Staraczki 2023 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-08-16, 10:09   #3961
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
No ja żałuję, że spanikowałam i nie poszłam na monitoring, teraz muszę czekać do października, bo we wrześniu dalsza część urlopu, z którego nie zrezygnuję. Chcę to wykorzystać, póki nie pracuję. Poza tym siedzenie w domu tylko mnie wpędza w mrok...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Idź, idź. Polecam. Lepiej wiedzieć co tam się dzieje w środku, czy rośnie, czy pęka i kiedy.
Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mnie wkurza, kiedy ktoś z dziesiątkami chorób zachodzi w pierwszych cyklach. Niby to dobrze, że jestem zdrowa, każdy mówi, że dzięki temu mam duże szanse, ale w pewnych momentach myślę, że jednak fajnie mieć jakąś chorobę, wziąć tabletki i zajść, a nie nie mieć żadnej choroby, brać tabletki nie wiadomo na co i nie zachodzić
W moim najbliższym otoczeniu szybciej od mnie zaszły dziewczyny: jedna z pcos, druga z hiperprolaktynemią, trzecia z endometriozą, jedna z otyłością i cukrzycą. Teraz zaczyna dziewczyna z endometriozą i niedrożnym jajowodem, obstawiam, że niedługo ogłosi ciążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow ale kombo w otoczeniu. No ale jednak zdecydowanie lepiej być zdrowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-16, 10:54   #3962
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mnie wkurza, kiedy ktoś z dziesiątkami chorób zachodzi w pierwszych cyklach. Niby to dobrze, że jestem zdrowa, każdy mówi, że dzięki temu mam duże szanse, ale w pewnych momentach myślę, że jednak fajnie mieć jakąś chorobę, wziąć tabletki i zajść, a nie nie mieć żadnej choroby, brać tabletki nie wiadomo na co i nie zachodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też chciałam zawsze, żeby mi znaleźli jakąś chorobę i wtedy wiesz z kim walczysz, jakie są szanse itp.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-16, 17:11   #3963
Mar87
Raczkowanie
 
Avatar Mar87
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 64
Dot.: Staraczki 2023

Pójdę teraz na pewno. Po prostu miałam wizję, że nie ma już owulacji, jajka się skończyły i koniec. I co wtedy. Ale lepiej wiedzieć. I faktycznie, jak zna się diagnozę, to można coś z nią zrobić. Wiadomo wtedy, z kim/czym się walczy

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Mar87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-16, 17:27   #3964
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
Pójdę teraz na pewno. Po prostu miałam wizję, że nie ma już owulacji, jajka się skończyły i koniec. I co wtedy. Ale lepiej wiedzieć. I faktycznie, jak zna się diagnozę, to można coś z nią zrobić. Wiadomo wtedy, z kim/czym się walczy

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Zawsze lepiej wiedzieć żeby móc zadziałać Ja oprócz monitoringu badałam też z krwi poziom AMH czyli rezerwy jajnikowej właśnie. Też możesz sobie sprawdzić. Robiłam jeszcze w wieku 34 lat bodajże i wyszedl spoko wynik także na luzie badaj Wiem, że zawsze jest trochę stres jak to u nas tam gra. Ale jakby wyszło, że słabo to przynajmniej można szybciej skierować się ku metodom medycznym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-16, 23:03   #3965
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Staraczki 2023

Myślicie, że test zrobiony wieczorem miał jakiś sens? Nie mogłam wytrzymać, a tu tylko jedna krecha. Oczywiście nie mam drugiego, bo po co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 05:44   #3966
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Myślicie, że test zrobiony wieczorem miał jakiś sens? Nie mogłam wytrzymać, a tu tylko jedna krecha. Oczywiście nie mam drugiego, bo po co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A długie masz cykle, z tego co widzę to jednym dziewczynom pokazuje nawet na kilka dni przed okresem a innym tydzien po, dopóki nie ma okresu to jest nadzieja

Ps. Jesteśmy rowno w tym samym dniu cyklu

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 05:50   #3967
Mar87
Raczkowanie
 
Avatar Mar87
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 64
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Myślicie, że test zrobiony wieczorem miał jakiś sens? Nie mogłam wytrzymać, a tu tylko jedna krecha. Oczywiście nie mam drugiego, bo po co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy, jak wcześnie, w sensie który dc.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:50 ---------- Poprzedni post napisano o 05:47 ----------

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Zawsze lepiej wiedzieć żeby móc zadziałać Ja oprócz monitoringu badałam też z krwi poziom AMH czyli rezerwy jajnikowej właśnie. Też możesz sobie sprawdzić. Robiłam jeszcze w wieku 34 lat bodajże i wyszedl spoko wynik także na luzie badaj Wiem, że zawsze jest trochę stres jak to u nas tam gra. Ale jakby wyszło, że słabo to przynajmniej można szybciej skierować się ku metodom medycznym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tutaj odkryłam, że coś takiego w ogóle istnieje i przeraża mnie jeszcze bardziej. W jakim wieku dostałaś pierwszą @? Nie wiem, czy to można jakoś porównać, ale ja miałam 11,5 roku.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Mar87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-17, 06:25   #3968
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
Zależy, jak wcześnie, w sensie który dc.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:50 ---------- Poprzedni post napisano o 05:47 ----------

Tutaj odkryłam, że coś takiego w ogóle istnieje i przeraża mnie jeszcze bardziej. W jakim wieku dostałaś pierwszą @? Nie wiem, czy to można jakoś porównać, ale ja miałam 11,5 roku.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
W wieku 15.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 06:34   #3969
Mar87
Raczkowanie
 
Avatar Mar87
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 64
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
W wieku 15.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, mi to się wydaje, że ja jednak trochę wcześnie i mi się jajka skończyły... Nie mam się co z mamą porównywać, bo ona też późno dostała @ i menopauza też jakoś dopiero koło 50-tki. Ale doczytałam też, że zły wynik to nie zawsze jest wyrok. Czyli Ty starałaś się rok, ale wszystkie wyniki były w porządku? Wiem, że nie ma co porównywać, każdy przypadek jest inny, ale o tak zapytam Swoją drogą to jest właśnie ciekawe, że niby wszystko gra, a nie gra...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Mar87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 07:06   #3970
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
No właśnie, mi to się wydaje, że ja jednak trochę wcześnie i mi się jajka skończyły... Nie mam się co z mamą porównywać, bo ona też późno dostała @ i menopauza też jakoś dopiero koło 50-tki. Ale doczytałam też, że zły wynik to nie zawsze jest wyrok. Czyli Ty starałaś się rok, ale wszystkie wyniki były w porządku? Wiem, że nie ma co porównywać, każdy przypadek jest inny, ale o tak zapytam Swoją drogą to jest właśnie ciekawe, że niby wszystko gra, a nie gra...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Hej, kiedyś pisałam tu, napisze z doświadczeń

Ciąża po roku i 3 miesiącach, rocznik 88. Zbadaj AMH na spokojnie, ja dostałam okres w wieku 11 lat, moja mama miała hormonalna terapię (sztuczna menopauza) zastępczą po usunięciu macicy w wieku 45 lat. Moje AMH w wieku 35 - 3,17, czyli 'za dobre', a nie miałam obrazu badań PCOS (moje wyniki wszystkie w normach). Mój gin nazwał to PCO-like, czyli dużo jajek, mogą nie dojrzewać dobrze przez to, dostałam dodatkowa stymulację i to mocną, w 3 cyklu stymulacji zaszłam. I tak: AMH bezpośrednio nie określa wieku menopauzy tzn. moje jajniki mogłyby się tak szybko 'wystrzeliwać z jajek', żeby jednak menopauzę mieć tak samo jak kobiety z niższym, właściwszym dla ich wieku AMH. Powodzenia!
W ogóle dziewczyny AMH badajcie szybko, żeby znać obraz swojej płodności. Mało kobiet, na szczęście, odkrywa, że ma przedwczesne wygasanie funkcji jajników w młodym wieku, ale to daje szansę na potomstwo z in vitro. Inne za to mogą wiedzieć, że mają za wysokie AMH, czyli sporo jajek, ale słabszej jakości (no bo organizm ładuje dużo energii w dojrzewanie wielu komórek na raz) - stąd PCO, PCOS, PCO-like.

A o suplach mogłabym doktoraty pisać
__________________
zakochana w sobie od urodzenia


Edytowane przez natash88
Czas edycji: 2023-08-17 o 07:07
natash88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 07:16   #3971
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
No właśnie, mi to się wydaje, że ja jednak trochę wcześnie i mi się jajka skończyły... Nie mam się co z mamą porównywać, bo ona też późno dostała @ i menopauza też jakoś dopiero koło 50-tki. Ale doczytałam też, że zły wynik to nie zawsze jest wyrok. Czyli Ty starałaś się rok, ale wszystkie wyniki były w porządku? Wiem, że nie ma co porównywać, każdy przypadek jest inny, ale o tak zapytam Swoją drogą to jest właśnie ciekawe, że niby wszystko gra, a nie gra...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Kochana bez badań nie możesz wiedzieć czy cokolwiek się skończyło, nie panikuj! Naprawdę pół roku starań to nie jest dramat. Nie stresuj się aż tak zanim nie będzie wyników.

Tak u nas zaskoczyło po roku, a moje wyniki były ok. Dostałam tylko euthyrox na obniżenie TSH. Ale spadlo dopiero w ciąży po zwiększeniu dawki więc u mnie TSH nie miało wpływu na zajście. Czasem po prostu parom schodzi się dłużej. U nas nie dotarliśmy do badań nasienia, ale jeśli Twój partner chce to już może się przebadać. Nie zaszkodzi. A u panów to jest najważniejsze badanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-17, 07:31   #3972
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
Hej, dziękuję. A jeszcze tylko zapytam o dawkowanie NAC. I czy wiesz albo wiecie, ile koenzymu i witaminy E, bo z jakiegoś powodu łatwiej mi ilości było dobrać pod męską suplementację, a do zaleceń dla kobiet jeszcze nie dotarłam albo to nie jest takie oczywiste

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja brałam tyło ten NAC Miovelia i wg wskazań z ulotki, czyli bodajże od 3 dnia cyklu przez 5 dni, nie pamiętam ile tabletek.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 07:31   #3973
Mar87
Raczkowanie
 
Avatar Mar87
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 64
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Kochana bez badań nie możesz wiedzieć czy cokolwiek się skończyło, nie panikuj! Naprawdę pół roku starań to nie jest dramat. Nie stresuj się aż tak zanim nie będzie wyników.

Tak u nas zaskoczyło po roku, a moje wyniki były ok. Dostałam tylko euthyrox na obniżenie TSH. Ale spadlo dopiero w ciąży po zwiększeniu dawki więc u mnie TSH nie miało wpływu na zajście. Czasem po prostu parom schodzi się dłużej. U nas nie dotarliśmy do badań nasienia, ale jeśli Twój partner chce to już może się przebadać. Nie zaszkodzi. A u panów to jest najważniejsze badanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W DE do kliniki wymagają już badania nasienia zrobionego przed, tam każdy uro robi. Dostałam w ogóle listę tego, co muszę sprawdzić, nie pamiętam jej dokładnie. Jedyny minus w DE to to, że nie mogę po prostu pójść i zrobić sobie badań krwi, bo mam taki kaprys, tak jak np diag.pl. Albo jeszcze nie odkryłam, jak to zrobić
Wiem, że pół roku to nic, szczególnie w naszym wieku, ale jakoś mi nigdy nie przyszło do głowy, że będzie problem. I jakoś sobie wymyśliłam tuż przed, że będzie. Wiecie, coś jak szósty zmysł. Często tak mam i się sprawdza. Chociaż jeżeli wszystko ok to przecież nie można sobie wymyślić choroby...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Mar87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 07:34   #3974
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
No właśnie, mi to się wydaje, że ja jednak trochę wcześnie i mi się jajka skończyły... Nie mam się co z mamą porównywać, bo ona też późno dostała @ i menopauza też jakoś dopiero koło 50-tki. Ale doczytałam też, że zły wynik to nie zawsze jest wyrok. Czyli Ty starałaś się rok, ale wszystkie wyniki były w porządku? Wiem, że nie ma co porównywać, każdy przypadek jest inny, ale o tak zapytam Swoją drogą to jest właśnie ciekawe, że niby wszystko gra, a nie gra...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja zaczęłam miesiączkować w wieku 12 lat, AMH robiłam mając 34 lata i wynik też bym dobry. A nawet jak jest średni czy niski to nie jest to wyrok, niektórzy wręcz mówią żeby tego nie badać
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 07:34   #3975
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
A długie masz cykle, z tego co widzę to jednym dziewczynom pokazuje nawet na kilka dni przed okresem a innym tydzien po, dopóki nie ma okresu to jest nadzieja

Ps. Jesteśmy rowno w tym samym dniu cyklu

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Odkąd odstawiłam tabsy, to te dwa cykle trwały 27 dni. Dziś już 31dc i ani widu ani słychu.
Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
Zależy, jak wcześnie, w sensie który dc.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:50 ---------- Poprzedni post napisano o 05:47 ----------

Tutaj odkryłam, że coś takiego w ogóle istnieje i przeraża mnie jeszcze bardziej. W jakim wieku dostałaś pierwszą @? Nie wiem, czy to można jakoś porównać, ale ja miałam 11,5 roku.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja byłam w identycznym wieku. Nie robiłam badań rezerwy, ale moja ginekolożka powiedziała mi na USG, że widzi duuuuży zapas. Więc chyba nie ma się tym co stresować bez badań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 08:04   #3976
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Staraczki 2023

U mnie też okres za rogiem. Do niedzieli powinnam najpóźniej dostać i niestety wiele wskazuje na to, że przyjdzie
Czuję, że ten okres już odchoruję i będzie mi ciężko z tym.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 08:28   #3977
Mar87
Raczkowanie
 
Avatar Mar87
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 64
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Odkąd odstawiłam tabsy, to te dwa cykle trwały 27 dni. Dziś już 31dc i ani widu ani słychu.Ja byłam w identycznym wieku. Nie robiłam badań rezerwy, ale moja ginekolożka powiedziała mi na USG, że widzi duuuuży zapas. Więc chyba nie ma się tym co stresować bez badań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w styczniu usłyszałam od mojego gin, że "widzimy się następnym razem jak już będę w ciąży".
31 dc to spokojnie powinien już zadziałać test. Chyba że owu, a potem zagnieżdżanie było późno. Poczekaj z 2 dni, masz jakieś oznaki na okres?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89649057]U mnie też okres za rogiem. Do niedzieli powinnam najpóźniej dostać i niestety wiele wskazuje na to, że przyjdzie
Czuję, że ten okres już odchoruję i będzie mi ciężko z tym.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Który cykl starań? U mnie teraz będzie siódmy, właśnie kończę okres...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Odkąd odstawiłam tabsy, to te dwa cykle trwały 27 dni. Dziś już 31dc i ani widu ani słychu.Ja byłam w identycznym wieku. Nie robiłam badań rezerwy, ale moja ginekolożka powiedziała mi na USG, że widzi duuuuży zapas. Więc chyba nie ma się tym co stresować bez badań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Swoją drogą to pokrzepiające, że jest sporo dziewczyn w podobnym wieku

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Mar87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 08:45   #3978
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
Ja w styczniu usłyszałam od mojego gin, że "widzimy się następnym razem jak już będę w ciąży".
31 dc to spokojnie powinien już zadziałać test. Chyba że owu, a potem zagnieżdżanie było późno. Poczekaj z 2 dni, masz jakieś oznaki na okres?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Który cykl starań? U mnie teraz będzie siódmy, właśnie kończę okres...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Swoją drogą to pokrzepiające, że jest sporo dziewczyn w podobnym wieku

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
No właśnie objawów totalnie brak. Na razie czekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 09:04   #3979
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
Który cykl starań? U mnie teraz będzie siódmy, właśnie kończę okres...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Chyba będzie 5 teraz. Po cichu liczyłam, że będę tym wyjątkiem, który o pierwszą ciążę się długo starał a druga przyjdzie znienacka Przykro, ale jeszcze jest krótko.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-17, 10:52   #3980
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Staraczki 2023

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89649114]Chyba będzie 5 teraz. Po cichu liczyłam, że będę tym wyjątkiem, który o pierwszą ciążę się długo starał a druga przyjdzie znienacka Przykro, ale jeszcze jest krótko.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]U mnie wśród znajomych niestety o drugą ciążę starania trwają dłużej może to też już wina wieku bo jesteśmy w przedziale 30-40

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 12:11   #3981
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
U mnie wśród znajomych niestety o drugą ciążę starania trwają dłużej może to też już wina wieku bo jesteśmy w przedziale 30-40

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
U mnie znowu odwrotnie. Druga ciąża jakby byli wiatropylni z pierwszymi to niestety długie starania, wychodzące problemy z tarczycą, krzepliwością krwi i moje najbliższe koleżanki niestety doświadczyły kilka razy poronien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 12:44   #3982
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
U mnie znowu odwrotnie. Druga ciąża jakby byli wiatropylni z pierwszymi to niestety długie starania, wychodzące problemy z tarczycą, krzepliwością krwi i moje najbliższe koleżanki niestety doświadczyły kilka razy poronien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie podobnie. Myślę, że jak ktoś przy staraniach o pierwsze się diagnozował to już wie o co chodzi i wtedy już od razu może się starać z odpowiednim "wspomaganiem". Jednak pewnie to loteria, nie przewidzisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 13:09   #3983
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Staraczki 2023

Ja znam mnóstwo par (znajomi, rodzina), które starają się bezskutecznie o pierwsze dziecko...
Jedna kuzynka tzta o drugie, jesteśmy na tyle blisko,że nam ostatnio mówiła,że 4 miesiące jak na razie i nic. Pierwsze dziecko typowa wpadka

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 13:34   #3984
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja znam mnóstwo par (znajomi, rodzina), które starają się bezskutecznie o pierwsze dziecko...
Jedna kuzynka tzta o drugie, jesteśmy na tyle blisko,że nam ostatnio mówiła,że 4 miesiące jak na razie i nic. Pierwsze dziecko typowa wpadka

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Tez mam w najblizszym otoczeniu taką parę, tylko u nich 3 lata, a pierwsze to wpadka po odstawieniu antykoncepcji. Czasem te "wpadki" nie są takie zle

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 15:11   #3985
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Staraczki 2023

Ja też sobie tak myślę, że wpadka jest lepszą opcją, bo po prostu musisz zaakceptować fakt, że będzie dziecko. A tak to człowiek się stara, martwi, a czas leci.

VisionAM, miło Cię widzieć ponownie na forum!
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 19:03   #3986
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja też sobie tak myślę, że wpadka jest lepszą opcją, bo po prostu musisz zaakceptować fakt, że będzie dziecko. A tak to człowiek się stara, martwi, a czas leci.

VisionAM, miło Cię widzieć ponownie na forum!
Cześć Kochana, trzymam kciuki za Ciebie :róża:
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 19:08   #3987
Mar87
Raczkowanie
 
Avatar Mar87
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 64
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
Tez mam w najblizszym otoczeniu taką parę, tylko u nich 3 lata, a pierwsze to wpadka po odstawieniu antykoncepcji. Czasem te "wpadki" nie są takie zle

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
To samo ja. Klasyczna wpadka milion lat temu z nieodpowiednim człowiekiem. Na tyle było traumatycznie, że zwlekałam aż do teraz z drugim dzieckiem. I okazuje się, że to nie jest takie proste. Oczywiście wpędza mnie to w doła, bo mogłam chcieć wcześniej. Miałabym więcej czasu. Ale pocieszam się, że przynajmniej jestem gotowa. Nie sądziłam wręcz, że kiedykolwiek będę.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Mar87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 22:36   #3988
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Staraczki 2023

Ja to chyba wolę się dłużej postarać, niż mieć wpadkę. Możecie mnie linczować. Przynajmniej jest to wtedy coś upragnionego i wymarzonego, a nie "problem" (nawet jeśli tylko chwilowo się tak o dziecku myśli).

A okresu dalej brak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-17, 22:42   #3989
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Ja to chyba wolę się dłużej postarać, niż mieć wpadkę. Możecie mnie linczować. Przynajmniej jest to wtedy coś upragnionego i wymarzonego, a nie "problem" (nawet jeśli tylko chwilowo się tak o dziecku myśli).

A okresu dalej brak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może pójdź na betę? Czasem testy nie wychodzą od razu pozytywne.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-08-18, 06:38   #3990
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
To samo ja. Klasyczna wpadka milion lat temu z nieodpowiednim człowiekiem. Na tyle było traumatycznie, że zwlekałam aż do teraz z drugim dzieckiem. I okazuje się, że to nie jest takie proste. Oczywiście wpędza mnie to w doła, bo mogłam chcieć wcześniej. Miałabym więcej czasu. Ale pocieszam się, że przynajmniej jestem gotowa. Nie sądziłam wręcz, że kiedykolwiek będę.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
O, a myślałam, że starasz się o pierwsze. No to też już chociaż wiesz, że zachodzisz w ciążę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-23 21:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.