Czym karmicie swoje zwierzaki? :D - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-28, 06:20   #361
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez smileofangel Pokaż wiadomość
Bozita - ta ostatnia malo kto z Was podaje... dlaczego?
Być może to tylko ja mam problemy z tzw. dostawcami {tak już było ze sklepem Zooplus}. Totalnie mnie olewają . Przepraszam za dosadne słowo.
Jedna z "kocich mam" z innego kociego forum poradziła, abym właśnie spróbowała "mokrą" BOZITĘ. Odszukałam na stronie firmowej bezpośredniego dystrybutora tej firmy na województwo pomorskie. Napisałam do tegoż pana maila z pytaniami : jak, z ile i na jakich warunkach dostawa. Było to w ubiegłym tygodniu. Po dwóch dniach otrzymałam maila : proszę o podanie numeru telefonu, natychmiast się skontaktuję. Podałam. I co ?! Do dnia dzisiejszego żadnej reakcji, żadnego kontaktu. Widocznie im nie zależy ...
W "moim" sklepie internetowym tej karmy nie ma. W innych sklepach trzeba przeważnie kupować cale palety. Ja chciałabym np. kupić na "dzień dobry" po dwie puszki z każdego smaku, coby spróbować, które moim śiersciuszkom przypadną do gustu. Ot - i tak pożegnałam się z Bozitą.

Wczoraj - po raz pierwszy - ugotowałam moim kocurkom kurze serca . Jadły, aż im się "uszy trzęsły". Ale ... oba dostały rozstroju żołądka. Jaki popełniłam błąd ? Może surowe dawać ?
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 06:45   #362
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

ja kupuję Bozitę w animalii, tam można bez problemu dostać pojedyncze kartoniki, a nie całe palety.
moje kocury zjadają kartonik bozity przez ok 3 dni więc kupowanie całej palety jednego smaku jest dla mnie bez sensu, tym bardziej że jedzą też inne mokre karmy.

da mnie w bozicie nie ma żadnego haczyka (w animalii jest dostępna praktycznie zawsze, a ja tylko tam robię kocie zakupy) - cena bardzo atrakcyjna, skład bardzo dobry, a koty za nią szaleją.

osobiście polecm tę karmę, koleżanka-hodowczyni też ją daje swoim urwisom, na innym forum też spotykam bardzo dobre opinie.
aha, bozita w galaretce osobiście nei próbowałam pasztetu, ale znajome koty nie chciały go jeść za to w galaretce wszystkie wcinają jak dzikie
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 07:12   #363
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Przejrzałam ofertę "Animalii" . Jak na mój gust ma trochę zbyt wygórowane ceny, no
i trzeba płacić za dostawę {do 300,oo zł}.
Ty - o ile się nie mylę - masz możliwość osobistego odbioru. Ja niestety - nie.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 09:34   #364
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Ja dałam kocie serduszka kurze przemrożone i lekko podgrzane tylko w mikrofalówce. Żadnych sensacji żołądkowych nie zaobserwowałam na szczęście
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...


Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 09:43   #365
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Rajka jada surowe przemrożone serducha i nic jej nie jest. Chociaż zdecydowanie wolałaby dostać zamiast nich przemrożoną wołowinkę

Co do Bozity, to od 22 września dostępna jest też w http://marketzoologiczny.pl/ Zamierzam w najbliższym czasie wypróbować
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 10:19   #366
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Przejrzałam ofertę "Animalii" . Jak na mój gust ma trochę zbyt wygórowane ceny, no
i trzeba płacić za dostawę {do 300,oo zł}.
Ty - o ile się nie mylę - masz możliwość osobistego odbioru. Ja niestety - nie.
ja tak czy siak zawsze zamawiam do domu, z tym, że w Warszawie kurier kosztuje tylko 5zł (mają swoich kurierów własnych) a ja dla dwóch moich kotów i kota rodziców zawsze zamawiam tak raz a dobrze (czyli na 1,5-2 miesiące) więc i tak koło 500zł mi zawsze wychodzi.
co do cen to z rabatami które mam wychodzi mi porównywalnie do zooplusa czy krakvetu - nie pamiętam - z koleżanką porównywałyśmy. a plusem jest to że nie muszę zamawiać całych palet, tylko pojedyncze puszeczki... i TOTW jest tu zdecydowanie częściej, niż gdzie indziej i "mój" żwirek też tu jest zawsze, a w innych sklepach różnie :/
ale oczywiście kazdy kupuje tam, gdzie mu wygodniej
mi koleżanka poleciła, tam zaczęłam kupować i tak zostało - nigdy się nei sparzyłam, więc nie szukałam gdzie indziej




a w temacie kurzych serc i innych podrobów - ja mam traumę przed salmonellą (jest często śmiertelna dla kotów, niestety :/ ) więc wszystko co drobiowe zawsze dokładnie kotom gotuję - bo parzenie nie eliminuje tego świństwa, mikrofale też nie... podrobów nigdy moim łobuzom nie dawałam, pierś z kurczaka uwielbiają - a dla mnie to prawie darmowe jedzonko dla nich, bo odkrawam im i gotuję to czego sama nie tknę czyli błonki, żyłki i krwiste miejsca. jak nie miałam kotów to wyrzucałam do śmieci, a od kiedy mam, to one dostają

Edytowane przez silesianna
Czas edycji: 2009-10-28 o 10:22
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 14:16   #367
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Moja koteczka obecnie je:
- sucha karma - najbardziej smakuje jej Royal kitten oraz Purina cat chow, miała też Hillsa i Boscha ale średnio jej podchodziły
- mokra karma - najbardziej lubi Almo Nature Kitten (szkoda, że to takie drogie, prawie 4 zł za 70g, no ale czego nie robi się dla ukochanego zwierzaczka), Animondę (puszka i saszetka) oraz takie małe paszteciki (nie pamiętam firmy, chyba coś na literę G, za 70 g też ok. 4-5 zł podobnie jak Almo).
Nie smakuje jej np. Hills (kupiłam jej 10 saszetek i męczymy się z nimi), Bozita jest dla niej za duża - opakowanie miała na 4 dni ( 3-4 dzień już nie bardzo chciała jeść to samo)
- surowe mięsko lub gotowane kurczak
- mleko dla kociąt - Whiskas lub Klara
0 czasem dostaje np. rybkę z obiadu
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 16:36   #368
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

pokusilyscie mnie ta bozita i chetnie jej poszukam jak bede robic zakupoy dla kociastej

zapomnialam dodac o jedzonku Gimpeta ShinyCat... ono tak pachnie i wyglada ze sama bym zjadla np kurczak z serem w galarecie... moja kotka dosaje szalu jak czuje te puszeczki... kosztuja ok 7zł 2 sztuki po jakies 80g
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 16:39   #369
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez smileofangel Pokaż wiadomość
pokusilyscie mnie ta bozita i chetnie jej poszukam jak bede robic zakupoy dla kociastej

zapomnialam dodac o jedzonku Gimpeta ShinyCat... ono tak pachnie i wyglada ze sama bym zjadla np kurczak z serem w galarecie... moja kotka dosaje szalu jak czuje te puszeczki... kosztuja ok 7zł 2 sztuki po jakies 80g
właśnie o tym pisałam w poście wyżej - tj. zapomniałam nazwy, wiedziałam, że coś na G
Moja kocica to ubóstwia
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 18:30   #370
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez smileofangel Pokaż wiadomość
pokusilyscie mnie ta bozita i chetnie jej poszukam jak bede robic zakupoy dla kociastej

zapomnialam dodac o jedzonku Gimpeta ShinyCat... ono tak pachnie i wyglada ze sama bym zjadla np kurczak z serem w galarecie... moja kotka dosaje szalu jak czuje te puszeczki... kosztuja ok 7zł 2 sztuki po jakies 80g
ja tam się pokusiłam
kiedyś nie mogłam się oprzeć i spróbowałam - dobre, tylko zupełnie niesłone
tak samo fileciki miamor - wyglądają bardzo podobnie i też próbowałam ;P

moje koty uwielbiają
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 22:40   #371
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
ja tam się pokusiłam
kiedyś nie mogłam się oprzeć i spróbowałam - dobre, tylko zupełnie niesłone
tak samo fileciki miamor - wyglądają bardzo podobnie i też próbowałam ;P

moje koty uwielbiają
to pewnie cos jak gerbery one tez sa 'metle'...

kupilam ostatnio taki przysmak na zeby ktory przy okazji poprawia oddech; sa w postaci krokecikow z czyms zoltym w srodku... pachna jak jakies dooobre chipsy naprawde slinka leci co wazniejsze sa skuteczne, kiciusi nie pachnie brzydko z pyszczka jak sobie to schrupie
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 00:03   #372
xxxlunkaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 9
GG do xxxlunkaxxx
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Mojego westa karmię suchą karmą Purina PRO Plan small gdyż moja suczka ma dopiero 7 miesięcy i niestety na inne karmy ma uczulenie.
Czasami gotuje jej pierś kurczaka z ryżem, marchewką i odrobiną czosnku ( na robaczki ;p ).
Kotek dostaje specjalną karmę dla kotów i pije wyłącznie wodę
( Koty jak i inne zwierzęta od mleka dostają biegunki gdyż źle je trawią).
Szczurki dostają jedzonko dla gryzoni ale oprócz tego daję im marchew, jabłka, rzodkiew, sałatę, kapustę Wszystko co dobre i ma dużo witamin
Wężuś dostaje oseski Wiem, że to straszne, że karmie węża małymi szczurkami lub myszkami ale nigdy nie daję żywych. Ludzie sprzedają oseski do sklepów zoologicznych i potem sa one zamrażane, właśnie takie oseski dostaje mój wąż.

Chciałabym uczulić wszystkich aby nie podawać domowego jedzonka waszym pupilkom. Przyprawy uszkadzają nerki. Mleko jak już wspominałam wywołuje biegunki. Pieskom nie podawać kociego jedzenia. Nie karmić pupilków czekoladą, cebulą ponieważ uszkadzają wątrobę.
__________________
"Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół!"
xxxlunkaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 00:19   #373
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

moja kicia dostaje z 'suchego' pokarmu purine oraz perfect fit(to chyba tez jest puriny ale pewna nie jestem)dla kotkow domowych, z 'mokrego' kitekak,whistas,gourmet,s heba - naprzemiennie

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

Cytat:
Napisane przez xxxlunkaxxx Pokaż wiadomość

Chciałabym uczulić wszystkich aby nie podawać domowego jedzonka waszym pupilkom. Przyprawy uszkadzają nerki. Mleko jak już wspominałam wywołuje biegunki. Pieskom nie podawać kociego jedzenia. Nie karmić pupilków czekoladą, cebulą ponieważ uszkadzają wątrobę.
hmm ale gotowany kurczak ani rybka chyba nie szkodzi? moja kicia dostaje i poki co jest si
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 09:30   #374
xxxlunkaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 9
GG do xxxlunkaxxx
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Ja przygotujesz kociakowi jedzonko to raczej nie dodajesz przypraw prawda? Jak pisałam wcześniej też podaję mojemu psu pierś kurczaka ale po odpowiednim przygotowaniu. Wiesz kotek na razie nie będzie się skarżył na jakieś dolegliwości, bo przecież nie zniszczysz mu od razu całych nerek podając kurczaka czy rybę z obiadu. Będzie to następować stopniowo. Ja bym raczej odradzała podawania zwierzakom resztek.
Ja np. traktuje zwierzęta na równi z ludźmi i raczej nie jadłabym resztek z obiadku, a mój zwierzak ma to jeść?
__________________
"Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół!"
xxxlunkaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 14:52   #375
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez xxxlunkaxxx Pokaż wiadomość
Ja przygotujesz kociakowi jedzonko to raczej nie dodajesz przypraw prawda? Jak pisałam wcześniej też podaję mojemu psu pierś kurczaka ale po odpowiednim przygotowaniu. Wiesz kotek na razie nie będzie się skarżył na jakieś dolegliwości, bo przecież nie zniszczysz mu od razu całych nerek podając kurczaka czy rybę z obiadu. Będzie to następować stopniowo. Ja bym raczej odradzała podawania zwierzakom resztek.
Ja np. traktuje zwierzęta na równi z ludźmi i raczej nie jadłabym resztek z obiadku, a mój zwierzak ma to jeść?
ponadto - kotom szkodzi głównie sól a wiadomo że przyprawy zawierają dużo soli, do tego przeciętny człowiek sam z siebie też jej sypie sporo. dlatego dawanie kotu "rybki z obiadu" czy "kotletów" jest niewskazane. ugotowanie specjalnie dla kota - bez soli i niczego innego - OK.
tak samo szkodliwe jest podawanie wędlin, parówek, ryb wędzonych, tuńczyka czy szprotek z puszki - i wszelkich innych "ludzkich mięsek" - bo to wszystko jest nafaszerowane solą.
nie zauważymy różnicy po jednym czy dwóch razach, ale już podawanie raz w tygodniu przez 5 lat może się na zwierzaku odbić negatywnie.

ni o jeszcze jeden plus nie dawania kotu tego samego, co je człowiek - nie ma problemu z żebraniem przy stole
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 15:25   #376
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

czy Taste of the Wild jest podobny (zapach, wygląd krokieta) do Orijena i Acany? bo zastanawiam się nad następnym zamówieniem a Orijena już nie kupię, bo kotom nie smakuje. próbne 400g-mowe Acany też ich nie zachwyciły, więc jeśli z Taste też nic nie wyjdzie trzeba będzie wrócić do Fita32 RC albo Profilum, bo choć są gorsze od mięsnych karm, to moje koty je jedzą
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 16:31   #377
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

TOTW

kształt okragły lub owalny, raczej grube

co do ryb - ich nadmiar tez jest szkodliwy
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 18:32   #378
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

moje futra nie chciały jeść orijena, męczyły paczkę bardzo długo.
acany nie próbowałam;

jeśli chodzi o TOTW to jadły chętnie, bo nie wybierały z michy.
żeby jeszcze ta karma była "bardziej dostępna" to bym ją pobłogosławiła
tymczasem zazwyczaj JEST, ale nei wtedy, kiedy ja zamawiam
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 20:48   #379
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
moje futra nie chciały jeść orijena, męczyły paczkę bardzo długo.
acany nie próbowałam;

jeśli chodzi o TOTW to jadły chętnie, bo nie wybierały z michy.
żeby jeszcze ta karma była "bardziej dostępna" to bym ją pobłogosławiła
tymczasem zazwyczaj JEST, ale nei wtedy, kiedy ja zamawiam
ja zamawiam po 2 worki i zawsze starczy na kolejny rzut z dostawą
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-04, 07:01   #380
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
ja zamawiam po 2 worki i zawsze starczy na kolejny rzut z dostawą
ja zamawiam po jednym, bo moje maluchy szybko się nudzą i lubią urozmaicenia - więc jedzą średnio 3 rodzaje suchej karmy na raz (tzn z której puszki im danego dnia dosypię, to jedzą).
więc 2 worki tego samego by mi leżały 5 miesięcy, a ja nie mam aż tyle miejsca w domu
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 09:28   #381
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Po stanowczym bojkocie Acany, zamówiłam wczoraj Orijena. Zobaczymy co Kota powie...

Póki co akceptuje tylko Hillsa Kittena i Sanabelle Kitten. Dostałam ostatnio w zoologiku małe paczuszki -próbki Hillsa Adulta - też jak się okazuje, nie nadaje się on do spożywania... francuski piesek jeden...
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...


Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 12:40   #382
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

moim kitkom to srednio co 1,5 tygodnia trzeba zmieniac karme, bo im sie nudzi a ze lubia urozmaicenie, a przy tym bardzo wybredne nie sa to wlasciwie wieksosc karm wsuwaja az im sie uszy trzesa... tylko wlasnie: po ok. 1,5 tygodnia mui byc zmiana smaku wiec u nas wieksze wory odpadaja niestety, bo jednak taki wielki wor otwary przez rok to by troche wywietrzal albo sie przedatowal
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 13:31   #383
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
moim kitkom to srednio co 1,5 tygodnia trzeba zmieniac karme, bo im sie nudzi a ze lubia urozmaicenie, a przy tym bardzo wybredne nie sa to wlasciwie wieksosc karm wsuwaja az im sie uszy trzesa... tylko wlasnie: po ok. 1,5 tygodnia mui byc zmiana smaku wiec u nas wieksze wory odpadaja niestety, bo jednak taki wielki wor otwary przez rok to by troche wywietrzal albo sie przedatowal
a może karma wietrzeje i tyle
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 06:49   #384
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Czy któraś z Was zna namiary na sklep internetowy ZooPlus ?!
Poza : stroną "www...", blankietem kontaktu na ich stronie i informacją, że główna siedziba firmy jest w Niemczech . Jakiś adres, nr telefonu itp.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 08:33   #385
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was zna namiary na sklep internetowy ZooPlus ?!
Poza : stroną "www...", blankietem kontaktu na ich stronie i informacją, że główna siedziba firmy jest w Niemczech . Jakiś adres, nr telefonu itp.
nie wiem jak z namiarami na sklep, ale wielu ludzi z dogomanii u nich zamawiało(chociaż ceny np. obroży mają kosmiczne) i nie było raczej żadnych problemów
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:03   #386
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

A ja ma akurat kosmiczny - jak dla mnie - problem !!! Nie będę pisać dokładnie, bo dałam im czas do wtorku. Potem zgłaszam na policję i opisuję na wszystkich możliwych zwierzęcych forach internetowych, jak również na ich stronach w Holandii, Belgii i Niemczech. Jeszcze spokojnie czekam i mam nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana bez konieczności użycia drastycznych środków. A adres do ich centrali w Niemczech już mam.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 17:15   #387
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

o matko, a co sie stalo? ja uwielbiam zooplus, robie zakupy od ponad roku i jestem bardzo zadowolona.
Raz im sie zdarzylo przyslac mi tylko polowe zamówionych rzeczy, napisałam do nich maila, przeproisli i natychmiast wyslali na wlasny koszt drugą paczkę.

Takze wstrzymaj sie troche bo to porządny sklep jest, tylko z kontaktem bywaja problemy.,
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 07:23   #388
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

nie wiem co jest grane ale mój kiciuś po tak zachwalanej animondzie dostał rozwolnienia. wczoraj był na samym suchym i na znak protestu odmówił jakiejkolwiek defekacji

i pomyśleć, że po wiskasie kupa twarda jak kamień

jak to jest w końcu z tymi karmami?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 10:15   #389
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

taste... Wild moim kotom posmakowało i jest dobrze tolerowane.

natomiast nie mam pojęcia co się ostatnio dzieje z Puriną, każde jej podanie (czasami jak w niedzielę mi braknie karmy, to kupuje małe saszetki suchego Puriny One - takie zielone) kończy się wymiotami do 10ciu minut po jedzeniu. Koty zwracają wszytko co zjadły w stanie własciwie nawet jeszcze nie zmienionym.
To samo z wszystkimi karmami mokrymi Sheby, Animody, Gourmeta


Koty nie mają zadnych sensacji po karmach (wszelakich) RC, TOTW, Puriny, Animody kupowanych z wielkich pak z których kupuje na wagę
Zadnych sensacji po mięsie, rybach, drobiu, mleku, jogurcie, jajach.

Czy ktoś zanotował podobne objawy? czy moze to być wynik jakiegos składnika zapachowego, konserwującego w mokrych karmach i karmach w niewielkich saszetkach sprzedawanych w Supermarketach?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 10:31   #390
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

A po której animondzie mokrej wymiotują? Po saszetkach czy puszkach, bo zaszetki mają gorszy skład niż puszki - mają znacznie mniej mięsa. Saszetki też przeważnie mają sosy - może tego nie tolerują koty...?

A ja się muszę pożalic. Zamówilam w czwartek na krakvecie Orijena i parę innych rzeczy, łącznie na 140 zł a tu dziś patrzę na status zamówienia - niby wyslane w piątek ale na 70 zł!!! Połowę zamówienia zredukowano... nie ma Orijena, nie ma kuwety, nie ma jednego żwirku i dali więcej saszetek anim. niz chciałam. Nie ma też anim. carny kitten, choć pisałam, że smak nie gra roli i można w razie braku zmienic na inny. To nie wiem jakie oni zaopatrzenie mają, jak 2 carny kitten nie mieli nawet... Ciekawa jestem ile będe musiec na te 70 zł zwrotu czekać (przelew juz zrobiłam na 140), bo musiałam teraz "dozamówić" brakujące artykuły na animalii ( i dopłacić 10 zł za przesyłkę :/)

O zooplusie też fatalne opinie czytałam.. jedna dziewczyna na miau pisała, że się na prawniku skończyło... W stacjonarnych tylko RC.. no nie ma gdzie kupować.
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...


Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.