Aparaty ortodontyczne, cz. VI :) - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-30, 15:23   #3811
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim raz jeszcze za odzew, a zwłaszcza za PW
Cały dzień dziś w pracy siedzę i czytam opinie o krakowskich ortodontach i juz mi głowa paruje Jak tylko kogoś sobie "upatrzę" to za chwilę w innym miejscu czytam, że ktoś tę osobę zupełnie odradza I bądź to mądry człowieku, komu wierzyć?

No, ale ostatecznie zdecydowałam się na Ortopraxis i dr. Anne Zalewską.

Jak wrócę do domu to zrobię zębiskom zdjęcia i wrzucę
O dr Zalewskiej też dużo czytałam że bardzo dobra specjalistka! Na pewno coś poradzi:
Czekamy na zdjęcia
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:31   #3812
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Hej Aparatki
Trochę mnie nie było, miałam, a raczej mam niezłe przeboje ze skórą, alergie Dziewczyny, czy możliwe jest żebym miała uczulenie na aparat? Słyszałyście o czyms takim? W necie wyczytałam, ze jest to możliwe. Aparat miałam zakładany 20 lipca, przód do 3 szafirowy, reszta metalowa, rurki tytanowe. W sobotę i niedzielę swędziała mnie skóra na całym ciele. W poniedziałek dostałam strasznego wysypu na twarzy, dekolcie, szyi, karku, uszach, nogach, na dłoniach mam takie pęcherzyki z osoczem. Byłam u dermalotoga, ale wtedy jeszcze nie wpadłam na to, ze możliwa jest wina aparatu ( dostałam claritine doustnie i mecortolon maść, jest lepiej) . Testów przez założniem aparatu nie miałam robionych ( nawet nie byłam pytana o alergie), wcześniej nigdy na nic nie byłam uczulona, czasem tylko jak miałam metalowe koczyki to mi uszy ropiały, a że od dawna ich nie noszę, to nie pomyślałam o tym. Dzwoniłam do dermatologa i mówi, że możliwe, ze od aparatu. Mojej ortodontki nie ma, inna nie odbiera, żeby mi powiedziała z czego mam zamki,czy jest tam nikiel, a żeby zrobić próby na alergie, chyba muszę go zdjąć. Jutro idę do ogólnego, może coś mi podpowie. Szlag mnie trafi, jak nie urok to sraczka
Pozdrawiam
EDIT:
Dodam, że w buzi nie mam żadnych zmian, nic nie swędzi, za to twarz wyglądała strasznie przez 2 dni z domu nie wychodziłam

Edytowane przez syla-78
Czas edycji: 2009-07-30 o 15:34
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:35   #3813
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Jedna z mioch koleżanek w szkole miała taki aparat i szczerze wygladala strasznie! Takie malutkie kosteczki miała ale i tak było go widac, osobiscie bardziej podoba mi sie zwykły blaszak;p Ale co do tego który lepszy w sensie, który lepiej naprostuje zęby to nie mam pojecia.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

syla-78 są specjalne aparaty antyalergiczne, tyle że jak nie wiedziałaś, że jestes uczulona to nie mam pojecia co teraz zrobic, może są jakieś specjalne leki odczulające.
http://www.goldenline.pl/forum/ortodoncja/596958 znalazłam taka stronę, poczytaj sobie co tam pisza.
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !

Edytowane przez jaaparatka
Czas edycji: 2009-07-30 o 15:37
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:39   #3814
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
Jedna z mioch koleżanek w szkole miała taki aparat i szczerze wygladala strasznie! Takie malutkie kosteczki miała ale i tak było go widac, osobiscie bardziej podoba mi sie zwykły blaszak;p Ale co do tego który lepszy w sensie, który lepiej naprostuje zęby to nie mam pojecia.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

syla-78 są specjalne aparaty antyalergiczne, tyle że jak nie wiedziałaś, że jestes uczulona to nie mam pojecia co teraz zrobic, może są jakieś specjalne leki odczulające.
No właśnie NIGDY nie miałam alergii na nic, więc nie wiedziałam, że to ja mam pytać orto o testy alergologiczne. Powinna ona mi to zaproponować, albo chociaż zrobić wywiad, leki biorę, za tydzień mi się skończą, trochę mnie jeszcze swędzi twarz, szyja, ręce, ale wyglądam w miarę ok., w pon i wt wyglądałam jak po poparzeniu słoncem i myślałam, że się zadrapie
EDIT: W sumie to na 100% nie wiem, czy to od aparatu, ale nic innego chyba nie wchodzi w grę, ani kosmetyki, jedzenie itd. Cholera, jak go ściągnę, próby zrobią i wyjdą negatywne, to będę 2 raz bulić 2 tyś za aparat? Jeśli się okaże, że jednak jest to uczulenia na aparat nie zamierzam nic za niego płacić, koszty niech ponosi orto, skoro nie zapytała ani nie skierowała na testy

Edytowane przez syla-78
Czas edycji: 2009-07-30 o 15:42
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:39   #3815
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Ja też słyszałam o takich antyalergicznych aparatach

Dziewczyny (i chłopaki) takie pytanko mam Jak wy myjecie zęby? Bo ja się boję myć, mam wrażenie, że gumki mi poodpadają a mam już tę szczoteczkę do aparatów
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2009-07-30 o 15:41
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:41   #3816
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez syla-78 Pokaż wiadomość
Hej Aparatki
Trochę mnie nie było, miałam, a raczej mam niezłe przeboje ze skórą, alergie Dziewczyny, czy możliwe jest żebym miała uczulenie na aparat? Słyszałyście o czyms takim? W necie wyczytałam, ze jest to możliwe. Aparat miałam zakładany 20 lipca, przód do 3 szafirowy, reszta metalowa, rurki tytanowe. W sobotę i niedzielę swędziała mnie skóra na całym ciele. W poniedziałek dostałam strasznego wysypu na twarzy, dekolcie, szyi, karku, uszach, nogach, na dłoniach mam takie pęcherzyki z osoczem. Byłam u dermalotoga, ale wtedy jeszcze nie wpadłam na to, ze możliwa jest wina aparatu ( dostałam claritine doustnie i mecortolon maść, jest lepiej) . Testów przez założniem aparatu nie miałam robionych ( nawet nie byłam pytana o alergie), wcześniej nigdy na nic nie byłam uczulona, czasem tylko jak miałam metalowe koczyki to mi uszy ropiały, a że od dawna ich nie noszę, to nie pomyślałam o tym. Dzwoniłam do dermatologa i mówi, że możliwe, ze od aparatu. Mojej ortodontki nie ma, inna nie odbiera, żeby mi powiedziała z czego mam zamki,czy jest tam nikiel, a żeby zrobić próby na alergie, chyba muszę go zdjąć. Jutro idę do ogólnego, może coś mi podpowie. Szlag mnie trafi, jak nie urok to sraczka
Pozdrawiam
EDIT:
Dodam, że w buzi nie mam żadnych zmian, nic nie swędzi, za to twarz wyglądała strasznie przez 2 dni z domu nie wychodziłam
Jeśli by to było od aparatu to powinno się raczej ujawnić w miejscu, którego on dotyka czyli głównie w buzi... Tak przynajmniej jest standardowo przy alergii kontaktowej.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:46   #3817
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Też na poczatku się bałam, że zaraz mi zamki odpadna Po woli i delikatnie można powiedziec, że "masowałam" te zęby szczoteczka. Ale to z czasem przechodzi teraz szoruje już mocno i nic nie odpada. Nie bój sie to jest za trwale i mocno przymocowane do zęba.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Jeśli by to było od aparatu to powinno się raczej ujawnić w miejscu, którego on dotyka czyli głównie w buzi... Tak przynajmniej jest standardowo przy alergii kontaktowej.


z innego forum: Ja mam okropne uczulenie na nikiel i kobalt. Do tego stopnia, że w pewnym momencie musiałam jeść plastikowymi sztućcami
Przed założeniem aparatu ortodontka pytała o uczulenia, zamki mam bezniklowe, natomiast pierścienie zwykłe.
Na początku założono mi tylko jeden pierścień, aby sprawdzić czy mnie nie uczuli. Nie uczulił - założyli resztę
Gdyby wystąpiła reakcja alergiczna założono by mi bezniklowe tuby

Aha, ortodontka mi mówiła, że w jamie ustnej reakcje alergiczne występują bardzo rzadko, albo w znacznie mniejszej skali niż na "powierzchni" skóry
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 15:48   #3818
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Jeśli by to było od aparatu to powinno się raczej ujawnić w miejscu, którego on dotyka czyli głównie w buzi... Tak przynajmniej jest standardowo przy alergii kontaktowej.
Też tak czytałam, ale moze być w innych miejscach, niekoniecznie stykająch sie z alergenem. Dermatolog też twierdzi, że jest to różnie. Cholera, ciężka sprawa
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:52   #3819
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
Też na poczatku się bałam, że zaraz mi zamki odpadna Po woli i delikatnie można powiedziec, że "masowałam" te zęby szczoteczka. Ale to z czasem przechodzi teraz szoruje już mocno i nic nie odpada. Nie bój sie to jest za trwale i mocno przymocowane do zęba.
Hehehe postaram się przełamać lęk Ja lubię tak konkretnie i dokładnie myć zęby

btw. wczoraj miałam się zapytać i wypadło mi z głowy przez zakładaniem aparatu orto posmarowała mi czymś zeby (przed klejeniem zamków) i potem jak ścierała to gazikiem to zauważyłam na nim taki ciemno fioletowy kolor, co to moglo być?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:59   #3820
niebieskazalotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 131
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez Fibbi Pokaż wiadomość
Witam drogie aparatki
12 sierpnia będe miała zakładany aparat i mam pewien dylemat. Moja ortodontka zaproponowała mi aparat Damon czyli ten bez gumek, mam również możliwość założenia zwykłego aparatu. Cena obu aparatów jest taka sama. Z tym, że gdybym miała zwykły aparat musiałabym co miesiąc chodzić na wizyty, a z Damonem chodziłabym co 2-3 miesiące. Bardziej opłaca sie Damon, ale jakoś nie jestem do niego przekonana. Ortodontka powiedziała, że z Damonem łatwiej o higiene, jest estetyczniejszy i mniejszy, ale bardziej odstaje od zębów. Czy któraś z Was, która ma Damona może mi powiedzieć czy z higieną jamy ustnej jest rzeczywiście łatwiej? Który aparat mam wybrać?
Pozdrawiam

Ja mam Damona i z higieną jest ok, własnie dlatego ze zamki troszke bardziej odstają Ale nikt Ci nie powie jaki aparat masz wybrać bo to tylko i wyłącznie Twoja decyzja.
niebieskazalotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:01   #3821
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Ja też słyszałam o takich antyalergicznych aparatach

Dziewczyny (i chłopaki) takie pytanko mam Jak wy myjecie zęby? Bo ja się boję myć, mam wrażenie, że gumki mi poodpadają a mam już tę szczoteczkę do aparatów
Na początku bolały mnie dziąsła i policzki miałam poranione, teraz myję normalnie miękką zwykłą szczoteczką, a nawet szoruję i wszystko sie trzyma. Nie bój się

Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
Też na poczatku się bałam, że zaraz mi zamki odpadna Po woli i delikatnie można powiedziec, że "masowałam" te zęby szczoteczka. Ale to z czasem przechodzi teraz szoruje już mocno i nic nie odpada. Nie bój sie to jest za trwale i mocno przymocowane do zęba.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Jeśli by to było od aparatu to powinno się raczej ujawnić w miejscu, którego on dotyka czyli głównie w buzi... Tak przynajmniej jest standardowo przy alergii kontaktowej.


z innego forum: Ja mam okropne uczulenie na nikiel i kobalt. Do tego stopnia, że w pewnym momencie musiałam jeść plastikowymi sztućcami
Przed założeniem aparatu ortodontka pytała o uczulenia, zamki mam bezniklowe, natomiast pierścienie zwykłe.
Na początku założono mi tylko jeden pierścień, aby sprawdzić czy mnie nie uczuli. Nie uczulił - założyli resztę
Gdyby wystąpiła reakcja alergiczna założono by mi bezniklowe tuby

Aha, ortodontka mi mówiła, że w jamie ustnej reakcje alergiczne występują bardzo rzadko, albo w znacznie mniejszej skali niż na "powierzchni" skóry
No właśnie, czyli mogę miec tylko na skórze. Muszę się dodzwonić do tej orto z czego mam te zamki, ale chyba mam zwykłe metalowe, bo te tytanowe są chyba mniejsze, chociaz już sama nie wiem.
W każdym razie uważam, ze powinna była się mnie spytać, wysłać na testy. Gdybym miała kiedykolwiek alergir na coś, pewnie bym sama na to wpadła, ale do cholery nie jestem lekarzem

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Hehehe postaram się przełamać lęk Ja lubię tak konkretnie i dokładnie myć zęby

btw. wczoraj miałam się zapytać i wypadło mi z głowy przez zakładaniem aparatu orto posmarowała mi czymś zeby (przed klejeniem zamków) i potem jak ścierała to gazikiem to zauważyłam na nim taki ciemno fioletowy kolor, co to moglo być?
Po paru dniach zaczniesz myś normalnie i się specjalnie nie będziesz pieścić z zębami A to fioletowe, to nie wiem
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 16:05   #3822
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Wydaje mi się, ze to był jakiś płyn na osuszenie zębów, żeby klej sie lepiej trzymał, pamietam jak ja miałam zakładany aparat! boze 3 godziny to trwało wtedy właśnie każdego zęba pierw z takiej strzykawki niebieskiem płynem oblewał ale po iluś tam sekundach (odmierzał sobie na zegarku) spłukiwał to wodą.
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:05   #3823
niebieskazalotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 131
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

[QUOTE=jaaparatka;13508641]Jedna z mioch koleżanek w szkole miała taki aparat i szczerze wygladala strasznie! Takie malutkie kosteczki miała ale i tak było go widac, osobiscie bardziej podoba mi sie zwykły blaszak;p Ale co do tego który lepszy w sensie, który lepiej naprostuje zęby to nie mam pojecia.

hmm strasznie wyglądała ? Mam Damona i strasznie nie wygladam powiedzialabym wrecz ze calkiem ok. Kosteczki? mógł to byc aparat bezligaturowy ale nie koniecznie Damon ;]
niebieskazalotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:09   #3824
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

no może masz racje ja tam sie nie znam na tym, przepraszam za pochopną sugestię.
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:13   #3825
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze to był jakiś płyn na osuszenie zębów, żeby klej sie lepiej trzymał, pamietam jak ja miałam zakładany aparat! boze 3 godziny to trwało wtedy właśnie każdego zęba pierw z takiej strzykawki niebieskiem płynem oblewał ale po iluś tam sekundach (odmierzał sobie na zegarku) spłukiwał to wodą.
O właśnie, właśnie ...
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:14   #3826
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze to był jakiś płyn na osuszenie zębów, żeby klej sie lepiej trzymał, pamietam jak ja miałam zakładany aparat! boze 3 godziny to trwało wtedy właśnie każdego zęba pierw z takiej strzykawki niebieskiem płynem oblewał ale po iluś tam sekundach (odmierzał sobie na zegarku) spłukiwał to wodą.
Długoooo! Mi zakładał aparat na góre 45 minut ( plus 4 rurki na dole) a dolny 20 minut
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:16   #3827
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

a ja miałam zakładany może z 25-30 min bo tylko na góre
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:18   #3828
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Powiedział mi, że góra 1,5 godz a wyszłam z gabinetu po 3 godzinach siedzenia z tym "rozpychaczem" na ustach i aż trudno mi było buzie zamknac.
Trafiłam na ortodonte, który chce jak on to mówi: wszystko zrobić precyzyjnie dlatego tak po woli, ale nie zawsze mi sie to uśmiecha
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:19   #3829
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze to był jakiś płyn na osuszenie zębów, żeby klej sie lepiej trzymał, pamietam jak ja miałam zakładany aparat! boze 3 godziny to trwało wtedy właśnie każdego zęba pierw z takiej strzykawki niebieskiem płynem oblewał ale po iluś tam sekundach (odmierzał sobie na zegarku) spłukiwał to wodą.
Strasznie długo miałaś zakładany ten aparat Mnie założyła w pół godziny, tak się spieszyła, że zapomniała, że mam mieć przód szafirowy i mi założyła metalowy, a później zdejmowała klipa jedna
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 16:24   #3830
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

A bolało to zdejmowanie? Boje się, że skoro zamki są tak mocno przymocowane to ściąganie bedzie bość bolesne.

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Fibbi http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=373 wejdz na tę stronke
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:26   #3831
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
A bolało to zdejmowanie? Boje się, że skoro zamki są tak mocno przymocowane to ściąganie bedzie bość bolesne.
Bolało, jeździła mi po zębach, czymś takim podobnym do wiertła tego grubego co wydaje niskie dźwięki, nie tego co tak pryska wodą. Było to takie uczucie ciepła podobne jak miałam tipsy, i jak mi odpadł z kawałkiem paznokcia i trzeba go było spiłować
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:29   #3832
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez syla-78 Pokaż wiadomość
Bolało, jeździła mi po zębach, czymś takim podobnym do wiertła tego grubego co wydaje niskie dźwięki, nie tego co tak pryska wodą. Było to takie uczucie ciepła podobne jak miałam tipsy, i jak mi odpadł z kawałkiem paznokcia i trzeba go było spiłować
o feee, mam nadzieję, że za takiego zonka spuścuła Ci trochę z ceny?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:36   #3833
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Mam jeszcze moze dość nietypowe pytanie, na górym łuku wolicie kiedy jedynki są równe z reszta zębów czy troszkę wysunięte? Po 2 miesiącach noszenia juz miałam wszystkie równe (przed leczeniem 1 miałam duuuzo dłuższe od pozostałych zębów) ale na ostatniej wizycie kiedy poszłam z mamą powiedziała, że chce abym miała troszczkę dłuższe jedynki no i ortodonta dogiął drucik tak, że teraz się terochę wysuneły na 2 schowały ale szczerze mówiąc nie podoba mi się to?;/ co myślicie?
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:39   #3834
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
Mam jeszcze moze dość nietypowe pytanie, na górym łuku wolicie kiedy jedynki są równe z reszta zębów czy troszkę wysunięte? Po 2 miesiącach noszenia juz miałam wszystkie równe (przed leczeniem 1 miałam duuuzo dłuższe od pozostałych zębów) ale na ostatniej wizycie kiedy poszłam z mamą powiedziała, że chce abym miała troszczkę dłuższe jedynki no i ortodonta dogiął drucik tak, że teraz się terochę wysuneły na 2 schowały ale szczerze mówiąc nie podoba mi się to?;/ co myślicie?
Najlepiej jak na kolejnej wizycie porozmawiasz o tym z orto
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:41   #3835
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
o feee, mam nadzieję, że za takiego zonka spuścuła Ci trochę z ceny?
Przy 1 wizycie chciałam cały szafirowy, powiedziała oki, ze u mnie można i miał kosztować o 2300 zł. Przy 2 wizycie zaproponowała szafirowe do 4, cena 1900. Przy 3 i nakładaniu zaczęła mi zakładać aparat ( ja nie widziałam, ze zakłada mi metalowe, myślałam, ze spojrzała w kartę), już się miałam odezwać, mimo wacików w gębie i wtedy ona "pani ma mieć cały metalowy? Wtedy ja kręcę głową i mówię, że do 4 szafir. Ona na to, ze do 4 to jej nic nie da, lepiej będzie do 3. Spojrzała sie na asystentkę, i zaczęła zdejmować, obie się tłumaczyły, ze zapomniały, bo dawno nie byłam ( odowłałam 1 wizytę i przyszłam po paru tyg). W końcu zapłąciłam 2000 za szafir do 3, wcześniej miał być do 4 za 1900. Także nie policzyła mi mniej. Jak się okaże, że to uczulenie na aparat, to ja tam rozszarpię normalnie, 3 dni wyglądałam jak zombi, w pracy nie byłam, leki na uczulenie, maści itd.
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:46   #3836
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Ja naszczęscie mimo ze mam mozolnego ortodonte to zawsze z głowa na karku, nie patrzy ani w komputer ani w karte a zawsze o wszytskim pamieta, nawet o tym co mówiłam przy ostatniej wizycie
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:49   #3837
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
Ja naszczęscie mimo ze mam mozolnego ortodonte to zawsze z głowa na karku, nie patrzy ani w komputer ani w karte a zawsze o wszytskim pamieta, nawet o tym co mówiłam przy ostatniej wizycie
To dobrze o nim świadczy
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:55   #3838
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

W sumie dobrze, ogólnie to chodzę do niego od takiś 10 lat (wczesniej miałam aparat ruchomy z jakieś 4 lata ale wcale go nie nosiłam) i tylko dlatego zdecydowałam się u niego załozyć aparat na stałe, nigdy nie poszła bym do pierwszego lepszego lekarza. Ciagle tylko obawiam się, że jak na 2 miesiące to poprawa u mnie jest prawie nie widoczna tylko jakieś szpary mi sie robią i zęby krzywo chowaja.
syla-78 miejmy nadzieję, że chociaz ta ortodontka dobrze Ci zabki naprostuje i będziesz zadowolona
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:56   #3839
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Najlepiej jak na kolejnej wizycie porozmawiasz o tym z orto
No ja tez tak myslę, że o tym lekarz zdecyduje jak ma być prawidłowo
Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
Ja naszczęscie mimo ze mam mozolnego ortodonte to zawsze z głowa na karku, nie patrzy ani w komputer ani w karte a zawsze o wszytskim pamieta, nawet o tym co mówiłam przy ostatniej wizycie
Jak się okazuje moja "robi na akord". Poszłam do niej, bo leczyła się u niej moja kuzynka i koleżanka i były zadowolone. Jak się później okazało mojej koleżance zapomniała powiedzieć o zrobieniu zdjęć rentgenowskich, teraz dziewczyna musi zdjąć zamek z 1 zęba, bo ma już spory ubytek. Gdyby było zdjęcie wszystko byłoby widać. Mnie tez nie wspomniała, ze muszę zrobić zęba ( odpadła mi połowa ze starą plombą), ale było to dla mnie oczywiste, ze mam wyleczyć. Od kolezanki dowiedziałam się teraz o braku zdjeć, gdybym wiedziała wcześniej olałabym babe i szukała innego lekarza
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:57   #3840
RiotKitty
Rozeznanie
 
Avatar RiotKitty
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 794
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

właśnie właśnie, moja też nigdy nie potrzebuje odświeżyć sobie pamięci, pamięta imię i nazwisko, wiek, kiedy założono aparat ... a przecież ma wiecznie pełną poczekalnię ... ma babka głowę
RiotKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.