Storczyk (orchidea) cz.IV - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-04, 15:12   #4051
Jagoda_w6
Zaczytana online
 
Avatar Jagoda_w6
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Makówka
Wiadomości: 1 959
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
będzie dobrze!
i obetnij te dwa listki z samego dołu żeby lepiej trzymał się w podłożu/keramzycie i żeby nie przyszło Ci do glowy aby co chwilę sprawdzać czy czasem nie wychodzą mu korzonki bo storczyki nie lubią ciągłego przesadzania i grzebania w podłożu.

Właśnie zastanawiałam się jak wytrzymam tę niepewność czy są już korzonki czy nie . Liści nie zdążyłam uciąć,storczyk jest już w podłożu,teraz nie będę tego ruszać - siedzi mocno w doniczce. Po jakim czasie mogę spojrzeć do niego i kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów?
__________________


Piąta pora roku - miłość ♥


Jagoda_w6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 17:03   #4052
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Jagoda_w6 Pokaż wiadomość
Dziękuję za porady Czekałam od rana aż właśnie Ty coś mi napiszesz odnośnie mojego kwiatka.

Oby się udało,chociaż na razie nie mam wiary we własne umiejętności reanimacji
i żadnych innych rad nie słuchaj
Zgadzam się z Dianą, kobita ma moje pełne poparcie w tym co mówi na temat storczyków
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 18:03   #4053
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Jagoda_w6 Pokaż wiadomość
Właśnie zastanawiałam się jak wytrzymam tę niepewność czy są już korzonki czy nie . Liści nie zdążyłam uciąć,storczyk jest już w podłożu,teraz nie będę tego ruszać - siedzi mocno w doniczce. Po jakim czasie mogę spojrzeć do niego i kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów?
wogóle nie zaglądaj!!!! :P
jesli masz storczyka w przezroczystej doniczce to będziesz widziała nowe korzonki przez ścianki doniczki. A jeśli już strasznie będzie Cię korciło zaglądnąć to weź tylko kilka kawałeczków podłoża z góry- broń Boże nie wyciągaj storczyka z doniczki!!!



Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
i żadnych innych rad nie słuchaj
Zgadzam się z Dianą, kobita ma moje pełne poparcie w tym co mówi na temat storczyków

dziękuję
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 19:34   #4054
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
Nie można podlewać wszystkich storczyków w tym samym czasie. Nawet jesli masz do czynienia tylko z Phalaenopsisami to każdy z nich jest osobną rośliną, każdy z nich ma inne zapotrzebowanie na wodę. Jagódko nie można podlewać wszystkich tylko dlatego że wtedy i wtedy wypada podlewanie- musisz obserwować korzonki.

Mam storczyka, którego muszę podlewać co kilka dni (obojętnie jaka jest to pora roku) a inny raz na dwa tygodnie (mniej więcej).

Co prawda podlewam wszystkie w tym samym czasie (ale jeśli jeden nie wymaga, to go pomijam), mam za mało czasu a za dużo kwiatków
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 20:08   #4055
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość

Mam storczyka, którego muszę podlewać co kilka dni (obojętnie jaka jest to pora roku) a inny raz na dwa tygodnie (mniej więcej).

Co prawda podlewam wszystkie w tym samym czasie (ale jeśli jeden nie wymaga, to go pomijam), mam za mało czasu a za dużo kwiatków

dokładnie tak
jeden storczyk ma więcej korzeni i bardziej przepuszczalne podłoże więc trzeba go podlewać częściej, inny ma mniej korzonków ale przepuszczalne podloże i też potrzebuje częstszego podlewania a inny pomimo dużej ilości korzeni ma bardziej zbite podłoże i jest klops- wymaga większych przerw pomiędzy podlewaniem.
I pomimo że jest stwierdzenie że Phalaenopsisy mają takie i takie wymagania, Cattleye trochę inne to ja uważam że jednak każdy Phalaenopsis jest odrobinę inny. Jedne szybciej wypijają wodę inne wolniej, jedne mają chęć na wypuszczanie korzeni- inne są leniwe i potrzebują więcej czasu na wypuszczenie korzonków itd.


Za mało czasu- za dużo storczyków... skąd ja to znam
__________________
Moje storczyki

Edytowane przez Diana33
Czas edycji: 2013-01-04 o 20:10
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 20:27   #4056
Jagoda_w6
Zaczytana online
 
Avatar Jagoda_w6
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Makówka
Wiadomości: 1 959
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Diano,ile masz storczyków w swojej kolekcji?
__________________


Piąta pora roku - miłość ♥


Jagoda_w6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 20:47   #4057
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

dokładnie to nie wiem ale jest ponad setka- 110 może 120. Są to różne gatunki
Phalaenopsis
Cattleya- Potinara- Laelia- BLC
Phragmipedium
Paphiopedilum
Cycnoches
Maxillaria
Lycaste
Gongora
Stanhopea

były też Masdevallie, Cymbidia, mnóstwo Dendrobiów, Cambrie, Miltonie ale zrezygnowalam z ich uprawy bo niestety parapety nie są z gumy a ja mam jeszcze mnóstwo chciejstw.



zapraszam do pooglądania mojej kolekcji

http://www.storczykarze.pl/forum/vie...php?f=10&t=156
__________________
Moje storczyki

Edytowane przez Diana33
Czas edycji: 2013-01-04 o 20:52
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 20:54   #4058
Jagoda_w6
Zaczytana online
 
Avatar Jagoda_w6
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Makówka
Wiadomości: 1 959
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
dokładnie to nie wiem ale jest ponad setka- 110 może 120. Są to różne gatunki
Phalaenopsis
Cattleya- Potinara- Laelia- BLC
Phragmipedium
Paphiopedilum
Cycnoches
Maxillaria
Lycaste
Gongora
Stanhopea

były też Masdevallie, Cymbidia, mnóstwo Dendrobiów, Cambrie, Miltonie ale zrezygnowalam z ich uprawy bo niestety parapety nie są z gumy a ja mam jeszcze mnóstwo chciejstw.



zapraszam do pooglądania mojej kolekcji

http://www.storczykarze.pl/forum/vie...php?f=10&t=156


Boże Ja mam ledwo 16 i mama już przeżywa,że nie ma miejsca na kolejne...

Chciałabym mieć tak ogromną i różnorodną kolekcję,może kiedyś...

Obejrzałam zdjęcia - zachwycające,piękne ach!
__________________


Piąta pora roku - miłość ♥



Edytowane przez Jagoda_w6
Czas edycji: 2013-01-04 o 21:24
Jagoda_w6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 21:22   #4059
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Diana piękna kolekcja
Ja mam około 30 ale uczące się chodzenia dziecko uniemożliwia mi doglądania do kwiatów tak, jakbym chciała (np. przypadkiem przy podlewaniu kwiatków zobaczyłam, że Mini Mark ma 3 pędy).
Miejsca na nowe nie mam, chyba, że zgapię od Norki pomysł z wiszącymi doniczkami Tylko wtedy na pewno nie podlewałabym ich wcale, bo ja dbam o rośliny w zasięgu wzroku. Te, które kiedyś postawił na szafce mąż usychają (ale to jakies liściaste są).

Nowych storczyków nie kupuje, chyba, że upatrzę jakieś "chiejstwo"
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 08:26   #4060
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Jagoda_w6 Pokaż wiadomość


Boże Ja mam ledwo 16 i mama już przeżywa,że nie ma miejsca na kolejne...

Chciałabym mieć tak ogromną i różnorodną kolekcję,może kiedyś...

Obejrzałam zdjęcia - zachwycające,piękne ach!
dziękuję

u mnie też zaczynało się od kilku, później kolekcja powiększała się o inne gatunki storczyków a teraz jestem juz bardzo wybredna
Największy nacisk w hodowli kładę na Paphipedila, Phragmipedia i Cattleye- takie moje ulubione gatunki.
Miałam także kilkanaście Phalaenopsisów botanicznych, które hodowałam od maleńkich sadzonek mających może 1,5-2cm wielkości ale po tym jak doprowadziłam je do kwitnienia - zmieniły właścicieli, gdyż mój cel został osiągnięty i już przestała mnie bawić ich uprawa.

Cambrie, Miltonie, Oncidia, Odontoglossum, Brassie, Dendrobium nobile, Dendrobium Phalaenopsis to niestety nie są gatunki dla mnie- podobają mi się ich kwiaty ale no jakoś nie pałam do nich miłością.

Phalaenopsisy hybrydy będę kochać zawsze i wszędzie bo to jedne z najpiękniejszych i najchętniej kwitnących storczyków jednak ich hodowla jak i reanimacja nie stanowi dla mnie żadnego wyzwania a ja potrzebuję storczyków, które są cięższe w uprawie i ktore nie tak łatwo doprowadzić do kwitnienia




Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Diana piękna kolekcja
Ja mam około 30 ale uczące się chodzenia dziecko uniemożliwia mi doglądania do kwiatów tak, jakbym chciała (np. przypadkiem przy podlewaniu kwiatków zobaczyłam, że Mini Mark ma 3 pędy).
Miejsca na nowe nie mam, chyba, że zgapię od Norki pomysł z wiszącymi doniczkami Tylko wtedy na pewno nie podlewałabym ich wcale, bo ja dbam o rośliny w zasięgu wzroku. Te, które kiedyś postawił na szafce mąż usychają (ale to jakies liściaste są).

Nowych storczyków nie kupuje, chyba, że upatrzę jakieś "chiejstwo"
dziękuję

A z tym dbaniem o kwiaty które są w zasięgu wzroku to coś w tym jest- ja jak czasem postawię jakiegoś storczyka na komodzie czy stole żeby ładnie wyglądał to bardzo często bywa tak że pomijam go przy podlewaniu a za kilka dni przypominam sobie że przecież on też ma sucho!!!
Małe dziecko w domu to tak jak piszesz- rozrabiaka, który wciśnie się w każdy kąt i z miłą chęcią "przesadza" kwiaty czasem nawet lubi sobie nożyczkami poodcinać pędy żeby później zrobić z nich bukiet dla mamy
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 13:08   #4061
KwiatkowaEwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

witam,oto niektóre z moich storczyków .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg orch.jpg (89,6 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orch1.jpg (70,7 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orch2.jpg (64,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orch3.jpg (82,7 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orch4.jpg (111,9 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orch5.jpg (80,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orch6.jpg (109,8 KB, 37 załadowań)

Edytowane przez KwiatkowaEwa
Czas edycji: 2013-01-05 o 13:19
KwiatkowaEwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-05, 13:48   #4062
KwiatkowaEwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Spróbuj nie podlewać,a namoczyć z całą doniczką na pół godziny,wtedy kwiatek pije ile potrzebuje,moje moczę co 3-4 tygodnie i mają się dobrze.
KwiatkowaEwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 15:27   #4063
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez KwiatkowaEwa Pokaż wiadomość
Spróbuj nie podlewać,a namoczyć z całą doniczką na pół godziny,wtedy kwiatek pije ile potrzebuje,moje moczę co 3-4 tygodnie i mają się dobrze.
Moczyć można storczyki które mają dużo korzeni a nie takie które wymagają reanimacji. Jeśli namoczysz storczyka , który jest bez korzeni to na spodzie podłoża woda będzie zalegać a na wierzchu wyschnie bardzo szybko. Teraz biorąc pod uwagę to że Ty podlewasz swoje storczyki co 3-4 tygodnie... nawet nie chcę pomyśleć co zostało by z takiego biednego reanimka. Zapewne szybka śmierć...

Druga sprawa- jeśli moczysz swoje storczyki co 3-4 tygodnie to musisz mieć dosyć chłodno w domu lub mieć parapety np. z marmuru itp. lub nieszczelne okna lub bardzo wysoką wilgotność lub zbite-rozłożone podłoże w doniczkach, podłoże słabej jakości, zbyt male kawalki kory w podłożu, słaby drenaż w doniczce itd. bo Phalaenopsisy wymagają zwykle częstszego podlewania.

Ale... nie można tu odpowiedzieć na pytanie - JAK CZĘSTO PODLEWAĆ PHALAENOPSISY!
Dlaczego- dlatego że każdy z nas ma inne warunki w domu/ inną wilgotność powietrza/ inną temperaturę/ inne parapety/ szczelne-nieszczelne okna. Druga sprawa podłoże- jedno jest bardziej przepuszczalne inne mni8ej.
Zawsze należy obserwować korzonki storczyków, ich podłoże a nie sugerować się tym że ktoś tam napisał że podlewa 2 razy w tygodniu, ktoś inny że raz na 3 tygodnie a jeszcze inna osoba co drugi dzień.


Teraz jeszcze jedna sprawa- niektórzy piszą że ich Phalaenopsisy pięknie kwitną a np. stoją ciągle w wodzie! ROZBRAJA MNIE TAKIE STWIERDZENIE!
Teraz zastanówmy się dlaczego one tak obficie kwitną u kogoś kto trzyma je ciągle w wodzie- DLATEGO ŻE UMIERAJĄ I CHCĄ WYDAĆ JAK NAJWIĘCEJ KWIATÓW (licza na to że kwiaty zostaną zapylone i że wydadzą na świat potomstwo) ZANIM PO PROSTU UMRĄ!
Oczywiście taki storczyk może stać w tej wodzie i pięknie kwitnąć miesiąc/ dwa/ pół roku ale gwarantuje Wam że one w końcu padną!!!!!



Ewo a czy mogłabyś zrobić zdjęcia doniczek- tak aby było widać korzonki? Bo z tego co ja widzę to korzeni tam nie za wiele.
Widzę że Twój storczyk wypuszcza keiki- dlaczego? Dlatego że zapewne ma słabe korzenie i mając na uwadze to że jego życie może się zakończyć woli wypuścić maluszki lub czuje że warunki uprawowe jakie mu serwujesz mogą być dla niego śmiertelne.
__________________
Moje storczyki

Edytowane przez Diana33
Czas edycji: 2013-01-05 o 15:29
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 17:36   #4064
KwiatkowaEwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Proszę oto zdjęcia korzeni,co do keików to są to pędy kwiatowe które nie wyrosły bo było ich za dużo.Poza tym kwiatek zwiększa masę korzeni po przesadzeniu do większej doniczki, więc jest to dla niego duży wysiłek.Co do namaczania,to doniczki do orchidei powinny być dziurawe i woda na dnie nie ma prawa stać. Temp. w domu 22*C bez przeciągów parapet owszem marmurowy,podłoże z dość grubej kory.Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg korz.jpg (123,8 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg korze.jpg (120,8 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kw.jpg (152,9 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orch.jpg (119,0 KB, 96 załadowań)
KwiatkowaEwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 17:41   #4065
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

dziewczyny, kiedy trzeba przesadzic storka? Jeden z moich dosc ostro wybil do gory, ma dlugie korzenie i sporo lisci, wiadomo, wyrastaja coraz wyzej...w kazdym razie korzenie mieszcza sie na szerokosc, ale na dlugosc juz nie bardzo i po prostu gora wystaja z podloza, a cala roslina sie przechyla. Teraz wypuszcza ped, wiec go nie rusze, ale trzeba go w przyszlosci przesadzic do wiekszej doniczki czy moze tak zostac?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 18:02   #4066
KwiatkowaEwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Diano oto zdjęcie kwiatka który nie chce mi zakwitnąć dodam że po zakupie kwiaty w domu padły w ciągu tygodnia i tak stoi od 2 lat,na słonecznej stronie domu.Podlewam raz w miesiącu nawozem specjalnym do orchidei tak jak napisał producent, i nic z tego.Podpowiedz coś proszę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00503.jpg (136,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00504.jpg (117,5 KB, 36 załadowań)
KwiatkowaEwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 18:28   #4067
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez KwiatkowaEwa Pokaż wiadomość
Proszę oto zdjęcia korzeni,co do keików to są to pędy kwiatowe które nie wyrosły bo było ich za dużo.Poza tym kwiatek zwiększa masę korzeni po przesadzeniu do większej doniczki, więc jest to dla niego duży wysiłek.Co do namaczania,to doniczki do orchidei powinny być dziurawe i woda na dnie nie ma prawa stać. Temp. w domu 22*C bez przeciągów parapet owszem marmurowy,podłoże z dość grubej kory.Pozdrawiam.
tu nie chodzi o zastój wody na dnie doniczki- ja nie o tym piszę.
Mi chodzi o to że namaczając podłoże, po wyciągnięciu doniczki z osłonki z wodą, woda ścieka na spód podłoża. Storczyk który ma korzenie spokojnie sobie tą wodę wypije i ma zaspokojone zapotrzebowanie na nią przez ten tydzień czy dwa- natomiast storczyk bez korzeni nie dostanie do spodu doniczki gdzie podłoże jest jeszcze wilgotne i takim oto sposobem zostanie bez wody przez 2 tygodnie a w jego przypadku jest to morderstwo!

Keiki to keiki a nie pędy kwiatowe i nie wyrastają one przez to że pędy nie mogły urosnąć! Keiki wyrasta wtedy kiedy storczyk boi się że nie przetrwa- wydaje wtedy swoje "dzieci"-keiki.
Korzonki jakieś są ale powinno być ich o wiele więcej.
Szkoda że pokazałaś korzonki tylko u jednego storczyka- wstaw zdjęcia także innych.





Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
dziewczyny, kiedy trzeba przesadzic storka? Jeden z moich dosc ostro wybil do gory, ma dlugie korzenie i sporo lisci, wiadomo, wyrastaja coraz wyzej...w kazdym razie korzenie mieszcza sie na szerokosc, ale na dlugosc juz nie bardzo i po prostu gora wystaja z podloza, a cala roslina sie przechyla. Teraz wypuszcza ped, wiec go nie rusze, ale trzeba go w przyszlosci przesadzic do wiekszej doniczki czy moze tak zostac?
Jak wyjmiesz storczyka z doniczki, zrobisz mu zdjęcie i pokażesz jakie ma korzonki postaram się coś podpowiedzieć.






Cytat:
Napisane przez KwiatkowaEwa Pokaż wiadomość
Diano oto zdjęcie kwiatka który nie chce mi zakwitnąć dodam że po zakupie kwiaty w domu padły w ciągu tygodnia i tak stoi od 2 lat,na słonecznej stronie domu.Podlewam raz w miesiącu nawozem specjalnym do orchidei tak jak napisał producent, i nic z tego.Podpowiedz coś proszę.
Jest to Cymbidium - ono Ci w życiu nie zakwitnie jeśli będziesz trzymać go w domu gdzie jak piszesz masz 22 stopnie.
Cymbidium lubi chłód i duuużo światła. Jeśli chcesz aby wypuściło pęd kwiatowy na wiosnę jak tylko ustapia przymrozki wyrzucasz je na zewnątrz- niech stoi nawet w prawie pełnym słonku (niewielkie tylko zacienienie) i trzymaj go tak aż do pierwszych przymrozków. Jeśli wypuści pędy to musisz go trzymać w pomieszczeniu gdzie temperatura nie podniesie się więcej niż do 15-17 stopni, w innym wypadku gwarantuję Ci że pąki opadną.
Czy to Cymbidium które nie chce Ci zakwitnąć to to samo które pokazałaś w zdjęciach wcześniejszych czy jest to drugi egzemplarz?
__________________
Moje storczyki

Edytowane przez Diana33
Czas edycji: 2013-01-05 o 18:32
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 19:58   #4068
KwiatkowaEwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

To nie to samo, to kwitnące,moja ostatnia zdobycz,a obydwa widać na pierwszym zdjęciu. Na wcześniejszych zdjęciach jest jeszcze jedno ujęcie doniczki z góry,a że nie ma jeszcze dużo korzeni jak napisałam wcześniej przesadzone i dopiero powiększają masę korzeniową. Keiki widzisz na starej łodydze, urosły przed zmianą doniczki, na nowej nie ma ,dzięki za podpowiedż o cymbidum małe szanse na taką temp. w moim mieszkaniu i na lato nie mam gdzie wystawić, balkon od północy.
KwiatkowaEwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 08:22   #4069
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Ewo trochę się nie rozumiemy bo Ty piszesz zupełnie o czymś innym niż ja...

Te keiki należałoby oddzielić w niedługim czasie od rośliny matecznej bo są już duże i mogą samodzielnie rosnąć.

A skoro Phalaenopsis widoczny na zdjęciu i jak twierdzisz niedawno przesadzany ma tak mało korzonków to po co było go przesadzać do takiej dużej doniczki? Phalaenopsisy nie lubią dużych doniczek- zresztą jak wszystkie storczyki.
I jesteś w dużym błędzie wierząc w stwierdzenie że

Poza tym kwiatek zwiększa masę korzeni po przesadzeniu do większej doniczki

czyli wnioskuję że aby mieć dużo korzeni należy storczyka włożyć do dużej doniczki?
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 10:37   #4070
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
tu nie chodzi o zastój wody na dnie doniczki- ja nie o tym piszę.
Mi chodzi o to że namaczając podłoże, po wyciągnięciu doniczki z osłonki z wodą, woda ścieka na spód podłoża. Storczyk który ma korzenie spokojnie sobie tą wodę wypije i ma zaspokojone zapotrzebowanie na nią przez ten tydzień czy dwa- natomiast storczyk bez korzeni nie dostanie do spodu doniczki gdzie podłoże jest jeszcze wilgotne i takim oto sposobem zostanie bez wody przez 2 tygodnie a w jego przypadku jest to morderstwo!

Keiki to keiki a nie pędy kwiatowe i nie wyrastają one przez to że pędy nie mogły urosnąć! Keiki wyrasta wtedy kiedy storczyk boi się że nie przetrwa- wydaje wtedy swoje "dzieci"-keiki.
Korzonki jakieś są ale powinno być ich o wiele więcej.
Szkoda że pokazałaś korzonki tylko u jednego storczyka- wstaw zdjęcia także innych.







Jak wyjmiesz storczyka z doniczki, zrobisz mu zdjęcie i pokażesz jakie ma korzonki postaram się coś podpowiedzieć.








Jest to Cymbidium - ono Ci w życiu nie zakwitnie jeśli będziesz trzymać go w domu gdzie jak piszesz masz 22 stopnie.
Cymbidium lubi chłód i duuużo światła. Jeśli chcesz aby wypuściło pęd kwiatowy na wiosnę jak tylko ustapia przymrozki wyrzucasz je na zewnątrz- niech stoi nawet w prawie pełnym słonku (niewielkie tylko zacienienie) i trzymaj go tak aż do pierwszych przymrozków. Jeśli wypuści pędy to musisz go trzymać w pomieszczeniu gdzie temperatura nie podniesie się więcej niż do 15-17 stopni, w innym wypadku gwarantuję Ci że pąki opadną.
Czy to Cymbidium które nie chce Ci zakwitnąć to to samo które pokazałaś w zdjęciach wcześniejszych czy jest to drugi egzemplarz?
Ok, dzieki Diano To chyba potrwa, bo teraz ma ped kwiatowy, ale jak przekwitnie, to wtedy sie zglosze
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 11:46   #4071
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez KwiatkowaEwa Pokaż wiadomość
Proszę oto zdjęcia korzeni,co do keików to są to pędy kwiatowe które nie wyrosły bo było ich za dużo.Poza tym kwiatek zwiększa masę korzeni po przesadzeniu do większej doniczki, więc jest to dla niego duży wysiłek.Co do namaczania,to doniczki do orchidei powinny być dziurawe i woda na dnie nie ma prawa stać. Temp. w domu 22*C bez przeciągów parapet owszem marmurowy,podłoże z dość grubej kory.Pozdrawiam.
Wg mnie coś niedobrego dzieje się z tym kwiatkiem bo ma dużo nowych korzeni na wierzchu, czyli z tymi, które są w podłożu coś się dzieje i kwiatek "ucieka" tymi nowymi korzeniami, by mieć czym pobierać wodę. I tak jak Diana mówi, nie ma sensu przesadzać storczyków do większych doniczek i przez to że mają więcej miejsca nie zwiększają masy korzeniowej.
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 12:14   #4072
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
Wg mnie coś niedobrego dzieje się z tym kwiatkiem bo ma dużo nowych korzeni na wierzchu, czyli z tymi, które są w podłożu coś się dzieje i kwiatek "ucieka" tymi nowymi korzeniami, by mieć czym pobierać wodę. I tak jak Diana mówi, nie ma sensu przesadzać storczyków do większych doniczek i przez to że mają więcej miejsca nie zwiększają masy korzeniowej.
z tym się nie zgodzę.
Moje storczyki mają korzenie w bardzo dobrym stanie, dużo (część rozsadza doniczkę) ale mają przy tym bardzo dużo korzeni powietrznych.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 16:03   #4073
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
z tym się nie zgodzę.
Moje storczyki mają korzenie w bardzo dobrym stanie, dużo (część rozsadza doniczkę) ale mają przy tym bardzo dużo korzeni powietrznych.
Dobrze, ale u Ewy prawie nie widać korzeni w doniczce, więc ewidentnie coś się z nimi dzieje.
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 17:31   #4074
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez KwiatkowaEwa Pokaż wiadomość
witam,oto niektóre z moich storczyków .
Na tym zdjęciu https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...metrics=gemius.
są keiki które na pewno trzeba przesadzić do samodzielnej doniczki.
Diana ma rację:
"Keiki to keiki a nie pędy kwiatowe i nie wyrastają one przez to że pędy nie mogły urosnąć! Keiki wyrasta wtedy kiedy storczyk boi się że nie przetrwa- wydaje wtedy swoje "dzieci"-keiki."
Co do korzeni to mogłabyś pokazać zdjęcie tego storczyka z keikami.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 17:36   #4075
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
Wg mnie coś niedobrego dzieje się z tym kwiatkiem bo ma dużo nowych korzeni na wierzchu, czyli z tymi, które są w podłożu coś się dzieje i kwiatek "ucieka" tymi nowymi korzeniami, by mieć czym pobierać wodę. I tak jak Diana mówi, nie ma sensu przesadzać storczyków do większych doniczek i przez to że mają więcej miejsca nie zwiększają masy korzeniowej.
: ehem:
dokładnie to miałam na myśli



Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
z tym się nie zgodzę.
Moje storczyki mają korzenie w bardzo dobrym stanie, dużo (część rozsadza doniczkę) ale mają przy tym bardzo dużo korzeni powietrznych.
tak tak Karolciu tylko u Ciebie korzenie rozsadzają doniczkę od wewnątrz i do tego masz mnóstwo korzeni powietrznych a zobacz jak wyglądaja korzenie u Ewy- na wierzchu jest ich mnóstwo a w doniczce trzy na krzyż. Tak jak napisała Maja- storczyk przez nieodpowiednie warunki "ucieka" z doniczki!




Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
Dobrze, ale u Ewy prawie nie widać korzeni w doniczce, więc ewidentnie coś się z nimi dzieje.
dokładnie TAK!!!!

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
Na tym zdjęciu https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...metrics=gemius.
są keiki które na pewno trzeba przesadzić do samodzielnej doniczki.
Diana ma rację:
"Keiki to keiki a nie pędy kwiatowe i nie wyrastają one przez to że pędy nie mogły urosnąć! Keiki wyrasta wtedy kiedy storczyk boi się że nie przetrwa- wydaje wtedy swoje "dzieci"-keiki."
Co do korzeni to mogłabyś pokazać zdjęcie tego storczyka z keikami.
podpisuję się rękami i nogami
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 17:46   #4076
KwiatkowaEwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

"Korzenie nie rosną po przesadzeniu";litości skąd wy bierzecie takie rzeczy,co w takim razie robią one na dnie tej doniczki,skąd tam się wzięły? Co do cymbidium, temperatury do kwitnienia to też są różne szkoły: oto dowód.Nie wszystko jest białe tak jak nie wszystko jest czarne,są jeszcze szarości.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00505.jpg (109,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00506.jpg (85,1 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00508.jpg (85,2 KB, 72 załadowań)
KwiatkowaEwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 18:02   #4077
KwiatkowaEwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
: ehem:
dokładnie to miałam na myśli





tak tak Karolciu tylko u Ciebie korzenie rozsadzają doniczkę od wewnątrz i do tego masz mnóstwo korzeni powietrznych a zobacz jak wyglądaja korzenie u Ewy- na wierzchu jest ich mnóstwo a w doniczce trzy na krzyż. Tak jak napisała Maja- storczyk przez nieodpowiednie warunki "ucieka" z doniczki!






dokładnie TAK!!!!

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------



podpisuję się rękami i nogami
One nie uciekają, a wrastają w doniczkę.Orchidea z keikami: tu macie rację,w tej doniczce korzenie umierają nie zrozumiałyśmy się z Dianą wcześniej, poczekam aż przekwitną i wtedy będę sadzić dziatki.
KwiatkowaEwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 18:07   #4078
edytka602
Raczkowanie
 
Avatar edytka602
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 66
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dziewczyny, pisałam wcześniej (ok.miesiąc temu) , że niechcący nadłamałam część pędu z pąkami - skleiłam go taśmą papierową, ale niestety stanął w miejscu, po miesiącu zaczął schnąć niestety inne pędy ok- pąki są już duże

Tymczasem w Leroy Merlin upolowałam dwupędowego za 19,90 zł.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03422.jpg (68,7 KB, 20 załadowań)
__________________
edytka602 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 18:07   #4079
aszuelka
Zakorzenienie
 
Avatar aszuelka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 867
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez KwiatkowaEwa Pokaż wiadomość
"Korzenie nie rosną po przesadzeniu";litości skąd wy bierzecie takie rzeczy,co w takim razie robią one na dnie tej doniczki,skąd tam się wzięły? Co do cymbidium, temperatury do kwitnienia to też są różne szkoły: oto dowód.Nie wszystko jest białe tak jak nie wszystko jest czarne,są jeszcze szarości.
Jesli ja potrafie czytac ze zrozumieniem, to na ulotce masz wyraznie napisane max 22 stopnie. Dodatkowo wielki rysunek, zeby jak jest cieplej nazewnatrz wystawic. Wiec nie rozumiem w czym problem? I tak, storczykow sie nie przesadza, bo lubia ciasno. Poczytaj sobie jak rosna w warunkach naturalnych
__________________
11.08.2017 zaręczyny

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 18:38   #4080
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez KwiatkowaEwa Pokaż wiadomość
"Korzenie nie rosną po przesadzeniu";litości skąd wy bierzecie takie rzeczy,co w takim razie robią one na dnie tej doniczki,skąd tam się wzięły? Co do cymbidium, temperatury do kwitnienia to też są różne szkoły: oto dowód.Nie wszystko jest białe tak jak nie wszystko jest czarne,są jeszcze szarości.
a gdzie Ty wyczytałaś że
"KORZENIE NIE ROSNĄ PO PRZESADZENIU"?
która z nas tak napisała?????????????
Piszemy wszystkie dokładnie że jeśli storczyk ma tak mało korzeni jak Twój to po co go przesadzać do większej doniczki? Storczyki powinny mieć ciasno!!!!!!!!!!!
Jeśli storczyk ma za dużą doniczkę to korzenie zamiast rosnąć zamierają- tak jest w przypadku Twojego storczyka. Ma on jakieś tam korzonki ale jest ich bardzo mało.
Korzenie powietrzne , które widać u Twojego storczyka wiadomo że będą wrastać w podłoże- logiczne to jest- jedne rosną sobie w górę inne wrastają w podłoże.

A co do Cymbidium- wiesz co ja się mogę z Tobą założyć o całą moją kolekcję storczyków że Cymbidium nie zakwitnie Ci jeśli będzie miało więcej niż 15-17 stopni na jesień/zimę!!!!!!!!!!!! Temperatura ukazana na tej karteczce może oznaczać temperaturę w lecie a ja Ci napisałam wcześniej że na lato należy Cymbidium wynieść na zewnątrz i zostawić go w prawie pełnym słońcu.
Natomiast na jesień- zimę temperatura nie może podnieść się więcej niż do 15-17 stopni!
Zresztą ja się tu o głupią karteczkę kłócić nie będę bo jak czasem widzę na tych głupawych karteczkach doczepianych do storczyków że np. Phalaenopsisa należy podlewać co drugi dzień to słabo mi się robi!





Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
Jesli ja potrafie czytac ze zrozumieniem, to na ulotce masz wyraznie napisane max 22 stopnie. Dodatkowo wielki rysunek, zeby jak jest cieplej nazewnatrz wystawic. Wiec nie rozumiem w czym problem? I tak, storczykow sie nie przesadza, bo lubia ciasno. Poczytaj sobie jak rosna w warunkach naturalnych


przesadzać to można jak już storczyk się w doniczce nie mieści lub ma strasznie rozłożone podłoże.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 13:09:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.