Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-10, 21:08   #3961
Ola Rai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
W zasadzie nie masz o co skargi pisać antykoncepcję mogła Ci przepisać jak nie ma przeciwwskazań ale nie jako leczenie nieregularności okresów.
W ogóle to nie ogarniam czemu nie poprosisz o skierowanie internisty i z jakiej paki pytasz o takie rzeczy w wątku na temat ciąży.
1) Według mnie skoro lekarz nie odpowiedział mi kolejny (!) raz przez ponad pół roku na pytanie jaka jest diagnoza i sugeruje badania w szpitalu przecząc sobie samemu to mam powód do skargi.

2) Była to kolejna wizyta (kontynuacja) leczenia(bardzo nieregularne miesiączki plus złe wyniki badań hormonalnych), dlatego nie poszłam do internisty,

3) Pytam w tym wątku, ponieważ we wcześniejszych postach jak pisałam- miałam uzasadnione podejrzenia co do ciąży...

Edytowane przez Ola Rai
Czas edycji: 2015-02-10 o 21:09
Ola Rai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 06:41   #3962
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Ola Rai, zapisz sie do lekarza w przychodni przyszpitalnej - jak pójdziesz do takiego, który pracuje na oddziale gin-endo, to od razu Cie skieruje do szpitala, jesli uzna, ze jest to potrzebne. Co prawda pewnie sie naczekasz na wizytę, a potem przyjęcie do szpitala, ale to chyba najprostsza droga, skoro inni lekarze Cie zbywaja.

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 07:23   #3963
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Ola Rai Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy macie jakiś pomysł jak "wymusić" na lekarzu skierowanie na specjalistyczne badania w szpitalu na NFZ ??

Próbuję leczyć swoje nieregularne cykle od 3 lat- bezskutecznie. Chodzę już do 5tego czy 6tego lekarza i żaden nie postawił prawidłowej diagnozy.

Dziś się załamałam po kolejnej wizycie.
Pani "doktor" po moich pytaniach co mi jest powiedziała, że mam złe wyniki i mam problem z przysadką i podwzgórzem i co któryś cykl mam bezowulacyjny, ale ona mi dokłądnie nie powie co mi jest bo i tak tego nie zrozumiem a i tak trzeba by było mnie skierować do szpitala na dokładną diagnostykę". W związku z tym powiedziałam, że skoro jest to wyjście i będzie wtedy wiadomo to ja poproszę to skierowanie i będę szukać szpitala, na co dostałam odpowiedź " Ale po co to pani jak i tak nigdzie się pani nie dostanie ?!" W końcowym efekcie dostałam receptę na antykoncepcję na 2 miesiące i mam się zgłosić na kontrolę.

Mam ochotę napisać skargę na tego lekarza...płakać mi się chce...
Zmień lekarza na takiego, który pracuje w szpitalu na oddziale ginekologicznym. Moja poprzednia lekarka, którą zmieniłam ze względu na zmianę miejsca zamieszkania, dała mi takie skierowanie. Ja z niego wówczas nie skorzystałam, bo sytuacja z cyklami nieco się uspokoiła. Teraz trochę żałuje, bo znów zaczynają szaleć, niestety.

A chodzisz do lekarza prywatnie czy na fundusz?
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 19:03   #3964
Ola Rai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Chodziłam przez 2,5 roku na fundusz do 4 różnych lekarzy i każdy przez pierwsze 4 miesiące zamiast wysłać na badania to dawał na "dzień dobry" albo tabletki antykoncepcyjne, albo wywróżone z tarota i prognozy pogody, dopiero potem robił jakies pojedyncze badania po których dalej szukał i zmieniał leki. Obecnie mam "wykupiony" przez mojego chłopaka firmę abonament w LuxMedzie. W Warszawie czas oczekiwania w takie przychodni (LuxMedu) to jakies 1,2- 2 miesięcy. Na NFZ od 3 miesięcy do pół roku... A wiadomo jak to jest z cyklami gdy są nieregularne- nigdy nie możesz przewidzieć niczego na 3 miesiące do przodu.
Postaram się zapisać w przychodni na Wołoskiej czy któraś z Was tam była ?
Ola Rai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 09:27   #3965
Meeeegi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Hej Kobitki

Mam taki problem. Przez tydzień po owulacji miałam plamienia i bolał mnie lekko brzuch. Ogólnie źle się czułam. Teraz okres mi się spóźnia już 4 dzień. Trochę pobolewa mnie brzuch, ale nie tak jak zawsze gdy ma przyjść okres.
Meeeegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 10:25   #3966
martaem1990
martaem
 
Avatar martaem1990
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zagramanica
Wiadomości: 107
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Współżyłaś bez zabezpieczenia ? Jak tak to możliwa jest ciąża, radzę zrobić test
__________________
Per Ardua Ad Astra
martaem1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 10:47   #3967
Meeeegi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Tak. Robiłam test w piątek popołudniu i wyszedł negatywny, okres miałam dostać w poniedziałek i dalej nie ma
Meeeegi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 10:50   #3968
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Meeeegi Pokaż wiadomość
Tak. Robiłam test w piątek popołudniu i wyszedł negatywny, okres miałam dostać w poniedziałek i dalej nie ma
zrób test z krwi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 11:04   #3969
Meeeegi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Poczekam do poniedziałku zrobię test i zobaczymy. Jak dalej nic nie wyjdzie to zrobię z krwi i pójdę do lekarza. Trzymać kciuki żeby wyszedł pozytywnie
Meeeegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 14:27   #3970
misia15555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Hej . Chcę się poradzić kogoś w mojej sprawie, bo dostanę świra. Ostatni okres miałam 13 stycznia (spóźnił się 5 dni przez stres i grypę) trwał 8 dni, mam nieregularne cykle i długie (najczęściej 34 dni). Wcześniej leczyłam grzybicę pochwy pod okiem ginekologa, było wszystko w porządku, lecz znów wróciła. Kochałam się z chłopakiem 30 stycznia w dni płodne, z zabezpieczeniem, lecz niezbyt długo, bez finału. Wszystko ok, nic sie nie przedziurawiło, zsunęło. Lecz przed stosunkiem z prezerwatywą, dosłownie przez 3 minuty, góra 4 kochaliśmy się bez zabezpieczenia (by zobaczyć czy wgl dam radę). I tutaj pojawia się mój problem. Według obliczeń okres powinnam dostać 16 lutego, wiec jeszcze trochę czasu. Jednak przy nieregularnym okresie nic nie wiadomo. Tak od 4 dni bolały mnie sutki (już przestały) i piersi, jak na okres. Nie mam żadnych śluzów, sucho. Miewam temperaturę w nocy od kilku dni i rano, tak jak dziś. Wczoraj bolał mnie brzuch typowo jak na okres i w nocy ale nadal nic. Martwię się, że mogłam zajść w ciążę. Co o tym myślicie?
dodam, że miewam zachcianki, często boli mnie głowa, podbrzusze i częściej sikam
misia15555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 14:30   #3971
martaem1990
martaem
 
Avatar martaem1990
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zagramanica
Wiadomości: 107
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Na wymienione przez Ciebie objawy chyba byloby za wcześnie. Ale można zajść w ciążę przez preejekulat.
__________________
Per Ardua Ad Astra
martaem1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 14:54   #3972
misia15555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Też tak myślałam, ale nigdy nie miałam podwyższonej temperatury, co mnie martwi. Chorobę wykluczam. Eh, nawet przez 3 minuty i to nawet nie intensywne?
misia15555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 15:16   #3973
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Cytat:
Napisane przez misia15555 Pokaż wiadomość
Też tak myślałam, ale nigdy nie miałam podwyższonej temperatury, co mnie martwi. Chorobę wykluczam. Eh, nawet przez 3 minuty i to nawet nie intensywne?
Oczywiście, że tak.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 17:54   #3974
martaem1990
martaem
 
Avatar martaem1990
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zagramanica
Wiadomości: 107
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Ja w ten sposób zaszłam w ciążę b
__________________
Per Ardua Ad Astra
martaem1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 18:04   #3975
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Cytuję dla potomności!!! W końcu mamy dowód, że tak można zajść w ciążę i skończy się pisanie, że nie ma takiej na forum co by tak nie zaszła. Przez preejakulat MOŻNA zajść w ciążę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 18:11   #3976
Meeeegi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Zrobiłam dzisiaj znów test dla pewności. Wynik negatywny, temperatura 36,9. Jutro idę na badanie krwi. Temperatura mierzona przed chwilą 37.4

Edytowane przez Meeeegi
Czas edycji: 2015-02-12 o 18:17
Meeeegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 18:21   #3977
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Meeeegi Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzisiaj znów test dla pewności. Wynik negatywny, temperatura 36,9. Jutro idę na badanie krwi. Temperatura mierzona przed chwilą 37.4
Po co mierzyłaś temperaturę?
Słusznie, że idziesz robić test z krwi.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 18:23   #3978
Meeeegi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Bo wyczytałam że jak jest się w ciąży to ma się podwyższoną temp, no to zmierzyłam

Edytowane przez Meeeegi
Czas edycji: 2015-02-12 o 18:24
Meeeegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 18:24   #3979
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Meeeegi Pokaż wiadomość
Nie wiem. Tak zmierzyłam, a co ?
Pytam, bo aż dwa razy podałaś informację o zmierzonej temperaturze i nie wiedziałam po co.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 18:28   #3980
Meeeegi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Temperaturę mierzyłam rano no i teraz wieczorem
Meeeegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 18:28   #3981
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Meeeegi Pokaż wiadomość
Bo wyczytałam że jak jest się w ciąży to ma się podwyższoną temp, no to zmierzyłam
jak wyczytasz w necie, że jak ma się raka mózgu to boli ucho to też zaczniesz panikować, że masz raka jak zaboli Cię ucho?
jak się nie obserwowałaś wcześniej to nie wiesz czy nie miałaś takiej temperatury cały czas.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 18:43   #3982
Meeeegi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Czytałam to tu na forum no właśnie nie wiem, miałam trochę stresu w tamtym tyg. Ale plamienie zaczeło się wcześniej. A teraz nic, czasem lekko boli mnie brzuch.

Edytowane przez Meeeegi
Czas edycji: 2015-02-12 o 18:44
Meeeegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 19:13   #3983
diamentowaaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Witam. Mam mega problem. Nigdy z moim chłopakiem nie uprawialiśmy seksu.. były tylko pieszczoty, petting.. W tamtym miesiącu nie wzięłam jednej tabletki, minęło 12 godzin.. więc nie odkładałam tabletek tylko dalej przyjmowanie tabletek (nie robiłam przerwy)
.. Dziś mija 4 dzień od przerwy a okresu brak. Jak myślicie.. bo wpadłam w panikę.. Nawet jak miałam rękę w tym płynie.. mogło do czegoś dojść? 4 dni mijają.. wiem, że tylko da się zajść w ciąże przez stosunek.. a my nawet nie odbywaliśmy stosunku.. nie chcę już czytać w internecie, bo oszaleje..

Edytowane przez diamentowaaa92
Czas edycji: 2015-02-12 o 19:15
diamentowaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 19:38   #3984
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Meeeegi Pokaż wiadomość
Czytałam to tu na forum no właśnie nie wiem, miałam trochę stresu w tamtym tyg. Ale plamienie zaczeło się wcześniej. A teraz nic, czasem lekko boli mnie brzuch.
Mierzenie temperatury ma sens, jeśli robi się to od początku cyklu. Wtedy widać, że np. przedłuża się faza wyższych temperatur, co może być wynikiem ciąży. Bez tego, takie mierzenie nie ma sensu. Szczególnie, że liczy się tylko Podstawowa Temperatura Ciała, a więc temperatura mierzona codziennie o tej samej porze, od razu po obudzeniu się, w ustach, pochwie albo odbycie. I, oczywiście, odpowiednio dokładnym termometrem. Ten, który ma dokładność do 0,1°C może się nie sprawdzić.

Cytat:
Napisane przez diamentowaaa92 Pokaż wiadomość
Witam. Mam mega problem. Nigdy z moim chłopakiem nie uprawialiśmy seksu.. były tylko pieszczoty, petting.. W tamtym miesiącu nie wzięłam jednej tabletki, minęło 12 godzin.. więc nie odkładałam tabletek tylko dalej przyjmowanie tabletek (nie robiłam przerwy)
.. Dziś mija 4 dzień od przerwy a okresu brak. Jak myślicie.. bo wpadłam w panikę.. Nawet jak miałam rękę w tym płynie.. mogło do czegoś dojść? 4 dni mijają.. wiem, że tylko da się zajść w ciąże przez stosunek.. a my nawet nie odbywaliśmy stosunku.. nie chcę już czytać w internecie, bo oszaleje..
Skąd miałaby być ciąża, skoro nie było seksu?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 20:57   #3985
martaem1990
martaem
 
Avatar martaem1990
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zagramanica
Wiadomości: 107
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Z palca w ciążę się nie zachodzi. Zaburzyłaś cykl i tylee
__________________
Per Ardua Ad Astra
martaem1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 23:18   #3986
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Podczas brania tabletek krwawienie może się pojawić nawet siódmego dnia i to normalne, nawet jeśli dotychczas się nie zdarzało. Czytałaś ulotkę?
Druga kwestia - uprawiałaś petting z jakimś Terminatorem, czy jak? Te plemniki to jakieś wyjątkowe, że wskoczyły z Twojej ręki prosto do macicy?
Uspokój się, bo histeryzujesz
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 07:45   #3987
Marina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: czy to może być młodsza ciąża

Hej dziewczyny. Dawno mnie tu nie było, a miałam dać znać jak u mnie. Niestety wszystko się potwierdziło i okazało się, że moja ciąża faktycznie obumarła Dwa tygodnie temu miałam zabieg usunięcia. To było straszne przeżycie. Ciągle zresztą o tym myślę i boję się, jak będzie przy następnej ciąży i czy w ogóle zostanę kiedyś mamą. Jeszcze 2 tyg. i będzie wynik histo-pat, może coś wyjaśni.
__________________
Marina25
Marina25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 12:17   #3988
Kirraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
spóźniony okres

witam, mamy problem, mianowicie okres spóźnia mi się około dwóch dni. Wiem że to może panika, ale po prostu jestem bardzo przewrażliwiona. Współżyję z partnerem ale zawsze się zabezpieczamy (prezerwatywy). Wiem że nie było współżycia gdzie pękła (zawsze to sprawdzamy po). Wytrysk zawsze był "poza mną". Kiedy to teraz piszę wiem że odpowiedź jest jasna że ciąża nie jest możliwa, lecz nadal się bardzo martwię. Co powiecie na ten temat? Bardzo dziękuję z góry za Wasze odpowiedzi.
Kirraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 12:35   #3989
szecherezada999
Przyczajenie
 
Avatar szecherezada999
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 27
Dot.: spóźniony okres

Boże drogi! Wątków na ten temat jest multum. Nie mogłaś poczytać na innym? Dwa dni spóźnienia okresu i już panika.
szecherezada999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 12:39   #3990
Kirraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: spóźniony okres

Cytat:
Napisane przez szecherezada999 Pokaż wiadomość
Boże drogi! Wątków na ten temat jest multum. Nie mogłaś poczytać na innym? Dwa dni spóźnienia okresu i już panika.
to nie jest odpowiedź na moje pytanie, nikt nie zmusza Cię żebyś mi odpowiedziała więc nie rozumiem w czym problem.
Kirraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-04 13:53:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.