Jak przetrwać BUNT DWULATKA. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 08:32   #361
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

No u nas problem w tym, że po prostu nie ma innych wejść.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 08:35   #362
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

no to lipa, my mamy taka jedną gdzie z dwóch stron jest skałka a z 3 normalne schodki
to jest taka zjeżdzalnia własnie dla maluchów

na takiej wiekszej zeby wejsc to trzeba po pochylni dośc stromej się wdrapac i to jest jedyne wejscie, pozniej sa dwa poziomy zjeżdzalni i to jest dośc trudna budowla, najlepiej bo z jednej strony mozna wejsc po oponach na wysokośc 3 metrów jak nie wiecej
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 08:41   #363
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Najlepsze, że wysokościowo są zjeżdżalnie dla maluszków tyle, ze wejście wirtualne chyba
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 09:31   #364
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Kancia podpisuje sie pod twoim postem u mnie jest dokladnie tak samo

Ale to chyba tak wlasnie jest z dwojka dzieci... Drugie ma juz przetarte szlaki


Zastanawiam sie jak ludzie maja dajmy 4 dzieci... Przecierz nie da sie stac nad kazdym rownoczesnie

A poza tematem my znow mamy problem ze spaniem, generalnie myslimy z mezem ze corkavpidchodzi pod adhd bo obserwujac ja i natykajac sie na kilka artykulow prawie wszystko sie zgadza... To nasze gdybania i skonsultujemy to z psychologiem...
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 10:06   #365
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

A ile córka ma lat? Kojarzę, że 4-5, prawda? to nikt wam adhd nie zdiagnozuje.

Dobry specjalista sobie na to nie postawi, prawidłową diagnozę możecie otrzymać dopiero ww wieku szkolnym, czyli po 6/7rż. Tu fajny artykuł, rzetelny:

http://www.nazdrowie.pl/artykul/adhd...nauczy-jak-zyc
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:53   #366
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Dzieczyny co za dzień!!! Koszmar.

nie chce mi się pisać co się stało, na szczęście już się skończył.

Myślałam że dziś już nie opanuje się i ją nie wiem zamknę w szafie i wyjdę z domu

zamiast tego

wyprasowałam wszystkie ręczniki, 3 zaległe prania i naszą pościel... ufff... a teraz zamierzam zrobić sobie whisky z colą.

I jeszcze mnie męczy przedokresowe samopoczucie... piersi mam chyba ze dwa rozmiary większe a apetyt taki że zjadłabym nawet mydło
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 13:20   #367
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

A propos zjeżdżalni, moja mała wczoraj zobaczyła dzieciaki zjeżdżające na brzuchu i teraz też już tak jeździ... nie przegadasz skoro inne dzieci tak robią, to i ona naśladuje.

Ale coś się u nas zmieniło, córka przestała lać w gacie, mam nadzieję, że ten stan jest stały. Co prawda nadal nie woła, ale czeka z sikaniem aż ją posadzę, nie sika już gdzie popadnie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 11:06   #368
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

U nas jeszcze nie ma problemu zjeżdżaniowego. Próbował wczoraj, bo chłopak 6cioletni jeździł, ale dałam rade przekonać.

Poza tym przeżyłam trzy szoki. Na szczęście w temacie obcych dzieci.

1. Daniel pożyczył koparkę na plaży. Spytałam rodziców. Po kwadransie przyszło dwóch chłopców, jeden stał nad młodym i pilnował, a drugi podszedł i strzelił do brata hasło: " co nie umiesz tego załatwić"?

2. Ojciec odmówił czegoś synowi nad wodą. O jakieś skoki do wody chodziło, pierdoła. Młody na oko lat 6-7. Tatuś fajny, cały czas się młodym fajnie zajmował. Na koniec powiedział: nie, jeszcze raz i koniec. Syn na to odpowiedział: "to wypier...".
I urwał. Nie wiem czy ojciec słyszał, czy udał, że nie słyszy. W każdym razie nie było reakcji.

3. W Lidlu Daniel pomacał sobie bramkę na alkoholach, była zablokowana, więc odszedł. Za nim podbiegł chłopak około 8letni. Poszarpał nią tak zdrowo, aż zadzwoniło. Daniel odskoczył wystraszony.
Reakcja chłopca: "ale go wystraszyłem, co nie tato?"
Tatuś z dumą: "nooo"

I nie jestem pewna, czy to ja mam problem... czy oni hodując sobie terrorystów, którzy na stare lata nie podadzą im nawet łyżki wody... O ile w ogóle raczą zajrzeć do rodzica.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 12:27   #369
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Post Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
1. Daniel pożyczył koparkę na plaży. Spytałam rodziców. Po kwadransie przyszło dwóch chłopców, jeden stał nad młodym i pilnował, a drugi podszedł i strzelił do brata hasło: " co nie umiesz tego załatwić"?
Ttuaj mi się wydaje, że dzieci same powinny załatwiać takie sprawy. Kiedyś na palcu zabaw chłopiec w podobnym wieku do mojej córki chciał za pożyczenie jej autka dać swoją kosiarkę. Początkowo Natalka się zgodziła, ale kosiarka nie spodobała jej się i przylazła do mnie z płaczem, że ona chce z powrotem swoje autko. Kazałam jej iść i samej powiedzieć chłopcu, że jednak nie chce się zamienić. Poszła - i dzieciaki same się dogadały bez żadnego konfliktu

A ja jestem załamana - w środę mi córka odśpiewała "gorzka wódka, gorzka wódka nie będziemy pili" a wczoraj piosenkę własnego autorstwa "porąbało się coś Nusi, kurde, cholera Nusi się porąbało coś" rany, jaka siara... a wydawało mi się, że tak uważamy na to, co mówimy przy dziecku I co ja mam teraz robić? Jak mówię, że nie wolno, to ona tym bardziej powtarza i się śmieje, więc udaję, że nie słyszę, ale w sumie nie wiem czy dobrze robię?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 12:33   #370
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A ja jestem załamana - w środę mi córka odśpiewała "gorzka wódka, gorzka wódka nie będziemy pili" a wczoraj piosenkę własnego autorstwa "porąbało się coś Nusi, kurde, cholera Nusi się porąbało coś" rany, jaka siara... a wydawało mi się, że tak uważamy na to, co mówimy przy dziecku I co ja mam teraz robić? Jak mówię, że nie wolno, to ona tym bardziej powtarza i się śmieje, więc udaję, że nie słyszę, ale w sumie nie wiem czy dobrze robię?

Olej, udawaj, że nie słyszysz.
Moja babcia mi ostatnio opowiadala jak to mój wujek jej robił ciągle siarę. Przykładowo wchodzili do zatloczonego autobusu, większość ludzi się znała, wiedzieli, że babcia to postawiona kierowniczka a tu wujek na cały głos "dupa dupa dupa" i im więcej ludzi w autobusie tym glośniej wołał a czasem robił ze słów uznanych za wulgarne niezłe przyśpiewki







A swoją drogą to mogłabyś ją ukradkiem nagrać i puścić jej za 15 lat

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2012-08-24 o 12:36
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 12:45   #371
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

No a ja padam na pysk.
Mała szczyt marudzenia, wszystko na nie, wszystkim rzuca, ze mną prawie nie rozmawia. Druga noc krzykow, placzow i noszenia na rękach

Nie oglądała tv, nic sie szczególnego nie stało.

I jeszcze z przedszkola przyniosła infekcje, katar i lekka temperatura wiec jestem z nią uwięziona w domu.

Miałam pomysł zeby sie przespac teraz ale ... Obiad nie zrobiony, pies czeka na spacer... Zrobię sobie kubek kawy 5-ty dziś i jakoś chyba wytrzymam.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 13:00   #372
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Olej, udawaj, że nie słyszysz.
Moja babcia mi ostatnio opowiadala jak to mój wujek jej robił ciągle siarę. Przykładowo wchodzili do zatloczonego autobusu, większość ludzi się znała, wiedzieli, że babcia to postawiona kierowniczka a tu wujek na cały głos "dupa dupa dupa" i im więcej ludzi w autobusie tym glośniej wołał a czasem robił ze słów uznanych za wulgarne niezłe przyśpiewki
Mama mi opowiadała, że mój starszy brat identycznie, wchodziła z nim do sklepu a ten na całe gardło "ploszę pani, a ja umiem mówić dupa" i jeszcze dodawał, że "tatuś mnie nauczył"

Cytat:
A swoją drogą to mogłabyś ją ukradkiem nagrać i puścić jej za 15 lat
Najgorzej to powstrzymać się od śmiechu jak się coś takiego słyszy

Bo jak się zaśmieję, to jeszcze dziecko pomyśli, że to takie fajne i sprawia tym mamusi radość, a z drugiej strony jak słyszysz od takiego niespełna dwulatka, że coś mu się porąbało to można paść...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 13:03   #373
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

klarissa no dokładnie mój 2,5 teraz ciągle jak sie złości to siarczyscie woła "cholela jasna". Jak mu sie zwróci uwagę to się nakręca i powtarza w kołko, więc ja nie reaguje
ale czasem wychodze sie wyśmiać bo to jest na prawdę komiczne jak taki mały człowieczek ze złością woła bo mu się klocki nie chcą połaczcy
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 20:56   #374
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Bunt dwulatka nie jest zły w porównaniu do tego co mam teraz z 3,5 latkiem
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 11:57   #375
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Najgorzej to powstrzymać się od śmiechu jak się coś takiego słyszy

Bo jak się zaśmieję, to jeszcze dziecko pomyśli, że to takie fajne i sprawia tym mamusi radość, a z drugiej strony jak słyszysz od takiego niespełna dwulatka, że coś mu się porąbało to można paść...
Sama mam z tym problem... Na razie regularnie odwracam się albo wychodzę, żeby się w tajemnicy pośmiać....
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 07:41   #376
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ttuaj mi się wydaje, że dzieci same powinny załatwiać takie sprawy. Kiedyś na palcu zabaw chłopiec w podobnym wieku do mojej córki chciał za pożyczenie jej autka dać swoją kosiarkę. Początkowo Natalka się zgodziła, ale kosiarka nie spodobała jej się i przylazła do mnie z płaczem, że ona chce z powrotem swoje autko. Kazałam jej iść i samej powiedzieć chłopcu, że jednak nie chce się zamienić. Poszła - i dzieciaki same się dogadały bez żadnego konfliktu
Ale co mają załatwiać?
Zabrać komuś?
Bo chyba nie rozumiem.

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Sama mam z tym problem... Na razie regularnie odwracam się albo wychodzę, żeby się w tajemnicy pośmiać....
Ano niestety.

Tak jest nie tylko z tekstami niecenzuralnymi.
Ja ostatnio nie mogę soli do nosa napsikać, bo jakiś czas temu powiedziałam do młodego: daj nosek, napsikamy soli, na co on mi odpowiedział: "nie, sioli nie".
A że to było pierwsze takie zdanie i pierwszy raz słowo "sioli" padło, to się roześmiałam.
I teraz jak chcę nos czyścić, to ten się chichra i mówi: "nie, sioli nie" i mi ucieka.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 11:14   #377
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

łączę się z tobą w stresie, bo sama mam dwulatkę. Z tego co piszesz, to u nas nie jest źle jednak. Jestem ciągle w domu i cały czas prawie się bawimy, kiedy jest zajęta zabawą ze mną to nie dokazuje. Wystarczy., że chcę coś zrobić np. posprzątać to już jest awantura, i ciągłe "mamusiu, chodź ze mną"... więc chyba najlepiej dziecko ciągle czymś zajmować, ale u ciebie rozumiem, że to trudne, skoro masz jeszcze roczną córeczkę.... cóż, jakoś musisz to chyba przetrwać...
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 11:21   #378
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ale co mają załatwiać?
Zabrać komuś?
Bo chyba nie rozumiem.
Poprosić o zwrot swojej zabawki.
Czy to jakiś problem?
Dzieci powinny rozwiązywać takie "konflikty" między sobą aby się nauczyć.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 08:40   #379
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Poprosić o zwrot swojej zabawki.
Czy to jakiś problem?
Dzieci powinny rozwiązywać takie "konflikty" między sobą aby się nauczyć.
Chyba nie doczytałaś o co mi chodzi.

Rzecz w tym, że właśnie dziecko postanowiło rozwiązać konflikt (którego nie było) samo, za pomocą siły. Do tego namawiało inne dziecko, swojego brata, buntując go.

Dwulatek raczej nie umie takich "konfliktów" załatwiać sam. Zwłaszcza gdy ściera się z siedmiolatkiem.
A siedmiolatek jest na tyle duży, bo umieć jakoś inaczej odzyskać zabawkę, niż siłą.
Już pomijam, że oni się nią nie bawili i nie zamierzali. Zareagowali tak na dotykanie ich własności przez jakiegoś malucha....
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 12:21   #380
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Mała wczoraj 4 razy z rzędu zawowlala ze chce siku tak zupełnie z dnia na dzień

Myślałam ze to przypadek, ale 4 razy to już chyba nie

Nie wiem jak dziś, mam nadzieje ze to nie chwilowy przeblysk

Normalnie ze szczęścia sie rozplakalam wczoraj od marca walczę o siku do nocnika.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:34   #381
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Gratuluję
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:16   #382
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Mała wczoraj 4 razy z rzędu zawowlala ze chce siku tak zupełnie z dnia na dzień

Myślałam ze to przypadek, ale 4 razy to już chyba nie

Nie wiem jak dziś, mam nadzieje ze to nie chwilowy przeblysk

Normalnie ze szczęścia sie rozplakalam wczoraj od marca walczę o siku do nocnika.
to gratuluję ci, bo ja walczę od początku wakacji i jest zero postępu. Nie było jeszcze ani raz siku do nocnika, za to wszystko inne w domu obsikane i obsrane. A dzisiaj mamy już drugie urodzinki...
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 12:40   #383
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
to gratuluję ci, bo ja walczę od początku wakacji i jest zero postępu. Nie było jeszcze ani raz siku do nocnika, za to wszystko inne w domu obsikane i obsrane. A dzisiaj mamy już drugie urodzinki...
Moja 2 lata skończyła w maju a walczę od marca

Wszystkiego najlepszego dla Blanki
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 12:48   #384
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

dzięki
u mnie nic nie pomaga, misie sikają do nocnika, lalki, mama (!), ma nakładkę, 2 nocniki (jeden sama wybrała), ona przecież to wszystko rozumie, bo gada już takimi długimi zdaniami, że szok, ale po prostu się uparła i nie chce. I daltego trochę teraz odpuszczam, bo to chyba nie ten moment. Tylko mnie denerwuje, jak słyszę komentarze, że taka duża a jeszcze w pieluszce...
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 12:49   #385
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
dzięki
u mnie nic nie pomaga, misie sikają do nocnika, lalki, mama (!), ma nakładkę, 2 nocniki (jeden sama wybrała), ona przecież to wszystko rozumie, bo gada już takimi długimi zdaniami, że szok, ale po prostu się uparła i nie chce. I daltego trochę teraz odpuszczam, bo to chyba nie ten moment. Tylko mnie denerwuje, jak słyszę komentarze, że taka duża a jeszcze w pieluszce...
Widzisz u mnie to samo. Żadne proszenie, tłumaczenie, kupiłam najtańsze pieluchy... Nic. Aż tu nagle proszę.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 13:35   #386
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

a jak ostatnio to u ciebie wyglądało? codziennie próbowałyście? czy odpuściłaś całkiem na jakiś czas i ona po prostu sama zawołała?

bo ja trochę juz odpuszczam, przypomnę jej czasem raz na dzień o nocniku, ale już nie mam siły... jak ją częściej zachęcałam też nie było efektu... jak latała całymi dniami bez pieluchy też nie...tyle tylko że kupę robiła mi na wszystko... i zasikane miałam wszystkie meble
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:02   #387
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

mój syn 2,5 sika do nocnika od 3 mcy, wczesniej próbowałam i tez nie za bardzo, poprostu było za wcześnie !
przed wakacjami spróbowałam któryś raz z kolei i załapał od razu sam.
dziecko to nie maszyna jedne szybciej łapią drugie wolniej

zresztą sory ale Tym co gadają, ze dwulatek za duzy na pieluchy to tylko dac do ręki młotek i kazac się puknąc w głowę
trzylatki powinny być odpieluchowane a czterolatki mają prawo nadal sikać w nocy

jak to ostatnio powiedziała jedną z moich koleżanek "jakoś nie widziałam nigdy zdrowego dorosłego w pieluszce"

wystarczy cierpliwośc i dystans do "zyczyliwie" komentujących
__________________

Edytowane przez Kancia
Czas edycji: 2012-08-31 o 14:03
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:38   #388
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
a jak ostatnio to u ciebie wyglądało? codziennie próbowałyście? czy odpuściłaś całkiem na jakiś czas i ona po prostu sama zawołała?

bo ja trochę juz odpuszczam, przypomnę jej czasem raz na dzień o nocniku, ale już nie mam siły... jak ją częściej zachęcałam też nie było efektu... jak latała całymi dniami bez pieluchy też nie...tyle tylko że kupę robiła mi na wszystko... i zasikane miałam wszystkie meble
Codziennie bez pieluszki puszczalam, tylko na dwór i do spania. Jak było ciepło to na spacer krótki tez bez pieluszki. I zawsze sie obsikala. Nawet pomyślałam ze dla niej fakt ze sie obsikala to nie problem bo przecież mama zmieni majteczki
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:58   #389
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Codziennie bez pieluszki puszczalam, tylko na dwór i do spania. Jak było ciepło to na spacer krótki tez bez pieluszki. I zawsze sie obsikala. Nawet pomyślałam ze dla niej fakt ze sie obsikala to nie problem bo przecież mama zmieni majteczki
haha to jeszcze nic. Ja mojej tłumaczę, że trzeba zmienić mokre majteczki na suche to ona mówi: nie, ja chcę mokre. A jak się pytam czy fajnie chodzić w takich mokrych majtkach, to mówi "fajnie "

Kancia, masz rację, to przecież kwestia czasu, nie wiem, czym ja się tak przejmuję. Kiedyś się może sama odpieluchuje
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:15   #390
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Jak przetrwać BUNT DWULATKA.

Dziewczyny, dla mnie temat jeszcze nieznany, ale ostatnio czytałam gdzieś, żeby nie odstawiać od pieluch dziecka, które jest w trakcie buntu, albo w wieku buntu, bo to główny powód niepowodzeń. Najlepiej przed lub po Brzmiało to w sumie logicznie - może w tym problem? Dziecko jest wtedy przecież ogólnie na nie z większością rzeczy, to czemu na nocnik miałoby inaczej reagować?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-01 02:27:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.