Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-21, 18:07   #361
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja kocham ciuszki z HM ale mam ten sam problem co Norka, niestety.. ale bawelniane bluzeczki S sa jak najbardziej OK

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Kasia niom my marcowe ale Ty chyba jeszcze Rybki a ja juz Baranek obczailam tego linka, dzieki i mozna zamowic katalog

https://shop.hm.com/no/catalogue

zaraz sie za to zabieram

Kurde i juz prawie po weekendzie...

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

http://shop.hm.com/no/outletshoppingwindow?shoptype=O
wyprzedaz
__________________
...
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 07:46   #362
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Tak tak - tez u mnie byl ten problem maja calkiem inna rozmiarowke Ja tez ostatnio kupilam sobie bluzeczke i okular z H&M...

Andzia ja tez uwielbiam ciuszki z H&M, dziekuje za link z katalogiem,zaraz sobie zamowie

Dziewczynki a nie wiecie ile sie placi za wysylke ? Jakbym chciala zamowic z tej strony np.jakas bluzke? Wiecie jak ja znam norweski tyle co prawie nic
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 08:01   #363
Noelia_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 231
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

caly weekend przepracowalam wczoraj to ledwo doczolgalam sie do domu a dzisiaj znowu po 5 trzeba bylo wstac i na zajeciach siedze. czasami jestem juz poprostu przemeczona. na cale szczescie juz w czwartek lece do polski na dwa tygodnie na zasluzony odpoczynek. jeszcze tylko szkola 3 dni i laba i TZ zobacze to juz tydzien jak wyjechal. teskno mi do niego. w ogole ostatnio jakos dziwnie sie czuje. lekarz w zeszlym tygodniu stwierdzil ze mam nerwice.
a jak wam minol weekend drogie panie?

na mnie w H&M 38 w pierciag pasuje ale reszta wyglada przydko bo nie dopasowana. ale ciuchy maja super jeden z moich ulubionych sklepow. ze mnie to zakupoholiczka i po szmatki to raz w tygodniu musze isc. ale z h&m maja najlepsze kosmetki ciebie pudry roze wszystko w miare przystepnej cenie no i oczywiscie dodatku bo jestem fanka sztucznej bizuterii.

w helsestasjon napewno pomoga jesli chodzi o sprawy maluchow polecam. dobrze by bylo jakby sie natrafilo na jakas sympatyczna i ogarnieta babeczke co naprawde moze doradzic i pomoc. ja narazie brzdaca nie mam

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
Napisane przez kasienkaw Pokaż wiadomość

Dziewczynki a nie wiecie ile sie placi za wysylke ? Jakbym chciala zamowic z tej strony np.jakas bluzke? Wiecie jak ja znam norweski tyle co prawie nic
ceny za przeslanie paczki zaczynaja sie od 120 w gore. ale przesylka z tej strony nie wiem nie moge znalezdz
__________________
Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła
Noelia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 09:14   #364
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Noelia odpoczynek Ci sie nalezy - jedz jedz do Polski i porzadnie odpocznij, zrelaksuj sie

A mi weekend minal % oblewalismy moje urodziny Alkoholu prawie w ogole nie pije - takze nie duzo mi trzeba bylo
Jeszcze raz dziekue za przepis - pyszne!

Chodzi mi po glowie to prawo jazdy - coraz bardziej jeste przekonana,zeby teraz jechac, to chyba najlepszy czas bo nie mam stalej pracy tak sie zbieram zbieram i zebrac sie nie moge alew koncu kiedys trzeba - a jest okazja Tak jak to kiedys Norka powiedziala,ze w Norwegii bez prawka to jak bez reki

No ja tez szukalam na stronie h&m ile kosztuje ta przesylka ale sie nie doszukalam Spodobala mi sie koszula za 60koron i sie bardzooo na nia napalilam
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 10:38   #365
Noelia_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 231
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

ja musze zrobic prawko ale nie mam czasu jechac do polski na tak dlugo a w norwegii mnie nie stac na to waha sie miedz 30 - 40 tysiecy koron
__________________
Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła
Noelia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 10:51   #366
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No wlasnie ostatnio kolezanka mi mowila,ze tyle kosztuje u nas w Polsce duzooo tansze
Romawialam z mama,rozmawiala z takim znajomym co ma szkole jazdy i powiedzial,ze w 1,5miesiaca zrobie ten przyspieszony kurs
Kiedys tez Norcia wspominala ale mowila,ze w 2,5
Musze sie w koncu zebrac i jechac...poki jest okazja...

Norcia a Ty mialas miec swoje 60sekund w necie? Gdzie ten filmik,co w nim wystepujesz ? Pokazuj tu szybciutko
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 10:58   #367
Noelia_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 231
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

nie siesty nie znajde tyle czasu. jedz teraz bo pozniej bedziesz zalowac bo jak dostaniesz prace to nie bedziesz miala tyle wolnego.
__________________
Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła
Noelia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 21:27   #368
margaretka521
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 18
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witam ponownie wszystkie tutejsze dziewczyny...Dosc dlugo nie pisalam bowiem mam problemy z kompem, a konkretnie z łączem...kiedy padaja deszcze lubi mi sie wszystko zawieszac,łącznie z TV....takie uroki zycia w deszczowej krainie Bergen ...Ja z mala rada do KasienkaW...jesli tylko masz mozliwosc rob kochanienka to prawko...wiem co pisze bo sama bylam w Norge ponad 2 lata bez prawka i to byl koszmar, jakbym miala rece zwiazane...a jesli nie mieszka sie gdzies w centrum tylko na obrzezach lub daleko hen poza wieksza aglomeracja to naprawde jest nieciekawei bez wlasnego srodka lokomocji i prawa jazdy.Tu gdzie mieszkam, ok 20 km za Bergen...autobusy kursuja dosc rzadko, w dodatku sa one bardzo drogie...tak wiec korzystaj jesli tylko mozesz!
Ja w Pl podchodzialm do prawka 2 razy i bez skutku, potem wyjechalam z mezem do Norwegii i tu odkrylam ze to nei to samo co w Polsce, nie ma takich polaczen, rozwiazan ...typu autobusy co 15 min,tramwaje,pociagi...sa tu ogromne obszary doslowniej dziczy, wiejskie, gorzyste tereny i autko jest zbawieniem...to chyba dalo mi kopa....i musze sie pochwalic pojechalam do Pl po 2 letniej przerwie w kursach,nauce itp...zapisalam sie na kurs intensywny, mialam polowie mniej godzin jazdy, kosztowaly mnie nieco drozej ale i tak sie oplacalo i musze sie pochwalic zdalam za pierwszym razem! Caly kurs lacznie z egzaminem...na niego czeka sie najdluzej...zajol mi ok 1,5 mieciaca...i od ponad roku jestem szczesliwa posiadaczka prawa jazdy! Teraz jakbym rece odzyskala, kiedy mam tylko ochote jade do centrum, do miasta, na poczte itp itd....nie porszac sie, nie czekajac, nie marznac na przystanku .....no i czas tez zaoszczedzony ! i z siatami nie trzeba chodzic ....Mam nadzieje, ze troszke Cie zdopingowalam, a wiec jesli masz taka mozliwosc, czas rob prawko ! Napewno nie pozalujesz ! Poza tym jest to cos co daje skrzydel i zawsze sie przydaje...w kazdym kraju i miejscu choc musze przyznac ze w Pl, u nas boje sie jeszce swobodnie poruszac bo jek jest na polskich drogach krazdy wie....szalenstwo. Jeszcze mam taka rade dla Kasienki...jesli masz tylko mozliwosc ucz sie jazdy w NOrwegii! Tu mozesz smialo przyczepic sobie na tylna szybe literke czerwona L i w droge! Jedyny obowiazek, musi siedziec przy Tobie ktos kto ma prawo jazdy i Cie uczyc....Taka nauka dala mi naprawde duzo...jezdzilam po okolicach pol roku dlugim kombiakiem wraz z mezem i na egzaminie potrafilam juz duzo wiecej bo jakies obezanianie w praktyce bylo! I nie boj sie bo sama widzisz ze norwescy kierowcy sa kulturalni, w wiekszosci dosc powolni i ciezko tu o jakies szalenstwa na drodze! Powodzenia !
margaretka521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 21:43   #369
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Margaretka ty pisz w jakiej dzielnicy kolo Bergen mieszkasz. Ja wlasnie na finnie jestem na husjakt Jeszcze z ta praca nie na 100% pewne ale trzeba byc przygotowanym na wrazie co, za 3 - 4 dni odpowiedz
Co do mojego spotu na necie narazie dostaniemy nasza kopie na dvd a na jesieni ukaze sie program wiec chwilowo nie publikuja, to czesc wiekszej calosci o emigrantach w moim regionie. Program organizowany przez Global Future i takie tam organizacje. Pomagaja znalezc prace i przyszkolic do jej znalezienia. Co roku organizuja takie programy w roznych regionach Norwegii.
Od dwoch dni piekna pogoda - wczoraj pelne slonce ale wiatr z polnocy wiec zimno okrutnie bylo a dzisiaj zadnej falki nawet, pelne slonce i czuc wiosne Po sniegu zaczyna byc wspomnienie a w hollu na parapecie pierwsze tulipany maja paczki, czekam na wieksze ciepelko hehe. W piatek bylam na mega zakupach i sie splukalam z pensji calkowicie Szal przedswiateczny, nowy obrusik, swieczki, szklane kurki na stol... no i pare kosmetykow przy okazji bycia w miescinie, niby wszystko tanio ale razem powalilo
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 08:39   #370
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Margaretka521 - masz calkowita racje Tu bez prawa jazdy czlowiek jest jak bez rak i nog Musimy tak zrobic z ta L na szybce i bede jezdzic po czulym okiem mojego instruktora TZ Dziekuje Ci za rade

Norcia jak bedzie tylko dopstepny na necie Twoj wystep - daj znac
U Ciebie taka piekna pogoda a u mnie zaś zima - brrr - juz mi sie cos robi, napadalo z 20cm sniegu Jak ogladam TV i widze,ze w Polsce po 15 stopni i zero sniegu to jestem zazdrosna ja tez juz tak chce

Dziewczynki ale teraz nie pojade do Polski bo z praca mi sie ruszylo zawsze tak jest - jak mam plan jechac to wtedy jest i praca Bede teraz prawie codzien pracowac, nie wiem przez ile, moze przez miesiac moze wiecej a nie chce puscic tej pracy bo naprawde mam bardzo fajna szefowa - ale jak tylko bede miala czas to odrazu jade robic prawo Ona chcialaby zebym jechala dopiero przed wakacjami - no zobaczymy jak to bedzie
Narazie ciesze sie,ze bede miec prace przez jakis czas i wpadnie pare groszy na wyjazd do Polski

zycze wam milego dzionka

Aaa i wczoraj wzielo mnie na robienie biszkoptu - wyszedl mi pyszny i nie opadl! Juz prawie znikl ze stolu...Slyszalyscie kiedys o rzucaniu brytfanka z biszkoptem z 0,5m po upieczeniu ?

http://mojewypieki.blox.pl/2009/06/B...rzepis-II.html


Ja slyszalam o tym pierwszy raz - ale podzialalo - biszkopt nie opadl
__________________


Edytowane przez kasienkaw
Czas edycji: 2010-03-24 o 08:47
kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 20:42   #371
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Kasia ja moge swoja Hostke zapytac o ta przesylke z HM ale odpowiem na weeekendzie bo rzadko razem udaje nam sie siedziec na necie.. chyba ze Norka sie tam doczyta

U mnie tez wiosna ale jak narazie ciagle leje brrrrr

Dziewczynki aaa pochwale sie.. mam dzisiaj urodzinki

Uciekam do swoich Gotowych a jutro pobudka 6.20

God natt
__________________
...
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 06:10   #372
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Andzia wszystkiego najlepszego! Duzo,zdrowka pomyslnosci i czego sobie zyczysz! Zeby Ci sie spelnily wszystkie marzenia :dzi ekuje-kwiatek:

I dziekuje,ze zapytasz sie Hostki

Zycze wam milego dzionka
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 06:40   #373
pearla100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Andzia, sto lat, sto lat, sto lat

Dziekuje za rozne porady, ktore tu wyczytalam. Ja w sumie o wielu tych mozliwosciach slyszalam, ale w praktyce u mnie nielatwo jest je zrealizowac. U mnie na przedszkolnych placach zabaw nie moga sie bawic dzieci z zezwatrz, bo dookola sa ogolnodostepne place zabaw, ktore niestety ciagle tona w sniegu i nie widzialam na nich jeszcze zadnego dziecka. Przedszkola otwarte sa, ale najblizej w Arendal, a tam mam kawalek drogi i watpie, ze moje dziecko zechce ja zniesc, bo ostatnio nawet do sklepu jej za dlugo a to jakies 5 minut

W zwiazku z powyzszym i roznymi innymi myslami ostatnio mi niewesolo i chce do doooomuuuuu
pearla100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:37   #374
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Andzia wszystkiego najlepszego hehe co do H&M ja nigdy nie zamawialam przez internet ale taka przysylka kosztuje okolo 150 koron - sasiadka zamawia nalogowo. Trzeba liczyc od 100 do 150 nok zalezy jaka duza paczka. W ciagu kilku dni dostawa wiec spoks i mozna wymieniac jakby co sie stalo. Kasienka gratulacje z praca - fajnie ze cos ruszylo.
Lasencje zatrulam sie. Kupilam gotowego kurczaka - z racji oszczednosci bo swiezy drogi ze masakra, i wykanczalam go przez 3 dni - gdzie ja jedna sama wciagne calego ptaka - no i sie zaczelo. rewolucja w brzuchu taka ze dzisiaj juz nie mam sily robic cokolwiek, zwlec sie z wyra nie mozna bylo po pracy padlam do wyra znowu i mi zimno Nigdy wiecej gotowych kurczakow!!!! Zadnych Firstpricow szczegolnie, odechcialo mi sie - ile by one nie kosztowaly.
U mnie temperatura pomiedzy 8 a 9 stopni i w kratke - jeden dzien slonce drugi dzien leje - dzisiaj leje - to tak by mnie dobic Sniegu juz niewiele wiec sie ciesze ze wiosna tuz tuz - nawet czuc w powietrzu te wiosne
Co do przygotowan swiatecznych - w Coopie maja swieza szynke za 39 koron kg - taka w siateczce zapakowana w foli. Kupilam i na swiateczna niedziele bedzie szynka pieczona z miodem i gozdzikami - jak w Polsce Wielkanoc bez prawdziwej szynki jest do d.... szkoda ze nie mam bialej, ahh... Jutro bede walczyc z lokalnym ksiedzem by mi poswiecil jadelko na niedzielne sniadanko - a co tam w koncu jestesmy wszyscy chrzescijanami wiec jak ma mi odmowic poslugi Bozej??? A tradycji za dosc musi byc

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2010-03-25 o 18:41
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:13   #375
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norcia dziekuje za informacje dotyczace H&M

Moj TZ tez sie zatrul wczoraj Obiadem w pracy Sensacje zoladkowe, bol brzucha, biegunki i inne Zaparzylam mu miete,dalam Stoperan, pil duzo wody niegazowanej i naszczescie przeszlo Stwierdzil,ze je w pracy pierwszy i ostatni raz Dziekuje za takie obiady Woli te Kasienkowej roboty Wychwalil mnie wczoraj,ze gotuje najlepsze i najpyszniejsze jedzonko na swiecie Hihih - uroslam w piorka
W koncu gotowanie to moja pasja - uwielbiam to robic - sprawia mi to ogramna przyjemnosc

O widzisz Norcia mowisz,ze w coopie promocja Tania ta szynka jak barszcz mmm...szyneczka w miodzie z gozdzikami - pyszneee...chyba Norcia przyjade do Ciebie na poczestunek
Ja powoli komponuje menu na swieta - mysle co by tu przyrzadzic hmmm

Milego dnia dziewczynki
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 16:08   #376
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hehe upiec takowa szynke nie jest trudno wiec polecam, zawsze swiateczny akcent. Nacinasz skorke z tluszczem w kratke nacierasz sola i pieprzem, wbijasz w te skore gozdziki, podgrzewasz miod i smarujesz szynke i wstawisz na noc do lodowki, poetm w piekarnik nagrzany do 180 stopni - na kazde 500 gram szynki 30 min plus dodatkowe 30 min na koniec. Sa 2 opcje pieczenia - wrekawie foliowym lub foremce. W rekawie to wiadomo trzeba lekko naciac u gory ( tak w polowie pieczenia) by parowalo mozna dolac winka czerwonego lub bulionu by sie sos zrobil. W brytwance to wlewamy troche bulionu lub winka i ukladamy najpierw skoorzasta strona na dno, mozna ja od czasu do czasu podlac, po 30 min odwracamy i przykrywamy folia alu, pieczemy z godzine, zdejmujemy folie i ostatnie z 20 min pieczemy bez by sie skorka zrumienila Przepisow z reszta na necie co nie miara na rozne marynaty i przyprawy i tak dalej.
A ja dostalam dzisiaj info od ksiedza ze powieci mi jedzonko ale bedzie to o 23 wieczorem i zebym nie rozglaszala bo ona przeciez jest ksiedzem protestanckim Grunt ze sie odbedzie, teraz zbieram takowych biedakow co ja z okolicy na swiecenie

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2010-03-26 o 16:09
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 22:36   #377
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

o kurde to drogo z tym HM..

Oj Norka a gdzie Ty sie tak zakumflowalas w tej Norwegii ze nie ma kto Ci swieconki poswiecic???

Dziewczynki dziekuje za zyczonka

A jakim kurczakiem sie tak trujecie? moja rodzinka kupuje gotowego, grillowanego z Kiwi i jeszcze nikt nie mial zadnych rewolucji.. My ostatnio z Hostka 'cos' odchorowalysmy ale same nie wiem co, bo kazda jadla co innego ech

Ach ale wy kucharzycie, ja nie lubie, na szczescie nie muszeale duzo pomagam bo chce sie 'cos tam' nauczyc.. u mnie na swieta ma byc mieso z lamy bo gdzies w promocji jest, za 60k. Sprobuje sie


God natt
__________________
...
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 23:24   #378
Maagdus
Raczkowanie
 
Avatar Maagdus
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 42
GG do Maagdus
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Andzia, idź do portu w centrum. Tam jest sporo pubów. W tych bocznych uliczkach które odchodzą od centrum znajdziesz nawet kilka klubów Wiem, że jeden był niedaleko biblioteki, niestety z tego co wiem, nie miał on najlepszej reputacji. Teraz zbliżają się ciepłe dni, będą festyny a na nich całe mnóstwo pijanych norwegów, ale bez rozrób i awantur. Nie tak jak w Pl. Czekam na jakieś wieści od Ciebie pozdrowionka
Maagdus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 08:17   #379
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej hej
Ja dzisiaj do IKEA sie wybieram z kolezanka
Oczywiscie jak mamy wolne to deszcz pada, z jednej strony to ciesze sie bo snieg splynie
Od rana mam nerwa bo jak sobie wczoraj sprzatnelam domek to dzisiaj juz po tym ani sladu, palcem nie kiwne bo moj nic nie robi tylko syfi,juz mam go dosc.

Na swieta zostawiam go samego niech sie gospodarzy

Alez sie ciesze ze mnie tu nie bedzie, juz poszykowalam sobie ciuszki na wyjazd ale musze chyba jeszcze to przejrzec bo w Rzymie ma byc tylko 18 stopni, trzeba zabrac cos z dlugim rekawkiem.

U nas w czwartek Sandvika byla otwarta do 24 masa przecen, staniki za 29 gatki za 10

Kupilam sobie Adasie za 300,bede miala na wiosne


__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 16:46   #380
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norcia dziekuje za przepis Ha widzisz jaki ksiadz laskawy koszyczek poswieci

No wlasnie drogo z tym h&m, ta koszula,ktora mi sie podobala kosztuje 69 koron a tu przesylka ponad 100 koron odpuszcze sobie i pojade do sklepu, moze taka bedzie

A Ty Bling wyjezdzasz Ale ci fajnie Zycze Ci udanego pobytu i wesolych swiat Przywiez nam pogode zeby tu bylo 18stopni...kiedy to bedzie Nie martw sie u mnie jest ten sam problem chociaz nie z TZ - tylko z drugim "wspolokatorem" Jak go nie ma to w domu jest czysto 2tyg a jak jest to posprzatam a za kilka godzin jest burdel na kolkach...a ja tylko chodze i sprzatam Ehhh

To rzeczywscie okazyjnie kupilas te Adasie Ja planuje kupic sobie trampki z conversa chuck tailor slim ale tu kosztuja 700koron a w polsce niecale 200zł, na allegro znalazlam nawet za 160zł, musze mame poprosic zeby mi zamowila, jakbym miala stala prace to pewnie kupilabym sobie tu ale tak to zyje oszczedniej Juz do mnie leci paczka pelna ciuchow od mamy ostatnio pozamawialam sobie plaszczyki,buty i takie tam akcesoria na wiosne
Najchetniej to bym poszla do jakiegos lumpexu, tak jak chodzilam w polsce, zawsze sie jakies superanckie ciuchy wyhaczy

Zycze wam udanego weekendu
__________________


Edytowane przez kasienkaw
Czas edycji: 2010-03-27 o 16:51
kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 18:55   #381
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ja wlasnei dzisiaj w lumpie bylam
Chociaz kupilam tylko spodenki ale znalazlam troszke ciuszkow kolezance
W sumie to pasek jeszcze z Esprita za 29 nok
jakas gaske swiateczna hihi
dziwnie bo jak mieszkalam pod tym lumpkiem to bylam zaledwie dw aarzy a teraz czesto tam jezdze

W Ikea tylko swieczuszki i dwie miseczki na platki lub zupke bo moje domowe jakies za plaskie
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 19:23   #382
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ooo widzisz,to fajnie Bling Ty mieszkasz w Oslo, masz moze jakies adresy fajnych lumpków?

Ja mieszkam od Oslo jakies 40km
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 16:03   #383
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Kasienka ja mieszkam od Oslo jakies 15 km

Lumpkow jest kilka wiem gdzie sa wszystkie

Grunerlokka
Gronland
Ole Deviks Vei ten jest najwiekszy z meblami,ksiazkami
Ullevalsveien
No i kolo mnie w Sandvika

Kasienka a w ktorym kierunku? To ty mieszkasz w Jessheim?
Tam tez ponoc jest i w Lillestrom
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 17:57   #384
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja to sie zaszylam w Sogn og Fjordane a dokladniej w Stadlandet - jak sie komu chce zajrzec na mape to najblizsza miejscowosc jest Nordfjordeid - kierunek na Aalesund. Tu to nawet ksiadz katolicki nie mysli zeby zawitac a do Aalesund mam az 120km wiec mi sie nie chce ze swieconka jechac. Niby jakas tam religijna nie jestem ale tradycji musi byc zadosc wiec mam ochote se poswiecic jadelko U nas nawrot zimy brrr... zaczelo nam dzisiaj sniegiem z deszczem walic, az sie nie chce wylazic z doma. W sobote bylam w miescie i zadnych przecen na ubrania nie bylo jakies tam szmaty wisialy ale nic specjalnego i tak sie z kasy splukalam bo trzeba bylo na swieta wszystko kupic - od srody godz. 16 do wtorku po swietach wszystko jest zamkniete - nawet stacja benzynowa - wiec ciezko bedzie Ale mamy juz winko i inne cudenka wiec bedzie jak swietowac
Nacielam dzisiaj sobie bazi I kilka galazek brzozek wiec dekorowania czas sie zaczal hehe
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 19:19   #385
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Zaraz zajrze na mapke Norka i Cie zlokalizuje ja to bym nie mogla mieszkac tak daleko od wielkiej cywilizacji ale Ty masz juz mezusia wiec to co innego

Ja to jestem w szoku z tymi sklepami!!! U mnie juz zamkniete od srody od 12, ale podobno w sobote maja otworzyc na 4 h, nie wiem.. wcale nie sa religijni a taki bank holiday, dajcie spokoj.. Polakom by sie to przydalo, chociaz wiekszosc do kosciola chodzi.. a tu.. w Polsce ludzie haruja wlacznie z sobota!!! ech
__________________
...
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 20:09   #386
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Andzia ja tez nie moge tu mieszkac, szczerze popadam w coraz czarniejsza rozpacz co i moj maz juz widzi. Najgorsze ze zaczynam sie poddawac i bije sie z myslami czy nie wrocic. Podobno ten 3 rok emigracji jest najtrudniejszy ale ja mam tak juz od bardzo dawna. Ale jak widze mine mojego meza - mine zbitego psa - to nawet nie wiem jak mam z nim walkowac ten temat po raz tysieczny skoro on i tak wie co mi po glowie chodzi - bo juz nie raz dramat w domu byl rozegrany. Ostatnie co mi pozostanie - jesli nie dostane tej pracy w Bergen - to postawic mu ultimatum ze albo sie przeprowadzamy i tak gdzie kolwiek do cywilizacji a ja tam sobie pracy poszukam - albo wracam do Polski. Ale z nim tak ciezko - niby rozumie, pociesza mnie ze tak i w ogole ale nigdzie sie nie wyprowadzamy!!! Nie nadaje sie tu i tyle. Jestem dziewczyna z miasta ktora przez 3 lata robi dobra mine do zlej gry i udaje nawet przed soba ze jest ok kiedy nie jest i mam dosyc. Ale to tylko przez to ze mieszkam na takim za****owie, no nie nadaje sie i tyle. Poczekajmy jeszcze troche na te odpowiedz z Bergen - a mieli ja dac w zeszly piatek - a wtedy bedziemy dramatyzowac jak sie nie powiedzie
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 20:53   #387
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Wlasnie mialam Cie pytac o to Bergen..

Ja to sie nie nadaje na wioske o nie! ale to moje Stavanger tez mnie troche zawiodlo swoja wielkoscia, a znowu Oslo chyba dla mnie za duze.. hmm moze Bergen nie.. zarcik.. moze tutaj miescinka nie za duza ale boskie widoki, blisko na Prekistolen, spacerkiem nad morze 15 minutek, na lotnisko 20.. nie narzekam

Ale Norka troche do Bergen kolometrow macie...
__________________
...
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 21:17   #388
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Eee tam jest hurtigboten i 3,5 godziny i jestesmy na miejscu. Dlatego tez to wlasnie Bergen - moj bedzie mial latwy dostep do rodzicow i swojej dziury A no i z Bergen jest Wizzair do Gdanska a ceny juz od 19zl Wiec bajka oprocz pogody niestety ale co tam wole deszcz w Bergen niz deszcz tutaj Duzej roznicy nie ma A zawsze jak sie wkurze wsiadam w samolot i jestem w domciu - nie ma to jak lato w Polsce na dzialeczce u rodzicow kolo jeziora z cieplutka woda... winogronka, wisienki i agrescik w ogrodku Ahhh... to lubie najbardziej - chyba wszystkie lata spedzilam w Polsce - przewaznie jak tu lalo to sie ewakuowalam do domu
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 08:41   #389
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Kasienka ja mieszkam od Oslo jakies 15 km

Lumpkow jest kilka wiem gdzie sa wszystkie

Grunerlokka
Gronland
Ole Deviks Vei ten jest najwiekszy z meblami,ksiazkami
Ullevalsveien
No i kolo mnie w Sandvika

Kasienka a w ktorym kierunku? To ty mieszkasz w Jessheim?
Tam tez ponoc jest i w Lillestrom



A ja Bling mieszkam w Ask (Gjerdrum) kojarzysz? Patrzylam na mapie i mamy do siebie 40min drogi Do Jessheim mam niedaleko A mieszkam kolo Skedsmokorset
Dziekuje za adresy lumpków
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 15:07   #390
~ania_87
Rozeznanie
 
Avatar ~ania_87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 549
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny mam prośbę
na studiach przygotowuję projekt na zajęcia z kultury innych krajów. i kraj, który sobie wybrałam to Norwegia właśnie. Szukam informacji na temat
1. wartości i normy, które są najważniejsze dla Norwega??
2. Rytuały, święta, obyczaje-po co i czemu służą??
3. Bohaterowie, reprezentanci cech idealnego Norwega??
4. symbole Norwegii?? (język, rozpoznawalne na świecie marki itd.)
Pewne odpowiedzi już znalazłam, ale nie chciałabym niczego sugerować.
Bardzo proszę o pomoc Jesteście tam na miejscu i może umiałybyście mi pomóc?? no i z góry dziękuje __________________
__________________
Jeśli kocha się naprawdę, to miłość przezwycięży trudności. Miłość dojrzewa w trudnościach, nie w radościach.

~ania_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.