Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-02, 19:40   #3811
51eb7b1acd47bd33c5c16690ed8ee2bace5a6d43_5e96409a7b024
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 133
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Witajcie
Mój pierwszy jadłospis na redukcji , proszę bardzo o ocenę . Chciałabym też zapytać co sądzicie o godzinach spozywania posiłków ?


R

Iśn: jagody zmiksowane z jogurtem naturalnym, łyżka otrąb owsianych,łyżka otrąb żytnich, 3 łyżki musli(granola,płatki owsiane , orzechy) + herbatka zielona

IIśn:Jogurt pitny + łyżka otrąb owsianych

IIIŚn: 2 kromki chleba razowego,twarożek,kiełki brokuła,pomidor

Przekąska: jabłko

O: Łosoś na parze + warzywa na parze

K: jajecznica z 2 jaj


Godziny posiłków to : Iśn: 6:30
IIśn: 9.30
IIIśn:11.30
Przekąska:14:00
O: 16:30
K: 19:30
Sen ok. 22:00
Z góry dziękuję
51eb7b1acd47bd33c5c16690ed8ee2bace5a6d43_5e96409a7b024 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 19:56   #3812
Zelka_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 424
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

dzisiejsza RRRRR

ś: woda z cytryną, 2 jabłuszka, kromka chleba z serkiem kanapkowym i 3 plastrami polędwicy sopockiej
o: miska kiszonej kapusty z cebulą i łyżką oleju, miseczka mizerii na jogurcie, kromka z serkiem kanapkowym, polędwicą sopocką 2 plastry
p: kromka z serkiem kanapkowym, tuńczykiem wsw, wiejski lekki ze szczypiorkiem i oliwkami, pół pomidora
k: 2 jaja na twardo na pół posmarowane serkiem i sypnięte szczypiorkiem, pomidor,kapusta kiszona bez dodatków

do picia 3 sypane kawy, herbata czerwona, woda


__________________
MNIEJ GADAĆ WIĘCEJ ROBIĆ
Zelka_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 20:27   #3813
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Kallla Pokaż wiadomość
Bez przesady
To, że ktoś dba o to co je i zwraca na to uwagę a nie wpycha w siebie co popadnie nie jest obsesją. To zwykły, zdrowy tryb życia. Nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma dzięki


moja erRka na dziś :

ś: owsianka ma mleku z 4 łyżek płatków z wkrojonym jabłkiem, garścią mieszanki studenckiej i cynamonem, kawa z mlekiem, w drodze do pracy zielona z ananasemfajnie

śII: dwie złożone kromki chleba z ziarnami, na podkładzie serek kremowy naturalny z plastrem szynki i ogórkiem, grejfrut, kubek rumianku z brzoskwiniąok

przekąska w tramwaju : mały bananok

o: 3/4 woreczka ryżu basmati, 5 małych pulpetów w sosie pieczarkowym (pulpety najpierw ugotowane, później zalane z pieczarkami szklanką bulionu, całość zagęszczona jogurtem greckim i łyżką mąki pełnoziarnistej), miseczka buraczków z cgrzanem, ogórek kiszony, kubek miętyale smacznie!

k: jajecznica na plasterku szynki, plaster twarogu, kawałek papryki na zagryche, kubek miętyok

Jako, że kończę dziś 25 lat zjem ze smakiem kawałek urodzinowego ciasta i zapiję filiżanką gorzkiego kakao w towarzystwie TŻeta świętuj! Sto lat
podoba mi się

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

[1=51eb7b1acd47bd33c5c1669 0ed8ee2bace5a6d43_5e96409 a7b024;30287362]Witajcie
Mój pierwszy jadłospis na redukcji , proszę bardzo o ocenę . Chciałabym też zapytać co sądzicie o godzinach spozywania posiłków ?


R

Iśn: jagody zmiksowane z jogurtem naturalnym, łyżka otrąb owsianych,łyżka otrąb żytnich, 3 łyżki musli(granola,płatki owsiane , orzechy) + herbatka zielonaok

IIśn:Jogurt pitny + łyżka otrąb owsianychjogurt naturalny już był,więc może jakiś hoho?wieśniak? i dodaj owoc

IIIŚn: 2 kromki chleba razowego,twarożek,kiełki brokuła,pomidorok

Przekąska: jabłkook

O: Łosoś na parze + warzywa na parzeok

K: jajecznica z 2 jajplus warzywa


Godziny posiłków to : Iśn: 6:30
IIśn: 9.30
IIIśn:11.30
Przekąska:14:00
O: 16:30
K: 19:30
Sen ok. 22:00
Z góry dziękuję[/QUOTE]
godziny ok,ale mi tutaj brakuje owocu w II posiłku i dałabym zamiast jogurtu np. twaróg

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Zelka_07 Pokaż wiadomość
dzisiejsza RRRRR

ś: woda z cytryną, 2 jabłuszka, kromka chleba z serkiem kanapkowym i 3 plastrami polędwicy sopockiej
o: miska kiszonej kapusty z cebulą i łyżką oleju, miseczka mizerii na jogurcie, kromka z serkiem kanapkowym, polędwicą sopocką 2 plastry
p: kromka z serkiem kanapkowym, tuńczykiem wsw, wiejski lekki ze szczypiorkiem i oliwkami, pół pomidora
k: 2 jaja na twardo na pół posmarowane serkiem i sypnięte szczypiorkiem, pomidor,kapusta kiszona bez dodatków

do picia 3 sypane kawy, herbata czerwona, woda

moim zdaniem za dużo pieczywa na erce,ale jeżeli chudniesz to ok
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 20:27   #3814
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

moja Redukcja na jutro
1. placuszki z serka wiejskiego (serek wiejski, jajko, 3 łyżki mąki) z miodem. jabłko.
2. kanapka z dwóch kromek razowca z masłem, polędwicą drobiową, sałatą, rzodkiewkami, solą i pieprzem.
3. gotowane pulpeciki w sosie pieczarkowym, makaron pełnoziarniste kokardki, jakaś surówka będzie.
4. 100g twarogu półtłustego z garścią płatków migdałowych.
godzina aerobów
5. pół puszki tuńczyka wsw, ogórki po rzydowsku.

i jak? chciałam trochę urozmaicic ;p
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 20:28   #3815
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Rka z dzisiaj z prośbą o ocenę
1 śniadanie- 2 kromki chleba razowego-jedna z serkiem wiejskim i pomidorem,druga z tuńczykiem w sosie wlasnym
2 sniadanie- mały jogurt naturalny z garscia slonecznika,dyni, migdałow+wkrojone do tego małe jabłko
obiad-włoski makron(jakis lekki:P)+sos z suszonych pomidorów.
podwieczorek-jabłko
kolacja- jajecznica z 2 jaj z kawałkami szynki drobiowej

Edytowane przez julink
Czas edycji: 2011-11-02 o 20:36
julink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 20:35   #3816
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Stwierdzam,że moje planowanie posiłków może ograniczyć się jedynie do śniadania:P ewidentnie to mi nie wychodzi,więc wstawiam raz jeszcze dzisiejsze U, następnym razem wstawię jadłospis po jego komcumpcji a nie przed

proszę o ocenę:
U
Po przebudzeniu 2 szkl. wody, jedna z cytryną, 2 wafle ryżowo sezamowe z masłem

I:
2 jajka gotowane na twardo z zielonym groszkiem i łyżeczką musztardy,
gotowane na mleku: 2 łyżki owsianki, łyżka owocowego musli bez cukru,garść płatków"zdrowy błonnik",
kilka plastrów mango

II:
Twaróg z orzechami (garść nerkowców,migdałów,orzech ów sojowych,trochę rodzynek,suszona żurawina)bardzo dużo orzechów i suszonych owoców wyszło, łyżeczka serka ananasowo migdałowego z biedronki,kawa z mlekiem

Siłownia:
abs na brzuch, ćwiczenia z hantelkami 2kg, bieżnia 40 minut
sauna

po:3 plastry szynki drobiowej


III:
Pulpety gotowane z indyka mielonego (4 sztuki),pomidor, szpinak z czosnkiem,czerwona fasola(3 łyżki), a pod spód tego wszystkiego puszysty omlet,czyli:
jajko,białko,łyżka homo i łyżka mąki orkiszowej
kolację zjdałam o 21(niestety miałam trochę długą przerwę między posiłami,inaczej nie dałam rady),a o 22:30 pewnie będę już w łóżku,nie za późno na takie am am?Tzn. na taki skład ostatniego posiłku?

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
moja Redukcja na jutro
1. placuszki z serka wiejskiego (serek wiejski, jajko, 3 łyżki mąki) z miodem. jabłko. super
2. kanapka z dwóch kromek razowca z masłem, polędwicą drobiową, sałatą, rzodkiewkami, solą i pieprzem.ok
3. gotowane pulpeciki w sosie pieczarkowym, makaron pełnoziarniste kokardki, jakaś surówka będzie.gotowane pulpeciki rządzą
4. 100g twarogu półtłustego z garścią płatków migdałowych. super
godzina aerobów
5. pół puszki tuńczyka wsw, ogórki po rzydowsku.ok

i jak? chciałam trochę urozmaicic ;p
i jak? elegancko

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
Rka z dzisiaj z prośbą o ocenę
1 śniadanie- 2 kromki chleba razowego-jedna z serkiem wiejskim i pomidorem,druga z tuńczykiem w sosie wlasnymok
2 sniadanie- mały jogurt naturalny z garscia slonecznika,dyni, migdałow+wkrojone do tego małe jabłkook
obiad-włoski makron(jakis lekki:P)+sos z suszonych pomidorów.brakuje mi białka tutaj
podwieczorek-jabłkook jeżeli owoce nie utrudniają Ci chudnięcia
kolacja- jajecznica z 2 jaj z kawałkami szynki drobiowejok
j.w.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 20:43   #3817
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
wszystkiego najlepszego!
a dziękuję

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
po 1: sto lat!!!! dziękuję

po 2: bardzo fajny jadłopsis, super! staram się, dziękuję

po 3: to, że zjadłaś banana akurat W TRAMWAJU chyba nie ma znaczenia?? niby nie, tak o sobie napisałam, zresztą banan nie wzbudza takiej sensacji jak marchewka
Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
podoba mi się[COLOR="Silver"] dziękuję
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 21:30   #3818
martulka19
Raczkowanie
 
Avatar martulka19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 178
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez martulka19 Pokaż wiadomość
Moja R:
śniadanie: dwie kromki razowca: jedna z polędwicą sopocką, serkiem homo, kilkoma plasterkami ogórka, pomidora, szczypiorkiem, jajkiem na twardo; druga z plasterkiem sera żółtego, pomidorem i szczypiorkiem
II śniadanie: 80 g tuńczyka w sosie własnym, jajko na twardo, jeden ogórek konserwowy, łyżka jogurtu
obiad: 2 duże gołąbki w wersji light chudym mięskiem i brązowym ryżem, do tego sos pomidorowy: świeże pomidory, koncentrat pomidorowy, kilka łyżek jogurtu
podwieczorek:mus jabłkowy z 2 średniej wielkości jabłek, garść orzechów nerkowca,
kolacja( w restauracji): była więc sałatka: sałata lodowa, pomidory, ogórki, kukurydza, papryka z kawałkami wędzonego łososia

Mogę prosić o ocenę ??

Proszę o ocenę.
martulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 23:22   #3819
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez martulka19 Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę.
rzadko komentuję, bo nie mam czasu, ale tu muszę.
wzorowy jadłospis, tak trzymaj
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 06:40   #3820
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

eRkowy plan na dziś : siłowy obwodowy+aeroby łącznie 2 h

ś: kawa z mlekiem, owsianka na wodzie z 3 łyżek płatków, połową banana i gruszki, dwoma łyżeczkami powideł śliwkowych i cynamonem, wkruszony plaster twarogu póltłustego (szerokości 1,5 cm)

śII (potreningowy): garść makaronu pełnoziarnistego, pół puszki tuńczyka wsw, dwa ogórki kiszone, łyżeczka majonezu do smaku, kubek zielonej z ananasem

przekąska: garść mieszanki studenckiej, pól gruszki

o: chochla zupy jarzynowej (marchewka, pietruszka korzeń i natka, ziemniaki, kalafior) na kostce rosołowej, godzine później 1/2 woreczka ryżu basmati, 3 pulpety w sosie pieczarkowym, miseczka buraczków z chrzanem, kubek mięty

k: dwa jajka na twardo z sosem musztardowo-jogurtwym, pomidor, kubek mięty
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :


Edytowane przez Kallla
Czas edycji: 2011-11-03 o 06:42
Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 08:21   #3821
N_tt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 294
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Hey, P (ze wczoraj):
- jutro ważenie

Przed: szklanka wody z miodem i cytryną.
Śniadanie: pół grahamki z masłem serem żółtym i pomidorem, kromka razowca z masłem, serem żółtym i powidłami wiśniowymi, herbata z cytryną
2śniadanie: jogurt naturalny z łyżeczką miodu i wkrojonym bananem
Obiad: zupa krem(marchew,buraczki,sel er itd.) gotowana na udźcu kurczaka; pół worka ryżu brązowego z grillowaną piersią z kurczaka(wcześniej obtoczona w przyprawach i oliwie z oliwek), do tego kapusta kiszona.
Podwieczorek: szklanka budyniu śmietankowego na mleku 2% z sokiem malinowym, owocami (kiwi, pomarańcza) i kilkoma migdałami.
Kolacja: większa część grahamki(ta z rana) z masłem, serem żółtym, pomidorem i sałatą lodową, kromka razowca z masłem, całą puszką tuńczyka w sosie własnym wymieszanym z 2 łyżeczkami ketchupu pikantnego, herbata z miodem i cytryną.
Ok 21:30: serek wiejski 200 g z łyżeczką powideł wiśniowych.


I jak się to prezentuje?
N_tt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 09:50   #3822
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
wieczorkiem odpiszę na pw
jeszcze nic nie dostałam, czekam
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 12:39   #3823
Zelka_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 424
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość

moim zdaniem za dużo pieczywa na erce,ale jeżeli chudniesz to ok
z obwodów leci, ale waga strasznie skacze góra dół ale ja mam wieczny problem z zatrzymywaniem wody w organiźmie może dlatego?
__________________
MNIEJ GADAĆ WIĘCEJ ROBIĆ
Zelka_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 14:28   #3824
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

a u mnie dziś - od 10.

Erka!

1śn -
dwa jajka na twardo, 180g groszku zielonego z puszki, ciut majonezu.
1 h basen + sauna jak zwykle
2śn/obiad - porcja pełnoziarnistych kokardek ugotowanych al dente z sosem ze świeżych pomidorów, oliwy, tuńczyka, chili i włoskich przypraw, kawa z mlekiem.
podwieczorek - wieśniak wymieszany z jogurtem naturalnym i dużą garścią migdałów. dwie kostki gorzkiej czeko 70 % kakao.
kolacja - 120g kurczaka w ostrych przyprawach z sałatą, marchewką, pomidorami, ogórkiem i sosem jogurtowym z curry.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 14:40   #3825
Zelka_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 424
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

R NA DZIŚ

ś: owsianka (4ł owsianych, 1ł otrąb żytnich, pół banana, 2łyżki fitelli kokos, cynamon, mleko 1,5%)
45min stepper
przekąska: duże jabłko, 2 rzodkiewki
troche ćwiczeń na brzuch i rozciągania
o: 2 pałki kuraka pieczone z odrobiną oleju, dużo brukselki, ok 2 (tłuczone były) ziemniaki maźnięte sosem
k: wiejski lekki, rzodkiewki, szczypiorek

i jak dzisiaj ujdzie w tłoku?
__________________
MNIEJ GADAĆ WIĘCEJ ROBIĆ
Zelka_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 18:05   #3826
Dosiaczek 7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 260
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez N_tt Pokaż wiadomość
Hey, P (ze wczoraj):
- jutro ważenie

Przed: szklanka wody z miodem i cytryną.
Śniadanie: pół grahamki z masłem serem żółtym i pomidorem, kromka razowca z masłem, serem żółtym i powidłami wiśniowymi, herbata z cytryną
2śniadanie: jogurt naturalny z łyżeczką miodu i wkrojonym bananem
Obiad: zupa krem(marchew,buraczki,sel er itd.) gotowana na udźcu kurczaka; pół worka ryżu brązowego z grillowaną piersią z kurczaka(wcześniej obtoczona w przyprawach i oliwie z oliwek), do tego kapusta kiszona.
Podwieczorek: szklanka budyniu śmietankowego na mleku 2% z sokiem malinowym, owocami (kiwi, pomarańcza) i kilkoma migdałami.
Kolacja: większa część grahamki(ta z rana) z masłem, serem żółtym, pomidorem i sałatą lodową, kromka razowca z masłem, całą puszką tuńczyka w sosie własnym wymieszanym z 2 łyżeczkami ketchupu pikantnego, herbata z miodem i cytryną.
Ok 21:30: serek wiejski 200 g z łyżeczką powideł wiśniowych.


I jak się to prezentuje?
Zdrowiej szybciutko.

Edytowane przez Dosiaczek 7
Czas edycji: 2011-11-03 o 18:06
Dosiaczek 7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 18:20   #3827
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez N_tt Pokaż wiadomość
Hey, P (ze wczoraj):
- jutro ważenie

Przed: szklanka wody z miodem i cytryną.
Śniadanie: pół grahamki z masłem serem żółtym i pomidorem, kromka razowca z masłem, serem żółtym i powidłami wiśniowymi, herbata z cytryną grahamka mogła być cała, do tego kakao na tłustym mleku
2śniadanie: jogurt naturalny z łyżeczką miodu i wkrojonym bananem mało, mogłaś dorzucić garść orzechów co najmniej
Obiad: zupa krem(marchew,buraczki,sel er itd.) gotowana na udźcu kurczaka; pół worka ryżu brązowego z grillowaną piersią z kurczaka(wcześniej obtoczona w przyprawach i oliwie z oliwek), do tego kapusta kiszona. moim zdaniem obiad redukcyjny, ew. utrzymaniowy, na pewno nie na P
Podwieczorek: szklanka budyniu śmietankowego na mleku 2% z sokiem malinowym, owocami (kiwi, pomarańcza) i kilkoma migdałami. migdałów garść, nie kilka, poza tym ok
Kolacja: większa część grahamki(ta z rana) z masłem, serem żółtym, pomidorem i sałatą lodową, kromka razowca z masłem, całą puszką tuńczyka w sosie własnym wymieszanym z 2 łyżeczkami ketchupu pikantnego, herbata z miodem i cytryną. i tu znowu mogła być cała grahamka
Ok 21:30: serek wiejski 200 g z łyżeczką powideł wiśniowych. ok


I jak się to prezentuje?
średnio na jeża.
również życzę szybkiego powrotu do zdrowia
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez macerata
Czas edycji: 2011-12-04 o 13:02
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 18:34   #3828
pati2404
Zakorzenienie
 
Avatar pati2404
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: TM
Wiadomości: 9 362
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje U( po ED i chyba po trzech latach zbliza się @ ! 48 kg/168 cm )
śniadanie : owsianka z jogurtem naturalnym, suszonymi śliwkami, otrębami ślwikowymi i cukrem trzcinowym
II śniadanie w szkole : kajzerka z serem, szynką, sałatą , pomidorem, ogórkiem i papryką , baton Lion
obiad: sos serduszkowy z łyżką kaszy gryczanej, 2 duże kromki chleba
podwieczorek : bułka słodka z serem
kolacja : 4 kromki chrupkiego pieczywa z dzemem
i jak ?
__________________
Walczę o realizację marzeń !
pati2404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 18:38   #3829
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pati2404 Pokaż wiadomość
Moje U( po ED i chyba po trzech latach zbliza się @ ! 48 kg/168 cm )
śniadanie : owsianka z jogurtem naturalnym, suszonymi śliwkami, otrębami ślwikowymi i cukrem trzcinowym
II śniadanie w szkole : kajzerka z serem, szynką, sałatą , pomidorem, ogórkiem i papryką , baton Lion
obiad: sos serduszkowy z łyżką kaszy gryczanej, 2 duże kromki chleba
podwieczorek : bułka słodka z serem
kolacja : 4 kromki chrupkiego pieczywa z dzemem
i jak ?
jakoś tak dziwnie...przede wszystkim obiad mało konkretny
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 18:46   #3830
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
jakoś tak dziwnie...przede wszystkim obiad mało konkretny
też tak sądzę, dość mało obfity jak na środek dnia i przede wszystkim staraj się jeść coś na ciepło, a nie same kanapki
i też odważnie zapychać się w porze kolacji taką porcją węglowodanów, gdzie organizm nie ma kiedy tego spalić
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 18:48   #3831
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pati2404 Pokaż wiadomość
Moje U( po ED i chyba po trzech latach zbliza się @ ! 48 kg/168 cm )
śniadanie : owsianka z jogurtem naturalnym, suszonymi śliwkami, otrębami ślwikowymi i cukrem trzcinowym fajnie, ale nie napisałaś ile czego.
II śniadanie w szkole : kajzerka z serem, szynką, sałatą , pomidorem, ogórkiem i papryką , baton Lion okey.
obiad: sos serduszkowy z łyżką kaszy gryczanej, 2 duże kromki chleba trochę mało konkretny obiad, a łyżka kaszy też malutko.
podwieczorek : bułka słodka z serem tutaj średnio odżywczo, ale fajnie.
kolacja : 4 kromki chrupkiego pieczywa z dzemem hm.
i jak ?
Malutko białka, nawet jak na U, ale po za tym wydaje się być już całkiem całkiem, choć jeszcze mało. Nie wiem jak duże te bułki i owsianki.

Pati, przepraszam, że akurat pod Twoim postem ale tak mi się nasunęło proszę NIE ODBIERZ tego do siebie - po prostu dam przykład.

Czasem jest mi przykro, jak ktoś tu wpada z Utrzymaniem i pisze - 48kg/168cm. Ja wiem, że ciężko jest wyjść z ed i w ogóle ale w tym momencie zaczynam się czuć takim tragicznym grubasem. Koniec OF.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 18:54   #3832
pati2404
Zakorzenienie
 
Avatar pati2404
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: TM
Wiadomości: 9 362
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

dziekuję bardzo za oceny Postaram się dostosować do uwag . A co do mojej wagi, to może i nie jest odpowiednia, ale to i tak dużo w porównaniu do tego co było jeszcze rok temu, kiedy ważyłam 35 kg( przepraszam...może nie powinnam podawać te wagi ? )
__________________
Walczę o realizację marzeń !
pati2404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 19:25   #3833
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

to ja wrzucę moje luźne Utrzymanie

1. śniadanie: kawa z mlekiem 3,2% i łyżeczką brązowego cukru. długi paluch ciemny z makiem, przekrojony i posmarowany masłem, do tego duże danio waniliowe z migdałami, włoskimi orzechami i suszonym bananem.

z 5 krówek w autobusie z bojfriendem

2. II śniadanie: bułka ciemna ( duża) z masłem, sałatą, piersią z kurczaka, trochę kukurydzy i sos majonezowy. gruszka i cymes marchwiowy

3. obiad: nie wiem jak to brat zrobił, ale pierś z kurczaka jakby w kostce rosołowej, z pieczarkami, ziołami, pomidorami. no przepychota do tego ziemniaki i mizeria.

4. podwieczorek: pączek wiedeński i czekolada na gorąco

5. kolacja: właśnie jem dużą grahamkę z masłem i makrelą (pół jej zeszło na 2 kromki ), pomidor cały. herbata z cytryną
__________________

Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 19:50   #3834
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Utrzymanie
  • owsianka z mlekiem 1,5%, banan, kiwi, biała czekolada, kapka kakao, kilka plastrów oscypka z grilla
  • 2 tosty z pieczarkami, jogurt naturalny
  • paczek z dżemem
  • jajecznica z 3 jajek, grahamka z szynka wiejska, ogórkiem
  • ziemniaki zapiekane z ziołami, buraczki wiórki, karkówka w sosie sojowym, mizeria
  • serek wiejski ze szczypiorkiem, cebulką + 2 pomidory, kanapka (podwójna)- orkisz.. z pastą z makreli , kapka keczupu


i jak?

Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 20:02   #3835
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U

po przebudzenie 2 szkl. woda,z cytryną i miodem, szynka drobiowa-plaster

I:
Owsianka na mleku(4 łyżki owsianki,1 otrębów żytnich,garść płatków zdrowy błonnik z zieloną herbatą),kopiasta łyżka twarogu, trochę pestek dyni, pół mango

koktajl wysokobłonnikowy na 1/2 szkl.mleka

siłownia:
brzuszki różne różniste,
ćwiczenia z hantelkami
bieżnia 40 minut
po: mały kefir

II:
pulpety z mięsa indyczego mielonego - 4, cały rondelek szpinaku z czosnkiem i łyżką twarogu, sos kurkowy(domowy)

cukierek raczek

III:
duża miska twarogu z połową wieśniaka z cynamonem i łyżeczką dżemu niskosłodzonego, duża suszona gruszka

żołądek mnie boli,więc kolacja lajtowa,jak to wygląda?
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 20:14   #3836
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość

Czasem jest mi przykro, jak ktoś tu wpada z Utrzymaniem i pisze - 48kg/168cm. Ja wiem, że ciężko jest wyjść z ed i w ogóle ale w tym momencie zaczynam się czuć takim tragicznym grubasem. Koniec OF.
Mi też zrobiło się nieswojo... 48 kg to minimalna waga, jaką kazał mi osiągnąć lekarz, a mam tylko 163 cm wzrostu. Może te 48 to jednak za dużo dla mnie?

P:

I. Serek wiejski z pomidorem, oliwkami i bazylią, dwie kromki razowca z masłem, kawa z mlekiem.
II. MilkyWay, cappuccino czekoladowe.
III. Roladka drobiowa ze szpinakiem i fetą, 1/3 woreczka brązowego ryżu, surówka z białej kapusty.
IV. Jabłko pieczone z migdałami, miodem i cynamonem, kubek kakao na mleku.
V. Grahamka z masłem, camembertem i pomidorem + dorodna kalarepka i kilka rzodkiewek.
Herbata z miodem i cytryną, dwie marchewki.
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 20:39   #3837
BeeAnn
Zakorzenienie
 
Avatar BeeAnn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 858
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje dzisiejsze R:

I 200g serka chudego z bananem i 2 łyżkami bran flakesów

II jabłko, wasa sandwich pełnoziarnista

III ok. 100g ugotowanego ryżu pełnoziarnistego z potrawką z marchewki, groszku i kukurydzy (zagęszczoną płaską łyżeczką mąki pełnoziarnistej) z przyprawami, pomidor, 2 ogórki kiszone, kawałek tofu

IV serek homogenizowany naturalny z kakaem, garstka migdałów

V 200g serka wiejskiego lekkiego ze stevią

proszę bardzo o ocenę
__________________


Edytowane przez BeeAnn
Czas edycji: 2011-11-03 o 22:45
BeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 20:50   #3838
ulicasezamkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 129
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Mi też zrobiło się nieswojo... 48 kg to minimalna waga, jaką kazał mi osiągnąć lekarz, a mam tylko 163 cm wzrostu. Może te 48 to jednak za dużo dla mnie?

P:

I. Serek wiejski z pomidorem, oliwkami i bazylią, dwie kromki razowca z masłem, kawa z mlekiem.
II. MilkyWay, cappuccino czekoladowe.
III. Roladka drobiowa ze szpinakiem i fetą, 1/3 woreczka brązowego ryżu, surówka z białej kapusty.
IV. Jabłko pieczone z migdałami, miodem i cynamonem, kubek kakao na mleku.
V. Grahamka z masłem, camembertem i pomidorem + dorodna kalarepka i kilka rzodkiewek.
Herbata z miodem i cytryną, dwie marchewki.
I właśnie dlatego na takim forum nie powinno się podawać wagi. Tyle na ten temat.
ulicasezamkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 21:01   #3839
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Waga wadze nie równa - dwie osoby o tym samym wzroście i tej samej wadze moga wyglądać zupełnie inaczej.Jedna może być chuda jak patyk a druga zdrowo wyglądająca. Mam wrażenie,że niektórzy chwalą się poniekąd swoją wagą.I ja również czasem czuję się nieswojo patrząc na niektóre wagi,wręcz czuję się jak gigant.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 09:36   #3840
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

RRRRR na dziś : siłowy obwodowy+aeroby łącznie 2,5 h

ś: owsianka z 3 łyżek płatków na mleku 2% z malutkim bananem, dwoma mandarynkami i garścią pestek słonecznika, kawa z mlekiem

śII(potreningowy): zaraz po pół banana (byłam okrutnie głodna) pół godziny później garść makaronu pełnoziarnistego z połową puszki tuńczyka wsw, 2 ogórki kiszone, mały pomidor, łyżeczka majonezu do smaku, kubek zielonej z ananasem

o: talerz wczorajszej zupy jarzynowej, 2 godziny później pół woreczka ryżu parbioled z musem jabłkowym z dużą ilością cynamonu i garścią mieszanki studenckiej, kubek rumianku z brzoskwinią

k: jajko sadzone na plasterku szynki, plaster twarogu półtłustego, ogórek zielony, kubek mięty
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.