Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-29, 16:49   #3811
201607260936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 383
Dot.: Nasze wątpliwości i tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Niestety, Twoja wiedza i umiejętnosć czytania ze zrozumieniem ulotki są przerażające.
Wiesz po co w ogóle bierzesz te tabletki, czy tak sobie jak cukierki łykasz?

Jesli pierwszą tabletkę pierwszego opakowania wzięłaś prawidłowo, to od pierwszego opakowania jestes zabezpieczona.

I tu wlasnie wychodzi Twoja niewiedza. Co do zabezpieczenia od 1 tabletki pytalam 2 ginekologow i obydwoje potwierdzili, ze biorac 1 opakowanie nalezy sie dodatkowo zabezpieczac. To raz. Dwa - nie o to pytalam. Czytaj dokladnie. Pytalam o 100% pewnosci przy drugim opakowaniu.
Po 3 - czy naprawde nie da sie odpowiedziec bez tych uszczypliwosci? To poprawia Ci humor? Co do cukierkow - znam lepsze niz tabletki, ale kwestia gustu. A po co je biore to juz chyba nie Twoj interes : )

Dzieki za wyczerpujaca i jakze merytorycznie tresciwa odpowiedz na pytanie. Zaluje, ze nie zapytalam kompetentnej osoby jednak zamiast autorytetow z forum.


I jeszcze jedno - skoro watek nazywa sie WATPLIWOSCI to chyba mam prawo je miec i pytac? Czy nie mam? Bo jezeli nie mam i przy tym wychodzi moja MEGANIEWIEDZA, to nie widze sensu istnienia takiego watku.

Edytowane przez 201607260936
Czas edycji: 2013-01-29 o 16:54
201607260936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 16:53   #3812
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Nasze wątpliwości i tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez zlotko21wroc Pokaż wiadomość
I tu wlasnie wychodzi Twoja niewiedza. Co do zabezpieczenia od 1 tabletki pytalam 2 ginekologow i obydwoje potwierdzili, ze biorac 1 opakowanie nalezy sie dodatkowo zabezpieczac.
a czy co wszechwiedzący ginekolodzy napisali ulotkę twoich tabletek żeby wysuwali takie teorie? nie! ulotka jest źródłem wiedzy i w kolizji tego co w niej napisane z opinią lekarza- stosujemy się do ulotki.

wracając do tematu- skoro jesteś całkowicie zabezpieczona podczas 1. opakowania to tym bardziej podczas 2.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 00:46   #3813
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Nasze wątpliwości i tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
a czy co wszechwiedzący ginekolodzy napisali ulotkę twoich tabletek żeby wysuwali takie teorie? nie! ulotka jest źródłem wiedzy i w kolizji tego co w niej napisane z opinią lekarza- stosujemy się do ulotki.

wracając do tematu- skoro jesteś całkowicie zabezpieczona podczas 1. opakowania to tym bardziej podczas 2.

Dokładnie tak.


Ps. 100% pewności nie ma przy 1, 10 ani 1000 opakowaniu tabletek.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 17:47   #3814
Levine
Raczkowanie
 
Avatar Levine
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 54
Tabletki anty - pierwsza wzięta za wcześnie?

Witam
Moim problemem jest, jak w tytule zbyt wcześnie wzięta tabletka anty. W skrócie, miałam wziąć pierwszego dnia miesiączki, w dniu, w którym zwykle ją dostaje zaczęłam plamić i wzięłam pierwszą tabletkę. Plamiłam dwa dni i przestałam, ale wtedy myślałam, że jest to po prostu spowodowane hormonami. Jednak dzisiaj, po tygodniu brania tabletek, dostałam właściwego okresu... Teraz nie wiem co zrobić, czy kontynuować normalnie branie tabletek? I jeżeli tak to po jakim czasie będę bezpieczna? Czy nie lepiej będzie wziąć dzisiaj pierwszą tabletkę z drugiego blistra i zacząć brać tabletki poprawnie?
Wiem, że żadna z was nie jest lekarzem, ale dzisiaj akurat ja nie mogę skontaktować się z moim, w mojej małej miejscowości i chcę poznać wasze opinie na ten temat, bo być może miałyście więcej do czynienia z tabletkami niż ja.
Levine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 16:06   #3815
katrin1234765
Raczkowanie
 
Avatar katrin1234765
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86
Tabletki OVULASTAN.

Witam,
wraz z dostaniem okresu zaczynam przyjmowanie tabletek anty, ginekolog przypisał mi Ovulastan. Nie ma wiele informacji na ich temat w Internecie, dlatego chciałabym prosić dziewczyny, które je przyjmują/przyjmowały, o ich opinię na temat tych tabletek, głównie zależy mi na tym, by dowiedzieć się, czy w waszym przypadku wystąpiły jakieś skutki uboczne etc. Wiem, że każda kobieta reaguje inaczej, ale jestem ciekawa i forum jest po to, by pytać. Przyznam, że: nie chcę, by zepsuła mi się cera i również nie chcę przytyć, ale gdyby powiększyły mi się piersi, nie narzekałabym.
katrin1234765 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 16:31   #3816
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki OVULASTAN.

I następna te tabletki to odpowiednik Mercilony/Novynette, nic nowego.
Nigdy nie pyta się o opinie/zdanie na temat danych tabletek! To kwestia indywidualna.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 17:08   #3817
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tabletki OVULASTAN.

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nigdy nie pyta się o opinie/zdanie na temat danych tabletek!

Już nie przesadzaj, że się nie pyta - tak jakby to była jakaś bardzo intymna sprawa czy inne tabu.
Pytać można, tylko odpowiedzi na nic się zdadzą
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 17:24   #3818
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki OVULASTAN.

Ale powtarzam jedno i to samo do porzygu, a tu nadal te same pytania. Co najmniej tak, jakby hormony były nowym kremem i trzeba pytać o zdanie, czy rzeczywiście działa chociaż tu podobna sytuacja, bo tyle jest rodzajów cery
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 20:21   #3819
ele1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny, mam maly ( a może duży problem) i nie wiem nawet, czy może to byc wina tabletek.. Jest to bardzo prawdopodobne.
tabltki biorę od siedmiu miesięcy, do tej pory wszystko było w miarę ok. Ale po ostatnim krwawieniu bardzo zwiększyła się objętość mojego brzucha, dostałam wzdęć i zaparć i trwa to do teraz, a minął cały cykl - odstawiłam znowu tabletki i jutro powinien sie zacząc kolejny okres.
Myslałam, ze samo przejdzie, takie rzeczy czasem mi się zdarzały: powiekszony brzuch, wzdęcia, itp.
Ale to się nie konczy, a nawet jest coraz gorzej. Czuję się, jakbym miała zakwasy, prawie nie mogę się załatwiać (jedynie siku i do widzenia). Wybieram się do lekarza, ale moje pytanie brzmi: czy to moze byc wina tabletek i czy moze to oznaczac, ze bede zmuszona je odstawić? A moze pomoże ich zmiana? Jak myslicie?
ele1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 13:51   #3820
patrycja11
Raczkowanie
 
Avatar patrycja11
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 163
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Hej dziewczyny.
Od ok 2 tygodni biorę tabletki (zoely) i zrobiły mi się straszne pryszcze, takie grudki pod skórą Mam pytanie czy to taki szok dla organizmu i po czasie wszystko sie ureguluje czy to znak źle dobranych tabletek??
patrycja11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 13:59   #3821
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez patrycja11 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Od ok 2 tygodni biorę tabletki (zoely) i zrobiły mi się straszne pryszcze, takie grudki pod skórą Mam pytanie czy to taki szok dla organizmu i po czasie wszystko sie ureguluje czy to znak źle dobranych tabletek??
organizm musi się przystosować i uregulować na nowo. skutki uboczne mogą pojawiać się do 3 opakowania. jesli po tym czasie nie ustąpią i są uciążliwe- należy skonsultować się z lekarzem.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 20:31   #3822
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

A ja biorę ponad 2 lata (z przerwami na inne tabletki) syndi 35... Dopiero na tym forum przeczytałam że powinno się robić po nich przerwy. (takie dłuższe). Moja ginekolog (ani żaden inny) nigdy mi o tym nie powiedział, brałam też microgynon i yasminelle, ale źle się po nich czułam, libido było poniżej zera... Powinnam zrezygnować z syndi? to jedyne tabletki po których jest naprawdę ok.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 20:35   #3823
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A ja biorę ponad 2 lata (z przerwami na inne tabletki) syndi 35... Dopiero na tym forum przeczytałam że powinno się robić po nich przerwy.
Nie ma o tym informacji w ulotce? Ponoć w Diane-35 jest, więc i w Syndi-35 powinna taka adnotacja być
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 20:57   #3824
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie ma o tym informacji w ulotce? Ponoć w Diane-35 jest, więc i w Syndi-35 powinna taka adnotacja być
Z ciekawosci wrzuciłam w google i w opisie leku (ulotka) znalazłam jedynie:

"Jak długo można stosować Syndi-35:

Lekarz może podjąć decyzję o zaprzestaniu stosowania leku, gdy skóra będzie już oczyszczona lub gdy ilość owłosienia na ciele i twarzy zmniejszy się. W przypadku powrotu objawów choroby można zastosować powtórne leczenie."
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:46   #3825
mooshellka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 489
GG do mooshellka
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

czesc dziewczyny
ginekolog przepisal mi moje pierwsze tabletki [sylvie 20], wczesniej uzywalam prezerwatywy, czekalam na okres aby zaczac je brac pierwszego dnia i wydawalo mi sie ze dzisiaj rano dostalam. bylo to raczej brazowe plamienie, ale nie raz tak wlasnie rozpoczynal mi sie okres. pozniej przez kilka godzin nic. znowu brazowa plama. potem nic. i teraz raczej brazowe, ale widac troszke czerwona krew.
(ogolnie mam bardzo skape okresy, powiedzialabym ze wrecz jak mrowka , ale w tej sytuacji nie wiem czz moge to nazwac okresem)
i teraz pytanie; zaczac brac dzisiaj tabletki, czy moze wstrzymac sie do jutra i zobaczyc czy okres zacznie sie normalnie, a moze poczekac miesiac do nastepnej miesiaczki, jak 'wszystko bedzie tak jak powinno byc' ?

dodam ze mam bole tak jak dzien przed lub pierwszego dnia

Edytowane przez mooshellka
Czas edycji: 2013-02-12 o 19:57
mooshellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 22:37   #3826
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mooshellka Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
ginekolog przepisal mi moje pierwsze tabletki [sylvie 20], wczesniej uzywalam prezerwatywy, czekalam na okres aby zaczac je brac pierwszego dnia i wydawalo mi sie ze dzisiaj rano dostalam. bylo to raczej brazowe plamienie, ale nie raz tak wlasnie rozpoczynal mi sie okres. pozniej przez kilka godzin nic. znowu brazowa plama. potem nic. i teraz raczej brazowe, ale widac troszke czerwona krew.
(ogolnie mam bardzo skape okresy, powiedzialabym ze wrecz jak mrowka , ale w tej sytuacji nie wiem czz moge to nazwac okresem)
i teraz pytanie; zaczac brac dzisiaj tabletki, czy moze wstrzymac sie do jutra i zobaczyc czy okres zacznie sie normalnie, a moze poczekac miesiac do nastepnej miesiaczki, jak 'wszystko bedzie tak jak powinno byc' ?

dodam ze mam bole tak jak dzien przed lub pierwszego dnia
Weź dziś albo jutro, ale wtedy może dla pewności dodatkowo gumka przez tydzień.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 05:10   #3827
mooshellka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 489
GG do mooshellka
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Weź dziś albo jutro, ale wtedy może dla pewności dodatkowo gumka przez tydzień.
obudzilam sie i jest normalnie okres . zrobie tak jak piszesz
mooshellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 23:11   #3828
natalya93b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Hej
Dostałam od ginekologa tabletki antykoncepcyjne sylvie 20 i biorę dopiero pierwsze opakowanie. Przez cały cykl brania miałam plamienie, ale wyczytałam że na początku jest to normalne. Tylko że zostały mi jeszcze 3 tabletki do końca opakowania a dostałam okresu i nie wiem czy wziąć te ostatnie trzy tabletki czy je sobie darować i nie brać ich, a jak się skończy okres to zacząć od początku kolejne opakowanie...
natalya93b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 23:19   #3829
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez natalya93b Pokaż wiadomość
Hej
Dostałam od ginekologa tabletki antykoncepcyjne sylvie 20 i biorę dopiero pierwsze opakowanie. Przez cały cykl brania miałam plamienie, ale wyczytałam że na początku jest to normalne. Tylko że zostały mi jeszcze 3 tabletki do końca opakowania a dostałam okresu i nie wiem czy wziąć te ostatnie trzy tabletki czy je sobie darować i nie brać ich, a jak się skończy okres to zacząć od początku kolejne opakowanie...
bierzesz normalnie tabletki wg schematu, bez względu na to kiedy pojawia się i kończy krwawienie. tylko w ten sposób zachowasz ochronę.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 11:09   #3830
hic_et_nunc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 102
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

W najbliższym czasie zmieniam tabletki z Atywii ("silniejsze' - więcej hormonów) na Mercilon ("słabsze" - mniej hormonów). Chciałam Was prosić w związku z tym o radę kiedy powinnam wziąc pierwszą tabletkę tego Mercilonu.

Mój ginekolog powiedział, że pierwszego dnia krwawienia (nazwał go okresem i stwierdził, że przecież nowe tabletki zawsze zaczyna się brać w pierwszym dniu cyklu). W ulotce Mercilonu jest natomiast napisane:
Cytat:
Można rozpocząć przyjmowanie tabletek leku Mercilon następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki poprzedniego leku (bez robienia przerwy na dni wolne od przyjmowania tabletek). Jeżeli obecnie przyjmowany lek posiada również tabletki placebo można rozpocząć przyjmowanie leku Mercilon następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej hormony (w razie wątpliwości, która to jest tabletka należy zapytać o to lekarza lub farmaceutę). Można również później przyjąć pierwszą tabletkę leku Mercilon, nie później jednak niż w dniu następującym po dniach wolnych od przyjmowania tabletek obecnie przyjmowanego leku (lub następny dzień po ostatniej tabletce placebo obecnie przyjmowanego leku). W przypadku systemu terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego należy rozpocząć przyjmowanie leku Mercilon najlepiej w dniu usunięcia systemów nie później jednak niż w dniu następnego ich zastosowania.
W przypadku stosowania leku Mercilon zgodnie z powyższą instrukcją dodatkowa metoda antykoncepcji nie jest potrzebna.
Tak więc mam trzy opcje:
- nie robić przerwy wogóle
- zrobic przerwę, ale krótszą niż 7 dni i zaczać w pierwszym dniu krwawienia (tak powiedział lekarz)
- zrobić 7 dni przerwy i zaczać nowe tabletki 8 dnia tak jakbym nic nie zmieniała (zawsze mi się wydawało, że tak powinno być)

Którą opcje powinnam wybrać? Skłaniam się z czekaniem do pierwszego dnia krwawienia - tak powiedział lekarz, nie stoi to też w sprzeczności z tym co jest napisane w ulotce. Myślicie, że tak będzie dobrze i nie będzie to miało negatywnego wpływu na skutecznosc antykoncepcyjna)? Będę zabezpieczona od 1 tabletki nowego środka?
hic_et_nunc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 18:55   #3831
fitoLil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 14
Exclamation Niedoczynność tarczycy, hormony a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam,
od pewnego czasu nurtuje mnie kilka pytań. Przeszukałam forum i nie znalazłam podobnego wątku, stąd nowy.
A teraz po kolei...
Mam niedoczynność tarczycy, pod kontrolą lekarską, przyjmuję Euthyrox. Ponadto jakieś pół roku temu zaczęły się problemy z miesiączką. Krwawienia były nieregularne, potem zaniknęły na 2 miesiące. Ginekolog skierował mnie na badania poziomu hormonów. Wyszło,że prolaktyna jest w normie, testosteron i androstendion z przekroczonymi normami (ten drugi prawie dwukrotnie). Dostałam tabletki antykoncepcyjne (Midiana), które miały uregulować miesiączkę. I owszem na razie się sprawdzają. Tylko,że ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad ich skutecznością antykoncepcyjną. Po dłuższym czasie zaczęłam współżyć i mimo stosowania tabletek anty mam pewne wątpliwości czy to wszystko działa jak należy. Chodzi mi głównie o interakcje leków, wykluczanie działania jednych bądź też drugich leków. Może ktoraś z Was ma podobną sytuację i może mi udzielić odpowiedzi?

Pytanie, a raczej wątpliwość pojawiła się stąd,że mam jakieś dziwne mdłości i ból w podbrzuszu. Znam wszystkie wskaźniki Pearla, wiem, jaką skuteczność mają tabletki i prezerwatywa, którą dodatkowo stosujemy, ale...Przypadki chodzą po ludziach, a ja już nie wiem co robić i jakie jest ryzyko zajścia w ciążę Do 7-dniowej przerwy jeszcze trochę zostało. Poza tym to jestem dopiero w trakcie drugiego opakowania tabletek i się boję czy te tabsy na pewno działają i działały w trakcie stosunku.

Proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez fitoLil
Czas edycji: 2013-02-18 o 18:57
fitoLil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 19:35   #3832
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Niedoczynność tarczycy, hormony a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Skoro prócz tabletek stosujecie dodatkowo prezerwatywę, moim zdaniem możliwość zajścia w ciąże jest na prawdę bliska zeru...
Ale najpewniejszej odpowiedzi co do skuteczności tabletek anty da Ci chyba lekarz - ginekolog. Każdy przypadek jest indywidualny i chyba opinia lekarza będzie bardziej wiarygodna, niż użytkowników forum
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 08:20   #3833
fitoLil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 14
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

No tak, tylko że teraz nie mam możliwości pójścia do ginekologa i zapytania go. Poza tym nie widzę nic złego w zasięgnięciu informacji na forum ( nie mylić z poradą lekarską), bo nie jestem chyba jedyną osobą zażywającą jednocześnie te leki.
fitoLil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 14:06   #3834
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hic_et_nunc Pokaż wiadomość
W najbliższym czasie zmieniam tabletki z Atywii ("silniejsze' - więcej hormonów) na Mercilon ("słabsze" - mniej hormonów). Chciałam Was prosić w związku z tym o radę kiedy powinnam wziąc pierwszą tabletkę tego Mercilonu.

Mój ginekolog powiedział, że pierwszego dnia krwawienia (nazwał go okresem i stwierdził, że przecież nowe tabletki zawsze zaczyna się brać w pierwszym dniu cyklu). W ulotce Mercilonu jest natomiast napisane:


Tak więc mam trzy opcje:
- nie robić przerwy wogóle
- zrobic przerwę, ale krótszą niż 7 dni i zaczać w pierwszym dniu krwawienia (tak powiedział lekarz)
- zrobić 7 dni przerwy i zaczać nowe tabletki 8 dnia tak jakbym nic nie zmieniała (zawsze mi się wydawało, że tak powinno być)

Którą opcje powinnam wybrać? Skłaniam się z czekaniem do pierwszego dnia krwawienia - tak powiedział lekarz, nie stoi to też w sprzeczności z tym co jest napisane w ulotce. Myślicie, że tak będzie dobrze i nie będzie to miało negatywnego wpływu na skutecznosc antykoncepcyjna)? Będę zabezpieczona od 1 tabletki nowego środka?
Skoro tak pisze w ulotce, to znaczy, że jest to skuteczny sposób.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 18:24   #3835
koliberek87
Raczkowanie
 
Avatar koliberek87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: Problem z libido i tabletkami anty.Pomocy!

Witam dziewczyny.
Od dłuższego czasu mam pewien problem z moim libido a właściwie z jego brakiem...
Jakieś niecałe 3 lata temu zaczęłam brać tabletki anty. Najpierw Yaz (zmiana ze względu na ciągłe plamienia), Qlaira (nastroje depresyjne) a potem Yasmin i Regulon. I wtedy zaczęły się problemy z moim libido. Moja ochota na seks zmalała, brak satysfakcji itp. A przed tabletkami było normalnie oczywiście. Po roku odstawiłam tabletki a okres mi się totalnie rozregulował a libido dalej słabe. Zmieniłam ginekologa, leczona byłam Primolutem Nor jednak cykl w ogóle się nie poprawił (cykle 40-70 dni). Libido też nie. Postanowiłam wrócić do tabletek bo rozregulowany cykl doprowadzał mnie do szału. Dostałam tabletki Bonadea (znowu ciągłe plamienie) a niedługo przechodzę na Midianę. Libido zerowe.Próbowałam Asequrellę ale uważam że to takie placebo, nic nie pomogło.
Co jest ze mną nie tak? Powinnam zmienić ginekologa, cały czas testować tabletki do skutku?
Doraździe coś...
__________________
Dowiedz się, kim jesteś i pozostań sobą.(Dolly Parton)

http://www.suwaczek.pl/cache/5c9336adc2.png
koliberek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 20:37   #3836
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Problem z libido i tabletkami anty.Pomocy!

Koliberek za zmniejszenie libido mozna winic tabletki anty. Jesli u Ciebie nawet po odstawieniu nie wzroslo moze nalezy przyczyny szukac gdzies indziej. Moze masz jakies problemy w zwiazku, pracy, boisz sie wpadki? Kobieca psychika jest zlozona
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 20:43   #3837
koliberek87
Raczkowanie
 
Avatar koliberek87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: Problem z libido i tabletkami anty.Pomocy!

W związku jest w porządku, reszta też. Mam wrażenie, że coś z moimi hormonami jest nie tak. Moja ginekolog jedynie zleciła mi badanie prolaktyny ze względu na zaburzenia cyklu. Także nawet nie wiem na czym stoję
__________________
Dowiedz się, kim jesteś i pozostań sobą.(Dolly Parton)

http://www.suwaczek.pl/cache/5c9336adc2.png
koliberek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 21:37   #3838
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Wydaje mi się, że przez takie branie - odstawienie bez unormowania - znów branie Twoja gospodarka hormonalna całkowicie się rozregulowała. Po odstawieniu pierwszy raz tabletek powinnaś za wszelką cenę spróbować zwrócić swój organizm na odpowiedni tor, miast znów pakować w niego hormony. Być może inny ginekolog coś zaradziłby na brak regularnych cyklów. Był robione wtedy jakieś badania hormonalne itp?
Testowanie tabletek do skutku nic nie da, najlepiej będzie zmienić ginekologa na takiego, który zamiast przepisywać kolejno różne tabsy, poradzi coś na rozregulowany organizm...

Ja brałam tabletki prawie 4 lata - z 4 czy 5 różnych rodzai, z różnymi dawkami hormonów, też na chybił trafił, bez hormonalnych badań poprzedzających. Libido spadło mi do zera, ponad pół roku temu odstawiłam i jest o wiele lepiej. Cykl jak w zegarku, ochota też wzrosła niewyobrażalnie. Pojawił się tylko problemy z cerą, ale zakładam tylko, że to od tabletek.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 21:45   #3839
koliberek87
Raczkowanie
 
Avatar koliberek87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Trafiłam niby do dobrego lekarza z problemem po odstawieniu tabletek, jedynie prolaktyne miałam przebadaną, pełnego badania hormonów nie miałam. Przyjmowałam Primolut przez pół roku, po odstawieniu leku cykl miał wrócić do normy ale tak nie było. Po czym powiedziałam lekarzowi że może tabletki zacząć brać. To mi zapisała. Bez badań hormonów. Jedynie usg miałam.
Faktycznie chyba powinnam lekarza zmienić.
Sama ze sobą mam problem, czasami mam wrażenie że źle się czuję w swojej skórze.
Dobrze że chociaż mój narzeczony jest cierpliwy i wyrozumiały
__________________
Dowiedz się, kim jesteś i pozostań sobą.(Dolly Parton)

http://www.suwaczek.pl/cache/5c9336adc2.png
koliberek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 21:48   #3840
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Koliberek87, ja bym na Twoim miejscu odstawiła hormony i dała organizmowi czas na dojście do siebie.

Swoją drogą, wiesz, że Midiana, którą masz niedługo zacząć brać to odpowiednik Yasminu, który już kiedyś brałaś?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.