Scent Bar LVI - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-28, 10:43   #3931
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Pięknie to opisałaś!

A, i rozumiem powagę
Zielony
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:51   #3932
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Scent Bar LVI

Joł joł baru snad L'Air du Temps EDP

Ehhhh to i ja się wypowiem odnośnie eutanazji...
Wiecie że moja Babcia zmarła pod koniec marca..
Konała w męczarniach od czwartku do wtorku. Co zrobić ciało silne walczy o każdy oddech, serce słabe,zastój krążenia płucnego , zatem śmierć przez uduszenie żywcem ....
Lekarz prowadzący powiedział że już nie jest w stanie pomóc. Nie jest również w stanie powiedzieć kiedy zgon nastąpi może jutro , może z tydzień , może za miesiąc. Jedyne co to zlecił kroplówki bo Babcia odmówiła jedzenia i picia.Mówiła że chce już umrzeć , nie ma siły oddechu złapać...A że była tak zwaną "zasraną katoliczką" w jej mózgu tkwiła myśl że to Bóg ja ukarał i cały czas pytała , dlaczego ona tak cierpieć musi i co ona zrobiła takiego. Do jej umysłu nie trafiał prosty fakt ,że to z chorego serca nieeeee to kara od Boga. I pomimo tak głębokiej wiary sama prosiła o śmierć , żeby ta męka się skończyła. Doszło do tego że prosiła nas , żebyśmy się pomodlili żeby ona umarła... Człowiek wierzący głęboko, prosi o coś co grzechem śmiertelnym jest... I nie dziwi mnie, brakuje mi słów żeby opisać jak potwornie wyglądała jej agonia...Ciało panicznie walczące o oddech ... I dlaczego tak ma być? W imię czego? Ja chcę decydować o tym jak umrę, nie ma czegoś takiego jak godna śmierć.
Nie jestem osobą wierzącą i nie chcę żeby ktoś kto wierzy w Boga , przymuszał mnie do swych idei. Ja nie zmuszam innych do eutanazji
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:55   #3933
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Nie jestem osobą wierzącą i nie chcę żeby ktoś kto wierzy w Boga , przymuszał mnie do swych idei.
Nesko, to jedno zdanie wystarczy za wszystkie nasze wcześniejsze rozkminki i jestem skłonna się z Tobą zgodzić w 200%.

Ja naprawdę nie mam nic przeciwko temu, ze ktoś się bedzie stosował do reguł swojej wiary, choćby moim zdaniem były to zachowania absurdalne - ale niech nikt mi ich odgórnie nie narzuca!!!
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:57   #3934
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Scent Bar LVI

Jak mozna nie lubic J'Ose Zresztą one nie są wg mnie słodkie, ton nadaje lawenda
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:58   #3935
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LVI

Nekso - zgadzam się. To jest chyba najważniejsze. Ja też coś takiego widziałam. Rozumiem strach przed umieraniem, nie przed byciem martwym i końćem, tylko przed tym stanem przejścia. To jest koszmar. TO jest PIEKŁO. ((

Ale realnie, czy są w naszym kraju jakieś ugrupowania cokolwiek popierające eutanazję, w sensie chętne do wyjścia z inicjatywą walki o takie prawo? Czy jest w ogóle jakakolwiek nadzieja, czy to tylko nasze mrzonki?
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:59   #3936
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Jak mozna nie lubic J'Ose Zresztą one nie są wg mnie słodkie, ton nadaje lawenda
Moshna mnie tez sie nie podobują
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:05   #3937
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Co innego jak się spiję na imprezie i latino lover uzna, że jesteśmy po słowie a co innego jak złapie mnie w ciemnej alejce obśliniony Quasimodo.

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
No własnie mi takie zapachy w ogóle się nie podobają. Ja lubie kontrowersyjne, zapadajace w nos
Takie podejście to "ja sprzed kilku lat" Serio - po bezkrytycznym zachwycie niszowymi dziwolągami stwierdzam, że mainstream to moja działka jest (dobra, malutką furtkę na tę działkę zostawiam dla niszy - żeby nie było, że cała jest be)
Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Mnie akurat JC czymś zabił, odrzuca.
Ja lubiłam niegdysiejszy mainstream.
W czasach postreformulacyjnych wszystko kiepścieje, prawda
Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Jak mozna nie lubic J'Ose Zresztą one nie są wg mnie słodkie, ton nadaje lawenda
Nie cierpię lawendy
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 11:07   #3938
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Jak mozna nie lubic J'Ose Zresztą one nie są wg mnie słodkie, ton nadaje lawenda
Słodko-landynkowo-chłodny-ton Nie lubię lawendy w perfumach i wszelkich zbliżonych do niej nut.
Jeszcze sandała ostatnio nie mogę zdzierżyć.
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:09   #3939
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Scent Bar LVI

Kocham lawendę
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:14   #3940
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Nesko, to jedno zdanie wystarczy za wszystkie nasze wcześniejsze rozkminki i jestem skłonna się z Tobą zgodzić w 200%.

Ja naprawdę nie mam nic przeciwko temu, ze ktoś się bedzie stosował do reguł swojej wiary, choćby moim zdaniem były to zachowania absurdalne - ale niech nikt mi ich odgórnie nie narzuca!!!
No właśnie ...Ale widzisz nawet ludzie głęboko wierzący, w obliczu nieludzkiego cierpienia, w d.... mają swoją wiarę.Taaaakie małe zakłamanie Jeden z członków mojej rodziny na moje poparcie dla eutanazji powiedział " A co chciałabyś Babcię uśpić?" .Odpowiedziałam że "nie , chciałabym zdecydować żeby mnie uśpiono" . A że jestem wiedźmą i czasem to co mówię sprawdza się powiedziałam że "człowiek w obliczu niewyobrażalnego cierpienia sam prosi o śmierć, i nie jest powiedziane że babcia nie będzie sama chciała żeby ją uśpić". Dodam że rozmowa odbyła się na początku choroby Babci , czyli 2 lata temu, a osoba z która rozmawiałam pomimo swej głębokiej wiary , nie odwiedziła jej ani razu No" zasrane katoliki" no

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Nekso - zgadzam się. To jest chyba najważniejsze. Ja też coś takiego widziałam. Rozumiem strach przed umieraniem, nie przed byciem martwym i końćem, tylko przed tym stanem przejścia. To jest koszmar. TO jest PIEKŁO. ((

Ale realnie, czy są w naszym kraju jakieś ugrupowania cokolwiek popierające eutanazję, w sensie chętne do wyjścia z inicjatywą walki o takie prawo? Czy jest w ogóle jakakolwiek nadzieja, czy to tylko nasze mrzonki?
Niestety tylko Korwin

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Nie cierpię lawendy
A ja kocham lavende
Jestem lavendową dziewczyną

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Jak mozna nie lubic J'Ose Zresztą one nie są wg mnie słodkie, ton nadaje lawenda
Tam jest lavendowy ton? Myślałam że tak raczej taki kilerowaty jest i bałam się go
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:14   #3941
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Kocham lawendę
Jo tyż, ale nie w J'ose
W takim Alienie edp np. to pożadam wręcz
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 11:14   #3942
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
No właśnie ...Ale widzisz nawet ludzie głęboko wierzący, w obliczu nieludzkiego cierpienia, w d.... mają swoją wiarę.Taaaakie małe zakłamanie Jeden z członków mojej rodziny na moje poparcie dla eutanazji powiedział " A co chciałabyś Babcię uśpić?" .Odpowiedziałam że "nie , chciałabym zdecydować żeby mnie uśpiono" . A że jestem wiedźmą i czasem to co mówię sprawdza się powiedziałam że "człowiek w obliczu niewyobrażalnego cierpienia sam prosi o śmierć, i nie jest powiedziane że babcia nie będzie sama chciała żeby ją uśpić". Dodam że rozmowa odbyła się na początku choroby Babci , czyli 2 lata temu, a osoba z która rozmawiałam pomimo swej głębokiej wiary , nie odwiedziła jej ani razu No" zasrane katoliki" no
Nie obrażając nikogo, niestety duża część osób deklarujących swoją głęboką wiarę, w życiu codziennym nie stosuje się do zasad owej wiary w najmniejszym stopniu.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:14   #3943
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Kocham lawendę


Twoja Ulubiona lavenda to....?
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:15   #3944
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość

Niestety tylko Korwin
Tego się obawiałam
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:17   #3945
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Takie podejście to "ja sprzed kilku lat" Serio - po bezkrytycznym zachwycie niszowymi dziwolągami stwierdzam, że mainstream to moja działka jest (dobra, malutką furtkę na tę działkę zostawiam dla niszy - żeby nie było, że cała jest be)
Nie napisałam, ze nisza się karmie
Bowiem mainstreamowe niektóre kocham, ale jak mówię to musza być petardy typu Angel, Alien klasyczne, słoń Kenzo, AoD klasyczne
Z samej niszy, tyż duzo mi sie nie podoba, wybredna jestem tu i tam
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:20   #3946
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość


Twoja Ulubiona lavenda to....?
Chyba Gris Clair na równi właśnie z J'Ose i New Harleem.
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:21   #3947
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Chyba Gris Clair na równi właśnie z J'Ose i New Harleem.
Wąchałam niedawno Gris Clair, bo chciałam sie przekonac do niej i jakos niezbyt ... moze musiałabym sie globalnie nią zlać, ale juz widze, jak obsługa i ochrona D. mi na to pozwalaja
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:24   #3948
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Z samej niszy, tyż duzo mi sie nie podoba, wybredna jestem tu i tam
Siostro!
Ja lubię z 10-15 zapachów, znaczy tyle mogę nosić osobiście
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:32   #3949
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Takie podejście to "ja sprzed kilku lat" Serio - po bezkrytycznym zachwycie niszowymi dziwolągami stwierdzam, że mainstream to moja działka jest (dobra, malutką furtkę na tę działkę zostawiam dla niszy - żeby nie było, że cała jest be)
A u mnie nie ma takiego podziału, kieruję się tym co mi się podoba

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Nie obrażając nikogo, niestety duża część osób deklarujących swoją głęboką wiarę, w życiu codziennym nie stosuje się do zasad owej wiary w najmniejszym stopniu.
Dlatego wymyśliłam takie określenie... Bardzo obraźliwe? Nie wiem , używam go wobec mojej i Negatywa rodziny czasem jak coś przeskrobią Np Moja Babcia powiedziała mojej ksześnicy ,wtedy 8 letniemu dziecku że to jej wina że jej Mama choruje . Boooo Jakbyś się dziecko modliła to by Mama nie chorowała ...
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 11:45   #3950
Miciel
Wpisz tu zomzing
 
Avatar Miciel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12 948
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Twoja Ulubiona lavenda to....?
Gris Clair?
__________________
avatar




Miciel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:50   #3951
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez Miciel Pokaż wiadomość
Gris Clair?
Jeszcze nie mam takiej swojej ulubionej ponieważ:
1 Moja ulubiona Yardleyowska trwa 10 min.
2 Caron jest za waniliowa
3 Gris Clair Mam mieszane uczucia i nigdy nie testowałam globalnie bo nie mam jak
4 Eau de la Recolte Bleue L`Occitane en Provence zbyt piżmowo owocowa

__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 12:56   #3952
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Scent Bar LVI

snad niczego na razie
Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Ale ja to doskonale wiem i rozrózniam. Tylko chodzi o to że i tu i tu dziecko jest niewinne. I jak piszemy,że mozna usunąć ciążę z gwałtu a ciąży z małżeństwa już nie, to zastanawiam się które małe jest gorsze, bo jednak oba niewinne. I żadne nie miało wpływu na moment i sposób poczęcia
zgadza się - ze zstrony dziecka to jest to samo , ale w tym akurat wypadku jest to wybór mniejszego zła . Poza tym , jeżeli kobieta nie chce przerwać ciąży z gwałtu - to jej nie przerwie, tak samo jak kobieta z wpadki małżeńskiej , które nota bene w znakomitej większości kończą się urodzeniem dziecka .
Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
oj tam, hormony atakują niezależnie od wieku... to, że Ty nie dajesz się opętać nie znaczy że wszyscy inni też tak mają.

co do reszty - to nie wiem w końcu co masz na myśli, sytuację w której zawiedzie antykoncepcja czy nieodpowiedzialne ryzykowanie?
w tej pierwszej, nie ma przecież pretensji nie wiadomo do kogo tylko chęć korzystania z dostępnych obecnie dobrodziejstw medycyny. po to mamy postęp aby sobie życie ułatwiać, prawda?



rozumiem konsekwencje, odpowiedzialność za czyny...
ale zauważ proszę, że inaczej traktowane są osoby, które np. rzeczywiście zignorowały czerwone światło i zostały potrącone przez samochód... czy odmawia im się pomocy, leczenia, za darmo z państwowej kasy? argumentując, że to ich wina i trzeba było pomysleć? poczekać?

stąd moje wrażenie o karze za przyjemność - a seks jest postrzegany w innych kategoriach nawet niż inne przyjemności (jedzenie słodyczy, picie alkoholu)

czyli sama przyznajesz, że jest czasem konieczność oceny sytuacji, zatem istnieje skala, nie tylko skrajności o których pisałaś wcześniej.. co do reszty rozumiem, że jesteś wyznawczynią zasady dura lex sed lex? ja niekoniecznie...

biologicznie rzecz ujmując, kara jest zdaje się nieprzyjemną konsekwencją czynu?
czasem dziecko jest karą, czasem nagrodą, w zależności od sytuacji... ludzie się tym różnią od zwierząt że nie zawsze potomstwo jako takie jest celem życia.

dlaczego bez płacenia? ale czemu nie, kupuję i wtranżalam bułę z kiełbachą od razu zamiast czekać, iść do domu, zrobić piękne kanapeczki i zjeść przy stole i świecach


moralność nie jest spójna, widać to chociażby po naszej obecnej dyskusji
niby jest oparta, niby spójna, ale zauważ, że tylko w teorii - są róznice i jednostkowe i zmienność w czasie, stosunkowo duże i szybkie
w dodatku istnieje dość duża dowolność definicyjna
posługując się Twoim przykładem złodzieja - z pozoru definicja jest spójna i większość kradzież potępia, ale gdy zaczniesz to rozbierać na czynniki pierwsze to już tak ładnie nie jest - jazda na gapę autobusem, produkowanie podróbek, złodziejstwo to czy nie?



ja jestem przede wszystkim za takim samym traktowaniem niechcianej ciąży - bez różnicowania na lepsze i gorsze, kwalifikujące się lub nie (np. z gwałtu i wpadki)
czyli albo zakaz, albo legalizacja - a skoro aborcja była, jest i będzie, to chyba lepiej żeby się odbywała w szpitalnych zdrowych warunkach, nie zagrożona karą, niż tak jak teraz, prawda?
ale przede wszystkim najbardziej jestem za edukacją, łatwym dostępem do antykoncepcji, w tym awaryjnej.


moim zdaniem tu wychodzisz z błędnego założenia - a nawet z kilku: po pierwsze że gwałt jest dziełem obcego zboczeńca (a co przykładowo z gwałtem małżeńskim? czy zmuszeniem słabo broniącej się pijanej koleżanki na imprezie?), a po drugie że kobieta zgwałcona będzie tego dziecka najprawdopodobniej nienawidzić, oraz że kobieta, która ciąży nie chce, nie planowała, czy wpadła, nienawidzić najprawdopodobniej nie będzie... po trzecie, litości, gwałt nie musi naznaczyć ofiary na całe życie.
1.od tego jest mózg żeby nad popędami panował , to nas różni od zwierząt
2.mówimy o antykoncepcji użytej w czasie ryzykowania - każdy seks w czasie płodnym jest ryzykiem .
3.pomocy im się nie odmawia , ale konsekwencje własnego włażenia na czerwone będą odczuwały do końca życia np w postaci paraliżu albo amputowanej kończyny . No niestety , kto tak postępuje , musi się liczyć ze skutkiem . A co do państwowej kasy - to nie jest kasa państwowa tylko nasza , płacona ze składek z naszych pieniędzy . Więc Ty płacisz za to , że ktoś sobie radośnie przeskakiwał na czerwonym i wpadł pod samochód i teraz jeździ na wózku , i Ty mu ten wózek fundujesz . I ja też .
4. no tu to się nie porozumiemy , bo zupełnie inaczej rozpatruję związek czyn - kara . Powtarzam - kara jest za przekroczenie zasad . Uprawianie seksu nie jest przekroczeniem zasad - chyba że jest to gwałt , wtedy gwałt musi być ukarany i karę musi ponieść sprawca , ofierze należy się likwidacja skutków gwałtu . Ciąża jest skutkiem seksu , nie karą za seks
5. dobre prawo zawsze bierze pod uwagę okoliczności . Dobrego prawa nie mamy . Nie może jednak być tak , że każda okolicznośc jest łagodząca i wobec tego każdy czyn można usprawiedliwić . W sensie przerywania ciąży na żądanie , tylko z powodu niechęci kobiety do posiadania w danym momencie dziecka . Powtarzam - kto ryzykuje , musi ponieść konsekwencje , jeżeli się współżyje w newralgicznym czasie , trzeba sobie zdawać sprawę ze skutków . Tak jak z ryzyka kalectwa po przebieganiu na czerwonym .
6. no i dlatego wiedzą jak się u strzec od zajścia w ciążę i tę wiedze powinni wykorzystywać
7.rzucenie się na żarcie bez płacenia jest takim samym zaspokojeniem popędu głodu co zaspokojenie popędu seksualnego tu i zaraz natychmiast bez zabezpieczenia . Skoro jesteś zdolna do zpałacenia i odczekania przy kasie - znaczy że panujesz nad popędem chociaż trochę , tak samo mozna trochę zapanowac nad innymi popędami choćby do nabycia gumki , co dziś nie stanowi problemu , ew. wyjęcia jej z kieszeni/torebki , gdzie powinna zawsze być , skoro się lubi ulegać popędom
8.oczywiście że złodziejstwo i wszystko jest w odpowiedni sposób karane . Tylko wykonanie czyli nieuchronność kary szwankuje .
9.nie można niestety wszystkich ciąż traktować jednakowo ponieważ nie są jednakowe . Są ciąże będące zagrożeniem dla życia i zdrowia kobiety , są ciąże z góry skazane na niepowodzenie znaczy urodzenie dziecka które ze względu na stan zdrowia nie przeżyje , bądź na obumarcie w macicy a to jest zagrożenie życia kobiety i ciąże będące skutkiem przestępstwa .
a edukacja oczywiście jak najbardziej i dostęp .
10. gwałt jest zawsze dziełem zboczeńca , bo normalny mężczyzna nie gwałci , litości i każdy gwałt jest gwałtem , niezależnie czy to na ulicy czy w małżeństwie czy na imprezie . Gwałt to gwałt i tyle .
Następnie - inne jest podejście kobiety zgwałconej do ciąży , inne do wpadki . W wypadku wpadki najczęściej włącza się jednak instynkt macierzyński . Gdyby nie wpadki , nie byłoby połowy ludzi na świecie . Owszem , zdarzają się kobiety dla których urodzenie dziecka z gwałtu nie jest problemem , ale są takie , dla których jest i to poważnym . Na przykład nastolatka zgwałcona na imprezie .
A co do odległych skutków gwałtu , jakoś psychologowie i psychiatrzy dziwnym trafem zgodnie twierdzą , że jest to uraz pozostawiający trwałe ślady w psychice . Owszem , zdarzają się kobiety , które jako tako potrafią sobie z tym same poradzić , ale dla większości to jest niestety rzecz zmieniająca życie nieodwracalnie .

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
No więc jakby tu krótko, co myślę - wszystko zaczęło się od mojego zdania "aborcja w przypadku ciąży z gwałtu i chorego płodu", które podtrzymuję (mam na myśli aborcję dokonywaną przez lekarza, bo zażycie "pigułki po" nie traktuję w tej kategorii, no chyba, że to się też kwalifikuje do tego miana ). Za awaryjną antykoncepcją też jestem (pytanie tylko, do którego tc można ją stosować?). Za edukacją i dostępem do antykoncepcji to wiadomo

To moim zdaniem niedopuszczalne, a jeśli już ma takie, a nie inne zdanie, powinien otworzyć prywatną praktykę - w publicznych placówkach służby zdrowia powinny obowiązywać procedury stanowione przez państwo i prawo.
1.awaryjna jest bodaj do 96 godzin po .
2.
Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Śpita? Jaki cudny obrazek znalazłem na tym blogu

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ad aborcji w przypadku chorego płodu to i tak jest popieprzone. Interesowałam się ostatnio sprawą bo miałam robione USG i test PAPPA które podobno na 95% ocenia ryzyko wad genetycznych, Downa etc.
Generalnie wyczytałam, że nawet jeśli Down zostanie stwierdzony to i tak nie ma wskazań do legalnej aborcji Wskazaniem są tylko poważne wady genetyczne - pytanie czy np. brak rąk czy nóg? Bo ostatnio brak mózgu nie był wystarczający... Więc to takie mydlenie oczu IMO. Jeszcze rozbroił mnie tekst brzmiący mniej więcej tak: "badania są wykonywane po to, żeby rodzice mogli oswoić się z wadą dziecka i przeorganizować sobie czas by móc zająć się jego opieką po porodzie". Śmiech
Down też jest wskazaniem , ale często matki się nie decydują . Nie jest to wada letalna czyli grożąca śmiercią , i osoby z Downem są zależnie od stopnia ekspresji wady , zdolne do w miarę normalnego funkcjonowania (pamiętacie taki serial "Dzień za dniem" gdzie jedną z głównych ról grał chłopak z Downem ?)



Zrobiłam sobie TSH - 2,43
niestety choresteror nadal do bani
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 13:34   #3953
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
IMO obrońcy życia poczętego chorego, które nie ma szans na wyrośnięcie na zdrowego człowieka, powinni być zobowiązani do opieki nad takim chorym dzieckiem, do którego urodzenia doprowadzili. Ciekawe, jak szybko zmieniliby poglądy Bo bardzo łatwo jest decydować o tym, co jest moralne, a co nie, cudzym kosztem.
myślę że zależnie od przypadku od kilku godzin do miesiąca

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
2/3 takich dzieci jakie widzę u mnie w szpitalu to dzieci porzucone
otóż to .
Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
Co się właściwie później z nimi dzieje? Przytułki? Serio pytam.
zależnie od stanu zdrowia- albo szpital do oporu , np w Centrum zdrowia Dziecka bywają tacy stali rezydenci latami , albo dom małego dziecka , a jak któreś ma niebywałe szczęście , zostanie zaadoptowane , bo czasem takie cuda sie zdarzają . Ale to baaardzo rzadko .
Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ad aborcji to ja pewnie bym nie zrobiła nawet po gwałcie (w połowie moje w końcu chyba że gwałciciel jakiś nienormalny to strach o geny) ale po prostu szkoda tych dzieciaków katowanych później przez rodziców. Mniejsze zło, niech je zabiją zawczasu a nie męczą latami.
a niestety katujący margines lubi się rozmnażać bez opamiętania . Tu mam mieszane uczucia , wolałabym żeby ich po prostu pozbawić możności płodzenia raz na amen .

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Co innego jak się spiję na imprezie i latino lover uzna, że jesteśmy po słowie a co innego jak złapie mnie w ciemnej alejce obśliniony Quasimodo.
ale rozumiem o co chodzi , zwłaszcza że w wypadku latino lovera to ten gwałt mógłby być taki hmmm przy współudziale natomiast Quasimodo oczywiście że tak .
Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość

Ehhhh to i ja się wypowiem odnośnie eutanazji...
Wiecie że moja Babcia zmarła pod koniec marca..
Konała w męczarniach od czwartku do wtorku. Co zrobić ciało silne walczy o każdy oddech, serce słabe,zastój krążenia płucnego , zatem śmierć przez uduszenie żywcem ....
Lekarz prowadzący powiedział że już nie jest w stanie pomóc. Nie jest również w stanie powiedzieć kiedy zgon nastąpi może jutro , może z tydzień , może za miesiąc. Jedyne co to zlecił kroplówki bo Babcia odmówiła jedzenia i picia.Mówiła że chce już umrzeć , nie ma siły oddechu złapać...A że była tak zwaną "zasraną katoliczką" w jej mózgu tkwiła myśl że to Bóg ja ukarał i cały czas pytała , dlaczego ona tak cierpieć musi i co ona zrobiła takiego. Do jej umysłu nie trafiał prosty fakt ,że to z chorego serca nieeeee to kara od Boga. I pomimo tak głębokiej wiary sama prosiła o śmierć , żeby ta męka się skończyła. Doszło do tego że prosiła nas , żebyśmy się pomodlili żeby ona umarła... Człowiek wierzący głęboko, prosi o coś co grzechem śmiertelnym jest... I nie dziwi mnie, brakuje mi słów żeby opisać jak potwornie wyglądała jej agonia...Ciało panicznie walczące o oddech ... I dlaczego tak ma być? W imię czego? Ja chcę decydować o tym jak umrę, nie ma czegoś takiego jak godna śmierć.
Nie jestem osobą wierzącą i nie chcę żeby ktoś kto wierzy w Boga , przymuszał mnie do swych idei. Ja nie zmuszam innych do eutanazji

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Jak mozna nie lubic J'Ose Zresztą one nie są wg mnie słodkie, ton nadaje lawenda
można lawendy to ja tam nie czuję , a po pieknym początku wyłazi mi obrzydliwa stara dusząca pudernica
Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Moshna mnie tez sie nie podobują


Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
No właśnie ...Ale widzisz nawet ludzie głęboko wierzący, w obliczu nieludzkiego cierpienia, w d.... mają swoją wiarę.Taaaakie małe zakłamanie Jeden z członków mojej rodziny na moje poparcie dla eutanazji powiedział " A co chciałabyś Babcię uśpić?" .Odpowiedziałam że "nie , chciałabym zdecydować żeby mnie uśpiono" . A że jestem wiedźmą i czasem to co mówię sprawdza się powiedziałam że "człowiek w obliczu niewyobrażalnego cierpienia sam prosi o śmierć, i nie jest powiedziane że babcia nie będzie sama chciała żeby ją uśpić". Dodam że rozmowa odbyła się na początku choroby Babci , czyli 2 lata temu, a osoba z która rozmawiałam pomimo swej głębokiej wiary , nie odwiedziła jej ani razu No" zasrane katoliki" no


Niestety tylko Korwin


A ja kocham lavende
Jestem lavendową dziewczyną
1.ano
2.o kurde , marnie .
3.też lubię , ale nie w wydaniu Gris Clair , które i tak po reformulacji straciło moc i siłę rażenia .
Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
A u mnie nie ma takiego podziału, kieruję się tym co mi się podoba



Dlatego wymyśliłam takie określenie... Bardzo obraźliwe? Nie wiem , używam go wobec mojej i Negatywa rodziny czasem jak coś przeskrobią Np Moja Babcia powiedziała mojej ksześnicy ,wtedy 8 letniemu dziecku że to jej wina że jej Mama choruje . Boooo Jakbyś się dziecko modliła to by Mama nie chorowała ...
1. podoba mi się - nieważne czy to nisza czy mainstream , grunt że ładne
2.coooooo ????? zabiłabym na miejscu za takie coś , zrobiłabym drakę jak stąd do Rio de Janeiro niezależnie kto by to był A to mogłaby być odpowiedź na pytanie "za co" bo skrzywdzić dziecko to jest przestępstwo najcięższego kalibru dla mnie
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 13:53   #3954
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Scent Bar LVI

Ja mam stare Gris Clair, ale dno już widzę we flaszuni
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 14:03   #3955
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Twoja Ulubiona lavenda to....?
taka w doniczce uwielbiam na nią patrzeć , wąchać kilkanaście razy dziennie pocieram ją dłonią i "zwąchuję" zapach ze skóry


dobry

trzy wiochy dalej, na moją zgubę , otworzyli pizzerię z takimi prawdziwymi włoskimi plackami, nawet dodatki sprowadzają z itali, sery, wędliny..........
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 14:05   #3956
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Siostro!
Ja lubię z 10-15 zapachów, znaczy tyle mogę nosić osobiście
Redziu aaaa d*** zapomniałam ze Ty teraz % nie tykasz
Oooo, tez coś koło tylu lubię - no more no lesss
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 14:07   #3957
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez Florens Pokaż wiadomość
trzy wiochy dalej, na moją zgubę , otworzyli pizzerię z takimi prawdziwymi włoskimi plackami, nawet dodatki sprowadzają z itali, sery, wędliny..........
No dobra, wpadniemy tam
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 14:11   #3958
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Scent Bar LVI

znad niesprawnej lewej reki (przejsciowo) ale nareszcie z domu nie poecam misiaca hospitalizacji choc minus 15 kilo to jeden plus
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 14:13   #3959
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez Katty_p13 Pokaż wiadomość
znad niesprawnej lewej reki (przejsciowo) ale nareszcie z domu nie poecam misiaca hospitalizacji choc minus 15 kilo to jeden plus
I to i to to dobre wieści
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 14:17   #3960
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Scent Bar LVI

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
No dobra, wpadniemy tam
musowo

Cytat:
Napisane przez Katty_p13 Pokaż wiadomość
znad niesprawnej lewej reki (przejsciowo) ale nareszcie z domu nie poecam misiaca hospitalizacji choc minus 15 kilo to jeden plus
dobre info
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-24 22:44:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.