Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-30, 19:59   #3961
chitty
Rozeznanie
 
Avatar chitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kablem owinięta
Wiadomości: 954
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
chitty - jaki ładny avek

cava - ja się kropelkuję, żeby nie wyschnąć, ostatnio nawet bardziej profilaktycznie po założeniu i zdjęciu soczewek, bo już mnie tak nie wysuszają jak wcześniej.

dziękuję
uwielbiam tą panią z avatara

ja używałam tylko raz kropelek - płyn do soczewek mi podrażnił oko ;\
3 dni miałam czerwone, jakby ktoś mnie pobił.
[ale się wtedy bałam, że nie będę mogła nosić soczewek!]

i poszłam do okulistki i powiedziała mi, że właśnie dostała wiadomość, że ten płyn moze wywoływać podrażnienia bleble i zmieniła mi na inny i jest dobrze :P
__________________
najgorszy czas w zyciu to czas przeszły niedokonany.

wymianka.

tylko w weekendy.


chitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 20:38   #3962
rysowniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Hej! dawno mnie tu nie było...

Jak tam plany na Sylwestra?
Bo u mnie super, tylko nie jestem pewna czy wytrzymam w soczewkach całą noc. A torebkę mam raczej małą i tak żeby spakować płyn i okulary to raczej średnio da radę. Hmmm.. Macie jakąś radę? Przeboleć poprostu?
rysowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 21:08   #3963
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

możesz cały dzień w okularach, a soczewki przed samą imprezą założyć
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 21:50   #3964
chitty
Rozeznanie
 
Avatar chitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kablem owinięta
Wiadomości: 954
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mala77 Pokaż wiadomość
możesz cały dzień w okularach, a soczewki przed samą imprezą założyć
ja tak chyba zrobię, chociaż nieraz miałam sytuacje gdzie cały dzień i całą noc byłam w soczewkach, nawet nie czułam, że mam suche oczy
__________________
najgorszy czas w zyciu to czas przeszły niedokonany.

wymianka.

tylko w weekendy.


chitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 10:12   #3965
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja kiedyś w sylwestra miałam soczewki 30 godzin na oczach :-O! Nic a nic mnie nie podrażniły i mogłabym być w nich nawet dłużej ale wiem że nie powinnam.. Teraz już swoje założyłam, bo zaraz wyjeżdżam w góry i mam nadzieję że wytrzymają do jutra rana!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 14:17   #3966
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja założę przed zrobieniem makijażu. Nie wysypiam się ostatnio, więc mam zmęczone oczka.

chitty - jaki płyn Cię podrażnił?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 16:35   #3967
chitty
Rozeznanie
 
Avatar chitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kablem owinięta
Wiadomości: 954
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

nie mam pojęcia, to było na początku jak zaczęłam nosić soczewki i zupełnie nie zwróciłam uwagi na nazwę, nawet opakowania nie pamiętam ale chyba wycofali już ze sprzedaży...
__________________
najgorszy czas w zyciu to czas przeszły niedokonany.

wymianka.

tylko w weekendy.


chitty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 14:13   #3968
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
czy któraś z was stosowała może krople Bauscha Hyal-drop multi? bez konserwantów ponoć mają wygodny aplikator i nie trzeba ściskać buteleczki żeby je wydobyć ze środka.
Nie słyszałam, nie widziałam, ale z tego co widzę w necie, są dostępne w aptekach, a nie w salonach optycznych, więc pewnie dlatego nie obiły mi się o oczy ;]
Mają dość sporo hialuronianu - 2,4 mg/ml to jakieś 0,15%, nie? Jak w Hyabak. Reszta ma mniej, ok. 0,1% (np. Hylocomod 1mg/ml).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-01, 16:02   #3969
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie słyszałam, nie widziałam, ale z tego co widzę w necie, są dostępne w aptekach, a nie w salonach optycznych, więc pewnie dlatego nie obiły mi się o oczy ;]
Mają dość sporo hialuronianu - 2,4 mg/ml to jakieś 0,15%, nie? Jak w Hyabak. Reszta ma mniej, ok. 0,1% (np. Hylocomod 1mg/ml).
zgadza się. Pytam bo pewna osoba bardzo zachwalała te krople, a na pierwszy rzut oka to niczym szczególnym się nie wyróżniają od podobnych kropli zawierających hialuronian sodu.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-01, 17:59   #3970
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja mam nowe krople które ostatnio mi poleciła okulistka:

http://www.nokaut.pl/oferta/*******-...czu-15-ml.html

Jestem zadowolona, a dałam za nie ok 15zł i to 15ml, a nie 10 jak w Hylo-Comod.
Po otwarciu można używać 60 dni, więc będę kropić obficie
Za pierwszym razem lekko szczypały mnie oczy i byłam trochę przestraszona, ale już za drugim było ok.

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2009-01-01 o 18:00
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-02, 12:03   #3971
ankaaa6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

mam pytanie...
okulistka w VE podala mi kilka nazw soczewek ktore moge nosic(wszystkie z tej samej firmy).nie mam zadnej powaznej wady ani nic.czy jest jakas roznica miedzy soczewki i dlatego nie moge wszystkich nosic?czy poprostu taki chwyt reklamowy???
ankaaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-02, 13:57   #3972
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

oczywiście że soczewki różnią się między sobą. Niektórym pasuje kilka rodzajów a niektórzy mogą nosić tylko jeden rodzaj soczewek. Jest to kwestia indywidualna.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-02, 15:41   #3973
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

lalaith - które te krople bo link do całej listy się wkleił?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 10:20   #3974
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
lalaith - które te krople bo link do całej listy się wkleił?
Oj, nie wiem czemu tak. Re fresh, ostatnie na liście

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2009-01-03 o 10:22
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 14:09   #3975
ankaaa6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
oczywiście że soczewki różnią się między sobą. Niektórym pasuje kilka rodzajów a niektórzy mogą nosić tylko jeden rodzaj soczewek. Jest to kwestia indywidualna.

a od czego to zalezy???
ankaaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 14:48   #3976
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

od wielu czynników m. in. od stanu filmu łzowego, od reakcji oka na ograniczenie dostępu tlenu, od reakcji oka na materiał soczewki, od kształtu oka itp.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 14:55   #3977
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Lalaith - hmm... dokładny link się ocenzurował, ale faktycznie są ostatnie na liście.

Póki co, mam HyloCare i są ok, ale też nie mam już takiej potrzeby używania jak kiedyś, mimo ogrzewania. W poprzedniej pracy połowa osób nosiła soczewki, w tej chyba nikt i o czym tu rozmawiać w łazience przed lustrem :/
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 15:41   #3978
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Lalaith - hmm... dokładny link się ocenzurował, ale faktycznie są ostatnie na liście.

Póki co, mam HyloCare i są ok, ale też nie mam już takiej potrzeby używania jak kiedyś, mimo ogrzewania. W poprzedniej pracy połowa osób nosiła soczewki, w tej chyba nikt i o czym tu rozmawiać w łazience przed lustrem :/
Ja tam się nikomu nie przyznaję do soczewek
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 16:19   #3979
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja mam jedną koleżankę z soczewkami - ale czasem się zastanawiam czy ona lubi nasze rozmowy soczewkowe, bo właściwie ciągle ją pouczam albo ochrzaniam
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 17:37   #3980
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Wśród nowych osób udaję kompletnie zieloną.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 19:03   #3981
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy



Zła Malla, nie chce się dzielić wiedzą
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 19:35   #3982
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

heh ja jednej mojej koleżance tak nagadałam o tym jak powinno wyglądać porządne badanie i jak to w Polsce jest zazwyczaj olewane, że bała się iść do kogokolwiek na badanie przez jakiś czas...
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 20:14   #3983
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

A ja po sylwku zauwazylam, ze moge nosic tylkosoczewki jednodniowe Tylko tych nie czulam na oczach, mimo zasniecia w nich Po zalozeniu przestraszylam sie, ze gdzies mi spadly, bo zupelnie ich nie czulam, a mialam inne tej samej firmy (miesieczne i 3 tygodniowe) i zawsze je czulam i juz po paru godzinach obraz mi sie rozmazywal. A w tych bylo super. Tylko cholerka drogie jak na 15 dni stosowania...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 21:57   #3984
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ineso nie chcę uchodzić za przemądrzałą, choć czasem to tak wygląda. Spośród moich znajomych nieinternetowych i tak tylko ja nie jestem w pełni zachwycona tym wynalazkiem i widzę (czuję) jego wady.

Fiolka - i dobrze! Niech to specjaliści czytają i się uczą. To Twój psiak w avie?

Jaga - jakie masz jednodniówki?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-01-03 o 22:01
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 22:09   #3985
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Pani Jesień - masz już Biofinity? Gdy czasem przez przypadek założę na chwilę okulary mimo soczewek (przyzwyczajenie, heh), to też w nich nic nie widzę, więc to całkiem możliwe, że założyłaś nie na to oko co trzeba. Żeby się upewnić, lepiej na słabsze oko załóż tę drugą, będziesz widzieć jak w za słabych okularach, ale przynajmniej z bliska będzie ok, co ułatwi zdjęcie.
Nie, nie mam jeszcze Biofinitów Nie mam już cierpliwości czekać, chyba zrezygnuję z tego zamówienia I chodzi mi też po głowie ogólna rezygnacja z soczewek - zaczekam sobie jeszcze 2 tygodnie na wypłatę i zrobię nowe okulary Choć soczewki w sumie też kuszą, oj, kuszą - dostałam nowy tusz do rzęs i mam dzięki niemu takie cudowne rzęsy (ależ skromność, rany ) - od miesięcy ich nie malowałam i zapomniałam już, jaki niesamowity efekt daje użycie maskary Aż szkoda ukrywać oczy za oprawkami
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 22:10   #3986
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Malla, ja nosze johnsona. A probowalam juz chyba wszystkich tej firmy i tylko jednodniowki mi podpasowaly. Przy innych oko mi strasznie wysychalo, nawet gdy np. dzis zalozylam swieza soczewke.

Co do okulistow, to lepiej nie mowic, kazdy twierdzi co innego. Jedn moja wade minusowa leczyl okularami na "+", przez co wada mi sie powiekszyla... Jak poszlam zapytac sie o soczewki do innego okulisty to dal mi takie, ze na oko, ktoe widze lepiej w zasadzie nic nie widzialam, bo soczewka byla za slabej mocy, ale lekarz uparcie twieredzil, ze tak ma byc, a mnie ten rozmazany obraz doprowadzal do szalu przez co stalam sie nerwowa. Inny natomiast stwierdzil, ze soczewki moge nosci takiej mocy jakiej mam okulary. I wez tu badz madry. Kupuje takiej jakiej mam okulary (na lewe oko i tam mam slabsze szklo, ale widze dobrze, nawet jak zaloze szkla takie jaka ma wade to oczy mi sie przemeczaja), czyli na oboje oczu -1,5. Oszczedzam na ilosci opakowan.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 22:49   #3987
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dziewczyny nosze się z zamiarem kupienia sobie soczewek kwartalnych. Czy możecie mi polecić jakiegoś sprawdzonego ich producenta. Nigdy nie nosiłam soczewek, niedługo mam zamiar wybrac się do okulisty, ale wolę mieć świadomość wyboru, bo wiadomo jak to z okulistami jest .
soulone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 23:15   #3988
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

jaga_2001 - mniejsze moce i tak bierze się od ok.-3D, więc dobrze, że masz takie same jak w okularach ("inny" miał rację). Z chęcią wypróbuję jednodniówki J&J, bo z Cibą szlag mnie trafia, imprezy (np. założenia o 19, zdjęcia o 1) w nich nie wytrzymam.

soulone - nie, nie polecimy. Kwartalne są rzadkością, z lepszych firm jest Optima Bausch&Lomb i produkt firmy Zeiss, słabo dostępny, obydwa modele starsze technologicznie niż reklamowane nowości. To nie tak, że jesteśmy niemiłe i nieuczynne, ale mając tak niewielki wybór, to już Twoje oczy wybiorą, co im pasuje - ich wymiar, ich tolerancja. Standardem są obecnie miesięczne o wysokiej przepuszczalności tlenu.
Jeśli jesteś przekonana co do kwartalnych, to zanim pójdziesz do okulisty, sprawdź czy ma takie w ofercie i od razu wyłóż kawę na ławę, że chcesz te, bo wychodzą najtaniej. Bez tego okulista zapewne da Ci to, co jest obecnie zalecane, czyli jakąś nowość o wysokiej przepuszczalności tlenu, czyli mniejszej ilości komplikacji, a potem będziesz mieć wątpliwości, czy możesz sama zmienić na inne itp. Oszczędzisz sobie i jemu kłopotu, a sobie dodatkowo wydatków, jeśli od razu powiesz, o co Ci chodzi, czyli kwartalne albo nic.
Oczywiście jeśli chcesz tylko kwartalne, a miesięczne (np. Optixy, ceny możesz obejrzeć w byle sklepie internetowym) nie wchodzą w grę.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 23:21   #3989
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
jaga_2001 - mniejsze moce i tak bierze się od ok.-3D, więc dobrze, że masz takie same jak w okularach ("inny" miał rację). Z chęcią wypróbuję jednodniówki J&J, bo z Cibą szlag mnie trafia, imprezy (np. założenia o 19, zdjęcia o 1) w nich nie wytrzymam.

soulone - nie, nie polecimy. Kwartalne są rzadkością, z lepszych firm jest Optima Bausch&Lomb i produkt firmy Zeiss, słabo dostępny, obydwa modele starsze technologicznie niż reklamowane nowości. To nie tak, że jesteśmy niemiłe i nieuczynne, ale mając tak niewielki wybór, to już Twoje oczy wybiorą, co im pasuje - ich wymiar, ich tolerancja. Standardem są obecnie miesięczne o wysokiej przepuszczalności tlenu.
Jeśli jesteś przekonana co do kwartalnych, to zanim pójdziesz do okulisty, sprawdź czy ma takie w ofercie i od razu wyłóż kawę na ławę, że chcesz te, bo wychodzą najtaniej. Bez tego okulista zapewne da Ci to, co jest obecnie zalecane, czyli jakąś nowość o wysokiej przepuszczalności tlenu, czyli mniejszej ilości komplikacji, a potem będziesz mieć wątpliwości, czy możesz sama zmienić na inne itp. Oszczędzisz sobie i jemu kłopotu, a sobie dodatkowo wydatków, jeśli od razu powiesz, o co Ci chodzi, czyli kwartalne albo nic.
Oczywiście jeśli chcesz tylko kwartalne, a miesięczne (np. Optixy, ceny możesz obejrzeć w byle sklepie internetowym) nie wchodzą w grę.
Chodzi mi o to, że nie chcę wydawać dużo pieniędzy a z tego co się zorientowałam to kwartalne chyba wychodzą taniej. Proszę na mnie nie krzyczeć- ja w tych sprawach to kompletnie zielona jestem
soulone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 23:53   #3990
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
jaga_2001 - mniejsze moce i tak bierze się od ok.-3D, więc dobrze, że masz takie same jak w okularach ("inny" miał rację). Z chęcią wypróbuję jednodniówki J&J, bo z Cibą szlag mnie trafia, imprezy (np. założenia o 19, zdjęcia o 1) w nich nie wytrzymam.
Malla, no ja J&J zalozylam w sylwka o 19. Poszlam o 21 na sylwka, wrocilam do domu o 3 nad ranem, wogole ich nie czulam przez co zapomnialam je zdjac i zdjelam je dopiero o 14 po wstaniu z lozka, a i tak nie czulam, ze je mam. Nic mnie oczy nie szczypaly, byly super nawilzone ai problemu nie mialam z ich zdjeciem. Za to jak RAZ zasnelam z 3 tygodniowymi J&J (a mozna w nich spac, tylko "zywotnosc" ich sie skraca do tygodnia), tez je jakos wieczorem dopiero zakladalam, to po nocy tak mnie oczy szczypaly, tak byly suche, ze ledwo je zdjelam. Musialam pol butli plynu do soczekwek wlac do oczy, by moc je normalnie zdjac...
Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że nie chcę wydawać dużo pieniędzy a z tego co się zorientowałam to kwartalne chyba wychodzą taniej. Proszę na mnie nie krzyczeć- ja w tych sprawach to kompletnie zielona jestem
Nikt tu na ciebie nie krzyczy, tylko doradza. Malla ma racje. Ja kwartlne balabym sie zakladac z tego wzgledu, ze moga bardzo wysuszac oczy i np. miesiaca w nich nie przechodzisz, co oszczednoscia nie bedzie. Ja zaczynama od miesiecznych i wiem, ze to nie sa soczewki dla mnie. Moje tylko jednodniowe stosowac, bo mam tak wrazliwe oczy. A jakoze sa drogie, to zeby zaoszczedzic, to czesciej smigam w okularach. Innej opcji na zaoszczedzenie nie znalazlam.
Nie problem wydac malo na soczewki. Problem jesli nabawisz sie jakiejs infekcji i wydasz majatek na leki, ktory zaoszczedzilas na soczewkach. Dzieki oczom widzisz i uwazam, ze tu nie ma co oszczedzac.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-01-03 o 23:54
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.