Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-19, 14:42   #3871
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez BlondePearl Pokaż wiadomość
Też tak miałam,a ostatnimi czasy miesiączki w ogóle. Bierz może jakieś suplementy diety. Ja postawiłam na ogromną dawkę żelaza,cynk i Vita-min od Olimpu. 3 dni i okres się pojawił.
Mowisz ze to pomaga ????
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:30   #3872
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

a ja jestem załamana. w marcu odstawiłam tabletki (Microgynon), bo miałam złe wyniki d-dimerów i fibrynogenu (d-dimer wtedy wynosił 1029 przy normie >500, APTT 23,7 sek przy normie 26-36, fibrynogen 430 przy normie do 350). Na początku maja byłam u ginekologa, stwierdziliśmy, że wrócę do tabletek i przysięgam, że kompletnie zapomniałam, że miałam powtórzyć badania i skonsultować wyniki z internistą. Ginekolog pytał czy już jest dobrze i mówił, że mam nadal tego pilnować.... Po czym po 2 tyg od rozpoczęcia blistra Microgynon znalazłam skierowanie na badanie krwi (d-dimer APTT,fibrynogen). Okazało się, że nie zrobiłam badań
Nie wiem jak to się stało. Więc zrobiłam te badania mając nadzieję, że wynik będzie dobry i nie będzie problemu. I dupa, są złe. Co prawda lepsze niż ostatnio bo d-dimer mam 780 przy normie >500, APTT 23,7 sek przy normie 26-36 i fibrynogen 382,79 przy normie do 350. Ale w sumie teraz nie wiem co z tabsami czy mogę czy nie. A może powód podwyższenia jest zupełnie inny?
Głupia baba ze mnie.
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 08:13   #3873
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
a ja jestem załamana. w marcu odstawiłam tabletki (Microgynon), bo miałam złe wyniki d-dimerów i fibrynogenu (d-dimer wtedy wynosił 1029 przy normie >500, APTT 23,7 sek przy normie 26-36, fibrynogen 430 przy normie do 350). Na początku maja byłam u ginekologa, stwierdziliśmy, że wrócę do tabletek i przysięgam, że kompletnie zapomniałam, że miałam powtórzyć badania i skonsultować wyniki z internistą. Ginekolog pytał czy już jest dobrze i mówił, że mam nadal tego pilnować.... Po czym po 2 tyg od rozpoczęcia blistra Microgynon znalazłam skierowanie na badanie krwi (d-dimer APTT,fibrynogen). Okazało się, że nie zrobiłam badań
Nie wiem jak to się stało. Więc zrobiłam te badania mając nadzieję, że wynik będzie dobry i nie będzie problemu. I dupa, są złe. Co prawda lepsze niż ostatnio bo d-dimer mam 780 przy normie >500, APTT 23,7 sek przy normie 26-36 i fibrynogen 382,79 przy normie do 350. Ale w sumie teraz nie wiem co z tabsami czy mogę czy nie. A może powód podwyższenia jest zupełnie inny?
Głupia baba ze mnie.
Skonsultuj wyniki z lekarzem... Z zakrzepicą nie warto ryzykować...
Jak długo wcześniej brałaś tabletki?
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 08:25   #3874
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Skonsultuj wyniki z lekarzem... Z zakrzepicą nie warto ryzykować...
Jak długo wcześniej brałaś tabletki?




pół roku.
idę dzisiaj do rodzinnej zobaczymy co powie. niby są lepsze niż ostatnio, więc łudzę się, że będę mogła bezpiecznie brać. i chciałabym sprawdzić czy nie ma innego powodu.
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 08:39   #3875
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
pół roku.
idę dzisiaj do rodzinnej zobaczymy co powie. niby są lepsze niż ostatnio, więc łudzę się, że będę mogła bezpiecznie brać. i chciałabym sprawdzić czy nie ma innego powodu.
Powinnaś chyba zrobić dłuższą przerwę, minimum 3 miesiące i wtedy wykonać badana krwi.... Wtedy byś wiedziała, czy to od pigułek.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 08:58   #3876
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez madlenaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry, bardzo bym prosiła o odpowiedź. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od kilku miesięcy. Chciałabym się dowiedzieć, czy mogłabym przesunąć okres? Okres dostaję każdego miesiąca w niedzielę, w ostatnim miesiącu dostałam w sobotę. Zażywam tabletkę zawsze w czwartek i tak przez 21 dni, w środe jest ostatnia i 7-dniowa przerwa i znów następnego miesiąca zażywam w czwartek, lecz nie chciałabym dostawać okresu w sobotę, tylko mniej więcej w poniedziałek/wtorek. Czy tak można? Czy można jakoś później zażyć tabletkę niż po 7-dniowej przerwie, np. po 9-dniowej przerwie? Czy żazywać już tabletki z następnego blistra? Co mogę zrobić, żeby było to korzystne i bezproblemowe?
W tą środę biorę ostatną tabletke ale nie chce mieć okresu w ten weekend
Nie możesz przedłużyć przerwy. Albo robisz tak że dobierasz 2-3 tabletki z blistra. Robisz 7 dniowa przerwę i nowe opakowanie 21 tabletek. Albo przerwe skracasz o np. 4 dni teraz i te krwawienie będzie raczej normalnie albo wcale a następne będzie o 4 dni wcześniej. I następna przerwę też mozesz skrocic o 2 dni.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 09:00   #3877
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

nie brałam cały marzec, kwiecień i trochę maja.
może rodzinna mnie pokieruje na jakies dodatkowe badania, żeby ustalić co i jak.
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 18:17   #3878
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Wróciłam od lekarza. Dostałam skierowane do hematologa na cito. Ban na tabletki do wyjaśnienia
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 21:26   #3879
mmdct
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 17
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

w niedziele zaczelam swoja pierwsza paczka anty... bylam u gina, zlecila mnie na badania bo po nieregularnych miesiaczkach i badaniu usg pochwy powiedziala ze moge miec pcos. stosunek fsh do lh potwierdzil to + podwyzszony testosteron. wiec owszem tabletki mi przepisala, z racji ze balam sie i bylam srednio nastawiona do tego, dostalam yaz- z najmniejsza dawka hormonow.
dzisiaj wzielam czwarta tabletke i nie wiem zaluje, po prostu boje sie. mimo tego ze mialam nieregularna miesiaczka to i tak zylam nie martwilam sie niczym. jestem osoba dosc zakompleksiona i jak sobie pomysle, ze moge przytyc w trakcie ich brania, badz po odstawieniu to chce mi sie automatycznie plakac. po prostu nie jestem przekonana do ich brania, czuje ze nie dojrzalam do tego. pierwsze 2 zazycia spowodowaly u mnie mdlosci, co dodatkowo mnie bardzo zniechecilo. jesli jednak teraz bym odstawila to jeszcze wieksza glupota, bo organizm oszaleje... ale ja po prostu jestem chyba PSYCHICZNIE za slaba, nie dojrzalam do tego. tyle mozna sie naczytac o skutkach ubocznych
doradzcie mi co ja mam zrobic? bo ja juz kolejna noc dzisiaj przeplakuje zalujac ze zaczelam.


EDIT
Tak mi niedobrze.. Sluchajcie odstawiam na 100% je, tylko obawiam sie ze dopiero konczy mi sie okres to gdy przestane je brac znowu wywolam krwawienie... Ratujcie co mam robic? Czy po 4 tabletkach doszly az takie zmiany w moim organizmie?

Edytowane przez mmdct
Czas edycji: 2015-05-21 o 00:27
mmdct jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 02:05   #3880
aksamitka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Proszę o pomoc..

Zaczęłam przyjmować diane-35 po stwierdzeniu pcos. Po 4 tabletkach zaczęłam odczuwać mrowienia kończyn i takie lekkie skurcze. Po 10 tabl. w obawie przed zakrzepicą przerwałam ich przyjmowanie gdyż doszło mrowienie twarzy i ust. Dwa dni po odstawieniu czuje jakieś dziwne prądy przeszywające plecy. Czy przyjmowanie tych tabl. i odstawienie ich w połowie opakowania mogło być dla organizmu aż takim szokiem, żeby powodować te objawy ? Jeżeli tak to kiedy to może minąć, bo wariuję i wyobrażam sobie nie wiadomo co. Proszę o pomoc
aksamitka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 02:28   #3881
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Nie stresuj sie, bo napedzasz to wszystko jeszcze bardziej. Wymioty na poczatku brania tabletek sa mozliwe, to mija.
Tez mam pcos, teraz odstawilam tabletki i zaluje tego bardzo i mysle wrocic. Bol nie do wytrzymania, kiedys byl slabszy, z czasem gdy sie nasilal, postanowilam jednak wziac tabletki, zapomnialam o bolu i chyba mi go brakowalo, bo odstawilam.
Bierz tabletki, gdyz to hamuje pcos, bedziesz w przyszlosci miala wieksza mozliwosc zajscia w ciaze. Jesli zaczniesz tyc to bez problemu mozesz zmienic tabletki, przy dobrze dobranych tabletkach nie ma skutkow ubocznych po pierwszych miesiach brania. Twoj organizm musi sie przywyczaic do czegos nowego, daj mu i sobie czas. Uwierz, ze Ci to pomoze.
Nie wpedzaj siebie w kompleksy, bo pewnie jestes fajna dziewczyna, ktora po prostu sie w tym pogubila, a jesli masz az tak duze komleksy to moze udaj sie do psychologa, pogadac co Cie dreczy.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-21, 11:37   #3882
mmdct
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 17
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Nie stresuj sie, bo napedzasz to wszystko jeszcze bardziej. Wymioty na poczatku brania tabletek sa mozliwe, to mija.
Tez mam pcos, teraz odstawilam tabletki i zaluje tego bardzo i mysle wrocic. Bol nie do wytrzymania, kiedys byl slabszy, z czasem gdy sie nasilal, postanowilam jednak wziac tabletki, zapomnialam o bolu i chyba mi go brakowalo, bo odstawilam.
Bierz tabletki, gdyz to hamuje pcos, bedziesz w przyszlosci miala wieksza mozliwosc zajscia w ciaze. Jesli zaczniesz tyc to bez problemu mozesz zmienic tabletki, przy dobrze dobranych tabletkach nie ma skutkow ubocznych po pierwszych miesiach brania. Twoj organizm musi sie przywyczaic do czegos nowego, daj mu i sobie czas. Uwierz, ze Ci to pomoze.
Nie wpedzaj siebie w kompleksy, bo pewnie jestes fajna dziewczyna, ktora po prostu sie w tym pogubila, a jesli masz az tak duze komleksy to moze udaj sie do psychologa, pogadac co Cie dreczy.
tylko ze ja dopiero pare miesiecy temu sie dowiedzialam, ze mam pcos i nigdy wczesniej nie przeszkadzalo mi to (jedynie czasami okres spoznial sie o kilkadziesiat dni) .
nie chce truc sie tabletkami, zaluje ze zaczelam, ale skoro i tak wiem ze zrezygnuje to wole to zrobic od razu niz czekac do konca opakowana (bo zawsze to wieksza dawka hormonow pozostanie w organizmie)
zeby sie cofnac o te 4 dni..
mmdct jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 00:18   #3883
jagziel__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

hej dziewczyny, już nie wiem gdzie szukać pomocy..
wariuje..
odstawiłam tabletki ( miałam zrobić 4 miesięczną przerwę od tabsów) na początku kwietnia, miałam krwawienie z odstawienia i później w miarę szybko (kwestia max.20 dni) następny okres - w połowie kwietnia.
jednak do dziś - cisza, okresu nie widać, kochałam się z moim narzeczonym - 17 maja, jednak był to stosunek przerywany, wytrysku nie było (dopiero był początek stosunku - lecz został przerwany nagłym dzwonkiem do drzwi)
myślałam, spodziewałam się @ w okolicach 18 maja, jednak musiałam wyjechać za granicę do rodziny, więc myślałam, ze jej brak spowodowany był długą podróżą i stresem.
dziś jest 29 maja a miesiączki dalej nie ma..
do Polski wracam dopiero 5 czerwca i wtedy pójdę do mojego ginekologa, testu ciążowego jeszcze nie robiłam - przyznam, że obawiam się pozytywnego wyniku..

Edytowane przez jagziel__
Czas edycji: 2015-05-29 o 00:22
jagziel__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 00:22   #3884
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Zrob test. Jednak ja nie spodziewalabym sie ciazy.
Okres po odstawieniu tabletek moze w ogole sie nie pojawic, jest nieregularny, organizm potrzebuje czasu. Zrob test, ciepla kapiel i jakies wino i wyluzuj a przyjdzie.


Ja wlasnie wrocilam do tabletek, bol jajnikow okazal sie nie do przejscia, siedzac w eurostarze myslalam, ze wyjde i przegonie pociag z bolu. Bol przeszedl jednak okres zostal, eh za jakie grzechy to my kobiety musimy sie tak meczyc ;(.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 00:27   #3885
1273bc5d9eab8ca69e607ab4a8d65503c2bb7223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 56
Odstawienie tabletek i problem :)

Ahoj dobre ludzie

Nie bardzo wiedziałam, gdzie się podpiąć z moim 'specyficznym' problemem, więc stworzyłam nowy wątek - jeśli jakis o podobnej tematyce istnieje to bardzo proszę o połączenie.

Początkiem kwietnia tego roku, po plus minus 4 latach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, przestałam je brać. Doszłam do wniosku, ze najwyższa pora, skończyłam ostatnie opakowanie i nowego już nie brałam. Dodam tylko, że tabletki ogólnie znosiłam bardzo dobrze- żadnych szczególnie uciążliwych skutków ubocznych, krwawienia praktycznie jak w zegarku, nie przytyłam etc.

Jakiś czas później, nie potrafię niestety określić, po jakim czasie zaczęły się średnio przyjemne objawy. Pogorszenie stanu skóry- okej, na to byłam przygotowana psychicznie. Ale dodatkowo jakieś zaburzenia rytmu serca, lęki, 'zawroty głowy' - wstawiłam w cudzysłów, bo nie wiruje mi świat ani podłoga (), po prostu 'wydaje mi się', że mam takie dziwne uczucie w głowie (przepraszam za głupi opis, inaczej się nie da), jakbym miała zemdleć czy coś, szybciej się męczę, czasem mi się zdaje, że mi trudno oddychać, jestem zmęczona i brak mi siły, bolą mnie też plecy, w okolicy łopatek, koło kręgosłupa etc etc, mogłabym tak pewnie wymieniać jeszcze długo.

Parę ładnych lat temu miałam już podobne akcje, jak te zaburzenia rytmu, problemy z oddychaniem, lęki. Zaczęło się od tego, że raz podczas zakupów uznałam, że mi słabo i na pewno zaraz zemdleje a potem poszło już lawinowo, bałam się wyjść z domu bo na pewno zemdleje/dostanę zawału/umrę. To było dość dawno (z 7-8 lat temu)- byłam wtedy u lekarza na EKG i ogólnie uznano, że to jakaś forma nerwicy. Po jakimś czasie samo minęło, zostały sporadyczne zaburzenia rytmu, ale nauczyłam się z tym funkcjonować.

Muszę też zaznaczyć, że to nie jest tak, że ja te wszystkie objawy mam cały czas- raczej w formie 'ataków', czasem mam dzień, że jestem nówka, czasem mam problem zwlec się z łóżka, bo 'coś mi się dzieje' i najchętniej bym przeleżała plackiem cały dzień. Czasem, wstaje rano i jest super, a popołudniu zaczyna się na nowo.

I teraz moje pytanie:
Czy te objawy mogą mieć jakiś związek z odstawieniem tabletek po dość długim czasie? Wiadomo, że nie jest to obojętne dla organizmu, ale jak tak czytam o potencjalnych objawach, to tam raczej dominują problemy z cyklem i cerą, a nie takie jazdy jak u mnie

Czy odstawienie tabletek mogło jakoś wpłynąć na powrót moich akcji 'nerwicowych'? Tabletki przestałam brać również ze względu na to, że mogą mieć wpływ na pojawienie się zakrzepicy i tym podobnych, więc w zasadzie niewiele mi trzeba, żeby znowu zacząć sobie coś wmawiać, zwłaszcza, że swego czasu do wmawiania sobie objawów i chorób wszelakich to błam pierwsza. Dość to uciążliwe, doskonale pamiętam jak to wyglądało kilka lat temu i wolałabym nie mieć powtórki z rozrywki.

Wydaje mi się, że sensownym byłoby wybrać się do lekarza, ale nie wiem gdzie- ginekolog, bo te tabletki, rodzinny, kardiolog? Spectrum objawów mam imponujące, jak tak pójdę i zacznę opowiadać to uznają raczej, że mi odbiło
Zrobię na dniach badania krwi, bo może to być chociażby anemia, ale wcześniej takich cudów nie miałam, dlatego zastanawiam się czy mogło na to wszystko mieć wpływ odstawienie tych tabletek.

Przepraszam, że tak długo, i dziękuje za ewentualne odpowiedzi
1273bc5d9eab8ca69e607ab4a8d65503c2bb7223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 00:35   #3886
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Zrob test. Jednak ja nie spodziewalabym sie ciazy.
Okres po odstawieniu tabletek moze w ogole sie nie pojawic, jest nieregularny, organizm potrzebuje czasu. Zrob test, ciepla kapiel i jakies wino i wyluzuj a przyjdzie.


Ja wlasnie wrocilam do tabletek, bol jajnikow okazal sie nie do przejscia, siedzac w eurostarze myslalam, ze wyjde i przegonie pociag z bolu. Bol przeszedl jednak okres zostal, eh za jakie grzechy to my kobiety musimy sie tak meczyc ;(.
Dlugo moze tak byc rozrwgulowany organizm po odstawieniu tabsow ?
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 09:31   #3887
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Lela23 Pokaż wiadomość
Dlugo moze tak byc rozrwgulowany organizm po odstawieniu tabsow ?
Ja jestem pol roku. I moj najdlyzszycykl to 83 dni
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 10:05   #3888
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Odstawienie tabletek i problem :)

Skoro wszystko zaczęło się jeszcze przed braniem pigułek, prawdopodobnie nie ma to większego związku. Owszem, odstawienie pigułek mogło być dla organizmu jakąś zmianą i objawy się nasiliły. Przede wszystkim musisz ustalić, czy te objawy arytmii, duszności itp. są wynikiem nerwicy czy masz jakąś wadę albo chorobę serca. Idź po prostu do lekarza pierwszego kontaktu, opisz objawy. Na pewno skieruje Cię na badania podstawowe, typu EKG, morfologia i może coś jeszcze. Jeśli uzna że wszystko w normie, to niestety może to być nerwica, którą ciężko się leczy. Ale sama świadomość że serce zdrowe potrafi zdziałać cuda. Ale może się okazać, że masz problemy z sercem, tarczycą albo coś jeszcze. Ginekolog niewiele pomoże.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 10:28   #3889
jagziel__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

dodam, że brałam tabsy prawie 3 lata - Diane 35
trochę mnie uspokoiłaś, ale wiecie, jak to jest z nami kobietami - psychika najważniejsza.

mam wrażenie, co chwilę, że dostałam okres -już mnie to wkurza, bo kiedy sprawdzam, to nic nie ma.
jednak nie mam żadnych objawów, ani takich jakie miałam przed okresem a tym bardziej przed ciążą - więc może jeszcze na okres sobie poczekam..

no nic, zrobię test, zobaczymy, na prawdę.. mam nadzieję, ze nie jestem w ciąży.
jagziel__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 10:57   #3890
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez jagziel__ Pokaż wiadomość
dodam, że brałam tabsy prawie 3 lata - Diane 35
trochę mnie uspokoiłaś, ale wiecie, jak to jest z nami kobietami - psychika najważniejsza.

mam wrażenie, co chwilę, że dostałam okres -już mnie to wkurza, bo kiedy sprawdzam, to nic nie ma.
jednak nie mam żadnych objawów, ani takich jakie miałam przed okresem a tym bardziej przed ciążą - więc może jeszcze na okres sobie poczekam..

no nic, zrobię test, zobaczymy, na prawdę.. mam nadzieję, ze nie jestem w ciąży.
Watpie, ze jestem w ciazy. W ciaze tak latwo sie nie zachodzi, chyba ziemi by zabraklo przy tak latwym zajsciem .

Jedne dziewczyny po odstwieniu od razu maja regularne miesiaczki inne miecza sie kilka miesiecy. Mi lekarz mowil, ze tak do pol roku to jest w normie i trzeba przeczekac.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 11:33   #3891
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Ja jestem pol roku. I moj najdlyzszycykl to 83 dni
O boze to mnie wystraszylas mam 106 dni do slubu a nie chcialabym czuc sie jak balon
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 11:42   #3892
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Mi lekarz mówił ze nawet do roku może się regulować. Może sprobuj ziol? Castagnus np?

Ogólnie to w pl jak 3 miesiące nie ma okresu to lekarz da coś na wywolanie
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 15:51   #3893
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Ostatnią tabletkę wzięłam 26. kwietnia, krwawienie z odstawienia przyszło 2. maja. Pierwsza naturalna miesiączka zaczęła mi się dzisiaj, dokładnie 27 dni po krwawieniu z odstawienia Bardzo mnie to cieszy, zobaczymy, jak będzie z bólem - tego najbardziej się boję...
Dodam też, że przed zaczęciem przyjmowania anty nie miałam nigdy problemu z regularnością miesiączek, tym bardziej jestem szczęśliwa, że nie rozregulował mi się organizm totalnie
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 16:22   #3894
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Moja pierwsza też przyszła w terminie. A następna po 60 dniach
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 18:02   #3895
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Moja pierwsza też przyszła w terminie. A następna po 60 dniach



Mam nadzieję, że u mnie będzie inaczej.


Jeszcze po odstawieniu zauważyłam mocniejsze przetłuszczanie się mojej i tak już mega tłustej cery... Tak, jak buzia nie błyszczała się przez około 4 godziny po zrobieniu makijażu, tak teraz wytrzymuje bez błysku max 2 godziny...
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 18:14   #3896
misskb
Przyczajenie
 
Avatar misskb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Problem po odstawieniu tabletek anty...

Cześć dziewczyny!

Nie wiem czy pisze o tym na prawidłowym forum ale mam nadzieje, że tak. Miesiac temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Brałam je przez dłuższy okres czasu (około 3lat) więc chciałam zrobić sobie krótka przerwe.

Niestety stan mojej cery diametralnie się pogorszył. Na okres nadal czekam, aczkolwiek pełny miesiac od poprzedniej miesiaczki minie dopiero 3 czerwca. Strasznie mnie to martwi szczególnie stan mojej cery z która nigdy nie miałam większych problemów (pomijajac lata dojrzewania).

Czy któraś z Was też miała ten problem? Mogłabym wrócić do brania tabletek anty co spowoduje, że okres będzie regularny, a cera wróci do normy. Aczkolwiek wolałabym aby wszystko pojawiło się naturalnie. Nie chce całe życie być zależna od tabletek.

Błagam pomóżcie!
misskb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 18:57   #3897
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Problem po odstawieniu tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez misskb Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Nie wiem czy pisze o tym na prawidłowym forum ale mam nadzieje, że tak. Miesiac temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Brałam je przez dłuższy okres czasu (około 3lat) więc chciałam zrobić sobie krótka przerwe.

Niestety stan mojej cery diametralnie się pogorszył. Na okres nadal czekam, aczkolwiek pełny miesiac od poprzedniej miesiaczki minie dopiero 3 czerwca. Strasznie mnie to martwi szczególnie stan mojej cery z która nigdy nie miałam większych problemów (pomijajac lata dojrzewania).

Czy któraś z Was też miała ten problem? Mogłabym wrócić do brania tabletek anty co spowoduje, że okres będzie regularny, a cera wróci do normy. Aczkolwiek wolałabym aby wszystko pojawiło się naturalnie. Nie chce całe życie być zależna od tabletek.

Błagam pomóżcie!
Zajrzyj na ginekologię, tam jest cały wątek o skutkach odstawienia tabletek anty
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 19:14   #3898
Kiniaa3154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21
Dot.: Problem po odstawieniu tabletek anty...

Odstawianie tabletek to normalna procedura i nie powinnaś była zażywać je tak długo. Ja brałam 1.5 roku, też za długo. (powinno się odstawiać po pół roku na miesiąc lub po roku na 2 mies.) Pogorszenie stanu cery i okres lub jego brak w rożnych odstępstwach czasu są zupełnie normalne.
Kiniaa3154 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 19:23   #3899
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Problem po odstawieniu tabletek anty...

Spoko. Jak odstawiłam tabletki, to miałam trądzik tysiąclecia, a okresu nie miałam przez 3 albo 4 miesiące, włosy mi wypadały jak szalone itp. Wydaje mi się, że niestety trzeba to przeczekać
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 19:50   #3900
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Problem po odstawieniu tabletek anty...

Nie chce cie martwić, ale jak ja odstawiłam tabletki anty to od ponad roku nie moge dojsc do ładu z moją cerą zasyfia mnie dosłownie wszędzie. Dermatolog cos mi przepisala, bralam ale prawde mowiac poki co zero efektow, kosmetyczka oczyszcza mi cere, kladzie kwasy co pewien czas i jest zdecydowanie lepiej, ale wiadomo.....

Niestety tabletki anty to nie są takie cuksy bez skutkow ubocznych, jak czesto przedstawiaja je ginekolodzy...
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.