fiolki krwi, żeby to określić, ale mają na to 2 tygodnie więc raczej mogą sobie w dupe wsadzić. Na szczęście to się przydaje tylko w momencie przetaczania krwi, więc nie jest często potrzebne. Ale wkurzyli mnie, że mają mój nr telefonu, wiedzą na jakim etapie ciąży jestem i pobrać krew w piątek a poniedziałek to jest w tej sytuacji różnica....

Sory za referat, ale nieźle mnie to dzisiaj wkurzyło, bo jak dostają info z wynikami konieczności pobrania więcej krwi to powinni chyba zadzwonić po mnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czapeczki to mało przydatna sprawa Córę urodziłam w listopadzie i praktycznie ich nie używałam.

Ja też mam dodatni gbs, tylko i mnie problem z jego wrażliwością, bo nie jest wrażliwy na ampicylinę, a to się standardowo podaje przy porodzie. Dlatego u mnie bardzo ważne jest to, żeby mieć ten wynik przy sobie, bo tam mam określone, na co reaguje ten paciorkowiec.

Nie dziwię się, że się wkurzyłaś z tymi przeciwciałami. Ja dopiero dzisiaj pobrałam sobie grupę krwi, bo mam sprzed 5 lat, a tylko dla potwierdzenia to zrobiłam. Mam nadzieję, że żadnych przeciwciał w międzyczasie się nie dorobiłam... O ile to w ogóle możliwe...

Ja w sumie większość wyników z neta pobieram, ale akurat tych się niestety nie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
I teraz wiem tez że dobrze wybrałam faceta swojego życia bo gdyby nie on już dawno bym się poddała w walce o karmienie. Co prawda coś się tam pojawiło ale to ciągle jeszcze za mało.




Jak ktoś coś chce na pierwszą stronę to pisać, postaram się uzupełniać
Gratuluję faceta
Jeśli przetrwasz kryzys, pójdzie z górki. Myślę, że warto! Ja niestety z tych, co pierwsze dziecko karmiła tylko przez 3 miesiące, potem zaczęło się dokarmianie, no a co za tym idzie - pokarmu było jak na lekarstwo. Może tym razem pójdzie lepiej, choć pamiętam początki - też lekko nie było i spałam niemal z laktatorem, a ręce o mi odpadały. Tym razem jednak mam elektryczny, co - mam nadzieję - ułatwi mi walkę




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość

Jak ktoś coś chce na pierwszą stronę to pisać, postaram się uzupełniać
Ja poproszę chociaż tp (18.08. - chłopiec), bo mnie tam nie ma w ogóle

A wizytami już nie będę pierwszej strony zaśmiecać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć - trzeba MARZYĆ!
Dalianna2311 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-06, 19:52   #3822
doris_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 27
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Tez musze być wcześniej ze względu na dodatni gbs A objawów na poród póki co brak...

Stella przerazilo mnie to położenie się lekarza na brzuch?? Co to się wyprawia na tych porodach... masakra
doris_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 20:05   #3823
Dalianna2311
Raczkowanie
 
Avatar Dalianna2311
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 461
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez doris_ka Pokaż wiadomość
Tez musze być wcześniej ze względu na dodatni gbs A objawów na poród póki co brak...

Stella przerazilo mnie to położenie się lekarza na brzuch?? Co to się wyprawia na tych porodach... masakra
Chwyt K. Ja miałam w pierwszej ciąży i dobrze, że nie wiedziałam, jakie to niebezpieczne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć - trzeba MARZYĆ!
Dalianna2311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 20:05   #3824
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

SYLWIA to moja jakoś bardziej hmmm przezorna, zapobiegawcza bo nawet jak raz miałam odstęp między wizytami zaledwie 4dni to wzięła na fotel.
Co do lab też bym się wkurzyła na twoim miejscu

FIOLLA mnie tak boli ciągle jak na okres i sądziłam że mam skurcze a tu nic. Nawet w trakcie ktg mnie bolało i byłam pewna że to skurcze a mi powiedziały że się nic nie zapisało ze skurczy

DORIS możesz wyraźnie napisać w planie że nie wyrażasz zgody na naciskanie brzucha itp

Mnie Tż właśnie zasmucił że jak wróci z czwartku na piątek w nocy to możliwe że zostanie tylko 2 dni i kolejna delegacja. Sądziłam że już wcale nie pojedzie bo wypada święto 15sierpnia a po tym święcie jakby mieli jechać do pracy tak jak zwykle poniedziałek to wypada termin z om.
Już mam wizję że się męczę sama (5-6h drogi ma według google) i że nie chce go znać i że dziecku wpisuje swoje nazwisko



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 20:12   #3825
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Panterka plan porodu to nie jest wiazacy dokument. Ja np. nie chcialam przebicia pecherza ale po pierwszym podaniu oksyctocyny w ktg zapisaly sie takie wahania tetna ze nie bylo wyjscia. Tak samo z nacieciem, gdyby tego nie zrobila peklabym po sam odbyt albo i dalej. Chwyt K oficjalnie nie jest zakazany, na moja reakcje bylo za pozno ale porusze ten temat z prowadzaca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 20:26   #3826
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Dziewczyny a powiedzcie mi dlaczego ja miałam pobierane wymazy tylko z pochwy ? Od czegoś to zależy czy pobierają z jednego czy z dwóch miejsc ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 20:30   #3827
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Chyba się rozwyje zaraz na myśl że nie zdąży przyjechać jak się zacznie wszystko dziać bo to loteria w ile z 4 zrobi się te 8-10 rozwarcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 20:35   #3828
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedzcie mi dlaczego ja miałam pobierane wymazy tylko z pochwy ? Od czegoś to zależy czy pobierają z jednego czy z dwóch miejsc ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez mialam tylko z pochwy i nie wiem dlaczego. Moze zalezy od lekarza.

Wiecie co, urobiłam się tak, że nie wiem jak się nazywam. Jutro mnie czeka to samo a mojej córce w brzuszku bardzo wygodnie. Ciągle odchodzą pozostałości czopa. Boli mnie wszystko, chyba miałam ze 2 skurcze, chyba mała teraz wariuje w brzuchu bo cały dzień biegałam. Z dnia na dzień coraz więcej rozstępów na brzuchu ale powiem Wam, że myslalam ze bardziej bede to przezywac a w sumie mam to gdzies. Smaruje nadal i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 21:03   #3829
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Uparte te nasze wątkowe dziewczynki. Moja mama na wykurzenie nawet kupiła dziecku wczoraj w sklepie sukienkę, dres, zestaw i ręcznik z kapturem

W środę chyba się widzę ze swoim ojcem bo jutro przylatuje chyba że się źle będę czuć to czwartek wtedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-06, 21:41   #3830
Dalianna2311
Raczkowanie
 
Avatar Dalianna2311
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 461
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedzcie mi dlaczego ja miałam pobierane wymazy tylko z pochwy ? Od czegoś to zależy czy pobierają z jednego czy z dwóch miejsc ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie powinno być chyba z dwóch. W pierwszej ciąży lekarz zrobił mi zbyt późno i tylko z pochwy, tym razem w szpitalu zrobili mi z pochwy i odbytu. I dobrze, bo pochwa czysta, a z odbytu wyszedł pozytywny wynik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Z dnia na dzień coraz więcej rozstępów na brzuchu ale powiem Wam, że myslalam ze bardziej bede to przezywac a w sumie mam to gdzies. Smaruje nadal i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jeszcze mam pozostałości po pierwszej ciąży, teraz doszły nowe. Jakoś mnie to w ogóle nie rusza. Skoro mam taką tendencję to trudno. Dla mnie ważniejsze są dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Pytanie do tych z Was, które kupowały pieluszki/otulacze bambusowe. Ile ich wzięłyście i w jakich rozmiarach? Ja myślałam o 6 szt. z czego po 2 z różnych rozmiarów: 75x75, 90x100 i 120x120. Ale koszt zabójczy i nie wiem, z których zrezygnować...
__________________
Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć - trzeba MARZYĆ!
Dalianna2311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 22:02   #3831
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedzcie mi dlaczego ja miałam pobierane wymazy tylko z pochwy ? Od czegoś to zależy czy pobierają z jednego czy z dwóch miejsc ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem od czego, chyba od lekarza właśnie. Ale faktycznie lepiej z dwóch miejsc, bo u mnie pochwa też czysta akurat.
Tylko ja nie mam żadnego info jak dziewczyny, że jakiś antybiotyk nie zadziała itp. W dodatku nie dostałam info, że muszę ileś godzin wcześniej go dostać, więc może co szpital to inne zasady i mają jakiś jeden rodzaj antybiotyku u nas czy coś...

Jak twoje ciśnienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 22:16   #3832
zielinka_87
Zakorzenienie
 
Avatar zielinka_87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 6 295
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Angelajna a moze mialas z obu tylko jednym patyczkiem? Moj gin tak pobieral jak bylam w pierwszej ciazy, jednym patyczkiem pobieral z pochwy i przejezdzal nim w strone odbytu. Bo tak serio to wszystko jedno czy wyszlo tu czy tu to i tak leczenie to samo stosowane a ja mialam jedna probke i za jedna placilam, oszczednosc. Za to teraz jak ma swoj lab jeszcze to juz pobiera dwie probki



Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Endozołzo, nie wygrasz
LUF

18cs, 5cs po laparo
szczęście trwało za krótko (8tc)

I ivf
II ivf Beta 9dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1244



zielinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 22:18   #3833
Dalianna2311
Raczkowanie
 
Avatar Dalianna2311
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 461
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Nie wiem od czego, chyba od lekarza właśnie. Ale faktycznie lepiej z dwóch miejsc, bo u mnie pochwa też czysta akurat.
Tylko ja nie mam żadnego info jak dziewczyny, że jakiś antybiotyk nie zadziała itp. W dodatku nie dostałam info, że muszę ileś godzin wcześniej go dostać, więc może co szpital to inne zasady i mają jakiś jeden rodzaj antybiotyku u nas czy coś...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli nie masz info o żadnym antybiotyku, to raczej oznacza, że jest wrażliwy na ten standardowo podawany. Mnie oddziałowa wyjaśniła, że ze względu na odporność na ten standardowy (ampicylinę), musieli go przebadać na wrażliwość na inne i pocieszyła, że jeden z trzech tych innych też jest stosowany w położnictwie.
A co do czasu podania, to chyba przyjmując do porodu, każdy szpital wie, co z tym faktem zrobić
__________________
Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć - trzeba MARZYĆ!
Dalianna2311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 22:27   #3834
doris_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 27
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Ja z bambusowych kupiłam narazie dwie 75x75. Jak będę potrzebować więcej tego rodzaju to dokupie. Bo u mnie może być problem ze zwykłymi tetrowymi. mam do tego materiału jakaś awersje... chodzi o sam materiał.
doris_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 22:29   #3835
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Nie wiem od czego, chyba od lekarza właśnie. Ale faktycznie lepiej z dwóch miejsc, bo u mnie pochwa też czysta akurat.
Tylko ja nie mam żadnego info jak dziewczyny, że jakiś antybiotyk nie zadziała itp. W dodatku nie dostałam info, że muszę ileś godzin wcześniej go dostać, więc może co szpital to inne zasady i mają jakiś jeden rodzaj antybiotyku u nas czy coś...

Jak twoje ciśnienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bez zmian, ostatnie mialam 145/106.
Najlepiej mi wychodzi poranny pomiar, zobaczymy jak ten o północy.
Zwiększyli mi dawke leków więc może akurat
Cytat:
Napisane przez zielinka_87 Pokaż wiadomość
Angelajna a moze mialas z obu tylko jednym patyczkiem? Moj gin tak pobieral jak bylam w pierwszej ciazy, jednym patyczkiem pobieral z pochwy i przejezdzal nim w strone odbytu. Bo tak serio to wszystko jedno czy wyszlo tu czy tu to i tak leczenie to samo stosowane a ja mialam jedna probke i za jedna placilam, oszczednosc. Za to teraz jak ma swoj lab jeszcze to juz pobiera dwie probki



Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Nie no przecież bym czuła bez przesady, ona jak mi pobierala ten wymaz z pochwy to dosyc głęboko.
A tutaj mi dziewczyny odpowiadały o jakimś przypadku ze w pochwie własne wyszło czysto a z odbytu nie było wymazu i ze dziecko się zarazilo przy porodzie. :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 22:36   #3836
zielinka_87
Zakorzenienie
 
Avatar zielinka_87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 6 295
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Bez zmian, ostatnie mialam 145/106.
Najlepiej mi wychodzi poranny pomiar, zobaczymy jak ten o północy.
Zwiększyli mi dawke leków więc może akurat Nie no przecież bym czuła bez przesady, ona jak mi pobierala ten wymaz z pochwy to dosyc głęboko.
A tutaj mi dziewczyny odpowiadały o jakimś przypadku ze w pochwie własne wyszło czysto a z odbytu nie było wymazu i ze dziecko się zarazilo przy porodzie. :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj gin wymazu tez nie pobiera gleboko. Nawet wziernika do tego nie zaklada bo to tylko wymaz z pochwy a nie z okolicy szyjki. A w okolice odbytu tylko przeleci tym patyczkiem, nic nie grzebie.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Endozołzo, nie wygrasz
LUF

18cs, 5cs po laparo
szczęście trwało za krótko (8tc)

I ivf
II ivf Beta 9dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1244



zielinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-06, 22:44   #3837
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Ja fizycznie gorzej odczułam pobieranie z pochwy niż z odbytu, tym drugim się tylko stresowałam. Zapłaciłam 60 zł za oba, nie wiem czy to dużo czy mało.

A mierzą jakoś po ludzku to ciśnienie w szpitalu u was? Bo ja w domu to siadam przy stole wygodnie, staram się nie po jedzeniu itp. a w szpitalu przyszła raz pielęgniarka o 5 rano mnie obudziła i w łóżku na pół śpiąco mierzyła, albo innym razem tak z marszu na stojąco i byłam w szoku:p

A pieluchę bambusową mam aż 1szt. 75x75 lub 80x80 nie pamiętam dokładnie, ale ze smyka chyba z texpolu zabieram do szpitala, żeby położna pokazała jak się w to owija, bo teraz za gorąco na rożek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 00:19   #3838
Dalianna2311
Raczkowanie
 
Avatar Dalianna2311
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 461
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Czyli jednak nie kupujecie dużo tych pieluch? To chyba też się ograniczę jakoś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Cytat:
Napisane przez zielinka_87 Pokaż wiadomość
Moj gin wymazu tez nie pobiera gleboko. Nawet wziernika do tego nie zaklada bo to tylko wymaz z pochwy a nie z okolicy szyjki. A w okolice odbytu tylko przeleci tym patyczkiem, nic nie grzebie.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
No widzisz, a mi lekarka nagrzebała, było to dla mnie mega niekomfortowe przeżycie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć - trzeba MARZYĆ!
Dalianna2311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 06:46   #3839
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez zielinka_87 Pokaż wiadomość
Moj gin wymazu tez nie pobiera gleboko. Nawet wziernika do tego nie zaklada bo to tylko wymaz z pochwy a nie z okolicy szyjki. A w okolice odbytu tylko przeleci tym patyczkiem, nic nie grzebie.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mi założyła wziernik i właśnie głęboko pobierala, cytologie jak mi pobierali to zawsze było tak że nie czułam nic. A tego Gbs czulam:P no nie było to jakieś traumatyczne przeżycie ale jednak czułam.
Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Ja fizycznie gorzej odczułam pobieranie z pochwy niż z odbytu, tym drugim się tylko stresowałam. Zapłaciłam 60 zł za oba, nie wiem czy to dużo czy mało.

A mierzą jakoś po ludzku to ciśnienie w szpitalu u was? Bo ja w domu to siadam przy stole wygodnie, staram się nie po jedzeniu itp. a w szpitalu przyszła raz pielęgniarka o 5 rano mnie obudziła i w łóżku na pół śpiąco mierzyła, albo innym razem tak z marszu na stojąco i byłam w szoku:p

A pieluchę bambusową mam aż 1szt. 75x75 lub 80x80 nie pamiętam dokładnie, ale ze smyka chyba z texpolu zabieram do szpitala, żeby położna pokazała jak się w to owija, bo teraz za gorąco na rożek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czy to jedzenie ma znaczenie .
W domu Babcia tż ma ciśnieniomierz, takie jakie mają tutaj i też mi mówiła że nie mogę być po jedzeniu, kąpieli, mam siedzieć prosto i się nie odzywać.

Tutaj mi mierzą co 6 godz ale i przed obchodem i często tak poprostu niezależnie od niczego, ale w sumie trafiłam tu z nadciśnieniem ;P nie ma znaczenia czy stoję, siedzę, leżę no bo jak śpię to też mierzą. Raz tylko jak do przyszły do mnie a mnie nie było i poszłam sama do nich to powiedziały że mogłam zadzownic to by przyszły no bo tak to się zmęczyłam idac po korytarzu hahaha a no i nie pozwalają się odzywać podczas mierzenia

A uwazam ze powinni mierzyć w różnych sytuacjach a nie jak ciągle leżę plackiem.

Dziś mam 39+0 leżę właśnie pod KTG, zarejestrował mi się jeden skurcz na poziomie 40% nawet czułam wtedy lekki ból brzucha jak na okres ;P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-07, 06:55   #3840
aga_89_4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 252
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Masz przynajmniej taki komfort w szpitalu, że ci robią ktg i w odpowiednim czasie dowiesz się, że rodzisz, a ja jak nie będę miała ostrych i bolesnych skurczy, albo wody mi nie odejdą to będę czekać nie wiem na co

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby tych skurczy porodowych nie da się pomylić z żadnymi innymi ale ja też się stresuję że w porę nie rozpoznam objawów że to już chyba że będę miała odejście wód albo krew albo inne bardzo jednoznaczne i charakterystyczne sygnały

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
Dzięki za treściwą relację, miło się czyta! Niezły słodziak z Aleksa, w tej czarnej czapce rządzi


Ja spakowałam do końca torbę do porodu i rozkminiam, czy jednak nie mam za mało czegoś z ubranek. Oglądałam wczoraj filmy o kąpaniu niemowląt i na wszystkich każą zakładać czapeczki takie wiązane pod brodą po myciu - nie mam takiej ani jednej. Używacie? Całą noc ma w niej potem spać?
Ech, ilu jeszcze takich rzeczy nie wiem... Czasem jednak babcie pod ręką by się przydały, moje obie 500 km od nas.

https://www.youtube.com/watch?v=W30sTSc6H38
Ja mam przygotowane dwie czapeczki ale takie wsuwane, bardziej na wyjście ze szpitala i pierwsze parę dni w razie czego Jakoś do tych ze sznurkami nie mogłam się przekonać.

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedzcie mi dlaczego ja miałam pobierane wymazy tylko z pochwy ? Od czegoś to zależy czy pobierają z jednego czy z dwóch miejsc ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też miałam tylko z pochwy, chyba to zależy od lekarza. Ciekawe tylko czy faktycznie ma wpływ potem na bezpieczeństwo dziecka :/
Cytat:
Napisane przez Dalianna2311 Pokaż wiadomość

Pytanie do tych z Was, które kupowały pieluszki/otulacze bambusowe. Ile ich wzięłyście i w jakich rozmiarach? Ja myślałam o 6 szt. z czego po 2 z różnych rozmiarów: 75x75, 90x100 i 120x120. Ale koszt zabójczy i nie wiem, z których zrezygnować...
Ja zamawiałam dwie bambusowe 75x75 z texpolu na początek, wyszłam z założenia że jeżeli będę potrzebować więcej to po prostu dokupię
aga_89_4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-04 09:49:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.